BQTTERDAMSCH NIEUWSBLAD Wm Oprichting van een Vlaardingse Raad voor Sport en Recrreatie aanbevolen Monsteroverwinning van VDV op Schiedam (164) KANTOORJUFFROUW Samensmelting sportcommissie VBLO en gem. sportbureau Voor de HoHandiaan en WIK is een zege belangrijk Havenverkeer in Vlaardingen KLACHTEN RAPPORT SPORT EN RECREATIE VERSCHENEN Grole taak door gebiedsuitbreiding Agenda Jeugdgemeenteraad Ein WalzerIrau rn Opspuiting Holy Keuze Nog niet hoog van de toren blazen Judoliefliebbers zaterdag in de Sbellsporthal de Vijfsluizen Tribune voor 't publiek Waterhoogte stormvloed vastgelegd Centrale antennes klaar Rijksgoedkeuring Twee vijvers voor CVP gereserveerd KORFBAL Vlaardingen ging in Gouda eervol ten onder Spannende slrijd Tegen de draad in Flinke schade in meubelfabriek Hagenaar boorde ook in Breda Sunlight heeft vollev- halteam Burgerlijke stand HERHALING WASSERIJ OVERMANS ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD Hoofdagentsebap cn Redactie: VLAARDINGEN, Sm. Havenstr, 1-TeJ. 3229 Redactie: Tel. 5*5# over bezorging: Vlaardingen: 18.30 tot 19.30 uur: Handelstraat 18 - Telefoon 3345 Een commissie, die tot taak kreeg te onderzoeken of het aanbeveling verdient in Vlaardingen te komen tot centralisatie van de behartiging van de belangen vau sport en recreatie in één orgaan, heeft aan burge meester en wethouders rapport uitgebracht over haar bevindingen.' In dat rapport wordt bovengenoemde vraag bevestigend geantwoord en de commissie adviseert op grond daarvan tot hel instellen van een .Vlaar dingse Raad voor Sport en Recreatie" (V.R.S.R.). Die raad zou een pu bliekrechtelijk lichaam moeten worden, volgens artikel SI van de 'ge meentewet, zoals die in juli vorig jaar gewijzigd werd vastgesteld, t.w. een z.g. functionele commissie, waarin ook anderen dan raadsleden zitting kunnen hebben en waaraan zowel de gemeenteraad als het college van burgemeester en wethouders desgewenst een deel van zijn bevoegdhe den kan overdragenzodat de commissie op haar terrein een bestuurlijk lichaam wordt. De voorgeschiedenis van het nu versche nen rapport dat de naam draagt „Sport en Recreatie" begint in oktober 1861, toen burgemeester en wethouders de ge meenteraad een overzicht beloofden van hetgeen in de komende jaren te verwach ten viel aan behoeften op het gebied van sport en recreatie. Een commissie stelde daarover een rapport samen, „Sport en Recreatie 1963", dat in juli 1963 verscheen en waarin aan. het slot werd aanbevolen te streven, naar centralisatie van de be langenbehartiging op dit gebied door sa mensmelting in één nieuw orgaan van de gemeentelijke sportcommissie enerzijds en de Vlaardingse Bond voor Lichamelijke Opvoeding anderzijds. Die suggestie bracht burgemeester cn wethouders er toe een nieuwe commissie in het leven te roepen, die over de wenselijkheid van een derge lijke centralisatie een advies moest uitbren gen en dat heeft zij' nu dus gedaan. De commissie bestaat uit 24 leden, onder voorzitterschap van de wethouder voor sportzaken, de heer T. de Bruijn. In haar rapport komt de commissie tot de slotsom, dat er zich voor Vlaardingen een grote nieuwe taak aandient in de vorm van het voor recreatie geschikt maken van het gebied, dat bij de te verwachten grens wijziging aan het bestaande territoir za! worden toegevoegd. Dat betreft een ge bied van 530 ha, dat volgens de memorie van toelichting bij het wetsontwerp tot grenswijziging in eerste instantie moeten dienen voor stedelijke recreatie. Die 530 ha maken ruim 25uit van de oppervlakte \an het huidige Vlaardingen. Het is zaak, dat men zich beraadt op de organisatori sche vorm, waaronder ook deze forse taak energiek kan worden aangepakt en de commissie vindt, dat één centraal, slagvaar dig orgaan de beste waarborgen biedt voor een goede gang van zaken. Zo'n orgaan zou ook, met volledige erkenning en handha ving van de autonomie der verenigingen op dit gebied, zelf bepaalde evenementen moeten kunnen organiseren, aldus het rap port en het zou bevoegdheden, moeten krij gen, die nu bij de gemeenteraad en bij burgemeester en wethouders berusten. De voorkeur voor een functionele com missie berust op de overweging, dat daarin ook leden van de burgerij, die geen raads- iid zijn, metterdaad bij het bestuur betrok ken kunnen worden. Van zo'n spreiding der bestuursverantwoordelijkheld binnen de gemeente mag een versterking verwacht worden van de band tussen bestuurders en bestuurden. EIGEN FINAN'ClëN Om zijn werk te kunnen doen zal de in Het leven te roepen V.R.S.R. over eigen financiële middelen moeten kunnen be schikken, die de gemeenteraad dient te verstrekken op basis van een door de raad jaarlijks te maken begroting. Op deze wijze zullen, aldus het rapport, de instanties die nu, met zeer weinig be voegdheden en nagenoeg zonder eigen mid delen, werken op het terrein van sport en tecreatie, vervangen kunnen worden door een op publiekrechtelijke leest geschoeid centraal lichaam, dat dus openbare be stuursbevoegdheid heeft en waarin ook ge- interesseerde en deskundige burgers, zon der raadslid te zijn, aan het werk kunnen deelnemen. Aanbevolen wordt op bescheiden schaal te beginnen met het overdragen van be- DONDERDAG Harmonie, 2.15 uur. Bijeenkomst Ned. Ver. v. Hutsvrouwen: spreker hoofd Insp C.A.V., Eendenburg over veilig verkeer. Excelsior, 215 uur. VoorlichtmgsbUeenkomst voor bewoonsters wijk Holy, georganiseerd door Fed. Vxouwel- Vrijwillige Hulpverle ning. Bejaardenflat, 7.30 uur, Bijeenkomst Co-op Vrouwenbond- Goudse singel 81 a, 8 uur, Groene-Kruiseursus kleuterverzorging. Lux or, 8 uur. De man met het geschonden ge laat <18 jr.), VRIJDAG 22 OKTOBER ïtadhuls, 8 uur: Bijeenkomst VJaard. Jeugdge meenschap; onderwerp: jeugdwerk. Visbank, B uur: Opening tentoonstelling H.G door mr. R. Oosterhof. Excelsior, 8 uur: Gezellige avond voor bejaar den. Stadsgehoorzaal, 8.15 uur: „Een avond melWim Son nevoid" voor VJaard, Kunstcentrum Lnxor, 8 uur: De man rret het geschonden ge laat, 18 jaar. Geopend: Apotheek Backer, Hoogstraat 228, tel. 2162. voegdheden aan de nieuwe V.R.S.R., die zijn werk zal doen onder toezicht van de gemeenteraad. De vergaderingen van. de WR.S.R. zuilen openbaar moeten zijn en de leden ervan dienen periodiek af te treden. Wat de aan de V.R.S.R. te verlenen be voegdheden betreft heeft de adviescom missie gedacht aan het beheer van ge meentelijke terreinen en banen even tueel met opstallen voor sport, kampe ren, volkstuinen, speelplaatsen en -tuinen, van gebouwen en lokalen voor sportbeoefe ning, zoals een sporthal, turnzaal, lokalen voor denksporten en hobbies, kampeerboer derij e.d., van viswater voor de sportvisserij en van water voor water- en ijssport. Ook worden tot de taken van de V.R.S.R. ge rekend het nemen van initiatieven op het gebied van sport en recreatie, het bevor deren van de medische sportkeuring, het verlenen van subsidies of andere finan ciële medewerking aan verenigingen, het aanschaffen en beheren van speelwerktui- gen op piemen, in plantsoenen cn parken en het al of niet gevraagd adviseren van burgemeester en wethouders over aange legenheden als bouw en aanleg van sport accommodatie cn betreffende planologische maatregelen. Volgens het rapport zou het voorlopig geen aanbeveling verdienen de V.R.S.R. ook te belasten met het beheer van het Kolpabad. DERTIG LEDEN In de gedachtengang van de adviescom missie zou de V.R.S.R. moeten bestaan uit 30 leden, waarvan de wethouder voor sport en recreatie als voorzitter en verder zes raadsleden. Het hoofd van het gemeentelijk sportbureau welk bureau een „uitvoe rend orgaan" van de V.R.S.R. zou moeten worden wenst de commissie toegevoegd te zien als secretaris en het financiële be heer moet bij de gemeente-ontvanger be rusten. De overige 23 leden behoren afkom stig te zijn uit kringen., die representatief genoemd kunnen worden voor de verschil lende vormen van sport en recreatie. Zij kunnen aangewezen worden door uit het sport- en recreatieleven te vormen secties. De commissie stelt voor in de begin- De jeugdgemeenteraad vergadert volgen de weck woensdag, 's avonds acht uur. in het stadhuis. De heer A, Maarleveïd {PvdA) zal een voorstel'1 verdedigen tot het verlenen van een jaarlijkse bijdrage, groot ƒ50,-, aan de „Stichting Voorlich ting Gewetensbezwaarden Militaire Dienst" en verder staat als discussiepunt op de agenda het onderwerp „De plaats van de specialist in de politiek". De Hoofdstad Operette voortzetting van de voormalige Fritz Hirsch Operette geeft dinsdagavond, acht uur, in de Stadsgehoorzaal een voorstelling van „Ein Walzertraum" van Oscar Straus. Mede werkenden zijn Walter Hoffmann, Lizzi Schöffmann, Antonia Galli, Herman Vals- ner, Claire dairy, Franz Stanner. Karl Frey en Peter Nteuwenhuyzen en als gas ten Rudolf Vogler en Grete Kieser. Het Hoofdstad Operette Orkest staat onder lei ding van Willem Rietveld en in de voor stelling treedt ook een balletgroep op on der leiding van de choreograaf Jack Bow. Regie Walter Hofmann, periode b.v. twee jaar de V,R S R. te laten bestaan uit de leden van. de huidige sportcommissie, aangevuld met 20 leden, aan te wijzen door burgemeester en wet houders. De V.R.S.R. zal zelf een dagelijks be stuur kunnen benoemen, bestaande uit twee raadsleden en vier andere leden, plus de voorzitter van de V.R S.Rdie de commis sie ook ala voorzitter van het dagelijks bestuur wenst. Het is denkbaar, dat in de toekomst de V.R.S.R. voor de uitoefening van haar taken personeel nodig heeft, ook buiten dat van het gemeentelijke sportbureau en de commissie verwacht, dat burgemeester en wethouders dat personeel dan ter beschik king zullen stellen. Het rapport Sport en Recreatie zal 5n de komende weken door burgemeester en wethouders bestudeerd worden, voor zo ver de voorbereidingen rond de behandeling van dc gemeentebegroting dat mogelijk maken en als het college zijn standpunt heeft bepaald, zal bet de gemeenteraad een voorstel doen om dit rapport al of niet als uitgangspunt te nemen voor op dit terrein te nemen maatregelen. Het ligt in de be doeling de zaak zo spoedig mogelijk af te wikkelen, maar gezien de komende be grotingsbehandeling kan nauwelijks ver wacht worden, dat de zaak nog dit jaar aan de orde komt. DONDERDAG 21 OKTOBER 1965 Wis selbekerconcours k.j.v. Sunlight De laatste speelavond voor de finale m het wisselbekerconcours van de k'averjas- verenigmg Sunlight heeft weer twee fina listen opgeleverd, te weten O G. W. uit Schiedam en PTT A. Volgende week maandag wordt de fina le gespeeld, gecombineerd met een koppel concours om persoonlijke prijzen. De fina listen zijn HVO, De Hollanöiaan, Voiksge- bouw (S'darru, Brandweer. GSW, ENCK, OGW (S'dam) en PTT. De uitslag van de laatst gespeelde wed strijden luidt: 1, OGW (S'dam), 13 473 punten, 2. PTT A. 12.961; 3. Concordia B. 12.642; 4. Suniigbt A (buiten mededinging), 12.593: 5. Hoek (S'dam), 12.068; 6. Volks gebouw B (S'dam) 11.914; 7. Concordia A. 11,528; 8. Shell, 11.477: 9. ENCK 11.358; 10. Dorsman en Odé 11.293; II, Hoogspan ning (Delft) 10.962; 12. GSW A. 10.816; 13. GSW B, 10.348; 14. PTT B, 9.716: 15. Sunlight B (buiten mededinging), 8,609; 16. Volksgebouw A (S'dam) 9.607. Het raadsbesluit van augustus j.l. om aan het Aannemingsbedrijf Oosterwijk N.V. en Boele en Oosterwijk N.V, te Rot terdam op te dragen het noordelijke deel van wijk Holy op te spuiten met 4Vs mil joen kubieke meter zand, is door GS goed gekeurd, Het werk is inmiddels aan ge noemde combinatie opgedragen. Als voetballiefhebber heeft u zondag- in Vlaardingen de keus tussen Fortuna Ba ronie cn de HoHandiaan—Dirksland. De eerste, is een strijd tussen twee midden moters in de 2e divisie B, die elkaar in kracht heel weinig ontlopen. Beide clubs sukkelen met een weinig schotvaardige aanvaislinie, waardoor het publiek niet op veel doelpunten zal worden onthaald. Maar het kan wel een spannende partij worden, al zal Fortuna noch Baronie illu sies koesteren nog bij de eerste drie te kunnen komen. De HoHandiaan speelt zondag zijn derde achtereenvolgende thuiswedstrijd. De vo rige twee werden zeer bescheiden 21 overwinningen. De eerste werd tegen de veldvefhouding m verkregen en de twee de met een gelukstreffer. Wel heel weinig overtuigend derhalve. Dil moeten dc loodwitten wel degelijk voor ogen houden, willen ze zich door de huidige uitermate rooskleurige ranglijst positie geen zand ir de ogen laten strooien. Tomeer niet, als In de hoofdklasse van de Rotterdamse om ook dit jaar de titel voor zich op te we vaststellen dat de tegenstander van zondag in zijn laatste 3 wedstrijden slechts Jl punt verspeelde. Déze maand bereikte Dirksland achtereenvolgens een. 31 zege op Bloemhof, een 1—I resultaat bij VOB en een 21 zege op Dindua. Vooral de laatste prestatie, welke voor Dindua de eerste nederlaag betekende, spreekt aan. De verrichtingen van Dirks land vertonen een duidelijke opgaande lijn en ais de HoHandiaan niet op zijn tellen past, krijgt het van Dirksland even eens zijn eerste nederlaag te pakken. Onder de HoHandiaan. staan 3 clubs üpde ranglijst met 6 punten uit 5 wedstrijden: Nad o V, GL2 en VOB. Van dit drietal komen GLZ en Nado V tegen elkaar uit. VOB krijgt aan Bloemhof een zacht eitje, Eurosport schijnt de moed nog niet te hebben opgegeven, waardoor Dindua waarschijnlijk zijn eerste thuisnederlaag te wachten staat. Wit Rood Wit zal bet in Rotterdam tegen The Rising Hope moei lijk vallen zijn positie te verbeteren. De grootste optimist in het VFC-kamp zal zijn club in Dordt tegen leider Fluks wel kansloos achten. WIK speelt voor de vijfde maal achtereen uit. Ditmaal ïn Den Haag tegen BMT, dat de ranglijst in 4 D met 7 uit 5 aanvoert. Dit zegt genoeg, als we er nog aan toevoegen, dat BMT een doelsaldo van 75 heeft. Er is in deze af deling momenteel in de verste verte geen kampioenskandïdaat te ontdekken. WIK heeft met 4 uit 4 slechts 1 verliespunt meer en. komt bij een zege derhalve in. kansrijke positie. Pas zondag 31 oktober speelt WIK zijn eerste thuiswedstrijd. Tegen ASC. Dambond heeft het eerste tiental van VDV haar ongeslagen positie weten te handhaven. Tegen Schiedam toonden de VDV-ers zich oppermachtig, want met 164 bleven beide punten in Vlaardingen. Van spanning is weinig sprake geweest. Wel boden de bezoekers geduchte tegen- tand, maar VDV heeft er alles op gezet Zoals reeds gemeld worden zaterdag in de sporthal op het Shell-sportpark dc Vijf sluizen de judokampioenschappen van Zuid-Holland voor zwarte banden ver werkt. Hiervoor hebben 53 judoka's Inge schreven. Voor de lichtgewicbttitel zijn er slechts 2 kandidaten van de judoclub Uke- mi uit Delft. Voor do halfmiddengewcilhttitel strij den 1G gegadigden. Uitgesproken favoriet is de Leidenaar Leo de Vries. Waarschijn lijk wordt hier de Hagenaar Koolmees de andere finalist. Outsiders zijn de twee jeugdige Vlaardingers TIno Hoogendijk en Frans Ivasko. Zij zijn nog junioren, van wie Tino vorig jaar 2© werd op de Euro pese kampioenschappen in Oost-Berlijn en Frans Ivasko dit voorjaar in Scheveningen de Europese titel in de jongste jeugdgroep halfmiddengewicht veroverde. De in Vlaar dingen judoënde Schiedammer Jan van Uncn heeft wat ongelukkig geloot. In de middengewichtklasse is de kam pioen van vorig jaar, de Hagenaar W. Tap, weer van de partij. Maar hij zal grote concurrentie ondervinden van de Maasslui zen Rietdijk, de Dor&tenaar Tromp en de Leidenaar Polanen. Tot de deelnemers in deze gewichtsklasse behoort ook de in A an de westelijke gevel van hotel-restau rant De Maas aan de Maasboulevard be vond zich tot voor kort een geschilderde aanduiding van het peil, dat het water hier bereikte in de nacht van de waters nood op 1 februari 1953. Deze aanduiding iu van gemeentewege vervangen door een bronzen plaat, die als tekst heeft „waterhoogte stormramp 1-2-1953". De plaat werd naar een ontwerp van de kun stenaar Geert Lebbing vervaardigd door Van der Kolf Molijns fabriek van licht- melaahvorken te Rotterdam. De aanleg van centrale antennes in ge meentewoningen, waartoe 'de gemeente raad in december 1963 besloot, Is nu geheel klaar. De installatie is aangebracht in 3.370 woningen, gelegen in de Vettenoord- sepolder, de Indische Buurt en de Babber- polder. Het werk is uitgevoerd door N.V. Installatiebedrijf Boogaard, alhier. Er )s rijksgoedkeuring verleend voor de bouw X'an een gymnastieklokaal bij de aan de Kethelweg-Spalandlaan te bouwen ulo school. Het Vlaardingse havenverkeer laat, wat betreft de zeevaart over liet derde kwartaal van dit jaar een toeneming zien, zowel wat het aantal schepen betreft als met betrek king tot de totale inhoud. De cijfers betreffende de binnenvaart lfttcn een toeneming zien van het aantal vaartuigen, maar een achterblijven van de tonnenmaal, alles m vergelijking met het derde kwartaal van vorig jaar. De gedetailleerde cijfers luiden: ZEEVAART N.V, Havenbedrijf „Vlaardingen-Oost" N.V. Nieuwe Matex Shell Nederland Raff. N.V., (Install. VL) Eerste Ned. Coop. Kunstmestfabr. N.V. van Neerbos' Industrie- en Handelmij^ Gemeentelijke havens BINNENVAART AANTALLEN 208 (212) 2.285.134 89 77) 1.548.831 26 35) 34.817 39 23) 39.975 1) 100 {114) 107.648 472 (462) 4,016.405 AANTALLEN N.V. Havenbedrijf „Vlaardingen-Oost" 658 (1203) 1.006.617 N.V. Nieuwe Matex 885 l 749) 459.488 Shell Nederland Raff. N.V. (InstalL VI.) 1054 (1151) 475.330 Eerste Nederl. Cobp. Kunstmestfabr. 353 499) 190.933 N.V. Lever's Zeep Maatschappij 13 J4) b\381 N.V. van Neerbos' Industrie- en Handelmij. 138 135) 54.105 Gemeentelijke havens 1698 (1576) 413.670 4799 (5327 2.698.574 Tussen haakjes staan de cijfers, die betiekkmg hebben op het derde INHOUD (2.611.610) br. m3 882.936) br. m3 69.205) br. m3 25.236) br. m3 t 507) br. m3 113.036) br. m3 <3.702.530) br. m3 TONNENMAAT (1.895.111) ton 291.506) ton 560.535) ton 244.948) ton 6.598) ton 52.539) ton 326.225) ton (3.377.462» ton Schiedam wonende Vlaardingse kampioen Jan Valk, die 2 jaar geleden 2e en vorig jaar 4e werd. Hij heeft zeer intensief ge traind en wie weet zorgt hij voor een verrassing. De grote kanshebbers in de halfzwaar- gewichtklasse zijn de Leidenaar Jan de Wolf, de Rotterdammer Stoker en da Dord- tenaar Schipper. De eerste was reeds en kele malen kampioen van Nederland, de laatste twee zitten in de centrale training. Vlaardingen is in deze klasse vertegen woordigd door Henk van Oosten, die vier- .maal kampioen van Vlaardingen is ge weest, maar het judo thans meer voor zijn plezier dan als wedstrijdsport beoefent, alsmede door de in Schiedam wonende Goof Handstede, eveneens viermaal Vtaar- dings kampioen. Beiden kunnen een heel eind komen. Joop Gouwelecuw, de Olym pische deelnemer in Tokio, is uiteraard fa voriet bij de zwaargewichten, die het waar schijnlijk zal moeten opnemen tegen de 20 kg zwaarder wegende Dordtenaar Freek van Antwerpen. GRATIS TOEGANG »e ontspanningsvereniging van Shell Iaat voor deze kampioenschappen, die gra tis toegankelijk zijn en zaterdagavond 6 uur beginnen, een tribune in de sporthal plaatsen, omdat zij grote publieke belang stelling verwacht. eisen en daar ziet het nog wel naar uit. D. v.d. Kerk hof f, C. Biel, W. H. Nie- stadt. W. F. Verbuvg, N. Voogt, J. Lueas- sen en J. Vermeulen gaven geen krimp en wonnen allen. H. A. Lansbergen en C. v. Veelen namen met remise genoegen en M. v. Splunter verloor. De enige Schie- damse overwinning kwam op naam te staan van A. Risseeuw, terwijl A. v. Ot- terloo en C. W. Sleeuwenhoek ieder een puntje veroverden. Het tweede tiental van VDV kreeg een flinke aframmeling van Het Oosten 2. De Rotterdammers toonden zicb bijzonder sterk en wonnen de ene partij na de an dere, De VDV-ers wisten niet hoe zij het hadden toen tegen een 160 achterstand werd aangekeken. De jongste twee leden van VDV. D. Tamboer en T. Poot gaven zich ten volle om in ieder geval de eer nog te proberen te redden. Opgelucht werd adem gehaald toen Poot aan bord 19 remise behaalde cn toen om half twaalf Tamboer in het eindspel geen fout maakte won hij zijn partij, waarmee dc eindstand werd bepaald op 173 voor de Oosterlingen. In verband met een groot hengelcon- cours, georganiseerd door de Combinatie van Vlaardingse Personeelsverenigingen, verzoekt het bestuur van de Vlaardingse Hengelaarsbond haar leden om zaterdag a.s. geen gebruik te maken van de tweede en derde vijver vanaf de spoorlijn of van- ai de Kethelweg (er zijn vier vijvers), Voor de deelnemers staat als persoonlij ke prijs een beker op het spel alsmede de titel C.V.P.-kampioen 1965. Verder is een verenigingspnjs beschikbaar gesteld. De prijzen staan In verhouding tot het aantal deelnemers één op vier. Het le twaalftal van Vlaardingen heeft In deze competitie zijn eerste nederlaag te pakken. Met 86 ging hefc in Gouda ten onder tegen het sterke Ter Gcaw. Het Is overigens een bijzonder spannende strijd geweest. Want na een 1—3 voorsprong van Vlaardingen was het kort voor tijd nog 7—6 en hing er een 7e Vlaardingse treffer in de lucht, waarbij een sfrafworp werd gemist. Maar zoals bet zo vaak gaat, een doelpunt viel aan de kant, waar het niet werd verwacht. Het spelen op eigen terrein was voor Ter Gouw in dit geval een duidelijk voor deel. Want er werd op een half verhard veld gespeeld, wat voor Vlaardingen, een vreemde gewaarwording was. De 12-tal- leo waren volkomen aan elkaar gewaagd, maar de thuisclub werkte de aanvallen juist iets beter af. Elly Suisse gaf Vlaar dingen met een mooi afstandsschot de leiding. Na de gelijkmaker liep Vlaardin gen door de broers De Rooij tot 13 uit. Maar toen begon Ter Gouw uit een ander vaatje te tappen, wat resulteerde in 6 treffers, zonder dat Vlaardingen daar iets positiefs tegenover kon stellen en waar door de rust met een 7—3 voorsprong voor de thuisclub kwam. Voor de Gouwenaren teek er geen vuiljtc meer aan de lucht. Maar zij rekenden buiten de waard. Zij werden na de hervatting verrast door de grote geestdrift en de overzettelijke wils kracht van de Vlaardingers. Vla prachti ge doorloopballen van Andrea Ligtmans. Fred Radema en Elly Suisse werd de achterstand tot 76 teruggebracht. Deze score kwam 10 minuten voor het einde tot stand. In de slotfase was de spanning te snijden, waarbij de balans in het voordeel van de thuisclub doorsloeg. Maar ook deze 6 nederlaag betekende voor het Vlaar dingse 12-tal een uitstekende prestatie te' gen een van de sterkste ploegen uit de le klas RKB. Een twintigjarige bromfietser raakte met vermoedelijk een hersenschudding ïn het Holyziekenhuis omdat hij in verboden richting door de Fransenstraat reed cn toen in botsing ktvam met een personen auto. ALLEEN HET 4c fTON Het 2e twaalftal van Vlaardingen moest van leider Unicum 2 een 102 nederlaag incasseren, waarbij D, Schol! en Hans van Tuyll voor Vlaardingen scoorden. Unicum toonde zich een allerminst spor tieve tegenstander, waardoor de Vlaar dingse reserves werden geitimideerd en de nederlaag groter uitviel dan nodig was. Ook het 3e 12-tal van Vlaardingen ver loor. In Ridderkerk met 4—3 van Ten Donck. Maar dit was aan onvolledigheid te wijten. Van de 4 senior twaalftallen won al leen het 4 e. Het versloeg thuis Spartaan 3 met 12—2. De resultaten van de jeugd wedstrijden waren: Junioreuqedstrijden: Succes 1Vlaar dingen I 5—3, Sperwers 1Vlaardingen 2 10—0. Adspirantwedstrijden: OSCR A— Vlaardingen A 0—5, Trekvogels D—Vlaar dingen B 02. Vlaardingen D— Htllegers- berg B 21, Vlaardingen CSchiedam B 5—1, Trekvogels H—Vlaardingen E 1—0. Brand in Waddinxveen WADDINXVEEN. Woensdagmorgen is er brand geweest in de vroegere fa briek van Modderkolk en Dljs thans een afdeling van Kempkes, meubelfabrieken n.v. aan de Kerkweg in Waddinxveen. De brand ontstond door nog onbekende oor zaak In de spui (afdeling van de fabriek. De spuitafdeling is ondergebracht onder het kantoor in de kelders. Verder 's er on der het gebouw een bergruimte die is ver huurd aan de teenhaadel Haagsman, in dat gedeelte waren een groot aantal kisten en hoeveelheden teen en ander materiaal. In het begin liet de brand inch zeer ernstig aanzien. De vlammen sloegen me ters hoog naar buiten en er was een enor me rookontwikkeling. Aan die sterke rook ontwikkeling is het te danken dat de brand beperkt bleef. De brandweer begon met één spuit het vuur te bestrijden. Nadat de brand enigs zins was bestreden sloegen de vlammen plotseling aa de andere kant naar buiten. Voor de commandant van de brandweer d2 heer A. M. Zwamborn was dit aan- teidirg om de tweciz brandspuit tc alar-*- meren, waarna het vuur met beide spuiten werd bestreden. Tegen de middag kon de brandweer inrukken. De schade in de fabriek loopt in de dui zenden guldens. Grote schade leed ook dc teenhandel van de heer Haagsman. BREDA, 21 okt. De 5l-jarige aanne mer D. K- uit Den Haag, die verleden week donderdag in zijn woonplaats werd gearresteerd nadat hij in 's-Hertogenboseh drie inbraken had gepleegd is in Breda ook actief geweest. Uit het onderzoek is gebleken dat K. die in het hele land be kend staat als de „gaatjesboorder" In juli een woning in oe Regentesselaan f800,- heeft weggenomen. Een maand later bracht de man een bezoek aan een wo ning m de Valkenierslaan. De buit bestond daar uit f 110. Dezelfde nacht ging de Ha genaar ook nog met 2ijn boor en haak, waarmee hij de spanjolet omhoogdrukte, aan de slag in een andere woning in tie Valkenierslaan. maar hier kwam hij niet verder dan een poging. Bij al zijn Unbra- ken sneed D. K. de telefoonleiding door, voor zover deze aanwezig was. De afdeling volleybal van de P.V. Sun light neemt met een team deel aan de competitie van de Nederlandse Vcileybond. waarbij het is ingedeeld in de 4e klas A van de afdeling Rotterdam. De op 14 ok tober gespeelde le wedstrijd tegen Pen- drecht 3 eindigde in een 22 gelijkspel. Dit was een uitwedstrijd, waarvan de set standen waren: 315, 915, 16—14 en 1533. De wedstrijd op 18 oktober teg-n DOS 3 vond geen doorgang. omdat deze tegenstander door een organisatori sche fout niet verscheen. Nu speelt Sun light zijn le thuiswedstrijd in het gymnas- tiekgebouw van het gemeentelyceum aan de Claudius Civilislaan op 25 oktober, aan vang 's avonds 8.45 uur, tegen VCK 2. Geboren: Jacoba, dv L. van. der Steen en N. Groencvcld, Spoorsmgel 159c; Maria Helena dv G. B. Ham en G. R. Vermeu len, Mr. Troelstrastraat 36; Esther Monica dv J. J. PPost en W. Hofman, Wilhelmma- straat 37. Geboren: Dea Alice Marion d.v. R Dik ken en NI J G Pameijer, Sportlaan 256. Ada d.v. A C van Cortenberghe en H J van Willigen, Sneeuwbalstraat 50a. Rudy, z.v. C Nie man Is verdriet en G W M Ves- tcr, Jacoba van Beierensti-aat 53. Robert. z.v. J M Romein en F Schilder, van Kins- bergenplaats 57. Marcel z.v. L M van Buuren en H Kappetïjn, Nïo. Beetsstraat $9. Anna Elisabeth d.v, R H Boswijk en P van Looij, Mar. v. d, Stoepstraat 2. Ca roline Marijke d.v. D L Baauw en H Fen- nema, Sportlaan 10. Robert Ronald z.v. C de Ligt en A Sloot, Roemer Visscherstr&at 7o, Monique d.v. J C Poot en M T Gar denier, v. d. Duin van Maasdamlaan 106a. Petronella d.v. P Tamboer en 2VI H Troost, Westnieuwland 82. Jacoba d.v. R J H v d Steen en N E Klos, v. Kinsbergenplaats 27. Jozias Cornells z.v. L M Markusse en C P Wirtz 2e Spoorstraat 25. Mirjam Roos d.v, R W Wülemse en R M Geerlings, van Beethovensingel I35b. Adalbert z.v. I> L van Rossen en A Hobmann Piet Hein- straat 22. Overleden: Arie Vethaak, 78 jaar, echt genoot van M van Rij, Dr. A Kuijjrcrstr. 53. Willem BastUian Schippers, 71 jaar] eehtg. van G J Westra, eerder wedr. van S Hitzemann, Van Hogendorplaan 103d. Overleden: Carolus van Gestel, 74 jr., echtg. v. C. Ruijs, Planciusstreat 14. dc Toverkrachs van dc Callenburgstraat 04 VLAARDINGEN, vraagt: Salaris 80.— per week. Aanmelden tussen 9 en 17 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 1