HOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD Liesveldviaduct wordt doorgaande verbinding met westelijk stadsdeel FW Luchtverontreiniging bedreigt woningbouw langs Waterweg Gezonken hotelschip wordt pas maandag gelicht College werkt nu onder moeilijke omstandigheden Hinderwetskwestie ENCK komt in decemberraad KLACHTEN Een van de vele UIT DE BEGROTINGSDEBATTEN Evenaar is hel vroegere opleidings schip Nederlander De wijk Holy krijgt minder bewoners „Ziekenlluiskweslie,, iverd uitgepraat Bevolking liep terug Opening nieuw club huis De Haven Vrouwenbond NVV Dubbel verlies van Basket Boys CSLD cultureel In Kiel geheel gemoderniseerd Bron van overlast niet op te sporen SCHIEDAM AT <T) AAR. ANNEEft Voor „kleine Pietjes" BOTTEEDAMSC.H NIEUWSBLAD Hoofdagwrtrchap en Redactie: VtAARDlNGEN, Sm. Havensir. I «fel. 3229 TeL >45» over bezorging: Vlaardingen: 18.30 tot 19.30 uur: Handelstraat 13 - Telefoon 3345 DONDERDAG 25 NOVEMBER 1963 Op de kruising le Van Leijden Gael- straat—P. J.brug verleende de 21-jarige bestuurder van een personenauto J. v. O. uit Ridderkerk geen voorrang aan een an dere personenauto. Er volgde een aanrij ding waarbij de auto van de 49-jarige X.. M. uit Perm? stig werd beschadigd. Er waven geen "inlijke ongevallen. Als eerste spreker in de middagvergadering van de begrotingsbehande ling heeft wethouder De Brnijn dinsdagmiddag meegedeeld, dat in de vergadering van 9 december een voorstel aan de orde komt over de al- bouw van het Liesveldviaduct. Het college is afgestapt van de gedachten dat viaduct met een hts dicht bij het huidige koopcentrum op de begane grond te laten uitkomen en het is teruggekeerd tot de oorspronkelijke opzet er een rechtdoorgaande verbinding tusser» oostelijk en westelijk stadsdeel via het centrum, van te maken. Het zal ten minste no-g drie jaar duren voor het plan, zoals het nu aan de raad zal worden voorgelegd, uitgevoerd kan zijn. Wethouder De Bruijn verzekerde dat de plannen voor stadsuitbreiding bijzonder consciëntieus "worden Voorbereid, wat ook wel de in sommige opzichten, trage gang van zaken verklaart. In Holy zullen, moedelijk 30 a 35.000 inwoners komen in plaats van de gedachte 40.000. Er zijn nu ca 1.2Ö0 woningen in uitvoering en. het zuidelijk deel van de wijk wordt bouwrijp gemaakt. In voorbereiding zijn planner voor. LOM particuliere en 60G 'woningwet woningen. Het uitbreidringsplari voor Holy zal, naar de wethouder stellig verwacht, nog niet in het eerste kwartaal van 1966 aan de raad kunnen worden aangeboden, maar hij vond het niet verantwoord dan te wachten tot de nieuwe rand er is. Openbare besprekingen over plannen in een vroeg stadium heeft het bezwaar, da; daardoor ernstige vertragingen optreden, aldus de wethouder. Dempen van de haven is een gedachte waar wethouder De Bruijn persoonlijk in het geheel niets voor voelt; bij zou er de voorkeur aan geven door groenaanleg er een gezelUghcidselement van ie maken Voor de verbinding tussen city en Holy denkt het college aan een andere oplossing, die binnen niet al te lange tijd in bespre king komt. De vertraagde bevolkingsgroei hangt samen met de woningbouw en de kwestie Dies veld viaduct komt in de r«a<) van 9 december a.s. (onderstreepte de heer De Bruijn). De hoeveelheid woningen in de binnen stad zal bevredigend kunnen worden, ook al doordat de tendenz bestaat he; centrum wat ruimer te begrenzer, dan eerst was gedacht. De Burg. Pruissingel wordt nu gezien als de grens van de toekomstige city. Het Erasmuspiein in de Westwijk word; „het"' plein in die wijk. Er komt een bete geling met beplanting, maar om financiële redenen is de aanleg uitgesteld- Wel wordt de boombeplanting voorbereid. In VTaardingen bestaat, aldus de wethou der. een grote behoefte óan goedkope wo ningen. Bouw van alleen huizen met cen trale verwarming duurder dus zou. als dc gewenste doorstroming achter weg9 mocht blijven, een yerkeerd effect kunnen hebben. Uit een steekproef over juni en juli be treffende het vertrekc ver schot valt op *e maken dat de bouw van eengezinshuizen hierin een ondergeschikte factor genoemd mag worden. In V3aardingcn moet ruim 70% van de bevolking gerekend worden tot de groep, die maximaal ƒ25 per week huur kan betalen omdat het inkomen lager Ugt dan 9.730. Dcger.en die uit VTaardin gen vertrekken behoren in grote meerder heid tot do lagere inkomensgroepen en wat betreft hen, die een huis kopen, is er,geen .vertrek maar een vestigingsoverschot, zo stelde de heer De Bruijn, die daarom niet erg veel waarde hechtte aan een in te stellen onderzoek naar de woningbehoefte. Opschuiving kan alleen bevorderd warden door liet bouwen van nieuwe huizen in alle prijsklassen. In Holy moeten huizen komen met een kap, in afwijking van de voorschriften voer de Westwijk. Er Zijn verder minimumeisen gesteld, die dus veel vrijheid Jaien. Het college luistert uitdrukkelijk naar de wensen van de raad; daarom »s b,v. een plan voor 500 woningwetwoningen' in vijf bouwlagen hier niet uitgevoerd omdat «r geen lift in was. De bouwverenigingen i" Vierdingen bou wen liever niet ïn combinatie: zij worden op ruimere schaal in geschakeld bij de woningbouw, maar de wethouder voelde er niet voor contingenten voor de vereni gingen te reserveren! Herstel van de Tra m on ta woning en is be sproken met het. ministerie, in de hoop op financiële tegemoetkoming. De uitslag daar van moet afgewacht worden. Het huisves tingsbureau kan volgens wethouder De Bruijn nog lang niet worden gemist. Al zal het woningtekort verdwijnen.; dan zal er toch nog geruime tijd sprake blijven van woningnood, bij hen die onjuiste huisves ting hebben. BL/HSCO .Het gebied van de Broekpolder Is door G.S. In het streekplan „blanco" gelaten om dat men eerst de ontwikkeling van de lucht- j verontreiniging wil afwachten. De heer Dorsman ("VVD) handhaafde zijn bezwaren tegen sfeer van geheimhouding rond de plannen voor Holy. Hij pleitte voor grote openbaarheid, volgcus dc geest van de wet: die openbaarheid mag geen forma liteit worden. Het dempen van de haven wilde de heer Dorsman toch maat" duidelijk los maken van gevoelsoverwegingen; die hebben oük geen rol gespeeld bij ingrepen op andere plaateen in het oude Vlaardingen. De liberale woordvoerder pleitte opnieuw voor een onderzoek naar de woningbehoef ten: het ontbreken van eengezinswoningen is wel degelijk een zaak. die verstrekkende gevolgeri heeft, zo. stelde hij met nadruk. De heer v. d. Veen (PCG> vroeg bij de bewoners van woningwetwoningen na te gaan. wie zou willen verhuizen als er een andere, vrije, woning beschikbaar zou ko men om zodoende wat inzicht te krijgen in de mogelijkheden van doorstroming. Deze spreker drong aan op de grootst mogelijke spoed bij de uil voering van de verdere plannen voor het viaduct. Hij informeerde ook naar de mogelijkheden, van event, blok- verwarming. De heer Barendregt (PvdA) bleek voor stander te zijn van zo groot mogelijke open baarheid rond plannen in voorbereiding, ook al zou formeel het tijdstip voor publi catie nog niet helemaal bereikt Zijn. Deze spreker wilde bij de komende behandeling van het plan voor afbouw van het Lies- veldviaduct ook de hele situatie In het westen van de stad en de aanwezigheid van woningen in het stadscentrum betrekkencn, TE DUUR? Wethouder De Bruijn waarschuwde met nadruk tegen te groot optimisme met be trekking tqt centrale verwarming in wo ningwetwoningen. Hij was van mening dat al heel binnenkort dergelijke woningen in het Waterweggebied leeg zouden staan, on danks liet grote woningtekort, alleen om dat ze te duur worden gevonden. De wethouder herinnerde er aan. dat de raad al heel lang geleden over event. den> jiitig van de haven heeft gesproken; pnt praktische redenen is daartoe nooit be sloten. Voor de verbinding met Holv zag de heer De Bruijn in demping niet de beste oplossing. Eengezinslïuizen nmeten niet in de eerste plaats gebouwd worden vooy de mensen die er een willen, maar voor dege nen die er op medische gronden een nodig hebben. Voorbeelden elders tonen aan, dat waar veel eengezinshuizen te koop staan, ieder die op een huurhuis aangewezen Is alleen maar in een flat recht kan, afgezien van welke medische indicaties dan ook. De wethouder vond dan ook dat het beleid, zoals dat in Vlaardingen wordt gevoerd, nog zo kwaad niet is. Blok ver warming wordt voorbereid, al vindt de heer Be Bruijn dit beslist niet de ideale oplossing. Het provinciaal bestuur heeft zieh afge vraagd of Schiedam. Vlaardingen en Maas sluis nog wel verder moeten groeien, wat aantal bewoners betreft, zolang niet vast staat dat er verbetering mogelijk is op het gebied van de luchtverontreiniging. De scholen in Holy komen niet, zoals in de Westwijk, bij elkaar op een terrein, maar meer verspreid tussen de bebouwing. Ze worden wel binnen dc* buurten gebouwd en zo dat de leerlingen geen verkeerswegen behoeven over te steken. Een onderzoek naar de woningbehoeften, heeft, aldus wet houder. De Bruijn. alleen zin als het voor liet hele gebied van de Nieuwe Waterweg wordt ingesteld. De voorzitter aanvaardde voor liet college volledig de verantwoording voor de gang van zaken bij de ope ning van het Holyziekenhuis. Het halve uur speling was nodig geacht in verband met het grote aantal genodigden en de verwachte vele laatkomers. De bedoeling was ge weest in die voorperiode een kopje koffie te drinken en er heeft zeker niet voorgezeten iedereen maar netjes op een rijtje te zetten en te laten wachten tot mr. Klaasesz B. en W, en het stichtingsbestuur arri veerden. Mr. Heusdens verklaarde ook na drukkelijk nooit de bedoeling te hebben gehad een sneer te uiten aan het adres van minister Suurhoff, voor wie hij zei groot resupect te hebben. Spreker betreurde het dal, als deze zaak bij de heer Barendregt blijkbaar zo hoog heeft gezeten, deze zich daarover niet persoonlek tot hem heeft gewend. De voorzitter ging ook in. op het verwijt van verschillende 2ijden, dat bet college minder voortvarend en slagvaardig zou zijn dan in het verleden. Bedacht dient te worden, dat de financiële situatie zo veel moeilijker is geworden, de problemen in gewikkelder en de omstandigheden om ons heen heel anders. Als zaken „slepend" blijven van één be groting tot de andere, dan ligt de oorzaak daarvan in de omvang en bet karakter cr van, zoals b.v. bij de luchtverontreiniging het geval is.. De lange dmtr van b.v. de kwestie die- renasyl beeft toch geen enkele belemme ring opgeleverd voor het werk van de stichting in de periode, waarin naar een oplossing wordt gezocht. Er zijn natuurlijk zaken, die wel eens wat langer duren dan mogelijk was geweest, maar het is niet juist testellen dat het college zaken sle pende houdt, zo meende mr. Heusdens. Raad cn college hebben elk een eigen taak en de raad moet het college een ze kere speelruimte geven. Als het gaat om moties of verlangens van de raad zal getracht worden sneller dan tot nu toe de raad in kennis te stel len van het standpunt van het college. Verschil van inzicht in het college over belangrijke zaken, tot uitdrukkingkomend in een meerderheids- en een minderheids standpunt. achtte de voorzitter beslist niet verkeerd; de raad kan dan een keus ma ken' De suggestie van „paneldiscussies" bleek bij mr. Heusdens ïn goede aarde le zijn gevallen en hij wilde de mogelijkhe den graag nader onderzoeken. Over de wenselijkheid van openbare commissievergaderingen is het college tot een negatief standpunt gekomen, In beginsel worden er om praktische re denen op "het stadhuis geen ontvangsten ge houden, maar er zijn uitzonderingen, rao' gelijk. Sint Nicolaas zou omstreeks twaalf uur ten stadhuize ontvangen worden, maar de organisatoren lieten op het laat ste moment lakonïek weten dat het drie uur moest worden. Dat kon niet meer ge regeld worden en bovendien was het col lege riiet erg te spreken over het optre den vaii de middenstandsorganisatie ir dezè. De ambtelijke stijl van da gemeentelijke correspondentie vloeit grotendeels voort uit de aard daarvan en. verandering ir „huiselijke" zin kan tot vreemde conse' quenties leiden, zodat mr. Heusdens nie veel voor do verandering voelde- Eeii algemene instructie voor het optre den van de politie tegen lastige jongelui op straat is niet gemakkelijk te maken; de houding zal van geval tot geval be paald moeten worden. Er zal wel een moment komen waarop het bouwen van parkeergarages onvermij delijk wordt, maar op dit ogenblik is de tijd daarvoor in ons land nog niet rijp, Momenteel gaan in Vlaardingen de ge dachten uit naar aanleg van kleinere ver spreide parkeerterreinen, die in de toe komst mogelijk vervangen zullen worden, door parkeergarages. De verkeerssituatie op de "Van Bcetho- vensingel en Burg. Prulssingel denkt het college in eerste aanleg te verbeteren door het aanleggen van de Marathonweg, voor zo ver dat nog niet is gebeurd. De verbinding met Holy komt binnen ntet te lange tijd in de raad. Demping van de haven ontmoet veel praktisc e bezwa ren afwatering van Delfland en de be langen. van verschillende bedrijven, w.o, gemeentewerken, Bij de Nederlandse Spoorwegen bestond het voornemen het station Vlaardingec-West op te nemen bij de investeringen voor de periode van 1966 tot 1970. Klachten die raadsleden bereiken over het openbare vervoer wil het college graag ontvangen om ze met de directie der be trokken bedrijven te bespreken. Het verkeersbeleid van het college toont een duidelijke lijn, aldus de voorzitter, maar de uitwerking vraagt tijd en straks ook heel veel geld. De aanleg van een tweede wegverbin ding met Schiedam is noodzakelijk maar ook hier spelen de financiën een grote rol. De heer Barendregt ("PvdA) achtte het zeer gewenst dat parkeerruimte wordt op genomen in alle daarvoor in aanmerking komende gebouwen, die nog in de binnen stad zullen verrijzen. De verklaring van de voorzitter over. de gebeurtenissen bij de opening van het ziekenhuis wilde de heer Barendregt graag accepteren, waarmee voor hem de zaak afgedaan was. De heer I. Veen (FCG) pleitte, voor het invoe ren van openbare commissievergaderingen ook al omdat daardoor de behandeling van do gemeentebegroting korter en overzich telijker kan worden. De heer v. d. Linden (KVP) vroeg pogingen te doen ora bus lijn 43 van het huidige eindpunt bij hoi Holyziekenhuis door te trekken naar de Midhal. Dc kwestie van het al of niet openbaar maken der commissievergaderingen zal door het seniorenconvent nader worden be sproken, evenals eventuele andere moge lijkheden om verbetering te brengen in de nu wei erg langdurige behandeling van de gemeentebegroting. In oktober liep dc Vlaardingse bevol king met 38 van 73.783 tot 73.745 terug. Er was een v er treko verse hot van 129 en een geboorteoverschot van 91. Er vestig den zich 245 personen cn er vertrokken, er 374. Aantal geboorten 123. aantal overle denen 32. Aantal gevestigde gezinnen 61. aantal vertrokken gezinnen 72. Aantal hu welijken 39. aantal echtscheidingen 4. Ver huizingen binnen de gemeente: aantal per sonen 306. aantal gezinnen 67. aantal aan giften Uö. Sedert .1 januari van dit jaar groeide de bevolking van 72.905 tot 73.745 per 1 november. In 10 maanden was der halve-de groei 840. als resultaat van: 999 door geboorteoverschot cn -159 door ver- trekoverschot.Een gemiddelde maande lijkse groei van 84. Het nieuwe clubhuis van de Stichting Clubhuizen De Haven in het Weeshuis zal zaterdag 27 november, 's middags 3 uur door wethouder Hf K. ven Minnen worden verricht. Maandag 29 november, aanvang half acht. begint er een gong-damtoernooi voor jongeren van 10 tot en met 15 jaar. waar van de organisatie in handen is gelegen van de Vlaardmgse Damvereniging. In schrijfgeld f0.57 Clubhuisleden 10,50. Er zullen aantrekkelijke prijzen beschikbaar worden gesteld. "Vrijdag en zaterdag houdt de afdeling Vlaardingen van de Vrouwenbond NW Weer haar. jaarlijkse bazaar in de muziek zaal van het Volksgebouvv. Vrijdagavond, acht uur, geschiedt de opening en de or ganisatrices, die de bazaar dit jaar met opzet een maand later houden, hopen,, dat velen nu een kijkje zullen komen nemen om er hun inkopen te doen voor de ko mende feestdagen. Er is veel te vinden, dat sis cadeautje; diensfc kan doen. Vrjj- dsgar'ond is de bazaar tot half elf geopend en zaterdag van twee lot zes en van ze ven tot tien. Verder is zaterdag ook de tiekkïng van een verloting, aan de bazaar verbonden. Het damesteam van Basket Boys liep tegen stadgenoot RGVS een 12—58 neder laag op, nadat deze tegenstander enkele weken geleden In een vriendschappelijke ontmoeting mei groot verschil was versla gen. Na .de eerste helft stonden de Basket Boys-dames reeds met 412 achter. Deze nederlaagbetekende voor deB.B.-dames de eerste nederlaag in de le klas afdeling Rotterdam. Ook het herenteam liep een nederlaag op. Het moest voor* Juventus 1 uit Schie dam met 35-44 het hoofd buiten, na. een gelijke stand van 15-15 bij de rust. Voor dé heren van Basket Boys is ranglijstpositie er niet rooskleuriger door geworden, De Club Salut les Diables, zich noemend de eerste, enige, echte en ware jeugd- socïëteit in Vlaardingen, gaat. na het uit stekend geslaagde Zwarte-Pietenbal nu op cultureel gebied actief worden. Zaterdag avond, acht uur, is er in de bovenzaal van de Harmonie een bijeenkomst waar geluisterd kan worden, naar een experi menteel jazz-combo en waar gedichten voorgedragen kunnen worden. Er is ook gelegenheid tot dansen, waarvoor een spe ciaal C.S.LJX-danscombó de muziek zal maken. Het is een triest gezicht:, het pal voor de wal van de Koningin Wilhelminahaven gezonken hotelschip Evenaar, waarvan de mast en de davits boven water uitsteken en de boegspriet op de golven van dc op komende vloed deint. Ernaast ligt de zee sleper Tcmi 3 gemeerd/die het 50 meter lange schip óver zee uit Kiel heeft ge haald. Eens Was dit hotelschip een zeil schip, dat in Rotterdam als opleidings schip voor het personeel van de H.A.L. en de Roti. Lloyd dienst deed en als „Ne« derlander" bij de Mathenesserbrug lag ge meerd.- Het is de voorganger, van. de „Ne derlander", waarover u gisteren in ons blad uitvoerig heeft kunnen lezén. Het werd naar België verkocht om als hotel accommodatie te dienen: tijdens de Expo jn Brussel. Na deze wereldtentoonstelling kocht de grote Duitse scheepswerf How aid Werke in Kiel het aan om als huisvesting te dienen voor de daar werkzame Italianen en Spanjaarden. Howald Werke vliet het daartoe geheel moderniseren en meubile ren. Lie* het met41 kamers en 30 bed den, douches en 8 toiletten, voor 80 man inrichten. Voorzag het vorig jaar nóg een elektrische.- installatie van f35.000. Bood het te koop aan, nadat al deze bui tenlandse werkkrachten op staande voet waren ontslagen- Serphaas. Strik (27) uit 's-Gravenzande, die als handelaar in zeeschepen geheel Europa bereist, legde er beslag op, waar* bij hij tal van buitenlandse mededingers ie glad af was. Van Noorse, Belgische en Nederlandse zijde werd hij benaderd om zijn pas verworven bezit te verkopen. Twee telegrammen kwamen uit Engeland tijdens de overtocht van de Evenaar i Kiel naar Vlaardingen. Met verzoek om telegrafisch antwoord. Ondanks het storm weer had de sleep een voorspoedige reis Maandagmorgen vertrok kapitein-eigenaar Teunis Dijkhuizen van de Teml 3, met zijn S8D pk's,. uit Kiel met de Evenaar aan de tros. Het noodweer dwong hem een In de Vlaardingse omstandigheden zijn eigen cursussen voor leidinggevend perso neel niet we! mogelijk, aldus tvethouder Westslrate; wel komen de leidinggevende mensen uit de verschillende bedrijven van tijd tot tijd .bijeen om personeelsaangele genheden te bespreken. Bepaalde functio narissen hebben cursussen gevolgd en daarmee wordt voortgegaan waar de problemen van het leidinggeven behandeld worden. Personeelsbeoordeling volgens moderne inzichten is een zaak met veel haken en ogen, maar zij is onderweg, evenals het boekje, met rechten en verplichtingen van het personeel. Ook met invoering van. een tariefbelo ning is een begin gemaakt; invoering bij zo groot mogelijke groepen, tegelijk is nodig en dat werkt vertragend om te voorkomen dat anderen een toeslag ver langen voor derving van tarief. De kwestie van de beloning van vrou welijk personeel is ook al zo'n kwestie waar veel meer aan vast zit dan het op het eerste gezicht wel lijkt, maar er zijn nu op zeer korte termijn toch voorstellen over te verwachten, aldus de wethouder. Voor invoering van een computer voor de administratie bestaat bij de verschil lende diensten weinig enthousiasme, maar er moet mee gerekend worden, dat "die in voering toch te eniger tijd dient te geschic- den. Een nieuw gebouw voor gemeentewer ken is beslist nodig. De rijksgoedkeuring kan begin volgend jaar misschien gege ven worden en dan. wordt zo spoedig mo gelijk met bouwen begonnen. Aan de rioolwaterzuivering doet het col lege niet zo veel: er is een provinciale commissie aan het werk, die deze kwestie voor het hele gebid bestudeert. Over de kwestie hinderwetsverguiwingeu voov Delta-Chemie «;n ENCK krijgt dc raad een nota, die in da vergadering van 9 december aan de orde komt. Voor verlening van een hinderwetsver gunning is het advies van de Arbeidsin spectie en van de brandweerinspectie ver eist en daarin kunnen bepaalde eisen wor den gesteld. Dit ifj echter een tijdroven de procedure, in afwachting waarvan liet aanvragende bedrijf vast maar op eigen risico mag gaan draaien. Geheel los daarvan kan het college van B. en W. te allen tijde voorwaarden stellen. Bij de controle op naleving van de hin derwet zijn ïn een stadsdeel elf bedrijven gevonden, die, geen vergunning hadden: een moest gesloten worden omdat geen verbetering mogelijk bleek. Nu wordt in de Westwijk gecontroleerd. De oorzaak van de hevige luchtveront- reinigingi die iiy oktober werd geconsta teerd, viel. achteraf niet meer op te sporen. De boegspriet, mast cn een david ziet van dc Evenaar boven water uitsteken. Op de achtergrond, dc zeesleper Temi 3, die het hotelschip van uit Kiel heeft versleept en inmiddels naar zijn. thuishaven Vlis- singen is gevaren. hele nacht te liggen steken. Maar dins- dagmiddag kwam de sleep behouden en zonder averij de Nieuwe Waterweg bin nenlopen. Daar stoomde de sleper langs zij de Evenaar op, waarbij twee patrijs- poorten moeten zijn opengestoten, zonder dat dit aanvankelijk werd opgemerkt. Ge alarmeerd door het binnenstromende wa ter stelden de twee runners aan boord van de Evenaar een pomp in werking. Lang zaam maar zeker begon de Evenaar'slag zij te maken, zonder dat echter aan ge vaar voor zinken werd gedacht. De sleep boot lag reeds aan tie kade van de Ko ningin Wilhelminabaven afgemeerd en de douane bevond zich voor de inklaring reeds aan boord, toen de Evenaar plotse-" ling in de diepte verdween. Snel reage rend kon kapitein Dijkhuizen met zijn. sle per voorkomen, dat dc Evenaar kapseis de. Gisteravond is de sleepboot naar zijn thuishaven in Viissingen vertrokken. Ha venmeester G. H. Schaap liet het wrak met lichten markeren. Na - een 'spoedver- gadering met bergers verleende Serphaas Strik gistermfddag het Rotterdamse ber- gingsbedrijf v. d- Graaf en Mulder de op dracht het schip te lichten. In. de loop van deze week verschijnen drie bokken bij het wrak en zij zullen in de loop van volgende week maandag het schip trach- ten te lichten. Wat er dan met de Eve naar zal gebeuren, dat weet Serphaas Strik op dit moment zelf nog niet. Maar ook zonder dit, mag men wel stellen, dat de Evenaar een..schip is met een bijzon dere geschiedenis, dat thansin gezonken toestand veel belangstellenden naar de Koningin Wilhelminahaven trekt. DONDERDAG 25 NOVEMBER Arcade, 2 uur: R.K. Bond van Bejaarden! KontakCmtddag. VolksKebouw, 8 Uür: Schied. Bestuurderabaud: Filmavond. Musis Sacrum. 8 uur: Bejaarden WUlon- Fijenoorci: Feestmiddag. VRIJDAG 26 NOVEMBER Sursum Cord*, 8 uur: SpieringshoeK Lyceum: klasse-avond. De Rank, s uur: St. Radboud concert Arcade, 19—22 uur: Vogeitentoonatelling NBA- Band van Vogelliefhebbers. BIOSCOPEN Vassage Theater: „Laatste duel In Gub.HiU" 118 jaar) 2 en 8 uur. Monopole Theater: „Ëddle slaat alles" (14J.J 2 en 8 uur.. MCSEA Galerie punt vier: Fer HskKaart. Stedelijk Museum: Groningse Kunstenaars groep „NU". Café Spinnewiel, Grote Markt: Gtlerl» D» Spin. werk van debutante». APOTHEEK Van Westendorp. Parkweg 207, lel- 267.674- 26 november wassende maan zon op 8.18 uur, onder 16.36 uur maan op 31.4& uur. onder 18.52 uur hebben wa iets van 1,95. Voor „Gro te Pleten" prach tige cadeaus voor 195. U slaagt bij „DE UNSTCTF". Dr. IVIardi Beckmansingel 23

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 2