HBDAMSCH NIEUWSBLAD FW Dr. R, Oort: vernieuwingen geen overbodige luxe Programma Sehiedamse jongeren in Esslingen Indrukwekkend afscheid van pastoor Kragtwyk Galerie Wiegman exposeert uit eigen collectie Veel belangstelling bij uitvaartdienst Fr. Bots In de Vlaardingse bioscopen KLACHTEN DIRECTEUR RIJKS HBS Meer gericht op het bedrijfsleven Finale SZAC voor geschenk sporthal Klein hokje Kinderwerkpiaats in Stedelijk Museum Openluchtconcert van Gusto Opbrengst collecte Chr. Blindenzorg Mandrin de gentlemari'handiet De gele Rolls Royce Rhoonse bejaarden traven „uit Zwemexamens te Heerjansdam IN SCHIEDAM-ZUID AT O AAR. ANNEER. Raadsagenda van Oudenhoorn Nederlands Paviljoen op wereldtentoonstelling in Montreal ROTÏERDAMSCH NIEUWSBLAD VRIJDAG 16 JULI 1965 üoo.dagentscliap ca Redactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 268091 over bezorging Schiedam: van 18.30—19.30 uur en 's zaterdags Van 46 uur Telef. 262857, Parkweg 198 SCHIEDAM „Het is tamelijk moeilijk te oordelen over Teleac, aangezien ik zelf geen televisie berit", aldus dr. R. Oort, directeur van de RiJkR-HBS Schiedam. Maar ik geloof tlat moderne hulpmiddelen voordelen kunnen afwerpen bij het onder wijs. Bij het Ieren van ccn taal wordt een Instrument als 'n bandrecorder of een grammofoon onmisbaar. Zelf ben ik op 't ogenblik Servisch aan het leren cn ik heb bij de uitspraak veel steun van mijn band- reeorder. Ik geloof daarom cok dat hel nuttig is als er practicumlokaien zouden komen voer hel taalonderwijs. Zo n practicum- lokaal moet dan worden verdeeld In hok jes met een bandrecorder. De plaats van de lernar meel zijn bij een centraal af- luisterapparaat. Dit systeem levert voor delen op. In de zelfde tijd kunnen de leer lingen zich oefenen in do uitspraak, ler- wijl zij die uitspraak kunnen corrigeren coor nanr hun fouten ie luisteren. Met het huidige systeem is deze mogelijkheid er natuurlijk niet, omdat er geen tijd voor beschikbaar is. De grote moeilijkheid bi? het nieuwe systeem i» uiteraard: hoe ko men we aan de middelen? Als directeur van een school krijg je ieder jaar een be paald budget, maar dit is meestal zelfs niet toei'eikend voor de behoeften die er zijn aan nieuwe boeken en andere leer middelen. Op de Rijks HBS hebben wij nu de beschikking over een grammofoon, een bandrecorder en een filmprojector. Ook bezitten wij al een aardige discotheek Waarin o.a. de volledige „Faust", Derge lijke dingen zijn natuurlijk zeer waarde- ,'vol voor bet literatuuronderwijs en voor het leren van een goede uitspraak. Misschien brengt de lang verwachte Mammoetwet hierin verbetering. In de eerste plaats wordt daarbij het onderwijs meer gericht op het bedrijfsleven, terwijl er voor de leerling individueel ook meer mogelijkheden komen. Er komen dan per afdeling vijf verplichte leervakken en twee facultatieve. Ook het onderwijs in het al gemeen wordt dan meer verspreid, er ko men meer richtingen, zodat het voor de leerling zelf gemakkelijker wordt die richting uit te zoeken die hem persoonlijk hex beste ligt. De moeilijkheid hierbij is dat er kleinere klassen komen, zodat er gewerkt moet worden met een groot scho lencomplex; zoals dat al in Utrecht het ge- SCHIEDAM Op dinsdag.20 juli wordt 's avonds om zeven uur op het terrein van Ursus in, het sportpark Harga de halve fi nale gespeeld voor het kampioenschap van de Sehiedamse zomeravondcompetitie. Vrijdag 23 juli vindt op het zelfde terrein de finale plaats tussen SFC 3 cn de win naar van W.F.—PPSC 4. Bij belde wed- st rij den is de toegangsprijs 0,50. De baten van beide wedstrijden zijn voor een ge schenk dat zal worden aangeboden aan de sporthal Schiedam. val is. Kan dit niet worden gerealiseerd dan. krijgt men te doen met een groot lerarentekort. In het leerplan zouden, vernieuwingen ook geen overbodige weelde zijn. De leraar wordt nog steeds in een te klein hokje vastgehouden. Ik geloof namelijk niet dat het belangrijk is wat een leerling leert, maar dat hij Iets leert, hoewel hier bij natuurlijk niet te ver van bepaalde normen moet worden afgeweken. Ik per soonlijk geloof dat daar het belangrijkste punt in de ondenvijsvernleuwing. ligt. Geef de leerlingen les op die manier dat ze zelf achter al het andere kunnen komen, maar vermijd dat zè alleen geprepareer de lesjes uit het hoofd leren. Leer ze denken! SCHIEDAM In het Stedelijk Museum zal van 18 juli t.m. 16 augustus 1965 een keuze uit hedendaags speelgoed worden getoond onder de titel.kinderspel". Vanaf maandag 19 juli t.m. zondag 15 augustus zal tegelijkertijd een kinderwerkpiaats in gericht worden. In. deze „werkplaats" kunnen kinderen tot 12 jaar zich crea lief uiten met verf, houtskool enz. De „kinderwerkpiaats" is geopend van 10.30—12.00 uur en van 14.00—15,30 üur. Daar er echter maar 30 kinderen tegelijk kunnen werken, is het aan.te bevelen van tevoren kaarten voor een bepaalde dag te reserveren (2 dagen van tevoren aan het museum). De toegangsprijs bedraagt voor kinderen f 0,25 en voor volwassenen f 0,50. Naast het moderne speelgoed 2al ook an tiek speel goed uit de eigen verzameling van het Stedelijk Museum worden opgesteld. De aandacht wordt erop gevestigd, dat de opening van de tentoonstelling met een voorstelling van 't kindereircus „Elleboog" op zaterdag 17 juli 1965 uitsluitend toegan- kelijk.is voor genodigden. Van 24 juli t.m. 22 augustus wordt een keuze uit de verzameling, oude en heden daagse schilderkunst geëxposeerd. De muziekvereniging Gusto geeft op za terdag 17 juli 's middags om 15.30 een muziekuitvoering op het Plantage-podium onder leiding van de dirigent B. Boerman. De volgende muziekstukken zullen ten gehore Worden gebracht: Punjaub (mars van Payne-Mot), Mondo Aniico f Ouvertu re van Orsomando), La Perla de Andalu sia (Wals van Coleuz), Symphonle in een beweging (compositie van Jadln). Le CaUf de Bagdad (Kottier) ©n In Rechte Baan (mars van Joh, NVichers). SCHIEDAM Een' de vorige week ge houden collecte ten bate van de Stichting Chr. Blindenhulp „DeFakkels" heeft f 3064,51 opgebracht. Het plaatselijk comi té dankt allen die medewerkten aan het slageii 'van deze collecte; SCHIEDAM Zaterdagmorgen vertrek ken acht Sehiedamse jongeren naar de Duitse stad Esslingen am Neckar in het kader van de Internationale Jeugduitwis seling van de Sehiedamse Gemeenschap. De groep, die onder leiding staat van de heer B. P. Jeenen, vertrekt per trein van hel station Schiedam om 6.35. bi Utrecht wordt overgestapt in de Lorelel-Express i 8.29. In Esslingen zal de groep eerst om 17.12 aankomen. De Kreisjugendring, het overkoepelend orgaan van. een twintig tal jeugdverenigingen en tevens exploitant van een drietal club- en jeugdhuizen, zal de Sehiedamse groep op het station in Ess lingen verwelkomen. De Kreisjugendring heeft een interéssant programma opgesteld, dat als volgt luidt: Zondag 18 juli: 7.30 Verwelkoming van de deelnemers uit de Engelse At ad Neath; 16.16 verwelkoming van de deelnemers uit de Zweedse stad Nforrkoping. LUXOR In de loop van de geschiede nis zijn er al heel wat mannen geweest, die een privé-oorlog voerden tegen de on- rechtvaardigen, als men films en boeken mag geloven. Robin. Hood, de musketiers, Ivanhoe, Scaramouche. Cartouche en ook figuren van recenter datum als Raffles en. de Saint. Mandrin die vrijde en vocht ïn het Frankrijk van Lodewijk XV mag dan niet werkelijk geleefd hebben zoals het merendeel van zijn collega's hij weet van wanten en rekent af met zijn tegen standers. MandrinS grootste vijanden zijn de cor 'rupte belastinginners, maar vreemd ge noeg blijft hij tot het einde toe geloven in. de rechtvaardigheid van zijn koning. Regisseur en scenarioschrijver Jean-Paul le Chanois Iaat in het midden of dat ver trouwen inderdaad gerechtvaardigd ;s. Georges Rivière speelt met veel zwier en overtuiging de rechtvaardige en strijdlus tige kuiper (letterlijk) .Mandrill, die met zijn stok in de hand niet alleen doos- het ganse land komt. maar daar ook tal van tegenstanders mee doet sneuvelen. Gehol pen door een leger van onschuldig veroor deelde 'boeren, smokkelaars en zigeuners is geen list voor hem te veel. Twee vrou wen zijn voor hem maar amper genoeg. Silvia Monfort is een van die twee, ter wijl Dany Robin de rol kreeg van een lief- je-en-passant, Le Chanois heeft van „Man drin" een sprankelende vechtfilm ge maakt met de bekende ingrediënten, die overigens voortreffelijk zijn gedoseerd. STADSGEHOORZAAL Niet de kleur- vastheüö maar het onberispelijk <en onbe rispelijk te houden) Engelse nest waar hij uitkomt zal er de reden van zijn dat „De gele Rolls Royce" niet rood kleurt van schaamte. Want wat er bij hem op de achterbank gebeurt, is wel menselijk, maar alleen met de rolluikjes neer. De Rous is het slachtoffer geworden van het „VIP"-duo Anthony Asquith—Terence Rattigan, die hem de hoofdrol gaven om drie achterbank-episodes tussen 1930 cn 3940 aaneen te rijgen. En aangezien in één van die episodes uitgebreid de woorden amoreel (onbewust tegen de moraal) en immoreel (bewust tegen de moraal) wor den gedefinieerd, mogen we de episodes wel een van deze etiketten opplakken. Nu dan, het is een immorele film. De eerste eigenaar vindt zijn vrouw met een minnaar op de achterbank op het mo ment dat zijn paard naar een zeer begeer de trofee rent. Hij blijft bij zijn vrouw (voor de praatjes) en doet de Rolls weg. Dan: terwijl een gangster in de VS een karwijtje opknapt kruipt zijn liefje met een Italiaanse jongen op de achterbank. Het liefje blijft bij haar gangster omdat anders de jongen gevaar loopt. Ten slot te: een Amerikaanse dame smokkelt half tegen haar wil een Joegoslavische banne ling met de Rolls zijn vaderland binnen. Wanneer beider groeiende sympatie op de achterbank is bezegeld, besluit de man dat de dame beter naar de V.S. kan gaan om propaganda te maken dan bij de partisa- nen in hun strijd tegen de Duitsers blijven. In alle drie gevallen amoreel zolang de rolluikjes de hartstocht verhullen; immo reel zodra de konsekwenties hiervan ton onder g> N'gen de macht van roddels, een gangster en de oorlog. Geheel anaioog met de positie van de Rolls op de automarkt kreeg Asquith de beschikking over spelers die onomstreden betrouwbaar aan de top van de acteurs- markt staan. Rex Harrison. Jeanne Mo- reau en Edmund Purdom vormende drie hoek in de eerste episode, wat niet weg neemt dat deze episode het vooral moet hebben van de Engelse sfeer die met de typerende dialoog van Rattigan en de ve le attributen van Asquith wordt gescha pen. De txveede episode is de sterkste door de lichtvoetige prestaties van Shirley Mac- Laine en Alain Delon. met George C. Scott als stevig gangster-deeorum. ïngrid Bergman en Omar Sharif, met de oorlog in de top van de driehoek, hadden wel de zwakste episode waar te maken. Ondanks de poging tot vertedering door een groepje nobele partisanen. lukt het dan ook niet helemaal. VEILIIVGBERICHTEN ST. ANN ALAND, 15 juli. Doré ge wo .ie 25 10 lot 26.70, bonken 26.- lot 30,-. drielingen 20,- to: 20.20 knel 17.40. Lekkcrlander 22.10 tot 24.29. Gemidd. prijs per 100 kg. Aanvoer 115 ton. Maandag 19 juli: Bezichtiging van de stad Efislïngen met de Zweedse en Sehie damse deelnemers (sters). Dinsdag 20 juli: Bezoek aan de indu strie-stad Stuttgart, met als afsluiting een diner. Donderdag 22 juli: Bezoek aan het Daim ler museum. Ontvangst en toespraak door Oberbürgermesiter Dr. Roser namens de gemeente Esslingen, Vrijdag 23 juli: Minigolf, 's Avonds bij woning van een jeugdbal. Maandag 26 juli: Dagtocht naar de Bo-; densee via het Zwarte Woud. Dinsdag 27 juli: Bezoek aan een kamp van de Kreisjugendring. Woensdag 28 juli: Bezoek aan de ge meente Reichenbach, met begroeting door burgemeester Seeger, Bezichting van een tweetal bedrijven, 's Avonds bezoek aan een Bierkeiler. Donderdag 29 juli: Tocht naar het Ju- gendheim in Obersteinbach. 's Avonds groot feest met bal, waarbij de gastouders aanwezig zullen, zijn. Vrijdag 30 juli: Dagtocht naar de Schwa- bische Alb op uitnodiging van een bedrijf in Esslingen. Zaterdag 31 juli: Terugkeer naar Schie dam, alwaar de aankomst gesteld is op 22.26', Woensdag 21, zaterdag 24 en zondag 25 jpli zijn vrij. Uit de stralend blijde gezichten van de Rhoonse bejaarden bleek wel, dat zij het bijzonder naar hun zin hébben gehad. Met drie volle bussen en nog enkele per sonenauto's werd 's morgens tegen half negen het dorp verlaten in de richting RotterdamVan. Brienenoordbrug. Hierna werd koers gezet naar Haas trecht om via Oudewater—Utrecht de koffietafel in Huis ter Heide te bereiken. Via de mooiste wegen van de Vetuwe werd De Hoge Veluwe bereikt. Na het diner toen het wat regende, maar verder de hele dag prachtig „bus- weer" werd door -celen een wandeling gemaakt, waarna om half vijf ongeveerde weg naar huis weer werd aanvaard. In Rotterdam werd een broodmaaltijd gebruikt en eerst daamn kwam het einde van deze prachtige dag in zicht. Afgehaald aan de Kleidijk door de muziekvereniging Volharding bereikten allen veilig en wel de Julianastraat. waar de traditionele rondedans werd gehouden. Op de lonen van de muziek hebben de oudjes laten zien, dat deze dag niet in de benen was geschoten, maar dat zij allen ..jong en fris. monteren opgewekt" waren gebleven. Burguemeester en mevr. Bos hebben deze tocht meegemaakt, wal zeer werd gewaardeerd. Dit bleek wel uit de woorden van dank van de burgemeester aan het adres van de burgerij, maar vooral aan de dames van hei bejaardencomité, die zich reeds vele jaren inspannen om dit. „be- Tjardenfeesi" mogelijk te maken. In het zwembad ,,De Waal" van Heer- jansdam was het een drukte van belang omdat 55 kinderen proeven van bekwaam heid zouden afleggen voor een zwemdiplo ma. Onder het toeziend oog van mevrouw Vuyk van de Koninklijke Nederlandse Zwembond slaagden 53 jongens en meisje? en werden twee pupillen afgewezen. Zij die voortaan het „kikkerbadje" ach ter zich laten zijn: Voor de zwemproef A: Jaap Ritséma, Martien Bakker, Dirk visser, Hilda Dijks, Els Hommel, 8ari Hommel. Saskia Gunst, Ineke Vroeg in de weg, Ria van An del. Emma Valk. Jan B. Bussemaker, Hennie Terlou. Lenneke Ve- nema. José v. d. Sman, Wilma Lodders, Eddie Maaskant, Willie Lodder, Nellie Oosthoek, Saskia Silvester, Andre Mol, Jan van Dijk, Dick van Polt, Sjank Zeven bergen. Adrie Ippel. Arie van Hengel, Gerard van Helden, Ria Nugteren. Kees Lagerdijk, Cc trie van Andel, Marian Don ker, Henk Kooiman, Petra Meijer, Wilma Broekhuizen. Henk Duifhuis, Peter van Dijk en Nelleke den Besten. Voor geoefend zwemmer B slaagden- Thea Brejaart, Cokkie van. Recnen. Peter Bart van Reenen, Edith de Leeuw, Rietje Lodder. Nick Hersing, Lex van Gameren, GijE Vermeer. Lenle Kruithof. Robbio Maaskant en P.Lenie de Hoon, Zwemvaardigbeid I behaalden: Jan Scheurwater, Kees Leincke, Jos Euser, Wlrrx Bouwman, Elly Snoep en Tineke Stehouwer. Glunderend over het bereikte resultaat liepen na afloop de zwemleraar W. Geer- lings en mevr. Van Limburg tussen een haag van kinderen hetgoede nieuws to vertellen. Met de vakantie in zicht zal i voor vele ouders een grote rust zijn te weten, dat het schoolzwemmen resultaat heeft opgeleverd. SCHIEDAM Honderden mensen al of niet parochianen van de H. Hartparochie Sthledam-Zuld namen gisteravond In het parochiehuis onder de kerk afsche'd van pastoor J. W, Kragtwijk die inmtu- dels naar Leiderdorp ïs vertrokken xvaar hij is benoemd tot pastoor van de paro chie O, L. Vr, Visitatie. Met ais ceremoniarus kapelaan E. van Diepen is het een indrukwekkende af scheidsreceptie geworden waarbij tot uit drukking is gekomen welk een belangrij ke plaats pastoor Kragtwijk zich in "Schie dam-Zuid hoeft weten te verwerven. Namens het kerkbestuur richtte allereerst de heer P. J. Heilker het woord tot de pastoor aan wie hij dank bracht voor alles wat hij gedurende zijn pastoraat voor kerk en parochie heeft gedaan. Hij memoreerde nog even de moeilijkheden rond de voorgevel van het kerkgebouw die vernieuwd is moeten worden en waar voor onder leiding van de pastoor mei elkaar twee ton bijeen Is gebracht. Een couvert met inhoud was het ge schenk van de gehele parochiegemeen schap. De heer Th. Koevermans vertolkte als medewerker op het charitatieve vlak o.m. de dank van de bejaarden die in pastoor KragtwIjk steeds een goede pleit bezorger vonden. De invoering van de jaarlijkse vakantieweek voor bejaarde echtparen is uniek in de stad en voor wie het aangaat een waar feest. Vervolgens werd het woord gevoerd door de heren J. Zoetmulder en J, Leen den» resp. voorzitter en vice-voorzitter van collectantencollege en kerkkoor. Het waren weer de meisjes die de luidend en wat melancholiek afscheids woord in de vorm van een lied waarin de figuur van pastoor Kragtwijk werd be schreven en de dames hun dank betuig den. AIS presidente bood mevr. C. Go vaart-Wij zen broek de pastoor enkele nut tige geschenken aan, bestemd voor de hieüwe huishouding die hij in Leiderdorp krijgt op te zetten. Oök de gereformeerd predikant, ds. W. A, Krijger, kwam afscheid nemen van pastoor Kragtwijk, Regelmatig komen in Schiedam de pre dikanten en pastoor» bijeen wat geleid Honderden belangstellenden heb- hen gisteravond afscheid genomen van pastoor Kragtwijk. pastoor uon de H. Hartparochie in Schiedam- Zuid. Hij is benoemd in Leiderdorp. heeft tol een beter leren kennen en een wederzijds waarderen, aldus ds. Krijger die pastoor Kragtwijk dank zegde voor de ondervonden vriendschap. Deputaties van het bestuur van de R.K- Huishoud school en die van het Wit Gele Kruis en de R.K. Middenstandsbond kwamen eveneens hun opwachting maken. "Van de huishoudschool is pastoor Kragt wijk bisschoppelijk commissaris, van beide andere instellingen, geestelijk advi seur geweest. De jeugd was eveneens aanwezig met als woordvoerders(sters) Gido Toos Meijer en Otibaas Jan Danïëls. Het waren weer de meisjes -ie de pastoor een afscheid toezongen en bedank ten voor het vele wat hij xijdens zijn pastoraat voor- de jeugd is geweest en heeft gedaan. Uiteraard kreeg pastoor Kragtwijk taJ van afscheidsgeschenken in ontvangst te nemen. Aan het slot sprak hij een alge meen dankwoord en kregen de parochia nen de gelegenheid persoonlijk afscheid van hem te nemen. Onder de honderden die hiervan gebruik maakten bevond zich ook oud-burgemeester, mr. J. W. Peek, en diens echtgenote. GALERIE WIEGMAN EXPOSEERT in de Passage een twaalftal werken van he dendaagse kunstenaars. Van Jos Jansen is een droge noald-ets te zien uit zijn beken de serie „Les Copains", De serie, waarin deze ets thuis hoort, is rijk aan gevoelige nuances en ademen een eigen atmosfeer. De port retfigu ren zijn meer dan beeldte kens. Zij vormen het portret van een ge neratie en geven het geestelijke klimaat weer van de kunstenaar. De Haagse gra ficus Gijsbert J. Voskuyl maakte een litho naar de geschiedenis van het „Vrouwtje SCHIEDAM Onder grote belangstel ling is gisteren het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de begin deze week zo tragisch om 't leven gekomen 24-}arige on derwijzer aan de R.K. school in Kethel, Frans Bots. Deze jonge en zo sympathie ke onderwijzer is begin deze week verdron ken tijdens het zwemmen in de nabijheid van de vennen in het Brabantse Oirschot. Nadat woensdag in de Singelkerk een plechtige rouwdienst was opgedragen voor de zielerust van Frans Bots, vond gister morgen de requiemmis plaats in de Sin gelkerk die werd opgedragen door de pas toor L. Beekman o.p. Ook deze plechtige uitvaartmis werd bijgewoond door zeer velen. Leden van het Koninklijk Schie dams Mannenkoor Orpheus, waarvan de vader van Frans Bots een bijzonder ver dienstelijk lid is, zorgden bij deze dienst voor de plechtige omlijstende muziek. Ook oo de R.K. begraafplaats op de Vlaardin- gerdijk was de belangstelling weer bijzon der groot. Hier liepen de leerlingen van de R.K, school in Kethel achter de baar orn hun meester een laatste groet te brengen. Ook het hoofd van de R.K. school in Ke thel. de heer P. Beekman, was onder de aanwezigen op de begraafplaats. van Stavoren", waarin een streven zit naar het monumentale, sterk lijkend op het werk van Willing en Dick Ket, De Rot terdamse kunstenares Heiène Zielstra is met een penséel-tekening van de partij en wel die van een paard. In enkele rake lij nen weet zij steeds weer de dynamische beweging uit te beelden. DE LIEFDE VAN GUIDO DE WAART gaat uit naar het schilderen met olieverf oo geprepareerd, papier, hetgeen blijkt uit een. lino, die grote spontaniteit bezit. De Sehiedamse kunstenaar Frans van der Heide is op de expositie vertegenwoordigd met een gouache, waarin hij sterk beïn vloed is door de dagelijkse gebeurtenissen. Het gaat bij al zijn werk meer om span ning dan om schoonheid. Uit een lino van In grid Kruit blijkt een opmerkelijke tech niek, Door het totaal op elkaar afgestem de kleurgebruik en het snelle verspringen met een gouache uit zijn beruchte serie heen speelt. Wil Ferwerda uit Gorkum is te-achtige figuren beeldt hij de gebonden- een opmerkelijke exposant. Met marionet- men het idee van riet waar de zon door van de kleine uitgestoken facetten, krijgt heid van een mens uit, die in vele geval len slaaf is van zijn eigen driften en harts tochten. EEN APPLICATIE van Cor Snoei uit Rotterdam is direct, spontaan en zeer be weeglijk. Op Japans papier werkt Wil Roodnat (Rotterdam). Omdat de kleur ge heel samengaat met <*e schittering van de natuurzijde vezel, waaruit het papier be staat krijgt het werk een gouden glans, Een monotype van The Wiegman is boei end, vanwege de ritmische wijze waarop figuurtjes gerangschikt zijn. Carla Kaper exposeert met een applica tie, waaruit een dromerige techniek blijkt en een harmonieuze werkwijze. Trudy Brescher uit Rotterdam heeft met haar potlood-tekening een sterke interesse voor de natuur. In haar tekeningetje van het gestorven vogeltje werkt zij het kopje en du pootjes zo fijn en minutieus uit, dat men de doodstrijd daaruit kan aflezen. ie» de doodstrijd daan FIJuMS Pasace Theater: Warenhuis op stelten, a.l., dag. 2 en 8-15 uur: za. cn zo. 2. 4-15. 7 en 9-15 uur. MonopoJe Theater: Dc wraak der piraten, 14 j.. za- 2, 4:15. 7 en 9 la uur; zo. 7 en 9.15 uur. expnsrrifcs Galerie Punt Vier: Expositie Reykcn, Boezen Molenaar en Rot Galerie Wiegman: Werken uit eigen collectie- APOTHEEK 't Gouden Hert, St LSduinastr. 53. tel. 263ioi De burgemeester heeft de raad der ge meente Oudenhoorn tegen woensdagavond acht uur opgeroepen voor een openbare vergadering. De agenda vermeldt o.m. het volgende: voorstel van B. en W. om de huur van de woning Molendijk 120, be woond door W, van 't Geloof, in verband met een plaats gehad hebbende verbete ring van de woning, te rekenen met ingang van 5 juli 1965 te verhogen met f 2,20 oer week, (De huur wordt dan f 14,- per week en XO.lf) voor het van gemeentewege ledi gen van de beerputi. De kosten van Ue verbetering hebben f 1136,36 bedragen. Voorstel van B. en W. om, met Instem ming van de Hoofdingenieur Directeur van de Volkshuisvesting, de onbewoonbaarver- klarlng van de woning Molendijk no, 138 (bewoond door Joh. Barendrecht) op te heffen. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening op de heffing van rei nigingsrechten. (De kósten verbonden aan het ledigen van de beerputten zijn thans plm. f 5,. per put hoger dan volgens de geldende tarieven betaald wordt. De be dragen f 10, f 15 en f 20 in de oude veror dening worden nu f 15, f 20 en f 25, Aan de huurders van de gemeentewoningen wordt 10 cent p.w. in rekening gebracht. Voor stel van B. en W. om aan Gedeputeerde Stalen te verzoeken het presentiegeld voor de leden van de raad en de raadscommis sies. te rekenen met ingang van l-l-'8n, nader vast te stellen op respectievelijk f 12.50 en f 10. (De thans geldende bedra- gen zijn 110 en f7,50). Voorstel van B. en W. om aan Gedeputeerde Staten te verzoe ken de wethouders wed de», overeenkomstig de door dat college bij circulaire dd. 17-2- '65 gegeven richtlijnen, te rekenen met in gang van l-l-'65 nader vast te stellen op f 1400 <is nu 1221). Voorstel van B. en W, om de bijdrage aan het Contact-orgaan Ruimtelijke Ordening voor het jaar I9dó vast te stellen op f 0.05 per inwoner. Voor stel van B. en W. om de Leun weg met de daarnaast gelegen vervallen watering cn de Eeweg voorzover betreft het stuk vanaf de Leunweg tot de Dorpsweg met de daar naast gelegen vervallen watering en de heul, om niet in beheer en onderhoud van de polder Oudenhoorn óver te nemen (zo dra de demping en riolering bij de in aan bouw zijnde woning van Kranenburg naar behoren zal zijn opgeleverd), Kinderen van Nederlandse afkomst heb ben de eerste spaden in de grond gesto ken om het begin aan te geven van do bouw van het Nederlandse paviljoen op de wereldtentoonstelling-1967, die in Montreal wordt gehouden. Bij de pjechtigheid op het eilandje Sint Helena, midden in de Sint Laurens nabij Montreal, waren aanwezig de Nederlandse consul-generaal_ in Montreal, dr. J. C. Kruisheer, de d'recteur-generaal van d<s tentoonstelling, ij, a. Kniewasser en de burgemeester van Montreal, J. Drapeau. Zweeds elastisch verpakkings papier Rekbaar papier wordt tegenwoordig ia Zweden gemaakt. In enigszins vochtige toestand wordt papienveefsel tijdens de vervaardiging gekrompen. Vervolgens wordt het gedroogd en dan blijkt het zo wel in de lengte als in de breedte uitrek- baar. Men venvacht, dat dit elastisch pa pier voor verpakkingsdoeieinden grote op- guig zal maken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 1