SÏÏIMMSCH NHBLAD Dienstencentrum van De Valkenhof komt geleidelijk tot ontwikkeling Hippo Campus startte met operagezelschap Ptccola mm Gisteravond voor het eerst toneelzaal verhuisd DOY vierde zevende lustrum met huldiging jubilarissen Vlaard. Basketballvereniging oefende voor nieuwe seizoen KLACHTEN Taak naar binnen en naar buiten De heer A. Hoogendijk nam afscheid van HVO HVO heeft achterstand gedeeltelijk ingelopen Matroos vernielde lantaarn Ledenvergadering De Coureur Agenda Gerard Vroegh en Thijs Kraal zwarte band Ongelukken bij voetbal Beste prestaties van Vlaardingen 1 en 2 Friese ver. Lyts Bigjin Situatie op Marktmiddeleeuws w ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD WOENSDAG 13 OKTOBER 1965 A Hoofdagenfschap cn Redactie: *i VLAARDINGEN, Sm. Hovenstr. 3229 Redactie: Tel. 545» over bezorging: Vlaardingen: 18.30 tot 19.30 uur: Handelstraat 18 - Telefoon 3345 Het was op 17 mei. dat de commissa ris van de koningin In Zuid Holland het Holyziekenhuis en zijn echtgenote De Valkenhof opende. We zijn nu bijna 5 maanden verder, Hoe reilt en zeilt het ln D-i Valkenhof, het eerste gemeentelijke bejaardencentrum in ons land met een dienstencentrum? Gisteravond hield de Ned. Keisvereniging: in de toneelzaal een filmvoorstelling: voor haar leden. De to neelzaal met haar 144 zitplaatsen behoort tot het dienstencentrum. Zij saat das ook er beschikking van dc gemeenschap bui tén het bejaardencentrum. Voor een huur prijs van f 75 per avond. De Ned. Relsver- eniging is de eerste, dlc hier gebruik van heeft gemaakt. In de pauze konden de bezoekers een kop koffie bestellen.. Te- gén kostprijs. Voor f 0,40. Bereid In de keuken en geserveerd in de hal van het dienstencentrum door directrice M. C.M. Prins en haar huishoudelijke kracht me vrouw Hendriks. Voor mej. Prins was dit haar eerste nieuwe belevenis als direc trice van liet dienstencentrum. Tot hel dienstencentrum behoort ook «en receptiezaaltje met 40 zitplaatsen. Huurprijs f15 tot f25. Hiervan is nog geen gebruik gemaakt. Wie de toneelzaal óf receptiezaal huurt voor recepties kan ook de beschikking over de keuken krij gen en voor eigen bediening zprgen. De ze zalen zijn niet beschikbaar voor brui loften. feest- en dansavonden. Wordt van de bediening van de staf van het diensten centrum gebruik gemaakt. dan worden geen alcoholische dranken geschonken, want er is geen verlof. Op deze eerste avond was er'alleen nog koffie te verkrij gen, maar dat wordt uitgebreid met fris- di anken. In de zeer ruime hal van het diensten centrum bevindt zich ook een toko: een moderne kapperszaak met rookbenodigcf- heden. Deze is echter nog niet in gebruik. Evenmin het gedeelte op de le etage voor medische'doeleinden. Dat is nog her metisch gesloten. Het dienstencentrum heeft een taak naar binnen en een taak naar buiten, zo lichtte directrice mej. Priris toe. Met als doelstelling, dat deze taken een identiek karakter krijgen.Maar dat moet groeien. De taak naar binnen, voor de 265 bewoners van de 176 woning- gen In dit bejaardencentrum, wordt uiter aard het eerst ter hand genomen. Zij om vat: de verzorging door de wijkver- 9 Met een filmvoorstelling werd gister avond de toneelzaal van De Valkenhof voor het eerst door de Ncrt. Keisvereniging gebruikt. Op het toneel riet u voorzitter G. Langbroek de leden toespreken. pleegster; verzorging en huishoudelijke hulpverlening door de bejaardenverzorg sters bij tijdelijke ziekte: de verstrekking van warme maaltijden; de verzorging van de was en het zorgen voor ontspan ning. De geneeskundige verzorging der be jaarden is voorlopig buiten beschouwing gelaten. Aan de opzet hiervan, wordt nog steeds gedokterd. EERSTE AANLOOP Wat wordt thans van deze taak verwe zenlijkt? En hoe is het met de bezetting van de staf van het dienstencentrum ge steld? Mej. Prins wordt sedert de ope ning terzijde gestaan door bejaardenver zorgster mej. A. Spaans en twee huishou dclijke krachten. De opzet is, dat deze stal verder uitgroeit met een assistente voor de directrice, drie bejaardenver zorgsters en een huishoudelijke hulp. Er zijn thans 5 patiënten, die van de staf verzorging en huishoudelijke hulpver lening ontvangen. Het aantal oewoners, dat van de centrale wasserij in het be jaardencentrum Billltonlaan gebruik ma ken, neemt gestadig toé- Dit loopt over h'-;t dienstencentrum. Aan de verstrek king van warme maaltijden blijkt nog geen behoefte te bestaan. ONTSPANNINGSWERK Het ontspanningswerk komt steeds meer op gang. Zr is eer. gemengd koor opge richt. met Am. Vranken als dirigent. Hel omvat reeds 04 leden. Overwegend da- mos, maar toch ook met een goede heren- bezetting. Uit de modeshow, die de stich ting Huishoudelijke en gezinsvoorlichting in de Valkenhof hield, is een naaicursus ontstaan, waar 12 hcwoonstrrs nnn deel nemen. Plannen zijn in voorbereiding daar con cursus bloemschikken aan toe te voe gen. In de recreatiezaal wordt maandelijks een koffieuurtje gehouden voor het leggen van contacten. Deze verlopen 2eer geani meerd. Donderdagmorgen staat er weer een te wachten. Op het eerste koffieuurt tje ontvouwde de directrice het plan vol gend jaar oktober een bazaar te houden voor het ontspanningsfonds. Daarvoor is nu reeds een werkgroep uit de bewoners gevormd, die zich met de voorbereidïn. zal bezighouden. Voor de uitwerking van concrete plannen wordt 19 oktober, 's mid dags 2 uur, in de toneelzaal een bijeen komst belegd. De directrice toonde ons een aangeklede pop en prachtige baby kleertjes ais de eerste door de bewoon sters vervaardigde produkten voor de ba zaar. die vooral fraaie handwerken zal etaleren. Want voor de bazaar wordt een handwerkclub opgericht. De bibliotheek in de recreatiezaal omvat reeds een kleine 100(j boeken nagenoeg alle spontaan ge schonken. Zij wordt door de directrice en. een vijftal bewoonsters beheerd. Bij alle ontspanningsactiviteiten worden de inge zetenen van het bejaardencentrum zoveel mogelijk ingeschakeld, om de gemeen schapszin te vorderen. RECREATIEZAAL FUNCTIONEERT REEDS ALS BE JA ARDENSOOS De recreatiezaal, met leestafel," biljart, televisietoestel en gezelschapsspelen, fun geert reeds als bejaardensociëteit. Want ook bejaarden van buiten maken hiervan al gebruik, Zo zagen we gistermiddag twee bejaarde leden van de schietvereni ging Wilhelmina, de heren Verboon en Van der Kaaïj. een partijtje biljarten. Het biljart is de gehele dag bezet. Aan dc leestafel kan men in een groot aantal geïllustreerde weekbladen neuzen. Klaver jassen blijkt het meest geliefkoosde kaart spel te zijn. 's Avonds is de recreatiezaal vrijwel leeg en doet -het televisietoestel nauwelijks dienst Rond 90 procent van de bewoners bezit zelf een televisietoestel. Tweemaal heeft Jo Mulder met haar ko ren en de muziekvereniging Insulinee een avond opgeluisterd. In de nog aan te leggen tuin komt een veld voor het in Frankrijk alom beoefen de balspel: jeu de boules. Gisteren, wer den de tegels hiervoor aangevoerd. De hobbyrufmte voor het beoefenen van han denarbeid is zojuist gereed gekomen met het plaatsen van een werkbank. Hoe be valt het de bewoners in. De Valkenhof? Daarover en nog meer een volgende keer. Na 44 jaar zijn krachten te hebben ge geven aan het Havenbedrijf Vtaardingen- Oost is de heer A- Hoogendijk de groep gepensioneerden van HVO gaan verster ken omdat hij daarvoor dc leeftijd heeft bereikt. Dinsdagmorgen was er in het restaurant Vulcaanhaven een afscheids bijeenkomst, waar de onlangs tot direc teur benoemde ir. H. van Rossen als eer ste het woord voerde. Deze bad oog zowel voor de tragische als voor de blijde as pecten van een afscheid en schetste de beer Hoogendijk als een van de prettig ste medewerkers in het bedrijf. Hij heeft gedurende 33 jaar als stoker cn machinist op de drijvende kranen van het havenbe drijf. gewerkt en toen de stoomkranen het veld moesten ruimen verhuisde de heer Hoogendijk naar de bankwerkerij, waa* hij een gewaardeerd lid werd van dc ..schroef- en asploeg". ALs kraanmachi nist heeft hij nog met een van de stoom kranen een aandeel gehad in het dichten van de dijken rond Schouwen en Duive lend, na de watersnood ïn 1853. Jr. v. Ros- seti wees ook op de liefhebberijen van de heer Hoogendijk, schilderen en bouwen van scheepsmodellen. Van die modellen stonden er vier in het Visscrijmuseum, tijdens de orilangs gehouden tentoonstel ling, Namens de directie van HVO bood ir. v. Hossen, met zijn dank, de gebrui kelijke enveloppe met inhoud aan en hij bedacht mevrouw Hoogendijk met een fraaie ruiker rozen. Namens de bazen beeft afdelingsbaas C den Boogert afscheid genomen van de heer Hoogendijk, Hij overhandigde een vroege „surprise" ais aandenken. Ook de heer Visscher bood namen3 de onderne mingsraad een geschenk aan en dc heer H. v. Vliet, baas van dc bankwerkerij was woordvoerder van het personeel van deze afdeling. Het eerste tiental van de schaakvereni ging H.V.O.. dat de vorige week tegen Rotterdam 3 haar competitiewedstrijd moest afbreken met een 41 achterstand heeft kans gezien die achterstand gedeel telijk in te lopen. Na de hervatting wis ten A. de Jong en C. v.d. Mark-hun par tij op zeer snelle wijze tot winst om te buigen, waardoor de stand op 4—3 voor de bezoekers kwam. Toch zal het voor de havenmensen moei lijk worden om ten hoogste een gelijkspel uA het vuur te slepen, E. C. Heyna heeft na twee speelavonden nog geen resultaat geboekt, dat naar zijn zin was. Wel bood zijn tegenstander remise aan. maar om dat HVO daar niet mee gebaat 'is. werd de partij voor de tweede maai afgebroken e:i het ziet er naar uit, dat nog enkele uren moeten worden gespeeld eer men het over de uitslag eens zal zijn. De overige twee partijen zullen vermoe delijk in remise eindigen, waaruit dus blijkt, dat een benauwde Rotterdamse overwinning wel In het verschiet ligt. HVO 3 dat tegen Spangen 4 een 32 achterstand had opgelopen is in het uit spelen niet wijzer geworden. J. de Breems wist wel het volle punt te behalen, maar H. de Koe verloor. P, de Goede bereikte remise, terwijl C. Vester zijn partij an dermaal moest afbreken. De voorlopige stand luidt daardoor thans VA—ZVs voor de Spangenaren. De politie betrapte op het Liesveld op heterdaad een 21-jarige matroos bij het vernielen van een straatlantaarn. De jon geman zal zeker „bijgelicht" worden. Het bestuur van de Vlaardingse renners- dub De Coureur heeft een algemene le denvergadering uitgeschreven, die zondag, 24 oktober, gehouden wordt in het clublo kaal, Volksgebouw, en die 's morgens om tien uur begint. In bespreking komt het winterseizoen 1965- 66, Het bestuur over weegt ook, bij wijze van proef, tot de eerstvolgende jaarvergadering een zelf standige wedstrijdcommissie in het leven te roepen. T\E reeks voorstellingen die dit seizoen onder de naam ..Hippo Campus" Vlaardingen zijn weg zal vinden, ging gisteravond in de Harmonie van start met een voorstelling door het operagezel schap „Piccola" uit Amsterdam van „Le Nozze di Figaro" van Mozart. De voorstellingen worden door de leiding van de Stadsgehoorzaal georganiseerd om ook de oude vertrouwde zaal Harmonie wat meer in het culturele leven van. Vlaardingen te kunnen betrekken. Het moet ons van het hart dat de start van deze reeks niet gelukkig was. In de folder lezen we dat het de bedoeling van Hippo Campus" is, evenementen te or ganiseren die diverse facetten van de kunst belichten „op een prettige manier". Of het in de bedoeling ligt in 't vervolg elke avond zo „gemoedelijk" te doen schijnen als gisteravond, is onbekend, maar wanneer'we het. programma van het winterseizoen bezien is het duidelijk dat er indrukwekkender gebeurtenissen te ver wachten zijn als een optreden van het „Danzi-kwartel" of de inleiding van Mi- chiel de Ruyler over „Jazz gebeurt nu' Als voorbereiding op het nieuwe wed- itrijdseizoen hebben enkele teams van de Vinardingse Basketballvcreniging Basket Boys enkele vriendschappelijke wedstrij- s den gespeeld. De vereniging is dit jaar zo gelukkig op zaterdagavond gebruik te i kunnen maken van de turnzaal in het ge- meen te lyceum, 2odat de thuiswedstrijden ook werkelijk thuis gespeeld kunnen v;or- i den; voorheen moesten de Vlaardingers daarvoor altijd naar de Rotterdamse Ener- I fiehal. Het damesteam kwam in de nieuwe WOEXSD/VG FJoreslaan 41. 2.30 uur: Groene-KruJscursus moederschapszorg en kiaderhygiëne. Emmastraat 38., 8 uur: Openare vergadering SGP; spreker ds Venema uit Zwtjndreclu- Bladsgchoorza al, 8.15 uurToneelgroep Theater i voor Vlaardings Kunstcentrum met „Liefde onder de olmen". S Luxor, 2.30 uur: Tornado (al): 8 uur: De rode lampjes (33 j.J- Geopend: Wes-.crapotheek, Voorstraat S3, tel. 2583. j DONDERDAG stadsgehoorzaal, 3 uur: Toneelavond Friese vereniging Lyts Bigj in. Goudscsingel 81A, 3 uur: Groene-Kruiscursus kleuter verzorging. Luxor, 8 uur: Zeven gladiatoren van Sparta (U j-1. Geopend: Westerapotheek, Voorstr.53,tel-2633 TENTOONSTELLINGEN Yishank, tot 20 oktobor: Expositie schilderijen, gouaches en tekeningen van Jan van Reeven en Aart Êlshout. 14 oktober Afnemende maan Zon op 7.03 uur. onder 17-49 uur Maan op 19.42 uur, onder 11.17 uur speelgelegenbeid het eerst tussen de lij nen voor een. ontmoeting met stadgenoot ROVS. De Basket Girls, die vorig jaar promoveerden naar tie eerste klasse van het district Rotterdam, speelden een veel belovende wedstrijd. Als de ploeg dit spel peil weet te handhaven, zal zij zeker in de eerste klasse behoorlijk mee kunnen draaien. ROVS werd met 51-18 verslagen, na een ruststand van 19-3. Coach C. Krayo had opdracht gegeven het z.g. float in g- systeem toe te passen, vat de dames uit stekend afging. Vooral in de tweede helft werden met snelle uitvallen veel doel punten gemaakt. Hierbij viel vooral Jean 't Hart op, terwijl ook Hanneke van Noor- dennen en Marijke de Vries <ie basket vele malen wisten te vinden. Daar boven dien de verdediging van de Basket Girls goéd was kreeg ROVS gen enkele kans. e Over de prestatie van de heren valt Over de prestaties van de heren' valt waar behaalde het eerste team een ruime overwinning, eveneens op RO/S. maar deze ploeg was verre van volledig en mis te wisselspelers. Basket Boys miste Cor Papeveld, die op zee vertoeft en Jaap Boon. die meende vlak voor de competi tie van vereniging te moeten veranderen. Do invallers deden hun best, maar hebben nog in het geheel geen wedstrijdervaring. Mede hierdoor was het ploegveroand ver te zoeken en /an het floatïngsysteem kwam niets terecht. Toch lukte het Leen Boon en Gerrit van den Berg menigmaal door de ROVS-verdediging heen te drin gen: ze scoorden resp. 19 en 16 punten. Verder viel het goede ingrijpen van Bert Berkhout op. Toch zal Basket Boys in de competitie anders voor de dag moeten ko men om een goede plaats op de ranglijst te veroveren. Het zevende lustrum van de Vlaard in] se vrijwillige. Brandweervereniging „Door Oefening Vaardig" is dinsdagavond in de grote «aal van gebouw Triangel gevierd rwet een gezellige feestavond waarbij stemming niets te wensen overliet. Be halve het feest np zichzelf, ging er nog een ander feestelijk programma aan voo- af en dat was de huldiging van een aan tal jubilarissen voor bewezen trouwe dien sten. Deze werden toegesproken door de bur gemeester, ror, J. Heusdens. die hen dankte voor de wijze waarop zij zich hadden ingezet in het belang van de ge meente. Het was mr. Heusdens opgeval len dat „Door Oefening Vaardig" het ka rakter heeft van een gezellige vereniging met als doelstelling onder andere het be hartigen van de belangen van de brand weerlieden en van de gemeente Vlaardin gen. De burgemeester sprak de wens uit, dat vele jongeren zich zouden aansluiten bij de brandweer en dat er nog meer geoe fend zou worden opdat het eerstvolgende lustrum met vertrouwen tegemoet zou kunnen worden gezien. Voorts gaf mr. Heusdens het bestuur in overweging om: het devies Doorzetten overwint alles voor ogen te houden. De opperbrandmeester H. Groeneveld was in feite dé jubilaris van de avond. De vereniging bestaat 35 jaar en de heer Groeneveld is 35 jaar aan D.O.V. verbon den. Wel werd deze vereniging op 3 ok tober 1930 opgericht en trad de heer Groe neveld op 24 oktober van dat jaar toe «Is lid. maar dit doet toch geen afbreuk aan de indrukwekkende periode welke hij bij de brandweer heeft meegemaakt. Opperbrandmeester II. Groeneveld, de brandweercommandant van de Ylaardmg- se Vrijwillige Brandweer „Door oefening Vaardig" is door burgemeester mr. J, Heusdens onderscheiden met de gesp. Deze zinsnede is afkomstig van mr. Heusdens, die opmerkte dat de heer Groe- heveld met veel toewijding de belangen van de brandweerlieden altijd heeft be hartigd, Vorig jaar -had de heer Groene veld .de wens te kennen gegeven het brandweer bijltje er bij neer te leggen vanwege zijn leeftijd (60 jaar), maar op verzoek van het gemeentebestuur heeft hij nog wat „bijgetekend". En het ver heugde de burgemeester, dat de heer Groeneveld er in toegestemd heeft, voer onbepaalde tijd het commando over D.O.V. te willen blijven voeren, hetgeen ook van toepassing is voor de ondercom mandant, de heer J. Rietveld. De onderbrandmeester D. Sas heeft een diensttijd van 30 jaar bijna achter de rug evenals hoofdbrandmeester H. van Toor, die niet aanwezig kon zijn. Dit drietal is de gesp met oorkonde en baton toege kend. en voorzover aanwezig door de bur gemeester uitgereikt. In verband met 12 jaar trouwe dienst werd het bronzen kruis met oorkonde en baton uitgereikt aan me vrouw Van Zanten, die haar zieke echt genoot verving, aan dc hoofdbrandwacht B. Tamboer en aan de brandwacht 2e klasse L- Wissenburg, Na het officiële gedeelte vermaakten de aanwezigen zich met „Stiefbecn Show" waaraan medewerkten Kien van Nuner., Wim Bosch. Henk Bukman, Annie Meijer, .Tan van Oost en de Flard inga Girls met The Shady Sides. Ten slotte werd het ju bileum afgerond met een bal na. Het operagezelschap ,.1'iccola" heeft het nobele doel voor ogen de operakunst wat geliefder te maken bij niet-operapu- bliek. Zij doet dit door de opera schijnbaar te ontdoen van alle indrukwekkendheid van een groot podium, grote orkesten, grote koren enz. Zij brengt de opera terug op een zo kleine ruimte, dat de acteurs en actrices 2ich nauwelijks bewegen kunnen. Dat klei ne toneel neemt de plaats in van wat voor het moderne toneelpubliek het zogenaam de „open toneel" is: men ziet alles wat er gebeurt zoals décorwisselingen. De sprookjes-Image wordt echter in stand ge houden door glinsterende kostuums die echter niet helemaal passen bij de weini ge décorstukken. De laatsten beantwoor den aan hun doel omdat ze de zo graag erin betrokken fantasie van de toeschou wer aan het werk zet, de eersten doden echter diezelfde fantasie door hun gede tailleerdheid. T^E opera wordt vriendelijk ingeleid. De spelers en speelsters worden aan het publiek met name voorgesteld. De vereiste gemoedelijkheid" deed een duidelijk programma achterwege blijven. Nu was de reeks namen van de medewerkenden voorzover te verstaan, veel te lang om te kunnen onthouden. Het gehele verhaal van Figaro's huwelijk en alles wat daar aan vast zit wordt uit dc doeken gedaan. Ook wordt gemotiveerd waarom de aria's in het Italiaans gezongen zullen worden: opera is ce:i op muziek gezet toneelstuk en van dit toneelstuk was de oorspronke lijke tekst in het Italiaans gesteld". Wanneer we ons dan nog bepalen tot dc eigenlijke voorstelling moet worden opge merkt dat ook dc muzikale kant van deze voorstelling weinigen voor dc opera ent housiast za! hebben gemaakt, of het moet de veelbelovende stem van de page Che- rubino zijn gewweest. De verbindende teksten tussen de aria's werden in het Nederlands gesproken maar soms met een hinderlijke dialectische uit spraak. Er zal nog hard moeten worden gewerkt om het doel dat „Piccola" zich heeft ge steld op een wat verfijndere, minder di lettantische manier te kunnen realiseren. A. MEKES Tijdens zondag gespeelde voetbalwed strijden is in Vlaardingen in twee gevallen een ongeluk gebeurd, waardoor een speler naar het Holyziekenhuis gebracht moest worden. In de wedstrijd Zwart-WitZwaluwen 2 lie]) een 22-jarige speler van Zwart-Wit een verwonding aan de borst en een ge broken rib op en. in de wedstrijd Fortuns -Martïnit 2 raakte de 24-jarige Fortuna- speler H- W. de Korte gewond; hij brak het linkerbeen. De twee kersverse zwarte banden. Gerard Vroegh (17) rechts en Thijs Kraal (16) Jinks- Twee jonge pupillen van sportschool Van Gorsel hebben de zwarte band ver overd: Gerard Vroegh (17) van de sport school West wijk en Thijs Kraal (16) van de sportschool in Hoogvliet. Zij behoor den tot de 27 kandidaten, die het prakti sche gedeelte van 't zwarte band-examen al achter de rug hadden en zaterdag in Bloemendaal voor het laatste gedeelte op gingen. bestaande uit de onderdelen kata en techniek. Na het eerste onderdeel ble ven er nog slechts 8 kandidaten over. die aan het laatste onderdeel mochten deel nemen. De twee leerlingen van sportschool Van Gorsel hadden het beste kata laten zien: een oefenvorm, waarbij een voorge schreven aantal worpen moeten worden uitgevoerd, die de perfectie moeten bena deren. Gerard Vroegh bracht het op het onderdeel techniek er ook uitstekend af. Thijs Kraal werd zelfs het hoogste cijfer 5 toegekend. Beiden kregen een compli ment van de als zeer streng bekend staan de examinator Wagenaar uit Amsterdam en dat wil voor wie in de judowereld be kend zijn. heel wat zeggen. Wat Gerard Vroegh betreft, hij is voor bestemd de opvolger te worden van Franz Ivasko. de nationaal en Europees jeugd- halfmiddengewichtkampioen, die inmid dels 18 jaar js geworden en naar de oude re-leeftijdsgroep is overgegaan. Gerard is een persoonlijke leerling van Chris de Korte, die momenteel een leergang in Ja pan volgt, Gerard bereidt zich intensief voor op de eerste stap: op de komende Zuidhollandse judokampioenschappen. Toen hïj op 13 september 1958 30 jaar werd be hoorde tot zijn verjaardagsgeschenken, zich als judüleerling van sportschool Van Gorsel te mogen laten inschrijven. Het le twaalftal vau de korfbalclub Vlaardingen is de enige nog ongeslagen ploeg in zijn afdeling. Zoodag werd de strijd legen de grote rivaal van vorig sei zoen. Ten Donck, ïn een 8-5 zege omge zet. Het 2e twaalftal volgde dit goede voorbeeld. Het keerde met een 1-3 zege van mede-titelkandidaat De Bermen terug. Beide 12-tal len komen zondag voor een vuurproef te staan. Zij treden dan tegen de koploper in hun afdeling aan: het le tegen Ter Gouw en bet 2e tegen Unicum 2. Bij de rust was de stand in de wed strijd Vlaardingen—Ten Donck 3-3, wat de juiste krachtsverhouding weerspiegelde. Elly Suisse, Kitty Christiaansen en Hans Ketting vonden voor Vlaardingen de korf. Dg goed getrainde Vlaardingse ploeg voer de na de hervatting het tempo dermate op, dat de tegenpartij naar een 6-3 achter stand werd gedrukt, waarbij Wanny Dijks hoorn. Fred Foot en Koos de Ugi oe mand van Ten Donck doorboorden. Na tf-4 werd het door Fred Radcma en An drea Ligtmans 8-4. De eindstand, werd 8-3. Een gehavend Vlaardingen 2 bewerk stelligde na een 1-1 ruststand een 1-3 zege op De Bermen, waarbij de doelpun ten werden gemaakt door Caro Quist, L:a Smith en Haas van BcrkeL Overige resultaten: Vlaardingen 3Sperwer fl 2-3. Ter Gouw 2—Vlaardingen 4 2-9; junioren-wed strijden Schiedam lVlaardingen 1 4-G; Vlaardin gen 2Unicum 0-6; adspirantenwedstrijd Vlaardingen A—Het Zuiden D 4-2, Vlaar dingen B—Succes D 10-0. OSCR C-Vlaar- dingen D 6-1, Vlaardingen E—Trekvogels 2-1. Evenals voorgaande jaren opent de Friese vereniging „Lyts Bigjin" baar win terseizoen met de nieuwste revue van het Friese beroepsgezelschap Tetman de Vries. Dit gezelschap geeft van deze re vue „Hjtr is de ein fan wei" op donder dag, 14 oktober een. voorstelling in de Stadsgehoorzaal. Aanvang acht uur. Vlaardingen Is nïet rijk aan historisch stedescboon; de visserij heeft er wel eeuwenlang de burgerij een beslaan opgeleverd, maar zij bracht niet de grote welvaart, die nodig om bouwwerken tot stand te brengen, die ook voor het nageslacht van meer dan normale bete kenis zyn. En wal er ia dit opzicht nog is geweest, ver dween grotendeels door rampen als de grote brand, the bet belangrijkste deel van het toenmalige Vlaar dingen in as legde. Een van de dingen, die ons uit het verleden zij» overgebleven en die ver dienen in stand gehouden te worden, Is de Markt met de Grote Kerk en de om ringende bebouwing. Het Is weliswaar geen object om een vreemdelingenindustric op tc bouwen, maar het is een plekje Vlaardingen dat onmiskenbaar sfeer heeft. Te prijzen valt dan ook het standpunt van ons ge meentebestuur. dat besloot dit vermoedelijk alleroud ste gedeelte \Tin onze stad buiten de saneringsplannen te honden ea er naar te streven dit pleintje onge rept fe bewaren, resp. te herstellen In de er bjj pas sende sfeer. Een van de dingen, die in dit verbami werden gedaan, was het plaatsen van gaslantaarns in plaats van de gebrui kelijke electrische verlich ting. Oude lantaarnpalen, die elders afgedankt zijn, werden hier geplaatst eu zij dragen metterdaad In wezenlijke mate bp tol bet gewenste effect. Mits zij ook branden natuurlijk, want anders ontstaat een situatie, die wat al te let terlek middeleeuws aan doet. We vragen ons dan ook af, of het nu nog niemand opgevalle» |s, dat deze sfeerrijke verlichting van onze Markt al geruime tijd ernstig in gebreke btfjft. Op een rondwandeling tel den wij liefst elf lantaarns die in het geheel niet brandden en twee, waarvan pas b|j nader inzien bleek, dat zü het toch wel deden. Zeker zo lang de Markt nog een veel gebruikte schakel Is in de verkeers verbindingen levert zo*n situatie ernstige bezwaren op cn het is heus zaak, dat hieraan iets wordt gedaan. Ieder zal begrypeu, dat juist omdat gasverlichting buiten de normale gang van zaken valt, storingen hier minder vlot en min der gemakkelijk ontdekt en verholpen kunnen worden; de tjjd, dat de lantaarnop steker met ztfa laddertje dagelijks ieder lichtpunt controleerde en zo nodig herstelde. Is voorhy. Dat kon echter bekend rijn toen besloten werd hier gaslantaarns te plaatsen en. het is nu zaak, dat ze dan ook op bevredigende w\jze hun werk doen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 1