amunauui Schillenboer uitstervende figuur in het stadsbeeld Op kruising Zoomweg en spoorbaan wordt spectaculair werk uitgevoerd Bouwers schuiven viaduct op zijn plaats in dijklichaam Klachtendienst IJ. Volksgebouw Klein-Delta en De Waal tapten uit goed vat KLACHTEN Er komt hobbyruimte in Immanuelkerk Kampioenschappen P.V. De Adelaar Spoorlijn iverd al 2,75 m, opgehoogd Vrouwenbond NW Stadgenoot hezat gestolen goed ---• HERHALING de Tover&acht de Reklame kamers mei en zonder pension HANDELSTRAAT Ï8 telefoon 3.3.4.5 KOTTEEDAMSCH NIEUWSBLAD - DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1965 Hoofdagentschap en Redactie: VLAARDINGEN, 3m. Hovenstr. 1~M. 3229 Eedactie: TeL S4S8 over bezorging: Vlaardingen: 18.30 tot 19.30 uur: Mahlerstraat 47 - Telefoon 8740 Deponeert u ook uw aardappelschillen, jroeti te-afval, oud brood en etensresten noodgedwongen in de vuilnisemmer, om dat de schillenboer bij nïcfc meer komt opdagen? De schillenboer, scliillenman, schillenophaïer of hoe hij verder genoemd wordt, is een snel uitstervende figuur in het straatbeeld. Het is een van de wel- vaartsverschijnselen. Vlaardingen is in 25 of 16 schillemvifken verdeeld. Op papier rijn ze, op één na, allemaal bezet. Want voor alle wijken hebben B. en W, ccn ver gunning ingeleverd, omdat hij er wegens ntnghouders heeft er slechts één zijn ver gunning Ingeleverd, omdat hij er wee» hoge ouderdom mee is opgehouden. Maar Pax uw Moerman uit dc Weteringstraat, schillenboer in de wijk Vette noordpol der- Zuidwij k, kan nog maar enkele overge bleven collega's opsommen. Rij de ge- mcAtëe weet men niet, welke vergunning houders hun wijk bedienen. Dat wordt niet gecontroleerd. Het heeft ook geen zin, want er is geen enkele gegadigde voor een opclLgevallen plaats. Niemand heeft be langstelling meer voor het baantje van ïehillenophaler. VALT OVERAL BUITEN Paauw Moerman kan wel vertellen, hoe dat komt. Wie werd er schillenboer? Veel al de lichamelijke kneusjes. Het vrije be drijf kon hen niet gebruiken. Ze verkozen een schillen wijk boven een licht baantje in de GSW-werkplaals. Zoals Paauw Moer man 10 jaar geleden, toen hij door hernia werd uitgeschakeld voor het zware werk, dat hij altijd had verricht: boerenarbei der. grondwerker, sjouwerman, dragline machinist, remmingwerk-arbeider en het laatst als heler onder een heistelling. Hij koos niet de gemakkelijkste weg. Als schillenboer ben je een kleinhandelaar in veevoer. Een kleine zelfstandige, die niet profiteert van de vele sociale voorzienin gen, welke voor de Ioontrefckenden zijn getroffen. Die zich zelf tegen alles moet verzekeren, geen betaalde vakantie feestdagen geniet, geen vakantietoeslag en ga zo maar door. Je moet je een ver voermiddel, zakken enz. aanschaffen. Je boel onderhouden en vernieuwen. Dage lijks in weer en wind je werk verrichten in het bepaald niet liefelijke Hollandse kli maat. Geen 8-urige werkdag en geen 5- daagse werkweek, Wil u weten, welke werktijden Paauw Moerman maakt? Dins dags, donderdags en zaterdags bedient hij de Zuidwijk. Dan begint hij 's morgen 5 uur en. eindigt 's avonds hall acht. Zon der thuis te komen eten. Brood en koffie geeft moeder de vrouw hem voor onder weg mee. Zaterdags is hij eerder klaar. Halverwege de middag, met inbegrip van auto lossen en schoonmaken. 's Maandags, *s woensdags en vrijdags zit hij in de Vettenaordsepolder. Dan is hij 's morgens kwart voor acht bij 2ijn eerste klant en eindigt hij een uur eerder. In de Zuidwjjk kan hij 's morgens al zo vroeg beginnen, omdat hij daar de schillen uit de kastjes op de galerijen kan weghalen. SCHILLEN PRIJS LIEP NIET MEE OMHOOG Toen hij 10 jaar geleden als schillen boer begon, maakte Paauw Moerman niet zulke lange werkdagen. Toen was er in iedere wijk nog een schillenophaïer. Maar de grootte van de wijk is inmiddels ver dubbeld en de werkdagen zijn overeen komstig langer geworden, om aan een in komen te komen, waarmee alle kosten kunnen worden bestreden en moeder de 0 Paauw Moe; laatste schillenboerei (57) behoort tot de in Vlaardingen. Het oude brood doet hü op zijn wagen direct in zakken, de kliekjes of prak in oude wasakers. De oude paardestal van de boerderij van Hung Moerman heeft hü als pakhuis in gebruik. Daar lo9t hij xyn wagen. De schillen en het groente-afval worden in zakken geschept, waarbij u de 13-jarige Piet Vink een handje ziet helpen door de zakken op te houden. Grossier Kerkhof uit Kethel komt daar het In zakken en gamellen gereed staande veevoer met de auto weghalen en .levert het aan de hoeren ïn Vlaardingen, Kethel, Overschle, Schip luiden en zelfs in. Hazerswoude. Vrouw van een redelijk huishoudgeld kan worden voorzien. Want terwijl de kosten voor levenson derhoud in de afgelopen 10 jaar enorm zijn gestegen en de lonen ongeveer ver dubbeld, krijgt Paauw Moerman voor zijn schillen nog steeds nagenoeg hetzelf de bedrag als toen hij begon. In 1955 clrie gulden voor de 300 kilo en nu f. 3.75. Hoe dat komt? Wel de voer aardappels de den dit voorjaar f4 de 100 kilo en daar moet je met je schillcnprijs onder blij ven, wil je je schillen nog bij de boeren kunnen afzetten. Niet dat schillen als vee voeder voor voeraardappels onderdoen. Integendeel maar schillen geven meer werk en de boer loopt altijd voor zijn vee het risico dat er scherp in de schil len "zit, al is dit risoco vrijwel weg te cij feren, sedert de vrouwen geen haarspel den meer gebruiken en de mannen zich elektrisch scheren. Ook is de hoeveelheid schillen per klant door dc welvaart aanzienlijk terug gelo pen en met het verdrijven van de boeren uit onze contreien is evenzeer de vraag naar schillen aanzienlijk afgenomen. Boer Kerkhof uit Kethel, die als aardappel schillen grossier in het Rotterdamse DeLfs- haven. Schiedam en Vlaardingen optreedt, vertelde: sedert de bevrijding, toen ik 160 ton per week omzette, is mijn om zet steeds rr.eer teruggelopen tot thane 30 ton in de week. En vroeger kon ik het per schuit af. Nu heb ik twee vrachtwa gens rijden, die zelfs helemaal naar Ha- zerwcude moeten om de schillen af *e zet ten, omdat het aantal boeren in óe om geving hand over hand afneemt. Of al leen maar keuterboertjes n>:j« schillen af nemen? Welnee, ik heb een grote boer on der mijn afnemers zitten, die 4 a 5 lun per dag van me betrekt. Schillen, die aan koeien worden gevoerd, zijn vrij lang houdbaar, maar oud brood en kliekjes voor de varkens zijn aan snel bederf on derhevig en moeten direct worden afge zet. Per 15 oktober wordt de prijs van de aardappelschillen met 3 cer.t per kilo ver hoogd. de prijs van oud brood van 36 op 17 cent en die van kliekjes van 7 op 8 cent gebracht. EEN DER LA AT STEN Taauw Moerman behoort ook tot de klan ten van grossier Kerkhof, nadat hij 6 jaar lang zijn schillen met de melkschuit naar de wed. Lubrecht aan de trekkade had laten vervoeren. De vroegere paardenstal laten vervoerden. De vroegere paardestal de Willem Pijperstraat heeft hij als pak huis In gebruik, waar hij zijn waren last en grossier Kerkhof ze met de auto op komt halen. De schillen, en het oude brood staan dan netjes In zakken verpakt, de kliekjes in gamellen- Met een handwagen is Paauw Moerman begonnen, maar dat kon hij met zijn rug niet redden. Negen jaar heeft hij met een ijzeren hond door weer en wind gereden- Met zijn dochter Paula als onafscheide lijke assistente. Sedert december vorig jaar veroorlooft hij zich de luxe van een kleine vrachtwagen. Maar wie zou met hem willen ruilen? Als Paauw Moerman wat anders kon krijgen, zou hij er van daag nog mee ophouden. Want onder de huidige omstandigheden is het beroep van schillenboer een slavenleven, dat hem, met het klimmen der jaren, steeds zwaar der valt, Maar wie wil een man van 57 nog hebben, al is hij nog zo'n actieve ke rel en flinke werker, zoals grossier Kerk hof en de chef van de gemeentereiniging, onder wiens beheer het vergunningstelsel voor de schïllenwljken berust, van Paauw Moerman getuigen? En wanneer hij er mee ophoudt, zal ook zijn wijk onbezet blijven. En hij is reeds een der laatst en der Mohikanen... In de Ichthuskerk in de West wijk be vindt zich een hobbyruimte waar ouderen en jongeren aardig kunnen knutselen. Een gelegenheid waar natuurlijk graag gebruik van wordt gemaakt. In het oosten van de stad ontbreekt een dergelijke ontspanningsruimte. De her- vonmdle wijkgemee nte Immomuëlkerk zou niets liever willen dan dat ook in deze omgeving gelegenheid wordt geboden om een bepaalde hobby te beoefenen. Daartoe is het nodig dat het zalen complex van dfe Immarmëlkerk wordt uit gebreid met een hobbyruimte: iets waar men al geruimte tijd verlangend naar uit ziet. Er is een bouwcommissie en ook ls er reeds een bouwfonds maar er moet nog heel wat geld op tafel komen alvorens met de verbouwing kan worden begon nen. De gemeenteleden zullen daarom bin nenkort een circulaire ontvangen waarin onder meer wordt gevraagd, een „Imma- muëlkerkje" in huis te nemen voor het sparen van stuivers voor het bouwfonds. Verder zijn er plannen voor het houden van een kaarsenaktie in november en de cember en ligt het in de bedoeling om eind december oliebollen, te gaan verko pen. Daarnaast overweegt men om in maart 1966 een bazar te organiseren, ter wijl voor de jongeren een speldjesactie zal worden gehouden. De bouwcommissie streeft er naar. om binnen korte tijd een flink bedrag bij el kaar te hebben en daarom wordt ge rekend op steun van een grote groep medewerkers. Voor de tweede maal ls dc zaal Har monie In Vlaardingen het toneel geweest voor de nationale biertapwedstrijden, ge organiseerd namens de Nederlandse bou werijen door het Centraal Brouwerij Kan- Bij het sluiten van de duivenseizoen worden de clubkampiaenschappen van de p.v. De Adelaar als volgt opgemaakt: Oude duiven: Vitesse: 1. D. Roodenburg 6510 punten: 2. Mevr. v. Kuijk 5956 punten; 3- B. Blanker 5339 punten; 4. J. Smits 5175 punten; H. Janse en Zn 5022 punten. Id. fond.: 1. C. PiUe 3217 punten: 2. Mevr. v, Kuijk 3089 punten; 3. H. Priem 2958 pun ten; 4, D. Roodenburg 2443 punten; 5. A. v. Rijswijk 2410 punten. Oude duiven, kampioen: Mevr. Kuijk 9045 punten; 2. D. Roodenburg 8953 punten; 3, H. Janse en Zn 7420 punten; 4. Priem 7368 pun en; 5. B, Blanker 5859 pun ten. Jonge duiven: 3. Janse en Zn 6356 pun ten; 2. v. d. Berg Meyer 6316 punten; 3. C. Akkermans 6234 punten; 4. J. Smits 5581 punten; 5. H. Priem. 5571 punten. Navlucht: 1. Janse en Zn 1346 punten; 2. Mevr. v. Kuijk 1271 punten; 3. H. Priem 3135 pun ten; 4, W. Struijs Sr 1098 punten; 5. D. Roodenburg 988 punten. Kampioen Generaal: 1, Mevrouw van Kuijk 15792 punten; 2. H. Janse en Zn 15122 punten; 3. D. Roodenburg 14602 pun ten; 4. H. Priem 14074 punten; 5. v. d. Berj Meyer 11728 punten. Kampioensduif, oud: 1. B. Blanker 2524 punten; 2. J. A. Tuinder 2250 punten: 3, D."Roodenburg 2153 punten; 4. D, Rooden burg 1974 punten; 5. Mevr, v. Kuijk 1739 punten. De aanleg van de toegangswegen naar de Beneluxtunnel brengt ook voor de Nederlandse Spoorwegen zo zijn problemen mee omdat de Zoomweg ook de spoorlijn tussen Vlaardingen en Schiedam kruist. Op de plaats van deze kruising zal de verkeersweg onder de spoorlijn door worden geleid en dat is technisch een moeilijke zaak omdat daarvoor in de spoordijk een viaduct gebouwd moet worden zonder dat de treinenloop daarvan binder mag ondervinden. Voor de oplossing van dit vraagstuk is een bouwwijze gekozen, die nog maar éénmaal eerder in ons land werd toegepast cn wel bij het maken van de onderdoorgang bij de Abr. van Stolkweg in Rotter dam. Evenals daar gebeurde zal het viaduct over de Zoomweg naast de spoorbaan gebouwd worden en dan zo mogelijk in één nacht vermoe delijk zullen dat er echter twee worden op zijn plaats geschoven. tijds was de baan. op de vereiste hoogte. Het moeilijkste deel van" liet karwei staat nu echter nog te beginnen, nL de bouw van het viaduct, dat uit twee over spanningen van ieder 27% met?- zal be staan. De drie steunpunten worden in het dijklichaam gebouwd; daarvoor worden z.g, mineursgangen gegraven, die zo smal 2ijn, dat voor de rails een tijdelijke over spanning gemaakt kan worden en toch breed genoeg om er in te weiken. Voor de drie steunpunten zullen in totaal 120 heipalen nodig zjjn van elk 25 tot 27 meter lengte. De 38 palen, die daarvan in het dijklichaam moeten, komen kunnen, niet op de normale wijze geheid worden, maar zullen in de grond worden gedrukt. Het viaduct zal uit twee rijbanen gaan bestaan, één met een breedte van 11% meter voor de beide sporen en een smallere van 4% meter, waarover 'het voet- en fietspad ge leid zal worden, dat nu nog onder langs de spoorbaan ligt en dat straks dus ook over de Zoomweg heen komt te lopen. Ir. J. W. Kruithof van de N.V. Spoorweg bouw een dochteronderneming van NS is de man, die als eerste de idee opperde op deze manier te werk te gaan en in nauwe samenwerking met het Spoorweg Bouwbedrijf, het aannemingsbedrijf, dat het karwei gaat uitvoeren, werd de ge dachte uitgewerkt en klaar gemaakt voor de praktische toepassing. Voor met de bouw van het eigenlijke viaduct kon. worden begonnen moest de spoorbaan over een lengte van 800 meter omhoog gebracht worden; op het hoogste punt, boven de toekomstige onderdoorgang, zelfs 2,75 meter. Ook dat werk moest ge beuren zonder de treinenloop te stagneren en dit deel van de werkzaamheden is in middels geheel -volgens plan afgewerkt De uitvoerders het Spoorweg bouwbe drijf en voor het grondwerk de NV Ooster- wijk konden hierbij steunen op ervaring die opgedaan weed bij het ophogen van de spoorbaan bü Schiebroek en bij het z.g. Gelderse dorp, in de lijn tussen Rotterdam- Centraal en Rotterdam-Noord, waar de sporen op enkele plaatsen zelfs 3,75 meter omhoog moesten. Voor dit ophogen kwam een hele werk- trein in actie, met voorop een sporcnüdht- machine, die per werkgang de rails ca, 15 cm oplichtte en elke zevende dwars ligger een nieuwe ondersteuning gaf. De daarop volgende machine onderstopte de andere dwarsliggers en daarachter kwamen dan de machines, die het overdag al naast de rails gedeponeerde zand onder de spoor baan brachten. Op deze wyzo was het mo gelijk in de nachtelijke uren, tussen de laatste en de eerste trein het hele traject ■an 800 meter zo'n 15 cm omhoog te bren gen en zover af te werken, dat er weer over gereden kon worden. In vier maanden SPECIALE SMERING Op de plaats nu van de smalle baan zal op tijdelijke steunpunten het viaduct voor de spoorlijn gebouwd worden van voor gespannen beton. Ook het spannen van de wapening zal op de bouwplaats gebeuren en als dit werkstuk geheel klaar is, zal het door vier vijzels, die elk een kracht van 125 ton kunnen opbrengen, op zijn plaats worden geschoven. Daarvoor wor den als glijbanen rails naar de blijvende steunpunten gelegd, welke rails met een speciaal smeermiddel worden behandeld. De „verhuizing" van dit enorme brok be ton moet in een kort tijdsbestek gebeuren. Eén van de sporen kan gedurende twaalf uur buiten gébruik gesteld worden en het andere wordt in de nacht van een week eind zes uur niet gebruikt Gedurende drie uur vóór en né deze periode krijgt het alle verkeer in heide richtingen te dragen. Na het inschuiven komt de bouw plaats vrij om het smalle viaduct voor het fietspad te maken, dat: dan meteen op zijn plaats ligt. Het staat nog te bezien of het mogelijk is in de beschikbare tijd het via duct geheel op zijn plaats te krijgen en beide sporen weer berijdbaar te maken. In dien blijkt, dat er te weinig speling is, zal het karwei in twee gedeelten worden uSgevoerd, met een tussenpoos van één of twee weken. In de eerste fase wordt het viaduct dan zo ver Ingeschoven, dat één spoor er over kan worden geleid; in de tweede fase volgt dan het tweede spoor. In dit opzicht werken de mensen van het Spoorweg Bouwbedrijf hier moeilijker dan In Rotterdam, bij de Abr. van Stolkweg, waar vier sporen beschikbaar 2ijn, zodat er voor het verkeer altijd twee over bleven als voor het inschuiven van de viaduct helften de andere twee gedurende 24 uur buiten gebruik werden gesteld. In Vlaar dingen is de beschikbare tijd veel korter, omdat het veroorzaken van stagnatie in het treinverkeer een. van de ergste dingen ls, waaraan men zich bij NS kan bezon digen. Ir, Kruithof is echter vol vertrou wen, dat ook ln Vlaardingen alles volgens „het boekje" zal verlopen en hij speelt al weer met de gedachte om in een eventueel volgend geval de kans op storingen nog kleiner te maken. Hij denkt dan de sporen al van te voren over het naast de baan gebouwde viaduct te leggen en daar dan ook de treinen reeds over te laten rijden. De oude sporen kunnen dan verwijderd worden en daarna is het, in de ogen van deze technicus althans, een klein kunstje het viaduct met de in bedrijf zijnde sporen op zijn plaats te brengen. Daarvoor is het echter wel noodzakelijk, dat dit inschuiven gebeurt in een richting, precies haaks op de spoorbaan en dat was in Rotterdam niet het geval, evenmin als bij de Zoom weg, omdat de verkeerswegen in beide gevallen de spoorlijn onder een scherpe hoek kruisen. Het Spoorweg Bouwbedrijf hoopt het bouwen van het viaduct over de Zoomweg end volgend jaar klaar te hebben, waarna dan Rijkswaterstaat de weg onder de spoorbaan kan leggen. Dit tijdschema klopt dus goed met het voornemen de Benelux tunnel in het voorjaar van 1967 in gebruik te stellen. Geruchten als zou die ingebruik stelling al eerder kunnen geschieden lijken niet goed verenigbaar met de onmogelijk heid de kruising van de Zoomweg met de spoorbaan eerder gereed te hebben. De afdeling Vlaardingen van de Vrou wenbond NW opent volgende week dins dag het winterseizoen met een bijeen komst in zaal Excelsior, die om tien uur 's morgens begint. Als spreker is uitgeno digd de heer S. Barendregt. De agent van politie S. van der Weide is met ingang van I oktober bevorderd tot hoofdagent. Kamploensdulf, Jong: 1. C. Akkermans 2039 punten: 2. B. Janse en Zn 2004 pun ten 3. v. d. Berg Meyer 1757 punten; 4. C. Akkermans 1738 punten; 5, H. Priem 1693 punten. CLUBHUIS DE HAVEN COLLECTEERT Men schrijft ons: Zaterdag zal de jaarlijkse collecte voor het clubhuis „De Haven" weer gehouden worden. Bestaat bet clubbuis nog? Nee en ja. Wie op de Westhavenplaats wandelt, ziet een groot gat in de straat- wand waar kort geleden nog het odde gebouw van „De Haven" stond. Waar eens het clubhuis was is nu bet uitzicht op C. en A. gekomen. Maar wie het weeshuis op het Weeshuis plein aan de linkerzijde binnengaat, ziet het nieuwe clubhuis in wording. Er wordt getimmerd en geschilderd door vakmen sen eu eigen krachten en er worden lo kalen ingericht, want deze week zijn en kele clubs weer begonnen, ook al is het huis nog lang niet bewoonbaar. Het ogen blik van de officiële opening ligt nog in het verschiet, maar de activiteiten van het jeugdwerk komen na de verhuizing en de zomerkampen in de nieuwe behuizing weer op gang. Maar daar is geld voor nodig J Geld voor reparatie en inrichting, voor werkmateriaal en salarissen. En. geld is er altijd te weinig, ondanks hulp van verschillende zijden. Vandaar het verzoek: wie wil meehelpen enkele uren te collec teren? Meld u zich dan aan bij de hoofd leider, de heer L. Metz, clubhuis Wees huisplein 18 links, telefoon 4539. En wil len allen, die niet kunnen helpen met collecteren wél de collecte gedenken? VISSENDE BILJARTERS Onder goede weersomstandigheden hiel den „De Vissende Biljarters" zondag hun jaarlijkse visconcours in de vijvers van park 't Nieuwelanl,, Het concours, dat voor de beheerder van het Volksgebouw (de heer C. Zagwijn) werd georganiseerd, was het zestiende dat gehouden werd. Ondanks het goede weer waren de vangsten slecht. De uitslag luidde: Korpsen: 1. De Gouden Leeuw met 328 gram; 2. Het Volksgebouw met 271 gram; 3. Tonegdo met 50 gram; 4. H. V. O. met 35 gram; 5. Atlantic met 10 gram. De eerste tien van de zevenentwintig deelnemers waren: 1. H. J. Verbeek 149 gr.; 2. J, Dirks 121 gr.; 3. A. Dirks 115 gr.; 4. A. Snoek 92 gr.; 5. C. Zagwijn 67 gr.; 6. B. Schippers 55 gr.: 7. P, du Mortier 40 gr.; 8. H. Zwaans 35 gr.; 9. Schouten 32 gr. en 10. Van Genderen 5 gr. Het concours' stond onder perfecte lei ding van de hoofdeoutroleur N. v. Beve len. Hij werd geassisteerd door de heren; Jae. Vrijland, A, Troots en A. Glasbergen. toot-, cn evenals de eerste keer, ln 1963, mogen de wedstrijden weer zeer geslaagd genoemd worden. Tot de deelnemers be hoorden niet alleen eigenaren, beheerder# en personeel van VI aar dings horecabedrij ven, maar er waren er ook uit Rozen- burg. Hoek van Holland cn Maassluis. De heer If. M. do Klark, die namens bel CBK nis gastheer optrad, sprak met veel waardering over initiatief en het en thousiasme van de Vlaardings Ho' ecair.cn- sen, die vorig jaar, toen het G3K zijn activiteiten met betrekking tot de biertap wedstrijden inkromp, zelf soortgelijke wed strijden op touw zetten. Hij was blij nu luer weer een zo select gezelschap vak mensen te kunnen begroeten en citeerde met instemming een gezaghebbend Duits vakblad, waarin onlangs over de Neder landse biertapwedstrijden werd geschre ven, dat zij op dit gebied er toe hebben bijgedragen de Nederlandse horecavak- man tot een voorbeeld te maken ook voor zijn collega's uit dc van ouds bier drin kende landen België cn Duitsland. Gok de voorzitter van de plaatselijke Hnreca-afdeling, de heer F. Weber sprak enkele woorden ter begroeting en nodigde daarbij o.a, alle deelnemers met hun da mes uit voor een feestavond, die gister avond in Muzanda het slot van de wed strijden vormde. Deze formalitieteii gin gen vooraf aan de eigenlijke wedstrijden., waarin de deelnemers allereerst de kans kregen zich een „testimonium van de So- cileyt der Brouwers" le verwerven en waarin zij verder uitmaakten wie van hen - zowel in de afdeling groepen als die van de eenmanszaken - Vlaardingen mogen vertegenwoordigen tijdens de landelijke fi nale, die op woensdag, 5 januari in het RAI-gebouw te Amsterdam wordt gehou den. Voor de winnaars waren er nu bo vendien geldprijzen en in belde categorie ën een wisselbeker, die door de Vlaar- ding se horccamensen beschikbaar zijn ge- sleld. De uitslagen van de biertap wed strijden waren: Eenmanszaken: 1. Volksgebouw, Vlaar dingen (C. Zagwijn), 481 punten; 2. De Ketel, Schiedam J. Dupuis), 469 punten; 3. Klein Delta, Vlaardingen iH, v. Ever dingen), 451 punten. Groepen: 1. Het Veerhuis, Maassluis A-T. Udo en A. Heukels). 984 punten; 2. Harmonie, Hoek van Holland (,T. K. v. Beveren en W. van Beveren). 948 pun ten cn 3. Dc Waal, Vlaardingen (J, Brou wer en D. v. Aalst), 93 punten. Op de foto ziet u laatstgenoemde hercti in actie. De recherche heeft een twintigjarige fa brieksarbeider uit Vlaardingen aangehou den, die bekende een in Rotterdam gesto len bromfiets in zijn bezit te hebben. In zijn woning werd bovendien een boortol ge vonden, die in Schiedam was ontvreemd. De arrestant is naar Rotterdam gebracht en ter beschikking van de justitie gesteld. 24 september Afnemende maas Zon op 6.29 uur, onder 18.34 uur Maan op 5.04 uur, onder 18.49 uur 13» directie Ykn bet NIEUWSBLAD bebcKidt z4eb het recto: voor •dvertenöe» tonder opga»* BQ «dvMtenue* onder mm- iner worden un de adver teerder niet doorgegeven, drukwerken, circulair» dergelijke «tukken afkom stig van tussenpersonen, hetzelfde geldt *oot andere «tukken, welke niet bon» fide op de inbond ven de advertentie reflecteren, stukken, löe bij bet MMl blijven berusten, worden ba een maand na control* ▼an de Inhoud vernietigd. VöOf fouten 1» telefonisch opgegeven advertentie» ia bet blad niet aansprake lijk. Veraoete om herplaat sing zonder betaling o* restitutie kan derhalve niet worden ingewilligd. CINCINNATI - NEDERLAND N.V. fabriek van gereedschapswerktuigen VLAARDINGEN Zoekt op korte termijn voor enige technici, die reeds in haar dienst zijn en verder in de loop van oktober en no vember zullen arriveren Aanbiedingen gelieve U te richten aan de afdeling Personeelszaken, postbus 98 te Vlaardingen. Wij wijzen onze abonnees er op, dat het adres van onze klachtendienst voor Vlaar dingen ingaande maandag 27 september verandert. Het nieuwe adres luidt:

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 1