gORERDABCH BinUI Oecumenische Jeugd nam nieuwe zaal in gebruik Scheidsrechters met leerzame startten avond Kichtingborden voor bedrijven moeten uitzonderingen blijven Viertallencompetitie van start gegaan Luchtverontreiniging kost veel geld ENCK heeft minder verdiend KLACHTEN Meer geld nodig voor nieuwe kademuur Leerlinge werd onwel en overleed in bus Alg. Bank Nederland opent nieuw kantoor Jaarvergadering KNBB Burgerlijke stand G. Akkerman opent toonkamer Brandje Arm gebroken Jeiigdweek 1965 besloten met bonte avond in Gehoorzaal Insluiper Agenda Liefde onder de olmen Bijna f 900»- voor bloemengroetactie Nieuwe puntenschaal Hoe ver moet industrie gaan met bestrijding Opening chr. leeszaal C. Vink kampioen van de hengelkampioenen J. v. Balderen 40 jaar in dienst van ENCK Oranje-Nassau won met 6-3 van Snel Exploitatiesaldo f 1,3 miljoen lager m HOTTEHDAMSCH NIEUWSBLAD DINSDAG 5 OKTOBER 1965 Hoofdagentschap en Redactie: VLAARDINGEN, Sm. Havenstr. 1 «Tel, 3229 Redactie: Tel. 545* Vlaardingen: 18.30 tot 19.30 uur: over bezorging; Handelstraat 18 - Telefoon 3345 Voor het eerst in haar bijna 6-jarig bC' «taan heeft de Vereniging Oecumenische Jeugd (V.O.J.) de beschikking over een eigen clubhuis in het voormalig Wees huis. De nieuwe vergaderruimte, een zaal van ongeveer 6 hij 9 meter met een aar dig toneeltje werd maandagavond geopend door tfe heer P. Boschman, Vlaardings ambtenaar van jeugdzaken. De heer Bosehman kon zich wel voor steilen, dat de V.O.J. zich kon verheugen om na een lange tijd van inwoning in ge bouw Obadja, eindelijk eens de "benen on der eigen tafel te kunnen steken. Hij sprak de wens uit, dat velen met plezier nasr de nieuwe ruimte zouden komen ten einde zich te kunnen verrijken van el- kaars ideeën. Met de symbolische over dracht van de sleutel van dé zaal ver klaarde de heer Boschman deze voor ge opend. De heer W. Pronk, voorzitter van de vereniging zei, dat men het in Obadja ge weldig naar de zin had gehad, maar dat het toch prettiger is, te kunnen vergade ren wanneer men zelf'wil. Hij toonde zich. zeer erkentelijk aan het adres van het ge meentebestuur, dat immers de zaal be schikbaar stelde en later bovendien een aantal nieuwe stoelen aanbood. De heer Boschman hield er een grote taart van over. In juni vorig jaar besloot de gemeente raad een krediet van f 435.000 beschikbaar te stellen voor' vernieuwing van de kade muur langs de Westhavenkade, bij - het gebouw van de N.V. De Hollandse Pelmo len. Een deel van het werk zou uitbesteed worden, maar bij de oriënterende bespre kingen hierover is gebleken, dat de kosten daarvan aanmerkelijk hoger zullen worden dar in 1964 werd geraamd, zo delen burge meester en wethouders nu de raad mee in de toelichting bij een voorstel om voor dit werk een aanvullend krediet van f 73.000 beschikbaar te stellen. Deze verhoging wordt mede veriorzaakt door een noodza kelijk gebleken verandering in de construc tie en door voorzieningen die getroffen zijn om de risie's zo veel mogelijk te beperken. Ook zal het aanbrengen van. langere wrïjf- stijlen extra kosten veroorzaken. Het college vraagt de raad ook te beslui ten tot onderhandse, aanbesteding van het werk, omdat slechts een beperkt aantal aannemers in dit soort werk gespeciali seerd is. Een tienjarige leerlingevan de Erica- school is in een schoolbus onwel geworden. Het meisje werd meteen naar het Roly- ziekenhuis gebracht, waar het kort na aankomst is overleden. Dc Algemene Bank Nederland gaat vrij dag haar nieuwe kantoor aan de Hoflaan, alhier openen- De officiële opening gebeurt vrijdagmorgen om elf uur; 's middags van half vier tot half zes is er een ontvangst in het nieuwe gebouw. Het district Schiedam van de Kon. Ne- derl. Biljartbond houdt vrijdag, 5 novem ber, zijn 21 e jaarvergadering in de zaal van café Westwijk, Floris de Vijfdelaan, alhier. In deze vergadering, die om kwart over acht begint, komt o.a. een be stuursverkiezing aan de orde; periodieke aftredend zijn de heren L, A. E. Hontele, J. F. Hansen, P. v.d. Have en W. de Tong, die zich allen herkiesbaar hebben gesteld. Geboren: Monique, d.v. D. de Boer en A. van der Struis, Broekweg 28; Daan Erik Paul, z-v. W. T. J. M. Appelboom en E. A. M. Arnolds, Delftseveerweg 2nd; Francisca, d.v. W. de Jong en W. C. F. van Meurs, RÖntgenstraat 18b; Ast rid. d.v. J- van der Veer en E. van Loon, Dirk de Derdelaan 163. Gehuwd: Pieter de Buck. 26 jaar en Maria Jacoba van Huijstee, 24 jaar^ Overleden: Hubert de Ligt. 68 jaar, echtg. van N. Bravenboer, Maassluis Es- serstraat 33; Adrianus Joannes Cornelius Koenraat, 53 jaar, Franciscastraat 38. De heer D. Voogt, voorzitter van dc plaatselijke afdeling van de E.H.B.O., welke afdeling pal tegen de zaalruimte van de V.O.J. een flinke zaal heeft, had respect voor het. werk van de V.O.J., waarin een bekrompen gedachte heeft plaats gemaakt voor een grotere ruimte. Hij bood een enveloppe met inhoud als welkomstgeschenk aan. Hetzelfde deed een zekere heer W. de Bruin die zich als buitenstaander toch aangetrokken voelde tot de vereniging en zich beijverde om wat geld bijeen te krijgen voor de nieuwe zaal. Als oud-voorzatter sprak de heer K. Pronk de wens uit, dat het ledental ge stadig zou mogen groeien nu men een nieuw cmiorkomen heeft. Hij vroeg voor al meer belangstelling van de ouders der kinderen. Het geeft de leiders een steun tje in de rug, zo zei hij. De zingende zusjes Van der Windt en The Flard inga Girls verleenden daarna medewerking aan het welslagen van de openingsavond in het nieuwe gebouw. De heer G. Akkerman, loodgieter, instal lateur van sanitair en gas- en waterfitter alhier, opent vandaag op de Schiedamse- weg 73 een toonkamer. en verkoopruimte, speciaal ingericht voor gasverwarmingsap- paraten en kooktoestellen. Waar tot voor kort groenten en fruit in het bedrijf van. dc firma Maat van eigenaar verwisselden, staan nu de gashaarden, de komforen, en gasfornuizen te pronken in ee geheel ver nieuwd interieur. Het pand heeft namelijk een ingrijpende verbouwing ondergaan vak kundig uitgevoerd door de firma J. Weer- heim Zn., alhier. Achter de lichte, moderne toonkamer ligt, er van gescheiden door een glazen wand." het kantoor en het geheel noodt duidelijk tot een bezoek, waartoe de ko mende omschakeling op aardgas wellicht velen aanleiding zal geven. Ook los daar van wordt een bezoek zeer op prijs ge steld, dc heer Akkerman recipieert daar toe vanavond van zeven tot negen uur. Door een vergeten gasvlam raakte in een pakhuis van de Zeevishal een visbak- oven overhit, waardoor een brandje ont stond. Een voorbijganger heeft het vuur met twee snelblussers gedoofd, zodat de brandweer niet behoefde op te treden. De schade is gering. Op het schoolplein achter de Prins Hen- drikschool kwam een negenjarige scholier zodanig te vallen, dat hij met een gebro ken. linkerarm naar het Holy ziekenhuis ge bracht moest worden. In de redelijk bezette Stadsgehoorzaal werd zaterdagavond de Jeugdwcck 1965 besloten met een bonte avond, geheel door de jeugd verzorgd. Er werd ge tracht zoveel mogelijk uitingsvormen te creëren, die in het huidige jeugdwerk gang baar zijn en daar is men aardig in ge slaagd. Het gevarieerde programma werd voor afgegaan door een korte toespraak van de voorzitter van. de Stichting Vlaardingse Jeugd Gemeenschap, de heer J. van Upe- ren, die het prettig vond, dat de heer H. K. van Minnen, wethouder van Jeugdza ken zich onder de aanwezigen bevond. Zeer verheugd toonde de heer Van IJpe- ren zich over de eerder gehouden Unicei- wandeltocht. Hij maakte bekend, dat dank zij deze tocht een bedrag van f 600 kon worden overgemaakt aan het Kinderfonds van de Verenigde Naties. Behalve dit ple zier- was er het verdriet, dat niet meteen aan alle wandelaars het Unicef-embleem kon worden uitgereikt, maar volgen-de week woensdag komt daar immers een eir.d aan, want dan kunnen deze medailles worden afgehaald en wel bij dc heer M. an 't Hof, Markt 18. De Ravo Drumband van het Nederlands Padvinsters Gilde opende het bonte pro gramma met enkele pittig gespeelde mar sen en trad later nog een keer voor het Gehoorzaal-voetlicht op. Een dansgroep van de Gereformeerde Jeugdraad voerde op heel aardige wijze enkele Israëlische dansen uit en zorgde daarmee voor een goede bijdrage aan de slotavond. Een dertien-tal verkenners van het St. Willibrordus Jeugdwerk oogstte zeer veel succes met hun tw-kkersliedjes, die op po pulaire wijze werden gebracht. Zij noem den zich „De snaar ridders" hetgeen een aardige naam bleek voor deze padvinders, die heus wel voor een goede stemming zorgden. Bijzonder vermakelijk was het optreden van een aantal jeugdige leden van de To neel-en Operettegroep ..Erreljee", die zo echt onvervast vals ,,De wolf en de zeven geitjes" brachten en later een boerenbal dansten, compleet met klompen op het po dium. De muziekgroep van dë Christelijke Ont houders Jeugd Organisatie De Cojo-boys trad ook enkele malen op, maar hun versterkers kregen niet het gewenste ef fect in de zaal De nog niet zo lang geleden opgerichte drumband „Thalita" deed het heel aar dig, zo voor het eerst op de „Bühne". Tenslotte werden ook nog internationale dansen uitgevoerd door lekespelers en dan sers van de Nederlandse Padvinders Ver eniging en van de Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie. De in de afgelopen week gehouden ten toonstelling in het voormalig Weeshuis heeft 412 bezoekers getrokken, waarmee het bestuur zeer tevreden was. DINSDAG Goudsesingel 8IA, 2.30 uur: Grcenc-Kruis- cursus moederschapszarg en Xinderhygiéne- Triangel, 7.30 uur: Ringvergaderlng Herv. Vrouwengroepen Vlaardingen en Maassluis. Stadsgehoorzaal, S uur Concert Vlaardings mannenkoor Orpheus en „Chor der Frager Lehrer"- Harmonie, s uur: Bijeenkomst studiekring Vlaardingcr.; Simon, de Waard met „Polo naise 1955". Floreslaan 41, 8 uur: Groene-Krulscuxsus kleuterverzorging. Luxor, 8 uur: Eerst de vrouwtjes (14 J.)« WOENSDAG Café-rest Westwijk, 10.30 uur, Koffleuurtje Ned. Ver. van Huisvrouwen; gesprek ever brandgevaar in. en om het huis. rioreslaan 41, 2.30 uur, Gi'oene-Kruiseursus moe d erschapszorg en icinderhygiéne- Vishaak, 8 uur: Opening expositie Jan van Ree ven en Aart Eishout. Btadsgehoorzaal, 8 uur, KHO-voorstelling „De lachende kerk'"- Luxor, 2-30 uur, De bende van de kat (a.L): 8 uür, Eerst de vrouwtjes (14 jr). Geopend: Apotheek Walrave, HofJaan 49, telefoon 2093. TENTOONSTELLINGEN Vlshank, fi20 oktober. Expositie van schil derijen, gouaches en tekeningen van Jan van Reeven en. Aart Elshoiit. Geopend 710 uur 's avond; zaterdag en zondag 25 uur 'a middags. Tijdens afwezigheid van de bewoners is een insluiper binnengedrongen in een wo ning aan de Broekweg, waar een bedrag van f 406 wordt "vermist. Ingebroken is in de kantine van het ge meentelijke tennispark in het Hof. Er tverd alleen een oude verbanddoos wegge nomen "Woensdag, 13 oktober, komt de toneel groep Theater voor het Vlaar dings Kunst centrum in de Stadsgehoorzaal een voor stelling geven van „Liefde onder de ol men", een drama in drie bedrijven van Eugene Gladstone O'Neill, in de vertaling van Dolf Verspoor- De regie berust bij Elize Homans. De voorstelling begint om kwart over acht. Met 112 auto's in de orienteringsrit is zaterdag ook de 4e Najaars-Actierit van automobielbedrijf Eigenraam weer een financieel succes geworden. Ditmaal voor de blocmengroet-actie van „Kom zing met ons en doe als wij", waarvoor de op brengst van de inschrijfgelden en andere baten van de2e rit zijn bestemd. Als te genprestatie reikte de heer J. Thtirmer na afloop drie grammofoonplaten van „Kom zing met ons" aan de broeders Eigenraam en de heer Koning uit. De laat&te, boekhouder bij Eigenraam heeft met vertegenwoordiger W. Knijnenburg en met de heren Edelscbaap en De Lange, een groot aandeel gehad in de voorbe reiding en organisatie van de 4e N.A.-rit. Waarvoor zij hun vrije tijd opofferden. Traditiegetrouw werden de deelnemers bij diverse punten in 't uitgezette parcours op attenties onthaald, beschikbaar gesteld door de leveranciers van Eigenraam. De rit was dermate met voetangels en klem men bezaaid, dat ook de geroutineerde puzzelrijders een regen van strafpunten opliepen. De goede sfeer, die dc 4e N.A.- rit kenmerkte, werd geaccentueerd door de zeer gezellige stemming op de samen komst na afloop. De prijswinnaars wer den: A-klasse: 1. A. Dijkshoorn, Antb. Knot- tcnbettsingel 27. Vlaardingen, met 227 str. p.: 2, H. Reyerkerk, dc Lier, met 246 str. p.; 3. P. Roest, Goudsbloemstraat 32c. Vlaardingen, met 289 str.p. B-klasse: 11, 8. P. Dijkhuizen, FJores- laan 152, Vlaardingen, met 3C9 str. p.; 2. af. M. Kip, Sperwerlaan 427 Vlaardin gen, met 334 str. p,; 3. D. J. Wleringa. Karei de Grotelaan 143 Vlaardingen, met 341 str. p. Aan de heer Thurmer, als organisator van de bloemengroetaciïc, kon een bedrag -van ƒ882.50 worden afgedragen. In de raadsvergadering van september kwam een brief van Figee-Vlaardingen N.V. ter sprake, waarin de directie van die N.V. zich er over beklaagde, dat saar in september 1960 werd geweigerd een rich ting-reclamebord op de Mr, L. A. Kesper weg tc plaatsen, terijl andere bedrijven daarna wel zo*n bord mochten plaatsen, In oen mededeling aan de raad hebben burgemeester en wethouders nu hierop geantwoord. ..Nesturn" en ..Vlaardinger»- Oost" kregen toestemming borden te plaatsen op de zij bermen van de Mr. L. A. Kesperweg omdat zonder een ver- ijzing de toegang naar deze bedrijven erg moeilijk te vinden zou zijn: zij ligger» n. 1. niet aan de Mr. L. A. Kesperweg maar aan het oude gedeelte van de Schiedam sedijk, Bovendien hebben de borden van Nestum slechts een tijdelijk karakter en dat van Viaardingen-Oost kwam in de plaats van het aanvankelijke bord „Zeehavens", dat op verzoek van Figee werd'veranderd in ..Kon. Wilhel minahaven". De borden, die Figee als voorbeeld heeft genoemd, dateren alle van voor september 1960. uitgezonderd een neon reclame van een gar a gebed rij r. welke reclame in de plaats kwam van een bord. waarvoor al in 1955 toestemming erd gegeven en verder afgezien van vier borden „Deltahotel", voor welke gelegen heid b. en w. echter bijzondere omstan digheden aanwezig achten in verband met haar speciale karakter. Hetzelfde geldt oor de borden, die naar het ïlolyzieken- huis verwijzen. Ontheffingen van het vérbod permanen te richtingborden te plaatsen wordt slechts bij hoge uitzondering gegeven, indien dat van groot belang voor het ver keer is. Voor Figee geldt die uitzonde ringsmogelijkheid niet omdat het bedrijf gevestigd is aan de Kon. Wilheimina- haven. waarheen een bord verwijst. Het college wil door een strak beleid in deze voorkomen, dat een woud van borden langs de wegen komt te staan. Het wijst er in zijn mededeling overigens op, dat Figee-VLaardingen N.V. al vele jaren op gemeentegrond een zeer groot reclame bord langs de Nieuwe Waterweg heeft geplaatst. De heer Dj. Kappenburg uit Den Haag rechter onmisbaar. Deze zullen hem na- heeft maandagavond in gebouw Excelsior ervaren, dat de leden van de Vlaardingse Scheïdsrechtersvereniging veel belang stelling toonden voor zijn causerie onder de titel: „Zo, onder ons". De zaal geheel vol en zodoende was het voor de spreker, die lid is van de scheidsrechters- commissie afdeling Den Haag van de K:N-V.B. prettig om een „onderonsje' houden terwijl anderzijds de sfeer en ge zelligheid onder de arbiters niets te w sen overliet. De heer Kappenburg die in zijn scheids recht ersloopbaan in de eerste klasse van het amateur-voetbal tal van wedstrijden heeft geleid ging wat nader in op de per soonlijkheid van de scheidsrechter als zo danig. Hij merkte daarbij op, dat de heren arbiters mensen zijn met minnetjes en plusjes en dat het leiden van een wed strijd lang niet altijd even gemakkelijk zal gaan. Behalve spelregelkennis, is vooral jspel- kennis en mensenkennis voor de scheids- Al op de eerste de beste zitting van de viertallencompetitie van liet bridge district Vlaardingen waren de verrassingen niet van de lucht. Zo slaagde het 2e team van Shell er in het le Shell-viertal, vla een 4781 score, met O6-2ege te overmees teren. En de grote strjjd in de hoofdklas tussen het le en 2e viertal van Schiedam '59 eindigde met een 48—52 score in het voordeel van het 2e viertal, fn een onbe slist 33-resultaat. Waut de winstpunten- schaal is veranderd. Een score met minder dan 5 punten verschil wordt als onbeslist resultaat aangemerkt; een score met een verschil van 5 tan. 15 pimten, als een 4-2- zege; met eeu verschil van 16 tan. 31 pun ten als een 5—1-zege en met een verschil van meer dan 32 punter» als een 60-zege, Grote bevolkingsgroepen zijn luchtver ontreiniging als een hinderlijke en ook wel schadelijke overlast gaan ondervinden. De luchtverontreiniging is uitgegroeid tot een nationaal probleem. Dit zegt het jaar verslag 1964-'65 van ffe Eerste Nederland- sc.be Coöperatieve Kunstmestfabriek te Vlaardingen (ENCK). De maatschappelijke en industriële ont wikkeling van de laatste jaren hebben het beeld van de luchtverontreiniging ingrij pend gewijzigd. De vraag rijst, of men Doordat de Chr. Openbare Leeszaal en Bibliotheek haar jeugdbibliotheek sinds 13 april heeft overgebracht naar Kortedijk 72a is er in het pand aan de Schiedamse- weg 20 ruimte vrijgekomen om een lees zaal in te richten. Die leeszaal, gelegen op de eerste verdieping, wordt donderdag middag, vier uur. geopend. De bezoeker vindt er een naslagboekerij, bestaande uit ongeveer 350 werken en een collectie dag bladen en tijdschriften van meer dan 100 stuks. De zaal is van maandag tot en met za terdag iedere ochtend van tien tot twaalf uur geopend en op dezelfde dagen, uitge zonderd woensdag, ook 's middags van half drie tot half zes. 's Avonds van zeven tot negen uur kan men cr terecht op maandag, woensdag en vrijdag. Voor in formaties uit de naslagboekerij kan men ook telefonisch de hulp van het personeel inroepen. wel tijdig deze consequentie van de indus trialisatiepol itiek heeft voorzien. Een niet te verwaarlozen rol in de toeneming der vervuiling van de atmosfeer speelt ook de intensivering van het weg- en scheep vaartverkeer, terwijl ook de huisbrand een belangrijke factor is geworden. Vast staat wel, dat een verdere uitbouw van de industriële bedrijvigheid, indien enigszins mogelijk, niet tot een merkbare verhoging van de verontreiniging mag leiden. Der halve worden nu reeds door de overheid zeer stringente voorwaarden gesteld bij da oprichting van nieuwe bedrijven. Voor vele ondernemingen is produktie- uitbreiding een levensvoorwaarde, maar dit ontslaat hen niet van de plicht al het mogelijke te doen ter bestrijding van de luchtverontreiniging. Dit wettigt echter wei, volgens de ENGK eer. tegemoetkomende houding van de overheid, hetzij bepaalde financierings- en fiscale faciliteiten. Gevaar voor de licha melijke gezondheid mag dan, voor zover toi nu toe is gebleken. Slechts in geringe mate aanwezig zijn, de schade aan per soonlijke eigendommen is niet te verwaar lozen. Over de invloed van de luchtver ontreiniging op de geestelijke gezondheid, kan men aannemen dat deze niet onbe langrijk is. De industrie heeft getoond bereid te zijn de luchtverontreiniging ten koste van gro te investeringen te lijf te gaan. Het is voor de ENCK de vraag, lot hoever de industrie in deze moet gaan, mede gezien uit het standpunt, dat ook het algemeen belang niet gediend is met een verzwak king der concurrentiepositie van een be langrijk deel van het Nederlandse be drijfsleven. resp. nederlaag. Zo leverde het derde tref fen in de hoofdklas tussen ENCK en Vlaar dingen, met een 68—76 score, een 24- zege voor Vlaardingen op. Shell 2 heeft dus na de lc zitting de leiding met 6 p., gevolgd door Vlaardingen met 4, Schiedam '59 1 en Schiedam 729 2 beide met 3; ENCK met 2 en Shell t met 0 punten. In de le klas kreeg Sunlight i een 0—6- nederlaag aangemeten van Sunlight 3 met de indrukwekkende score van 2492. Een 60-zege leverde ook het treffen Sunlight 6Shell 4 op, met een 79—36 score voor de zeep ploeg. Het 3e team van Schiedam '59 won met 5—1 van het 5e team van deze club. Met een 5031 score. In de le klas B vielen eveneens tv ee 6—O-overwinningen te noteren. Sunlight 2 kreeg met 0—6 klop van Sunlight 4 (score 3772) en Sunlight 5 overwon met de zelfde cijfers Schiedam :49 4. Score: 100— 34, Shell 3 overwon. Vlaardingen 2 met 4-2; score 60—47. In de 2e klas A louter 6—0-zegepralen. Van Shell 5 op Shell 8 (103—14), van ENCK 2 op Maassluis 2 (55—22) en van Schiedam West op URL (102—41). In de 2e klas B zijn slechts 5 teams in gedeeld, waarvan Sunlight 7 op de le zit ting vrij was. Shell 7 moest met 0—6 (36— 79) het hoofd buigen voor Shell 7 en ENCK 3 sloot zijn strijd tegen Maassluis 1 met een 4—2-zege af (61—52). Promotie- en degradatieregeling: Uit de hoofdklas degradeert 1 viertal. Beide le klaskampioenen spelen 2 beslis» singswedstr ij den van elk 24 spelen om 1 hoofdklasseplaats. Uit eik der twee le klassen degradeert 1 viertal en uil elk der twee 2e klassen promoveert 1 viertal melijk in staat kunnen stellen om de ware bedoeling van een bepaalde handeling van de speler te doorgronden. Er zijn nog al tijd te veel scheidsrechters, die meer let ten op het gevolg van een handeling, dan op de bedoeling, die er aan ten grondslag ligt. Verder zei de heer Kappenburg. dat er ook nog wet wat mankeert aan de onder linge verhouding tussen de scheidsrech ters en dat daaraan wel het een en ander te verbeteren valt. Te dikvvjjls komt het nog voor, dat arbiters te veel met elkaar in debat gaan, hetgeen de verhouding ze ker niet ten goede komt. V.S.V.-voorzitter, de heer G. v.d. Borden kon na afloop van de bijzonder leerzame avond, de heer Kappenburg niet alleen hartelijk bedanken voor zijn komst naar Vlaardingen, maar gaf hem als aanden ken een attentie mee in de vorm van eer» blik ijzerkoekjes. De kampioenen van de plaatselijke hen- geiverenigingen en van de hengelaf de lin ger, van de personeels-verenigïngen heb ben zaterdagmorgen in de Vlaardingse Vaart een concours gehouden met als in zet een beker, die het eigendom blijft van de winnaar. De heer C. Vink, kampioen van „De Vriendschap" werd eigenaar van de be ker, die werd uitgereikt door de heer W. Coolen, voorzitter van de Vlaardingse Hen- gelaarsbond. De heer Vink is dus geen kampioen van Vlaardingen maar wel kam pioen van de kampioenen. Hij ving daar voor 630 gram vis, hetgeen ruimschoots voldoende bleek voor de eerste plaats. Tweede werd G. v. d. Zwart (490 gram); 3. J. v. Eyk <460 gram); 4. K. Struijs me* 450 gram en op de vijfde plaats M. Groen, die 365 gram vis naar boven haal de. Op zaterdag .16 oktober a.s. zullen alle verenigingen deelnemen aan dc korpswed strijden. In totaal zullen rond honderd personen aan dat jaarlijks terugkerende bengelfestijn deelnemen» Vrijdag werd bij de Eerste Neder- landsche Coöperatieve Kunstmestfabriek het jubileum van zijn 40-jarig dienstver band gevierd door de heer J. van Balde ren. hoofd van de afdeling declaratie van de E.N.C.K. De directeur, ir. W. A. den Bakker, had. ondanks de 40 dienstjaren van de jubilaris, toch eerst nog eens moeten nazien, waar uit nu wel precies diens werkzaamheden bestaan; hij heeft veel te maken gehad met het in- en uitklaren van schepen en regelt alle douane- «n belastingzaken betrekking tot de goederen, die het bedrijf bereiken en verlaten. De heer Den Bakker stelde het zeer op prijs, dat dit allemaal steeds zo „geruis loos" is verlopen en gaf aan zijp erkente lijkheid. voor hetgeen de heer Van Balde ren voor het bedrijf is geweest, vorm door het aanbieden van een gratificatie, samen met de jublleumspeid van het bedrijf. De heer G. C. Loodema was woordvoer der van het personeel. Hij haalde tai van herinneringen op en bood een diaprojector aan. Verder richtten nog het woord tot de ju bilaris de heren P, N. Hoogland, bedrijfs directeur van Delta Chemie; J. A. van Duren en J. K. de Vree, resp. hoofd en oud-hoofd van douane bij de Dienst Invoer rechten en Accijnsen, alhier en ten slotte de heer P. Meijer, namens de Rotterdam se Waterklerkenvereniging, In een humoristisch dankwoord, dat soms het karakter had van een geslaagde conférence, heeft de heer Van Balderen zijn erkentelijkheid uitgesproken voor de goede woorden en geschenken, die hem ten deel waren gevallen. In een bijzonder sportief duel heeft hefc eerste twaalftal van de chr. Korfbalclub Oranje-Nassau het kunststukje uitgehaald om de ex-hoofdklasser Snel uit Dordrecht met 6—3 te verslaan. Oranje-Nassau trok in doze ontmoeting het eerst ten aanval en al meteen met succes. H. Vink zorgde voor de openings treffer en dezelfde speler bracht binnen tien minuten de stand op 2—0. Na vakwis seling golfde het spel heen en weer; de partijen wogen goed tegen elkaar op al Was in deze fase van de strijd de aanval van Snel iets gevaarlijker dan die van de VI aar dingers. De verdediging van Oranje-Nassau liet enkele steken vallen, waar de Dordtena- ren wel weg mee wisten. Dat resulteerde in twee doelpunten zodat de partijen weer op gelijke voet stonden en de kansen weer geheel open waren. Doordat de nu opererende Vlaardingse verdediging de bal verkeend uitspeelde kwam Snel met 23 voor te staan, welke stand tot cie rust gehandhaafd bleef. Na de thee opende Snel een geducht offensief zijn voorsprong te vergroten, maar tot opluchting van de Vlaardïngers had het daarmee geen succes, hoewel de verdedi ging van Oranje-Nassau enkele malen door het oog van een naald kroop. Oranje-Nassau slaagde er langzamer hand in zich aan de druk te ontworstelen en bet zette enkele povere aanvallen op touw. In de 30ste minuut van de tweede helft slaagde J. Veldheer er in de gelijk maker te scoren en met nog 15 minuten te speten, was er toen nog van alles moge lijk. Snel leek door dit laatste doelpunt wat gedeprimeerd en daar maakte Oranje- Nassau een dankbaar gebruik van. Het be gon een fel slotoffensief en daarin bezorg de M. Romers zijn ploeg, tot grote vreug de van de talrijke Oranje-Nassau-aanhang, een verdiende 43 voorsprong. H. Vink bracht vervolgens de derde treffer in deze wedstrijd op zijn naam door een strafworp feilloos in te schieten (5—3) Snel gaf zich toen gewonnen en liet zelfs L. Veldheer nog een zesde doelpunt ma-, ken (6—3). De Dordtse ploeg accepteerde haar nederlaag sportief. Verdere uitslagen zijn VTQS— Oranje- Nassau 2, 53; Oranje-Nassau 4 Blauw wit 2, 66; Oranje-Nassau a ODI a, 50; Oranje-Zwart b Oranje-Nassau c, 0—1; DIO b Oranje-Nassau b 04. Het programma voor zaterdag luidt; Thuiswedstrijden: Oranje-Nassau TOF 4.15 uur; Oranje-Nassau 3 Kapel len, 2.30 uur; Oranje Nassau RWR (ju nioren), 4 uur. Uitwedstrijden: THOR 2 Oranje-Nas sau 2; THOR a Oranje-Nassau a; THOR b Oranje-Nassau b; THOR c Oranje- Nassau d. GEMEENTELIJKE KENNISGEVING Inenting tegen Difterie - Kinkhoest - Tetanus - Kinderverlamming en tegen Pokken Op donderdag 1 oktober laas van 1.30—J uur nm. zal ten huize van de Vlaardingse artsen .gelegenheid worden gegeven voor kosteloze inenting tegen: pokken voor kinderen beneden de leeftijd van. twee jaar: difterie - kinkhoest - tetanus - kinderver lamming voor kinderen geboren in. 1S6D of tater. Aan kinderen, die een half jaar geleden drie. maal werden ingeenï tegen difterie - kink hoest - tetanus - kinderverlamming. moet nog een vierde injectie worden gegeven om de verkregen Immuniteit voor een aantal jaren tc bestenöigen. Men kan zich zonder voorafgaande aanmel ding vervoegen bij de huisarts, waarbij het oranje inentingsboekje moet worden over- gelegd Ouders, dis hun kinderen geboden tn uwo en I96i volledig lieten inenten tegen difterie - kinkhoest - tetanus en tegen kinderverlam ming, worden er aan herinnerd dat deze kin deren nu voor een her inenting in aanmerking komen. Hierdoor wordt de immuniteit weer verlengd. Deze hcrtnentlng vindt plaats door gebruik van een gemengd vaccin tegen dc genoemde ziekten. Door de huisarts zal bon 5 uit het oranje inentingsboekje worden Inge- Hoewel de gunstige ontwikkeling op dc kunstmestmarkt zich heeft kunnen band haven, moet de eerste Nederlandsche Co- operatieve Kunstmestfabriek in haar ver slag over het op 30 april afgesloten boek jaar 1964/'63 melding maken van een tot f 3,1 miljoen {1963: f 1.4 min) gedaald exploitatiesaldo. Dit is vooral te wijten ge weest aan onbevredigende resultaten van de polyfosfatenfabriek en de aanloopkosten van dc nieuwe fosforzuurfabrlcfc. Daar naast heeft de loonexplosie, die niet door een verbetering van dc produktivlteil kon worden opgevangen, op de bedrijfsresulta ten druk uitgeoefend. De totale baten uit deelnemingen stegen tot f847.100 {f 649.700). Afschrijvingen vergden f3.6 min (f4,7 min). Aan leden- voordeel werd in totaal f395.800 (f 598.100» uitgekeerd. Vooruitzichten: in het lopende boekjaar zullen de bedrijfsresultaten sterk onder druk staan van de stijging van g rond stol- fenp rij zen en loonkosten, terwijl daarte genover niet of nauwelijks een verhoging van de verkoopprijzen te realiseren valt, Met alle kracht wordt derhalve gewerkt aan een verder rationalisering van de be drijfsvoering. De aankoop van zwavelzuur gaf grote zorgen. In de komende jaren zal de pro- duktie van dit halffabrikaat moeten wor den uitgebreid. De fosforztiurfabriek heeft na een lange aanloopperiode de geplande prcduktiecapaeiteit bereikt. De directie koestert redelijke verwachtingen van de verkoop. De verkopen van meststoffen wer den enigszins geremd door de schaarste aan zwavelzuur. Ondanks de investe ringen van de laatste jaren Is men er niet in geslaagd de polyfosfatenfabriek renda bel te maken. Ook voor de toekomst ïs geen verbetering in het vooruitzicht. Slechts een totale modernisering en schaal vergroting van de fabriek, waarmee grote bedragen gemoeid zijn. zouden een oplos sing bieden. Ingrijpende maatregelen om aan de huidige situatie een eind te maken zuilen spoedig worden genomen. Samen met de grote Amerikaanse ma kelaarsfirma voor kunstmeststoffen. Cen tral Resources Corporation, werd een nieu we n.v. gesticht, onder de naam Eurofert Holland N,V. Deze vennootschap heeft een maatschappelijk kapitaal van een miljoen gulden, waarin beide partners voor f230.000 nominaal deelnemen. De aande len zijn bij de oprichting voor tien pro- cent volgestort in contanten. Eurofert Hol land heeft de distributie en verkoop ver worven voor de grote ammoniakfabriek, die Esso op Rozenburg zal bouwen. De directie van de ENCK acht deze stap voor de toekomst van grote betekenis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 1