1 MONTEUR flOTTEBDAMSEH NIEUWSBLAD Gerard en Mirjam weerden zich goed in Kopenhagen en Barcelona Schoolgebouwen mikpunt van baldadige jeugd ALTIJD biedt in Vlaardingen ÓÓK 'S-ZATERDA&S Commissaris Peijster beëdigde adj.-inspeeteur Goedendorp Intiem bereidt zich voor op speelruimte in sporthal D00RSMEREN 0 VERKOOP VAN 0ENZINE 1 VERKOOP VAN ONDERDELEN EN ACCESSOIRES KLACHTEN Op nieuw de 100 ra. vrije slag in 59.5 Achterstand ingelopen Echtpaar Tebrugge vandaag 55 jaar getrouwd Agenda Ds. H. J. Heynen naar VGravenhage VVV naar Westlandse Oogstfeesten Jaarvergadering VDL Uit hel politierapport Burgemeester onthult lieeld van Pegasus Schoolgebouwen doel wit van vernielzucht Jaarvergadering GTB goed bezocht Vierjarige jongen kreeg schedelbasis- fractuur Aanvaring in de Schic Jubileumconcours voor VHB-jeugd Winst voor DVO ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD WOENSDAG 25 AUGUSTUS 19S5 Hoofdagentsehap en Redactie; VLAARDINGEN, Sm. Havemtr. 1 -W. 3229 Redactie: Tel. 5453 over bezorging;: Vlaardingen: 18.30 tot 19.30 uur: Insulindesingel 33 - Telefoon 6637 De twee VZC-prominenten Mirjam van Hemert (14) en Gerard van Opstal (17) zijn respectievelijk van Barcelona en Kopenhagen weer in Vlaar dingen teruggekeerd. Gerard maandagavond tegen het middernachtelijk uur en Mirjam gistermiddag. De mannelijke VZC-vertegenwoordiger eindigde in de zweminterland Denemarken—Nederland B op de 100 meter vrije slag als tweede. Zijn tijd van 59.5 betekende een evenaring van zijn beste persoonlijke prestatie, geleverd in de her en-finale op de nationale kampioenschappen in Emmen. En dit ondanks een zeer slechte start, waarbij hij te laat vertrok. Bovendien was het nieuwe bad met zijn grote drempel en een. groot ondiep gedeelte niefc snel. Op de 4 maal 100 meter wisselslag estafette, nam Chris Leyaenaar met een tussentijd van 1.07.- op de rugslag een. kleine voor sprong, welke door Peter Serier op de 100 meter schoolslag, met een tussentijd van 1.16.-, werd verspeeld. Hans van Hemert, die even tevoren de 200 meter vlinderslag had gezwommen, liep vervol gens op de 100 meter vlinderslag een ach terstand van 40 cm op zijn Deense tegen stander op, welke achterstand bleef ge handhaafd, nadat Gerard van Opstal had aangetikt, met een tijd van rond de 1 mi nuut op de 100 meter vrije slag, na een slecht keerpunt. Er was een directe tele visieuitzending van deze zweminterland, wat wellicht de oorzaak van de minimale publieke belangstelling op de rond het bad opgestelde tribunes was. Een aan alle deel nemers verstrekt tegeltje bewaart Gerard als herinnering aan zijn 3e Nederlandse afvaardiging naar het buitenland. Op de schoorsteen in huize Van Hemert prijkt een Spaans beeldje als herinnering aan Mirjams -deelneming aan de Jeud- Olympiade in Barcelona, waarnaar niet minder dan 15 landen hun beste zwem jeugd van maximum 15 jaar hadden afgevaardigd. Bereikte Nederland in 1964 by de vorige Jeugd-Olympiade 9 finaleplaatsen met één 2e prijs, ditmaal zwom de kleine Neder landse afvaardiging van 5 meisjes en 4 jongens zich in 13 finales,""metals 'fteul-- taat één le plaats, twee 2e plaatsen en vjer 4e plaatsen. Hieruit mag dc conclusie worden getrokken, dat Nederland bij het jeugdzwemmen zijn achterstand op de an- dere Europese zwemnaties aanzienlijk heeft ingelopen of helemaal heeft weggewerkt. Het meest succesvol was bet jongste lid van de ploeg, de in januari 33 jaar ge worden Marian Janus uit Heemstede mei een le plaats op de 100 en een 2e plaats op de 200 meter schoolslag, waarbij zij met een tijd van 1.34.1 baar beste tijd op de 100 meter schoolslag 0.1 sec. scherper stelde. MET FIT Mirjam van Hemert, lichamelijk niet fit, werd door bondscoach Bob Kerkhoven voor de 400 meter vrije slag teruggetrokken. Niettemin slaagde Mirjam er in zich zowel op de 100 als de 200 meter vrije slag In de finale te zwemmen. Met een 2e plaats in 1.06.4 in de serie van de 100 meter en een 4e plaats in 2.30.7 in de serie van de 200 meter vrije slag. In de finale 100 meter vrije slag werd zij 4e in 1.06.6, met dezelfde tijd als no. 3, De tijd van de Zweedse win nares van 1,05.5 had door een fitte Mirjam overtroffen kunnen worden, gelet op. haar 1.05,4 in Emmen. Hieruit blijkt dat Mirjam tot de snelste Europese 100 meter vrije slag zwemsters van onder de 1B jaar kan worden gerekend. In de finale 200 meter vrije slag moest zij met een 6e 'plaats genoegen nemen, maar haar tijd van 2,28,7 was onder de gegeven omstandgheden geen tegen- 'is ALPHEN a. d. RT/'V Waarschijnlijk zal zij zaterdag op de zwemkampioenschappen van Zuid-Holland in Alphen a. d. Rijn voor jeugd tot 18 jaar tot betere prestaties komen, al kan de boog niet steeds gespannen blijven. VZC beeft haar ingeschreven voor de 100 meter vrije en 100 meter rugslag. Op het le nummer samen met Conny Buys en Cora van'der Veer en op het 2c mummer samen met Jenny Kattestaart en Nel Don. Cora van der Veer is bovenden ingeschreven voor de 100 meter schools --g. Gerard van Opstal komt voor "VZC uit op de 100 meter vrije en 100 meter vlinderslag en Nel Don op de 200 meter vlinderslag. Als kringkaropi Genschappen wordt het estafetóenumroer 10 maal S0 meter vrije slag, zowel voor jongens als meisjes ver werkt. De jcwemkring Rotterdam ert Om streken heeft voor de 10 meisjes een beroep gedaan op niet minder dan 6 VZC-sters; Mirjam' van Hemert, Conny Buys, Cora van der/Veer, Jenny Kattestaart, Nel Don. en Ria Zwijgers. Bij de jongens wordt VZC door Gerard van Opstal vertegen woordigd. Deze wedstrijden beginnen za terdagmiddag 2 uur. OP 11 SEPTEMBER Inmiddels staat vast, dat het zwemtoer- noofvan VZC in hei Kolpabad, ter 'èr.e ybh 'de 'in Emmert behaalde LsnccSesséni september zal worden gehouden;, Behalve; nationale jeugdzwemwedatrijd als irivifatkP toernooi, omvat het programma schobrr- springen en. een dameswaterpolowedfifcrijd tussen het naar de le klas gepromoveerde le zevental van VZC en Vitesse uit Den Haag of DONK uit Gouda. Vandaag is het de das van het echt paar M. B. Tebrugge en J, Tebrugge-Kok uit de Van Mussenbroekstraat 19b. Zij zijn immers vandaag op de dag af precies 55 jaar getrouwd, maar het feest is tot a.s. zondag uitgesteld. Dan komt de -familie Tebrugge met kinderen en kleinkinderen en hun grote kennissenkring bij elkaar in het 2aal(je Beatrix. De receptie aldaar is '9 middags van. drie tot vijf uur. De fami lie Tebrugge, wij schreven hier reeds de afgelopen maandag over. is de steunpi laar van de bekende mondaccordeonver- eniging „De Vriendenkring", waarvan de heer Tebregge, al een mensenleven lang voorzitter is. Zondag zal het het echtpaar en drie kinderen, vier kleinkinderen cn drie achterkleinkinderen beslist niet aan belangstelling ontbreken. DONDERDAG Duxor, S uur Buffalo Bill, held van liet Wilde Westen. (14* jaar). Stadsgehoorzaal» 8 uur Eddie on het spoor der verdWor"* i -*■ i f-m In de doorbraak Westhavenplaats- Hoogstraat is de sloop van de panden Clubhuis de Haven en Benzo-rijwiel- fahriek. op een oor na gevild en komt weldra de bouwgrond vrij voorJa, dat ïs nog niet bekend, althans het ge meentebestuur kon hierover nog geen concrete mededelingen verstrekken. De bestemming was de bouw van een hotel café-restaurant, maar uit wat van ge meen tezljde kenbaar werd gemaakt, moet de conclusie worden getrokken dat deze bouwgrond alsnog een andere bestemming kan krijgen. Op de foto ziet u achter het vrijwel gesloopte clubhuis De Haven, het C A-pand aan de Hoog straat, dat 15 september aan het koop centrum Liesveld wordt toegevoegd. Ds. H J Heynen zal zondagavond 29 augustus a.s. om acht uur ia de Pniél- kerk in de Henriëtte Roland Hoists*raai afscheid nemen van de Gereformeerde Kerk te Vlaardingen, Tien dagen later, n.l. woensdagavond 8 september zal hij intrede doen als predikant van de Gere formeerde Kerk van 's-Gravenhage-Es- comp. waar hij beroepen is in de vaka- lurc var, dc vijfde, nieuw gestichte pre- dikantsplaats. Op 20 mei I960 kwam ds. Heynen naar Vlaardingen, waar hij is bevestigd door ds. H Zandbergen, toen nog predikant te Vlaardingen en thans emerituspredi kant te Amsterdam-Buitenveldert. Tijdens zijn ambtsbediening als predi kant van de Gereformeerde Kerk van Vlaardingenwas ds. Heynen daar o.a, voorzitter van de Centrale Gereformeerde Jeugdraad, staflid van de Protestantse Stichting voor Verantwoorde Gezinsvor ming en geestelijk adviseur van het gereformeerd huwelijks-contact Bureau. De Vlaardingse UW organiseert woens dag 1 september haai- traditionele drui- ventocht naar het Westland voor de le den van de breiclub en het bejaarden- kooi', die zich met een aantal van. 90 hier voor hebben opgegeven en met twee bus sen zullen reizen. Na het bezoek aan de Westlandse Oogstfeesten wacht de deel nemers een poffertjesmaaltijd in het Ja gershuis te Hoek- van Holland. Vertrek 's middags 2 uur. Terugkeer 's avonds half acht. Op dc binnenplaats van het hoofdbureau van politie aan het Delftsc\'ecr heeft dins dagmorgen. voor het front van het Vlaar dingse politiekorps dc nieuwbenoemde ad junct-inspecteur A, Goedendorp de vereiste eden afgelegd ten overstaan van de com missaris, dr. C. N, Peijster. De beëdiging werd ook bijgewoond door mevrouw J. Goedendorp-Kantebecr» en enkeic familie leden van de heer Goedendorp, die door ilr. Peijster In het bijzonder welkom wer den gehelen. De Commissaris weer er op. dat dc nieuwbenoemde adjunct-inspecteur aan het feitelijke begin stond van zijn pohtiecar- riere. nadat hij met goed gevolg de op leiding had gevolgd aan het rijksinstituut voor de opleiding van hogere politf©-amb tenaren in Hilversum. Hij heeft daar met goede cijfers eindexamen gedaan, maar de opleiding is er natuurlijk niet opgericht op de verschillende gemeentelijke- en rijks- korpsen. zodat de heer Goedendorp thans een soort applicatie cursus doorloopt om speciaal op dc hoogte te geroken van de Vlaardingse omstandigheden en van de plaatselijke voorschriften en verordenin gen. Dr. Peijster sprak in dit verband over dc kritiek, die elders wel is geuit op de wijze, waarop de politie met name die plaatselijke verordeningen handhaaft en bij meende, dat die kritiek niet steeds ge rechtvaardigd is. Vergeten wordt al te vaak, dat, vergeleken met voor de Tweede Wereldoorlog, nu veel meer in de rijkswet geving,is geregeld, zodat voor plaatselijke voorschriften veel minder ruimte is over- Maandag 31 augustus a.s. n.m. 8 uur, houdt de voetbalvereniging VDL haar jaarvergadering in de kantine op het sport complex, aan de Sporllaan. Naast de ge bruikelijke jaarverslagen vermeldt de agenda o.m. verkeizing van een voorzitter, verkiezing van de aftredende bestuursle den A. Rieken en L. v.d. Maarel, Beide heren zijn herkiesbaar. Schaafwonden liep de 71-jarige bromfiet ser G. L. op. toen hij op de kruising van de Boerhaavelaan en het Lorentzplein wel voorrang verleende aan een van rechts ko mende automobilist, de 20-jarige J. W. L.: maar door het natte wegdek slipte en viel. Hij is per GG en GD naar het gemeen teziekenhuis gebracht waar hij is verbon den. Met wondjes aan het hoofd en de linker arm moest de 35-jarige bromfiets ter Eli sabeth Th, M. uit Rotterdam voor behan deling naar de dr. Noletstichting, toen rij op de kruising van de Nieuwpoortweg en de 's-Gravelandseweg ook al slipte door het natte wegdek» Zij werd in dr. No letstichting verbonden waarna zij naar huis kon. Ook al door bet natte wegdek waren er twee gewonden bij een aanrijding op de kruising van de Nieuwe Damlaan en de burgemeester Van Haarenlaan. De 81-jari- G. V. en de 78-jarige A. N. moesten beiden naar het gemeenteziekenhuis; eerstgenoemde had enkele gebroken rib ben, terwijl A. N. een diepe vleeswond kreeg. Het ongeluk gebeurde vlak voor een zebra oversteekplaats, toen een kleine be' stelauto, bestuurd door G. K. wet stopte, maar eert vlak achter hem. rijdende vracht auto, bestuurd door W. de W. uit Slikker veer, door het natte wegdek doorgleed, de kleine bestelauto aan de achterzijde door drukte waardoor deze op zijn beurt belde voetgangers aanreed. Twee gewonden waren er bij een aanrij ding in het Harga Sportpark. Hier meea ten twee 16-jarigen nL de bromfietser J. M, en de wielrijder \V. B. S. naar het ge meenteziekenhuis, toen zij in het Haxga Sportpark geen voorrang verleenden aan een van rechts komende personenauto be stuurd door de 30-jarige J. Th. van der M. De 'wielrijder kreeg een gekneusd scheen been, terwijl de bromfietser een hersen schudding. een gebroken tUutelbcen en eer. sekneusd rechter onderbeen opliep. De wijze waarop dc heer G. IJtsma een verzoek tot iemand richt betekent, dat die iemand niet alleen weinig kans ziet om er aan onderuit tc komen, maar zelfs enthousiast voor het gegeven wordt. In deze stemming begint de heer M. Gotima- re aan het voorwoord voor het jubileum nummer, dat zojuist is verschenen, ter gelegenheid van-het 10-jarig bestaan van dc tafeltennisvereniging Intiem '55, Als hoofd van het gemeentelijk sportbu reau, merkte hij in zijn voorwoord op dat het gemeentelijk sportbureau reeds vanaf het prille begin van de vereniging, veel te stellen heeft gehad met de tot een zeer ge zond uitgegroeide tafeltennisvereniging. Omdat het oplossen van het probleem speel gelegenheid, ook en'kele jarenlang een probleem voor de gemeente betekende, Zodra de plannen tot de bouw van een sporthal in Vlaardingen gerealiseerd zul len zijn, ontstaat de kans tot een oplossing te komen, het verkrijgen van een ruimte, waar Intiem haar sport en verdere vere- nïgïngsaktiviteitcn, volledig tot haar recht hunnen laten komen. In deze hal komen waarschijnlijk bepaalde ruimten, die be- r.ut kunnen worden voor binnensporten. Inmiddels maakt de vereniging zich op om op vrijdag 10 september a.s. in ge bouw Triangel het 10-jarig bestaan te vie ren. al is het dan negen dagen na de op- De burgemeester van Schiedam, de heer T-i. Roelfsema, zal op maandag 30 augus tus 's middags om drie uur de sculptuur, voorstellende Pegasus, onthullen. Dtt beeld, dat een schepping is van de beeldhouwer Gooitzen de Jong, is geplaatst voor de Wil lem de Zwijgerschool I aan de Smt Lidui- na straat. De Scbiedamse jeugd moet gedeeltelijk uit hele of wellicht halve vandalen bestaan getuige de cijfers die de wethouder van onderwijs, de heer H, Sabel, verstrekte over vernielingen in of bij schoolgebou wen. Bovenaan staat het schoolgebouw op het Edisonplein; daar werden gedurende de periode van 1 januari van dit jaar tot f augustus maar liefst 205 ruiten vernield, Vernielzucht ook bij de Mathenesserschool op het Oude Kerkhof, daar werden 45 rui ten ingegooid, bij de Comeniusschool in de Korte S'mgelstraat moesten il ruiten het ontgelden, terwijl van de Jan Ligthart- school op het Frans Halsplein 11 ruiten het" loodje moesten leggen door jeugdige ingreep. Bij de BLO-schooi in de Honner- lage Gretelaan werden 25 ruiten ingegooid, terwijl bij andere Schiedamse schoolge bouwen ook meerdere ruiten werden inge gooid. Minstens even bont werd het gemaakt bij de nieuwe nog in gebruik ie stellen openbare lagere school in. de Dwarsstraat. Jongelui zijn verschillende malen het schoolgebouw binnengedrongen1 en hebben daar op meer dan ergerlijke wijze h.et ge- De jaarvergadering, die het jubilerende GTB (35 jaar) dinsdagavond in de kanti ne van de Technische Bedrijven heeft ge houden, is redelijk bezocht. Voorzitter A. Noordijk zei .in zijn welkomstwoord, dat GTB in het afgelopen seizoen de boot had gemist. Hij erkende, dat het bestuur bij de samenstelling van de elftallen mogelijk enkele foutjes heeft gemaakt, waardoor bijv. naet van DOS gewonnen werd en waardoor GTB zich het kampioenschap door DOS zag ontnomen. Niettemin zag hij vol vertrouwen de nieuwe competitie, die volgende week zaterdag begint, tegemoet. Secretaris J. Zwep deed in zijn jaarver- ag een beroep op de leden om de trai ning dinsdagsavond trouw te bezoeken, "te meer omdat .voor de huur van de velden etc. huur betaald moet worden en dit geJd zijn waarde op moet brengen. De heer C. Hoppe kreeg een ovationeel applaus voor de perfecte wijze waarop hij de penningen het afgelopen verenigingsjaar weer heeft beheerd» De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de heer L. A. de Borst aftrad, waar voor de heer J. Roozen in de plaats kwam. De overige aftredende bestuursleden--wer den herkozèn, Verder werd nog één en an der over het,35-jarig jubilpum hesprokenr waarvoor op vrijdag 3 september a.s. een fecrtno d /al -n i— bouw bevuild terwijl ook de muren het moesten ontgelden, daar werden overigens traditiegetrouw verschillende spreuken op gekalkt en ingekrast. Zelfs werd bij dit gloednieuwe nog in gebruik te stellen schoolgebouw rommel op het dak aange troffen, om nog maar niet te pralen over de rommel om het schoolgebouw heen. c? In de Rembrandtlaan voor pand 44 hep de vierjarige C. J. M. uit de Alb. Cuijpstraat een schedelbasisfractuur op. Het kind liep spelenderwijs de rijbaan cp en werd gegrepen door een personen auto bestuurd door de 47-jarige M. M. De jongen is ter verpleging opgenomen in de dr. Noletstichting. In de Schie ter boogie van de rol- brag deed zich een aanvaring voor tus sen de sleepboot Lion met aan het roer de 55-jarige K. O. uit Bruinisse en twee jachten alsmede een roeiboot. De sleep boot' had enkele baggersehuiten op sleep touw en één van deze baggerschuitcn raakte door een vreemde manoeuvre van dc sleepboot eerst het jacht Meera dat .aan bakboordzijde ernstig werd bescha digd en vervolgens het motorjacht Freddy dat aan stuurboordzijde werd ingedrukt. Ten slotte moest ook nog een roeiboot het ontgelden. Persoonlijke ongelukken de den. zich niet voor. In het kader van het 15-jarig bestaan van de Vlaardingse Hengelaarsbond wordt zaterdagmorgen een hengele on cours ge houden, dat speciaal is bestemd voor de jeugdleden van de VHB. Een beker met inscriptie, alsmede een medaille komt in het bezit van de eerst- aankomende van het concours,dat» dit maal zal worden gehouden in de vijver achter het Fortunaterrein. De liefhebbers kunnen zich opgeven bij de VHB-bestuursleden W. Coolen, Parallel weg il4c, J. A. Vilijn. Curacaolaan 18, J. Vrijland, Van Riebeeckstraat A en in ca fé de Oude Markt, Markt 9, allen te Vlaardingen, Er wordt gevist van 9.30 tot 11 uur. De1 resultaten van door DVO-elftaïien gespeelde oefenwedstrijden waren: DVO 1 Goudsivaardse Boys I 4—1, DVQuromb.— Goudsw.Boyc-comb. 6—1. VDL 1—Dvo- comb. 3—5. VDL 2—DVO comb. 0—2. richtingsdatum. Als particuliere vereniging ontvangt In tiem geen enkele subsidie, maar de vere niging *is kerngezond. Een jaar geleden werden de gelederen versterkt door de fu- sir met Reflex, hetgeen een succes is ge worden. De voorzitter van' Intiem, de heer M. v. d. Knaap is van mening dat de heer Gou- mare slapeloze nachten moet hebben ge had van de 2e voorzitter, G, IJtsma. die tat van malen aan de gemeentelijke bel heeft getrokken ais er een tekort aan speelruimte was. De huidige accommoda tie van Intiem wordt voor een groot deel toegeschreven aan het onvermoeide werk var. de heer IJtsma, die (als gemeente ambtenaar) wellicht nog verscheidene ke ren op de deur zal kloppen bij het hoofd van het gemeentelijk sportbureau. Zeker als men weet, dat Intiem voornemens is cm een onderafdeling badminton op te richten. gebleven, Dat ook op dit kleine eigen ge bied de handhaving der voorschriften wel wat in het gedrang komen, is ver klaarbaar, in de eerste plaats uit het per soneelstekort en daarnaast vooral ook uit de hoge eisen, die aan de korpsen worden gesteld door de verkeersproblematiek. Niettemin is dit een belangrijke zaak. omdat de politie, door handhaving der voorschriften, hij kan dragen tot dc rust m de gemeente. Daarom wordt in Vlaar dingen aan bepaalde zaken zoals de autowrakken op de weg wat extra aan- dcht be.tt.eed en de heer Peijster beval deze materie speciaal aan in de aandacht van adjunct-inspecteur Goedendorp. van wie hij ook vertrouwde, dat hij, naast da vereiste theoretische kennis, de karakter eigenschappen zou blijken te bezitten, no dig om zijn taak te verrichten. Met name het vermogen om tc gaan met mensen, zowel In het korps als naar buiten, noemde de commissaris van groot belang, lang. Hij wees ook op het belang van de eed, cht. grote verantwoordelijkheden oplegt, maar die toch niet als een last gevoeld, mag worden, omdat het in feite gaat om dmgen, die voor een goede politieman van zelfsprekend zijp. Dr, Peijster wenste zijn. nieuwe medewerker veel succes in het moeilijke werk, dat hij moet gaan doen, het uitoefenen van een leidinggevende functie. Te vaak wordt vergeten, aldus de commissaris, dat het geven van bevelen meestal moeilijker is dan het gehoorza men ervan» Dr. Peijster hoopte ook, dat de heer Goedendorp snel zal kunnen acclima- tifcren, o.&, door het spoedig beschikbaar komen van een woning in onze stad. Nadal dö heer Goedendorp de voorge schreven eden had afgelegd, wenste com missaris Peijster hem toe. dat hij werk zaam zou mogen gijn tot heil van het po- lïiiekorps en van de Vlaardingse gemeen schap en lot besluit van de plechtigheid spelde hij de Juist beëdigde adjunct-inspec teur het korpsinsinge op de borst In da kantine kreeg daarna het hele korps gele genheid gelukwensen aan te bieden. AUTOMOBIELBEDRIJVEN pp HSCHp Hat nieuwe, modems servicestation aan ds Dr.Wiardi Beckmansingel is óók 's-zaterdags geopend van 8.30 tot 14 uur voor: DE SHOWROOM IS DAN GEOPEND VAN 9 TOT 17.30 UUR Zoudt U daar als willen werken? Bel dan 01898-1245 en maak een afspraak met de chef. HERHALING Schilder IVesthavenp laats 33 de Bloemist Telefoon 2472 Toverkracht van -dc - Rcklame 'nsoms Cl |7 goedkoop goedkoop

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 1