flOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD PW Oefenvergurniing lezen en dan pas rijden Houders Cult. Jeugdpaspoort gaan schilderen in Museum De films van deze week at <r> Twee Reddingboei-kampioenen met grote taart verblijd KLACHTEN Voorstel van I. Paalman: Contact gewenst AAR. C AilfiER Korfbal in Energiehal Peter Struycken in galerie 4 Kunstklas Lesing Laatste klaverjasavond voor Helpt Elkander Koninklijk zilver voor de heer J. Th. Uylenhroek l!it het politierapport Feestmiddag voor de UK bejaarden Stoplichten gewenst bij Parkweg Za i erdag voeihal Stad op stelten bij de GBB Burgerlijke stand Hoofdagentsehap en Bedactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TREFOON 268091 R0TTEEDAM3CH NIEUWSBLAD VEIJDAG 25 NOVEMBER 1955 B over bezorging Tel. 265828, Vlaard.dijk 171 b OS'61—0£'8X usa :orepsnps en 's zaterdags van 4S uur KANTONGERECHT: „Kijk eens", zei Mr. W. E. van Vloten, „op zo'n manier dient die vergunning na tuurlijk nergens voor". Hij sprak tegen J. H. W. v. d. B. uit Rijswijk, die terecht moest staar», omdat hij zonder rijbewijs zijn scooter had bereden. Ter tijdelijke vervanging v».- dit officiële papier beza' B. een oefenverg^ iming, die hem toestop om op een nader omschreven terrein zijn vervoermiddel te berijden en de noodzake lijke rijervaring op te doen. B. echter had de grenzen van dit terrein verre over schreden. „Set stond toch op uw vergun ning", vroeg de kantonrechter", waar u rijden mocht", V. d- B. haalde rijn schou ders op, „Ik heb hem nooit goed doorgele zen", zij hij. Het w erd voor hem 175 of 15 dagen. Ferme boetes hoorde de Schiedammer A. J. tegen zich eisen. J. had. met een auto gereden zonder dat hij in het bezit was vaa een rijbewijs. 2onder dat de wa gen verzekerd Was en bovendien veroor zaakte hij met het vehikel een botsing met een invalidenwagen. ..Wonder boven wonder had de man die erin zat niets", zei de kantonrechter, nadat hij het pro ces-verbaal had voorgelezen. „Het is niet de eerste maal", begon de Officier vari Justitie mr. G. G. Abela zijn rekwi sitoor. „dat J- zonder rijbewijs achter het stuur kroop. Ik heb al eerder een boe te van 75 gulden tegen hem gevraagd, maar blijkbaar heeft het weinig indruk op hem gemaakt". Hij vond de laatste over treding bijzonder kwalijk, vooral vanwege de .botsing,, die volgens hem, beslist niet noodzakelijk was geweest. Hij eiste voor het eerste feit een boete van 150 gulden of 30 dagen, voor het tweede feit, waar bij hij opmerkte dat de verdachte niets van rijden wist en daarom eigenlijk extra verzekerd behoorde te zijn eveneens een boete van 150 gulden of 30 dagen. Met een voorwaardelijke hechtenis van 14 dagen met een proeftijd van 2 jaar en een boe te van 40 gulden of B dagen voor de aan rijding. Mr. Van Vloten maakte hier res pectievelijk 125 gulden of 25 dagen. 300 gulden of 20 en 30 gulden of 6 dagen van. Een wel erg vreemde manoeuvre bracht de Schiedammer c. A. M. v. L. woens dagmorgen voor de kantonrechter. L„ had, zoals in het proces-verbaal stond, een an dere automobilist luidtoeterend op een verkeersfout willen wijzen en had daarbij zozeer zijn aandacht nodig, dat hem ont ging, dat zijn eigen vervoermiddel van het rechte pad afweek en aan de andere zijde van. de straat een "bromfiets aan reed- V. L. betwistte dat laatste voor het hekje. Weliswaar gaf hij toe dat zijn aan dacht op het moment Was afgeleid en :dat hij de bromfiets had aangereden, maar van toeteren was volgens hem geen spra ke. „Het waren lichtsignalen geweest", vertelde hij. ..Kom nou", was het com mentaar, „Bent u ook één van die claxon- ridders". De Officier van Justitie vond de aanrijding een kwalijke zaak. Ook hij hield zich, gesteund door het proces-verbaal en de getuigenverklaringen aan een. overma tig gebruik van de claxon en vond, dat de opmerkzaamheid waar het andermans fouten betrof nooit de aandacht had mo gen afleiden. Hij vroeg 40 gulden of 8 da gen, waartoe v.*L. conform werd veroor deeld. Onoplettendheid was er de reden vaa dat de Schiedammer E. v. d. H. voor het hekje moest verschijnen. V-d. H. werd verweten dat hij zonder uitkijken en met *'n veel te grote snelheid een onoverzich telijke kruising was opgereden hetgeen "n botsing tengevolge had. Vogens v.d. H. viel 't allemaal overigens erg mee. „Voor mij was de kruising niet onoverzichtelijk" zei hij. „Kon u dan goed zien wat er al lemaal aankwam", wilde de kantonrech ter weten. „Nee, dat niet", gaf v.d. H. toé, maar hield hij vol, „onoverzichtelijk was die kruising toch niet geweest", zijn snelheid schatte hij op 40-45 km. „Zal ik eens iets anders zeggen", zei mr. W. E. van Vloten. „U reed S0". V.d. H. ontkende het laatste ten stelligste Ook toen alle getuigenverklaringen wer den voorgelezen waaruit bleek dat v.d H.'s snelheid zo geen 80 km per uur, dan toch altijd ver boven het maximum zal hebben gelegen, „Het was een ellendige botsing", zei dc offjeier van justitie in zijn rekwisitoor. „Verschillende personen heb ben geruime tijd in het ziekenhuis gele gen en er is een flinke materiële schade aangericht". Hij eiste tegen v.d. H. een boete van f"5 of 15 dagen met een voor waardelijke onttrekking van de rijbevoegd heid voor de tijd van drie. maanden met een proeftijd van 2 jaar, waartoe v.d. H. conform vrerö veroordeeld. VEREISTE TOESTEMMING LOZING AFVALWATER SCHIET M. Het Hoogheemraad schap Delfland pakt het probleem van de waterverontreiniging stevig aan. Aan daarvoor in aanmerking komen de eigenaars heeft Delfland een for mulier doen toekomen, dat een ver zoek inhoudt voor toestemming van de lozing van afvalwater. Dit zal moeten geschieden via een te plaatsen septectank. Deze formulieren zijn uitgereikt in dat gedeelte van Kethel, waar voor lopig nog geen stadsriolen worden aangelegd. Voor de eigenaars ter plaatse betekent de aanschaf van zo'n tank een dure uitgave. Doch alleen indien men een dergelijke tank heeft, wordt toestemming verleend voor de lozing van afvalwater. Delfland echter strijkt geld op uit de rioolbelasting, waarvoor de belang hebbenden niet» terug krijgen. Dege nen, die hun afvalwater via een tank rechtstreeks in een poldersloot lozen kunnen zich met deze gang van zaken dan ook niét verenigen, temeer daar deze lozing geheel buiten Delfland omgaat. Volgend jaar zal het tarief van deze belasting worden verhoogd. Een bijzonderheid is het te weten, dat in plaatsen waar men is aange sloten op de gemeente-riolering, de rïoolbelasting niet van toepassing is. SCHIEDAM De Commissie Cultureel Jeugdpaspoort heeft voor het eerst in de aula van het Stedelijk Museum een bij eenkomst georganiseerd, die boven ver wachting goed is bezocht en wel door een veertigtal jeugdpaspoorthouders. die dankbaar van de gelegenheid gebruik ma ken om tegen gereduceerde prijzen evene menten van plaatselijke culturele vereni gingen bij te wonen. Het Jeugdpaspoort houdt het nobele streven in om de „drem pelvrees" te ovenvinnen. De commissie geeft in een maandelijks verschijnend pro gramma-boekje aan, welke avonden ge schikt zijn voor de paspoorthouders. De aankondigingen worden dikwijls aange vuld met een summier© beschrijving van de evenementen. Mej. Dra. Chr. Roelant, lid van deze commissie, schreef in het blad een arti keltje. waarbij zij de suggestie deed. naast de bij te wonen avonden te komen tot één of meer discussie-bijeenkomsten waar op de culturele manifestaties zouden kun nen worden besproken. De 15-jarige Inge Burggraaf, leerlinge aan de Willem de Zwijger-U LO, schreef de commissie een brief, waarin zij sterk heeft gepleit voor de oprichting van dis cussiegroepen. f Deze brief was de aanleiding om de mo gelijkheid hiervan, eens te bespreken. De beer J. A. Brevet, voorzitter van de Com missie Cultureel Jeugdpaspoort en be stuurslid van de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum, lichtte het een en ander toe. Hij kwam met het idee om eens een kunstenaar uit te nodigen voor TJ'DDIE Constantine is nog steeds In ae- tie. Er is maar één verandering ge komen in zijn Verschijning op het witte doek: kwam hij tot voor kort nog steeds naar voren als Lemmy Caution, een fi guur uit de boeken van Peter Cheney, In Eddie slaat alles" verschijnt hij als Kick Carter, maar hier is iedere overeen komst met een figuur uit de detectivero mans kennelijk geheel uit de lacht gegre pen. De heer Constantine poseert in deze film als een blasé-detective, die alle aan biedingen laat schieten, maar ingaat op «en uitnodiging van een, vriend van. zijn veder. Deze prof. Farmenter is de uitvin der van een combi notie van dodende straal en vliegende schotel, die niet in ver keerde handen mag vallen. De verkeerde handen, die zich er naar uitstrekken wor den door Eddie Constantine teruggewezen. In tegenstelling tot de films, die men dc laatste tijd heeft kunnen zien van de Russisch-Amerikaans-Franse filmster, laat deze in „Eddïe slaat alles" zijn handen VRIJDAG- 36 NOVEMBER fursum Carda, 3 uur: Spieringshoefc JLyceum: iclasse-svond. De Rank, 5 uur: st. Kaéboud concert. Arcade, 10—22 uur: Vogeltentoonstelling Nea. Bond van Vogelliefhebbers. ZATERDAG 27 NOVEMBER «ïivoll, 9 uur: SJS GuiUaume. dansavond- Arcade. 2 uur: Sint Nicotaas-middag NV Cleton; 8 uur: sviN. dansavond. Chr. Soc. Belangen, 4 uur: Swarttouw Sint Nioolaas-jniddag", jHUsis Sactum, 8 u.rTheTrleKds. dansavond, BIOSCOPEN Passage Theater: „Laatste duel in Gun Hill'" (18 jaar) 2 en 8 uur- Wonopole Theater: „gdd-ie slaat alles" 2 en 8 uur. MUSRA Gaie*Je punt vier;, rer Hakkaart. Stedelijk Museum: Groningse Kunstenaars groep „HO". Café Spinnewiel, Grote Markt: Galerie De spin, werk van débutanten. APOTHEEK Van 'Westendorp, Parkweg 207, tel. 287-674. niet ongebruikt. Men kan genieten van ouderwetse „knokpartijen", zoals de nu 48-jarige Constantine die enkele jaren ge leden liet zien. Tegenstanders worden nu niet meer in deeg gerold, maar machine pistolen bewerkt, zodat het geheel een gruwelijker, maar werkelijker aanzien heeft gekregen, Regisseur van deze ge schiedenis is Henri Decoin. In Moïiopole. Zaterdagnacht 12 uur: „Vrouwen klagen aan" f18 jr). Zondag- en woensdagmiddag: „Kogels voor een moordenaar" <14 jr) met Audie Murphy. Passage brengt de edel-western „Last train from Gun Hill na vijf jaar weer eens terug <18 jr). De regie heeft John Sturges. In de hoofdrollen: Anthony Quinn en Kirk Douglas. SCHIEDAM. Het is niet waarschijn lijk, dat er in het komende weekeind iets aan veldkorfbal zaL kunnen worden ge daan. De weersomstandigheden geven de velden weinig kans voor herstel. Het is daarom gelukkig, dat de Rotterdamse. Korfbalbond zondag zijn eerste microkorf- baldag houdt in de Energiehal te Rotter dam, Schiedam neemt daaraan deel met een jeugdploeg en Schiedam 2 en Succes met (ie jeugdploeg en het eerste. Tegen standers \'an de Schiedam-jeugdploeg zijn Ch'.rlois, De Spartaan, De Bermen en Ten Dcnck, van. de Succes-Jeugdploeg Scbie- broek. OSCR, Vlaardingen en Het Westen, van Schiedam 2 zijn het Vlaardingen, Ro zenburg 3. Spangen 3. en Unicum en van Succes zijn het Schiebroek 2. De Spartaan, U.S-V. en O.S.C.R. 3. SCHIEDAM. In de kunstgalerie „Pu-nl Vier" aan de Buitenhavenweg te Schiedam xal zaterdag as. om 4.30 a.m. een expositie u>orden geopend van fteee-dimensionclé werken van Peter Struycken. De expositie is geopend op werkdagen vort J.921 uur, zaterdag en zondag van 14—17 uur. een discussie-avond. De heer Brevet meent, dat Schiedam capabele personen genoeg heeft om een of meer inleidingen te verzorgen. Inge Burggraaf beet het spits af op deze avond met een toelich ting op haar brief. Zij mist contact tus sen de Jeugdpaspoorthouders. „Het is wel leuk om anderen iets te horen zeggen over een bepaald kunstwerk. Het alleen bezoeken van avonden is niet voldoende". Dc discussie over het al of niet in het leven roepen van discussieclubs kwam moeizaam op gang. Wel waren de jonge lui hiervan op enkelen na voorstanders, doch zij wisten niet goed zich een mening te vormen. Nu is dit wel moeilijk in hun geval. Deze avond was nog vreemd en nieaw voor hen. Een blijkbaar roman tische jongeman kwam met de sugges tie om een avondje gedichten te lezen. Velen lieten door gefluister hun afkeu ring hierover blijken. De heer Brevet en de bestuursleden van de commissie, de heren G, Rens. ambtenaar jeugdzaken en P. H. Heidentrijk vingen de leegte op met het te berde brengen van suggesties over de te bespreken onderwerpen. De jon gelui voelden zich wat Verlegen, toen een jongeman, zei, dat hij dc moderne kunst niets vond en zelf ook iets dergelijks kon. produceren. Doch een discussie-onderwerp was hiermee aangeboord. Museum-direc teur J. Paalman (zeg maar oom), maak te dankbaar van de gelegenheid gebruik hier op in te gaan. De heer Paalman kwam met het idee om voor paspoorthou ders na de verbouwing een. kunstklas te organiseren, waarbij de jongens en meis jes zelf aan het werk kunnen gaan or* na het gereedkomen van de vervaardigde werkstukken een bespreking te houden on der leiding van een kunstpedagoog of een persoon, die enigszins thuis is in de schil derkunst. Op deze suggestie alleen al glunderden de jongelui. In de pau*e braken de tongen los. In de sfeervolle aula vormden zich grop-pjes. De jongelui spraken over de ideeën, die zij deie avond hadden opgedaan. Op een liad het over schilderkunst, een tweede over een filmvoorstelling en anderen weer zouden graag een inleiding over ballet horen. De jongelui zijn geen voorstanders voor gescheiden discussie-clubs. Dit zou wel eens kliek-vorming kunnen gaan beteke nen. Zij streven naar een algemene groep, die over jazz. film, ballet, toneel en ca baret kan. discussiëren. De heer J. Paalman heeft na de pau ze een lezing gegeven over zijn kunstreis naar Amerika in het kader van een In ternationaal Congres voor Museum-direc teuren. De jongens en meisjes toonden veel interesse in de belevenissen van de heer Paalman. Zij hebben kunnen genie ten van prachtige dia's over de musea in New York en Washington. Het Guggen- heim-museum, Metropolitan Museum en Museum of Modern Art namen het groot ste deel van de dia's in beslag. Ook is een film vertoond over de musea in Ame rika. Deze bijeenkomst van de jeugdpaspoort houders is geslaagd te noemen. De jon gelui hebben een Interessante avond be leefd. De commissie zal hard aan het werk gaan om een tweede avond te orga niseren. Deze avond heeft de noodzake lijkheid van contact tussen kunstminnen de jongeren in onze stad wel bewezen. Op dinsdag 30 november houdt de kla ver jas vereniging Het Singelkwartier haar laatste klaverjasavond, waarvan de op brengst geheel ten goede komt aan de Ver. Helpt Elkander voor gehandicapte eti misdeelde kinderen. Gezien de vorige avonden rekent het bestuur op een voile zaal Marijke. De prijzen zijn nog mooi er dan de vorige avonden. Aanvang 20.00 uur. Bij Koninklijk Besluit ïs aan de heer Johannes Theodorus Uylenbroek, geboren 6 mei 1902 in Zeist en wonende in Delft aan de Kappeijne van de CoppeUostraat 26. wegens langdurige en trouwe dienst, toegekend 'de ere-rredaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. in zilver. De heer Uylenbroek viert n.l. zijn veer tig jarig ju. ileum bij de Gcbr. H. J. Schef- fers N.V. Dc jubilaris vervult momenteel de func tie van werkmeester in dit bedrijf, dat zich bezighoudt met de vervaardiging van ap paraten. Burgemeester Roelfsema heeft de jubilaris toegesproken op een speciaal voor dit doel belegde bijeenkomst, de kan tine van liet bedrijf aan de Jan van Rie- becckweg, en hem daarbij de genoemde Koninklijke onderscheiding opgespeld. 9 Wegens het niet verleden van voor rang kwam de bestuurder van een per sonenauto, bestuurd door de 43-jarige ma chinist L. d. V„ in botsing met een auto. bestuurd door de 42-jarige vertegenwoor diger J. R. B. uit Rotterdam op het kruis punt van de Ary Prinslaan en de Juli ana- laan. Beide voertuigen raakten ernstig be- schaidgd, Ingebroken is ir. het kantoor van de houthandel Van de Eist en Co aan de Buitenhavenweg. De inbrekers hebben zich toegang verschaft via een raampje. Laden en kasten werden opengebroken. Ee kist sigaren en twee pakjes sigaret ten zijn ontvreemd. Gevallen op de Burg. van Haarenlaan is de 69-jarige heer C. Lensvelt uit de Damlaan. Met zijn fiets reed hij tegen de trottoirband. De bejaarde man brak zijn rechter heupbeen. Door een automo bilist is hij naar het Gemeenteziekenhuis gebracht, alwaar hij is opgenomen.^ Door gladheid op de weg is de 18-jarige bromfietser F. J. N. Z. op de Parkweg ge.Jipt. Zijn duo-passagiere, de 18-jarige telefoniste H, M. J., kwam op straat te vallen en liep een pijnlijke rechterknie op. Ter plaatse is zij door de GG en GD be handeld, waarna zij naar huis kon gaan. Zeker acht aanrijdingen hebben verder plaatsgehad door de gladheid. SCHIEDAM. De loden van de R.K.- Bejaardenbond, afd. Schiedam waren don derdag in „Arcade" bijeen voor de tra ditionele feestmiddag, verzorgd door het eigen Dameskoor en de veelzijdige artiest Nico Sehoolenberg uit Dordrecht. Onder leiding van de heer C. P. Vre- üebregt bracht het: koor een aantrekkelijk programma ten gehore met vlotte liedjes, waarvan enkele getoondicht door de diri gent zelf. De „One-manshow" van Nico Sehoolen berg, waarin de muziek een belangrijke plaats inneemt, wist de aanwezigen van het begin tot het einde te boeien. Ook nu weer was er een traktatie en voor ieder een een Mein presentje, VELDEN VORSTVR1J MAAR NIET BESPEELBAAR? SCHIEDAM. Nu het weer geheel is omgedraaid zijn de plaatselijke voetbal velden weliswaar vrij van vorst, maar her schapen in moerassen. Wijkt het regen front bijtijds dan bestaat de kans dat er zondag toch nog gevoetbald kan worden, hoewel er rekening gehouden moet wor den met incidentele afkeuringen. Het voor zondag j.l. vastgestelde wed strijdprogramma is voor de KNVB alsook voor de afdeling Rotterdam in zijn geheel verschoven naar as. zondag. Deze programma's luiden: KNVB: de derby MartimtSFC: AlbiassetdamDHS Leerdam SportExcelsior en 5VDPW ODI. Afdeling Rotterdam: Schiedam—DRL; CrooswijkTTrsus; SC - MaasScbiedamse Boys: HWDDRZ en W. F.—Blij dorp. SCHIEDAM ~- Sedert de Burgemeester van Haarenlaan voor het verkeer is af gesloten en de nabije straten en wegen gebruikt worden om de stroom van auto's en rijwielen te verwerken, zijn cr al veel ongelukken gebeurd, die voorheen niet plaatsvonden. Velen moeten nog wennen aan de stop- en andere verkeersborden en vooral het kruispunt Parkweg/Burg. Honn. Gretelaan levert grote moeilijkheden op. Woensdagavond vond reeds het vierde on geval plaats op genoemd kruispunt. Een door een dame bestuurde Goggomobiel reed met vrij grote snelheid op de Burg, Honn. Gretelaan richting Nieuwe Damlaa De auto had voorrang, want de Burg. Honn. Gretelaan richting Nwe. Damlaan rangsweg. Een van het Spinhuispad ko mende bromfietser vergat bij de Parkweg hoek Burg. Honn. Gretelaan te stoppen, kwam in volle vaart tegen de rechts en voorrang hebbende auto, werd zo'n vijf tien meter meegesleurd en kwam voorbij het kruispunt pas tot 'stilstand. De brom fietser wiens fietsrem tijdens zijn po ging om te remmen brak liep een ge broken been op. De auto kwam nog tien meter verder via het trottoir pas tot stil stand. De bestuurster overkwam geen letsel en zij kwam met de schrik vrij. Voor hetzelfde geld had dit een dodelijk ongeluk kunnen zijn. Nu waren de GG en GD en twee politiewagens binnen enkele minuten aanwezig. De jeugdige brom fietser is naar het Gemeente-ziekenhuis vervoerd. De vraag is intussen gewettigd of niet spoedig stoplichten nodig zijn op dit kruis punt. want als men moet wachten totdat de werkzaamheden aan de Burg. van Haarenlaan klaar zijn (asfaltering), dan bestaat alle kans, dat in die paar man den tijds wellicht meerdere ongelukken beuren» Bij de Gemeentereinigmg bevinden zich twee honden, die onbeheerd in onze stad zij a aangetroffen. De ene hond. een 40 cm. lange bruin-zwarte reu is aangetroffen in de Mid- delharnisstraat, de andere hond. een 300 cm. bruin-wille reu in de PccTenlaan in Ke'hei. Zeer velen hebben gisteren geschaatst op de ijsbanen van Spier ingshoelc en aan de Stadhouderslaan. De ijsbaan Spieringsftoek kreeg 1500 bezoekers. Aan de StaülioudersJaan bestond redelijke belangstelling- De 22-jarige controleur E- V. uit Botter dam is niet zijn personenauto op een opiegger gebotst, die geparkeerd stond aan de rechter kant van de Gustoweg- De oplegger had geen verlichting, doch wel stond deze op üe ver eiste afstand onder een brandênde lantaarn. De bestuurder heeft de oplegger niet opge merkt. Tinus van der Pijl (13) en Kees Tiele- maii (7) uit de Trompstraat zijn Redding- bnei-karopiaenen van de Vlaardingse Die renbescherming. Zij komen iedere week met het hoogste bedrag- aan verkochte propaganda-artikeleu bij mevrouw T. de" Zivart-Van Aggelen. penningmeester esse van de Stichting Vlaardings Dierentehuis en voormalig directiesecretaresse van ons blad in Rotterdam. Tiuus zit in de 2de klas van de afdeling timmeren op de Vlaardingse I.t.s. en Kees in de 2e klas van de Theo Thijssenschoot. Samen trek ken zij zaterdags, np hun schoolvrije dag, er op nif en verkopen voor een bedrag dat geregeld tussen de ƒ50 en ƒ60 ligt. Soms hebben ze een dag van ƒ80. Wat ze verkopen? Speldjes, lepeltjes, kinder en dierenprentbriefkaarten en al die an dere waardevolle artikelen, die voor de dierenbescherming worden gemaakt cn verkocht. Zij behoren tot het legioen jon geren, dat op deze wijze daadwerkelijk de hulpverlening aan misdeelde dieren moge lijk maakt. Is er iets meer hartverwar mend dan dit: dat het kind zich inzet voor he» dier in nood? Dat kinderen de reddingboeien voor deze dieren zijn? VLAARDINGEN AAN DE SPITS Over het bedrag, dat zij helpen inzame len, moet u niet gering denken. Vlaardin gen staat in Nederland aan de spits. Met een bedrag, dat de ƒ15.000 nadert. Ge volgd door Amersfoort, Dordrecht, Breda den Helder. Heerlen. Geleen, Velsen, Kat wijk, Basrn, Zandvoort, Zaandam, Ede, Harderwijk, Gouda, Bussum, Voorne-Put- ten, Gennep, Amstelveen. Vechtstreek /Overijssel), Groningen, Soest, Sliedrecht. Vlissingen en Zeist. Een opsomming, waaruit blijkt, dal overal in ons land de kinderen met hun Reddingboei-artikelen uitzwermen. Zij worden als dierenreddertjes bestempeld. Want met de opbrengsten kunnen dieren tehuizen in stand worden gehouden, er al lerlei voorziening voor het misdeelde dier worden getroffen. Zij vormen ook een bron van inkomsten voor de bouw van nieuwe dierentehuizen. De Vlaardingse dierenbescherming kocht er een prachtige aanhangwagen van, schafte een volauto matische dia-projector met scherm aan om hiermee propaganda op de scholen te maken. Zij breidde de kantoorinventaris uit met een schrijfmachine en adresseer- machine voor de ledenadministratie. Zij bracht op grootscheepse wijze vernieuwin gen in het dierentehuis aan. Bouwde nieu we buitenkennels en opslagruimten voor voedsel en materialen. Vernieuwden de kemels. Legde een dierenweide aan. Schil derde, witte en stoffeerde het dierentehuis en spaarde tevens voor een nieuw die rentehuis. Mevrouw De Zwart en mevrouw Boer, die resp, de reddingboeiactie leiden voor de Stichting Viaardings Dierentehuis en voor de Vlaardingse Dierenbescher ming, hebben weken, waarin zij een netto bedrag van rond de 800 kunnen bijschrij ven. In geen enkele andere gemeente wordt een dergelijk bedrag benaderd. SCHIEDAM De KNVB en de afd. Rotterdam hebben het j.l- zaterdag afge laste voetbalprogramma in zijn geheel op geschoven naar het komende weekeinde. Dat zou dus zowel voor HBSS, als PPSC, GSS en GTB hetzelfde programma beteke nen, ware het niet, dat een districtswed strijd hier roet in het eten komt gooien. In Rijssen wordt namelijk een districts wedstrijd gespeeld, waarin de spil van Heerjansdam, internationaal Visser staat opgesteld. Natuurlijk heeft Heerjansdam daarom uitstel gevraagd voor de zware wedstrijd in Schiedam tegen HBBS. Geen HBSS Heerjansdam dus, maar het HBSS-bestuur heeft nu een thuiswed strijd tegen de sterke 2e klasser SSS uit Klaaswaal op het programma geplaatst. Deze wedstrijd begint om half drie, PPSC heeft weer de moeilijke uitwed strijd togen Die Haghe op het program ma staan, GSS moet naar het Vlaardingse The Red Stars en GTB gaat naar Egelan tier Boys in Rotterdam, Mocht hel voetbal program ma a.s. zater dag doorgaan, dan zaï cle wedstrijd HBSS Heerjansdam op 4 december gespeeld worden, evenals PPSC RCL, aangezien die dag een inhaalprogramma afgewerkt zal worden. vu VS WIZEN: WEDEROM VOLKSTVINDERS VERJAAGD SCHIEDAM. Wegens de wegenaan- aantal volkstuinders worden verdreven, leg bij de Vijfsluizen zal wederom een Zij hebben reeds aanzegging gekregen dat zij op korte termijn hun tuin zullen moe ten ontruimen. Deze termijn is toch nog altijd anderhalf jaar. Zij zullen prioriteit genieten bij de toewijzing van ruimte op nieuwe complexen, vermoedelijk in dc om- geving van hel Thurlede-coniplex. waar voor* al weer een lange lijst van gega digden schijnt te bestaan. Een aanvraag van de Nederlandse Bond van Volkstui nen is naar verluidt door B. en. W. in behandeling genomen. 0 'J.r. waren niet weinig verrast, Tinus van der Pijl (18) en Kees Tieleman (7), toen je b(j mevrouw De Zwart thuis een grote taart kregen. Spike de hond, die met twee katten tot de huisdieren van het echtpaar De Zwart behoort, kijkt begerig toe. NIEUWE FIETS VAN GEKOCHT De premie en andere attracties, welke de kinderen voor dc verkochte Redding- boei-artiketen krijgen, prikkelden hen me de tot grote activiteit. Tinus van der Pijl, die in de grote vakantie van dit jaar met de Reddingboei is begonnen, spaarde reeds zoveel geld bijeen, dat hij zich een nieuwe fiets van 147 kon aanschaffen en zijn moeder op haar verjaardag mét een plant van ƒ16 verraste, die zij zo graag wilde hebben. Kees Tieleman heeft een bedrag van 35 iu zijn spaarpot van de laatste drie maanden, dat hij Tinus helpt. De Vlaardingse Dierenbescherming be reidde Tinus en Kees deze week een ver rassing. Beiden'mochten van mevrouw De Zwart een grote taart in ontvangst ne men, waarop was gespoten: Dierenbe scherming. Bovendien kregen zij van de heer De Zwart een prachtige foto, die bij van hen had gemaakt. De Vlaardingse Dierenbesch heeft alleen maar gunstige ervaringen met de jeugd, die zij voor de Reddingboei-actie inschakelt. SCHIEDAM De GBB organiseert voor de kinderen van haar leden (van 6 tot en met 13 jaar) een. toneelmiddag op 29. de cember in de zaal van het Volksgeboiiw aan de Tuinlaan. Opgevoerd wordt liet to neelspel „Stad op stelten" door de toneel groep „Maskers". Kaarten zijn verkrijgbaar bij de volgen de adressen: Mevr. De Graaf, Westfran- kelandsestr. 115: mevr. Jung, Numan- dorpsestraat 17b: mevr. Boender, Heen- vliet sestraat 5; mevr. Luyendijk, Rót!ar- damsedijk 445; mevr. Harte. Groen vsr. Prinstererl. 71; mevr. Houtzager. Vlüa- straat 116: mevr. Noordzij. Parkweg 139. Ondertrouwd; G. Blom, 20 jr. en C. M, J. P. Gruyters, 19 jr.; J. Bosch, 26-jr» en C. M. van der Veen, 21 jr.; A. J. Kerk- laan, 27 jr. en M. A. Heïjster. 25 jr.; J, J. S, de Kievith. 23 jr. ,eu H. C. Koeling, 19 jr.; B. W. J. van Krogten. 26 jr. en A. M. Beukers. 23 jr.; C. M. van Leeu wen, 31 jr. en M. de Goey, 2] jr-: N- van der Meer, 24 jr. en J. J. W. Sorber, 22 jr.; W. Molenaar, 26jr. en A.P. van der MoSt, 25 jr.; A. M. van Rooijen, 25 jr. en C. van 't Zelfde. 24 jr.: A. Tan- genbergh, 23 jr- en N. Planken, 21 jr.: K. J. W. Tuijtel, 20 jr. en A. H. Kuil. 18 jr.; T. Vermeij, 22 jr. en C. M. Lange. 19 jr.; J. T- Tromp, 24 jr. en M. Crawl 28 jr. W. Breugem, 23 jr. en N. van der Velden, 22 jr- Gehuwd: H. C. Meyer, 24 jr. en C. van der Moezel, 18 jr.; J.-M. H. B. van'der Knaap, 24 jr. en M. J. D. L. Rebers, 21 jr.: J. van Diejen, 22 jr. en C; J. Brok ing, 19 jr.; G. van Stijn, 21 jr. en Y. V, van der Valk, 18 jr.; G. Jurgens, 25 jr. en M. J. C. de Gouw, 22 jr.; <F. J. M- Dalmeijer, 22 jr. en J. Paulus. 23 jr.; P. A. M. Koogje, 23 jr. en W. Limburg, 21 jr.; A- J, Nuiten, 22 jr. en J. A. Hart- man, 20 jr.; J. Dirkzwager, 20 jr. en - C. Bergvelt, 18 jr.; G. Meijer, 24 jr. en. M. Kerkmans, 19 jr.; J. A. A. Cloos- terman, 54 jr. en V*. H. Schoenmakers, 52 jr.; H. C- van Waalwijk van Doorn, 24 jr. en U. E. Poot, 24 jr. Geboren: Walter zv M J van den Berg en C Mak; Catharina dv H J Moerer en W L M Hoogerwerf; Anneita C dv W Ruscler cn D T Scheepmaker; Wilhel- mina M dv C Korporaal en A C G H Fxe- naij; Petronella C dv C Korporaal en A C G H Frenaij. Geboren: Jeannine d.v. IC Becude en M. Brand; Rihana A. d-v. L. H. van Escb en G. van de Weteringe Buys: Ernst z.v F. H, K. Bökenkamp en E. Ringelberg; John z.v*. J. Koedoot en C- H. Sommer; Jacobus H. z.v. W. van der Ree en A. Oostenrijk. Geboren; Maria G. d.v. G. C. van Ker sen en T. L. van der Schoor, Cornells J- z.v. M. Gerkema en A. Kegel. Martinus F. A. z.v. M. F. Weber en J- van Osch. Karin d.v. H. M. G, Steens en J M. Si mons Theodora L. M. d. v. W. .P van de Wateriaat en H. J. G. Heijmans. Overleden: C. Hazebroek, 71 jaar. A- Bogerd, 75 jaar wed. van Kok. W. van Grootveld, 62 jaar. C. Heiman, 70 jaar. L. Lips, 73 jaar. Overleden: W, Gosselaar. 83 jr. B. L. Brink, 75 jr.; H. J. L. Kester, 71 jr. wed. Olsthoom; A. Hesselberth. 45 jr. echtgen. van de Water; H. van Dijk, 79 jr. wed- Gerritsen. Overleden: M Bijkerk, 94 jr; G F Gouds waard, 68 jr. Examens wiskunde MO. Geslaagd het examen wiskunde MO.-a is J- Do mme Jen te Schiedam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 2