B0T710AMSCH MIEÜWSBLAD ttt Kindeiwakantiefeest gaat morgen weer begimien Reeks concerten in de Maassluise Ridderhof Wim Huismans, kampioen bij de nieuwelingen Premie- of woningwetwoning? KLACHTEN Gids nu in paar duizend gezinnen Ra oiohuis v. O. BEND Agenda De heer P. J. de Bie 40 jaar hij HVÖ Hartverlamming Roes uitgeslapen Richtingaanwijzer was misleidend Vlaardings gezin maakt in Deventer 60.000 vol Flakkee is trots op jonge wielrenner In de Viaardingse bioscopen Irma la Üouce. Burgerlijke stand Liefde op staatsbevel Klaasivalers voor de keus GEMEENTE VLAARDINGEN HUISHOUDELIJK ASSISTENTE Nieuw systeem bij cluboutmoetingen Nieuws uit'Maassluis BOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD VRIJDAG 30 JULI 1965 Hoofdajreutschap en Keóacti*: VLAARDilMGEN, Sm. Hownstr. 1 - Tel. 3229 Redactie: TeL S453 over bezorging: Vlaardingen: 18.30 tot 19.30 uur: tnsulindesingel 33 - Telefoon 6637 I heeft ze stellig aan de deur' gehad, de jongens en meisjes, die u de gids van het 19e Kindervakantlefeest te ioop aanboden. Wellicht zélfs we] een keer of drie, zoals het ons is vergaan. Hon enthousiasme zal u begrepen, als u weet, éat ze voor elke verkochte gids een dubbeltje kregen van v&kantiebureauleider P, Bosch man. Ze heb ben er samen bijna 2M0 verkocht. Henk Roest (12) uit de Oosterstraat de meeste: welgeteld 147, wal hem 14.70 aan va kantiegeld opleverde. Onze eerste ambte naar Jeugdzaken had hun dit aangeboden, omdat ze zich voor de Anjercollecte had den willen inzetten, maar moesten worden teleurgesteld, omdat ze hiervoor te jong waren. Nu hebben zc er voor gezorgd, dat men in tenminste 2900 Vlaardlngse gezin nen precies kan nagaan, wat het Kinder- rakantiefeest dit jaar allemaal te bieden heeft. EVEN VOORSTELLEN Dus ook, dat dit H-daagse kinderfestijn zaterdagmiddag half vier;.op"'de grote speel-» weide van hei Oiranjepark officieel wordt ingeluid met een circusvoorstelling. Dit zal uw kroost met geestdrift hebben „be groet Want bij kinderen gaat niets boven een circus én vooral een kindercircus raet gedresseerde geitjes, pony's honden, met acrobatiek en natuurlijk ook een clown. Verder neuzend in de gids komt u ai die bekende programmapunten vaïi voorgaande jaren weer legen. TJ zal er samen met uw kinderen weer een keuze uit doen en hen daarvoor laten inschrijven op de gisteren geopende vakantiebureaus. 2n de Visbank wordt u daarvoor met open armen ont vangen door de dames Els van der Weij- den en Carla Vester, beiden 17 léhtes tel lend, In het bureau Babberspolder'aan de Van Hogendorplaan staat Emrny Rietveld u te woord en in het bureau Westwijfc aan de Floris de Vijfdelaan treft u Marjo Bol- derhey aan. - Zaterdagmorgen gaan ook de Vleeshal len op de Markt open. Daar schrijven Iiies- beih Arendsen en Conny de Bruijn u in voor het torenbeklimmen en reiken ze u de weegeertiffcaten uit, nadat u zich in de ernaast gelegen Waag heeft laten wegen door.heen, ditmaal voor het eerst niet door waagmeester Krijn van Halewijn, maar door zijn opvolger Piet van Roon van de Binnensingel, die zieh in de laatste wereldoorlog als zeeman zo heeft onder scheiden en die we nog nader aan u hopen voor te stellen. De knaap, die u bij uw klim partij in de Grote Kerk-toren-als gids be geleidt, heet Eric, de 15-jarige broer van Emmy Rietveld.' Aan de kassa van. bet vo- gelcireus in het Weeshuis zetelt Janny van der PoL Eric fungeert bovendien als ma nusje van alles en kan u dus overal aan treffen. De aldus aan. u voorgestelde jeugd zei zich op deze wijze in om een vakantie- centje te verdienen. VASTE KEUZE Maar het vakantiecomitê en de heer Bosdhman kunnen ook nu weer over een groep medewerkers beschikken, die zich belangeloos voor dit vakantiewerk voor de Advertentie ..-cpri Pi -UkH «t ÏAiÜQV-rtiZcUittftl. ^fSTHAVÏNPiA;ftTS 32- Ttt.248r.' VUARDINCtN VRIJDAG Markt. 89 uur: Zomeravondconcert op Orartjecarilïon door beiaardier Hein de Ligt- V. Hogendorpschocl, Buur: Vergadering vogel. werkgroep Kon. Ned. Natuurhist. Ver. t.uxor, <i uur: Liefde op staatsbevel (33 j-)- Stadsgehoorzaal, 8 uur: Irma Ja dauee(18j.}, Geopend: v. Hagendorpapotheek, v, Kogen- dorpïaan 12flA, tel- 4233. ZATERDAG Oraujepark, 3-30 uur: Opening vakantie- programma met voorstelling van circus Pepino. Luxor, 6.45 uur: Pantsercommando's (14 j.J: 9 uur: Liefde op staatsbevel (IB SO. Stadsgehoorzaal, 2.30 uur: De dief van Bagdad jfl.l.]: 8 uur: Irma ia douce (1B Geopend: Delta-apotheek, Florls de Vijfde- laan 112, tel. 8888. Si juli Wassende maan Zon op 5.00 uur, onder 20.32 uur k. Maan op S.41 uur, onder 22.27 uur 9 Gisteren gingen de vakantie burenus open. In de Visbank ziet n hier de dames Els van der Wejjden en Carla Vester met Erie'.Rietveld, Op de achtergrond leider F. Boschman. jeugd inzetten. Daartoe behoort allereerst weer de vriendinneneïub van huisvrouwen, die al zovele jaren lang de vertrouwde lei ding vormen van de dagtochten, die dit maal weer het landgoed Meyendel in Was senaar a]s einddoel hebben. Hun. reeds ja ren gekoesterd verlangen met de kinderen naar een natuuroord met een eigen onder komen te kunnen trekken, is een vrome wens gebleven. Daarom denken zij met heimwee terug aan de dagtochten, naar De Beer, Maar de attracties op het landgoed Meyendel breiden zich jaarlijks uit en als de zomer nu eindelijk eens zijn rechten gaat opeisen, kunnen de kinderen daar heerlijke dagen beleven, in de nafimirrijk- dbïu van dit landgoed. De ouders stellen er kennelijk echter nog geen al te groot vertrouwen In, dat het weer voor dit kin- dervakantiefestijn tijdig, zal omslaan, want het aantal kinderen, dat de dames gisteren op de' vakatiébureaus voor de dagtochten mochten inschrijven, beliep slechts 20, terwyl er dagelijks 120 kinderen meekun- Volgende week donderdag zal de heer P. J. de Bie, chef-elektricien in de afde lingen fabriek en havenbedrijf bij het Ha venbedrijf Vlaardingen-Oost,40 jaar bij.dat bedrijf in dienst zijn. Dit jubileum wordt gevierd tijdens een bijeenkomst, 's morgens half elf, in het restaurant Vulcaaftbaven. Op het bruggetje over de singel langs de Ammanstraat, in bet voetpad naar de Schiedam aed ijk, werd mevrouw de wc du we P. Westein-Karlaar door een hartver lamming getroffen. De GG en GD vervoer de haar naar het Holyziekenhuls, waar ge constateerd werd, dat zij was overleden. Mevrouw Western was 69 jaar en woonde in huize Cornelia aan de Schiedamseweg. De politie heeft een 60-jarige stadgenoot gearresteerd, die meer had gedronken dan goed voor hem was en weigerde het ge bouw van de gemeentelijke sociale dienst te verlaten. Hij werd ,.ter ontnuchtering" in bewaring gesteld. Een 41-jarige stadgenote werd, als be stuurster van een personenauto, misleid door de ten onrechte uitgestoken richting aanwijzer van een vrachtwagen, die be stuurd door een 23-jarige Vla ar digger, over de Burg, Pruissingel reed. Op de hoek van de Riouwlaan liet de dame haar auto optrekken, maar omdat tegen baar verwachting in de vrachtauto recht door reed, kwam het tot een botsing. O C Vandaag is in Deventer de 60,000ste in woner ingeschreven. Het is de heer Jacob v, <3\ Bent. die ivu mog met zijn gezin in Vlaardamgen woont, maar die spoedig naar Deventer zal verhuizen, omdat zijn werk kring daar is komen te liggen, De heer Van, der Bent is elektrotechnicus van be roep en hij trekt naar de stad aan ós IJsel samen met zijn vtouw en rijn vier kin deren. Goeree-Överflakkee heeft in de afgelo pen jaren heel wat goede wielrenners af geleverd, Daarvan getuigen de prestaties van Jan Fieteree en vele anderen. Thans is een nieuwe ster aan het firma ment verschenen. n.L "Wim Huismans. Hij is 17 jaar en fietst al een paar jaar. Eerst Ïn 1658 werd even buiten Maassluis een kapitale boerderij gebouwd, die „De Ridderhof" werd genoemd. Eeuwenlang bleven dit gebouw en de uitgestrekte lan derijen er omheen in het bezit van de fami lie Doelman, die er op de duur de N.V. Doelman van maakte. Ruim 300 jaar na de bouw zou bet een heel andere bestemming krijgen; toen onteigende de gemeente dit bezit om de stad naar het Oosten te kunnen uitbreiden. Het huis en de stallen en schu ren kwamen leeg te staan, en ïoen staken de directies van. verschillende ondernemin gen in Maassluis en omgeving de koppen bij elkaar om te overleggen, of er niet een soort ontvangstgelegenheid van zou kunnen worden gemaakt, een café-restaurant met zaaltjes en zalen voor bijeenkomsten cn diners. Er werd een Doelman hoeve N.V. gesticht, die de boerderij van de gemeen te Maassluis in erfpacht kreeg. Het archi tectenbureau N,V. Kaareman en Rauwe te Delft kreeg de opdracht- tot restaura tie, de boerenwoning werd in haar oude luister hersteld met de schouwkamer en de opkamer voor intieme diners of kleine bijeenkomsten, op de vroegere deel kan men onder een rieten dak en op een vloer van "rode plavuizen een kopje Koffie drin ken. de stal werd een uitgebreide keuken, en daarachter ligt de grote eetzaal, waar U zal stellig "niet verzuimen uw kinderen tijdens de eerste week te laten inschrijven voor het kinderfeest op het plein, van het Groèn van Prinstererlyceum en voor de jeugd wandelmars langs de Viaardingse beeldhouwwerken. De organisatie van het kinderfeest is in de vertrouwde handen ge legd van de wijk vereniging Nietiwlant. Een vrijwilligersgroep van doorknede krachten, die voor de bijzonder attractieve wedstrijden in vrije expressie zal worden bijgestaan door 7 meisjes van de Chr. Vormschool onder leiding van handenar- beidleraar H. P. Drop, Eveneens belangeloos De rivier- en haventocht met een Spido- boot mag u uw kinderen ook niet onthou den, maar daar kunnen ze ook neg in de tweede week gebruik van maken. BAKENS VERZETTEN Wij hopen van harte dat dit 19e Kinder- vakatiefeest weer een groot succes 2al wor den, maar tevens dat voor het 20e de ba kens zullen worden verzet. Dat dit kinder festijn bij het 4e lustrum een nieuwe aan pak krijg', waardoor de dagelijkse pro gramma's aanzienlijk meer mogelijkheden voor de jt-ugd zullen bieden. De grote na- buurstad Rotterdam kan daadbü als aan stekelijk .voorbeeld diei.m met zijn jeugd- laqd, kampeerweken enz. Vlaardingen be schikt niet over een A'hoyhal, maar wel over een leger leegstaande scholen in de \rakantietijd, waar activiteiten als In bet Rotterdamse Jeugdland kunnen worden beproefd. Een andere vorm waarbij de jeugd zich creatief kan uitleven is het la- ten bouwen van een jeugdstad, zoals met veel succes in andere plaatsen geschiedt. Daar is zelfs in Vlaardingen nog wel een vrij stuk grond voor te vinden. Evenals voor het afreageren van hun sloopdrift met het deponeren van een stel afgedankte auto's. Het organiseren van fietstochten naar de fascinerende nieuwe wereld in het Botlekgebied en Europoort, naar de na- tuurrijkdom van Delfland en het Wes&an-d, zou ook aan het programma moeten u-ot- den toegevoegd. Van de mogelijkheden tot watersportrecreatie In hei Maasland se Vüetengebied dient eveneens te worden geprofiteerd. Zo zijn er nog tal van andere attracties te bedenken, die het Kinderva- kantiefeest tot een werkelijk kindervakac- tiefestijn kunnen maken. Daarvoor ont breekt thans voldoende leiding. Daarvoor zal het vakantiecomité moeten afstappen van het standpunt, dat vrijwillige krachten maar alles op hun schouders moeten ne men en ertoe moeten overgaan veel meer betaalde krachten in te schakelen, wil Het zjjn doel niet voorbijschieten en de recrea tieve waarde van het Kindervakanttefeest niet steeds meer zien devalueren. STADSGEHOORZAAL. Er is genoeg van de Europeaan in de geboren Wener Billy Wilder overgebleven, om een Parijse komedie in een Amerikaanse versie zijn oorspronkelijke lichtvoetigheid en spran keling te laten behouden. Daar heeft bij zelfs geen liedjes voor nodig. Zijn vin dingrijkheid en fantasie reiken zover, dat hij aan het basis-thema feitelijk niets heeft hoeven toe te voegen. Daar is weer die naïeve, n haar „werk" opgaande Irma, die zich „la Douce" noemt, al is zij als het er op aankomt zo hard als een spijker; daar is Nestor, in de film geen. jongen-van-de- vlakte van origine, maar politie-agent, die op haar verliefd wordt en om haar hele maal voor zichzelf te hebben zich vermomt als Engelse lord, die haar wekelijks rijke lijk beloont voor een spelletje patience; en daar rijn al die „guys and dolls" uit de rosse buurt achter de Hallen, als een. springlevende entourage. Er valt niet veel na te vertellen en toch is Billy Wilder bijna twee-en-een-half uur aan het woord. Dat is eigenlijk de verdienste van zijn onaf scheidelijke scenarioschrijver I. A. L. Dia mond, die sinds „Leve in the Afternoonr zulke uitgekiende draaiboeken met zo bril jante dialogen voor hem schrijft Shirley Madaine en Jack Lemmon, het duo uit „The Apartment", bedrijven daar na een virtuoos samenspel; Shirley als een prachtige Irma,, kinderlijk en canailleus tegelijk, Jack het best op dreef als de rijke Engelsman, die Wilder als de echt genoot van Lady Chatterley (vrij naar D. H. Lawrence) introduceert cn constant met filmtitels in pseudo-Oxford-Engels laat bluffen. Maar ook de nachtelijke escapades van Nestor, wanneer hij de royaliteit van de Lord moet terugverdienen in de Hallen tot hij er bij neervalt, geven Jack Lemmon uitvoerig gelegenheid zijn komische talen ten te tonen, Billy Wilder helpt hem daar bij een handje met een stortvloed van vondsten, die onverminderd voortduren tot en met de arrestatie van Nestor wegens Ondertrouwd: Frans Foorter, 27 jaar, Veerplein 55 en Sophia Maria Tieleman, 22 jaar, Sweelinctestraat 173, Gerrit Jan Peters, 2 jaar, Adr. SPauwstr. 3c en' Fen- na Maria Burgger, 19 jaar, Hogendorplaan 43b, Petrus Eongers. 24 jaar, Groeneweg 34 en Clasina Cornelia Pols, 21 jaar, Henr. Roland Hclststraat 33. Wilhelmus Johan nes Kadee, 22 jaar, Schwelm (Solingen) en Carla Johanna Maria Maas, 18 jaar, Chopinstraat 4b, Mathijs Jacobus Rijns- berg, 27 jaar, Schiedamseweg 55/10 en Ma ria Ag nes Akemann, 20 jaar, Van Wesem- bekestraat 105, Frans van der pol. 22 jaar, Schiedam, Edïsonstraat 38a en Maria Anna Brabbel. 21 jaar, Henr. Roland Holststraat 37, Nikolaas van den Heuvel, 30 jaar, Sint Janslaan 113 en Cornelia Mtjer, 24 jaar, Handelstraat 35, Johannes Hooiemans, 26 jaar, Kievitslaan 5 en Yvonne Helene Ba tenburg, 21 jaar, Kethelweg 190, Joost Nau- ta, 24 jaar..Westnieuwland 69/1 en Maria Cornelia Vermeulen, 22 jaar, Rotterdam: Kamillestraat .23, Johannes Jochem Karei Verheul, 42 jaar, Lusthofstraat 16 en Fre- derik3 Johanna van Sonsbeek, 35 jaar, Rotterdam: De SUnge 342, Gehuwd: Nicoiaas Antonius Maria Me ijer, 23 jaar en Catharina Barbara Wilhel- mina van Vliet, 23 jaar, Juan Jorge Fer nandez Marquez. 32 jaar en Elisabeth Ma ria Irene Boudens, 24 jaar, Werner van der Meer, 22 jaar en Elisabeth Maria van de Water. .21 jaar. Geboren: Margxieta, d.v, A. Maat en S. M, Brinkman, Van der Werffstraat 130. Overlden: Comelis Bogaard, oud 78 jaar» ecchtg. v. C. van Rees, Binnensingel 202b. ..moord" op 'de Engelsman, diens wonder lijke herrijzenis uit de Seine, nadat zijn alter-ego langs Irma's groene kousen zich uit de gevangenis heeft gewerkt, en de kostelijke huwelijksinzegening, waarmee de geboorte van Irma's spruit vrijwel parallel loopt LUXOR. De Duitse auteur Will Ber- thold heeft in de roman „Operatie Lebens- born" het leven beschreven In een inrich ting waar met behulp van meisjes van de Hitlerjugend en fronthelden een veredeld Arisch ras moet worden geproduceerd. Na tuurlijk levert een beredeneerde parenvor ming volgens de germano-biologische coëf ficiënt gevoelsmoeilijkheden op. Zeker is dat het geval als in de inrichting een jonge man arriveert, die nog tijdens de oorlog cn wel aan het front de anti-nazi tische waarheid heeft leren zien. De.figuur die in vrijwel alle Duitse oorlogsromans voor komt. Hij wordt geplaatst tegenover een van Hitler3 rassendenkbeelden overtuigde jongedame, die ten slotte met hem vlucht tijdens de avond waarop bij een „roman tisch" kampvuur de „huwelijken" worden gesloten. Naar dit boek van Berthold heeft regisseur Werner Kling Ier de slappe film gemaakt, die in Nederland gaat onder de veelbelovende titel „Liefde op staatsbevel''. Hoofdrolspelers Joachim Hansen, Emme rich Schenk, Maria Perschy en Marisa Mell kunnen door hun verdienstelijke spel het onwaarschijnlijke einde niet goed ma ken. de vloer ook met plavuizen is bedekt ei. waar men kan zien. hoe sterke balken en spanten het rieten dak stutten. Op de door boerderij, schuren en stallen omgeven ruimte heeft men 's zomers onder de kap pen van twee hooibergen een schaduwrijk zitje, als de zomer tenminste beter is, dan die wij nu hebben! Het geheel is, 2onder er een museum vati te maken, opgesmukt met antieke voorwerpen, Op 15 september ISS2 werd het bedrijf geopend, en het bleek levensvatbaarheid te hebben, z zelfs, dat de tegenwoordige jonge directeur, de beer J. L. Visser, er wel iets in zag. om in de grote achterzaal 's winters concerten te geven, waar In Maassluis weinig gelegenheid toe was. Hij nam contact op met de Rotterdamse pia nist Adri Slootmaker, en die gaf er op 10 februari van dit jaar een piano-avond, waarvan hij de sfeer karakteriseerde als die van een huisconcert met wat pieer bezoekers dan de tegenwoordige woningen kunnen herbergen. Enige maanden later trad de pianist Marinus Flipse er op. en op beide avonden waren de bijna honderd plaatsen geheel bezet. Dit gaf moed om op de ingeslagen weg voort te gaan, en in overleg met Adri Slootmaker werd er voor het volgende seizoen éen reeks van 8 con certen opgesteld: woensdag 29 september vierhandig pianospel door Marinus Flipse en Adri Slootmaker, (o.a. sonates van Mo zart en van Beethoven), dinsdag 26 okto ber violist Daniël Otten en pianist Mari nus Flipse (sonates van Beethoven en van Brahms), woensdag 24 november composi ties van Saint-Saëns en van Ibert voor harp door - Inez Kraker-Verhey en voor fluit door Raymond Delnoye, in de sfeer van het eind van het jaar op dinsdag 28 december het Collegium Musicum Roterro- damum, bestaande uit Daniël Otten, viool, Michel Roche, cello, Gij3 de Graaf, hobo, Raymond Delnoye, fluit, Alex van Ame- rongen, clavecimbel, die werken van Loeil- let, Telemann en Bach zullen uitvoeren, woensdag 23 januari geeft Adri Slootma ker een piano-avond met o.a. de „Varia ties op een eigen thema" van Von Weber, de „Fantasiepolonaise" van Chopin en de „Dante-sonate" van Liszt. Daarna komt op dinsdag 22 februari een blaas-trio, be staande uit Cees van den Berg, hobo, Henk de Wit, fagot, en Adri Slootmaker, piano, met composities van Johann Chr. Bach, Vivaldi, Borris, Bush en Whïttam en de waarschijnlijk wel eerste uitvoering in ons land van een sonate van dé 18de- eeuwer Jóhann Friedrich Fasch. Op woensdag 30 maart treden cellist Samuel Brill ep pianiste Elly Salomé .öp met wer ken van Beethoven, Mendelssohn en Fau- rc, en het plano-trio Daniël ötten, Michel Roche en Marinus Flipse sluit de rij met composities van Haydn, Beethoven en Sjo- stakowitsj. De concerten beginnen om 8 uur, de toe gangsprijs is f 4,-, bij abonnement voor al le acht concerten f30,-, waar dan de ves tiaire cn een kopje koffie in de pauze bij zijn inbegrepen. En na afloop kan men nog gezellig blijven napraten, want er is ge noeg voor dorstige kelen en hongerige ma gen! Van het station af is dê Sportlann binnen een half uur te bereiken en zowel de trein als de busverbindingen zijn zeer gunstig, terwijl de grote weg naar Hoek van Hol land er op enige afstand langs gaat. Aan de openbare kleuterschool „de Paddestoel", Mei doornstraat 28, alhier, is plaats voor een Leeftijd 15—20 jaar: beloning volgens gemeentelijke regeling 9-2,54 per maand 154,22 per maand). ...Eigenhandig geschreven sollicitaties vóór 7 augustus 1965 in te zenden aan de afdeling onderwijs en culturele zaken, stadhuis, Vlaardingen. De raad van Kraaswaal heeft besloten voor zeven straten in het „plan Dorp" een wachtverbod in te stellen. Dit zijn voor namelijk straten die een breedte hebben van plm. 5 meter. Dat zullen de moei lijkheden die zich voordeen bij aan weers zijden van deze straten parkeren tot het verleden gaan behoren. De straten liggen alle in de omgeving van het nieuwe sport complex. Het zijn de Sport- en ïfofiaan, de Margriet- en Ma rijkestraat, de Vlict- sttaat en de Kerkstraat met nog de Cl&es Dancfcertsznstraat. De heer R. F. Graveland (ARP) vroeg zo dit mogelijk was voortaan om wat bredere straten. Ook burgemeester S. W. Henry v°nd in het algemeen de straten wat aan de smalle kant, maar uit kosten- oogpunt moest dit zo weieens gebeuren. De heer D. Schop (Gem. Bel.) vroeg waar om het ciet ging ook om de z.g.n. oudere nieuwbouw zoals Oranjestraat, waar toch veel meer verkeer is. Volgens de heer Henry lagen de moeilijkheden veel meer in de omgeving van het Sport terrein bij voetbalwedstrijden. Afgewacht moet ech ter nog worden of de te nemen, maatregel afdoende zal zijn. De tijd zal dit moeten Ieren. Als eenmaal het uitbreidingsplan ;erealiseerd is zal er ook een parkeerge legenheid zijn. De maatregel kon dan vol gens de voorzitter weer vervallen en voor nog niet aan te leggen straten kon de 2aak worden aangezien, De heer J. S. Hoek <arb) stelde voor de Marijkestraat, die toch nog geheel herstraat moet worden, te verbreden ten koste van de trottoirs. De heer Henry wees erop dat er opgepast moet worden geen extra kosten te maken want de grondkosten zijn al verrekend. De raad stelde verder een kredit van f 13.000.- beschikbaar voor aanleg straat verlichting in het uitbreidingsplan nu daar ook de straataanleg verdere voortgang vindt. De burgemeester verduidelijkte nog dat wegens de materiaalvoorziening de ko mende winter de zaak nog wel niet rond zal 2ijn omdat een levertijd van acht maanden is genoemd. De heer Hoek wees op de voorgang vindende woningbouw en vroeg als het nodig was om een nood verlichting. Het antwoord van de voorzit ter was dat het spectaculair lijkt als wo ningen onder de kap zijn mnar dat afbouw ook een hele tijd vergt. Mocht het echter nodig zijn, dan zal inderdaad noodverlich ting overwogen worden. Een krediet vat f 1.000.» voteerde de raad voor aankoop van een frankeermachine nu het vanaf 1 januari a.s. niet meer toegestaan zal zijn gemeentelijke post onder „dienst" te ver zenden. Geen bezwaar was er ook tegen het gevraagde krediet van f 2.500,- in ver band met de ophanden 2ijnde overschake ling naar mechanisatie vanhetbe volkings- register waardoor een groot aantal zaken gemakkelijker verwerkt zal kunnen wor den. Per jaar komt daarop nog een bedrag van f 400,- voor het zes maal langskomen van de rijdende apparatuur voor afwikke ling van de massa-werkzaamheden. Een zaak die nog geaccentueerd wordt door het feit dat de Belastingdienst op korte termijn alle gegevens an de inwoners vraagt. L heer J, P. Herwijer (CHID infor meerde verder nog of er gauw begonnen wordt met de aanleg van. de straatverlich ting waartoe al eerder is besloten aan de Oud-Cromstrijensedijk O.Z., of dat het nog even zal. duren. Burgemeester Henry ant woordde dat er naar geïnformeerd zal worden en dat hij hoppte dat de zaak voor de „duistere periode" rond zal zijn. Bij de rondvraag informeerde de heer D. Schop naar de stand bij de bouw pre miewoningen door N.V. Van Bóhemen. die zo voortvarend begonnen was met het heien maar waar nu niets aan gebeurt Dit was ook het college niet ontgaan en de toezegging was gekomen dat na de bomv- vakvakantie er volledig met de bouw be gonnen zal worden. Ook het „Cubacon- plan" kwam ter sprake. Bier is vertra ging, maar men is er nog steeds aan het plan berig en B. en W. staan hier achter. De opmerking van de heer Schop of het nu ook duurder zal worden weerlegde de voorzitter met de opmerking dat het zo niet gesteld moest worden. Er zal sprake zijn van vrije vestiging zo de Klaastvalers niet veel belangstelling tonen. De heer D. Schop was eerst de belangstelling voor de te bouwen „Bohemen-woningen wat tegen gevallen. Later was hét allemaal wel mee gevallen. Zijn opmerking ontlokte de voor zitter de uitlating dat men zelf eerst zo'n. f 27.- woningwethuur raoel betalen en dan de premtewoningen. moet zien. Dan komt wel de gedachte „We hadden toch ook be ter zo'n woning kunnen nemen". Verder meende de heer Henry dat over 3 of 4 jaar er dan neen gezegd zal worden om dat dit (de premiewoningen) niet meer aan te bieden is, Wethouder A. Kruithof (SGP) wees er nog op dat huurverhogin gen met dit soort woningen niet meelopen. bi; de aspiranten e"n sinds vorig jaar bij do nieuwelingen. Zaterdag won hij het Nederlands kampioenschap bij de nieuwe lingen in Zandvoort! Kort geleden Werd ïn Achthuizen voor Wim een supportersclub opgericht, die meegegaan ts naar Zandvoort. Zij hadden goede verwachtingen van Wim en ver wachtten zeker, dat hij bij de eerste tien zou eindigen. Wim heelt de laatste maan den enorme prestaties verricht. Aan de start verschenen 393 deelnemers, waarvan er in de eerste ronden al hon derd uitvielen. Het is belangrijk om in het begin overeind te blijven. Het hel* veld start tegelijk cn valpartijen zijn daar- bij niet uitgestoten. Bovendien spelen ze nuwen vaak een rol. Al na de eerste ronde had Wim een voorsprong van 300 meter. Hij is steeds bij de eersten gebleven. Na de derde ronde demarreerde Wim met vier anderen, T. van Hasselt, F. den Hartog, J. Eckel- fa oom en A. Duiker, uit de groep. Zij kregen een voorsprong van een minuut. Drie ronden vóór het einde demarreerde Wim. gevolgd door negen anderen. Twee ronden, voor het einde haalde Wim met zijn groepje de vier eerste sprinters in en in de laatste ronde demarreerde Wim alleer. in de buurt van de verzorgings plaats. Ruim 300 meter verder werd hij door dezelfde groep ingehaald. Tegen do Hunzerug demarreerde Wim weer en daar wist niemand antwoord op. Toen bij de Tarzanbocht Inging had hij een voor sprong van 400 meter en daarmede was zijn zege al beslist. Met dezelfde voor sprong ging hij door de finish, waar hij werd opgewacht doar zijn supporters. De voorzitter van. de KNWTJ, dr. Van Dijk, overhandigde hem de roo.l-wit-blau- \ve trui en dc bloemen, tot grote vreugde van de supporters en zijn vriendinnetje, Tiny Koene, de zuster van de verloofde van 4.e beroepsrenner Jan Pieterso. De afstand die moest worden afgelegd was 62.89 km waarover Wim 1.35.41 mi nuut heeft gedaan, oftewel, hij heeft ge middeld veertig kilometer per uur ge reden. Zaterdag zou de huldiging van Wim In Achthuizen zijn. maar door vakanties e.d. Is dit niet mogelijk. Voorlopig heeft men bet uitgesteld tot zaterdag 7 augustus, dan zal iedereen gelegenheid krijgen Wim de hand te drukken. De muziekvereniging UDI te Ooltgensplaat zal haar opwachting maken. Wim heeft het deze week erg druk ge had en heeft dat nog. Woensdag reed hij In de ronde van Chaam. donderdag in Zlerlkzee in het kader van het mossel- feest en 2aterdag zal hij in Waarde aan do start verschijnen. Wim werd afgelopen zaterdag, na de overwinning in Zandvoort, in Intieme kring gelukgewenst. Namens de suppor tersclub bood de heer Jos Moerenhout hem een fraai boeket bloemen aan. De wielerclub, waar Wim lid van is, bleef niet achter en veel familieleden en vrien den maakten van de gelegenheid gebruik Wim hun waardering te betuigen en dit te doen vergezeld gaan van bloemen en an dere geschenken. Achthuizen is blij met deze overwin ning. Duizend mensen zijn gelukkig, waarbij zijn negen zusters en vijf broers en zijp moeder. Ze weten immers, dat Wim goed voor zijn materiaal zorgt, op tijd naar bed gaat en niet rookt en niet drinkt. Vandaar de prachtige tijd die hij beeft gemaakt: 40 km. per uur. De clubontmqetingen van de Rotter damse Wielcrgémeenschap worden dit seizoen bij wijze van proef volgens een nieuw systeem gereden. De vier catego rieën renners van alle aangesloten vere nigingen starten nl. afzonderlijk op één der drie beschikbare circuits, waardoor iedere klasse op een zondagmorgen een groter aantal kilometers kan rijden. De - .proef wordt genomen gedurende een pe riode van. ca. tien weken. Voor komen de zondag ziet het trainingsprogramma er als volgt uit: Traject Spaanseploder, Rotterdam. Hier ontvangt de vereniging De Pedaal ridders alle amateurs, die om negen uur starten bij de fabriek van Van Nelle, Traject Sluisjesdljk. Rotterdam. „Felj- enoord" krijgt hier alle nieuwelingen op bezoek; starttijd half tien precies. Traject Nieuwerkerk a.d. IJssel. Hier rijdt nu De Rotterdamse Leeuw, welks vereniging elders moeilijkheden onder vindt met betrekking tot het gebruik van een geschikt circuit. In Nieuwerkerk starten alle A- en B-ad.spirar.teo om tien uur. De leden van De Coureur vertrek ken allen om kwart over acht bij dc tunnel in Vlaardingen-OosL Examens. De heren P. Visser en P. Zunderman slaagden respectievelijk voor de Middelbare akte Boekhouden en de akte Handelskennis L.O. Maassluis voor Christus. Uitgaande van de evangelisatie ..Maassluis voor Christus" zal zaterdagmiddag half vier de heer J. Hoogendam uit Vlaardingen, op het Hoofd spreken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 1