fiOTTERDAMSGH NIEUWSBLAD Grenswijzigingen Maasland, Maassluis. Naaldwijk en Vlaardingen 8 Wetsontwerp slechts op enkele onderdelen gewijzigd Vlctardings stadhuis werd in kunstzonnetje gezet StudieScringbezoekers werden voorgelicht over Deltaplan „De Instuif" ~1ÊMT VOOR SNEL mL HERSTELLEN VAN IpF GEBROKEN RUITEN w FA. F. J. KLOET ZN Veel vraag naar speldjes van hervormde kerken KLACHTEN im Voetbalprogramina Huisvromven vierden gezellig Sinterklaas Vijf veranderingen PREDIKBEURTEN Agenda Bestemmingsplan VDV gaat afwachten wat concurrenten gaan doen Artsendienst ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD ZATERDAG 4 DECEMBER 1965 ,1*^1 1 Hooidsgestschap en Redacties VLAA5UMNGEN, Sm. Havenstr, I-W. 3229 Redactie: TeL 5453 over bezorging: Viaartlmgen: 18.30 tot 19.30 uur: Handelstraat 18 - Telefoon 3345 VLAAIIOIMOK -1 m Op deze plattegrond staan gearceerd de gebieden aangegeven, die van ge meente wisselenkrachtens het door Ged. Staten opgestelde wetsontwerp. Bij het thans gewijzigde wetsontwerp blijft het gearceerde gebied, links boventu$~ sen rijksweg 20, de Burg. Elzenweg en- de Maasdijk,, b(? Maasland, behoudens een klein gedeelte in het zuidengren zend aan de bebouwde kom van Maas sluis, Voor het overige blijven de grens- wijzigingen onveranderd, met dien ver standedat rijksweg 20 tot de Verlengde Doenkade, by Maasland blijft behoren. Beoosten de Verlengde Doenkade wordt het grondgebied van'Maasland en Maas sluis aan Vlaardingen toegevoegd. Be westen ervan, tussen rijksweg 20 en de spoorlijn RotterdamHöefc van Hol land, gaat het grondgebied van Maas land naar Maassluis over Zondag: F.. C, Den Bosch-Fort. VI. 2.30 uur te Den Bosch: VFC-QNA, 2;39 uur, Sportpark; RKW1KVredenburch 2,30 uur "t Nieuwelant; Fort una 2DKC 2, 2,30 uur, Floreslaan-. CttC 2—VFC 2 10 uur te Xtral. Veer; Fortuna 3— Exc, S 3, 12 uur Flores laan. Afd. Rotterdam: De HoU.Bloemhof, 2.30 uur, 't Nieuwelant; Sateliet—-Abben- broek, 12 uur, Züidbuurt. ELFTALLEN Fortuna: T. Horik, doel; J. Baksteen en J. Brilleman, achter; G. Robbemond. A. Jansen en J. v. d. Borden, midden; J. Jungerius, C. Doesburg, E. Verweel, C. Blankenstein en A. Don voor, VFC: E. Kruit, doel; F: Smit en J, Kooij- man, achter, J. Dekker. A, van Fessem en A. v. d. Lee, midden: M. Benjert, H, v. d. Vaart, P. Wolf, B. van Hees en H. van Rees, voor. KKWIK; M. Clarijs, doel; A, Jansen en p, van Zeijl, achter; A> Verhoogh, M. van Rossum en B. van Rossura, midden, J. Vermeulen, A. Dries, A. Vroom, H, van Vliet en J. Schippers, voor. De ETolIandiaan: R. Jungblud, doel, C. en D. Janse, achter; M. Weber, M. Berre- voets en J.. van E verdingen, midden; p- janse, K„ Jungblud, E. v. d. Graat, J. Mostert en J. Verduijn, voor. Op het.heerlijk avondje" hoort een huis vrouw natuurlijk, thuis te zijn, maar het bleek, dat vele leden va nde Nederlandse vereniging van huisvrouwen ook in deze drukke decembermaand toch nog wel kans zagen zich een middag vrij te maken om samen Sinterklaas te vieren. Dat was ook goed om vast in de stemming te raken. De dichtaders hadden weer wagenwijd open gestaan en. ook was er heel wat tijd besteed aan de verschillende cadeautjes en aan hun verpakking, zo bleek tijdens de bijeenkomst van de afdeling Vlaardingen* De presidente, mevrouw J. Dalos-Blind, had haar openingswoord in rijmvorm ge goten en de verschillende versjes, ter ere van de Sint, werden door do dames uit volle borst meegezongen. De ruime zaal bij de Tmmaniiëflcerk was goed bezet. Om beurten werden de aanwezige dames opge roepen. waarna zij het voor hen bestemde pakje onder algemene belangstelling open maakten. Alles verliep heel vlot er. orde lijk, maar vooral gezellig. Bij de koffie of thee werd deze koer een extra versnape ring gepresenteerd. Toen alle darr.es ten slotte door de goede Sint tevreden waren gesteld, zongen zij nog enkele liedjes aan zijn adres en tot slot van do bijeenkomst klonk het bondslied van de vereniging. In oktober vorig jaar diende de minister van Binnenlandse Zaken bjj de Tweede 'Kamer ket door Ged. Staten van Zuid-Holland opgestelde wetsontwerp in tot wijziging der gemeentegrenzen van Maasland, Maas sluis, Naaldwijk en Vlaardingen. Wat hielden deze grenswijzigingen in? De overheveling van het 210 ha. grote Weverskadegehied tussen de Maas dijk en rijksweg 20 van Maasland naar Maassluis; een gebied van 25 ha. ten noorden van het Weverskadegehied van Maasland naar Naaldwijk, om in het verlengde van rijksweg 20 de Burgemeester Elzemveg als nieuwe grens tussen Maasland en Naaldwijk te doen fungeren; tussen de kernen van Maassluis en Vlaardingen, de Verlengde Doèukade als nieuwe grenslijn te trekken, waarbij de westelijke grens van Vlaardingen naar deze nieuwe grenslijn wordt verlegd en het gebied bewesten hier van, tussen rijksweg 20 en de spoorlijn Rotterdam—Hoek van Holland, van Maasland naar Maassluis overgaat. Dit betekende de overheveling van: 332 ha. met 185 inwoners van Maasland naar Vlaardingen; 329 ha. met 422 inwoners van Maasland naar Maassluis; 25 ha. met 31 iwoners van Maasland naar Naaldwijk en van 202 ha. met 10 inwoners van Maas sluis naar Vlaardingen. Voor Maasland een verlies aan grond van 6SS ha., voor Vlaardingen en Maassluis een grondwinst van desp. 534 ha, en 127 ha. De vaste Kamercommissie voor Binnen landse Zaken heeft in haar voorlopig ver- in dit wetsontwerp wijzigingen voor gesteld, welke door de staatssecretaris in zijn Memorie van Antwoord zijn overge nomen. Hoe ziet dit gewijzigde wetsont werp, dat thans de Tweede Kamer zal worden aangeboden er nu uit? Welke ver anderingen. zyn. er aangebracht? Om met het laatste te beginnen: 1. Het Weverskadegehied blijft bij Maas land; 2. Het aan Naaldwijk toegedachte gebied blijft eveneens bij Maasland; 3. Een perceel van ca 17,5 ba tussen rijks weg 20 en de Maasdijk, westelij k grenzend aan de Ver. Tottwfabri eken te Maassluis gaat van Maasland naar Maassluis over; 4. Het gebied tussen de woonkernen, van Maassluis en Vlaardingen, bezuiden rijks weg 20 krijgt, overeenkomstig het streek plan rechter-Maasoever, een agrarische en recreatieve bestemming; 5. Rijksweg 20 blijft tot de Verl, Doenkade tot Maasland behoren. De betekenis van de punten 1 en 4 is: het Iandbouvrwerktuigenbedrijf Van der Lely en de tuinders en hoeren in het Weverskadegehied. alsmede de boeren aan de Zuidbuurtseweg in het huidige Maas land, worden ongemoeid gelaten. VOOR VLAARDINGEN DEZELFDE GRENS- WIJZfCINGEN GEBLEVEN Hoe ziet het gewijzigde wetsontwerp er uit? Net eender als het door Ged. Staten inged ienr*' wetsontwerp, behoudens de hierbov.opgesomde wijzigingen van grond en bestemming. Dus: Maassluis krijgt het Maaslandse grondgebied erbij, gelegen tussen rijksweg 20, Verlengde Doenkade. de spoorlijn RotterdamHoek van Holland en do oostelijke grens van Maassluis; Vlaardingen krijgt van Maasland hot grond gebied erbij, gelegen tussen de huidige westelijke grens van Vlaardingen, de Ver langde Doenkade en de spoorlijn Rotter, damHoek van Holland; van Maassluis wordt aan. 'Vlaardingen het daarop aartslui- tende gebied bezuiden deze spoorlijn toe gevoegd. Met andere woorden: de grenswijziging tussen Vlaardingen en Maasland en die tussen Vlaardingen en Maassluis blijven ongewijzigd. Vlaardingen krijgt er dus 534 ha. en 395 inwoners bij. Maassluis verwerft van Maasland 329 ha 210 ha 4- 17,5 'ha 136,5 ha en verliest aan Vlaardingen 202 ha, resulterend in een verlies van 65,5 ha. Met een winst aan inwoners van 236 10 =2 226. Maasland staat aan Vlaar dingen 332 ha af en aan Maassluis 136,5 ha. Samen: 468,5 ha. Met een verlies aan in woners van 185 4- 236 421, STICHTING MIDDEN- DELFLAND Zou dit gewyzlgde wetsontwerp tot wet worden verheven, dan moet worden aan genomen, dat Maasland zijn medewerking opzegt aan de Stichting Midden-Delfland, waarin de gemeenten Rotterdam, Schie dam, Delft, Vlaardingen, Maassluis, Maas land, Schipluiden, IMjnackcr en het pro vinciaal bestuur van Zuid-Holland zün vertegenwoordigd en welke Stichting zich ten doel stelt: het veiligstellen van de bufferstroken tussen de grote stéden, be noorden het Maas-Waterweggebied. Want Maasland blijft zich ook met kracht ver zetten tegen het afstaan van grond aan Maassluis en Vlaardingen, als voorgesteld in het gewijzigde wetsontwerp. Omdat ook deze grond tot Midden-Delfland behoort en een open karakter moet behouden. AI» dit een agrarische en recreatieve bestemming moet krijgen, met behoud van de boerde rijen en de daarbij behorende landerijen aan de Maaslandse Zulflbuurt, dan ziet 3Iaasland niet in. waarom deze grond dan van Maasland moet worden afgenomen. In Maasland vraagt men zich af: waarom wordt met de indiening van dit wetsont werp niet gewacht, tot de resultaten van de Stichting Midden-Delfland bekend zyn? De strekking van dit wetsontwerp door kruist nu het werk van voornoemde stlch- tïng. Hcrr. Gemeente, Grote Kerk, Markt zaterdag vjn. 11 uur zangdienst „Kom zing met ons en doe als wij"; zondag 10 uur <ls. J. Bouterse, Bediening Heilige Doop. 5 uur de heer J. Hoogendatn; Reho- bothkerk, Bïllftonlaan, zondag 9 en 10.30 uur ds. K. Blei. 7 uur. ds- A. J. Hoorn: Bethelkerk. VI.-Ambacht zaterdag 7.30 tot 8.15 uur Avondgebed, zondag 10 uur ds. J, W. de Jong, Matth. 11 2—10, 7 Uur de heer A. van Zetten; Immanuëikerk, Van Hogendorpiaan, zondag 10 uur ds. A. J. Hoorn. Samen-uit, Samen-thuis-dienst. Thema? ..Zij die anders geloven: de sceten". Tekst Matth. 11 210. 7 uur ds. J. Kruijt uit Hillegérsberg; Nieuwe Kerk. Binnensingel, zondag 10 uur ds. J. Schuurman uit Schoonhoven. 5 uur de heer A. van Zetten; Wijkgemeem? Ichthuskcrk zondag 10 uur ds. J. Tf. van Veen. Jeugd dienst. Thema: ..Aan vaar fit elkander". 7 uur ds. J. W. de Jong. Zangdiens;. Commissie ..Het Woord", zaal Harmonie. Schiedamseweg. zondag 10.30 uur ds. R. H Wissink uit Schiedam Onderwerp: „Onder één hoofd samenvatten'. Jeugdkerkcn worden gehouden voor 12 tot lÊ-jarigen om 10 uur in gebouw ..Soil Deo Gloria", Callenburgsiraat, in de grote zaal van de Immanuëikerk. in een zaal van Triangel eu 10.30 uuc in de grote zaal van de Reaobothkerk. Kinderdiensten voor 6—12-iarigen om 10 uur ir. Obadja. Callenburgstraat cn Maassiuissedijk 7o. Holy-ziekenbuis zor.dsg 9 mir ds. I. Huisman. Rem. Geref. Gemeente en N.P.B., Hof- laan hoek F.mmastraaf. zondag 10.30 uur ds. G. Ch. Duiriker uit Rotterdam. Gereformeerde Kerk. Oosterkerk. Schie- damNeweg. zondag 10 uur ds. H. J. Kou- wenhoven. 5 uur ds. Joh. Lever: Emmmis- kerk. Van Linden van den KcuvelLsiogei. zondag 9 cn 10.30 uur ds. Y. J Tiemersma, 5 uur ds. H. J. Kouwenhovcn: Pniëlkerk. Henriëttc Roland Hols is: ra at, zondag 9 en 10.30 uur ds. Th. Swcn. 6 uur dr. F. L. Bos: Maranathakerk, Zuidwijk. zondag 10 uur ds. Joh. Lever. 5 uur ds. Y. J. Tiemersma; Rusthuis De Wetering" zondag 10 uur dr. 7. L. Bos. R.K. Kerk: Parochiekerk van de H. Joannes de Doopcr, Hoogstraat, 7, 8.30 en 10 uur (Hoogmis), J 1.30 en 18.30 uur; Parochieke: k van Sint Willibrordus, Insu- Hndeslngol. H.H. Missen 7. 8.20. 10. 12 cn 4.15 uur; Parochiekerk Hei" Geest, Van Hogendorplaan, H.H. Missei. .0, 10, 11, 12 en 7 uur; Bijkerk St.. Willibrord, Westwijk H.H. Missen 8 uur, 9.30 uur en 11.30 uur. Geref. Gemeente, Vestnieuwlnnd 56. zondag 10 en 5 uur ds. L. Huisman. Woensdag 7.45 uur ds. L. Huisman (Bijbel, lezing). Donderdag 2.45 uur ds. L. Huis man (Huwelijksbevestiging). Geref. Gem. in Nederland, Jacob van der Windtstraal 17, 2or.daag 10 en 9 uur leesdienst. Het Leger des Bciis, Baanstraat 5, zon dag 10 uur Heiligingssamenkomst, 6.30 uur openluchtsamenkomst aan de Visbank. 7.30 uur Evangelisatiesamenkomst. Dinsdag 2.15' uur Vrouwenbond. Donderdag 7.30 uur Bidstond. Zaterdag 7 uur Straatzang. Iedere zondag 12.15 uur Zondagsschool. De samenkomsten worden gehouden in de Legertaal, Baanstraat hoek Bijkestraat en zijn voor ieder toegankelijk, De bijeen komsten slaan onder leiding van briga dier M- Souverein. Dr arnuteurfolografeu, die dinsdag door het slechte weer werden teleurgesteld heb ben donderdagavond dan toch de kans ge kregen hun foto van het Vlaardingse stad huis te maken bij het licht van 150 grote flitsslampen, die voor dit doel werden ont stoken door de Fotowacht van de Stich ting ter bevordering van de amateurfoto-' grafie te Amsterdam. Deze flitslampen le verden samen een hoeveelheid licht, gelijk aan zo ongeveer 20.000 hulskamerlampen. Veie amateurfotograïen hebben hun len zen gericht op de mooie gevel van het oude deel van Viaardings stadhuis, in de hoop daardoor in aanmerking te komen voor een der prijzen, beschikbaar gesteld voor de foto die blijk geeft -van de ori gineelste kijk op het onderwerp. Ook de televisie profiteerde van het ,.kunatzon- netje" voor opnamen, die uitgezonden zul len worden in de Avro-rubriftk „Foto Trip tiek". De eerstvolgende uitzending van die rubriek geschiedt zaterdagmiddag» tien minuten Voor half vijf. De heer W. Metzelaar kon dinsdag avond in de Harmonie de leden van de Studiekring Vlaardingen geruststellen met de mededeling, dat de aanwezige storm met windkracht 11 en de waterstand ver hoging van anderhalve mèter, in het ge^ heel geen herhaling zou kunnen worden van de stormramp in 1953, Toen stond het water in Hoek van Holland ruim drie meter hoger dan. normaal en viel de storm samen met een bepaalde stand van de maan. die springvloed veroorzaakt. De heer Melzeiaar zei, dat zo'n stormramp als in 1953. maar eenmaal in de drie eeuwen voor kan komen. Overigens trof het gunstig, dat de heer Metzelaar, hoofdambtenaar bij de Rijks waterstaat juist gisteren naar VlaarHin- ZATERDAG R.K. Verenigüigszeöoinv, 4 uur, Ktndermiddag personeelsver. A. de Jong. JLuxor. 6.45 uur. Overval ln de Pacific <14 jr); tlur^ Je bent maar eenmaal jong (.14 jr). APOTHEKEN Geftpc" Apotheek Backer, Hoogstraat 22H, teleroor» 21662. ZONDAG Stadsgehoorzaal, 3.45, Niels dan pech (a.L), LuVor, 2.30 uur, Jowgensraneh (a.Lj; 5 uw, Overal in de Pacific (14 Jr)- 8 uur, je bent maar eenmaal jong (14 jr). MAANDAG Luxor, S uur. De gemaskerde i'ulter (14 jr). DINSDAG Triangel, S uur, Slotavond St. Nlcolaasaclie M Ld denstands-actLefonds. Stadsgehoorzaal, 0 uur Het Hysterie der twee vrouwen. (18 jr.). Luxor, 8 uur. De gemaskerde ruiter( 34 Jr.). APOTHEEK Geopend, Apotheek Backer, Hoogstraat 228, telefoon 2162- wenst u mórgen een prettige avond en mocht er iets tegenvallen, komt u het dan genist ruilen. Ook daarvoor ui tijd welkom Dr. Wlardl BeckmansUigel 23 schildersbedrijf 2e Maasbosstraat 80 Tel. 3.276 - Vlaardingen gen zou komen om een voordracht te hou den over de Nederlandse waterbouw in het algemeen en in het bijzonder over het Deltaplan, dat ontstaan is uit de nood na de ramp van 1953. Aan de hand van een serie interessante dia's vertelde de heer Metzelaar over de ontwikkeling van Nederland in. de loop der eeuwen. Wanneer alles volgens plan verloopt, zullen de Deltawerken 3n 1980 haai: beslag krijgen. Dat zou betekenen, dat we veilig zouden zijn en tegenstand zou.kunnen worden geboden aan iedere vorm van storm. Door het Deltaplan zal dan de maximale veiligheid worden ver kregen. Voovis zei de heer Metzelaar, dat Ne derland zich momenteel in het glaciale tijdperk bevindt; zo tussen koude en warmte in. Ijsbergen hebben in deze pe riode de neiging iets te krimpen .waar door de zeespiegel x'ijst. Wanneer we dan ook nog te maken hebben met een bo demdaling van 20 tot 25 cm. per eeuw, wordt het duidelijk, dat we or.s moeten verdedigen tegen het water, aldus öe heer Metzelaar. Liefst zestig percent van de Nederlandse bevolking is onder de zee spiegel woonachtig. Het betoog van de heer Metzelaar leid de er toe, dat de leden een beter inzicht kregen van het Deltaplan, dat heus geen. kleinigheid inhoudt. In verband met de aanleg van de Zoom- xveg de toegangsweg naar de Beneltix- tünnel zal er een grenswijziging ko. men tussen Vlaardingen en Schiedam, zo- dat de nieuwe weg de.grens gaat vormen. Hierdoor zal Schiedams gebied, dat nu aan. de Vlaardingse kant van de nieuw* weg ligt, lot de gemeente Vlaardingen gaan behoren en omgekeerd wordt Vlaar- dlngs gebied, aan de andere kan van de weg, straks Schiedam. Voor deze laatste terreinen nu is het, vooruitlopend op de komende grenswijzi ging, nodig gebleken een bestemmingsplan te maken, dat de stedebomvkundige ont wikkeling van de Schiedamse stadswijk Keühel Verzekert. In overleg met het Schie- damse gemeentebestuur is daarom ean ontwerp voor zo'n plan gemaakt, dat aan de gemeenteraad is aangeboden en tevens gedurende één maand op de gemeentese cretarie ter inzage ligt. Na deze termijn wordt de raad een voorstel gedaan, tot vaststelling van het plan en daarbij.zul len dan tevens eventueel ingediende be zwaren behandeld worden, De halve competitie tussen de damvere nigingen VDV, Vreewijk en CDB, welke beslissend zal zijn wolk tiental in aanmer king komt voor bet spelen van promotie wedstrijden voor een plaats in de provin- De halve competitie lussen de damvere nigingen. VDV, Vreewijk en CDR, welke beslissend zal zijn welk tiental in aanmer king kom;: voor het spelen van promotie wedstrijden voor een plaats in de provin ciale hoofdklasse, zal woensdag a.s. be ginnen met de wedstrijd CDRVreewijk, DüZe ontmoeting zal worden gehouden op neutraal terrein en ditmaal bij de vereni ging Plet Oosten. De week daarop speelt VDV tegen een van deze verenigingen. Behalen alle tientallen evenveel punten, dan is VDV kampioen omdat het een be ter bordgemiddelde heeft en mag dus pro motiewedstrijden spelen. De eindstand van de competitie in de hoofdklasse van de Rotterdamse Dambond luidt: V.D.V. 8 13 109— 51 Vreawijk 8 13 100- 6& C.DJt. 8 13 91—69 Ons Genoegen 8 891— 69 MaeslajidtsL 8 7 72—68 Constant 2 8 6 77— 83 Chairlois 2 8 6 77— 83 D.O.S. 8 4 64— 96 Schiedam 8 2 60—100 De speldjesactie ten bale van de bouw van een hobbteruimte voor de hervormde Immanuëikerk heeft een gunstig verloop. Niet alleen, zijn inmiddels enkele duizen den speldjes aan de man gebracht, maar ook zijn tal van bestellingen ontvangen om meerdere serie Speldjes. Niet alleen wordt belangstelling .voor de speldjes (met afbeeldingen van de zes hervormde ker ken) getoond vanuit diverse omliggende plaatsen, maar ook komen de aanvragen naar- speldjes vanuit het buitenland. Zelfs is een zending naar Pakistan onderweg. Met het oog op de komende feestdagen is ook een kaarsenakt.ie op touw gezét door de bouw com missie van de Immanuëikerk. Deze zijn verkrijgbaar in diverse soorten. De pakken kaarsen, die 1.65 «n 2. kos ten kunnen tevoren worden besteld. Vrijdag, 10 december^ geeft de toneel- c.u letterlievende vereniging Varia in de Stadsgehoorzaal een voorstelling van een thriller van Agatha Christie, 't Spinneweb (The spiders web). Dé vertaling is van Al fred Pleiter en de regie berust bij de heer Ch. de Monthon Bake. Na de voorstelling is er bal in de zaal Harmonie, waar „The 404 jazzmen" musiceren, terwijl in de wan delgangen van Wecnsc muziek te genieten zal zijn. De voorstelling begint kwart over acht. Verder ligt het in de bedoeling om ook dit jaar weer een. oliebollenaktie te orga- niseren. Er wordfc reeds een beroep ge daan op een gróót aantal medewerkers,: die willen helpen met bakken en bezprgéb van dat oudejaarsgebak. Dit wordt gezien als eeu zeer nuttige vakantiebesteding van de jongeren in deze Wijk (BabberspoIdecL De speldjes, die S 1.25 per serie (van zes speldjes) kosten, of 1.50 vooif ver zending -buiten Vlaardingen, kunnen wor- den besteld op gironummer' 663257 tn.v, de Penningmeester Wijkgemeente Imma nuëikerk te Vlaardingen, met vermelding speldje saki ie. Van zaterdagmiddag éé;i uur tot maan dagmorgen acht uur zullen in büzonpere gevallen dienst doen de artsen: H. A. K- Nikkels, Gansfoortstraat '4, tel. 510Ö, cn L. T. de Vries, Petuntastraal 52a, tel. 4201- De zondagsdienst van B, IV. Bussemaket wordt waargenomen door dr. J- A' Leegsma. Maassluisediik 9, teL 3689. De zondagsdienst van E. Leynse wora waargenomen door dr. G. J. Bos, Lyceurti" laan 28, tel. 4200. Geopend: Apotheek Backer, Hoogstraat 228, telefoon 2162.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 2