EÖTTERD4MSCH NIEUWSBLAD -m „SG-uitzending meer positief gericht maken" Vierpolders biljartkampioen in Eilandencompetiiie sportweek regen, wind en kou geopend Rozenburgse Mond-op-mond-beademing in het schoollokaal Sjf-* ï'sf~ JONGEDAME KLACHTEN AAD VAN OOSTEN: Vierde keer in bezit van tvisselbeker BUITENiLUIS AT <T) AAR. AN NEER. Burgerlijke stand Raarisagenda van Maassluis 111 Hoop op volgende dagen gevestigd Vierpolders is ermee begonnen Jndowedslrijden bij Sportschool Bishoff Motor gestolen uit geparkeerde auto Einddiploma Mulo bekaaid ROTTERDAKSCH NIEUWSBLAD DINSDAG 6 JULI 1965 Hoofdajjentschap en Kedactie: SCHIEDAM, BROE8SVEST 3 - TUEFOON 258091 over bezorging Schiedam: van 18.3019.30 uur en 's zaterdags van 46 uur Teïef. 15.45.97, Euys Ballotsingel 61 b. TK STA ZEER POSITIEF tegenover de jeugduitwisseling m het algemeen. Al leen vind Sc de Internationale Jeugd uit- wtoeling, zoals deze dit jaar door de Schie damse Gemeenschap georganiseerd wordt, niet positief genoeg. Alles vindt hierbij min of meer in los verband plaats, als ik deze vorm van vakantiébestedïng vergelijk met de werkwijze van de International Youth Federation". Deze woorden zijn van de 20-jarige Aad van Oosten die nu in dienst is als korporaal van de Veldartillerie Breda. In het verenigingsleven was hij penningmeester van de Nederlandse Jeugd bond voor Natuurstudie en lid van de Ko ninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging. Aad van Oosten heeft verder veel interesse voor vogels en bespeelt de dwarsfluit, met als lievelings-consponist Vivaldi. „Als deelnemer aan Internationale kampen, georganiseerd door the Interna tional Youth Federation, een Europese Or ganisatie zetelend in Genève, kwam ik ja koiïtakt me Zweedse en Engelse jongeren, Daze vorm van vaütaniébeseding heeft een scherper gericht doel. Tiï JONGEREN die hier aan deelnemen hcfcben een bepaalde itïterresse op het gebied van natuurkundige en, natuurhis torische onderwerpen. Hierdoor worden de gesprekken vanzelf in bepaalde banen ge leid, Zo heb ik b.v. zelf een enorme liefde voor vogels «n, door 3e ontmoeting met jongeren uit het bui tenland beib ik bij een Jeugdkamp op Schier monnikoog, mijn ken nis over het vogelle ven kunnen uitbrei den. De hoop dat een gemeenschappelijk Eu ropa in de toekomst te verwezenlijken is. Door Jeugduitwisse ling kan men dit naar mijn mening stimuleren. Doordat de Inter national Youth Federation al verbonden is aan de Europese Gemeenschap, zou ik ech ter de jongeren aan willen raden aan. de Jeugdkampen van deze organisatie deel te nemen, indien men daartoe een kans krijgt. Maar de, S.G.-uitwisseling is beter dan géén Uitwisseling. SLIPPEN EX BANDEN BIJ SPORTSCHOOL BÏSHOFF SCHIEDAM In de maand juni zijn de volgende leerlingen van sporsohool Bishoff voor hun Judo-examen geslaagd: Jeugdjudo gele slip: Martin en Ilia Baart- mans, Robert Brands, Wim Giesselbacih, Bert Olthotf, JeCtery en Robin v. Oost, Guus v. Pelt, Gregory v. Riel, Peter Stad houders, Ria v, d. Kruit, Ricco Lauwere, Cor v. Lien, Jap Mastenbroek, Jan Meyer, Kees Olsfehoom, Ruud Steenbergen, Harry de Waard, Jeugdjudo; gele band: Dik Veraart, Pe ter Weijgerrtse. Jeugdjudo oranje slip: Pa trick Efverard, Wim de Groot, Hans den Hcmting, Gele band de heren: Th. Brugge ling, F. Heikoop, B. Kleinlugtenbelt. Brui ne band de heer: B. v, Thiel OOK IN SCHIEDAM KARAITE IN OPKOMST SCHIEDAM Sportschool Bisihoff be gint na de vakantie met een cureus in ka rate. Het is voor het eerst dat karate m Schiedam onderwezen wordt. Karate heeft de laatste tijd nogal wat bekendheid ge kregen door stukjes in de krant en zelfs voor de televisie. Hoe groot het aantal Schiedamse karate beoefenaren wordt, is nog niet bekend, wel hebben zich reeds enkelen gemeld. OBK KRIJGT 1250 UIT HET ANJERFONDS SCHIEDAM Het bestuur van ..Oefe ning Baart Kunst" ontving dezer dagen bericht, dat uit het Anjerfonds een bedrag van f1250 zal komen voor deze muziek vereniging. OBK heeft nieuwe uniformen gekocht en om de schuldenlast daarvan te verminderen kreeg men genoemd bedrag. Het geld zal één dezer dagen aan OBK worden overgedragen. A LS EK ZOU kunnen kiezen tussen En geland en Duitsland betreffende de uitwisseling, dan zou jk Engeland nemen, daar het Engelse volk mij het meest ligt. Ik wil hiermee niet beweren dat ik Duits land zou vermijden bij een uitwisseling, want in dit land is enorm veel interessants te beleven, alleen de mentaliteit van het Duitse volk staat mij niet aan", aldus Aad van Oosten. ,.Tk geloof, dat de deelnemers aan een uitwisseling in. de eerste plaats enthou siast moeten zyn en enigszins avontuurlijk. Ook hen ik sterk voor groepsgewijze uit zending, want dit vergroot de diseussie- ■mpge'Hkheden, Met 12 man. kom je immers verder dan met z'n tweeën, doordat in groepsverband meer ideeën zullen opko men. De discussieleider moet wei deskun digheid vertonen bij bepaalde onderwer pen en op verzoek van de deelnemers be trouwbare inlichtingen kunnen geven. Te vens dient hij de jongelui te stimuleren tot zelfonderzoek. Ik geloof dat bij de jeugd dikwijls drempelvrees bestaat om zich aan te melden als deelnemer bij deze zo boeien de en interessante vorm van vakantiebe- steding. Als je eenmaal mee geweest bent, dan wil je altijd mee. Het kontakt met buitenlandse jongeren betekent immers een enorme verrijking". D. de GEUS jr. VIT HET POLITIERAPPORT In de afgelopen dagen zijn bij de politie wederom vijf ploertendoders, vijf boksbeu gels, drie stiletto's en e'cn valmes ingele verd. De driejarige S. v. Leeuwen uit de Mgr. Nolenslaan is onverhoeds de rijbaan over gestoken en daarbij aangereden door een personenauto. Hij werd door het spatbord geraakt en is ter onderzoek overgebracht nsar de Dr. Noletstkhting. Volgens een getuige trof de autobestuurder met <ie minste schuld. Hij is na contact met de o li der s doorge rede 11. Deense zeelui hebben zondagnacht ruzie gezocht met bezoekers van de Danc.r.g Alhena. De 22-jarige L. J. Hansen haalde daarbij een groot broodmes uit zijn zak en wilde daarmee een bezoeker van de dancing te lijf. Deze duwde de arm van de Deen opzij, waarbij het mes in. de linker bovenarm van Hansen terecht kwam. In het Gemeente-Ziekenhuis is de Deen ver bonden. Dwars over een zwartwitte hond,, die de rijbaan van de Polderweg nabij de Ro-lbrug overschoot, reed de 24-jarige broanfiets- xijder C, L. uil Schiedam, Hij kwam, even als zijn achteropzitten.de vtouw te vallen en liep twee gekneusde nbben op. Op de ventwe? van de Burg. van Haa- renlaan reed de 20-jarige bromfietsnjder over een bult. Hij verloor de macht over het stuur en kwam te vallen. De bromfiets werd vrijwel geheel vermeld en J. L. liep een gebroken sleutelbeen op, alsmede schaafwonden aan gelaat, linkerknie en beide handen. Maandag heelt -de politie weer vier stilletto's. twee boksbeugels en vier ploer tendoders ontvangen. Na het kampioenschapVoetbal Brandweer is Vierpolders nu kampioen, geworden van de Eilanden Biljart Com petitie 1964/'65. „De Poedel**, uit deze ge meente van kampioenen behaalde in de hoogste afdeling C,,A") uit 4 wedstrijden competitieverband niet minder dan 359.4 punten met het (hoge) gemiddelde van 89,55. Daardoor ging de fraaie wis selbeker voer de vierde maal - naar Vierpolders sinds de start van de compe tities in 1946. Om het kampioenschap com pleet te maken behaalde „De Tiende Pen ning" eveneens uit Vierpolders, het afde lingskampioenschap (afd. B). In de afde ling C werd G.B.C. uit Geervliet kam pioen. De grootste moyermesprong kwam op naam van C. Letteman met 41 pet. Aan het driebanden-toernooi namen 24 biljar ters van de eilanden Voorne en Futten deel. De eerste drie prijzen gingen resp. naar: J. 't Mannetje van „De Tiende Penning" uit Vierpolders, gem. 0.563; D. Weeda van A.B.C. uit HeHevoetsluis, gem. 0.468 en H. Vermaat van G.B.C. uit Geervliet, gem. 0.373. De feestelijke prijsuitreiking vond plaats In het clublokaal van de kampioen „De Poedel" in Vierpolders, waar de voorzitter van de kampioensploeg, de heer L. J. Steijl. allen welkom heette, in het bijzon- der burgemeester J. G. Bosch. Spreker somde de resultaten op van „De Poedel" de afgelopen zes jaar, vier maal kam pioen in de Eilanden-competitie en zes maal afdelingskampioen! De voorzitter Ter kennis van belanghebbenden wordt ge bracht dat de mogelijkheid bestaat, dat in verhand met de verwisseling van sluisdeuren van de Buitenshils, van 18 t.m. 23 juli a.s., de doorvaart gedurende die periode gestremd zal zijn. Schiedam. 1 juli 1065. DINSDAG .ttlt.1 Arcade: S uur: Natuurgenot in Hui». Lezing met dia's. WOENSDAG 7 JULt Tivoli; 8 uur: Schied. Gymnasten Bond, Le- aing en dansen. Irene; 8 uur: Comeniusschool B, ouderavond, minsts Sacrum, 8 uur: Comeniusschool A, af scheidsbijeenkomst. EU, AIS Massage Theater; „Vliegende duivels". dag. 2 en 8.15 uut. Monopole Theater: ..Tarzaa wordt getart'14 jaar. dag. 2 en 8 uur. EXi'OSITlES Galerie Wiegman: Expositie echijaei' Theo Wiegman. Galerie Punt Vier: Espositie Rpyken, Hoezen, Molenaar ea Rot. Galerie Honger: Expositie Pieter Jansen- Stedelijk Museum: to toten toonstelling ..Mensen op de weg". APOTHEEK Gouk», Groenelaan 127, tel. 2A80.3S- C. LANDSBERGEN (19) WERD SCHAAKKAMPIOEN SCHIEDAM In het clubgebouw van de schaakvereniging „Wilton Fijenoord" zijn maandagavond de prijzen uitgereikt van het persoonlijk schaakkampioenschap van Schiedam. Om circa aoht uur waren de leden van de Schaakvereniging Schie dam in dit clubgebouw bijeen, waaronder alle prijswinnaars." De voorzitter van de s.v. Schiedam, de heer H. W. Boele hield korte toespraak, waarin hij het een verrassing noemde, dat dit keer de strijd in de Hoofdklasse niet is gegaan tussen de heren J. van Baarle en L. Reifsma. maar dat de 19-jarige C, Landsbergen de eerste prijs won. Hij kreeg van de heer Boele niet alleen de nieuwe wisselbeker, maar ook een waardebon van flQ,-. De tweede prijs ging naar de heer J. van Baarle, die een boekenbon van f7,50 ont ving. De heer L. Reitsma, die vorig jaar de wis3elbeker definitief won, werd dit keer derde en kreeg een boekenbon tw.v. f5,-. Als kampioen van de Ie klasse kreeg de heer N. v. Grevenbroek een boekenbon van f 10,-, de heer F. Maas één van i 7.50 tweede de heer F. v. d. Heuvel als der de één van f5,-. Boekenbonnen kregen ook de kampioe nen 2e en Se klasse, de heren D. v. Lae wen en C. v. Noor dennen. Geboren: ïtené z.v. W, Lommen en M. H. M, Br kling. Erik z.v. R. C. van Ha gen en E, I. de Vos Burchart. Anne K. z.v. K. J. Van Aarsen en S. .J. Risseeuw. Maarten J. z.v. A. van Heest en N. Bruijn. Ingrid F. d.v. J. Heinsbroek en F, C. Jas pers. Annemarie d.v, H. H. B. Straver en M. J. Otter. Pieter L. z.v. P. J. van der Struis en J F. Denkers. Bartholomeus J. z.v. J. C. Waltman en M. F- T. Noordïjk. Overleden: P. E. Hennekes, 73 jr. echtg. Schaap. A. M. Ritman, 65 jr. echtge. E- mer, P, J. M. van Haastexen, 63 jr. Jongen in Voorns kanaal verdronken Maandagmiddag - is de 6-jarige Joost van der Meijden uit Hellevoet sluis spelend in het ter plaatse 5 meter diepe Voorn se Kanaal geraakt «n verdronken. de heer overhan- van de Eilanden Biljart Bond, H. Lammers uit HeHevoetsluis, digde daarna de verschillende prijzen. Burgemeester J. G. Bosch van Vierpol ders zei o.a. „Men denkt wel eens ver schillend over de biljartsport. Toch is deze een van de belangrijkste van alle sporteq. Met Vierpolders gaat het goed, dit Is al weer het derde kampioenschap van het jaar". Burgemeester Bosch be sloot met de wens dat volgend jaar do grote wisselbeker definitief naar Vierpci- ders zal gaan. NEGEN AGENTEN NAAR DE LAURA-RIT Negen Schiedamse agenten namen deel aan de Laurarit, die heden in Alphen a. d. Rijn begint. Zij staan onder leiding van hoofdagent Cros. De typiste van. het poli tiebureau, mejuffrouw C. Schellebeek, rijdt donderdag 15't km mee. De Laura-rït is een jaarlijks evenement waarbij vier dagen achtereen 150 km op de fiets wordt afgelegd. Vorig jaar waren er 600 deelnemers, in 1963 400 en dit jaar slechts 300. first rating; en oj^Iaja, L.S.W, Voor de gemeenteraadsvergadering van Maassluis op 12 juh stellen B. en W. de raad voor pen krediet beschikbaar te stel len voor de bouu- van een opslagruimte ten behoeve van het bedrijf voor gemee tehjke sociale werkvoorziening. De steeds groter wordende produktie van staleu meubelen bij 't bedrijf heeft tot ge volg. dat tevens steeds grotere partijen halffabrikaten in omloop zijn. Voor een doelmatige produktiegang is het gewenst, dat de opslag geschiedt in de naaste omge ving van de werkplaats en hierdc v aan zienlijke ruimten in de werkplaatsen bezet worden. Dit is niet meer mogelijk en daar- doot zijn de laatste jaren voorraden elders in de gemeente opgeslagen. Dit is niet ideaai. In de eerste plaats omdat dan er mede aanzienlijke transportkosten zijn ge moeid, terwijl de opslagplaatsen in de ge meente niet altijd nuttig en doelmatig ge noemd kunnen worden. De bouw van op slagruimte nabij de werkplaats is derhalve dringend gewenst. B. en W. vragen daarom de raad krediet beschikbaar te stellen voor de bouw van opslagminate nabij de werk plaats voor gemeentelijke sociale werk voorziening aan de P. J. Troelstraweg tc Maassluis en tevens te besluiten, dat de aanbesteding van het werk zat geschiede*: door aan tenminste drie te goeder naam en faam bekend staande aannemers-gelegen heid tot inschrijving te bieden. De raad wordt voorts een krediet ge vraagd voor bestrating van een gedeelte van de Taanschuurpolder, omvattende de Willem de Zwijgerstraat. Prins Maurits- straat. Frederik Hendrikstraat en Prinses Julianalaan, Men denkt waar moge lijk aan het aanbrengen van paikeer- havens, maar bovenal aan het vernieuwen «an het wegdek. De bestrating verkeert in gen zodanige staat, dat zij alleen nog te gebruiken is met ten koste legging van grote bedragen. De directeur van de ge meentewerken stelt voor bij wijze van proef de bestaande bestrating, welke be staat uit asfaltlagen van verschillende sa menstelling en dikten. De bestaande besta- ting wordt dan geheel weggenomen. Voorgesteld wordt aan te kopen van de heer P. Hofman te 's-Gravenzande de erf pachtsrechten met de daarop aanwezige opstal, gelegen in de Steendijkpolder („Maassluis-Noordwest"), groot 352 cen tiaren. Voorts zal de raad van 12 juli moeten be slissen over een aanvraag van het bestuur van de Ver. voor Christelijk Onder wijs te Maassluis voor 't beschikbaar stel len van gelden voor de aanschaffing van een geiser voor de Groen van Prmsirer- school en van het bestuur van de Vereni ging voor Christelijk Volksonderwijs voor de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen voor de Koningin Wilhelminaschool. In wind, regen en kou is gisteravond de Rozenburgse sportweek geopend. Alle sportverenigingen van Rozenburg, de Har monie „Uitspanning Door Inspanning" uit deze gemeente. Turnverenigingen uit Maassluis, de Lier en Kralingen stelden zich op rond Rozenburgs Marijkeplein. Zo als vastgesteld werd om zeven uur afge marcheerd. De Maassluisse Drumband verleende assistentie in hun kleurrijke oranje uniformen. Juist terwijl de stoet van honderden deelnemers' door Rozenburg marcheerde begon het te regenen. Zodra de stoet het sportveld aan de Laan *-jn Nieuw Rozenburg betrad was reeds burge meester J. C. Asehoff aanwezig, zij het dan dat Rozenburgs burgervader beschut ting had gezocht tegen de kou en de re gen. Inmiddels was bekend geworden dat de algeheel leider van deze openingsavond verstek had laten gaan wegens ziekte. In allerijl werd de leider van de sportver eniging Excelsior van Rozenburg verzocht de algehele leiding op zich te nemen, waarmee deze instemde. Terwijl alle jon gens en meisjes en ook de oudere turners en turnsters op het sportveld stonden aan getreden sprak Rozenburgs burgemeester de heer J. C. Asehoff, het welkomstwoord. „Helaas", aldus de burgemeester, „zijn de weersomstandigheden niet beier, laten we hopen dat dit de overige dagen anders is. Gaarne wil ik ook mijn erkentelijkheid uit spreken aan de organisatie en alle deel- De linkerhand steunend onder de nek brengen, de rechterhand met de handpalm op het voorhoofd drukken en tussen duim en wijsvinger de neus dicht knijpen, dat moesten vrijdag de leerlingen van de hoog ste klassen van de openbare lagere schpol te Vierpolders Ieren. Deze handelingen. 0 De Brandersbnig nabfj het station, schakel in de toekomstige autosnelweg tussen Rotterdam en Vlaardingen, nadert zijn voltooiing. Op de achtergrond het plein 19401945 dat in de toekomst door een gewone kruising zal worden vervan gen. Men ziet achter dit plein nog een stukje van de Burg. van Haarenlaan, Da dlreetl® v»n h«t NIEUWSBLAD behaum zich öat recht voor advertentie» xonder opghttï van redenen te weigeren, BC advertenties onder num mer worden «*n de adver teerder niet doorgegeven. druJcwerken, circulaires en dergelijke «tukken afkom stig van tussenpersonen, hetzelfde geldt voor andere stukken, welke uiet bona fide op de Inhoud van de advertentie reflecteren. Stukken, die bü het blad blijven berusten, worden as een maand na controle »*n de Inhoud vernietigd. Voor fouten u> telefonisch opgegeven advertenties ia het blad n(e* aansprake lijk. Verzoek om h«*jt»rt- slng zonder betaling of restitutie kan derhalve alet worden ingewilligd. vraagt voor spoedige indiensttreding voor edministrotieve werkzaamheden op de ofdelmg HOOFDBOEKHOUDiNG. ULO-op!efdfng strekt tot oartbeveiing. Ookïndien U nog weinig ervaring mocht hebben gelieve U te solliciteren. Leeftijd tenminste 16 jaar. Sollicitaties te richten tot Wilfon-Fijenoord, postbus 22, Schiedam. Voor het meken van een afspraak voor een persoonlijk onderhoud kunt U rich ook tele fonisch met ons in verbinding stellen, tel. 26 92 00 (toestel 3072). vormen het belangrijkste onderdeel van de cursus mond op mond beademing, die wordt gegeven door de heer E. J. Ha- verkate, onderwijzer van Vierpolders o.i.s. Het werd een heel bijzonder lesuur, waarbij ook burgemeester J. C. Bosch aanwezig was, een les ook, dat als een primeur mag gelden, op de scholen ons waterrijke gebied. Het hoofd der school, de heer M. Schoon, wekte zijn leerlingen op, om vooral de ogen en oren wagenwijd open te zetten. Dit, omdat het ging om een les, die van zo enorm veel belang kan zijn wanneer een medemens in nood is en de verstikkingsdood nabij. Zestien meisjes en vijftien jongens za ten gespannen de dingen die komen zou den af te wachten, waarbij vooral het "ding*', dat in een deken gewikkeld voor in de klas lag de bijzondere belangstel ling had. Maar voor het zover was, zet te de heer Haverkate uitvoerig uiteen wan neer men zijn toevlucht moet nemen tot mond-op-mond-beademing. Wanneer een mens bijna dood is, geen ademhaling meer heeft en geen polsslag, men spreekt dan van "schijndood", een kriterium, dat slechts vier minuten kan duren om de oliedige dood tot gevolg te hebben. Daar om hield de docent zijn aandachtig luiste rende kinderschaar voor, om zo het on- ■erhoopt ooit voor mocht komen, zo snel mogelijk tot actie over te gaan. Alle fa cetten van deze reddingsmogelijkheid wer den uitvoerig belicht, zelfs de mogelijk heid, dat een slachtoffer een snoepje in zijn mond zou hebben, werd niet verge len. Dat bij dit alies de tong van het slachtoffer een grote rol speelt, werd ge demonstreerd, met "Pietje" de oelenpop. Wanneer het hoofd rechtstandig bleef lig gen, viel er met geen mogelijkheid lucht in de pop te blazen. Maar 20dra de do cent met zijn linkerhand onder de nek, en met de rechterhand het hoofd achter over drukte, kon de tong niet meer fungeren als afsluiter voor luchtpijp en slokdarm. Het was voor de leerlingen een groot moment om zelf te proberen het geleer de in de praktijk te brengen. Daarbij klonken in het begin uiteraard wat lach salvo's. Waarom ook niet, het was im mers allemaal nog maar speL hoewel uitermate leerzaam. En daarmede tevens een eerste stap op de weg, die in de aaste toekomst weer 31 mensen toege rust met een moderne reddingskennïs op pad zal brengen. Burgemeester J. Bosch bracht aan het slot van de les hulde aan de actieve EIIBO-afdelin g Bri elle-V ie rpolders-Zwa rte- waal, waarvan de heer Haverkate voorzit ten is, voor het genomen initiatief. Een initiatief, dat tevens de volledige instem ming had van de inspecteur voor het la ger onderwijs in de inspectie Brielle. Wij kunnen, aldus de burgemeester niet dank baar genoeg zijn, als wij onze medemen sen kunnen heipen redden. Hij drong er bij de jeugd op aan om de lessen aan dachtig en met overgave te volgen, want deze zijn voor allen van het grootste be laag, Een beroep, dat gezien de animo en de aandacht der jeugd, beslist niet le- ergeefs zal zijn. Mogelijk zullen andere scholen het voorbeeld van de Vierpolder- ee o.Ls. binnenkort volgen. Met ,.UDI" aan het hoofd verlaten de medewerkers van Rozenburg.Sportweek hei Marijkeplein nemers aart deze sportweek. Het doel van de Rozenburgse Sportweek is om de sport meer populair te maken. Met de wens dat we toch een goede sportweek mogen heb ben verklaar ik de Rozenburgse Sportweek voor geopend, aldus de heer Asehoff, De openingsavond werd gevuld door gymna&- tiek-demonstraties o.a. door een keurturn- groep uit Kralingen op het Sportveld on der matige belangstelling. Esperanto-agenda Merkredon, la 7 an clc julio klubvespero. Konversacia ves- pcro Ce kino v_ Gink, Floegstraat 19. Kiu aakoraü ferias certe venos. SCHIEDAM Dezer dagen zij in sport school Bishoff Judo-jeugdwedstrijden ge houden voor jongens van 8 tert 12 jaar. De winnaar van elke leeftijdsgroep promo veerde naar een hogere judograad. Leef- tijc 8 jaar, kampioen Karei v. "Wijngaar den (gele band) 2e plaats Marthy Hem- minga. Leeftijd 9 jaar, kampioen Henk Vermeulen (gele band) 2e plaats Sjors Smits. Leeftijd 10 jaar, kampioen Rob v. tl. Werf (oranje band) 2e plaats Hans den. Houting, Leeftijd XI jaar, kampioen Ton. de Raad (groene band) 2e plaats Dennis Verheul. Leeftijd 12 jaar, kampioen Ed Frederik (oranje band) 2e plaats Jan v. Noomen. SCnlEDAM Uit een personenautou, overigens bestemd voor de sloop, is een gehele motor gestolen. De auto stond sinds begin juni geparkeerd voor het pand Nieu we Haven 241 en was eigendom van de 28-jarige J. v. d. S. Bij de dezer dagen in Schiedam ge houden Mulo-examens zijn geslaagd voor diploma A: de dames: A, van der Vorm; R. W. van Steenbruggen; P. van Vliet*; J. van Wllbgcn*; P. Visser*; A. S. C. Braad*; J, Koevoet*; J. Woiters""; C. den Hoedt en de heren: J. C. Vrybof; J. Vis- schvr"; J. P. Verhoef F; H. J. Bot, allen uit "Vlaardingen. Geslaagd voor diploma B: de dames: M. J, Mastenbroek; A Zmdmeer; H. J. Burggraaf; A. Lodder; de heren: C. H. Meyer; W. Rietdijk; V A. Raodenburg; W. C. Kleijwegt; C. R. Leyeadekkers; T. Maat allen uil Vlaardingen en W. den Oudsten uit Maassluis. De kandidaten, bij wier namen een staat behaalden tevetu het middenstands- diploma. SPOOK AUTO OORZAAK VAN AANRIJDING Een personenauto, eigenaar K. W, uit Schiedam, die geparkeerd stond-voor het hoofdkantoor van Gusto, is door een onbe mande vrachtauto aangereden en in een hoop waardeloos oud ijzer veranderd. De vrachtauto was 's morgens buiten een ga rage gezet en niet op de handrem gepar keerd Waarschijnlijk hebben de trillingen m de bodem bij het voorbijrijden van het verkeer de vrachtauto in beweging ge bracht. De tvea loopt ter plaatse hellend al met het gevolg: dat de geparkeerde -vagen met vrij veel vaart werd geramd en op het voetpad werd gedrukt. De vrachtauto heeft slechts lichte schade. De eigenaar is onbekend. HOOFDAGENT v. II. ALS BABYSITTER Zaterdagnacht om 1 uur ging in een wo ning aan de Van Oldenbar nevelt straat een aantal kinderen hevig te keer. Zij waren kennelijk alleen thuis en namen dat niet. De politie verschafte zich toegang tot de wonmg en vond er vier kinderen in de leef tijd van 1 tot 7 jaar, onder wie een lo geetje uit Amsterdam. Zij gaven aan hun misnoegen over öe afwezigheid der ouders uiting dooi" en gezamenlijk gehuil. Pogin gen werden in het werk gesteld om de ouders op te sporen. Ondertussen neeft hoofdagent v, H. de kinderen als een eerste klas babysitter gesust. Toen de ouders na een wandeling en een cezoek aan een café om 2 uur 's nachts terug keerden, vonden zij hun kroost letterlijk in handen van de politie. MYSTERIE ROND GEWONDE FINSE ZEEMAN De Fin Juha Matt! Petterson uit Helsin ki. een opvarende van de Wirma die bij de Nieuwe Waterweg ligt, is met een bloeden de hoofdwond wankelend op het terrein van de Gulf binnengekomen. Zijn kleren waren doornat. Hij kon niemand duidelijk maken wat er was gebeurd omdat hij al leen maar Fins sprak. Hij is naar de Dr. Noletstichting overgebracht, waar men een hersenschudding constateerde. De zaak is nog niet opgehelderd, maar wel is nog die zelfde nacht een Fir-naar het politiebureau gebracht, die ir. kennelijke staat van dron kenschap machteloos op de B.K.-laan lag. Aangenomen, v-ordt dat er een vechtpartij is geweest.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 1