iiïïiiiffi nu boogaard Diamanten bruidegom vissersman uit de door Heijermans beschreven tijd Feest in Stadsgehoorzaal met gevarieerd programma Konvent van Kerken hield Paasreveille op de Markt SLAGER Honderd kinderen namen deel aan eier-ldenrwedstrijd JONGS VROUW VLAARDINGEN Paasdienst in Grote Kerk KLACHTEN Afkomst verloochent zich niet trok veel belangstelling BURGEMEESTER OPENT BOEKENBAL Toneelkoorzang en boekenbal ft Zilveren jubileum op scheepswerf A. de Jong E. MEEDER KAMER, mooi uitzicht GRATIS BESCHIKBAAR Morgenochtend begint Openluehtmarkt Agenda Directeur benoemd van Het Zonnehuis Aantal apotheken sluit op zaterdagmiddag Vanavond Van Dijks Jeugdorkest Hooïdagentschap cn Redactie: VLAARDINGEN, Sm. Havensfr. I - Tel. 3229 Redactie: Tel. 5453 BOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD WOENSDAG 21 APRIL 1S65 over bezorging: VJaardiugen: 18.30 tot 19.30 uur: Insulindesingel 33 - Telefoon 6637 Giste rv oud, (ydens de receptie iu Amicitfa, kwamen burgemeester, mr. J, Heusdcns en zfjn echtgenote het echtpaar Verschoor gelukwensen met hun 60-jarige echtvereniging, De taart, die mevrouw Heusdcns als traditioneel geschenk voor diamanten echtparen torste, was voor de 83-jarlge bruid Maria Berkhout, die onder wel gans andere omstandigheden dan de jonge moeders in onze huidige welvaart staat, haar kinderen heeft moeten groot brengen: een dochter en vier xoons, van wie ze vorig jaar een 49-jarige zonn heeft moeten afstaan, wat een grote schaduw werpt over de viering van dit diamanten huwelijksjubileum- Onze eerste burger en burgeres hebben de hand geschud van twee echtlieden, die al sedert 1917 in Vlaardingen wonen., maar door hun uitspraak toch on middellijk verraden, op „de eilanden" ge boren en getogen te zijn: ln het toen nog zo landelijke vissersplaatsje Femis, dat nn als olie-industriecentrum wereldwijde bekend heid geniet, 'Zij drukten de stevige knuist van de 82-jarige Arend Verschoor, die reeds als 9-jarige knaap op een der sloepen van de Pernisser vissersvloot het zeegat uit moest en onder de onmenselijke om standigheden., die Herman Heïjermans in spireerde tot zijn creatie: Op Hoop van Zegen, op loggers heeft moeten varen, Hij behoorde tot dc generatie vissers, die in die dagen de zed loggers bevoeren en op deze houten notedopjös gehard en geschoold werden tot zeelieden van het slag, dat Nederland zijn Gouden Eeuw be zorgde, Zoals de ons nog maar zo kor! ontvallen Vlaardingse schippers, die hij allemaal zo goed heeft gekend en zo'n hoge ouderdom bereikten: Hem van Hoon, Jan Goedknegt, Gerrït Swaneveld, Jacob Verdoes en Hein Struys. Bij'Hein van Roon, wiens zoons Ar ie cn Henk het ook tot schipper brachten, heeft hij van 19191921 ais stuurman gevaren op de zeïllogger Eendracht VI. 8 van rederij De Kor ver, ln het halletje van het bejaardenflat, dat het diamanten echtpaar kort na de officiële opening, bijna 10 jaar geleden, an het be jaardencentrum Billitonlaan betrok, haagt een ingelijste foto van de Koningin Wil- helmina VI. 190. Dit in 1957 tot motoriogger verbouwde vissersschip van de Doggermij was toen nog een stoomlogger, want de foto werd kort, nadat het in de vaart was gekomen, gemaakt. Op deze stoomlogger heeft Arend Verschoor 37 jaren onafge broken als matroos gevaren: van 1921 1948. Op de jaren in de laatste wereldoorlog na, toen de gehele vloot van de Doggermij door de bezetters was weggevoerd, /V VADERS VOETSPOREIS De gehele vooroorlogse tijd onder schip per Jan Goedknegt en na de bevrijdinj onder schipper "Willem Schaar. Ook de dagen van de VI. 190 als motorlogger zijn nu geteld. Met de Voorlichter VI. Ïl4 ligt hij nog in de Koningin Wilhelnunahaven, maar de Martha Maria VI. 199, dc derde vleetlogger, die de Doggermij na de groot scheepse vernieuwing van haar vloot, nog in de vaart had, i3 verdwenen, zo verleide Huib Verschoot (53), de zoon, die we bij zijn ouders in hun geriefelijk flatje troffen Evenals zijn vader heeft hij van 1921 tot het uitbreken van de oorlog op een Vlaar dingse stoomfiets van de Doggermij ge varen. Maar als stoker. Het js al weer ruim 25 jaar geleden en sedert 1949 zit hij als motordrijver op een havensleepboot van Van Ommeren, maar het wel cn wee van alles wat zich op cn rond de Vlaardingse vissersvloot afspeelt, bleek hij nog op de voet te volgen. Ook zijn oudste broer Piet (55"> trad in de vis sersvoetsporen van zijn vader, zoals dat bij de vorige generatie in Vlaardingen nog gebruikelijk was. Hij stapte naar een IJmuidense treiler over, waaruit is voort gevloeid, dat hij nu walserijchef bij de Hoogovens is. Terwijl zij, evenals praktisch alle andere jongens Uit Vlaardingse vts- aersgezmnen, de visserij in de steek lieten, hebben de jongste 2 zoons nooit iets voor het vissersleven gevoeld. De naar zijn vader genoemde Arend is meubelfabrikant van De Berk. GEEN PRIKKENMJTER De diamanten bruidegom, die op zijn 16e jaar een kolreis naar IJsland maakte, heeft in zijn lange vissersloopbaan altijd winter en zomer door gevaren- Dus ook op de beugvlsserij, tot deze in 193S werd op gedoekt Maar prikkenbijtor is hij nooit geweest In mijn jonge tijd deden ze dat alleen op de Vlaardingse schepen, maar niet Mevrouw Verschoor heeft altijd veel met astma gesukkeldMaar merkwaardig genoeg heeft ze er nooit last weer van gehad, sedert ze met haar man tien jaar geleden het flatje in het gemeentelijke bejaardencentrum betrok, tot ze vorige week loc er door een aanval werd over vallen, waarschijnlijk door de emoties van het diamanten, bruiloftsfeest. gedaan. We gebruikten zaagmolm voor het vastgrijpen van deze aalgladde aaltjes en sloegen ze met 3 klappen dood. Men zou zeggen, dot het welletjes was geweest, toen hij in 1948, als 66-jarige. een streep achter zijn vissersloop baan zette. Maar hij plakt© er nog 4 jaar aan vast, raet in de visconservenfabriek van de broers Gerrit en Piet van de Windt te gaan werken. Hij voelde zich nog veel te fit en vitaal en hij wist bovendien met zijn lege tijd gèen raad, want hij had nooit tijd voor een. of andere hobby gehad, zo legde zoon Huib uit. Als het in de conservenfabriek 's winters "iet zo'n koud werk was ge weest en wij er niet op aangedrongen hadden ermee te stoppen, zou hij ook na zijn. 7De jaar nog zijn doorgegaan. IDEAAL WONEN jaar mar Walcheren. Maar je hebt hier in het gebouw zeïf ontspanning genoeg. Thuis in je gezellige flatje met het altijd beko rende uitzicht, de omgang niet je buren en beneden in de recreatiezaal, waar tal van ontspanningsavonden worden geboden- We hebben een fyne directrice gehad. Zoals zij met de bejaarden omgaat, dat is boven alle lof ve. iven. Ze heeft toch eigenlijk met ons, als bewoners van de flatjes, niets te ma-ken. Maar ze was altijd behulpzaam, stond altijd voor je gereed, toonde haar medeleven en stond je met raad en daad terzijde, wanneer er wat bij je in de weg was. Toon ik in het ziekenhuis lag, heelt ze me verschillende malen opgezocht en toen mijn. vrouw hier ziek lag, verscheen zij ook midden in de nacht. Ze weet ie ge weldig op je nummer te zetteu, maar ze doet dat nooit op stotende wijze. Nu is ze in. De Valkenhof en moeten we maar af wachten hoe de nieuwe directrice :s, die we krijgen- Ook voor ar. Van der Marei, die haar nu vervangt, hebben we niets dan lof, maar die is voorbestemd als leidster van de verpleeginrichting, die hier komt- STERK GESLACHT Ze stammen, uit een sterk geslacht, Arend Verschoor en Maria Berkhout uit Peraïs, dat, zo verklaarde de bruidegom, als vis sersdorp de doodsteek kreeg door de ma chinefabriek en scheepswerf, die op de Heyplaat kwamen, waar nu „Droogdok' gevestigd Die zogen de Pernisser vissers vloot leeg. Van dat sterke geslacht getui gen de 3 broers en 3 zusters van de brui degom en de 2 broers en 3 zusters van de bruid, die vandaag op de middag- en avondreceptie en op de feestavond aan wezig zijn. Allen uit Perais, op een broer van de bruid na, die evenals zij. Pernis voor Vlaardingen heeft verruild. ZIJ DOEN DOE ALS WIJ" De samenzang zaterdagsmorgens in de Grote Kerk „Kom zing met ons en doe als wij" die zij door de kerktelefoon, in de huiskamer meebeleven en waarbij zij het devies opvolgen door mee te zingen, voor hen een wekelijks terugkerende be levenis, die zij door niets op2ij laten schui ven, zoals ons bleek bij de afspraak voor het bezoek van. de fotograaf. De zondagavond »n de Grote Kerk ge houden Jeugdpaasdierst 1965 is een sfeer volle bijeenkomst geworden, die alleszins geslaagd mag heten. Ongeveer duizend per sonen bevonden zich» in het eeuwenoude gebouw, van wie zich er ongeveer 100 op de galerij bevonden, waar het zangicoor Jong Instil inde" op enthousiaste wijze medewerking verleende. Vooral voor deza jongeren bleek het zeer moeilijk om zich voor aanvang van de dienst wat rustig te houden, want de organist had soms moeite om het geluid van het orgel dat van de schare kinderen te doen verdringen. Maar, tenslotte was het Pasen en zodoende klonk de juichende jubeltoon reeds voor dat „Daar juicht een toon" zou worden gezon gen. Ds. P. van. Die, secretaris van het Chr Jongeren Verbond in Zuid-Holland hield een 20-minuten toespraak jvaarin hij op treffende wijze de Pa asbood schap bracht. De schriftlezingen alsmede enkele de clamaties werden, verzorgd door leden van de C.J.V. „Diefde en Vrede" en van de Centrale Gereformeerde Jeugdraad. Be halve het zangkoor „Jong Insulinde" ver leende ook de muziekgroep „Insulinde" beide onder leiding van de heer H. de Jong, medewerking. Do Vlaardingse boekverkopers zijn dit jaar wel bijzonder fortuinlijk geweest bij het organiseren van hun boekenfeest iec gelegenheid van de komende boeken week (14 mei t.m. 22 mei): „Varia" no digde hen uit tot het deelnemen aan ern gezamenlijke boedtenweekinanifestatte. Daarmee wilde Varia waar maken dat het niet alleen een toneel- maar evenzeer een .letterlievende" vereniging is. Een. wel zeer aantrekkelijk pro-gramma in overwegend Russische sfeer Is het re sultaat van dit samenspel. Niet het minsl is dit te danken aan het inbrengen var een geheel nieuw element voor het boe kenfeest: koorzang, in dit programma betekent het: koorzang door het Utrechts Byzantijns Koor onder leiding van zijn dirigent, dr. Myroslaw Antonowycz. Het koor, dat zich een. grote faam verworven heeft, geeft daarmee zijn eerste eoncerr in Vlaardingen. Ongetwijfeld zullen velen deze unieke kans aangrijpen om kena's O ln de tol recreatiezaal ingerichte stal ran de voormalige boerderij Ho opkamer werd een eierenkleurpaaswedstrijd gehou den, welke vorig jaar door mevrouw Spar reboom werd geïntroduceerd en dermate aansloeg, dat deze wedstrijd niet alteen alleszins voor herhaling vatbaar bleek maar wellicht ook, een traditioneel Paas- evenement voor de kinderen wordt. Arend Verschoor sr. heeft die met be treurd. In de 10 jaar, dat hij zijn. flatje driehoog in het gemeentelijk bejaarden centrum bewoond, heeft hij zich nooit een moment verveeld. Het is sier voor bejaar den ideaal wonen, ze hadden dit gebouw 10 jaar eerder moeten zetten. De eerste jaren kon ik hier vanuit de huiskamer de schepen in Hoek van Holland binnen zien vallen cn ze tot Vlaardingen volgen. Deze blik ss hem door de bouw van de Westwij k en de ophoging van het dijklichaam langs de Waterweg ontnomen. Maar links ziet hij nog neer op het machtige industrie complex van Pernis en Botlekgebled en recht vooruit doemen in. de wazige verte de kerktorens van Maassluis en Maasland op. waarachter de blik wordt gevangen door de gasvlam van een nieuwe olieraffi naderij in Europoort. Pal naast zijn huis deur op dc gang strekt zich voor 2ljn voeten het panorama uit met het Kolpa- badcomplex op de voorgrond, daarachter de ondergespoten Broekpolder, het Holy. ziekenhuis en Vlaardings nieuwste stads wijk Holy-m-aanbouw, met op de achter grond de contouren van Delft. Dit heb je hier allemaal binnen, daar hoef je helemaal niet voor naar buiten te gaan. Ook niet om een praatje met je buren te maken. Je hebt hier alles, wat je hartje begeert. In alle vertrekken warmte, die jezelf kunt regelen zonder de stofrommel en de last van het kachel stoken. Sedert 2 jaar geleden de be jaardensociëteit in dc Pniëlkerk is gesticht, gaan we daar elke dinsdagmiddag naar toe, hebben we vorig jaar de bustocht naar de Hoge Veluwc meegemaakt en gaan we dit Precies honderd kindereu m de leeftijd van 4 tot 12 jaar hebben zaterdag deel genomen aan de eierkleurwedstrijd, als mede een teken- en schilderwedstrijd In het kamp eer centrum „De Hoogkamer" aan de Van Baerlestraat. In de morgen uren was er volop sfeer in de tekenzaal" waar de enthousiaste kinderen werden bijgestaan in het vervaardigen van hun creaties door een aantal bereidwillige meisjes van het Gemeentelyeeum en van de Groen van Brinsterer-ulo. Deze zorgden er voor, dat alles ordelijk kon verlopen en ook dat aan het einde schoon schip werd gemaakt. De jury, die werd gevormd door mevrouw M. de Vries-v.d. Spek, wet houder H, K. van Minnen en de heren C. van Dorp, C. 't Hart en J. Tsang (mevrouw L. Spa-v.d. Ven was wegens! ziekt© verhinderd), kreeg het niet gemak - kelijk in het beoordelen van de vele werk stukjes, waaronder zich diverse originele tekeningen bevonden en de ideeën ook aardig gevonden bleken. Vrijwel alle te keningen hadden betrekking op Pasen, met name de tekeningen waarop de woor den: „Vroollek Paasfeest" en „vrolijk pa- se". De kinderen hebben, zich echt inge spannen. om met iets goeds voor de dai te komen en dat werd door de jury zeer op prijs gesteld. De veie prijzen werden uitgereikt door mevrouw De Vries, die haar bewondering uitsprak over de prestaties van de jeug dige deelnemers, die hun fantasie met recht de vrije loop hebben gegeven. Pasen is een heerlijk feit, het beteken! de geweldige boodschap, dat Jezus waar lijk is opgestaan. Het leven heeft weer zin ea perspectief gekregen. Aldus briga dier M. Soeverein van het Leger des Heils eerste Pausmorgen op de Markt waar voor de zestiende keer om half acht de Faas* reveille begon, voorbereid door het Vlaar- dings Konvent van Kerken. De brigadier sprak naar aanleiding van de Paasboodschap m de Bijbel waar enke le vrouwen zioh naar het graf van Jezus begaven en daar een Engel aantroffen die hen de opstanding van Jezus verkondigde. Voor die vrouwen was Pasen een zeker heid geworden, het maakte van hen jube lende, zingende en gelukkige mensen dank zij het wonder Gods dat Jezus weer leeft. Ds, P. van der Vloed, die sprak over De gevolgen van Pasen" merkte daarop 'dat alleen de aanwezigheid van de bezoe kers daarvan ai een gevolg -vas. Hij zei, dat niemand ooggetuige is geweest van het centrale feit, dat Jezus is opgestaan De vrouwen -ij het graf ook met, maar zij geloofden het en vertelden het verder Een geheim van Pasen is, dat 't einde van de dingen niet dood loopt ln de dood maar n het eeuwige leven. Pasen betekent het aanvaarden van de konsekwentie, dat Jezus, leeft, aldus de (hervormde) predikant op de Pernisser sloeoen. En onder schipper Kapelaan J, N_ van Rossum iau de R.X Goedknegt op de Vl.'l90 werd dat ook nooit I Kerk had de bijeenkomst, die door onge veer honderd personen werd bezocht, ge opend met een Paasgroet waarin hij zei, dat Jezus alle dingen nieuw neeft gemaakt Een gezegend Paasfeest wenste hij in het bijzonder toe aan de zieken en eenzamen, die met dc Markt waren aangesloten. De bijeenkomst die koud begon, maar zich later kenmerkt© door zonneschijn werd omlijst met samenzang, begeleid door het muziekkorps van. het Leger des Heils. De gereformeerde predikant, ds. G. Aalbersberg sloot de Paasreveille met de zegenbede nadat het Onze Vader gezamen lijk was gebeden. De uitslag van de éierkleunvedstrijd luidt: 4—5 jaar: 1. Anja Wolfcman, 2. Kans d'Achard, 3. Erik Sparreboom. 6—7 jaar: t. Dolinda v.d. Meer, 2- Mar jan Dröge, 3. Adri Hofman 4. Kees Weer- heim. 89 jaar: 1. Erlof 't Hart, 2. Elly Drëge, 3, Coen Sengers, 4. Hilde Kempe 10—12 jaar: 1. Piet Zvraag, 2. Jam Suyver, 3. Fans van Rijswijk. In de afdeling schilderen en tekenen waren de gelukkigen: 45 jaar: 1. Elly Suyver 2. Anja Wolf man. 6—7 jaar: L Walter Winter, 2. Manac Dröge, 3- Joke Bos, 4, Silvia Pleysier, 5 Jacoline v.d. Enden. 8—9 jaar; 1, Marjan Wegecmans, 2. Dolf Hartog, 3. Hans v.d. Enden 4. Frank Verschoor. 10—12 jaar: 1. Marei Hartman, 2. Johnh van 't Hol, 3. Piny Barth. Een extra prijs werd toegekend aan Wim de Neef (9 jaar), ''ie een leuk stukje handenarbeid had gemaakt in de vorm van een klok. Hij zei zelfs, dat hij graag klokkenmaker zou willen worden Het laatste woord was aan gastvrouw* mevrouw Sparreboom, die alle medewer kenden bedankte voor de vlotte wijze waarop het evenement in het kampeer- centrum plaatsvond. De heer Fr. Groen, Jac, v. Heemskerk' straat 4, is 25 jaaar in dienst van A. de Jong N.V., Scheepswerf en Machinefabriek alhier cn dat feit was aanleiding voor een huldigingsbijeenkomst, waar de jubilaris met zijn echtgenote en kinderen werd ont vangen en toegesproken door de directeur, de heer C. M. Drop, die de heer Groen roemde om zijn plichtsbetrachting en ijver. Dc jubilaris ontving als blijk van waar dering een gouden, armbandhorloge en een cadeau onder couvert, plus daarbij een ver erend getuigschrift en de legpenning van de Nederlandse Maatschappij voor Nijver heid en Handel. Mevrouw Groen ontving een mooi boeket o.m, omdat zij al jaren lang een toegewijd bestuurslid is van de personeelsvereniging. De huldiging werd ook bijgewoond door een vertegenwoordi ger van de personeelsvereniging, de alge* meen bedrijfsleider, de personeelschef en een vertegenwoordiger van de onderne mingsraad. Gevraagd: Uitsluitend winkelwerk Dirk de Derdelaan 33 - Vlaardingen Tel. 01898 - 7305 Na 6 uur: Kam. Onnesstr. 91, Vlaardingen, tel. 01898-1106 vooi dame van middelbare leeftijd, genegen tegen ruime vergoeding van pï.m, 4 uur tot 9 uur n.m. bejaarde blinde dame gezelschap te houden. Mogelijkheid ook voor hen, die geen gebruik wensen te maken van de aangeboden kamer. Brieven no. 2IÖ75 bureau van dit blad. Wie het NIEUWSBLAD leest weet vcm olies het meest Voorzitter Hervormd Rusthuis W. H. Rcodenburg heeft vanochtend de Openluehtmarkt geopend, die woens dag 21 en donderdag 22 april op het schoolplein van de Van Kampcnscbool (ingang Waalstraat) wordt gebonden. De opbrengst is bestemd voor dc inrichting van de recreatiezaal van liet in aanbouw zynde Rusthuis in wijk Holy. In de koffie- en tliee- sehenkerü wordt door dames in in Vlaardingse klederdracht door vrij willigers gebakken vers gebak tegen matige pryzen gepresenteerd. Er worden allerlei goederen en levens middelen verkocht en diverse at tracties geboden. De Jonge Pijpers maken vandaag een borle mars, waarna zij vanavond van 810 uur muzikale medewerking aan de Openluehtmarkt zullen verlenen. Dit doet Sursum Corda met een kleine afvaardiging op donderdagavond. De 2 dagen durende verkoping tvordt beide dagen van morgens 10 tot 's avonds 10 gehouden. Aan het slot van de 2e dag gaan de resterende goederen door Amerikaanse ver koping van de hand. 's Middags is er voor de kinderen poppenkas! onder leiding van Nico Molenkamp. Ook een grabbelton ontbreekt niet. te maken met de virtuoze prestaties van dit Utrechts koor dat in het programma tweemaal zijn liederen ten gehore 2&1 brengen. Hef zal o.m. Oekraïn&e volks liederen uitvoeren, die extra kleur ver krijgen door de Oekraïnse kostuums waar in. de koorleden zullen optreden. Voor lief hebbers der zangkunst zal cr dus veel te genieten zijn. De toneelmmnaars zullen verrast wor den door de uitvoering van het tweetal éênacters dat Varia's regisseur Charles de Menthoh Bake voor zijn speelkern uit zocht. Van. Anton Tsjecbov zal „Het Ju bileum" gespeeld worden en van Luis* Treves ,De brief van Don Juan", Twee éênacters dus, maar onderling zeer ver schillend van stijl en rolbezetting Eén ding hebben ze gemeen: eea spottende, haast satyrlsche en tot vermakelijke com plicaties leidende humor. Wharra.ee wij maar willen zeggen dat u zich met het spel dat Varia op de planken zal brengen uitstekend zult kunnen amuseren..., In ds wandelgangen en op de dansvloer van de Harmonie zullen na afloop van het zaalprogramma de boekverkopers met hun gasten samen met de Varialeden het toneelseizoen uit- en de boekenweek in luiden op de maten van dansmuziek van The Flinstones en van een zigeunerduo. In de wandelgangen zijn ooic de boeken stands geprojecteerd waar werken van Russische auteurs zomede ooekea over Rusland ge expose erd zullen worden. D© burgemeester van Vlaardingen, mr. J. Heusdens, heeft zich bereid verklaard dit boekenfeest officieel te openen, daar mee een traditie voortzettend die door *.e organisatoren zeer gewaardeerd wordt. De belangstelling voor deza avond, dia gehouden wordt op vrijdag 14 mei is bij zonder groot. Doordat vele Varialeden met hun dames aanwezig zullen zijn zal een betrekkelijk klein aantal xaarten voor verkoop, door de boekhandel beschikbaar zijn. Het ziet er naar uit dat het boeken feest, voor het eerst sinds jaren in een uitverkocht huis gehouden zal worden.-- Wij kunnen, voor zover u «:een iid bent van V'aria, slechts adviseren uw plaatsen zo spoedig mogelijk bij de boekhandel te reserveren. En mocht deze boekenweek/ Varia-avcnct u goed bevallen: Varia wil u met genoegen in zijn ledenkring opae* men! WOENSDAG Stadsgehoorzaal, 815 uur: Haagsehe Comedic voor Vlaardmgs Kunstcentrum met „De methode Rlbadïer". Luxor, 8 uur: Wedren met de ooievaar <14 j.) DONDERDAG Stadsgehoorzaal, 2 30 uur: Toneelvoorstelling „Dik Trom" door M, Vlnjee. Luxor, 8 u.; De hel van de South Pacific (14 j) Geopend: Apotheek Backer. Hoogstraat1 228, telefoon 2162 TENTOONSTELLINGEN VJshank, t m 23 april: Foto-expositje j. Vernea Pols. Geopend: dagelijks 19—21 uur; zater dag ook 14-17 uur; zondag alleen J417 u.; De Kattenbekcr, Vm 8 mei: Expositie grafiek van Marijke van Epen. Geopend; dagelijks 3—6 uur ;dmscJag en zondag gesloten- Het hoofdbestuur van de vereniging ,Het Zonnehuis" heeft de heer J. de Graaf, arts te 's-Gravenhage, benoemd tot genees heer-directeur van het m aanbouw zijnde nieuwe Zonnehuis in de wijk Holy, alhier (aan de Dillonburgslngel). De heer De Graaf, die zijn werk in mei hoopt te begin nen, is 39 jaar. gehuwd en vader van drie kinderen. Hij behoort tot de Gereformeer de Kerk. Tot adjunct-directrice is benoemd zuster A. L, Saraber te Sittard. voorheen besturend zuster van het Diakonessenhuis te Paramaribo cn Haarlem. Zuster Sara ber treedt in augustus in dienst. Beide functionarissen zullen betrokken worden in het overleg over de verdere af bouw en inrichting van „Het Zonnehuis- Vla ard in gen" (204 bedden) en betreffend© de opleiding van personeel. Met peiso- neelswerving- en opleiding wordt dit na jaar begonnen, als bet zusterhuis voor be woning gereed is. Men hoopt een deel van de verpleegafdelingen omstreeks februari I960 gereed te hebben voor de ontvangst van patiënten, wat dan in de eerste plaats degenen, die in het oude gebouw te Schie dam zijn gehuisvest, zullen zijn. Een zestal Vlaardingse apotheken, t.w. de Westerapotheek, Voorstraat 53; de Del ta-apotheek, Fi. de Vijfdelaan 1X2; apo theek Bot, Billitonlaan 66; apotheek WaJra- ve, Schiedamseweg 14; de Van Hogen- dorpapotheek, v. Hogendorplaan 129a en apotheek v.d, Corput, Schiedamseweg 83, zullen met ingang vap 1 mei op zaterdag na één uur gesloten zijn. Voor spoedafleve ringen zal één van deze apotheken echter geopend blijven, volgens het rooster, dat voor zondags-' en avonddiensten is opge steld. De jaarlijkse uitvoering van Leen van Dijks Jeugdorkest wordt hedenavond in Muzanda gehouden. Aanvang 8 uur. Voor onze winkel Schiedamseweg zoeken wij per 1 mei een jonge vrouw die zorgt dat alles netjes en schoon blijft in en rond onze winkel (gehuwd geen bezwaar). Zij zorgt ook voor de koffie en thee zowel voor de klanten als het personeel. Haar werk is volkomen zelfstandig. Wij denken aan een werktijd van b.v. 9-12 en van 2-4 uur. (dinsdag en zaterdag vrij). In over leg zijn ook andere werktijden mogelijk. Het loon bedraagt bruto ƒ3.per uur. Vakantie-toeslag, 3 weken vakantie. Vraagt U bij sollicitatie naar de heer Zuidgeest. SCHIEDAMSEWEG 41

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 2