fiOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD FW Martien Kooijman 64nu al ruim 40 jaar voorzitter van PPSC Drs. B. v(L Akker kreeg grote hulde hij afscheid Slecht weer spelbreker bij de uitstapjes Cursussen „MEYERS en DE PATER" Premiewomngen alleen voor Poortugalers Bungalowpark te Ouddorp van forse opzet luchtkasteel? OPZICHTER SCHOOLGEBOUWEN MIDDENSTANDSDIPLOMA .Algemene Handelskennis' PRAKTIJKDIPLOMA BOEKHOUDEN MODERNE BEDRIJFSADMINISTRATIE (M.B.A.) KLACHTEN OP FAMILIEBEZOEK NAAR OEGANDA PPSC speelt zaterdag op eigen terrein Burgerlijke stand AT C~) AAK. /- ANNEER. Dagelijkse voettocht Maassluis-Maasdijk Gemeenteraad verhoogde houw- krediet voor woningen en garages Hogere huren zijn onvermijdelijk Koper van gronden in beroep bij de Kroon JEUGDUITWISSELING IN NEATH GEMEENTE SCHIEDAM Te Schiedam Ste nieuwe cursussen (en repetitiecursussen) vangen aan in de eerste twee weken van september a.s. Culturele zaken tc Maassluis Raadsagencla van Heerjansdam A. Wagner f Groei van Maassluis ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD VRIJDAG 27 AUGUSTUS 1965 Hoatdagentschap en Redactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TH.EFOON 268091 over bezorging Schiedam: van 18.30—19.30 uur en's zaterdags van 46 uur Telef. 262857, Parkweg 138 SCHIEDAM j.Ja" zegt voorzitter Martien Kooijman (64) het valt niet mee om dat voorzitterschap neer te leggen, maar tot mijn dood bliyf ik met deze vereniging mee leven. Martien Kooijman is namelijk vanavond 40 jaar voorzitter van de zeer bekende zaterdag derde klasser PPSC en hij is 45 jaar bestuurslid van deze vereniging. De reden van zijn aftreden Hij gaat in december voor twee maanden naar zijn zoon de arts Martien Kooyman jr. (2G) die als arts werkzaam is in Kampala de hoofdstad van de Afrikaanse staat Oeganda. Ik blijf daar twee maanden en ik ben van mening dat een voorzitter iedere wedstrijddag bij zijn vereniging aanwe zig moet zijn, zegt Martien Kooijman, die niet alleen door PPSC een alge meen bekende persoonlijkheid is in Schiedam. Zo heeft hij geruime tijd zitting gehad iti de Vereniging Nationale Feest- en Ge denkdagen, in. het SBLO bestuur, in het bestuur van de sportraad en is jaren pen ningmeester geweest van de medische sportkeuring van Schiedam. Daarnaast had hij nog tal van andere funk ties. Voor alles was hij echter voorzitter van zijn Pro P.uria Stormvogels Combinatie, een ver eniging die speciaal het laatste jaar een «tonmachtigc ontwikkeling heeft doorge maakt. Voor het eerst in de geschiedenis \an PPSC werd namelijk deze vereniging aan het eind van de algelopen competitie derde klasser en aangezien d'it de o-p één na hoogste afdeling van het zaterdag- woetbal is, was de kampioensdag één van dc grote dagen in de toch al zo roemruchte geschiedenis van PPSC. Overigens wie PPSC zegt, noemt in een pcem Martien Kooijman, het is niet te beschrijven wat deze persoonlijkheid voor PSC heeft betekend. Hij was niet alleen De vriendschappelijke wedstrijd PPSC- 's-Gravenzandse SV die oorspronkelijk a.s zaterdagmiddag in 's-Gravenzande zou wonden gespeeld wordt nu op het FPSO- terrcin in het sportpark „Thurlede" ge speeld. Deze wedstrijd begint om half vier 's middags. Geboren*, Wouterke R, d.v, J, Berends en M. C. J. Maas; Pieter W. D., z-v. H. P. Kroon en J. W. Woudenberg; Donald, z.v, H. F. Kleijwegt en N. C. van Zon; Ingrid, d.v. M. C. Weber en M. Brand; Yvonne, d.v. N. Bisschop en M. J. Spek; "Edgar R. z.v. A. van Zanten en H. Boon stra; Monique C, d.v*. J. L. Vorstenbüs en \V. g. van Dijke; Mandy. d.v. P. G. van Leiden en N, de Snaijer: Michel, z.v. H. C. van Dooren en W. Oprei; Astrid, d.v. D Bouman en M. Brouwers; Brigitte A, d v E. J. Dekker en H. J. C. van Teijlin- gén; Yvonne, d.v. J. F- Kamp en A. Kosten. Geboren: Hubertus z.v. H. Koster en A. J M. van Noort; «Tohannes z. v. J. "Wou denberg en A_ Velthuizen; Adrianus v. W. de Wit en A. Kreft; Christoffel J. J. F. z.'v. A. J, V. van Haaseren en H. H. M. Odijk; Franeiscus M. z. v, A. A. M. van Ruijl en A. T. Schmausz. Overleden: P. Lansbergen. 84 jr; A. Schoof. 70 jr; C. Boersma, 65 jr. Overleden: 3. W. van Mourik, €1 jr, echtg Vermeulen; A. Chabot, 65 jr: H. jr; B. T. Meijer, 72 jr. J. «L J. B. Collig- I 3r. VRIJDAG 2ï AUGUSTUS Tlvoli, 20 uur fanclub ,.D« Mega's" bijeenkomst flLMS Passage Theater, dag- 2 en 0 uur zat en zood, 2, 4.15, 7 en 0.1& uur. o. moeder wat een broeder, u.I. Monopole Theater: ..Hercules tegen Odysseus 14 j xT- en za. 2. 7 en tl.IS uur; za. nacht —4 uur"..D3hielo bij nacht", 18 Jaar. APOTHEEK Gouka. Groenelaan 127, tel 26 80.35. De inbraakjes bij de machinefabriek De Wit in de Bakkerstraat 15. die gepleegd zijn op 12 juli. 12 en 23 augustus in de avonduren zijn opgelost. De dadertjes zijn een zestal jongens in de leeftijd van zes tot negen jaar. Zij zijn ter beschikking ge steld van de kinderpolitie. één van de oprichters van deze 45-jarige •vereniging, maar ook ruim 40 jaar voor zitter. Maar ja het hemd is nader dan de rok, zegt hij en ik wil zo graag mijn zoon en mij kleinzoon zien, die op 23 juli is ge boren. en de 7e generatie Martien Kooij man is. Ik ga dan op bezoek bij mijn zoon. Later wil ik doorreizen naar mijn broer die in Kaapstad woont cn die ik ook al in zeven jaar niet heb gezien. SUCCESVOL Overal waar een elftal van PPSC speelt wil hij aanwezig zijn, maar zijn hart gaat tciecht uit naar de ziel van PPSC het zo succesvolle eerste elftal dat aan het eind van de vorige competitie is gepromoveerd naar de derde klas van de KNVB en die door de opmerkelijke resultaten in de vriendschappelijke wedstrijden in de be langstelling staat. Hoe do heer Kooijman voorzitter is ge wonden. „Ach", is het antwoord, „ik was het al bij Pro Patria die door de fusie met Stormvogels PPSC is gaan heten. Voor mij was de in Schiedam overbekende Leen de Bruin voorzitter van Pro Patria, maar die had er zoKn 40 jaar geleden ge noeg van en toen werd ik het", zegt Mar tien Kooijman. De reden dat hij de maanden december en januari naar Oeganla gaat? „Ach", is het antwoord, „ik heb maar één zoon cn één kleinzoon en we willen zo graag kerstmis en oud en nieuw bij onze kinde ren vieren. Ook zijn mijn vrouw en ik MARTIEN KOOIJMAN nu nog voorzitter van PPSC beiden in jaivuari jarig en deze dagen wil len wij bij onze zoon. en schoondochter vieren. Ik ben en blijf altijd volbloed amateur", zegt de heer Kooijman „en mijn hart zal zelfs in het verre Oeganda altijd uitgaan naar PPSC. maar toch sta ik niet vijandig tegenover het betaalde voetbal. Het ware te wensen, dat het gezonde ver stand eens zegevierde en dat Schiedam één betaalde voetbalvereniging kreeg, het zou ook hot amateurvoetbal in Schiedam bijzonder ten goede komen". Er staal vanavond voor PPSC een. jaar vergadering in „De Brem" op het program ma, waarin de heer Kooijman afscheid neemt als voorzitter van een vereniging, die hem na aan het hart ligt. Ongetwij feld zal de belangstelling groot zijn op deze vergadering en niet alleen van FPSC-leden. Met Martien Kooijman wordt een levend stuk Schiedams voetbalgeschie denis afgesloten. SCHIEDAM In de kantine van het openbaar slachthuis aan dc Slachtliuislaan beeft gistermorgen en gistermiddag drs. D. van den Akker, vergezeld, van zijn echtgenote, afscheid genomen van de sliigersorganisaties, particuliere gebruikers, grossiers en ioonslachters, met wie hij Sn zijn functie als directeur van het slacht huis de laatste acht jaar heeft samenge werkt. Na een inleidend woord van de admi nistrateur van het slachthuis, de heer J. Poort, sprak als vice-voorzitter van de grossiers-organisatie de heer "W. A. Pdd* over het directeurschap. Als stoffelijk blijk van waardering overhandigde spre ker een scheepswekker, die de heer Van den Akker op zijn boot kan gebruiken. Mevrouw Van den Akker ontving een boeket bloemen. Daarna voerde het woord de heer M. van der Vlis, voorzitter van de Federatie van slagers, voorzitter van de Coóp. In- en Verkoopvereniging s.oor vlees ..De Drie Maassteden" en voorzitter van de „Stichting voor het doen verrichten van Slachtingen". Ten einde u wat lichaamsbeweging te bezorgen hebben we gemeend, aldus do heer Van der Vïis. u niets beters te kun nen schenken dan een hjiviel. Ook de praktiserende dierenarts, de heer P. H. Klein ja n uit Maasland, sprak mede namens zijn collega, de heer C. van der Most, enkele waarderende woorden. De directeur van een machinefabriek, een toeleveringsbedrijf voor moderne siachthuis-apparatuur, de heer Dc Langen, was helemaal, uit Cuijk gekomen om met een kort afscheidswoord een cadeau aan te bieden. Er waren trouwens nog meer geschenken, zoals een gereedschapskist en een fruitmand. Ten slotte dankte drs. Van den Akker alle sprekers en aanwezigen voor deze hulde. Kennelijk ontroerd 2ei hij, dat de sprekers het eigenlijk veel te mooi hadden gemaakt. Het valt mij hier even moeilijk om afscheid te nemen als destijds in Zie- rikzee, waar ik ook acht jaar met plezier heb gewerkt. Na afloop van hei officiële gedeelte nam elk der aanwezigen nog persoonlijk af scheid van de scheidende directeur. Woensdag 1 september a.s. is het ue officieële datum, dat mej. D. v.d. Vlugt het onderwijs wegens het bereiken, van de 65-jarige leeftijd met pensioen gaat ver iaten. Mej. v.d. Vlugt is een bekende persoon lijkheid in Maassluis, want zij diende 47 jaar het onderwijs, waarvan 31 jaar te Maassluis. Op 38-jarige leeftijd werd zij aangesteld aan de Chr. School aan de Maasdijk. In die tijd had men. nog geen openbaar vervoermiddel naar de Maas dijk, en moest zij iedere ochtend naar de Maasdijk en des avonds terug lopen, per keer een tijdsduur van V/t uur. Een fiets bad zij toen nog niet. want die moest eerst verdiend worden. Op 1 september 1929 werd mej. v.d. Vlugt benoemd aan de Min. de Visscherschooï. Op deze school heeft zij niet minder dan. 31 jaar voor de klas gestaan en het liet zich aanzien dat zij op deze school haar pensioen wel zou balen. Doch op X oktober 1360 nam mej. v.d. Vlugt daar afscheid en werd lerares aan het instituut „Bender", meisjes M.U.L.O., aan de Binnenweg te Rotter dam; hoofd mej. Schreuder- Vöór de gro te vakantie 7 juli j.l. werd in deze school afscheid van mej. v.d, Vlugt genomen. Dit geschiedde op bijzondere wijze, n.L naar het bekend T.V. spel „Dit is Uw leven". Een grote verrassing voor de scheidende onderwijzeres was, dat zij o.m. geconfronteerd werd met een oud-studie- genote, mej. Visser uit Den Haag, en een oud-leerling van. de school aan de Maas dijk, de heer P. Hordijk, thans burge meester van Middelharnis. Verder waren nog bij dit afscheid aanwezig, de heer van Dongen, oud-hoofd M-U.L.O. Min. de Visscherschooï, de heer Ros, thans Hoofd Min. de Visscherschooï, het aud-hoofd de heer Bouwman uit Zeist, de heer Bot, mej. v. Zelm, velen vergezeld met hun dames. Mej. v.d. Vlugt mocht vele ge schenken in ontvangst nemen bij dit waar dig afscheid. Zonder bezwaar stelde de Poortugaalse raad donderdagavond een verhoogd bouw- krediet beschikbaar van 114,905,- voor het stichten van 22 woningwetwoningen en bejaard en woningen en in plaats van zes zullen nu tien garages gebouwd wor den, Dit is heel wat duurder dan aanvan kelijk werd begroot, merkte burgemeester A. D. van D|jk op, maar we gaan nu ook In Poortugaal meer naar huren, die tame lijk zwaar komen te liggen. Tussen de woningbouwvereniging „Poortugaal" met de gemeente en de heer J. Noordhoek, aan nemer te Helnenoord, zijn onderhandelin gen gevoerd, welke in een zodanig stadium zijn gekomen, dat deze bouwer bereid gevonden is de 34 woningen te bouwen voor 660.275, en de 19 garages voor 39.000,-. Nauw met di' plan verbonden is de bouw van acht premiewoningen voor Poortugaalse gezinnen. Zowel voor de "bouwvereniging als voor de ge. meen te 2it er heel wat voorbereidend werk aan vast. De gemeente zal zeil coördinerend moeten optreden. Lukt dat, dan zal de raad een nieuw voorstel wor den overlegd om de vóór-financiering zelf ter hand te nemen of zelf garanties te geven. De heer K. Rijksen, die vernam dat er De Raad van State behandelde een be. roep van G. Ede waard te Sommelsdijk te gen het besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, waarbij gedeeltelijk goedkeuring is verleend van een herzie ning van hst uitbreidingsplan in hoofdzaak van de gemeente Ouddorp, het z.g, plan- Oude Nieuwland. Reclamant heeft van Gedeputeerde Sta ten gevraagd de grond, waarov hij rechten heeft of meent te kunnen doen gelden, alsnog geheel of gedeeltelijk voor recrea tieve doeleinden te bestemmen. Gedepu teerden meenden, dat hij niet op grond van een mondelinge overeenkomst, waar bij hij in het plan begrepen grond zou hebben gekocht, als belanghebbende kan worden aangemerkt, te minder nu de eigendom wordt betwist. Hij is daarom met-ontvankelijk verklaard, maar niette min zijn Gedeputeerden ambtelijk inge gaan op het verzoek. De opzet van he: plan leidt ertoe dat de ten zuiden van de Oude Nieuwelandseweg geprojecteerde re creatieterreinen onderling gescheiden zul len zijn door agrarische gronden. Uit een oogpunt van ruimtelijke ordening, als ook uit landschappelijk en verkeerstechnisch oogpunt verdient dit de voorkeur oordeelt de Provincie boven een aan eengesloten recreatiegebied. Daarom zij van mening dat terecht een gedeelte NEATH (Wales) De deelnemers aun de jeugduitwisseling In Neath, waaronder talrijke Schiedammers, hebben een excur sie gemaakt die de moeite waard was. Zij hebben namelijk een rondleiding gemaakt op de complexen van de Steel Company In Port Talbot. Ka een vrije morgen, vertrokken de vijf groepen uit TJdine, Vienne, Norrköping, Esslingen en Schiedam, met een dubbeldek ker van de South "Wales Transport, naar Port Talbot voor een bezoek aan de Steel- Company, een van de grootste metaalbe drijven van de wereld. Goed gemutst met beschermingshelmen en voorzien van. een donkere bril stapten de jongelui in een rondritbus, die hen over een groot gedeel te van het 4l't mijl lange terrein voerde en van waaruit men een goed gezicht had op liet kolossale indrukwekkende bedrijf. De dansavond die vrijdagavond door de Catholic Club ia Bzitton Ferry een plaats je nabij Neath, georganiseerd werd, was ook een succes. Het pion voor zaterdag, om een strand feest te houden in Swansea, kon door het slechte weer gqen doorgang vinden en in plaats daarvan vertrokken de vijf groepen en enkele gastvrouwen en -heren om tien uur 's morgens naar de plaats1 Uanelly waar kon worden gekegeld in de fraaie, moderne, elf banen tellende kegelzaal. 's Middags bracht men een bezoek aan de vuurtoren en de pier in Swansea. De gehele zondag en maandagmorgen hadden de buitenlandse gasten van Neath vrij otn met hun gastouders uit te gaan, De een werd meegenomen naar de golf club en de ander kreeg een cricketwed strijd te zien. Vele gezinnen namen hun gasten mee naar de grotten ten oosten van Neath. Maandagmiddag bracht een gedeelte van de 68 buitenlandse jongeren een be zoek aan de Evan Evans Bevan Brewery in Neath en een andere groep bezocht een versneüingeufabriek. De voor de Schie dammers zeer kleine brouwerij, vergele ken met die in Holland, was heel interes sant om te bekijken. In verband met aanstaande pensionering van de huidige functionaris, korut vacant de betrekking van Taak: toezicht op reiniging van gemeentelijke sol-™1- gebouwen en controle op het avondgebruik van gym nastieklokalen. Vereist: het op tactische en prettige wijze leiding kunnen «even aan concierges en werksters en in staat om doeltreffend de uit te voeren werkzaamheden te or ganiseren. Salaris: van f 569,—Lot f SIS,—per maand. Aanstelling boven het minimum is mogelijk. Op het salaris wordt de premie AOW/AWW van 10,2 ea met ingehouden. De huurcompensatie van 5-3 ra met een minimum van f 35,80 per maand is niet in de bedragen opgenomen. Sollicitaties in te zenden, aan de Gemeentelijk Inspecteur van het OOnderwijs, Hoogstraat 200, Schiedam, vóór 15 september aanstaande. ECONOMISCHE OPLEIDINGEN voor het Inlichtingen over lesgeld, studieduur, hoeken enz., alsmede inschrijving vanaf^ heden elke avond en zaterdagmorgen van 10—11 uur aan ons bureau in Gebouw ..Irene h. Haven 155. Schiedam van zeven uur tot hall negen. Lijsten van geslaagden liggen ter inzage. Docenten- W van Egmond, Eemhrandtlaan 58b, Schiedam, telefoon 263181; H. Meyers, West- ïrankelstraat 137, Schiedam, telefoon 266465; J. de Pater, Fr. Haverschmidtlaan 39, Schiedam, telefoon 267658; C. de Raad, Aleidastraat 6 Schiedam, telefoon 263859; P. F. Maas, Nassau- laan 21, Schiedam, telefoon 263387. van reclamants grond hul ten het plan fa gebleven, In. beroep bij de Kroon heeft de recla- mant volgehouden, dat hij zich kan beroe pen op een mondelinge overeenkomst Over deze grond is een civiele procedure gaande. Eerst indien daarin een beslis sing is gc\*allen kan z.1. worden vastge steld of hij voor deze gronden kan opko men. Hij kocht, naar hij bij de Raad van State heeft aangevoerd, deze percelen om daarop een bungalowpark te doen bouwen. Het ontwerp daarvan beoogt, naar hij meent, een landschappelijk, architecto nisch en recreatief verantwoorde opzet Het voorziet in een ontspanningsgebouw, een speelweide enz. Als het gewijzigde plan doorgaat, is nog geen twee na. voor deze bungalowbouw beschikbaar. Deze oppervlakte is veel te gering voor een verantwoorde opzet. De opzet van het plan zo betoogde hij zou allerarmst wor den aangetast als ook de door hem ge vraagde terreinen een recreatiebestem ming zouden krijgen. Het gaat dus alleen om een betere begrenzing van net plan. De reclamant heeft op die grond verzocht het besluit van Gedeputeerde Staten vernietigen. Het heeft er alle schijn van, dat de be hartiging van culturele aangelegenheden een zeer prettige bezigheid is. Teneinde in de toekomst gelet op de sterke ont wikkeling van Maassluis te geraken tot de vorming van een Bureau voor Cultu rele Zaken, plaatste het gemeentebestuur van Maassluis een oproep in enkele bla den en vroeg een ambtenaar, die speciaal met culturele zaken belast zal worden. Uit alle provincies van ons land kw.. men sollicitanten voor deze zeer begeerde functie. Niet aiieen uit ambtelijke kring, maar ook veie personen uit het vrije be drijf solliciteerden. Toen de termijn van inzending gesloten was. bleken er niet min der dan 127 gegadigden voor deze betrek king te zijn. De heer A. Vos, ambtenaar te Gorïnchem werd uit deze grote reeks benoemd. Hij zal op 1 oktober a.s. met zijn werkzaamheden te Maassluis starten. Voetballende Maaslanders Voor de zaterdag staan dc volgende voet- balwedstrijden voor Maaslanders op het program: MVV 1—-VFC 1 aanvang 15.00 uur, thuis. Monster 2—MW 2 aanvang 15.15 uur. uit. Monster 3—MW 3, aanvang 14.00 uur, uit. Monster 4—MW 4. aanvang 14.00 uur, uit. Rozenburg VeteranenMW veteranen, aanvang 18.00 uur. uit. Rozen burg a—MW a aanvang 14.30 uur, uit. Rozenburg b—MW b aanvang 14.30 uur, uit. MVV c—Rozenburg c aanvang 13.00 uur, thuis. Juniorvoetbal te Maassluis De juniorcommissie van Excelsior M. heeft voor zaterdag a.s, enige oefenwed strijden voor de junioren kunnen vaststel len: Excelsior alVDL a 1, 2,43 uur: Excel sior a2VDL a2, 2.45 uur, VDL c2—Ex celsior c2, 1,30 uur, VDL c3Excelsior c4 1,30 uur, VDL blExcelsior bl, 2.45 uur, VFC cl—Excelsior c 1, 2.00 uur; VFC b2 Excelsior b2, 4,30 uur; DRZ cExcel sior c3, 2.00 uur; DRZ b—-Excelsior b3, 3.00 uur. Uitbreidingsplan weer aan tie orde Dinsdagavond zal de Heerjansdamse ge meenteraad om half acht bijeen komen. Op de agenda, die slechts vier punten om vat, staat als belangrijkste onderwerp van discussie het uitbreidingsplan in hoofdzaak Het uitbreidingsplan, zoals dat enige tijd geleden door de raad is vastgesteld onder voorzitterschap van burgemeester G. W. Baron van Dedem kon geen goedkeuring -erwerven van Gedeputeerde Staten. Het onverbiddelijke besluit van GS werd in beroep door de Kroon bevestigd. veel kandidaten voor de acht woningen zijn. zag hierin een stimulans voor het college van B en W om in de toekomst op de ingeslagen weg voort te gaan. Het zal dan mogelijk zijn om hen, die hogere in komens genieten, itiplaats van een wo ningwetwoning een premiewoning aan te bieden, naar zijn mening een prachtige oplossing voor een sociaal probleem. Burgemeester Van Dijk deed de toezeg ging, dat de gemeente, na het verwerven en de beschikking krijgen over de benodig de grond, na overleg met de raad zeker meer premiewoningen zal laten bouwen, maar de hoeveelheid grond is zo, dat deze alleen beschikbaar zal komen voor be woners van Poortugaal. Een verheugende mededeling In dit verband deed de voor zitter over de bouwvereniging „De Toe komst", die in minnelijk overleg bereid gevonden is de haar in eigendom toebe horende woningen aan de gemeente te verkopen. De zaak is echter nog niet hele maal rand. Voor de aanleg van dc Zuidelijke Rand weg besloot de raad tot verkoop aan het Rijk van een gedeelte van het haar in eigendom toebehorende perceel grond, ge legen aan de Varleweg. De koopsom is door daartoe door dc minister van Ver keer en Waterstaat aangewezen deskundi gen vastgesteld op 18.840, in welk bedrag tevens zijn begrepen de schadeposten, zoals inkomenschade en mindere waarde van het overblijvelde gedeelte. Door Rijkswaterstaat is eveneens over eenstemming bereikt met de pachter B. van der Stoep en de heren J. en A, da Ronde over het recht van uitpad. Nu de bewoners van het uitbreidings plan „Zalmplaat '61" in steeds groter ge tale Poortugaal binnenkomen, vinden B en W en de raad het wenselijk en billijk, dat voor de heffing van de personele be lasting voor de Zalmplaat een gelijke klasse-indeling wordt bevorderd ais voor het aangrenzende Poortugaalse gedeclta van de Meeuwenplaat en wel de le klasse" De vorige keer heeft de raad zich laten leiden door de gedachte, dat de hureu hoog zijn om personele belasting volgens de 5e klasse te kunnen heffen op de Meeu wenplaat, merkte burgemeester Van Dijk op en sinds 1959 zijn dc huren buiten- spong hoog geworden, al zullen ive ons wel moeten realiseren, dat het 'n klein offer vraagt van de inkomsten van de gemeente Sedert 1 maart 1965 vervult de heer W, J. die Zeeuw, chef afdeling financiën ter secretarie, de functie van gemeente-ont vanger. Op voorstel van B, en W. bifjlt deze situatie bestendigd en wel zo, dat de heer De Zeeuw voorlopig ontvanger/chef afdeling financiën blijft, totdat het out- werp tot wet is verheven. Verder werd vastgesteld de instructie voor de kassier ten kantore van de ontvanger, een wijzi- I^let betrekking tot de controle en tot wijziging van de verordeningen op het beheer van het grond- en woningbedrijf. In verband met de gewijzigde situatie, welke is ontstaan doe- het onderbrengen van de administratie van het woningbe drijf op de secretarie, werd op zjjn ver zoek. eervol ontslag verleend, Ingaande l oktober 1965, aan de heer W, J. de Zeeuw als administrateur van het woning bedrijf. Eveneens werd zonder bezwaar de Be- zoldigingsverordening 1965 vastgesteld. Te vens werd een nieuw lagleineot van orde voor de raadsvergaderingen vastgesteld. De bepalingen in het oude reglement, vast gesteld 22 februari 185%, waren sterk ver ouderd en niet meer te hanteren, hoeTvel zelden of nooit een berosp op bet regle ment van orde werd gedaan. Aangeboden werd dc gemeenterekening 1964. De burgemeester zei verheugd te zyn dat deze tijdig klaargekomen was. De ui- komsten van de gewone dienst bedragen /3.569.335.7a en de uitgaven ƒ3.346.430,81. Rekening houdende met enkele nog te verrichten betalingen en ontvangsten zaJ het batig saldo ƒ93.747.88 bedragen. De voorzitter vond dit een solide situatie, wat niet wi) zeggen; gunstig. De kapitaaldlenst «loot met een nadelig saldo van 478.041,17 en daarbij moet rekening gehouden wor den met -een aantel kapitaalsuitgaven. De financiële positie daarvan wordt ongunsti ger cn els de rentestandaard niet zakt, gaan wij ook duurder financieren, be sloot burgemeester Van Dijk. Wel werd er nog een krediet beschik baar gesteld voor een trottoir, ondej*dljks nabij de Wilhekninatsraat en Dr. W. Vos- straat. Het aanzien van deze wijk nabij het Deltaziekenhuis is aanmerkelijk ge stegen nu de straten zijn. vernieuwd, de verlichting is gemoderniseerd en een groot aantal nieuwe woningen aldaar gebouwd is. Oud-raadslid van Maassluis Vanmorgen is in dc ouderdom van 76 aar overleden de heer A. Wagner. De overledene was in Maassluis en omgeving een bekende persoonlijkheid. Hij was ma kelaar in onroerende goederen en rijks taxateur, terwijl hij in de loop der jaren ook op maatschappelijk terrein verschillen de functies vervulde. De heer Wagner was voorts van 1946 tot 1949 en van 1953 tot 20 februari 1960, toen hij om gezondheidsre denen. ontslag nam, lid van de gemeente raad van Maassluis voor de AR Partij. Op 1 augustus bedroeg het aantal inwo ners van Maassluis 17.234, waaronder 688 mannen en 3.546 vrouwen. Dit betekent sedert 1 januari j.l. een toe neming van 994 inwoners. Er vestigden zich in deze zeven maanden 1138 personen en er vertrokken 388 personen. Derhalve een vestigingsoverschot van 800 personen. Het geboortecijfer bedroeg 255 kinderen, waar tegenover stond dat er 61 personen overleden. In deze sector dus een over schot van 194 inwoners. Het aantal huwe lijken bedroeg 63, terwijl 3 echtscheidin gen uitgesproken werden. De krant kunt U niet missen I

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 2