.EfllKH mu 25 Arnhemse zcekadetten brachten bezoek aan wJacob van Heemskerck" Verlies voor zaterdagclubs Herstel voor DRZ en URSUS SCHIEDAMS LAGER VOETBAL Tweeduizend bakjes fruit na oogstdiensten bezorgd De Hollandiaan zit op rozen KLACHTEN OP EX-MIJNEN VEGER JAN VAN GELDER ZEILWEDSTRIJD y iff daagse Bakkers Zilveren Koorzanger AT O AAR. ANNëëR. PTT-ERS BIJEEN Sunlight verloor door gebrek aan enthousiasme Onteigening (op één na) door Kroon goedgekeurd Arnold van Mil bezocht Schiedam K.D.O. GAF CONCERT Alle rivalen verloren The Red Stars verloor met 24 van OFB Hoofdageatschap en Redactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 26S09Ï EOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD MAANDAG IS OKTOBER 1965 B over bezorging Schiedam: van 18.3019.30 uur en 's zaterdags van 46 uur Tel. 265828, Vlaard.dijk 171 b SCHIEDAM Het Schiedams? Zeeka- riet korps „Jacob van Heemskcrck" heeft In het afgelopen weekeinde 25 kadetten uit Arnhem op bezoek gekregen. De Schie dammers hadden de Arnhemmers reeds eerder ontmoet op een zomcrvabazitïe- kamp jn Loosdreeht, Het is een uni cum In de geschiedenis van de zeekadet- korpsen in ons land, dat een dergelijk weekeinde is gehouden. De Arnhemmers arriveerden vrijdagavond per trein op hot station, alwaar de kadetten «it Schiedam hen hartelijk begroetten. Vandaar zijn zij gezamenlijk naar het terrein van Werf Gusto ge trok km, alwaar het onderkomen van de Schiedamse zeekadettcn. de voor malige mijnenveger „Jan van Gelder" aan (J l«dc gemeerd ligt- De jongelui hebben in gezelschap van hun officieren nader kennis gemaakt met elkaar. Aan boord heerste een gezellige sfeer. Tegen elf uur klommen de kadetten In hun hangmatten om van hun nachtrust te genieten. 32 Schïedammers bevonden zich eveneens aan boord. Reeds vroeg moesten de jongelui hun hangmatten verlaten om op het appel te verschijnen. De zaterdag zou geheel Lr het teken, van de sport komen te staart. De officieren P. Bergvelt en H. N. Haas hebben deze dag voortreffelijk georgani seerd. Ha het ontbijt en ochtendappèl werd de sport-competitie tussen de Zeeka- cletkorpsen geopend met een voetbalwed strijd, die in gemoedelijke sfeer verliep. Bij do rust stond het reeds 4—1 voor de Schiedamse zeekadelten. Tevergeefs pro beerden de Arnhemmers de achterstand in te halen. De Schiedammers hadden een te sterke opstelling, hetgeen resulteerde in een eindoverwinning van 81. Vervolgens werd appèl gehouden aan dek van de „Jan van Gelder" Borst voor- uit, armen strak"', klonk het uit de mon den van. de officieren. De jongens, die ge kleed waren In. blauwe marine-hemden, gaven aan de bevelen strikt gevolg. Het was een. kleurrijk schouwspel de jongens op het dek aangetreden te zien slaan- Tweede programmadeel van de sport competitie vormde een roeiwedstrijd. De jongens bestormden na het sein van hun commandant de sloepen, die aan de kade gemeerd lagen. Iedere sloep had een be manning van acht koppen, die aangevuurd werden door de bootslieden. Met forse sla gen roeide men naar het midden van. de haven. Na een sein vanaf de „Jan van Gelder" s'artten de sloepen. De Arnhem se bootsman JL S. van de Wal vuurde zijn manschappen aan, terwijl bootsman Aaidert van der Vlies van het Schïedamse korps op zijn beurt de jongens aanmoedig de. De Schiedammers maakten, een snel le start en lieten al na enige minuten de Arnhemmers achter zich. Het was een prachtig schouwspel onder een. wolkenlo ze hemel, waaraan een stralend zonnetje baar volle medewerking verleende. De Arnhemmers hadden aanvankelijk geen tempo, doch zij deden, enkele tientallen meters voor het eindpunt hun uiterste best om dr achterstand in te halen. Voor het Hoofd draaiden de sloepen, en vervolgens roeide men naar de „Jan van Gelder" terug. Spannend was de hookbalwedstrijd tus sen de kadetten. Niet alleen, zij namen hieraan, deel, maar ook de secretaris van hefc korps „Jacob van Heemskerck", de heer S. A. Sprong en commandant G. J. Balster van het Arnhemse korps. Omstreeks het middaguur genoot men van Chinees eten. De middag werd be steed aan het versieren van een zaaltje in Kethel, waar 's avonds een danBavond werd gehouden. Ook gingen de lessen In on derhoud schip en schilderen gewoon door. De zondag werd besteed aan een zeil wedstrijd, met drie sloepen naar Hoek van Holland. Doordat het Schïedamse korps slechts twee zeilsloepen ter beschikking had, werden zaterdagmorgen een aantal kadetten naar Krimpen aan de IJssel ge bracht om een zeüsloep, die ter beschik king gesteld was door de V.N.S.. naar Schiedam te roeien, hetgeen wel vijf uur duurde. De 'neer M. Witkamp, voorzitter van de Schiedamse Zeekadet ten, scheen dit weel einde bijzonder te waarderen. De commandant van de Arnhemmers, de heer Sprong, heeft plannen om de Schiedam mers ook eens naar zijn stad te laten komen. Hij denkt hierbij aan een weekein de In het volgend jaar, waarbij op een za terdag een wandelmars plaats heeft van de Qosterbeekse Politie. Hij zou daar ook gaarne andere Zeekadetkorpsen uit tal van plaatsen vertegenwoordigd zien. Tweede programmadeel van de sport competitie vormde e«m roeiwedstrijd ia de Voorhaven. Op de foto hebben de Schfedamse kadetten reeds enkele meters voorsprong op de Arnhemmers. SCHIEDAM Bakkerij Ving heeft het. volgende communiqué uitgegeven: Met de bakkerijen Vlug en De Geer heb ben de erkende vakbonden volledige over eenstemming bereikt inzake de vijfdaag se werkweek In het bakkersbedrijf. Na uitvoerige besprekingen met vakbondsbe stuurders van Christelijke, RK- en Alge mene zijde is men gezamenlijk tot de overtuiging gekomen, dat het door Vlug en Dp Geer voorgestane roulatiesysteem (met reserve-bezorgers) volledig voldoet aan het bepaalde in de CAO voor 1965. Besloten werd teneinde een korte voor bereiding van de organisatie mogelijk te maken twee maal een bezorgloze donder dag te honden «1. op 21 en 28 oktober a,s. Verwacht wordt dat de consumenten van beide bedrijven het ongemak, dat hier uit voortvloeit (n.J. het op woensdag voor twee dagen kopen van brood) zullen ac- cepteren om op deze wijze mede te wer ken aan de verwezenlijking van de vijf daagse werkweek zonder dat dit voor de betrokkenen schadelijke gevolgen heeft. Op maandag 1 november zal dan het rou- latie-systeem In werking treden. SCHIEDAM Het lief en leed is weer Heest zich. bewogen zou hebben. Nu was - r 1 rï nn flu cnnrLirftTilan An JU I.A.n tl., ^.7. .1 .1rt gouden op de sportvelden en dit keer was het voor de Schïedamse tinbs meer leed dan lief. Zo heeft PFSC aan CSVD een puntje moeten geven, hoewel dit voor de Schiedammers een eervol resultaat ge noemd mag worden. HBSS stond bij Nieuw Lekkerland met 3—1 voor, maar door een omstreden strafschop werd het gelijke spel ingelc'd. GSS won fraai van Bolnes, maar GTB moest aan Stellendam de beide punten laten. PPSC heeft leider CSVD uitstekend par tij gegeven en zonder Lodi Kalden een gelijkspel afgedwongen. Er werd namelijk niet gescoord in deze op hoog peil staan de wedstrijd, waarin midvoor Piet van Veen bovendien nog op halve kracht speel de i.v.m. een vorige week tegen De Zwer ver opgelopen blessure. Al met al dus een zeer verdienstelijke prestatie van ed blauw-witten, die in Kalkhoven een uitste kend doelverdediger hadden. Kansen op de volle winst zijn er wel geweest, maar ook CSVD beschikt over een sterke de fensie. HBSS speelde een ongelukkige wed strijd in Nieuw Lekkerlaxid. Door Berkou- wer kwam Nieuw Lekkerland op 1—0, waarna Cofbeau en v. Putten de rollen omdraaiden en er 12 van maakten. Na rust vergrootte Corbeau de voorsprong (131 waarna een aan Nieuw Lekkerland toegekende penalty de oorzaak werd van de uiteindelijke puntenverdeling. Berkou- wer plaatste zich achter de bal, keeper Jan van Heest dook de bal meesterlijk uit de hoek, maar scheidsrechter v. Nes, liet de strafschop overnemen omdat v. Kaarsrecht staan de zeekadelten uit Arnhem en Schiedam aangetreden op het dek van de „Jan van Gelder" bij de opening van de sportdag op het terrein van Werf Gusto. Ook enkele plaatselijke voetbalclubs uit bet amateurvoetbal stelden hun aanhang ditmaal teleur. SFC kwam in Achthuizen tegen FIOS niet verder dan een draw 1—-I) en raakt hiermee een punt achter op bi} Aeolus die Martïnit met een, zij het krappe, nederlaag van 2—1 naar huls stuurde. In de afdeling Rotterdam gaven DRZ en URSUS hun aanhangers weer hoop door voor overwinningen te zorgen. URSUS bedwong Swift Boys (2—0) en een gewijzigd DRZ versloeg TOGZ met 4—2. Schïedamse Boys had in Charlois tegen het pittig spelend DOZ de handen meer dan vol maar wisi toch met 2I te zege vieren. Schiedam moost op eigen grond het bezoekende DBGC een gelijkspel toe staan en verspeelde hiermee een kost baar puntje. Voor WMF. was het weer een slechte dag nu thuis met 1—0 van Nesto- ro werd verloren. Het koorgezelschap „Cantemus Domino" van de St. Liduinakerk herdacht zondag het zilveren zangers jubileum van het lid J, van Etten die hiervoor in Maïson Wcst- liuïs werd gehuldigd. Bij de kerkelijke viering gaf het zang koor o.l.v. directeur-dirigent J. Hooger- vorst een goede vertolking van de vier stemmige mis voor mannenkoor en orgel van de Duitse componist Josef Rheinber- ger. De bekende ©pèr a-baszanger Arnold van. Mil, eerlang lid van het zangkoor, vzong het „O Salutaris Hostia" van Van Beethoven. In Maison Westhuit'. huldigde deken F- P. J. Boelrijk de jubilaris en dankte hem namens kerk en parochie voor de door hem aan de liturgie vei leende diensten De heer van'Etten werd hierna onder scheiden met de St. CaecïlLa-medaille ge bruikelijk bij dergelijke jubilea. Namens de koorleden, voerde vice-voor zitter H. Eruggeman het woord en over handigde tevens een geschenk. Voor me vrouw van Etten waren er bloemen. Tij dens een hierna volgende receptie kwa men met vrienden en bekenden ook leden van de andere plaatselijke kerkkoren de familie van. Etten gelukwensen. MAANDAG, 15? OKTOBER Goref. Jeugdhuis, a uur: Ned. Chr. Vrouwen bond. J eden verga dering. DINSDAG, 39 OKTOBER Irene. 8 uur: Kunstcentrum. Schiedam. Verto ning van 5 korte IJIms. Inleiding P. van der Ham. Treac, 8 uur; KNAÏTP. Bloemschikken. Magnolia. Deïkerk, 8 uur: Ned. Chr. Vrouwen bond aid. Nieuwland. gecombineerde ver gadering, MUSEA Galerie ptrnt vier: „Vier Haagse grafici". Stedelijk Museum: Teiiem-exposUle; Litho's Jei DieCeren serie „De Val". Galerie Wiegman: Expositie Gustav Metst. Galerie CCC: Expositie Oskar Lens- AMVJ-Gefcouw Rotterdam. Mauritsweg tot 25 oktober van 2—5 uur: Th. Wiegman exposeert monotypes. F IE MS Passage Theater: „Commando der doods", 18 jaar, 2 en 8 uur. Monopole Theater: gesloten. APOTHEEK Jsr.scn, Swarninerdamsingel 41, tel, 2C43lt. Aeolus-Martïnit 2—1. In de eerste 45 minuten van het treffen tussen koploper Aeolus en Mar tin it leg den beide aanvalslinies een grote activi teit. aan de dag doch de verdedigingen gaven, dank zij het goede werk van hun doelmannen geen krimp. In de eerste minuut van de tweede helft werd de goed opgerukte Lupker ten. val gebracht tvat de thuisclub op een strafschop kwam te staan. De Zwart maakte geen fout en liet doelman Krijnen de bal uit het net halen. Uit een combinatie tussen Zimmerman en De Caluwe schoot deze laatste hard op de Schïedamse veste. Rechtsachter Hol deed de bal van. richting veranderen en. het was 1—1. De thuisclub drukte door en met een kopbal, opnieuw na een pass van Zim merman, bracht Verhoeven, de stand op 2—1. Martinit kreeg nog enkele kansen om alsnog een draw te forceren en had pech toen. een kopbal van De Zwart de deklat trof. Ook Aeolus kwam niet meer tot scoren en won deze vrij fors gespeelde wedstrijd op het nippertje. FiosSFC 1—1. "Wie gedacht mocht hebben dat SFC bij Fios met gemak zou verslaan is wel zeer bedrogen uitgekomen. De ploeg uit Acht huizen staat wel onder aan de ranglijst maar speelde nu haar derde wedstrijd in deze competitie. Gezien het vertoonde spel. dat weinig onderdeed voor dat van SFC zal hierin wel spoedig verandering kamen. De partijen waren geheel aan elkaar gewaagd en. voor rust werd niet gescoord. Een kwartier In de tweede helft bracht Ben den Houtxng SFC uit een vrije trap aan de lei ding. Het an tv/oord van de thuisclub bleef niet lang uit. Bij een Fios» aanval stuitte de bal van het lichaam van doelman Gijsen tegen een van zijn mede verdedigers en kwam voor de voeten van de Achtbuizense aanvalsleider <Bè reso luut inschoot 1—1- Veel kazisec deden zich hierna nog voor maar b«Lde elftallen wisten het doel niet meer te End en. Gr oen-Witten—Demos l—o. Ook in de wedstrijd Groen-"Witten tegen Demos werd in de eerste helft niet ge doelpunt. De thuisclub stelde hiertoe po gingen in het werk met open aanvallen waar Demos een te kort spel tegenover stelde om enig succes te boeken. De grote man was doelman Van Gelderen die bergen werk verzette maar toch een kwartier voor tijd moest zwichten het geen Groen-Wittan een kleine doch ver diende overwinning opleverde. DRZTOGZ 4—2. Een wijziging in de voorhoede bleek voor DRZ in de thuiswedstrijd tegen TOGZ een verzetten van de bakens te zijn. Met Slik als rechtsbuiten en de tac ticus Kolmeijer weer in de gelederen zat er vaart in de aanval wat dan ook tot vier doelpuntenheeft geleid. In de 10e minuut van de wedstrijd zag Van Meeteren een door hem genomen strafschop door de Rotterdamse doelman fraai gestopt Een korte tijd later keerde hij een inzet van Klein die echter in tweede instantie de roos trof 10. Een misverstand in de DRZ achterhoede kwam op de gelijk maker te staan. Na rust nam Kolmeijer het initiatief geheel in handen. Uit een strafworp bracht hij DRZ opnieuw aan de leiding. Hierna bezorgde hij Altorf een niet te missen kans om met een kopbal de stand op 2—0 te brengen. Vervolgens besloot hij een lange rush met een hard schot was voor de doelman van TOGZ te machtig bleek te zijn, 41. Toen luwde het geweld en kregen de bezoekers nog de kans de uitslag wat dragelijker te maken 4—2. SchiedamDGBC 11. De wedstrijd Schiedam tegen DBGC 5s er een geworden van gemiste kansen. Beide aanvalslinies kwamen enkele malen voor open doel te staan zonder hiervan te profiteren. Het duurde tot in de 2lste minuut alvorens v.d. Drift Schiedam de leiding gaf. Direct na de rust werd het uit een hoek schop gelijk en streden beide elftallen verwoed maar fair voor de volle winst zonder hiertoe te geraken. UrsusSwiftboys 20. Tegen Swiftboystrad een bijna her boren Ursus binnen de krijtlijnen die met agressief voetbal wilde aantonen dat het nu gedaan is met het lauwe voetbal van de laatste weken. De ploeg werd hiertoe beloond met een overwinning van 2—0 waarvoor Vorwey de twee treffers plaatste, plaatste. DOZSchïedamse Boys 12i In dit treffen liet de thuisclub van meet af zien er op gebrand te zijn het nog onge slagen Schiedamse Boys te onttronen. In de eerste helft werd doelman Kars- ten keer op keer duchtig aan de tand ge voeld maar deze verkeerde in een onge naakbare vorm. Tegen de verhouding na men. de Boys in de 30ste minuut de lei ding door Grosso. Ook in de tweede helft liet de thuisclub enkele goede kansen onbenut en opnieuw was het Grosso die de. stand op 02 bracht. Een heftig offensief was hierop het Rotterdamse antwoord. Dit leverde weliswaar een tegenpunt op, maar de. ge lijkmaker bleef uit daar het eindsignaal een einde maakte aan een ware belege ring van het doel der Schiedamse Boys. W.F.Nestoro 01: Wilton Fijenoord heeft het thuis tegen Nestoro niet kunnen bolwerken. Bij een voorzet over rechts ging de bal over doelman Grootveld heen om na een kopstoot in de touwen, te be landen. Wel wist de thuisclub later een offensief te ontketenen dat zonder resultaat bleef en slechts schoten en kopballen te gen lat eh staander opleverden. SCHIEDAM Circa twee duizend bak jes fruit zijn zondag na de ochtendkerk diensten van de Hervormde Kerk te Schie dam bezorgd door een groot aantal vrij willige medewerkers. Zaterdagmorgen waren tientallen mede werkers waaronder vele padvinders van de Burgemeester v. Haarengroep In de Grote Kerk druk aan het inpakken, terwijl in de andere kerken ook de nodige voorbereidingen werden getroffen om zondag 17 oktober tot een feestelijke dag voor vele zieken, bejaarden enz. te maken, want daarvoor is het fruit van de oogstzon dag bestemd. In de Grote Kerk vond zondagmorgen om negen uur al een speciale oogst jeugd dienst plaats, die geleid werd door de jeugdprediknnt ds. A. Ie Con, die voor honderden kinderen een predikatie over „Dankbaarheid" hield. Voorin de Grote Kerk stonden ongeveer 700 bakjes fruit uitgestald en aan de zijkanten ook nog eens een paar honderd, die na afloop wer den bezorgd bij alle rust- en gasthuizen te Schiedam. In de Bethelkerk, waar rirs. R. H. Wis- sink voorging, had koster M. Verlinde de aldaar bezorgde bakjes voorin de kerk uit gestald en in het daarin aangebrachte kruis stonden de letters: „Gij gaaft het al". In de( Vredeskerk te Rotterdam ging ds. C. v.d.' Steen voor en ook daar werden na afloop de bakjes fruit bezorgd, even als in de Qpstandingskerk, waar aan de vechterzijde ven het kerkgebouw de tafels met fruit stonden uiigestald. In deze dienst was ds. K, M. Vogel uit Maassluis voorganger. mm Vrijwilligsters maken in de Grote Kerk de bakjes met fruit gereed die tg.v. Oogstdienst 1965 aan bejaarden en zieken zullen worden gebracht. Tientallen jon gens en meisjes hebben zondag na de kerk dienst de 2000 bakjes rondgebracht. De Ontspanningsvereniging PTT hield zaterdag in zaal Irene een cabaret-dansant verzorgd door het dansorkest „The Jolly- makers" met een optreden van enkele goede artiesten. Aan het begin van de avond zette voor zitter A. Verlinde het doel van dergelijke avonden uiteen, nJL iets anders brengen dan voorheen. Een doorstroming ih de hon derdtwintig leden tellende vereniging deed veel jongeren toetreden en hiermee dient rekening gehouden te worden. -Wat er gaat gebeuren moet op de eerstkomende ledenvergadering besloten worden waar voor ook een bestuursuitbreiding op de agenda staat. Deze winter wacht nog een toneelavond met het optreden van een plaatselijk amateurgezelschap en in april krijgen de leden weer een avond gepre senteerd die past in deze tijd. Ook de onderafdelingen hopen weer de nodige activiteiten te ontplooien. Begin ind jaar viert de vereniging zijn vier de bestaanslusti-um wat ook niet onopge merkt voorbij zal gaan. De belangstelling voor deze gezellige avond voldeed aan de hiervoor gestelde verwachting. Gebrek aan enthousiasme kostte Sun light zaterdagmiddag opnieuw 2 punten, want tegen het bezoekende Rockanje werd een 23 nederlaag voor de dit seizoen wel erg teleurstellende zeepmannen. Aan vankelijk ging de strijd gelijk op, maar na 2ö minuten spelen opende de Roekan- je-linksbuiten de score, 0—1. Dupon maak te er vijf minuten voor de rust 11 van, maar de thee had de gasten kennelijk meer goed gedaan dan de thuisclub, want 15 minuten na rust namen zij door een doelpunt van hun middenvoor opnieuw dc leiding, 12. Brobbel bracht nog even hoop in de Sunlight-gelederen door na 35 minuten gelijk te maken, maar hel laatste woord was aan Rockanje, dat vijf minuten voor het einde voor de derde maal een voorsprong nam en die ook niet meer afstond. De gemeenteraad besloot op 26 oktober 1364 tot een aantal onteigeningen ten na me van de gemeente. De Kroon heeft toen de beslissing over dit raadsbesluit voor 6 maanden verdaagd. De gemeente wenste de beschikking over de betreffende grond te verkrijgen om uitvoerig te geven aan het goedgekeurde plan van uitbrei ding, „Kethel-Schiedam". De Kroon heeft nu op één van deze onteigeningen, welke zij in het belang dervolkshuisvesting acht, goedgekeurd. Wat dit ene perceel betreft (sectie O no. 806) komt het de Kroon voor, dat ont eigening daarvan niet urgent is, aangezien het deel uitmaakt van een de spoorweg kruisende landweg naar de Schie en rea lisering van de aan bedoelde grond gege ven. bestemming eerst op langere termijn zal geschieden. Zij heeft daarom deze ont eigening niet goedgekeurd. het raak en de stand dus 2—3. Daarna schoot Deelen Nieuw Lekkerland nog naar 3—3. GSS heeft na een sportieve wedstrijd met 10 van Bolnes gewonnen door een doelpunt van Snijder, gescoord in bes laatste kwartier van deze strijd. Doelman v. Beek heeft uitstekend werk gedaan vooral toen hij een strafschop van Bolnes uit zijn doel ranselde- Voor rust was Bol nes de betere ploeg, maar na de the deelde GSS dc lakens uit. Na een misser van doelman, v. Rixoort nam Stellendam in het treilen, met G.T.B de leiding. Toen bij een Schiedamse aas- val Rietveld het afronden van een solo maakt, verwachtte iedereen een straf schop die evenwel uitbleef. Eerst nadat Stellendam de stand tot 2—0 had opge voerd wist Bonte voor GTB albnog de eer te redden 21. De bas Arnold van Mil, die in de opera-' wereld goed bekend is, behoorde tot da gasten bij de viering van het zangers jubileum van de heer J. van Etten, die 25 jaar lid is van het zangkoor van de St, Liduinakerk, Van Mil., thans verbonden aan de Opera van Hamburg, is naar Hol land gekomen om mee te werken aan een zondagavond in Amsterdam gegeven ope raconcert en maakte gebruik van de ge legenheid voor een bezoek aan zijn ge-; boorteplaats Schiedam. Op 17 november a.s. zingt Arnold van Mil opnieuw in Amsterdam als gast bij de opening van het eerste seizoen van de onlangs opgerichte Nieuwe Nederlandse Opera. Dit begint met de opvoering van de opera: „De Rosenkavalier" van Richard.. Strauss (overl. in 1949). De bas Van Mil zingt hierin de partij van Baron Ochs van Lerchenau. Ook in het openluchttheater van. Verona vierde Van Mil al talrijke triomfen. Samen met de sopraan Renata Tcbaldi zong hij voor de grammofoonplaat onder leiding van Herbert van Karajan, Bekendheid bij de disco-liefhebbers kreeg Van Mil als solist door do opname van de Negende Symfonie met koor, samen met Joan Sutherland. Norma Procter en de tenor Anton Dermota, onder leiding van Ernest Ansermet. De Schiedamse Accordeonvereniging „Kunst door Oefening" gaf voor een ge heel gevulde zaal van Musis Sacrum een openbaar concert waaraan beide orkesten medewerking verleenden. De jeugd open de het programma met enkele vlotte werk jes terwijl ook het A-orkest bewees van klasse te zijn. Besloten werd met een ge- 2amenlijk optreden in een populaire selec tie waarmee de orkesten en dirigent, P. van Hassel, veel succes oogstten. De rest;" van de avond werd gevuld met een optre den van het Cabaret Henk Bukman met een. programma van radio- en televisiear tiesten o.wv Wim Scholte en de parodist André van Duin. Esperantistoj Merkredon, la 20an de oktobro klubvespero. Ni kenversacios ce kino v. Gink, Pioegstraat 19, Ni at end os via eer te. Voor de Hollandlaan ïs het gisteren een opperbeste dag: geweest. Met een 1000 man publiek kon de penningmeester zijn handen wrijven. En de nummers 2, 3 en 4 op de ranglijst bleven met lege handen, waardoor de voorsprong van het leidende Be Hollandiaan nog verder uit liep. Die bedraagt thans zelfs 5 punten, zij het dat de roodwitten een Wedstrijd meer achter de rug hebben. Zij zorgden er zelf voor dat nummer 3, GLZ, zijn eerste nederlaag te pakken kreeg. Al ging dat met veel moeite en pijn, waarbij een 01 achterstand in ccn 21 eindstand werd om gebogen. Kan men In het roodwitte kamp met zonnige N'kfcen de ranglijst gade slaan, over Ih vertoonde spel zal men minder tevredex rijn. Hef ploegverband is nog steeds zoek en de spelers schijnen maar niet te willen beseffen, dat de bal niet gebracht moet worden, maar dat fteze het werk moet doen, om tempo in het spel te. brengen en openingen in het vijan delijke bolwerk te forceren, waarvan een incasseren van VOB en. nog wel op eigen afmaker als Eddy v.d. Graaf kan proflte- sn. Nado V. kreeg zijn eerste nederlaag te terrein (0—1), De 21 zege van Dirks- land op Dindua was ook sl een verras send resultaat Dindua liep daarmee even eens 2ijn eerste nederlaag op. Waren er vorige week nog 4 clubs ongeslagen, thans. is dat alleen De Hollandiaan nog. Euro-.; sport herstelde zich van 2ijn nederlaag te gen De Hollandiaan op indrukwekkende wijze door een 62 zege op The Rising Hope. De wedstrijd Wit Rood Wit-Bloem- hot werd uitgesteld. programma 24 oktober: Ze klas B: Fluks—'VTC, RFC—DCL, Zwijgrecht— EBOH, DHZ—Emma, Slikkerveer—ONA, OD5GSV. 4e klas D: BMT— RK WIK, ASC—SMV, Postalia—BEC, Vredcnbnrch— Delf ia. HMSHWippolder. Ie klas A on derafdeling: De HollandiaanDirksland, DinduaEurosport, GLZ-Nado V., The Rising HopeYVRW, Bloemhof—VOB. Een paar grove dekkiogsfouten waren er oorzaak van, dat OFB al na 29 minu ten. spelen een 0—2 voosprong had tegen The Red Stars. Linksbuiten Reijgersberg maakte er 12 van, maar nog voor de rust zorgde middenvoor De Vos ervoor, dat OFB met een 13 voorsprong kon gaan rusten. In, de tweede helft vergrootte linksbui ten vau der Griend de voorsprong tot 14, waarna rechtsbuiten Noordzij de stand een wat dragelijker aanzien gaf door het tweede Vlaardingse doelpunt te sco ren, 24.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 2