ROÏÏERBAMSCH NIEUWSBLAD Wachtdienst GTB waakt voor veiligheid in de vrije uren Frankrijk en talie presenteerden onze zwemnatie de rekening Grote m toeristische activiteit de gehele wereld Dit weekeinde drie keer actie Burgemeester „gleecP speeltuin van Stellendam binnen KLACHTEN Reeds na Rome jeugdtraining aangepakt Jachteigenaar gewond bij ontploffing Nationale wandel toe lit Burgerlijke stand Gouden bruiloft te Barendrecht Compe li li e-ind el i 11 g Interessant voetbal voor Maassltmers Internationale bespre kingen en overeenkomsten V nk antiebezigheid in Ridderkerk Prijsvissen te Maassluis ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD WOENSDAG 28 JULI 1965 m Hoofdogentschap en Redactie: VLAARDINGEN, Sm. Hovenstr. 1 .Tel. 3229 Redactie; TcL 545J over bezorging: Vlaardiiigen: 18.30 tot 19.30 uur: Insulindesingel 33 - Telefoon 663? KNZB-coaeh Rob Kerkhoven wilde wel erkennen, dat hij onthutst en verbluft was over het door de Franse en Italiaanse j«ngd ten toon gespreide zwempeil. De verpletterende nederlaag, die onze natio nale jeugdploeg het afgelopen weekeinde In Syracuse tegen deze jeugd opliep, is dos te meer een teken aan de wand bij het besef, dat Frankrijk en Italië, in te genstelling tot ons land, in de interna tionale zwem wereld nooit veel te beteke nen hebben gehad. Vanzelfsprekend heeft Rob Kerkhoven als onze nationale zwem coach naar de oorzaken van deze omme keer in de krachtsverhoudingen gespeurd en ilch daarbij van de gang van zaken In de Franse en Italiaanse zwemwereid op de boogie gesteld. Hem is daarbij geble ken, dat'deze landen reeds de les hadden jetrokken uit de Olympische Spelen van 1960 In Rome. Na deze Spelen zijn deze linden zich intensief met de opleiding van hnn iwemjeugd gaan bezig houden, Fr werden goedbetaalde bondstrainers in dienst genomen. Frankrijk heeft er nu 4, Italië 2. Tijdens de weekeinden en de va kanties komt de jeugd in centrale jeugd kampen bijeen. In Frankrijk werden daar toe sportscholen met zwembaden ingericht, in Italië maakte men gebruik van insti tuten. Hiermee werd bereikt, dat de zwem- jeugd jaarlijks 2H tot 3 maanden bijeen is onder centrale leiding. In Frankrijk worden de kosten door het gouvernement en In Italië door de toto bestreden. Beide heden hebben na Rome de sport in het politieke vlak getrokken. Thans na 5 jaar hebben xlj Nederland de rekening gepre senteerd, dat te lang op oude roem heeft jeteerd. TROPISCHE HITTE In Syracuse demonstreerde zich df grote achterstand van onze mannelijke zwemjeugd en hoe de superioriteit van onze vrouwelijke jeugd op die van landen als Frankrijk en Italië verleden tijd is Toch hebben de verrichtingen van onze na tionale jeugdploeg in Syracuse allerminst teleurgesteld. Talrijke jongeren hebben hun beste persoonlijke prestaties aanzien lijk verbeterd. Althans op de 2e dag van deze tweedagse krachtmeting, die een on derdeel vormde van een 7-daagse groots op gezette zwemshow. Op de eerste dag had de Nederlandse jeugd al te zeer te kam pen met het acclimatisatieproces. Van het koude Nederland belandde zij in een bloed heet Syracuse, met een temperatuur van 42o in de schaduw. Terwijl in Nederland warm water aan de buitenbaden moet worden toegevoegd werd in het gloednieu we bad te Syracuse ijsblokken geworpen, waardoor de temperatuur van het water van 32o tot 28o kon worden teruggebracht. De grote hitte sloeg de Nederlandse jeugd met loomheid en ook het Italiaanse eten Üekwam haar niet al te best. Het was er zo warm dat de bedden 's nachts op de balkons van de hotels werden gezet en onze jeugd aan een onlesbare dorst ten prooi was. De grote achterstand werd dan ook vooral op de eerste dag opgelopen. De meisjespïoeg had daarbij vaendien de pech, dat op het estafettenummer 4 maal IOO meter vrije slag de eerste zwemster Madeleine Bouwman haar keerpunt miste, waardoor Mirjam van Hemert als 2e zwemster met 3 meter achterstand van de startblokken ging. Nederland werd nu 3e, maar zou zonder het gemiste keerpunt glansrijk le zijn geworden, waardoor de Nederlandse damesploeg althans met klei ne puntenvoorsprong op Frankrijk en Ita lië in het totaalpuntenklassement zou heb ben gezegevierd TOCH NIEUWE FIETS Madeleine Bouwman, Mirjam van He mert. Ilonka Keus en Ina Mulder noteer den achtereenvolgens 1.09.2; 1.07.5; 1.08,4 en 1.05.0. De 14-jarige Mirjam van He mert was echter nog niet van de ver moeidheid bekomen, die haar het kort te- Voren verwerkte nummer 100 m. vrije slag persoonlijk had bezorgd. Het Italiaanse meisje Zunini werd met duidelijke, maar zeer geringe voorsprong le, met direct na haar een closed finish van de Frangaise Notserrat, Ina Mulder en Mirjam van He mert. De jury besliste, dat de Franchise, als 2e had aangetikt in 1.06.4, Ina Mulder en Mirjam van Hemert als 3e en 4e, bei den in 1.06.5. Ik was door de warmte bevangen en ging helemaal niet lekker, vertelde Mir jam, die zich niettemin de gelijke toonde van Nedrlands snelste 16-jarige vrije slag zwemster, En met een tijd, die slechts 0.1 sec. boven, haar persoonlijke prestatie kg- Haar vader had haar een nieuwe fiets beloofd, als zij beneden de 1.0.6.- zou komen. Hij was over het feit, dat zij in dezelfde tijd als Ina Mulder had gezwom men, zo content, dat bij thuiskomst tocb de nieuwe fiets op Mirjam stond te wach ten. Gelet op het opvallende herstel van Ayeiida de Nederlandse jeugdploeg op de 2e dag, waardoor de meisjespïoeg de opgelopen achterstand bijna geheel inliep, mag aan genomen worden, dat Mirjam, als zij op de 2e dag had moeten zwemmen, wellicht dicht bij de 1.05.- was gekomen, waartoe haar ciubtrainer Jaap Ploeg haar momen teel in staat acht. Tot deze tijd komt zij misschien volgende week bij de nationale kampioenschappen in Emmen. VERRASSING Voor Mirjam was bet een bijzondere verrassing, dat bij de aankomst van het Italiaanse toestel op Schiphol, waarmee zij 's morgens 5 uur uit Syracuse was ver trokken. haar ouders, haar clubtrainer en 2ijn vrouw, alsmede baar boezemvriendin Cora v.d. Veer ter begroeting aanwezig waren. Zij viel onmiddellijk haar vader om de hals, die van leidster Erica Terp stra te horen, kreeg: wat heeft u een enige dochter. En tegen haar moeder betuigden de overige leden van de meisjespïoeg een stemmig: wat kan die dochter van u ge weldig zwemmen. Dit getuigde van de gro te sportiviteit en vriendschap in de meis jesgelederen, waarover de leidsters Erica Terpstra en Ada de Haan zich verrukt toonden. Mirjam behoort tot het laconieke type, dat totaal geen last van wedstrijd- zenuwen heelt, voegde Rob Kerkhoven hieraan als zijn oordeel toe. Waarom zou ik, reageerde Mirjam, ik zwem gewoon zo hard als ik kan. GEEN GELD VOOR DE JEUGD BeslonÖ de Nederlandse jeugdploeg In Syracuse uit 25 leden, naar dc Jcugd- Olympiade in Barcelona op 21 en 22 augus tus kan er slechts een groep van rond 10 mee. De reis- en verblijfkosten voor de Syracuse-trip werd geheel door de zeer rijke Italiaanse zwemband bekostigd. Die voor de Jeugd-OIympiade, waarop alle lan den uif West-Europa en Scandinavië behal ve Engeland, vertegenwoordigd zijn, moet de KNZB voor zijn rekening nemen. Deze Jeugd-OIympiade, waaraan alleen de jeugd, geboren in 1950 of later, kan deel nemen, is ook geen landenontmoeting, maar een persoonlijke krachtmeting met onbeperkte inschrijving. De KNZB Is zo arm, dat de oranje trainingspakken zowel door de nationale senioren als de nationale jeugdploeg gebruikt moeten worden, waardoor de Jeugd telkens bij de nationale cracks leentjebuur moet spelen. De natio nale iwemkampioenschappen In Emmen zuilen als selectiewedstrijden voor Barce lona gelden. Aan boord van een pleziervaartuig m het Buizengat heeft zich een ontploffing voorgedaan, waardoor de eigenaar, de 35- jarige heer T, C. van der Waal. alhier, brandwonden opliep aan de beide boven benen, de handen en het hoofd. Ook zijn haar verbrandde gedeeltelijk. Hij moest in het Holy ziekenhuis opgenomen worden, maar er bestond geen levensgevaar, Het jacht werd ernstig beschadigd. De ontploffing is vermoedelijk een gevolg van het feit. dat butaangas was ontsnapt uit een. gastoestel. dat de heer Van der Waal had aangestoken om water te warmen. Het gas moet zich verzameld hebben in de kajuit en in de door een zeil afgedekte kuip en het kwam tot ontbranding, toen de eigenaar de motor wilde laten proefdraai en, Voor de vijfde maal organiseert de Vlaardingse Politie Sport- en Ontspan ningsvereniging een nationale wandeltocht, die op zaterdag, 18 september gehouden gaat worden. Er zullen drie routes uitge zet worden, resp. 10, 15 en 25 km lang: alle deelnemers ontvangen een medaille en er zijn verder groepsprijzen beschik baar. Het punt van vertrek ligt bij de kantine van De Hollandiaan, in het park 't Nieuwelant: gestart kan worden tussen twee en drie uur 's middags. DE RITSVOORN Onder prima weersomstandigheden hield de V.H.V. De Ruisvoorn (comb.) haar 5e senecongres in de Middelvliet en de vangst viel mee. De uitslag was: 1. P. Heijndijk met 1330 gram, 2. D. Baddeman 885 gr., 3. D. Fousert 750 gr„ 4. W. Mulder 5*0 gr., 5. H. Bijl 490 gr.. 6. K. v. Gelderen 435 gr.. 7. W. Roseboom 400 gr., 8. W. West- idijk 360 gr., 0. P. Rooseboom 325 gr, 10. H. Verbeek 220 gr„ II. P. Har tog 185 gr.. 12, C, Hakker 125 gr. De overige leden hadden geen vangst. Dezer dagen is het 50 jaar geleden, dat de heer A. 'Jan) Matthijse. Dorpsstraat 171, te Ba rend recht, in het huwelijk trad rnet rnej. E. Huyser. De heer Matthijse is geen geboren Barendrechter, maar is het wel in hart en nieren, geworden, aangezien hij reeds jong daar js komen wonen om le werken bij zijn broer, de smid op het plein. Hij werd in 1839 in Oosterland (bij Zierik- zee) geboren. Hij ging werken bij zijn broer in Oosterland. waarna hij m militaire dienst ging. In december 1911 vertrok hij naar Barendrecht. waar een andere broer een smederij had op het Plein. Van 1914 tot 1919 was htj opnieuw in dienst als mi litair hoefsmid. Na nog enige tijd bij zijn broer gewerkt te hebben, was hij gedu rende twee jaar in dienst bij de Sleperij Hoogstraat in Charlois. In 1922 begon hij een rijwielzaak en. een autoverhuur de rij. De laatste werd m 1942 opgeheven, maar de rijwielzaak bleef bestaan tot 1949. In 1B3R was de heer Matthijse inmiddels hulp besteller geworden bij de P.T.T. en kreeg in 1940 zijn vaste aanstelling. ïn 1954 zou hij met pensioen gegaan zijn. maar werkte tot december 1957 door. Sindsdien geniet hij van een welverdiende rust. al vindt hij in het tuinieren nog veel voldoe ning. Ook aan het verenigingsleven heeft de heer Matthijse deelgenomen. Hij was o.a. 18 jaar lang bestuurslid van de Otan- jevereniging Juliana". Mevrouw Mat thijse. hoewel evenals haar man nog goed gezond, moet het wat rustiger aan doen. al mag zij beslist niet Rlagea Zij als rasechte Barendrechtse heeft er nog steeds geen spijt van. dat Jan Mat thijse m 1911 naar Barendrecht gekomen SCHIEDAM. Over liet algemeen is het de laatste tijd rustig, maar dit week end was het twee keer raak. Deze woor den komen qit de mond van de heer G. Koeten, die deze week de leiding heeft van de wachtdienst bü de technische be drijven van dc gemeente Schiedam. Deze wachtdienst, die elke week door twee personen bu de Technische Bedrijven wordt vervuld, heeft oa, tot taak direct in actie te komen als een slippende of onvoorzichtige automobilist een verkeers- zuil of lichtmast omverrijdt. Dat het dit weekende druk is geweest bewijzen de feiten. Zaterdagavond reed een jonge automobilist bij de Sportpark- brug een lichtmast ondersteboven, terwijl zondagavond de beide verkeerszuilen bij de Oranjebrog het moesten ontgelden. Als zo'n lichtmast of verkeerszuit onderste boven is gereden, waarschuwt de politie of brandweer direct de portier van de DE LUCHTBODE Dc vereniging van postduivenhouders De Adelaar nam met 48 duiven deel aan het concours vanuit Bordeaux, 866 km. De los sing geschiedde vrijdagmiddag om één uur. de eerste duif arriveerde zaterdag morgen om 6.32.11 en de laatste prijsduif om 10.0B.57. Uitslag: W. Eikelenboom 1, J. Jekel 2, 10, 12 M. Broek 3, 14, 16. J. Zelm 4, 6, 13. Goedegcbure-Hofm3n 5, D. Kloppenburg 7. B. v.d. Harst 8, 15/17. 24. J. Bel 9, 11, 18, 20. Bravenboer 19, 21, 22. De jonge duiven vlogen vanuit Neufvil- Jes. 154 km. Er waren 259 dieren in con cours, die om 8.40 uur gelost werden, Aankomst eerste duif 10.25.38, laatste om 10.54.43. Uitslag: S. v. Vliet 1, 15. H, J, de Vos 2. R. Steijns 3, 11. 31, 48, 49. J. Salfischberger 4. 19. A. v.d. Veer 5, 14, M. de "Wit 6, S. G. v. Vliet Sr, 7. Goedege- bure-Hofman 8, 12. 37, 38, 41, 42, 44. M. Broek 10, 24. G. Bot 13, 25. 36, 40, D. Nieuwenhuizen 16, 21. Ph.. Hoffmann 17, 20, 23, 33. B. v.d. Harst 18. D. Kloppen burg 22. A. Cornelisse 26, H. v. Vliet 27, 28, 34. J. v, Zelm 29. W. Eikelenboom 30, 46,50. J. Jekel 32. G. Schaar 35. G. Kalk man 39. B, Moerman 43, 47. G. Rooden- denburg 45. Vrijdag inkorven voor Mons, 164 km; klokken aanslaan S uur. KAMPIOENSCHAPPEN Hok midfond: 1. Ph. Hoffmann 2769 pnt. 2. L. Poldervaart 2474 pnt. 3. Goedegebu- re-Hofman 2370 pnt, 4. J. v. Zelm 2172 pnt. 5. C. Verwey 2126 pnt. Hok fond: 1. J, Bel 3814 pnt. 2. M. Broek 3570 pnt. 3. Goedegebure- Hofman 3246 pnt 4. L. Poldervaart 3154 pr.t. 5, J. v. Zelm 2248 pnt. Duif midfond: 1. Ph. Hoffmann 1435 pnt. 2, Goedegebure-Hofman 1350 pnt. 3. Ph. Hoffmann 1040 pnt. 4, idem. 942 pnt. 5. Goedegebure-Hofman 911 pnt. Duif fond: 1. J. Bel 1364 pnt. 2. E. Pol dervaart 1172 pnt. 3. J. v. Zelm 1100 pnt. 4. J. Bel 960 pnt. 5. idem 958 pnt. KoppeivluchU 1. Goedegebure-Hofman, 6536 pnt. 2. Ph. Hoffmann 5873 pnt. 3. M. Broek 5836 pnt. 4. L. Poldervaart 5644 pnt. 5. J. v. Zelm 4839 pnt. Geboren: Ingrid Gijsberta. d.v. F. Aal- ders en A. J. van Dam, Flox is de Vijf delaan 250; Louise, d.v. J. Slok en J. B. Doolaar, P. K. Drossaartstraat 242; Wil lem Cornells, z.v. J. Eichhorn en A. de Kok. Piet He in straat 13: Wilhelmina Aafke, d.v. A. W. van Hulst en M. J. Roskam, Rozenburg- Dahliastraat 39; He- léne, d.v. L. van den Boogert en P. de Bioois, Lusthof straat 25; Ricky John, z.v. J. Thiele en C. P. Klee. Lobeliac.tr a at 31a: Marianne Hendriks, d.v. G. Broeman en P. M. tie Nijs, V. d. Spiegelstraat la; Yvonne Johanna Clasina, d.v. P. W. Hen- drïkse cn A. C. Hogerland, Geert Groo telaan 227. Overleden: Reijsr Cornells van Rossen', WOENSDAG Luxor, 2 33 uur- Uit Hollywoods lachfabriek taJ.); B uur. De terugkeer van Franken stein (18 J I- Stadsgehoorzaal, 2,30 uur: Lassie s beste vrtena 8 uur: Robin and the T Hoods <14 J.), Geopend: v. Hogendorpapotheek, v. Hogen- dorplaan 129A. iel. 4233- DONDERDAG Luxor, a uur: Liefde op s:aatsbevel (18 Stadsgehoorzaal, 8 uur: Irma ia douce (18 j.J, Geopend: v. Hagen dorpapotheek, v. Hagen- dorplaan 129A- tel. 4233. juli Wassende maan gl jr cchtgen. v. N. van Duffelen. Lelie- Zon op 4.57 uur, onder 20.35 uur l.ï 25 Maan op 5.42 uur, onder 21.45 uur st.aat m, technische bedrijven, die op zijn beurt weer de telefoon pakt en de dienstdoende opzichter waarschuwt. Met drie man gaat het dan op de kapotte mast of zuil af. waarbij natuurlijk in de eerste plaats de stroom wordt uitgeschakeld. Deze dienst „ongevallen van de technische bedrijven" bestaat nu vier jaar, voordien werd ieder een afzonderlijk gewaarschuwd. Werd er toen een straatlantaarn aangereden, dan moest de man van de straatverlichting uit bed worden gebeld. Aangezien er zo'n 2000 straatlantarens in Schiedam zijn, was de betreffende dienst soms continu aan het werk en dat eiste de nodige inspan ning. Toen is de dienst „ongevallen" ge creëerd en van do eerste dag af bleek deze een belangrijke verbetering. Deze dienst ongevallen, werkt op dezelf de manier als de weekdienst bij de brand weer; de drie man die ervoor zijn aange wezen, een chauffeur, een monteur en een hulp, hebben de verplichting gedurende een week die loopt van vrijdagavond tot en met vrijdagavond *s avonds of 'snachts thuis te blijven of het adres achter te laten, waar men zich bevindt, zodat men ieder uur van avond, nacht of weekeinde kan worden opgeroepen. Overdag heeft ieder zijn normale taak bij de technische be drijven. De dienst ongevallen staat onder leiding van hoofdopzichter Bax. Uiteraard kan er ook wel eens iets aan de hand zijn met de gemeentelijke gasvoorziening op de uren, dat de technische bedrijven ver laten zijn. Ook dan komen de mensen van de ongevallen-dienst in actie. Normaal is dat men bij verkeerszuilen alleen de stroom uitschakelt en de vol gende dag de schade herstelt. Zondag avond kou dit echter niet aangezien de verkeerszuilen totaal aan brokken waren gereden en dat op één van. de drukste punten van Schiedam. n.L bij de Oranje - brug. Toen heeft men het zondagse pak maar uitgetrokken en zijn de roachtsmen- sen van de technische bedrijven van twee tot zes uur in de nacht druk bezig geweest om de schade te herstellen. Bij de omver gereden lichtmast was dat anders, aange zien voor herstel hiervan tien man nodig zijn. Hier heeft men alleen de stroom uit geschakeld en de zaak geaard, zodat alles voor lflO^r veilig was. Gisteren is men met de herstelwerkzaamheden begonnen, maar dat kan in de dagdienst gebeuren; daar heeft uiteraard"een dienst ongevallen niets mee te maken. Of de dienst ongevallen veel uitrukt? Dat is heel verschillend, soms zie je je bed niet en dan kan je weken achter elkaar rustig slapen. Dit weekende hebben de mensen van de weekdienst het. zoals gezegd, echter bijzonder druk gehad. Voor hel komende seizoen is VFC m de 2e klas R van district West II ingedeeld met: DOL. DHZ en RFC uit Rotterdam. EBOH. Emma, Fluks en ODS uit' Dor drecht. GSV en ONA uit Gouda. Slikker- veer en. Zwijndrecht. RK WIK is in 4D ondergebracht met: ASC. BEC. BMT en Delfia, Gr. W. II-Vac. HMSH en Vredenbureh, SMV, Postallia en Wippoïder. In de onderafdeling van het zaterdag- voetbal is de indeling: le klas: Vlaardin- gen. MVV '27. Rboon, Rozenburg, DOS "32 EOV. RSM, SNS, SC Zuiderpark en ZWSH. 2 A: The Red Stars, Sunlight, Bolnes, Den Bommel, GSS, Hellevoet sluis. Her mandad, OFB, Roekan je. Smitshoek en WOR. 2B: DVO '32, BVGB, Egelantier Boys, Groen Wit R. GTB FC Maluku, NBSW, NTW, Stellendam cn ZBVII. Het programma voor Excelsior 1 m de voetbalcompetitie der 2e klasse KNVB zater dag voetbal is voor de maanden september, oktober, november bekend. 4 9/65: Êxcelsior- Hoogvliet 1/9"65- Felikaan-Excelsiör; 18 8'65: Excelsior-Zwaluwen. a5/>) '65: 's-Gravenzande- S port vereniging; 2'10/65: Excelsior-CSCA. 9 10/65: IJsselmeervogels-Excelsior; 1610.'65: Excelsior-SSS: 23/lD7'65 Noordwijk-Excelsior; •30(10/65: Ter Lccde-Excelstor: 13 ift '65: Excel- sioc-De Keuzen en 20 U/65- ZCFC-ExceJsior. Reeds m liet begin van dere competitie krijger» de tricoJoren een paar interessante ontmoetingen, waarvoor ongetwijfeld grote belangstellu.g zal bestaan. Wij noemen slechts op 4 9/65 Excelflor-Hoogviïet; op 18 9/65 de soml-plaalsetijke ontmoeting legen Zwaluwen j en op 25 9 65 de uitwedstrijd tegen 's-Gravenz Sportvereniging De ..International Union of Official Tra vel Organisations", de UIOÖT, in 1945 op gericht, zal van 20 tot 27 oktober a.s. in Mexico City haar algemene vergadering houden. Naar verluidt zal op deze verga dering 1966 worden uitgeroepen tot „We reld reisjaar" en zal daardoor begrip wor den gevraagd voor dc betekenis van bet moderne toerisme voor de wereldvrede. De 75ste bijeenkomst van het uitvoeren de Comité van de Uioot is op uitnodiging Een langgekoesterde wens is in Stellendam in vervulling gegaan. Stellen dam heeft een speeltuin en niet alleen de kinderen in Stellendam zijn at ge lukkig mee, maar ook de ouders, die alles in het werk hébben gesteld om een speeltuin werkelijk heid te doen worden. De tuin is midden in het dorp gelegen en voor het merendeel spelen, de kin deren onder het toeziend oog van de ouders. Voor de Nederlandse Unie van Speeltuin Orga nisaties (NUSO) was mej. C. G. Goudriaan tegen woordig, die van. het pla teau van de glijbaan de jeugd cn de Steilendamse bevolking toesprak. Zij verklaarde zelden, zo'n fraaie tuin te hebben ge zien of een opening daar van te hebben bijgewoond. Zij hoopte dat de jeugd er erg zuinig op 2al zijn, dat de jongens en meisjes geen ruzie onder elkaar zullen maken, om te voor komen dat er schade aan dc werktuigen toegebracht zal worden. Vanaf baas: hoge plaats wierp ze een grote bal tussen de jeugd, als geschenk bij dc ope ning van de tuin.. Voor het hek van de tuin hadden zich lang te- voxen een groot aantal jon gens en meisjes opgesteld en toen het hek openging, Burgemeester Verplancke was de eerste die een matje greep en er mee de hogegladde glij baan mee afkwamgevolgd door zijn. drie zoons, die hij voor deze keer -meebracht uit zijn woon plaats 's-Gravendeel, „Moedig" vonden de oude ren en ^Straks valt ie" hoopte de jeugdSierlijk fcioam Tiij, hoetoel met op ge henen urmen, tiuot beneden. Burgemeester Verplancke is wel wat vaart gewend! was de tuin plotseling een terrem van vreugde en vertier. De grote familie - schommel torste een groot aantal kinderen en tie schommels, wippen, glij baan en andere aardige en stevige werktuigen draai den op volle toeren. Er is een prachtige, dikke gras mat en burgemeester Ver plancke en het verdere ge zelschap was ervan over tuigd, dat de jonge garde 111 Stellendam niets meer te wensen heeft. :van de Algemene Toeristische Raad van Bulgarije m Varna gehouden onder voor zitterschap van de president van de UIOOT, de heer B. G. Atkinson. De ver slagen van de zeven regionale en vier tech nische commissies toonden duidelijk voor uitgang aan met betrekking tot de facili teiten voor het reizen. Op 23 oktober 70I een forum worden gehouden dat ten doel zal hebben te onder zoeken, in welke mate de aanbevelingen, door de conferentie van de Verenigde Na ties ten aanzien van net internationale rei zen en het internationale toerisme in 1963 in Rome gedaan, in de verschillende sec toren van het toerisme hebben doorwerkt. Verder is bekend gemaakt, dat de heer O. Ségalat, hoofd van de buitenlandse af deling van het „Commissariat du Touris me" in Frankrijk de UIOOT heeft verte genwoordigd op de bijeenkomst van de Internationale Spoorweg Unie, op 1 juni 1965 gehouden. Op 6 september a.s. zal in Kopenhagen de Regionale Commissie voor het Toeris me in Europa bijeenkomen. Men wijst er bij de Uioot op. dat er wat de maatregelen tot verruiming van het toerisme aangaat de laatste tijd wel het nodige i«s gedaan, Brazilië heeft de in reisvisa afgeschaft voor reizigers uit de volgende landen die met langer dan drie maanden blijven: België, Denemarken, Frankrijk, West-Duitsland, Israël, Italië, Marokko, Noorwegen, Nederland, Portu gal, Zweden, Groot-Brittannie en van de Amerikaanse landen. Irak heeft de visum- kosten afgeschaft voor inwoners van de Verenigde Staten en van Arabic en Isla mitische landen. Vanaf 1 juni af kunnen inwoners van West-Duitsland van buitenlandse reizen souvenirs meebrengen tot een waarde van 100 mark zonder dat daarvoor invoerrech ten betaald behoeven te worden. Tot nog toe was het maximum 50 mark. Souve nirs gekocht in landen van de E.E.G. kunnen vrij van rechten 11a een reis wor den ingevoerd tot een maximum waarde van 250 mark. Joegoslavië en Griekenland hebben een overeenkomst getekend volgens welke de inreisvisa tussen, beide landen worden af geschaft. Een Frans-Spaanse commissie is begon nen, de vraag te bestuderen, wat er ge daan moet worden om de moeilijkheden, ontstaan door het sterk toegenomen toe ristenverkeer aan de grenzen op tc lossen. De Spaanse minister voor Toerisme, de heer Fraga Iribarne heeft in mei 15, aan het hoofd van een missie Irak cn Turkije bezocht. Dc heer Iribarne heeft 111 Irak besprekingen gevoerd met autoriteiten die bij het toerisme betrokken zijn cn met oe minister van buitenlandse /.aken. De:.e laatste besprekingen hadden betrekking op de ratificatie van het onlangs tussen is. Zij samen met hun zoon en twee doch ters en de kleinkinderen hopen morgen avond in het Verenigingsgebouw (dorp) met vele belangstellenden dit heuglijk feit te herdenken. De puzzelrijwieltocht op de fiets, dia dinsdag voor de Ridderkerkse jeugd gehou den werd door de Commissie Vakantïebe- steduig heeft niet minder dan 233 deelne- mertjes getrokken. De puzzeltocht, die des middags verreden werd, bleek een te ge makkelijk parcours te hebben, terwijl ook de vragen voor de jeugd te gemakkelijk waren te beantwoorden. Het resultaat was dat er 39 prijzen uit de bus kwamen, voor dat de filmvoorstelling begon in Sint Jori» aan de Havenstraat. De eerste drie prij zen gingen naar Kees Verstegen. Ellen van Be mme I en Ria Kooi. Aan de tekenwedstrijd die "s morgens in de speeltuin Kindervreugd aan de Kerkweg in Ridderkerk werd gehouden, deden 94 tekenaars mee. Er werden 38 prijzen uit gedeeld voor waarlijk hier en daar voor treffelijke prestaties. Het gehele programma van maandag is in verband met het regenachtige weer af gelast. Van de vier programma onderdelen ging alleen de behendigheidswedstrijd met autoped door, die in Bolnes werd gehou den. De eerste prijs was voor Jan v.d. Borden, de tweede voor Bobby Lugten- burg en de derde voor Honk van Rees. Wel is maandag in de tent bij het sport park de Fancy Fair gestart. Deze attrac tie, waar spelen en dergelijke zijn opge steld trok dezelfde avond 600 bezoekers. Dinsdagavond kwamen er ongeveer even veel bezoekers, voor het merendeel dans- lustige jongeren, Zij konden maandag dan sen op de muziek van het orkest de Jum ping Dynamites en dinsdagavond op mu ziek van de String Stars. Dc Fancy Fair, waar men dus kan dansen en spelen is op gezet om de kosten van het kindervakan tiewerk te kunnen dekken. Dinsdagmiddag werd m de vlieten van Maassluis, voor de jeugd van 8 t/m 13 jaar een viswedstrijd gehouden. Het was jammer voor de jongens dat het weer vrij guur was, waardoor de leiding zich ge noodzaakt zag 20 minuten eerder dan hel pLan net vissen te staken. Niettemin zaten 27 jongens aan de kant om te wachten een visje te vangen, maar zij troffen het niet van de vangst was bepaald slecht te noe men. De leiding van in goede handen bij de heren G. de Groot, P. de Groot cn H. Koudijzcr. Alle 26 jongens ontvingen een prijsje: le prijs: R. v, d, Heuvel: 2e J. Harms: 3. W. Hogend ijk; 4. C. v. cL Mee berg; 5. C. v. d. Heuvel; 6. L. Wijnhorst: 7 S. Deelen; 8. A v d. Heuvel; 9. D. Engels man; 10. A. Engelsman; 11, J. Wczemcr; 12. B. Aalbrechi; 13. L. Poortman: 14. B. v. d. Brink; 15 P. Treuren: 16. P. Post: 17. J, PJeterse; 18. G. v. d. Burg: 19. P. Harms; 20. M. Ruysbroek; 21. K, de Graaf; 22. B. Moerman: 23. H. Mosterd: 24. L, Ruys. broek; 25: K. Mosterd; 26. K, den Har tog; 27. J. Braber. De volwassenen komen morgenmiddag aan de beurt, "T ALVERTJE De Vlaardingse hengelaarsvereniging 'f Alvertje hield haar 7e serieconcours Sn de Maassluise wateren. De uitslag Juidde: I. Jac. Vrijland met 650 gram, 2. L. v. Bekhoven 440 gr3, C. Klos 335 gr.. 4. W. de Jong 335 gr.. 5. C. Zagwijn 260 gr.t 6. F. Plomp 250 gr., 7. G. Randolfie 230 gr,. mevr. V. Bekhoven 390 gr., 9. P. v. Bek hoven 180 gr., 10. H. Klos 160 gr. De leiding van het concours berustte bij de heren A. Tioost en A, Glasbergen. Spanje en Irak gesloten akkoord aangaan de het toerisme. In Turkije is de Spaanse minister ontvangen door de president van de Turk se republiek, de heer Cemal Gursel en hij had ook besprekingen met de Turkse autoriteiten die bij het toerisme betrok ken zijn over samenwerking tussen Span en Turkije op het terrein van het toer isme. De heer Iribarne heeft aangeboden Turkse deskundigen bekend te maken met de methoden die men in Spanje op ver schillende gebieden van het toerisme toe past. Plannen De Marokkaanse minister voor het Toer isme, de heer Moulay Ahmed Alaoui heeft aangekondigd, dat de Marokkaanse rege ring een drie jaren plan zal verwerkelijk ken om het toerisme in Marokko te ont wikkelen en met het doel 1,5 miljoen toe risten per jaar aan te trekken, wat men in J968 meent te kunnen bereiken. Argentmië, Brazilië. Bolivia, Chili. Pa raguay, Peru en Uruguay hebben een Zuid-Amerikaanse toeristische organisatie opgericht om gezamenlijk het toerisme in dit deel van de wereld te stimuleren. Elk van deze landen zal medewerken aan de vorming van een fonds dat voor dit doel wordt gevormd. De Griekse regering heeft besloten een Toeristische Raad van Advies le vormen, die zal bestaan uit vertegenwoordigers van toeristische organisaties en leiders van toeristische ondernemingen. Deze raad zal ui de eerste plaats tot taak heb ben. nieuwe impulsen voor de ontwikkeling van het toerisme en het begrip van de Griekse bevolking voor het grote belang van het toerisme te coördineren. De regering van Pakistan heeft een Plan voor het Toerisme samengesteld, welk plan in de komende twintig jaar ver wezenlijkt moet worden. Voor de jaren tus sen 1963 en 1970 is een meer gedetailleerd plan ontworpen, De regering van Cyprus is van plan op hei eiland de toeristische accommodatie sterk te vergroten. In de laatste zestien maanden is het aantal bedden met meer dan 1000 vermeet derci.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 1