ÜOTTEBDAMSCH NIEUWSBLAD Barok Schilderij als experiment op balletuitvoering Stadsgehoorzaal O.R.L.-tonelisten brachten blijspel in Stadsgehoorzaal Drie Wilhelmina-jubilarissen schoten 45 jaar in de roos De Coureur deed goed werk in clubontraoeting KLACHTEN Ballet op barokke muziek van op toneel musicerenden Burg. Yerkadesingel afgesloten jaarvergadering Vrouwenbond NVV Wijkgein. Rehobotlikerk ontving nieuwe predikant Bloemenmeisje Yiota verraste winkelend publiek met lentebode ballmtlerares Agenda Rennersdriekamp op de 's-Gravelandseweg Het zit de Schiedaime volleyballers mee De Overval r** ..Zomera von dvoetbal" m ïikemsse Weer speldjes ruilen De Yoorlooper 60 jaz r P.v. Molïanilia Apolloéén jaar Schoenenshow Burgerlijke stand Hooldagenfschap en Redactie: YLAARDINGEN, Sm, Hovensfr. 1-Zel. 3229 Redactie: TeL 5453 over bezorging: V7 aar dingen: 18.30 tot 19.30 uur; Insulindesingel 33 - Telefoon 6637 HOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DINSDAG 6 APRIL 1965 Voor een periode van ongeveer vier weken zal de Burgemeester Verkade- singel voor alle verkeer, gesloten 2ijn. voor zo ver het betreft het gedeelte van af de Sportlaan tot voorbij de Burg. Luij erjncksingel. Het verkeer wordt in deze periode ge leid via Sportlaan. V. Linden van den HeuvellsingeL Lepelaarsingel en Dillen- •burgsin-gei. Deze route wordt ook gevolgd door de R.E.T.-bussen op lijn 43. De afdeling Gaardingen van de Vrou wenbond NVV houdt donderdagavond, acht uur, haar jaarvergadering ïn het Volks ge bouw. De vergadering zal o.m. moeten voorzien in de vacature, ontstaan door het aftreden wegens ziekte, van de voor zitster, mevrouw M. Lohmann-Poldervaart Na een vakature-periode van bijna een half jaar heeft de hervormde wijkge- meente Rehobothkerk weer een eigen predikant. Met verlangen werd uitgezien naar de komst van ds. K. Blei uit Aus- teriitz, die gisteravond zijn intrede deed n de geheel gevulde Rehobothkerk aan de Billifconlaan waar hij tevoren was bevestigd door ds. J, W. de Jong. 2n de bovenzaal van het kerkgebouw volgde aansluitend op de dienst een bij eenkomst waar enkele sprekers ds. Blei hartelijk verwelkomden. •Je moet die sfeer toch om kunnen zetten in beweging. Mevrouw Judels was direct en thousiast. Ze heeft de choreografie meteen ter hand genomen en ook de kostumering. Belangrijk is, dat hier iets gebeurt. Hier hébben, enthousiaste mensen voor hun eigen kunst'de hoofden bijeen gestoken om samen iets te doen. Dat moet toch op an dere terreinen ook kunnen. Het wordt vrij dag vast een kleurig geheel. Ja, we hebben een paar repetities samen. Mijti leerlingen vinden het prachtig, al hebben ze nog niet helemaal een voorstelling van het geheel. Zij kunnen met hun prestaties nu ook eens voor de dag komen. Ze staan ook op het toneel en dat is voor hen maar wat span nend!" Als de lichten na de pauze doven, vrij dagavond, zullen we het experiment, het grand spectacle coupé" dat „Barok schil derij" heet, kunnen zien. En hoe het re sultaat ook zal zijn, we zijn ervan verze kerd dat de spirit van twee kunstenaressen ten grondslag ligt aan wat jonge mensen, in hun vrije tijd weten op te bouwen. Ada Mek es. Wanneer vrijdagavond hot doek on eaal De balletmeisjes, d,"c op de barokke in de Vlaardingse Stadsgehoorzaal voor de jaarlijkse uitvoering van de Vlaardingse Balletschool van mevrouw M. Judels-Ke- mény. zal er ook grote spanning zijn b|j een aantal leerlingen van de musicienne mevrouw Rosalie Wüker-Keller. Want midden in. een programma, waar mee het grote aantal leerlingen van de balletschool bun prestaties onderwerpen aan de kritische blikken van het publiek, til een voor de balletwercld vreemde groep zyn plaats innemen op het podium. Gekleed in een 16e eeuws kostuum met bijbehorend kapsel zullen mevrouw Wfl- lier-Keller achter het clavccimbcl, mej. EHy Zoomermcyer, basso continuo cn Han- heke Franssen, Marianne de Vries, Man fred Wïjker cn Koos Boot allen blokfluit, deel uitmaken van een ballet, dat de titel kreeg „Barok schilderij". De samenwerking tussen de dames Ju- dels-Kemény en Wijker-Keller is eigenlijk vanzelf gegroeid. Na de vorige jaaruit voering van de balletschool nam mevrouw "Wïjker dadelijk contact op met de ballet- lerares, omdat het haar interessant leek om de barokke muziek van Tielman Susato en Francois Couperin te voorzien van een choreografie en door de oudere leerlingen van mevrouw Judels te laten uitvoeren. Eer zulke initiatieven inderdaad vaste vorm kreegen, gingen er wel enige maan den overheen. Inmiddels vonden de Vlaar dingse kunstenaars elkaar in een sociëteit, die kortgeleden de naam „VI. '65" kroeg. Het is moeilijk om nu van een „georgani seerd zijn" te spreken, maar het is onge twijfeld zo, dat dé mensen die elkaar op de wekelijkse donderdagavond-bij eenkomsten in de bovenzaal van café „Oranjeboom" aan de Hoogstraat ontmoeten, geïnspireerd kunnen worden tot samenwerking. VONK tussen MUSICIENNE EN' Het idee van mevrouw Wijker-Keller vond onmiddellijk gehoor toen er weer voorbereidingen getroffen werden voor een nieuwe balletuitvoering. Mevrouw Judels- Kemény hoorde de muziek, mevrouw Wij ker-Keller zag de dansprestaties. Een ano nieme compositie uit de 17e eeuw „Greens- ieeves' to a ground", „Ronde-spring-dans van Tielman Susato uit 1551 cn „Les Fas- tesdc la grande el ancienne Ménéstrandise" van Francois Couperin uit 1717 werden van choreografie voorzien, die ditmaal niet alleen de dans betreft maar ook de plaats van de uitvoerende muzikanten. Niet zoals bij het beroepaballet met het orkest in de orkestbak, maar in kostuum op het podium 1 BIJ EEN REPETITIE Tijdens een avond repetitie waren wij in de gelegenheid een blik op te vangen van wat nodig is om ten slotte op een uitvoe ring, verantwoord ballet te kunnen laten zien. Er werd door de acht oudere danse ressen geducht gerepeteerd en men was niet gauw tevreden met de prestaties. Uit het„Barok schilderij" danste Margriet Sneep ons haar rol van hofnar voor en zagen we Anneke van Gelderen als de bedelaar. De meisjes vinden dit ballet fijn. Ze zijn enthousiast en werken hard. Zo'n uitvoe ring kost heel veel tijdAlles doe ik •Heen. Kostuums ontwerpen, zorgen voor muziek zulU"t danser/, tijdens een repe titie aan de barre in de balletschool van mevrouw Judcls-Kemêny. nieuwe sohoentjes, muziek uitkiezen, repe teren, regisseren, de algehele organisatie van de zaal, de programma's etc., merkt mevrouw Judels op. Ze kijkt weer met kritische blik naar haar leerlingen, die met een aantal pirouettes door de studio wervelen. Ze ziet boe de meisjes ondanks de ruime studio soms niét uitko men. waar zij het wel zou willen, „D.c studio is, groot en soms weer niet groot genoeg. Ai osfenend heb je juist zo veel ruimte nodig v*. Tijdens de repe tities staat de muziek, die mevrouw Wïjker zal uitvoeren, op de band. Het moet goed worden. Nee, ik heb niet de pretentie al lemaal ballerina's af te leveren. Maar als meisjes een of twee, sommigen zelfs drie jaar les gehad hebben, ga je zien, dat ze aan ballet doen Ze lopen, elegan ter, hun houding wordt vrouwelijker, dragen het hoofd hoger". Mevrouw Judels heeft zich ook voor deze uitvoering helemaal ingezet. Over de barre hangen twee rose tutu's. Ze helpt zelf het korte tule rokje gelijk te knippen. Mevrouw Wijker-Keller kijkt uit naar het experiment van het ballet en de mu ziek die haar zo na staat. Ze heeft niets nagelaten oin zich op de hoogte te stellen van de mogelijkheden van deze combinatie. Als het maar gaat! Ik heb hier en daar wel eens geïnformeerd of dat nu wel kon: barok muziek cn ballet. Maar waarom niet'.' Die muziek heeft zo'n eigen sfee. DINSDAG Excelsior, 7.45 uur: Persoonlijk Vlaardingse damkampioenschappen. Luxor, 3 u.: Verraad op Montmartre fl8 J.). Stadsgehoorzaal. 8 uur: De slag om Napels (14 j.). Triangel, 3 uur: Schoenenshow vrouwen- tonden Co-op, NW en PvdA. WOENSDAG Deltahotel, 10.30 uur: Koffieuurije Ned. Ver. "van Huisvrouwen. Luxor, 2.3ö uur: De zwarte bandiet la.IJ: 8 uur-: Verraad op lIOR'.martré (13 lJ- Stadsgehoorzaal. 8 uur: Speciale voorstelling var. ..De Overval" Geopend: V. H ogen dorp apotheek. V. Hogen- dorplaan 129A- ,cJ. 4233*. Zon op 6.02 uur, onder 19.24 uur Maan qp 8.58 uur, onder 1-14 uur Afgelopen weekende heeft de Renners club Schiedam wederom wedstrijden gefcou den. Ditmaal was hel een drickamp tussen de rennersclub „Courier" uit Rotterdam, de rennersvereniging Excelsior uit Gouda en de organiserende vereniging. Plaats van de wielerwedstrijd was ook ditmaal do omgeving van de 's-Gravelandseweg, waar weer de nodige rondjes werden ge draaid. Dc A-klassers reden 52 km. en hadden hiervoor 1 uur en 15 minuten nodig. De uit slag hiervan luidt: 1 S. Pioters, 2 H. Bak ker en 3 L. Boer. In de B-klasse hadden de renners voor de 45 km. 1 uur en acht seconden nodig. Hierbij luidt dc uitslag: l. W. Liebrechts, 2 H. Timmers, 3 H. Kap- tein. Ook de wieiera spirant en kwamen aan de beurt. De A-aspiranten reden 21 kin, Hier van luidde de uitslag: 1 A. van Dun, 2 W. Straatsma, 3 H. Rietkerken, de B-aspiran- ten reden 34 km. met als uitslag 1 J. Breur, 2 A. de Jonge. Ten slotte kwamen de C-aspjranten aan de beurt Zij reden 7 km. met als uitslag: 1. D. Wesseling, 2 A, Vorstcnbosch, 3 A. Gouka. Het eerste herenteam van de Schicdam- se Volleybal Club heelt de laatste stro halm gegrepen en na een heroïsch volley bal gevecht een verdiende overwinning behaald. Het sterke Hillegersoerg vocht ge weldig terug en vooral in de derde set steeg de spanning ten top. Met 30 zegevierden de Schiedammers C1-5-8, 15—-10 en 2018). zodat een beslissingswedstrijd met AMVJ moet worden gespeeld ont uit te maken wie zich kampioen mag noemen. Ook heren 2 kwam on verwaant goed voor ae dag. Met 4 invallers uitkomend klopt: het een eveneens verzwakt Juliana 2 me: 13. Heren 3 stelde de plaats in de 2e klas se veilig door een 30 zege op CVV 3. He ren 4. 5 en 6 speelden alle gelijk (22> en v/el tegen resp. Concordia 4, Polyantha l en Phoenix l. Ook de dames bleven zon der. verlies. Da-, mes 1 deeldé:de punten met Concordia 1. 22. Dames 2 blijft leidster van de 1c klas se door een 31 zege op het lastige DOS 1 en dames 5 klopte wederom een van leidende ploegen van de 3e klasse. :i.l- CVV 1 met 3—0, Alles bijeen een bijzondere gun stige week voor de Schiedamse teams. Bijna zeshonderd personen bevonden zich zaterdagavond in de Stadsgehoorzaal om de sloiavond van het seizoen mee te maken, georganiseerd door de Perso neelsvereniging Unilever Research Labo ratorium- De eigen toneelgroep van hef. U.K.L. verzorgde het programma deed dit op uiterst vermakelijke wijze, liet blijspel door Norman Krasna „Per lunhtpost" (Dear Ruth), in de vertaling van Jan Teulings bracht een grote dosis humor met zich mee en d« wijze waarop het stuk werd gebracht, stond in leder geval garant voor een hartelijk en spon taan applaus, dat aan het einde van dc avond opklonk. „Per luchtpost" speelt in. een Ameri kaans geaan. gedurende de tweede wereld oorlog; echter is geen sprake van een oorlogsstuk. De bezoekers kr-jgen te doen met een blijsx>ei voi verrassende situaties, waaraan een hechte structuur geenszins ten offer is gevallen- Het stuk is inder tij-d in Nederland geïntrocudeerd door het gezelschap van Cor Ruys, dat er enorme successen mee behaalde. Norman Krasna heeft het blijspel zeer knap opgebouwd en er tal van geestige wendingen in toegepast. Ongetwijfeld heb ben de bezoekers daar van genoten en kan met recht worden gesproken van een waardige siuitingsavond. De medespeienden waren: Nen Eiberg. Miep Schoenmakers, Willy Gerbrands. Netty Horns tra, Janny Dronjcers. Martin Hofstede, Bert Schoenmakers. Gerd Horn- stra. Frits Scheper cn Jaap Schaap. De regisseur wenste onbekend te blijven; iets wat slechts zelden voorkomt. U.R.L.-voorzitter, de heer fi. Dronkers, die in zijn openingswoord de directie ver welkomde alsmede de afgevaardigden van diverse zusterverenigingen, bood alia medespeienden een attentie aan. Voor de dames waren er bloemen en de heren kregen een drankje aangeboden. Tot diep in de nacht gingen de beentjes van de vloer. In de wandelgangen van de Gehoorzaal speelde het trio De Vries, ter wijl in de 'Harmonie The Scotteüi's mede werking verleenden. De film „De Overval", die gedurende enkele dagen vertoond zal worden voor leerlingen van het voortgezet onderwijs, als inleiding op de twintigste herdenking van de bevrijding, wordt woensdagavond in de Stadsgehoorzaal vertoond tijdens een bijzondere voorstelling voor gasten van het ;emeentébestuui\ Deze voorstelling be gint om acht uur. Ze keken wel wat vreemd op, de mensen, die zaterdag in onze koop centra liepen te winkelen. Ze zagen een meisje met een mand vol nar cissen op hen afstappen en hun met een hoofds gebaar een bloem aan bieden met een wit gehandschoend handje. Dat was by ons in Vlaardin- gen op zichzelf reeds iets unieksif maar het moet hun bovendien zijn toegeschenen, of ze het bloemenuicis- je uit Pygmalion of uit My Fair Lady in levende lijve aanschouwden. Ze X leek er als twee druppets water op, in haar kledij in oud-Franse stiji. Niermand zal haar herkend hebben, met de luifelhoed op haar bruine pij- pekrullen, niet de brede hoepelrok om haar ranke heupen en in de met witte en lila nylon gedrapeerde paar- jurk met kanten pofmouwtjes tcaa ronder een lange onderbroek schuil gingf waarvan de met brede kant afgezette wijde lange pijpen tot over de korte witte kousen reikten- Maar ook zonder deze kleder dracht, zouden zij zich tevergeefs hebben afgevraagd, wie dat leuke meisje met haar grote blauwe kijkers wel was. Ze zullen in de nu 10 lentes tellende Yiota Murcantonatos niet het kind herkend hebbendat in Viaar- dingen werd geboren en iti haar eer- ste 4 levensjaren met haar ouders aan de Korte Hoogstraat woonde, boven het bekende schoenenmagazijn van J. NagtegaalHaar naam zal u misschien zeggen: zij moet ran Griekse afkomst zijn. Dat klopt. Wel is haar moeder een volbloed Vlaar dingsemaar haar vader is een Griek, een scheepsexpert, die 6 jaar geleden met zijn gezin naar Londen verhuis de. Hei bloemenmeisje Yiota woont dus al 6 jaar in Londen eu spreekt even vloeiend Engels als haar beicle moedertalen: Nederlands en Grieks. Thuis spreek ik met mijn vader Grieksmet mijn moeder Nederlands wanneer ze zich kwaad op me maakt en overigens Engelsvertelde Yiota. Haar moeder moet dan vaak boos op haar zijn, want Yiota spreekt de taal uit het land, waar ze geboren is, als of ze er 71001É uit weg is geweest. Maar dat van haar moeder kunnen we ons toch moeilijk voorstellen, want Yiota zag er zaterdag niet al leen als een schattig bloemenmeisje uit, ze is oak een allerliefst kind, zo hebben we kitmien vaststellen, toen we met haar zaten te keuvelen ijn de huiskamer van haar zuster Nico tine en haar zwager Leen Borsboom, boven de bloemenzaak Bloemsier- kunst L. Borsboom, in het nieutoe winkelcentrum Zuidbuurt. We had den het gevoel in een wereld uit vroeger eeuwen te zijn terug gestapt Want de verschijning van jonkvrou- we" Yiota paste volkomen bij al hei antiek, waarmee de huiskamer van het prille echtpaar Borsboom is in gericht. Ze was enkele toeken geleden met haar ouders van Londen komen overvliegen om als bruidmeisje van Nicoline cn Leen Borsboom te fun geren. Ze had toen hetzelfde toiletje aan, als toflarTnee ze zaterdag zozeer de .aandacht trok. Haar moeder had het voor haar gecreëerdzoals zij ook het prachtige bruidstoilctje had ge maakt voor haar oudste dochter Nicoit7ie, die door 7i«ar was uitge- nodigd naar Londen te vliegenom daar met haar de stof uit te zoeken. Haar ouders keerden na de huwe lijksvoltrekking naar Londen terug, maar Yiota bleef nog een poosje bij haar zuster cn zwager logeren. Het zacht lila bruidstoiïec wet de 4 meier lange witte sluier lag zorgvuldig in een kast opgeborgen, maar oak het zo bijzondere toilet, dat Yiota als bruidsmeisje had gedragen. Dit bracht de jonge rinding rijke bloem- sierknnstenaar Leen Borsboom op het idee, waarvan u het resultaat za terdag in onze koopcentra heeft kun nen aanschouwen: Yiota als bloemen meisje, alle voorbijgangers een gele narcis offrerend, voorzien van een kaartjemet: Aangeboden door Bioemsierkunst L. Borsboom. In to taal 1500 van deze lenteboden gingen op deze stralende lentedag van het wit gehandschoende handje van Yio ta Marcantonatos over in de vaak aarzelend uitgestrekte handen van het verraste winkelende publiek. Een eenvoudig, maar charmant en origi neel gebaar. Deze week keert Yiota naar haar ouders tn. Londen terug en van de zomer brengt ze met hen weer haar jaarlijkse vakantie door in het schone Griekenland. HVO heeft zaterdag in Spijkenisse een partijtje voetbal gespeeld, die met de naam zomeravondvoetbal /juist gekarakte riseerd werd. Beide teatfs hadden weinig belang meer bij de uitslag en dit was in het spel duidelijk te merken. HVO kreeg in de eerste helft een 20 voorsprong door treffers van Snoey. In de tweede helft ver kleinde de thuisclub de achterstand tot 12, waarna Krijgsman er aJs de kippen bij was om de afstand tussen beide ploegen weer to vergroten, 1—3. Enkele minuten voor het einde bracht Spijkenisse de stand op 23, waarbij het len slotte bleef. Het initiatief van het bestuur van de vereniging De Verzamelaar-, om de maan delijkse ruilbeurs in Excelsior te laten voorafgaan door een ruilbeurs voor speld jes, is bijzonder goed ontvangen. Reeds ver voor de vastgestelde tijd stonden et- gegadigden voor de deur, die, toen zij eenmaal binnen waren, hun hart hébben kunnen ophalen. Ook de ruilbeurs van hedenavond begint weer met een speciale gelegenheid speldjes te ruilen en dan in het bijzonder voor de jeugd, die nu een maal het leeuwenaandeel beeft in het ver zamelen van speldjes. Om kwart voor ze ven gaan de deuren van Excelsior open Het vertrek van de oud-voorzttter van de Schictverejuglugf Wilhelmina vormde voor het bestuur aanleiding om daar extra aandacht aan te schenken. Uiter aard niet uitsluitend omdat de hecr Chr. van Koon naar Brummcn vertrekt, maar tevens omdat bij, alsmede dc heren A. Maarlcveld en I. M. Verhulst reeds 45 Jaar lid zijn van Wilhelmina. Het werd een druk bezochte receptie ïn het club lokaal aan de Emmastraat waar ook burgemeester, mr. J. Ileusdens, als be schermheer van zijn belangstelling blijk gaf en een korte toespraak hield. De nieuwe voorzitter van Wilhelmina, de heer A. Buis, sprak de jubilarissen toe en schilderde de verdiensten van het drietal. Vooral de heer Van Roon toonde zich een bijzonder trouw lid en gedurende een groot aantal jaren bestuurslid, waar van sinds 1947 het voorzitterschap door hem werd bekleed. Als nationaal en als internationaal schutter van formaat bracht hij de naam Wilhelmina op hoog niveau en daarnaast schetste de heer Buis de heer Van Roon als de grots gangmaker tot de stichting van een eigen gebouw. Dit alles leidde er toe dat de heer Chr. v. Roon werd benoemd tot ere-voorzitter van de Vereniging. De, heer Maarleveld was wel het oudste Hd van de vereniging en zelfs het enige lid, dat nog met pijl en boog heeft geschoten. Lange tijd was hij pen ningmeester en tévens financierden was hij in feite de bank waar Wilhelmina altijd op terug kon vallen. De heer Ver hulst was niet alleen een goed schutter, maar toonde zich een trouw lidwaar praktisch altijd met succes een beroep op kon worden gedaan. Dit tweetal werd benoemd tot Lid van Verdienste van Wilhelmina. De drie jubilarissen, van wie dus alleen de heer Van Roon de vereniging gaat verlaten, ontvingen een speciaal voor hen gebakken wandbord waarop een schutter is afgebeeld en de woorden Wilhelmina 1939—1964. De echtgenotes werden met bloemen gehuldigd. De' coöperatie „De Voorooper" bestaat 60 jaar eu ler gelegenheid daarvan reci pient het bestuur zaterdagmiddag van drie tot vijf uur in Triangel. Zij. die deze receptie met bloemen, mochten willen op luisteren, hebben het verzoe-c gekregen het daarvoor bestemde geld te storten ou girorekening 4552-33, aangezien het bestuur het zo bijeezi te brengen bedrag, wil schen ken aan het clubhuis De Haven. De personeelsvereniging Ho Hand ia gaai vrijdagavond, acht uur, in Muzanda ki.ikeo naar een voorstelling van .if- eigen to neelgroep. die ..Eiijf zitten waar j-.> zit,.!" van Aug. v. Zuyleii gaat speler De regie berust bij C. Spiljard en na af loop is er baL Op het trainingstraject van de renners-, Vlaardingse renners nog niet zo prg naai club Schiedam ïïi de 's-GravenlandpolderIvoren, maar het bestuur heeft goede moed te Schiedam is de eerste clubontmoeting voor de toekomst, aangezien zich voort gereden van de Rotterdamse Wielerge- durend nog nieuwe leden aanrpeiden. meenschap, waarin deelnemen de wieler-j Aamateurg 52 km in 1.15 uur.'4 clubs Schiedam, Excelsior {Gouda). Rot terdam en De Coureur t Vla ar dingen.). Bij de amateurs en bij de nieuwelingen zijn de Coureurrenners heer en meestei geweest, zoals uit de resultaten blijkt. Al leen in de adspirantenklasse komen de Sinds een jaar zingt in bet gebouw van de schietvereniging „Wilhelmina", Emma straat 43a, het mannenkoor ApolloMet veel animo komen ruim 35 Vlaardingers daar regelmatig repeteren ün reeds heb ben met veel waardering de bewoners van bejaardenhuizen en onze Vlaardingse zie ken van Apollo's zangkunst genoten. Ten einde echter de vereniging nog be ter te kunnen ontplooien hoopt het bestuur, dat nog meer zangers de gelederen komen -rsterken. Zar.glnstigcn kunnen zich voo"- oen uitnodiging richten tot de bestuursle den; J. Boeser. Kcrte Hoogstraat 47 er. Joh van der Veer, Markgraaflaan 149. Voorzitter is de heer A. Groeueveld. De vrouwenbonden van Co-op. NW en PvdA hebben voor dinsdagavond, acht uu in Triangel een schoenenshow georgani seerd. die verzorgd wordt door de firma Nagtegaal. 1. Sj. Pieters Coureur; 2. A. Bakker Coureur; 3. L. Boer Coureur; 4, J. Fran ken Coureur; 5 R de Pagter Coureur; 6 F. v.d. Gaag Coureur; 7. H. Kranen burg Rotterdam. Nieuwelingen 45 km in 1.08 uur. 1. W. Liebrechts Coureur; 2. J. Timmer Coureur; 3. H. Kaptein Coureur; 4 P. Heijster Coureur; 5. K v.d. Hoeven Schie dam: 6 F. Valk Schiedam; 7. F. Willems Schiedam: 8 J. v. Dam Rotterdam; 9 T. Gouka Schiedam; 10. J. Dalmeijer Schie dam A. Atlspiranten 21 km Ln 45 minuten. 1. A. van Dun Schiedam: 2. W. Straat man Rotterdam; 3. J. Rietkerken Schie dam: 4. K. de Groot Rotterdam; 5 D, de Pagtcr Coureur; 6 F. Zwanenburg Rotter dam; 7. K. Vos Rotterdam. De Adspizunten 14 km in 25 minuten. 1. J. Breur Schiedam 2 A de Jager Rotterdam: 3 -T Oogjes Rotterdam 4; W: de Braber Rotterdam; 5 J de Jager Rot terdam; 6. A. Versteeg Rotterdam; 7. J. Buddenbönmer Coureur; 8. J. Nollens Rot terdam; 9. J. Doelman Coureur; 10. H. Viergever Roitcrrlam. Zondag II april a.s, ontvangt „De Cou reur" de „Rotter-damsv Leeuw" voor een: trainiiigsontmoeting op haar eigen trai ningstraject in de Industrie-polder te Vlaar- dingen- Start adspiranten 9.30 uur en Ama tcurs.-nieuwelingen 10.15 uur aan de Taan- derijstraat. Mr. Heusdens zei jaloers te zijn op het drietaldat reeds 45 jaar in de roos had geschoten. Hij bood de jubila rissen zijn gelukwensen aan en sprak de wens uit, dat zij nog lang zouden mogen- schloten bij Wilhelmina. Als bescherm-, heer beloofde de eerste burger een kijkje te zullen komen nemen als in Brummen een Van Roon-schletbaan tot stand "zal zijn gekomen. Namens de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Scherpschutters sprak de heer E- vanSurksum enkele woorden en dankte in het bijzonder de heer Van Roon voor de vele propaganda, die hij voor de Koninklijke had gemaakt. De A. PIeysier bracht zijn complimen ten aan de jubilarissen namens de V.B.L.O. en. de hr. T. Nobel sprak namens de leden en overhandigde een attentie. Laatste spreker was de beheerder van het gebouw, de heer T. van der Caay, die als voorzitter van de Scnietkring West!and het woord voerde en tevens namens de afdeling Monster. De heer Van Roon. die zich zeer erkentelijk toonde voor de tol hem ge richte vriendelijke woorden en niet min der voor de aan hem toegekende onder scheiding, vond het. bijzonder prettig dat hij een financieel volkomen zuivere ver ing kon achterlaten. Als een der evepunten van Wilhelmina noemde hij het feit, dat alles met eigen middelen werd bereikt en dat nog nooit subsidie of iets van dien aard was gevraagd. Dat de vereniging reeds zo lang bestaat cn momenteel 75 leden heeft, schreef hij toe aan de goede geest en vriendschap, die er heersLen. Ook fle heren Maarieveid Verhulst waren bijzonder getroffen door de sfeer in Wilhelmina. Aansluitend op het officiële gedeelte volgde een receptie waar schutters van heinde en ver gekomen, hun gelukwensen aanboden en zo ook iets konden proeven van de Wilhelmina-sfeer. Het huidige bestuur wordt thans s;o- vormd door de heren A. Buis. voorzitter; H. Verboon. 2e voorz.; H. Boer, secr.; J. de Koning, penn., mej. J de Wit 2e penn., de heer L Maat. wedstrijd leider en de heer T. van der Caay als beheerder van het gebouw en commis saris van materiaal. Gehuwd: Frits Anna Marie Cyriel Wils, 28 jr en Wilhelmina Maria Hendrika Staal, 25 jr. Geboren: Maria d v J Vrijenhoek en M. van Nieuwkoop, Van Hoornbeekstraat 7 A. Johnny. z.v. H. G Glsthoorn cn B van Hoogteijlingen, 2c Maasbosstraat 53. Jacqueline, d v A van. der Have en W Brouwer, Aert van Nesstraat 7. Leendert, z.v. L. van 't Oor en P. J van Deursen, P K. Drossaartstr. 191. Monique Johanna, d.v. J Jonkheid en K J. van der Meer, Mendelssohnplein 19 C. Fabiola Paola Bi- anca. d.v. J. G. Steinmeier en A M. Schef- fers, P K Drossaartstraat Lil, Overleden: Helena Jongste, öb jr, wed van: A. J. van Bommel. Da Costastraat 8. Lodewijk Wilhelmus Johannes van der Dl ift, 37 jr. ccntg. van: M. C. C. van de Loo. Papendrecht: Vondellaan 150. Paulus Brobbel. 85 jr, wedr, van: N. Vons. Em mastraat 71.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 1