ROTTEBDAMSCH NIEDWSBLAD PW algemene beschouwingen een Bij de andere De details komen eerst later aan bod methode gewenst Oranje leeuw, rode zwarte kat in de hond en Raad Pastoor Van de Brekel verlaat onze stad Initiatief nodig voor warme maaltijden Vrouwelijke hulp at cy BEGROTING EEN STORTVLOED VAN OFFICIëLE STUKKEN AFSLAG VAN DIVERSE PANDEN Sahoolmaatschappelijk Werkster KLACHTEN DRS. SIMONS (PvdA) NOTA I.Z. BELEID PREDIKBEURTEN AAR. ANNEER. a Uit het politierapport Voorstander van oecumene MR. SCHUELER (KYP): Humor van de heer B. E. Collé Geld voor de gemeente tegen 6l/f Veelomvattende taak voor drs. Zwakhals Mutaties in de Raat! en bij de scholen BEJAARDENZORG: GEMEENTE SCHIEDAM MAGNETO CHEMIE N V- HbofaagcatscJMjt ec Beiaftiex SCHIEDAM, BRQERSVEST 3 - TELEFOON 268091 over bezorging Schiedam: van 1S.3019.30 uur en 's zaterdags van 45 uur Tel. 265828, Vlaard.dijb 171 b SCHIEDAM Bij «cbouwïngen i.z, de begroting voor Tan de gemeente Schiedam Het de nieu we fractievoorzitter van de PvdA, drs. S. H- Simons een principieel vertoog horen over de aard der algemene beschouwingen In bet algemeen, een punt dat al eens eer der ter sprake is geweest maar nog nooit aanleiding is geweest tot een verandering in de praktijk. Te veel wordt, volgens de mening van drs. Simons, reeds bij de al gemene beschouwingen ingegaan op de details van de begroting. Hij sprak de hoop tilt, dat door overleg tussen de frac tievoorzitters en de burgemeester een au dere werkwijze mogelijk zal worden; zelf bepaalde hij zich tot de grote lijnen, In de hoop, dat dc andere raadsleden dit voor- beeld zouden volgen. Dat is echter niet gebeurd, hoewel het aan de overzichtelijk heid der besprekingen wel ten goede zou kunnen komen. In de eerste plaats wees hij op het op treden van de nieuwe regering, die nu al tal van maatregelen heeft aangekondigd, die rechtstreeks van de gemeentelijke po litiek van betekenis zijn: een hogere uit kering uit het gemeentefonds, een versnelde uitvoering van verkeersvoorzle ningen, meer doorstroming in de woning bouw, initiatieven i.z. de ruimtelijke or dening, betere financiële regeling t.a.v. bet middelbare en hogere onderwijs. Dit alles wekt nieuwe perspectieven t.a.v. de financiële moeilijkheden der gemeenten. De heer Simons vroeg, wat het gemeen tebestuur denkt te doen met de ruimere mogelijkheden; wat zijn de konsekwentïes ta.v, woningbouw en sanering b.v. Spr. meent dat de gemeente er goed aan zou doen, nieuwe initiatieven te ontwikkeien en aan te dringen op een verhoogde uit kering. Ditzelfde geldt t.a.v, de Rijn mond raad. De gemeente moet blijk geven de activiteiten van het nieuwe lichaam op prijs te stellen en er naar streven nieuwe mogelijkheden tot samenwerking te vin den. De „presentatie*van de begroting is olgens spreker niet helemaal in orde. Al le stukken met elkaar vormen een. dik boekwerk van 60ü bladzijden, maar het algemeen, beleid van het gemeentebestuur komt daarin onvoldoende tot uiting. Wat spr. zou willen is een soort beleidsver slag. Het laatste verslag over de toestand van Schiedam dateert uit 1960 en ïs thans verouderd. Rotterdam en Leiden hebben een beleidsnota met een schat van infor matie. In het algemeen acht drs. Simons dc algemene be- de huidige werkwijze omslachtig en kost- baar. Veel voorstellen kunnen beknopter worden geformuleerd of toegelicht. De ver slagen. der gemeentelijke diensten moeten zoveel informatie geven, dat een beoorde ling door de gemeenteraadsleden moge lijk wordt. Ze moeten bovendien regelma tig en op tijd verschijnen. Volgens spr. moet het mogelijk zijn de toelichting in do begroting op te nemen, ^odat herha lingen vermeden worden. De begroting sluit dank zij bet gebruik van saldi-reserves, maar moeten deze in feit niet worden gereserveerd voor onver wachte tegenvallers? Moet Schiedam niet om een aanvullende uitkering vragen? Het onderhoud straten en pleinen b.v. heeft nu al een achterstand van een paar mil joen en de voorzieningen kunnen niet ach terwege worden, gelaten; dat zou Schie dam slechts in diskrediet brengen. In de kapitaaltfienst ontbreken de uitgaven voor de komende jaren en het geheel onttrekt zich aan het oordeel van de raad, zodat deze niet in staat i§ prioriteiten af te we gen. Daartoe is het nodig, dat de Raad beschikt over een investeringsplan, aan de hand waarvan de leden moeten kunnen beoordelen, wat belangrijk en. wat minder belangrijk is. In 3968 zal Schiedam vol gens spr. ongeveer 80 miljoen uitgeven of ongeveer IOOG gld. per hoofd en 2030 procent van het gemiddelde inkomen. Dat is veel. Meer dan voorheen moet worden nagegaan of de gemeente de uitgaven wei voldoende bewaakt en controleert. De cal culatie en nacalculatie moeten worden verbeterd: de bedrijfseconomische dienst moet werken in de richting vaa meer ef ficiëntie in het gemeentelijk apparaat. Ned. Frot. Bond 18.30 uur ds- A. D. Kiaassen. Hervormde Gemeente: Grote Kerk 10 uur ds. D. J. Spaling, 5 uur ds. A. Hoff man; Bethelkerk 10 uur ds. C. van der Steen, 5 uur ds. D. J. Spaling; Opstan- dingskerk 10 uur ds. 3. W. Zimmerman, 'I uur ds. A. Ie Coq (.Jeugddienst)Vredes werk 9 en. 10.45 uur ds. J. G. Jansen, 7 uur ds. P. A. A. Klusener, Amersfoort; bethel, Dorpskerk 10 uur ds. W. A. Vons (H. Avondmaal),; gebouw De Rank 8-30 uur mej. ds. E. A. Eos, 7 uur ds. W. A. Vons (Jeugddienst), Gereformeerde Kerkt Oosterkerk 10 uur, ds. W. A. Krijger, 5 u- ds. P. H. Everaars: Kethel „De Ark" 9.30 uur ds. R. D Beu» kema te Schiebroek. 2.30 uur dr. F. L. Bos ie Vlaardingen; Magnalia Dei Kerk 10 uur ds. P. R. Everaars. 5 uur ds. W- A. Krijger; „De Goede Haven"10 uur ds. 3. P. Prins te Den Haag, 5 uur ds. J. Couvée; Juli&na- kerk 10 uur ds. J. Couvée, 5 uur dr. O. Jager te Hilversum. Leger des Heïls. Lange Haven 71. 18 uur heiUgingssamenkomst. 6.30 uur open bare samenkomst Koemarkt, 7.30 uur ver- losslngssamenkomst. Leiding majoor en mevr. Drilver-Salomoa. Ned. Herv. (Geref.) Evangelisatie, ge bouw Irene, Nieuwe Haven, 10 uur de heer D. G. van Hoeven, Bonthuizen; Vredes- fcerk 7 uur ds. P. A. A. Klusener, Amers foort. Oud-Geref. Gemeente, Geref. Jeugdhuis, Lange Haven 97. 9 en 3 45 uur dienst. Oud-Katholieke Kerk, Dam 28. 10 uur Hoogmis. 5 uur Verpers. Hersteld Apost, Genootschap, Stadhou* derslaan. 9.30 en 4 uur dienst. Evangelisch Lutb. Gemeente 10 uur dienst Jehovah1* Getuigen, Volksgebouw (zaal 8>, Tuiniaan 50, 6 uur openbare toe spraak, 710 uur Wachttorenstudie. Vrije Chr. Geref. Gemeente, Tuiniaan 50. 10 en 4 uur dienst. Baptisten Gemeente Schiedam (aange sloten bij de Uniek Lange Haven 129. 19 uur samenkomst voor iedereen. Chr. Geref, Kerk, Warande hoek B.K.* laan, 10 en 5 uur dienst. (Missions to Seamen, AngUkaarssa dienst kantine Wilton-Fijenoord. iedere le, 3e en 5e zondag der maana v.m. 9 uur Hev. Chr. Reeves B,A Kerkgemeenschap »ot verbreiding der Geref. Leer, Lange Nieuws tra al 67. dienst zondag 10 en 5 uur. Geref. Kerk Vrijgemaakt, West vest 30. 9.30 en. 4.30 uur dienst. Ten aanzien van de woningbouw wilde spr. weten hoe het staat met de niet uit gevoerde contingenten van 1963 en 1964; wordt een restant óver 1965 weer doorge boekt naar 1966? Is het mogelijk bij de woningbouw voor 1967 meer rekening te houden, met de wens naar differentiatie en groter comfort. Voor de bouw van het nieuwe Raadhuis dient een bouwcommis sie in. het leven te worden, geroepen, die over gegevens moet kunnen beschikken. Bij de uitgifte van industrieterrein zal ruimte gereserveerd moeten worden voor industrieën, die de binnenstad moeten ont ruimen wegens sanering. Waarom wordt het resultaat van het stedebmiwkiuidi? onderzoek i.z. Kathel niet gepubliceerd? De bevolking moet met her plan meeleven en meegroeien. Klaarheid moet er komen over de te venvachten bebouwingsdichtheid. Nor maal is thans 81 woningen per ha, maar in Kethel zouden er 97 per ha komen, terwijl tegenwoordig 60 regel is en de Bijlmermeer maar tot 40 gaat. Een deel van de te aanren binnenstand moet be schikbaar blijven voor kantoorruimte. Goed is, dat de sanering van de Gor zen binnen de opdracht van het stede- bouwkundige Rein Fledderus valt, maar moet dan niet spoedig worden vastge steld, dat een bestemmingsplan in voor bereiding is? EOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD ZATERDAG 20 NOVEMBER 1965 ZATERDAG 26 NOVEMBER T ivo li: 20.30 uur, Schicd. Jazz Sociëteit „tiuil- taume". Bijeenkomst. Arcade: 2Q.0G uur. RKHC- .Spirit". Contact, avond Chr. soc. Belangen: 20 00 uur, Advens Ge meenschap: Contact a vond. Irene; 20.00 uui. Filmclub „De Driehoek": Filmavond. Irene: 20 00 uur Prinses Irene ULO A. Con. tactavond- Korenbcurs: 12 uur, 5t Nicoiaasmars, ZONDAG 21 NOVEMBER Arcade: 20 00 uur. RK Instuif- Dansavond Wijkcentrum: 20.00 uur, Jehova's Getuigen. Bijeenkomst Monopole Theater: Schherazade, (14 pr.(, 2-7- 3 30 uur. Zaterdagnacht 12 uur: „In de ban van haar driften". (18 jr Zondagmiddag 2 en415 uur: „Zelfmoord bataljon", (14 jr.) MEDISCHE ZONDAGSDIENST P. SpreH, Singel 76. tel 26 82 50. G. W. Ormel, Schoolstraat 5. teJ. 26 42 44. W. J. Dambrink, Ruys de Beerenbrouckiaan 16. tel. 26 9B 73. APOTHEEK Van Westendorp, Parkweg 207. tel. 26 76 74. MUSÊa Galerie punt vier: Fer Hakkaart. Stedelijk Museum: Groningse Kunstenaars groep .,NU". Café Spinnewiel, Grote Markt: Galerie De Spm, werk van debutanten. FILMS Passage Theater: Operation Crossbow cm J.), 2-4.15-7-9.15 uur Monopole Theater: Scheherazade (14 j.) 2 ,en en 9 30 uur. APOTHEEK C. I. Jansen, Swammerdamsmgel 41. tel- 264917 j Een insluiper heeft de deur van het pand aan de Van 's-Gravesandestraat van 's morgens negen tot 's middags drie uur open gevonden en heeft uit de slaapkamer een bedrag van 335.- weggenomen, als mede enige papieren. De bewoonster was bezig met opruimingswerkzaamheden in de kelder. SCHIEDAM Pastoor A, C. van de Brekel neemt zondagmiddag a.& in be sloten kring afscheid van zijn parochianen van de parochie St. Jan de Doper. Hij is benoemd tot pastoor van het klooster Ma ria weijde in Venlo. Bij het klooster is een grote kerk gevestigd. Pastoor Van de Brekel is sinds 20 juni 1958 pastoor van de Parochie St. Jan de Doper, die twee kerken onder zich heeft. De oudste kerk van zijn parochie Is die aan de Lange Haven met de bekende dikke zullen. Onder zijn Schiedamse periode kwam dit jaar de Nieuwlandkerk aan de Mgr. No- lenslaan gereed. Pastoor Van de Brekel gaf adviezen omtrent de bouw. De Nieuw landkerk is aangepast aan de architectuur van de wijk Nieuwland. Het interieur is eenvouding, doch stijlvol. Onder pastoor Van de Brekel is prachtig werk verricht, want onder zijn leiding is deze kerk voor 5600 r.k. inwoners van Nieuwland gereed gekomen. Pastoor Van de Brekel werd op 2 april 1905 geboren en tot priester gewijd in Nijmegen op 21 maart 1931. Jarenlang ïs hij daar leraar geweest aan het Domini- cus-college. De laatste jaren was hij kapelaan in de St. DominicusparocMe te Rotterdam, die nu een prachtige moderne kerk aan het Steiger heeft. In Rotterdam was hij bekend door zijn. activiteiten voor „Het kwartje voor God". Voor hij in 1958 naar on2e stad kwam was hij enige jaren leraar Ran de Middelbare Meisjesschool aan de Waienburgerweg. „Het is heel druk geweest in Schiedam, doch met genoegen heb ik mijn taak bier mogen verrichten. In Venlo zal een rusti ger tijd komen, hetgeen moeilijk wennen zal zijn voor mij. Vooral dit jaar was erg druk in verband met de bouw van de Nieuwlandkerk. De samenwerking met dc SCHIEDAM Mr- J. B, Schueler, fractie-voorzitter van de KVP, begon zijn algemene beschouwing met de vast stelling, dat men bij de behandeling van begroting wel het onderzoek ïn de af delingen had verlaten, maar verder nog het oude systeem volgde. Hij wees op de nadelen van. deze werkwijze: een stort vloed van. officiële stukken voor de raadsleden en bovendien staat enkele weken het gehele gemeentelijke app_a- op zijn kop. Spr. constateerde, dat zijn fractie noodgedwongen deze begroting accepteert. Alles wordt duurder; wij kun nen niet door het lenïngplafond heenbre- ken, maar dit leningplafond mag niet tot gevolg hebben, dat het misloopt met de continuïteit in. de oningbouw. maar met de instelling van de bouwteams kan stag natie t.a.v, de nieuwbouw waarschijnlijk worden voorkomen. Het is ontoelaatbaar, dat 20 jaar na de bevrijding eenderde der bevolking nog de lasten van de wo ningnood ondervindt. Volgens spr. is thans de woningbehoefte van alleenstaan den bekend; bij de bouwplannen in de toekomst moet er rekening mee worden gehouden en moet woonruimte voor hen normaal in de bouw worden opgenomen. Verder wees de heer Schuclcr erop, dat de sanering van bepaalde wijken, zoals Kreupelstraat en Boterstraat veel te lang traineert. Vooruitlopend op de gewone Raadsver gadering van woensdag a.s, bracht spr. het Stedelijke Museum ter sprake, hij vroeg wat er met het plein gaat gebeu ren; ook de Sporthal bracht spr. met de zelfde opmerking ter spiake, hetgeen aan de heer B. E. Collo ccomm) de in terruptie ontlokte: „Die hoeven we nu straks niet eens meer te houden!" Ook bracht bij de plannen i.z. de Boerderij Landvreugd ter sprake, waarbij hij klaagde over de te zware agenda van de komende gewone vergadering, waar de ze punten ter sprake zullen komen als de raadsleden uitgeput zijn door de be- grothigs debatten. De heer Schueler drong erop aan. dat de speelplaatsen der scholen, die „gedeeltelijk braak lig gen" voor de recreatie van de ongeor ganiseerde jeugd worden gebruikt. Wij weten niet wat het verkeer over de toekomstige ruit rondom Rotterdam voor ons gaat betekenen: is het niet mo gelijk iemand van dc Rijkswaterstaat uit te nodigen om de Raad voor te lichten? Verder bracht spr. nog de keuze tussen plantsoen en gazon ter sprake, alsmede de autowrakken, de aula van de be graafplaats en het woonwagenkamp: ook brak hij een lans voor de oprichting van rouwkamers in de nieuwe wijken. Hij verklaarde zich niet pessimistisch over de penetratie van het aardgas. Dat gaat er goed in, zei hij, waarop een stem uit de vergadering sarkastisch zinspeelde op de moeilijkheden ïn het noorden van ons land: ..Behalve wanneer het koud is!" SCHIEDAM De heer B. E. Collé fComim zorgde bij de algemene beschou wingen in zake de begroting voor wat hu mor. „Ik wil met mijn hervorming van onze werkwijze bij de behandeling van de begroting nog verder gaan dan het voorstel van de heer Simons. Laten we het dan in omgekeerde volgor de doen: Niet eerst de grootste partij, maar eerst de kleinste. Ik moet altijd maar afwachten wat anderen naar voren brengen. Ik vraag dat. aldus de heer Col- U. overigens niet voor mijzelf, want mis schien zijn het volgend jaar de verhoudin gen wel omgedraaid. Hoewel zo somber zie ik de zaak toch ook niet voor de PvdA!" Schiedam werkt, volgens deze spreker, met een reëel tekort van 700.000 gld. plus de 2,5 miljoen achterstand bij bestratin gen. De kleine man heeft de tariefsverho gingen betaald. Er bestaat ook geen enkele zekerheid, dat men straks het aardgas tegen goedkopere tarieven kan krijgen. Het inlopen vat) de woningnood (te bestrij den door de bouw van 3.500 woningen in de goedkope sector) zal bij het huidige tempo nog wel tien jaar in beslag nemen. Er is geen behoefte aan woningen in de vrije sec tor. Die staan veelal leeg. In Schiedam, overwegend stad van arbeiders, is er be hoefte aan woningwetwoningen. Er blijkt bij de ouden van dagen een behoefte aan warme maaltijden tc bestaan. Hier ligt een taak voor sociale zaken. Deze dienst dient niet te wachten tot er een verzoek binnenkomt, maar aanstonds hulp te bie den aan de 100 bejaarden, die thans soms tvsee weken geen warme maaltijd krijgen. Pastoor A. C. van de Brekel. andere parochies is altijd goed geweest. Doch ook met andere kerkelijke richtin gen hadden wij contact Zelf ben ik een fervent voorstander van de occamcne. Het contact met andere kerken begon met de gezamenlijke kerstviering in de Juliana- kerk. Verder bestaat het Oecumenisch Jongeren Contact. Jongeren komen samen en praten over de geloofsprobtomen. Het stemt tot vreugde dat de jongeren daar voor interesse hebben. Het begrip oecumene is veelomvattend en moeU.jk. Daarom moeten besprekingen hierover niet te snel worden atgedaan, want dat werkt je tegen in otoats van mee. Het gaat erom de zaak niet te for ceren." Bij de bouw van de Nieuwlandkerk aan de Mgr. Nblenslaan is bewust da moderne bouwstijl gebruikt. Pastoor Van Je w re kei vindt, dat deze kerk niet stotend mocht zijn voor niet-katholieke christenen. Vele mensen zullen zich in deze kerk beter thuis voelen dan in de oude Havenkerk. „Ik pleit ervoor in de nieuwe woonwijken ook moderne kerken, te bouwen. Zonder een kerk is een nieuwe woonwijk niet ge reed. In de Nieuwlandkerk komen d? mensen graag. De kerk woidt zeer goed bezocht. Dit is het bewijs!" Pastoor Van de Brekel heeft het dit jaar zo druk gehad, dat hij geen boek heeft kumtenlezen- „Doch in Venlo hoop ik dit alsnog te doen. Als utlHteitsmens moet ik veel van het oeeumenlsme bestu deren." SCHIEDAM De woordvoerder van de proL Raadsfractie, de heer A. Sonneveld, was het met dc heer Simons (PvdA) eens wat betreft de wenselijkheid bij de alge mene beschouwingen niet op details in te gaan. Hij constateerde dat bij de algeme ne beschouwingen vaa het vorige jaar door het college van B. en W. 35 toezeggingen waren gedaan Daarvan zijn er thans 27 gerealiseerd en de overige komen vermoe delijk binnenkoit aan de orde. Twee ver langens. die men anno 1964 meende met te kunnen verwezenlijken, „waren, toch uitgevoerd, o.a. het gemeentelijke voor lichtingsblad „Het Stadhuis meldt". T.a.v. de gemeentelijke correspondentie drong hij er op aan, dat in aanhef en slot de bur gerlijke beleefdheidsformules zouden wor den gehandhaafd. De cineast Schaper heeft al tweederde van zijn. honorarium getou cheerd; verwacht mag worden, dat bij de film over Schiedam nu wel spoedig vol tooit. Hij lanceerde de gedachte om t.b.v. de deelnemers aan het jcugdverkeersexa- mens een oefenterrein in te richten in het Beatrixpark of het Volkepark om te wen nen aan verkeerslichten, jnarkeerstropen e.d. Omtrent het aardgas merkte de heer Sonneveld op. dat de partikulier maar wei nig itoordec! zal hebben van de invoering. Z.i. zal de winst op het aardgas wel bij het Rijk belanden, maar aldus wordt het levensonderhoud steeds duurder gemaakt. Als gevolg van het financieringsbeleid van het Rijk ziet spr tl gemeente Schie dam. gelijke vele andere, onafwendbaar verarmen. Bij de verdeling der inkomsten komen de kleine gemeenten, in het gc- De gemeente Schiedam kan vaste geld leningen aangaan ten bedrage van. ui to taal f 2 000.000, koers 99 pet. op voorwaar den die, gelet op de huidige situatie van de kapitaalmarkt, als normaal mogen worden aangemerkt. De rente beloopt 8' x pet. Extra aflossing eetst in 1976 en dan tegen een. koers van 101 pet. De opbrengsten van deze leningen zu1- len in het Algemeen Leningfonds worden gestort, voor de financiering van kapt- taalswerken. Een miljoen hiervan wordt de Gemeente verstrekt volgens een bij zonder gewaarmerkte conceptakte. d.w.z. op basis van speciale voorwaarden. STUITEN TE NAUW' FOOR GROTE BRANDWEERAUTO SCHIEDAM Volgens een voorstel van B. en TV. is een krediet van 146 500 nodig t.b.v. dc aankoop van twee brandweer auto's ter vervanging van een rescue-car, die thans in nog al slechte slaat verkeert. Wegens de steeds toenemende verkeers drukte in Schiedam heeft de gemeente ai- gezien van het oorspronkelijke voornemen een nieuwe brandweerwagen van grote af metingen te kopen, uitgerust met een ho- gedrukpomp met twee aanvalsstralen. Omdat men vaak door straten zal moeten rijden, waar aan beide zijden auto's ge parkeerd staan, leek het wenselijk een kleinere, gemakkelijk wendbare wagen aan te schaffen, die dan meet worden aan gevuld met een tweede wagen. De ene dient dan als gereedschapswagen en de tweed- voor hogedrukspuit. drang. Dat blijft bij alle wisseling der ka binetten. Het mankt weinig uit of men door de oranje leeuw, de zwarte kat of de rode hond gebeten wordt De protestantse fractie dringt er bij het college op aan. nogmaals bij het Rijk aan te dringen op een hogere uitkering, omdat het huidige beleid tot verarming voert Interruptie van de wethouder van Financiën: .Zoudt u niet eerst wachten op wat er uit de bus komt?" Opmerking van Van Ruiven (PvdA): ..Hoor, dat is de rode hond!" Hi lariteit Burgemeester Roelfsema lachend „Heer Sonneveld, laat u niet afleiden!" De heer Sonneveld waardig: ,,Een verbe tering is niet binnen afzienbare tijd te ver wachten. SCHIEDAM Volgens i een instructie, welke de Raad woensdag ó.s. in behande. lmg neemt, gaat het tot de taak van de directeur van de bedrijfseconomische dienst der gemeente Schiedam behoren, B en TV en de hoofden van diensten en be drijven desgevraagd of eigener beweging van advies te dienen in bedrijfseconomi sche en bedrijfsorganisatorische aange legenheden m gemeentelijk verband. Hij beoordeelt aldus begroting en jaarreke ning van diensten en bedrijven alsmede belangrijke contracten, welke de gemeen te wenst af te sluiten en ook de tarieven der gemeentelijke bedrijven. Verder ver leent hij medewerking bij de opstelling en uitvterkin' van plannen op lange termijn. Ook strekt zijn aandacht zich uit tot de ad ministratie van diensten en bedrijven #Itj is tid-secretaris van het Overleg 02«aan Tech. Diensten en woont de vergaderingen van de commissies van bijstand i.z. dien sten en bedrijven bij. SCHIEDAM Wegens ]-iGt bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd heeft me vrouw W. A. Hamerslag-v. Maris ontslag gevraagd als onderwijzeres aan de A- H. Gerhardscho >1. De Raad zal woensdag a.s. tevens beslissen over de benoeming van. de heer H. A. van der Linden tot tijdelijk leraar in de Nederlandse taal aan de gem. MLddelb. Handelsavondschool. schooljaar 3985-66. Het Raadslid mevr. W. R. Druk- ker-Brink bedankt als lid vaa de Raads commissie voor de Techn. Bedrijven, de heer J. J. Bieze als lid van de commissie voor de strafverordeningen en ir. C. Bos man als lid van de gemeentelijke jeugd commissie. Voor tien commissies zullen nieuwe leden moeten worden aangewezen. Aan de orde is thans ook de beëdiging' en installatie van het nieuwe Raadslid, dê heer P. Bosehman (P.v.d.A.). 9 Een aanrijding had plaats op de kruising van het Rubensplcin. en de Rembrandtiaan, waarbij een personenauto en een bromfiets waren betrokken. De auto, bestuurd door de 21-jarige A. A. H. "V. uit Vlaardingert verleende geen vrije doorgang aan de bromfietser, de 40-jarige H. S. uit Vlaar- dingen, die rechtdoor reed. Beide voertui gen liepen lichte schade op. Do bromfietser met een lichte hersenschudding in de Dr. Noietstiehting opgenomen. Her is uit onderzoeken gebleken aldus de heer J. Houtman (VVD), dat er ongeveer een honderd i?e- hoejtige bejoorien in Schiedam wo nen. tuier verzorging zeer veel le wensen overlaat. Deze mensen ge nieten soms meerdere dagen achter een geen warme maaltijd. Bij onge veer vijftig bejaarden ts geconstateerd dat ze zelfs meer dan H dagen achtereen geen u-arme maaitijd krijgen.' een ernstige zaak. waar direkt hulp moet worden geboden, De Federatie Bejaardenzorg heeft een sectie „Warme Maaltijd" in hel leven geroepen. Helaas stuit, deze sectie op orpatusafonscfie moeilijk heden. Volgens de VVD-fractie dient dit particulier initiatief direct onder steund te worden, zelfs al is kei pro visorisch. Het moet in Schiedam mo gelijk zijn deze behoeftig en direkt te hulp te komen, de adressen zijn be kend. Er zü'n in Schiedam, inrichtin gen met grote keuke«capaciteit, zoals de betde ziekenhuizen, „Linde?tof' en meerdere grote bejaardentehuizen. Ieder can. deze instellingen kan ge- makkelyk voor 3 a 10 van deze be- hoefiigen chrekt extra koken, vanzelf» sprekend ïcpeiz geldelijke eergoeding, de bejaarden kunnen dit zelf betalen. liet vervoer van de maaltijden dient in handen te worden gegeven van een of meerdere beroepsverooerders. Mogelijk kunnen hiervoor de melk boeren zorgen. Wie hel NIEUWSBLAD leest weel van «lies het meest KAPSALON HELENE de salon voor de betere permanent. Stroomloos voor ieder haar geschikt f 7.50. Hel ene tiede perma nent is meest ideale na tuurlijke permanent 10,- r 1.- reductie op vertoon van deze advertentie. Grans holen en biengen per luxe auto voor perma nent. KAPSALON HELENE Op r|jdag, 26 november 1965 in het gebouw Arcade. Ldige Haven 71, Schiedam des v.m. XI uur L ten overstaan van notaris C. F. J. van der Valk te Schiedam. Nassaulaan 55. hoek Willem de Zwijger laan. tel. 269334' Tiet winkelpand tc Schiedam aan de Dam 24 cn 26. welk pand geheel ontruimd wordt opgeleverd, in trekgeld slaande op ƒ65.000, II. Ten overstaan van mr. C. P. Sneek. waarnemende het vakante kantoor van notaris P Sehaakberg. Tumlaan 102. Schiedam, tel. 268900. Het woonhuis se Schiedam aan dc Veenlantstraat 17, welk pand geheel Milmïmd wordt opgeleverd, mtrekgeld staande op I 20.000.—. Bezichtiging: dondetdag, 25 november 1965, van II) tot V? uur en van 2 tot 4 uur. Aanvaarding en betaling; 30 december 1965 Inlichtingen ten kantore van genoemde notarissen. Bij het Openbaar Onderwijs in bovengenoemde Gemeente km een wot Jen geplaatst, in de rang van Commies. Betrokkene zal voornamelijk worden belast met werk zaamheden ten behoeve van leerlingen van de scholen voor Gewoon Imager Onderwijs, van dc school voor Moeilijk Opvoedbare Kinderen en van de school voor kinderen met Leer- en Opvoedingsmoeilijkheden. De bezoldigmg bedraagt in minimum en maximum reap, f 663.en f 910,— per maand, exclusief huurcompensatie. Adii«telling boven het minimum ïs niet uitgesloten. Vcca nt ie toeslag 4% per jaar. Het bezit van het diploma van,. Maatschappelijk Werkster" i? vereist. De Gemeente Schiedam is vanaf 1 januari 1966 aange- sloien bij het I.Z.A.-Zuid-Holland. Deelname aan gepremieerde spaarregeling is mogelijk. Eigenhandig geschreven sollicitaties dienen binnen 14 dagen na verschijning dezer advertentie te worden inge zonden aan de heer Gemeentelijk Inspecteur van het Onderwijs. Hoogstraat 200 te Schiedam. gevraagd voor het dagelijks schoonhouden van ons laboratorium, het zetton van koffie etc. Werkuren in overleg te regelen- Noordvestsingel 77 Tel. 266923 Schiedam

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 1