ÜOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD E*W! Diet Wiegman: bezoeken te Programma overladen l Bouw nieuw noord-west viaduct Rijksweg 20 in Kethel nu begonnen S. G. Jeugd Zangfeest van DES Klaaswaal Noodgemaai voor zes jaar voor de Oost-Abtspolder KLACHTEN A. Stoulhandel blijft voorzitter van HDVS ANNEER Uit hel politierapport uitwisseling SVV-J. P. Hofmanbeker voor H. Eikenbroek D.O.K. bij opening van Brakelse sporthal Hoe de duiven vlogen Koninklijk silver voor A. Andetveg Hogere entreeprijzen te Klaaswaal F** --#b te m Auto-ongelukken in Ridderkerk Agenda raadsvergadering Burgerlijke stand ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD MAANDAG 12 JULI 1965 Hoofdagentschap en Redactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 268091 over bezorging Schiedam: van 18.3019.30 uur en 's zaterdags van 46 uur Telef. 15.45.97, Buys Ballotsingel 61b. Ernstig gewond werd de 15-jarige brom fietser S. 0.t toen hij met een bromfieti op de Overschieseweg de bocht naar recht: te groot nam en frontaal in botsing kwam met een personenauto bestuurd door M. J. uit Schiedam. De bromfiets was eerder op de dag van de Vlaardmgerdijk wegge haald en is eigendom van H. B. Beide voertuigen werden ernstig beschadigd, f ..J? s - ïn het noord-westelijk deel van Ke thel heerst momenteel grote activiteit wat betreft de woningbouw en de ver dere afwerking van Rijksweg 20. Op het verlengstuk van de Nieuwe P ami aan is enkele weken geleden een begin ge maakt met de bopw van het viadukt voor Rijksweg 20. Voorbereidingen wor den tevens getroffen voor een overspan ning van de Schie, die een aansluiting tot stand moet brengen met de tunnel onder de spoorlijn waarvan de werk zaamheden al geruime tijd geleden een voltooiing kregen. De volgende hinder paal is de Poldervaart. Hier zijn op bel de oevers nog geen, tekenen waarneem baar die wijzen op de aanleg van een vïadukt Het genomen besluit deze Pol dervaart te dempen zal hiervan wel de oorzaak zijn. Op de Nieuwe Damïaan heeft de aanne mers Maatschappij „Nedervo N.V." inmid dels de eerste betonpalen in de grond ge slagen van de 560 die nodig zijn voor het vïadukt dat een lengte krijgt van ongeveer 80 meter bij een breedte van 64 meter. Be halve pijlers aansluitend op beide wegta- luuds komt bet vïadukt tu rusten op «en tussenpijler die het wegdek van de Nieuwe Damlaan ia tweeën, zal splitsen. Hiervoor zijn de graafwerkzaamheden reeds verricht. De Nedevo werkt met een mobile heistel ling waarmee tevens het werk van een dragline kan worden gedaan. Per dag wor den 14 tot 15 palen geslagen. Het ls niet eenvoudig om met dit zware materiaal op de zachte veen bodem te manoeuvreren. Hoewel deze heistellingen van brede rups banden zyn voorzien, sloeg vorige week dieper in de polder, ter hoogte van Maas sluis. zo n gevaarte voorover en werd hier bij grootdeels vernield. Voor het bouwrijp maken van gronden waarop flats van zeven woonlagen moeten verrijzen* wordt de laatste dagen veel ri vierzand aangevoerd. Voor het zelfde doel redon vorige week tot laai :ti do avond zandauto's door Kethel met bestemming de weg die binnenkort Vlaardingen recht streeks met het oude dorpscentrum zal ver binden. IJV SEPTEMBER BOUW R.K. KERK Bc bouwplannen voor de nieuwe ILK. St. Martinuskerk zijn inmiddels ook rond. In september hoopt men een begin le ma ken met het realiseren hiervan. De kerk Tijdens de ledenvergadering van do semi profvereiiiging Hcrmes-UVS is de huidige voorzitter, de heer A. Stoufhandel, gezwicht voor de vele verzoeken om. voor lopig nog ccn jaar voorzitter van deze Schiedamse tweede divisie-vereniging te blijven. Er was voor deze belangrijke be stuurspost geen kandidaat gesteid door het bestuur of de leden, zodat dc „crverki fi xing van do heer Stouthandel tot voorzitter praktisch niet uit kon blijven, wij schreven dat reeds vrijdag. Onze veronderstelling is dus uitgekomen. De heer S-outhandol had zich terug willen trekken wegens druk ke werkzaamheden. De heer W. van Meg- gelen is tijdens deze zelfde vergadering af getreden als commissaris van materiaal. Hij kon zich wegens drukke werkzaamhe den onmogelijk langer voor deze bestuurs functie vrij maken. Tijdens ce vergade ring kreeg hij dan ook een verd'ende hulde voor de vele werkzaamheden cite nij voor de vereniging HDVS heeft verricht. De heer K. Oosterhof was zijn opvolger als commissaris van materiaal. MAANDAG 12 JULI Jtaadszaul, 8 uur; zitting gemeenteraad. FILMS Passage Theater: .Jerry hou je roer recht". dag- 2 en 815 tiur. Monopole Theater: „Hercules tegen de zoon van de zon". 14 Jdag. 2 en 8 u-; maandag avond gesloten- EXPOSITIES Galerie Wiegman: Expositie scnilder Theo Wiegman Galerie Punt Vier: Expositie Reyken. Hoezen, Molenaar en Kot- MEDISCHE DIENST Trdens bet weekend zijn de volgende arisen te consulteicn J Moor, BK-Laan 154, tel. 26 9R 80'. Ch A Poll, TuinJaan 92, tel, 277856; C- J. M Vlootman. Singel 121, tel. 267760 APOTHEEK »t Gouden Hert, SI- Liduinastr. M, te1.2C8264. komt in zijn breedte te liggen parallel met de Provinciale weg 15 in de Willem An- driessenlaan. Het wordt een zg, bungalow- kerk. die plaats moet bieden aan. 725 per sonen. Architect W. J. Fiolet uit Rotterdam wijkt bij ziju ontwerp af van de gewoonte de hoofdingang van het kerkgebouw te genover het hoofdaltaar te kiezen. De kerk gangers gaan. hier de kerk aan de zijkant binnen- Ten opzichte van het altaar wordt alleen het voorste gedeelte van banken voorzien. Voor dc rest komen de stoelen te staan in het gedeelte dat door een vouw wand gesepareerd kan worden. Deze ruim te kan dienen voor het houden van paro chie-bijeenkomsten. Met de bouw is meer dan één miljoen gulden gemoeid. Van de 50000 gulden als aandeel van dc parochie zelf is in vijf jaar tijd met de „Gulden Kerkactie"' ruim 42 000 gulden bijeen ge bracht. De bouw zal ongeveer anderhalf' jaar duren. Het kerkbestuur zit met een probleem wat betreft de noodkerk die vijf jaar ge leden op grond van de toenmalige boerde rij „Groetiaord" werd gebouwd. Het hou ten. gebouwtje is een sta in de weg nu vlak hierbij binnenkort de heiwerkzaamheden beginnen voor een van de hier nog te bouwen flats. De linker zijvleugel van het kerkje moet worden afgebroken. Liever zag de gemeente dat het kerkbestuur ak koord was gegaan met het voorstel de kerkdiensten tot het gereedkomen van de nieuwe kerk te houden in de boerderij „Landvreugd" die met zal worden afge broken maar wordt gereserveerd voor het jeugdwerk. Deze overplaatsing gaat de gemeente zo tussen de 25.000. en 30,000 gulden kosten. Het laatste woord is in deze kwestie nog niet gesproken. Wat er zal gebeuren als op enkele meters afstand van het kerkje, dat als fundering betonplaten heeft, het heien begint is iets wat niemand kan voorspellen. Op deze overzichtsfoto is duidelijk te zien boe in de naaste toekomst het viaduct van de Rijksweg 20 zal komen te liggenDe eerste palen voor de bonzo hiervan zijn reeds geslagen. IVIet een gebroken sleutelbeen moest gis termiddag de 27-jarige P. M. Wijzenbroek Schiedamseweg naar het gemeentezieken huis, toen hij met zijn bromfiets op tie Blauwebrug slipte en viel. Na in het ge meenteziekenhuis te zijn verbonden kon hij maar huis worden gebracht. Met een hersenschudding moest zater dagmorgen de negenjarige Ant. van Eijk, Alex. Numanstraat 18b naar het gemeen teziekenhuis toen hij van een geparkeerde wagen die stond op de Vlaardingerdijk ter hoogte van het Koningin Wilhelminaflat viel. Hij was tijdens een spelletje boven op deze auto geklommen. Brand ontstond zaterdagmorgen om kwart voor twaalf in het pand Dr. Wi- baulplein 6 bewoond door de familie A. J. Melief. ïn deze kelder waren oud gereed schap en een doek gedrenkt in de benzine opgeslagen waar hoogstwaarschijnlijk broei in is ontstaan. De brandweer, oJ.v. de heer Putter, heelt de brand met één straal kunnen blussen. GELIJKTIJDIG- MET DE JEUGDUIT WISSELING van de Schiedamse Gemeen schap pleit ik voor een kunstuitwisseling tussen de verschillende deelnemende ste den, Als deelnemer aan de uitwisseling, zou ik m het buitenland contacten gaan zoeken met kunstenaars om de mogelijk heid ie bespreken van een uitwisseling be treffende hun kunstwerken naar een ander land Ik geloof stellig, dat ev mogelijkheden genoeg zijn. om dit idee te verwezenlijken. Als kunstenaar zou ik, om in het buiten land een indruk te krijgen, wat voor ideeën de kunstenaars daar hebben en onder welke omstandigheden zij werken, aan een jeugduitwisseling meedoen, mits deze niet blijk geeft van over-organisalie. Dit lijkt mij wel het geval bij de uitwisse ling van. de Schiedamse Gemeenschap. Deze woorden zyn van de 20-jarige Schiedamse schilder Diet Wiegman, die de tentoonstellingen, organiseert in. de galerie van zijn vader in de Passage. Kortgeleden behaalde hij zijn einddiploma aan de Rot terdamse Academie voor Beeldende Kunsten, m de afdeling monumentale kunst. „HET CONTACT MET BUITENLANDSE kunstenaars vind ik een essentie. Door het leggen van contacten krijg je weer inspi ratie om op het nooit eindigende pad van de kunsi door te gaan. Enige maanden geleden exposeerde in dc galerie Jn de Passage de Fin. Leandcr Fornas. hetgeen, voor mij het eerste werkelijke contact met een buitenlands kunstenaar betekende. Bij een kunstuitwisseling stel ik wel als eis, dat de kwaliteit van de te exposeren v,'erken goed moet zijn, want ik zou geen ruimte verlenen aan kunstenaars, V werk beneden de maat is". Over de organisatie van een uitwisseling vertelt Diet Wiegman: „Alleen tegenover die vorm van jeugduitwisseling sta Ik sympathiek, die ruimte overlaat aan per soonlijk initiatief, terwijl vrijheid daarbij de meest ideale vorm is voor het leggen van contacten Over-organisatie, zoals een afgeladen excursie-programma werkt m.L SCHIEDAM Het hoogtepunt tijdens de ledenvergadering van SW die vrijdag, avond in het nieuwe clubhuis in het sport park „Harga" werd gehouden, vns de uit reiking van de J. P. Hofmanbeker aan de heer Harry Eikenbroek, De 3. P. Hof manbeker is een wisselbeker die ieder jaar wordt toegekend aan het SW-lid dat zich volgens het bestuur het meest ver dienstelijk heeft gemaakt. De beker is ge noemd naar de beer J. P, Hofman tot aan zijn overlijden in januari 1954 secretaris/ penningmeester en een mensen-generatie lang eminent bestuurder van SW. De heer Harry Bikenbroek kreeg deze prachtige wisselbeker voor een jaar in be z:t, omdat hij 2ich bijzonder heert onder scheiden bij de bouw van het n'.ruwe club huis. Zijn voornaamste aandeel charm was het ontwerpen en maken van ce nieuwe fraaie toegangshekken van het SW-com- plex. antipathie op tegen de organiserende in stanties van de zijde van de deelnemers, waardoor de spontaneïteit verloren gaat De S.G. heeft naar mijn mening een te overladen programma opgesteld. Daar dé uitwisseling een vorm van vakantie-beste ding is, moeten de deelnemers zo veel mo gelijk vrijgelaten worden, want in de maatschappij wordt al 20 veel voor iedereen gedacht. Laat de mensen in de vakantie vrij! Verder is men dikwijls te idealis tisch naar mijn mening die dingen te zien. die geen werkelijke afspiegeling zijn van het land en de levensomstandigheden van haar bewoners". „ALS DEELNEMER MOET JE ALLER EERST niet vooringenomen zijn omtrent een land, waar men nooit geweest is. Be kijk de situatie in een bepaald land of gebied eerst rU3tig. Kritiek is altijd achter af te leveren. Gegronde kritiek is gerecht vaardigd, maar kritiek gebaseerd op het „horen zeggen" heeft geen waarde. „De Jeugd-uitwisseling is vooral gericht tegen het nationalistische idee van ver schillende landen. Ik geloof, dat een ge meenschappelijk Europa een fictie is. Maar dat wil niet zeggen, dat men er dan ook niet naar hoeft te streven. De contact- vorming lussen verschillende jongeren uit Europese lauden kan gestimuleerd worden door uitwisselingen onder de gestelde voor waarden. Een gemeenschappelijk Europa zal niet alleen kunnen bestaan op econo mische gronden, de menselijke achtergron den zijn het belangrijkste. Tot r.u toe is aan dit laatste facet te weinig aandacht be steed. Hopelijk zai de uitwisseling dit te kort weten, te reduceren", De gymnastiekvereniging DOK is zater dag aamvezfg geweest bij de opening van de nieuwe sporthal in Brakel. een plaatsje ir. de Bommelerwaard lussen Gr.rïnchem cn Zalt.bommel. Het tamboer- en pijper- korps heeft eerst gemarcheerd in het na bijgelegen dorpje Poederooien, waarna het moment kwam, dat de sporthal ge opend zou worden. DOK werkte ook hier aan mee. Turn demonstraties in de nieuwe hal bleven niet achterwege, evenals enkele marsen, die in samenwerking met enkele wandcJsportverenigïngen geschiedden. Burgemeester J. Aantjes heeft DOK dank gebracht voor zijn medewerking. De Ver. De Vrijheid hield een wed vlucht vanuit Ruffese 720 km. voor oude duiven, de eerste 5 prijswinnaars. 1, en 2. Houtsma, 3, J. Doejaaren, 4. Th. Wil lems, 5. C. Koog je. Tevens was er een afriehtingsvlucht voo; broed '65 waar 1000 juniors voor inge schreven waren. De eerste 15 prijswin naars. l. W. Overheul» 1. W. v.d. Windt, 3. H. Hagen, 4 en 8. J. Rost, 5. P- Pols, 6.. M. Rink, J. en 11. L. Wijnen, si. L. Tromp. 10, 17 cn 20- W. de Winter, 12. ei 19. A. de Rouw, 13. en 25. M. Putters, 14 D. Bak ker, 16. D, v.d. Moer, 18. en 23. A. van Limborg, 21. G. v.d. Hoff, 22. F Verluide. 24. W. Poort. De gemengde zangvereniging „Door Eendracht Sterk" te Klaaswaal bestond begin juli 55 jaar. Ter gelegenheid daar van organiseerde de vereniging zaterdag avond in de nis een groot jubileumconcert waaraan met DES nog zes andere koren uit de Hoeksche Waard hun medewerking verleenden. De avond kreeg aan het eind nog een ver rassende ontknoping. Daarvoor zorgde bui - gemeester W. S. Henry, die toen DES op de nis had plaats genomen om als laat ste vereniging het monsterconcert te be sluiten, zich tot het koor richtte en namens het gemeentebestuur van Klaaswaal geluk wensen aanbood. De heer Henry vaal daarbij dat de volkszang er in Nederland met uit is gekomen. Wij zijn waarschijn lijk te bedeesd onze gevoelens in schone vorm te uiten. Hij was verheugd dat zo veel koren uit de Hoeksche Waard met ge schoolde zang deze avond hadden willen cp luisteren, omdat hier harmonie en schoon heid ontroeren en samenbinden. Van de 55 jaar die Door Eendracht Sterk zin voltooid is er een die al dit wel en wee heetl meegemaakt n.l. de heer A. Andeweg. Burgemeester Henry -nodige deze uit het podium te bestijgen. In een persoonlijk woord tot deze jubilaris stipte de heer Henry aan dat het toch wel een bijzondere dag moest zijn om 55 jaar met trouw en toewijding de zaak te blijven dienen. De weg is daarbij niet over rozen gegaan „maar u bent blijven zingen". Het was daarbij de burgemeester een. genoegen en een eer te kunnen mededelen dat H.M. de Koningin voor de verdiensten van de heer A. Andeweg de Ere-medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau had toegekend. Na het opspelden van het ereteken voegde de Klaaswaalse burge meester er nog aan toe, dat de gehele zangvereniging op deze manier in hem ge- eerd wordt. Het dankwoord van de heer Andeweg was even kort als krachtig. Hij hoopte dat hij zijn beloning van de burgerij zal krij. gen in de vorm van leden voor Door Eea- dracht Sterk om deze ook werkelijk sterk te maken. De aan het concert medewer king verlenende zangkoren waren: „Onder ling Genot", Westmaas o.Lv. de heer Pors, 2ang en Vriendschap", Schuring Numansdorp; o.Lv. de heer L. J. dc Smit; Chr. Beijcrlands Mannenkoor" o.l.v. Gcr v. d. Berg, „Soli Deo Gloria" Klaaswaal. ol.v. A. den Broeder, „Onderling Genot" Numansdorp o.l.v. de heer Van Sprang: „Gemend koor Crescendo" Puttershoek o.I.v. de heer J. J. de Smit en DES o.Lv. de heer D, Orgers. Vooral bij de koren Onderling Genot uit Numansdorp en Cres cendo Puttershoek is er van goede koor zang te genieten geweest. Vrijdag houdt DES m zaal Koster een feestelijke bijeen komst ter verdere viering van dit jubi leum. De Klaaswaalse sportvereniging SSS heeft vrijdagavond in de kantine haar jaar vergadering gehouden onder leiding van de voorzitter D. Schop. Er stonden enkele belangrijke punten op de agenda, die be oogden verbetering te brengen in de finan ciële positie van de vereniging die zich na de ingebruikneming van het nieuwe com plex voor zoveel hogere uitgaven geplaatst ziet. Van deze drie voorstellen is er ech ter maar een in behandeling geweest n i. de verhoging van de entreegelden bij de wedstrijden van het eerste elftal van f 0,75 naar f 1» ook al nodig door de enorme stij ging van de kosten. Dit bestuursvoorstel s aanvaard. Door het bestuur zelf zijn te» •uggenomen (voor de vergadering) voor stellen tot verhoging van do bijdragen door de donateurs van f 6 naar f 8 cn van dc rustende leden van f 10 naar f 14, Voor dc verhogingen was nog niet direkt aan leiding ook omdat liet bestuur er nog in geslaagd was de financiële zaken rond te krijgen. Het jaarverslag stond natuurlijk in het teken van de opening van de velden in sept. 1964. Het jaar 1964 kan dan ook ge zien worden als een topjaar in de bijna 45-jarige geschiedenis van SSS. De bestuursleden Jac A. van der Hoek. A. van der Veer en J. A. Saarloos zijn herkozen terwijl als lid van de kascontro le-commissie is benoemd de heer B. de Vlieger. Verder is uitvoerig gesproken over de training en mogelijke verjonging van de elftalten. Tot slot van de avond is de film vertoond die is opgenomen bij de opening van het nieuwe sportcomplex. Het oefen programma bevat wedstrijden op 7. 14. 21 en 28 augustus met o.a. uledstrijden tegen OW, DCL en Leonid as Orgelconcert te Maassluis De organist Feike Asma zal op vrijdag 16 juli a.s. des avonds 8 uur in de Grote Kerk te Maassluis een concert geven. Dit concert staat iu het teken van de Jan- Zwart-herdenking. Zijn programma ver meldt van Jan Zwart koraalbewerkingen en geestelijke liederen en van Bach, tocca ta in F. SCHIEDAM Op de grens van Rotter dam en Schiedam in de buurt van de Schiekade is men bezig met de bouw van een noodgemaai met drie verdiepingen dat volgend jaar in gebruik zal worden ge steld. Dit noodgemaai zal dienst gaan doen voor het bemalen van de Oost-Abts polder onder Kethel. Het is een ontwerp ■an de dienst stadsontwikkeling in Rotter dam. In dc Oost-Abtspolder begint men vol gend jaar met het opspuiten van bagger specie,om de grond bouwrijp te maken. Het zsndoverslagbedrijf Boele en Van Qosterwijk uit Rotterdam voert thans het zand aan. Dit zand wordt over de ver schillende vakken verdeeld en dient als ondergrond voor de baggerspecie. Het op- spuitingsmateriaal komt uit de Nieuwe Maas en het water dat met de specie de Oost-Abtspolder wordt ingespoten heeft zo'n hoog zoutgehalte, dat het Hoogheem raadschap Delfland heeft besloten dit ri viergemaal te laten bouwen om het rivier water zo spoedig mogelijk weer te laten afvloeien. Het Jigt 111 de bedoeling dat het nieuwe gemaal slechts zes jaar dienst zal doen. m die periode is er nieuwe bouw grond vrij gekomen. Een autobus van de Twee Provinciën uit Ridderkerk is op het nauwe viadukt over de rijksweg bij Mauritsweg in bet- si" g gekomen met een personenauto. De bus, bestuurd door de 22-jarige chauffeur J, C. B. uit Ridderkerk, reed iets te ver over de witte streep en raakte met zijn achterzijde liet voor spatbord van de tegenligger. Met vermoedelijk hoge snelheid reed za terdagmiddag de 26-jarige Hagenaar A. N. R. G. met een grote personenauto door de bocht van de rijksweg 15 naar de rijksweg 16 bij Ridderkerk, hij verloor de macht over het stuur, botste tegen een vangrail en verloor daarbij de achteras onder de auto! De wagen, die ook overi gens zeer zwaar werd beschadigd, moest worden weggesleept. De Hagenaar bleef geheel ongedeerd. De 20-jarige keukenhulp mej, N. uit Zwijndrecht heeft wellicht voorgoed genoeg van autorijden. Op de eerste de beste rijles, waarbij 2ij op de Rijksstraat weg in Rijsoord reed, onder leiding van haar Zvvijndrechtse instructeur, schrok zij zo van een tegenligger, dat zij met een forse klap tegen een geparkeerde auto reed. Het gebeurde zaterdagmiddag alle maal zo snel, dat de instructeur niet meer kon ingrijpen. Uit nagezonden stukken blijkt, dat ds raad van Maassluis, die hedenavond ie vergadering bijeenkomt, krijgt de behan delen een drietal voorstellen van B. en tV. met betrekking tot de verkoop van de wa terboot „Maeslandsluis", een garantie voor een concert, dat de gemengde zangvereni ging „De Verenigde Zangers" voornemens is te geven op 23 oktober a.s. ïn de Jm- manuëlerk", en het stichten van een open bare kleuterschool in „Maassluis-West", het huren van een 6-klassige kleuterschool, en het verlenen van een krediet daarvoor. De gemeentelijke garantie zal ten hoog ste bedragen f 125Q voor het tekort van. bo vengenoemd concert. De firma W. en A Oosterlee wensen, de watertakboot te ko pen voor f 25.000. B. en W. vinden dat, evenals de raadscommissies, redelijk. Uitvoerig lichten B. en W. de raad ïn m.b.t. het geven van onderwijs in d# nieuwe woonwijk „Maassluis-West" waar momenteel 471 woningen gereed zijn geko men om te worden bewoond. De twee hou ten noodscholen, die van de Shiispolder 2iin verplaatst naar „Maassluis-West" met acht lokalen, zullen worden gebruikt voor het gewoon lager onderwijs. Het Protes tants Christelijk Onderwijs krijgt twee lo kalen, evenals het rooms-katholiek en open baar onderwijs. Twee lokalen houdt men in reserve. De van de N.V. Houtbouw Ja- rino te Roden te huren semI-permanente houten school met zes lokalen is voor het kleuteronderwijs bestemd. Bovengenoemde onderwijsinstellingen zullen elk twee lo kalen kunnen huren. Ondertrouwd; A. Elderkamp, 44 jr. en R. T. Delsky, 45 jr.; G. Ganre tsen, 26 jr. en C. M. van Engelsdorp Gastelaars, 27 jr.: W. Gille, 25 jr en H. B. de Wolff, 25 jr.; P. Gonlag, 24 jr. en J. P. M, van. de Watering. 24 jr.; J. A. Kooper, 24 jr. en A. van Bcdegom, 21 jr.; P. H. de Koster, 18 jr. en M. F. A. Saez, 18 jr.; E. Lips, 22 jr. en M. J. de Meij, 20 jr.; G. J. E, M. Nefkens, 28 jr. en H. J. M. Vermeulen, 23 jr.; H. J. van der Pol, 24 jr. en C. J. de Fijter, 23 jr. Gehuwd; L. Toutijn, 21 jr. en D. A, van de Waai-denburg, 18 jr.; W. L. A. Hosman, 22 jr. en M. M. van der Moe zel, 21 jr.; J. A. van Triet, 24 jr. en \V. F. ten Brink, 17 jr.; J. Koedoot, 33 jr. en C. H. Sommer, 18 jr.; J. T, W- Vrajland, 24 jr. en B. W. van dea: Kuli, 27 jr.; M. A. de Goede, 23 jr. en M. J- KIoos, 23 jr. B. van dei* NolL 25 jr. en M. L. Faiandt, 17 jr.; D. A, Verhagen. 24 jr. en M. Kiela, 18 jr.; C. Kcijzer, 26 jr cn T. Bezemer, 27 jr.; J. H. L. Kro nenberg, 23 jr. en Y. van den Engcl, 29 jr.; A. J. de Veld, 27 jr. en A. B. M. Kreischer, 22 jr.; C. Herlaar, 23 jr. en Y C L A Zwetheul, 20 jr. Geboren: Marie Ldv J J Jansen en A M A van Iersel; Johanna W dv S Butter en J van. Dijk; Leendert K z v K van Noord en J Hokke; Johannes J 2v J Fran- ken en J A van Pelt; Karim dv H Hen- kens en A Jansen; Marjolein dv H RoelS en T C Simmerling. Geboren: Aloysïus G, z.v. H, Steenber gen en A. M. Dechamps; Ronald H. L. z.v. B, Berkhout en E. L. Kerst; Rdber- tus G. z.v. F. den Haan en M. E, den tfijl; Rebecca B, dv. J. O. van der Schuit en A. A. Drübe. Overfden: C. Donker, 76 jr. wed. van Gudde; A. Scholts, 78 jr. wed. van Ligt- hairt; M. E. Jansson, 74 jr. echtgen. van Bonefaas. Overleden P J van Oyen, 51.; J A Stok. 68 jr.. echtg. Meijer.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 2