BOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD fi'W I Voornaamste winkelcentrum op terras langs de centrale Europaboulevard Kijkdag op politiebureau Feest in de linnen kathedraal KUCHTEN Werkgroep zakenwijk Holy adviseert b. en iv. Verbindingen met centrum zijn van essentieel belang Geen dubbelstad achter rijksweg NIEUWE INDELING AANTREKKELIJK Avondvierdaagse begint maandag Clubcompet. wielrennen Zuid-Holland 1965 Zwalii wensu c cessen in jeugdtoernooien Dir. gemeentewerken vraagt ontslag Coureur-renners hadden succes Jeugdige diefjes gepakt Opening superco-op Collecte voor kinderuitzending Wegafsluiting „Hete" paprikaballen Bestuurswisseling NVSH Ruilbeurs stefmeedernvl Agenda ïtOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD VRIJDAG 11 JUNI 1965 Xïoof dag»n ïscïmp ra Bcdactie: VLAARDINGEN, Sm. Hovemtr. 1.-Tel. 3229! Bedsetir. Tel. 5453 over Isezorging; Vtearfiogen: 1850 tot 19.30 nur: Ensuündesingeï 33 - Telefoon 6637 De werkgroep Zakenwijk Holy", die ingesteld werd op initiatie/ van het college van burgemeester en wethouders van Vlmrdingeti, heeft in de cember vorig jaar aan dat college rapport uitgebracht over de resultaten van haar onderzoek tiaar de eisenwaaraan de winkelvoorziening in wijk Holy zal moeten voldoen. Dit rapport, dat vertrouwelijk ook aan de.leden van de gemeenteraad werd toegezonden, is nu voor publicatie vrij gegeven en dat zou er op kunnen wijzen, dat burgemeester en wethou ders binnen niet al te lange tijd hun standpunt in deze zullen bepalen. Dat is ook hard nodig, want deze nadere studie heeft de voortgang van de voor bereidingenvoor wijk Holy ernstig gestagneerd en de gemeenteraad heeft zelfs gedreigd geen medewerking meer te zullen geven aan uitvoering van bouwplannen in een deel van Holy, zolang het college geen inzicht had verschaft in hetgeen verder stond te gebeurenNu burgemeester en wethouders zich inmiddels al weer een half jaar hebben kunnen beraden op dit advies van de werkgroep mag toch aangenomen worden, dat er binnenkort weer spijkers met koppen geslagen zullen worden. De werkgroep zakenwijk Holy kreeg al* opdracht mee, na te gaan !n hoeverre het nodig was wijziging te brengen in de ge gevens met betrekking tot de winkelvoor ziening ia Koly, zoals die waren opgeno- fcieo 3n het gedetailleerde uitbreidingsplan in hoofdzaak Holy, dat in juni 1960 de ge meenteraad werd aangeboden. De groep, die ln januari 1984 haar eerste vergade ring hield, bestaat uit de volgende leden; burgemeester mr. J. Heusdena, voorzitter, tje heren M. Bot, chef stadsuitbreiding; wethouder T. de Bruijn, ir. H, M, Goud appel, verkeersdeskundige; drs. R. Kok, directielid van bet Centr. Orgaan ter Be vordering van de bouw ven Middenstands- bedrijven (COM); J, Leuriis, chef afd. eigendommen en bedrijven; A. v. Minnen, secretaris Kamer van Koophandel; jhr, ir. J!, de Ranitz, stedebouw^undige; ir, W yan Tijen, stedebouwkundig adviseur; pfof. dr. P. L. van dor Velden, benoemd op voorstel van de Raad voor het Groot winkelbedrijf en verder de beer A. B- van den Bout, wnd.-chef, afd. eigendommen en bedrijven, als secretaris. Behalve de tien vergaderingen, die de werkgroep hield, bracht zij een werkbezoek aan nieuwe win kelcentra in Birmingham en Coventry. 'De studie van de groep betrof de hele wijk Holy, die, begrensd als zij wordt door de Vlaardingse Vaart en door drie wegen rijksweg 20, Zoomseweg en de toekom stige provincialeweg 20 (Verleagde Doen- kade) een min of meer zelfstandige eenheid zal vormen en waar do afstanden tot het stadscentrum vrij 'groot 'zijn. De wijk wordt door een dwarsweg, de Europaboulevard, in een noordelijk en eer» zyideüjk deel gesplitst, die beide weer 'm dfie buurten onderverdeeld kunnen wor den. In het zuidelijke deel wordt de buurt tussen de vaart en de verlengde Burg. Ver- kadealngel aangeduid als buurt IA, die tu«s- ssu de verlengde Burg, Verkadesingel e* de verlengde v. d. Linden v. d. Heuvellsin- gei als buurt 1B en het meest oostelijk gelegen deel als buurt XI. Ten noorden van de Bur opaboulevard zorgen waterpartijen in een verdeling, van west naar oost, in de buurten m, IV en V. Buurt IA en IB samen vormen samen het toekomstige uitbreidingsplan Holy I, dat voorheen aangeduid werd als het plan Hoogland; buurt II wordt het uitbreidings plan Holy ÏI, ook wel genoemd het „verka- velingspian". De aantallen woningen worden in de ver killende buurten, als volgt geraamd: (bungalowpark) 306; 1B 2250; II 3250; l 2850; IV 1700 en V 2850, in totaal 13200 rungen. Bij de berekening van het ln deze wijk areiste aantal winkels is er van uit ge- aan, dat Holy in dit -opzicht nooit een ge- aarlijke concurrent xnag worden voor e binnenstad; dat anderszijds ,de -omvang ■an het winkelapparaat zo groot moet zijn, dat het algemeen belang voldoende ge diend wordt, o.a. door verantwoorde con currentie en keuze-mogelijkheden, voor het ">ubjiek en dat het bovendien de basis xan vormen, voor een behoorlijke oestaansmo- têlijkhcid voor de ondernemers, die hun bédrijf op gezonde wijze voeren. De werkgroep heeft er de voorkeur aan £egeven de vereiste omvang van de win kelvoorziening uit te drukken Sn m2 be drijfsvloeroppervlakte, boven de opgave Van een bepaald aantal winxels, omdat laatstgenoemd gegeven te vaag is, gezien de mogelijke variaties in grootte van die winkels. Langs versdiillende wegen is Werkgroep.tot de slotsom gekomen, dat de winkels in Holy alle tezamen, een bedrijfs- Vloeroppervlakte dienen te kruien van. on geveer 3D.OOO m2. Hierbij 3s geen onde** scheid gemaakt tussen verkoop- en maga zijnruimte, garageruimte is niet in het cij fer begrepen. Volgens een globale verge lijking zal de verhouding tussen het aan tal inwoners en de oppervlakte van ce winkels in Holy zodoende gelijk worden aan die in de Westwijk, al. 2,4-X Reke ning houdend met een beböuwingspercen iage van 40 dat wil dus zeggen, dat in totaal 40 pet. van de grond in Holy ge bruikt zal worden om er gebouwen te plaatsen, terwijl de rest bestemd is voor «traten, groenvoorziening e.d. betekent een w'tnkelvloeroppervlakte van 30.000 m2, dat voor winkelbouw in totaal, ca- acht na nodig zal zijn. Bij een gemiddelde grootte van 120 m2 per winkel zullen er volgens het rapport ca 250 komen in Holy tegen een aantal van 289, dat genoemd wordt ia bet plan van i960. De werkgroep heeft ook aangegeven, hoe zij denkt dat de te bouwen winkels ver deeld moeten worden over de wijk en wel ke typen winkels er moeten kwnen. Zij heeft hierbij afgezien van de tot nu toe gebruikelijke indeling in buurt-, wijk- en centrumwinkels, maar spreekt over een T- centrum, een K-centrum en een. C-centrum In een T-centrum moeten winkels komen, die de bewoners de mogelijkheid bieden tot tijdsbesparing (T van Tijd), in het bijzon der waar het gaat om da aankoop van de dagelijkse levensbehoeften. Zij zullen voor het publiek op een maximale loopafstand van 600 a 700 meter moeten liggen, of he melsbreed op ten hoogste 500 m. Daarnaast bestaat behoefte aan wififcels die een ruimere keuze (K) bieden, in h«t bijzonder met betrekking tot duurzame gebruiksgoederen. De afstand apeelt voor deze winkels niet 20'n grote rol, znaar zij hebben een groter „verzorgingsgebied" no dig dan de T-wink els. Ten slotte zijn er winkels nodig, die tegemoet komen aan het verlangen va*r het publiek tot combi natie (C) van winkelbezoek niet andere zaken, zoals bijv. bezoek aan een bank o.i.d. De functie van deze C-centra dient volgens 't rapport volledig voorbehouden t blijven aan een stadscentrum en de werk groep heeft zich daarom verder alleen ba zig gehouden met de vraag hoe de win kels in Holy verdeeld moeten worden ove- T- en K-centra, Het rapport wijst erop, dat de winkel centra niet alleen een belangrijke economische functie hebben, maar dat zij tevens gezien moeten worden a-ls sociale knooppunten, als „plaats van ontmoeting <met anderen", terwijl wiltkèlcenra ook vaak stedenbouwkundige hoogtepunten vor men. die de „leefbaarheid" van een wij* vergroten. De werkgroep heeft als norm aangeno men, dat voor een goede .gang van zaken zich ongeveer 1.000 woningen binnen de -n vloedssfeer van een T-centrum moeten be vinden, terwijl dat aantal voor een K-cea- trum 5-000 a 10,000 moet zijn en voor een C-centrum 30.000. Op grond van deze eij fers wordt de gevolgtrekking gemaakt, dat in buurt IA, het bungalowpark, geen gezonde basis is te vinden voor een T-cen- trum. In élk van de overige buurten b*» staat de mogelijkheid twee en in bmirt II zelfs drie kleine T-centra te stichten, maar ook is het mogelijk in elk van deze buurten een z.g. „versterkt T-centrum" tot stand te brengen. De werkgroep geeft de voorkeur aan laatstgenoemde oplossing omdat een versterkt T-centrum aantrekke lijker kan worden dan een gewoon en om dat de loopafstand in de gegeven omstan digheden toch nergens te groot behoett te worden. In een verstrekt T-centrum zul len de keuzemogelijkheden groter kunnen zijn, evenals de concurrentie, wat in hel belang van het publiek is; een ononderöra ken wüvkcifront heeft een koopkrachtbin- dende werking; het centrum biedt stede bouwkundig en architectonisch betere mo gelijkheden en het gezelligheidselement komt beter tot zijn recht. Geadviseerd wordt dan ook bij de stedebouwkundige op zet van Holy uit te gaan van de stichting buurten IB t.m. V, uitgezonderd IV, wat dus wil zeggen, dat deze winkels vroe ger buurtwinkels genoemd niet ver spreid over de buurt zullen komen, maat samen een klein centrum gaan vormen In buurt IA moet volgens het rappor* grond gereserveerd worden voor enige be- scheiden voorzieningen. Het T-centrum in IB is gedacht in bet noordelijke deel van deze buurt, dus tegen de Europnboulevard. Het dient daar een onderdeel te vormen van en een „tnleiding" tot het K-centrum, dat juist aan de andere zijde van de euro paboulevard is gedacht. Het publiek uit het zuidelijk deel van Holy zal op deze wijze vertrouwd- raken met de „loop" naa»- het K-centrum, nog voor dat m bedrijf Is gekomen. In Hoiy II wil de werkgroep het T-cen trum in het hart van de buurt vestigen In de drie buurten ten noorden van de Eu- ropa'ooulevard adviseert zij twee T-centra te stichten; een in het oostelijke deel van de meest westelijk gelegen ouurt (Hoty II) en. het tweede aan de westkant van de oostelijk gelegen buurt Hol/ V. In Holy IV zou dus geen T-centrum komen; de be woners hier moeten in dit opzicht naar de aansluitende buurten of naar *t K-centrum dat voor de naaste omgeving ook een f- functïe zal vervullen. In Holy !B, II en V dient 3,000 m2 vloeroppervlakte voor win kels beschikbaar te komen en in Holy ill 2,000 m2. Het z.g. K-centrum, dat een winkelcen trum moet werden met een wat ruimer assortiment en betere keuzemogelijkheden nl, aldus het rapport, mede moeten die nen tot het behouden van de koopkracht in Vlaardingen. Uitgangspunt bij het be palen van plaats en omvang van dit cen trum is geweest, dat 't geen onaanvaard bare concurrentie voor de binnenstad mag gaan vormen. Voor het hinden van de be woners van Holy aan de binnenstad, noemt de werkgroep goede verbindingen van groot belang, vooral wanneer binnen kort de verbindingen met het centrum van Rotterdam voor de bewoners van Holy aanzienlijk beter en sneller zulten worden. Volgens het rapport zal overigens de bouw van het hoofdwinkelcentrum in Hoiy zo veel tijd vergen, dat Vlaardmgs binnen stad altijd een voorsprong ral houder» OPk zal de specialisatie in de binnenstad j veel verder gaan dan in. het K- centrum waar, zo meent de werkgroep,grote wa renhuizen niet op hun plaats zijn. Omdat een dergelijk centrum centraal In Holy moet komen, dient het te verrij zen aan of vlak bij de Europaboulevard, In verband met de toekomstige drukte van het verkeer over deze boulevard wijst de werkgroep de gedachte aX het centrum, ter weerszijde van- de Europaboulevard te bouwen; gevreesd wordt, dat het door •- •- ze verkeersbarrière geen1 eenheid zal gaan vormen. "Verbinding met belde delen door 'n brug of tunnel verwerpt de werkgroep evenzeer met het .oog op de afkeer vao het publiek van trappenlopen en om de onaantrekkelijke situatie, die zou oststaan. Voor een keuze ten zuidera van de boule vard zou 'pleiten, dat de woningbouw ui het zuiden begint en de bewoners uit het noordelijke gedeelte van Holy toch van het centrum gebruik zullen moeten gaar maken. Toch is de werkgroep met algeme ne «temmen tot het advies gekomen het centrum ten noorden van en grenzend aan d-éEuropaboulevard ta stichten en wel, om dat daar de ligging gunstiger is met het oog op de bezonning, omdat het aantal inwoners van de noordzijde belangrijk gro^ ter wordt dan een van de zuidzijde en om dat de verkeersproblemen beter kunnen worden opgelost. Samen met het T-centrum. ten zuid en van de boulevard, dat als „loper" voor het K centrum moet dienen, krijgt dit een vloer oppervlakte van in totaal 12.000 rr.2 en -ie oppervlak® biedt naar de mening van de werkgroep goede mogelijkheden voor een aantrekkelijk centrum. De werkgroep heef; zich het centrale deel van het K-centruno gedacht op een verhoogd terras langs de eveneens verhoogd aangelegde Europa bou levard. Aan de oostelijke kant .sluit dit ter ras via een marktplein aan op het lage niveau en daar ook, via een verbinding onder de boulevard door, in zuidelijke richting op de „loper", het T-centrum in Holy IB. De verbinding tussen, het markt plein en het hoger gelegen terras zou ver zorgd moeten worden door middel van hel- lingbanen, trappen, roltrap oi lift. De on derdoorgangen kunnen heel aantrekkelijk; gemaakt worden door bijv, de rijbanen van de Europaboulevard zodanig te schei den, dat via een open middenberm het licht in de onderdoorgangen kan vallen. Aan het overwinnen van de verschillen in hoogte tussen terras en de rest van het plan dient bijzondere aandacht geschon ken te worden, aldus het rapport. In het hele centrum dus met inbegrip van de „loper" zullen winkels en dagwinkels komen, waarbij de werkgroep een beperk te mogelijkheid wil open laten voor vesti ging van supermarkets en z.g. junior-wa renhuizen, Het rapport laat de mogelijk heid van andere oplossingen open voor het K-centrum ten noorden van de boulevard maar de werkgroep ziet als essentieel voor dit onderdeel van het plan de „lo per" aan de zuidzijde van. de boulevard en de vrije onderdoorgang voor voetgangers en fietsers. Bij het centrum zijn verder gedacht een restaurant, een wijkgebouw, een bibjio- theek, een- medisch centrum, ruimte voor1 zalenverhuur, sanitair, een garagebcdrijl, een reisbureau, een bank enz., wat alle maal niet is begrepen in de 30.000 m2 Vloeroppervlakte, Voor de loner" i. gegaan vati' één laag winkels met wonin gen daarboven en het plan voor het eigenlijke K-centrum bevat ook een deel met twee lagen winkels e» daarboven wo ningen. De mogelijkheid besiaat een deel van de winkelpassage te overdekken, wat met behulp van een eenvoudige constructie kan en niet overmatig duur behoeft tg zijp Het plan voorziet in de aanleg van een ruim aantal parkeerplaatsen, maar de be paling van het juiste aantal moet nog ge beuren; daarover wordt nog overlegd met de verkeersadviseur. Bijzondere aan dacht zal de scheiding tussen kort- en lang parkeren moeten hebben, aldus het rap port. De werkgroep beveelt ook aan ai in een vroeg stadium rond het centrum een dich te concentratie van woningen te bouwen Voor de toekomst verwacht de groep ook behoefte aan kantoorruimte, waarvoor zii grond gereserveerd wil zien, tussen het K- centrum en de Vlaardingse Vaart, even eens langs de Europaboulevard Voor de wijkverzorgende bedrijven sehoenma ker, loodgieter e.d, wil de werkgroep een terrein reserveren ten noord-oosten van het K-centrum, dit in tegenstelling tot het oorspronkelijke uitbreidingsplan, dat dit terrein in het zuidelijke deel van Hoiy had gesitueerd. Door al deza elementen betrekkelijk dicht bij ejbaar te brengen, verwacht de werkgroep «en verhoging van het gezelligheids element te bereiken met' name in de middagpauzes. De werkgroep heeft zich niet begeven in een becijfering van de kosten van haat De inschrijving voor de avondvierdaagse, die a.s. maandag van start gaat, is in vol le gang: omtrent het totaal aantal deelne mers staat nog 'weinig vast. Wel kan over, dc'organDsatie gezegd worden dat er enige veranderingen zijn. Zo zijn er b„v. andere roT*fe*uitgezet voor deze vier dogen; de smaSle wegen zijn vermeden. Ook zal er m«jfc. controle op het parcours zijn en zul len "er aanwijzingen worden gegeven aan Ae'lPsftepleiders en -leidsters. De' RET heeft toegezegd op de warsdel- a vond en1 ex-tra voorzieningen te treffen voor bewoners van de Westwijk en Zuid- buurt. De burgemeester van Vlaardingen, mr. J. Hmsdens is bereid gewonden het dectyé af te nemen op de laatste wande!- avdnd, donderdag 17 juni. De route leidt dan ook langs het stadhuis. Er is ook meer muziek dan vorig jaar. Behalve Voorwaarts, Liberté en het volledige Pij- perioonps nemen aan de muzikale intocht deel Sursum Corda, een band van de Shell en de drumband TÏhaïita, terwijl vermoe delijk ook de drumband van Wilton Fijen- oond aan de intocht zal meewerken. Er kan. de gehele week nog worden Inge. schreven aan het hoofdbureau van politie, terwijl ook cip maandagavond 14 juli in-: schrijvingsbureaus geopend zijn in tie Hol- landia-ankantine. De Vlaardingse Politie Sport- en Ontspanningsvereniging doet al (het mogelijke ook deze Avondvierdaagse te doen slagen. V" r. Bij de politie was het kijkdag donder dagavond. Enkele tientallen bromfietsen en nog meer fietsen waren er uitgestald om door eventuele eigenaars bekeken te worden. Maar na een hoopvolle inspectie keenden de no eesten teleurgesteld huis waarts; hnn vehikel was er niet bij. Hel xocken werd vaak bemoeilijkt doordat tie mensen, die hun voertuig misten, frame- noch motornummer bleken te kennen. Hot Oranjepark is volgende week het toneel van een grote tentcampagne v&n. „Youth for Christ", Voor deze campagne, die geleid wordt door reverend George A. Brueks uit Zeist, directeur van Youth for Christ-Nederiand en van de Europese Evan gelische Zending, is in het park een. tent geplaatst, die aan 1.000 bezoekers een zit plaats kan biedén en die zodoende de basis is voor het motto van. de campagne „Feest in de linnen kathedraal". De organisatoren hebben bij hun werk veel medewerking ondervonden, vac. alle betrokken instanties Dinsdagavond, acht uur, zal da, G. Aalkers berg, praescs van de kerk era ad der Gere formeerde Keric, alhier» de campagne ope nen in een bijeenkomst, waar verder ge sproken. wordt door ds. S. Wijnsma. ehr. gereformeerd indirstriepredikant te Rozen- but*;. Verder werken mee Gerrlt van Eer- sei Vlaardingen, met elektronisch orgel; Jaap de Cock, Haarlem, zangleider eD de korpskadetten. van. het Vlaardingse Leger des Heils met muziek en zang. Voor woensdag is het programma nog niet bekend, maar donderdagavond spreekt brigadier M. Souverein van het Vlaarding se Leger des Heils. Medewerkenden rijn weer Gemt van Eersel en Jaap de Cock en verder het muziekkorps van het Leger des Heils. Ook vrijdag en zaterdag behoren Gerrit van Eersel en Jaap de Cock tot de mede werkers,. Vrijdag spreekt ds. G. 'Aalbers- Tussenstand bijgewerkt tm, de verreden ronde van Zuid-Holland: Amateurs: 1. Spartaan (Den Haag) 217 put 2. Feijenoord (Rotterdam) 233 pnt 3e Pedaalridders (Rotterdam) 178 pnt. 4e Westland Wil Vooruit (Naaldwijk) 171 pat. 5e Coureur (Vlaardingen) 152 pnt, 6e Hoekse Renners Gravendeel) 142 pnt, 7e Delta (Spijlternisse) 134) pnt. 8e Sparta (Den Haag) 96 pnt. Se Swift (Leiden) 89 pnt 10e Jan van Arcel (Gorinchecm) 45 pnt. Nieuwelingen: le Pedaalridders (Rotter dam) 319 pnt. met een 6e plaats Coureur (Vlaardingen) 22 pnt. Aan deze competitie zijn door bijdragen van dc twintig deelnemende verenigingen aantrekkelijke prijzen verbonden. Dus hee meer Coureurrenners bij de eerste eindigen, te meer punten zü voor hun vereniging verzamelen en dat kunnen zeer zeker onze amateurs in de nog komende wedstrijden, die in Zuid-Holland verreden worden. Zondag zal de ontmoeting tussen de Rotterdamse Leeuw en. de Coureur uit Vlaardingen verreden worden om 10 uur nabij de Terbregseweg; startlokaal Bies heuvel. Gezamenlijk vertrek om 8-30 uur Vlaardïngen-Oost (tunnel). berg en zingt ook onze stadgenote Frannie Faassen; zaterdag is ds. A. J. Hoorn, her vormd predikant alhier, de spreker. Alle bijeenkomsten worden geleid door reve rend Bracks. Zaterdag en zondag (19 en 20 juni) z^jn. er 's middags om drie uur kindersamen- komsten, waar de kindergroep van. de Vlaardingse Youth for Christ met zang en gitaren zal optreden. plannen; wel heeft zij een globale schat ting gemaakt van hetgeen de bouw van net K-centrum op een verhoogr terras méér zal gaan kosten. Voor die ophoging kan, met het oog op verzakking, geen gebruik gemaakt worden van opspultzand, aldus het rapport en de ophoging me*, droge stof zal ca. f 150 000,- meer moeten kosten. On een terrein van ca. 5 ha geeft dit naar haar mening geen belangrijke verzwaring van lasten. Ook de kosten van trappen Liften, hellingbanen e.d. behoeven zo meent de werkgroep, geen belemmering te zijn voor uitvoering van haar plan terwijl de kosten van het bouwkundig gedeelte van het K-centrum, dat geheel als één bouw- we^k opgetrokken wordt, op een aanvaard baar niveau blijven. De groep meent, dat volgens haar ideeën een stedebouwkundig aantrekkelijke oplossing gevonden kan worden, die ook uit 't gezichtspunt van de detailhandel aantrekkelijk is- Ais mogelijk nadeel wordt sleehts gezien het winkelen op twee niveaus; de stedebouvkundige zal zich daarom nog beraden over de moge lijkheid van een andere oplossing, die aan. dit bezwaar tegemoet komt. Mocht uitvoe ring van het plan op twee niveaus niet mogelijk blijken, dan zal het op bepaal de essentiële punten opnieuw moeten wor den herzien, aldus het rapport. De werkgroep stelt ook nog eens met veel ruulruk, dat de functie van het C- centrum voorbehouden dient te bZIJven aan de winkels In de stadskern, die het hart van geheel Vlaardingen moet blijven. De groep verwerpt pertinent de stichttn? van een dubbelstad ten noorden van rijks weg 20. Samenvattend adviseert de werigroeo het college van burgemeester en wethou ders met betrekking tot de winkelvoorzie ning in wijk Holy uit le gaan van een to tale vloeroppervlakte van 30.069 m2: de K- en T-centra te situeren, zoals zij dat heef* aangegeven en de stedebouwkundige op dracht te geven bij de herziening van het uitbreidingsplan Holy met de inhoud van het rapport rekening te houden. *tv- Elftallen van de voetbalvereniging Zwa«' luwen hebben op 2e Pinksterdag weer met veel succes deelgenomen aan het WGZ- toemooi wisten de elftallen Al, BI en C2 toernooi in Zwijndrecht. Ia dit sportieve een eerste prijs te winnen,door al hun wedstrijden le winnen. A2 en Cl waren minder gelukkig, maar brachten het toch nog tot een derde prijs en bovendien werd aan Zwaluwen een extra prijs voor het Twee pupillen elftallen namen op dezelf-" de dag eveneens met veel succes deel aan het door de vereniging Excelsior te Maas sluis gehouden toernooi. Het hoogste elf tal behaalde, evenals V.D.E, en P.P-S.C,, 8 punten uit 4 wedstrijden? maar het doel- gemiddelds van Zwaluwen was het beste van deze drie, waardoor het de eerste prijs won. Het tweede elftal deed. het nog beter, door met 7 punten uit 4 wedstrijden en .een doelgemiddelde van 34-0 eveneens de eerste prijs, te veroveren. Dinsdag nam Zwaluwen nog met twee C-combinatlés deel aan een C-toernooi te Roekan je. Het eerste elftal won 6 maal en verloor 1 keer. wat een gedeelde eerste plaats betekende met De Hollandluan Cl en Spijkenisse Cl. Door een lager doelgemiddelde kreeg Zwaluwen de derde prijs toegewezen. Het tweede elftal wist alleen de eer nog te red den. Het waren twee geslaagde dagen voor beste doelgemiddelde toegekend. Ir. G. Brouwert directeur van gemeente werken, stadsuitbreiding en gemeentelijke reinigings- en ontsmettingsdlesnst heeft met ingang van 1 oktober ontslag ge vraagd in verband met zijn benoeming tot .adjudant-directeur van gemeentewerken in Eindhoven. Ir. Brouwer werd in X927 geboren te Puttershoek, bezocht de HBS in Oud-Be ij erland en behaalde in 1952 het diploma civiel-ïngenieur aan de Technische Hogeschool in Delft Hij kwam in maart 1954, op arbeidsovereenkomst, als adjunct-ingenieur bij gemeentewerken Vlaardingen in dienst waar hij per 1 ja nuari 1955 bevorderd werd lot ingenieur en een vaste aanstelling kreeg. Twee jaar later weid de heer Brouwer ingenieur le klasse en op 1 maart 1958 adjunct-direc teur. Op 1 juli 1961 volgde zijn benoeming tot directeur. Het wielerseizoen is volop aan de gang en Se Coureurrenners verschijnen overal aan de start bij nationale en internationale wielerwedstrijden. Hun resultaten-van. de afgelopen, dagen, in amateurwedstrijdeii, zijn de volgende: Rudl Liebreehts: le (Haren), 2e (Leyweg Den Haag), 2e (Krommenie) en 5e (Spijke nisse). Arie Bakker: 2e (Oudenaarde Bel gië). Hannus Hnisveid: 3e (Hansweert). Sjef Pieters: Be (Stampersgat) en 19e (Oberhausen Duitsland) beigcriterium, Sjaak Koevermanst 4e (Brussegem België), 10e (Aalst België), 7e (Leyweg Den, Haag) en 2Ce (Spijkemisse). Jan Franken: 6e (Brussegem België). Jan van Geest: 18e (Hansweert). De recherche heeft drie jongens aange houden. van 11, 9 en 15 jaar. Zij hadden tijdens de Pinksterdagen ingebroken In de kantine op het Zwaiuventerrein in het park 't Nieuwelant. Op het terrein van de watertoren in het Oranjepark bleek dins dagmiddag een grote hoeveelheid snoep goed en drank te zijn opgeslagen. Deze goederen zijn door de politie in veiligheid gebracht. Toen de jongelui dinsdagavond naar de spullen gingen kijken werden rij gepakt. Vermoedelijk komen er nog enige dief stallen aan het licht. De coöperatie De Voorloper gaat vol gende xveek donderdag aan de Dr. Wiardi Beckmansingel in de Westwijk haar „su- perco-op" openen. Daartoe is een bijeen komst belegd in restaurant Klapwijk van half negen tot negen uur aan het eind waarvan burgemeester mr. J. Heus- dens de eigenlijke openings-handeling zal verrichten. De samenwerkende verenigingen op het gebied van kinderuitzending houden zater dag hun jaarlijkse collecte en rekenen, daarbij uiteraard niet alleen op de vrij gevigheid van de burgerij, maar ook op medewerkers en -sters, die willen helper» collecteren. Het gaat om een g-oede zaak want nog ieder jaar worden vele kinde ren uitgezonden naar gezondbeidskotoniea en herstellingsoorden en dat kan niet bekostigd wonden alleen uit overheidssub sidie en bijdragen van do oudere. Het collectebureau is gevestigd in Triangel; indien u tenminste veertien, jaar bent kunt u daar een collectebus halen om een handje te helpen. Voor de Burgemeester Luyerinksingel, tussen Nachtegaallaan en Burgemeester Verkadesingei, geldt lot 7 juli een WaCbt- verbod. De Sumatrastraat tussen Surina- mesingel en Java straat zal tot 30 juni voor alle verkeer gesloten zijn. Hevige rook, die-uit de keuken van een woning in de FaJckstraat kwam, maakte dat buren politie en brandweer waar schuwden. Er behoefde echter niet ge blust te warden, want er was alleen spra ke van eert panmet paprikaballen. die droog was gekookt; de pan werd op straat gedeponeerd. Een twaalfjarig meisje uit Schiedam, dat in de woonkamer op een baby van vijf maanden 'paste, had van het gebeur de niets gemerkt; zij ging met de baby- naar buiten nadat de buren haar hadden gewaarschuwd. Mevrouw A. Schutter-Levasier, die we gens drukke werkzaamheden haar functie als voorzitster van de afdeling Vlaardin gen der Nederlandse Vereniging voor Sexu- eie Hervorming heeft neergelegd, ia in die functie opgevolgd door de heer J. J- C. M. Strik, Geert Grotelaan 191. In do on langs gehouden jaarvergadering van da afdeling is het bestuur als volgt samenge steld: J. J. C. M. Strik, voorzitter; mevr. Wijnstokde Bruyn, Van Slingclandtstr. 5a, tel. 8Ö7G, secretaresse; P. Peters, pen ningmeester; mevr. "W. Berberich-Noorian- der, J. C. Trion en J. A van Blokland. Maandagavond gaan de deuren van Ex celsior weet vroeg open zeven uur r>m alle verzamelaars in de gelegenheid te stellen hun verzameling uit ta breiden. De maandelijkse ruilbeurs van de afdeling Vlaardingen van de Ned. Ver. De Verza melaar is deze keer in. verband met de Pinksterdagen een week opgeschoven, maar de organisatoren verwachten ook nu weer een grote opkomst. De ruilbeurs wordt nu al vijf jaar lang iedere maand gehouden, maar telkens blijkt weer, dat er verzamelaars zijn, die van. het bestaan van de beurs nog niet afweten. „Maakt uw vrienden en kennissen op de ruilbeurs attent", zo luidt het verzoek van het af delingsbestuur; hoe meer bezoekers boe meer mogelijkheden. (Advertentie) JEf Verkregen door inruil een f? Etectro-Voice eJectroniscb- orgel; 2 klavieren met pe- daal. Prijs f 1875,—. plano-en orgelhandel 3 's-Gravefandseweg 620 ïC Schiedam Telefoon 263919 g tflöa WïWlD. VKWIÏAG Luxor, 8 uur: Piraten van fle Bloedrivier (14 jaar). Stadsgehoorzaal, s uur: Johnny, waar kom Je vandaan t (a.i<). ZATERDAG Station Vlftnidtngen-Oost, S uur. Vertrek ex cursie ÏOITP naar arboretum Trompenburg. Grote Kerk, H-11.45 uur. Samenzang ^Kom zing met ons. Jachtwerf De Eamraeer, 2 uur. Start zeilwed strijden. Luxor, 6.45 uur. Spoorwegoorlog in het wes ten (14 j.); 9 uur, Piraten van. de Bloedri vier (24 jaar). Stadsgehoorzaal, 8 uur, Johnny.waar kom je vandaan? (a4.)< VRIJDAG Geopend: Westcrapoiheek. Voorstraat 53, tel- 2683. ZATERDAG Geopend: Delta-apolheck. Ft. de Vijfdelaan 112, tel- &S83- ZON'DAG Jachtwerf »c Kommeer; 10.30 en 2 uur, Start zeilwedstrijden van De Bommeer. Luxor; 2.30 uur, CJreusbloed S uur. Spoorwegoorlog in het westen (14 j.j; 8 UUr, Piraten van rie Bloedrivier (14 J»). Stadsgehoorzaal. 3.45. 6-30 en 915 uur, John ny, waar kom je vandaan? (al.). MAANDAG Luxor, 8 uur. Dokters zonder masker (18 j.). Geopend: Delta-aootheek, F- do Vijfdelaan 112. tel. 8888- 12 Juni Wanende maan Zon op 4,20 uur, onder 21,00 uur Maan op 13.35 uur, onder 3J24 uur

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 1