«naum moua Medisch Opvoedkundig Bureau opende officieel nieuw kantoor R. en W. niet in gebrè|ej bij uitvoering Hinderwet VDV lachende derde in beslissingscompetitie Bouw van 400 ee n gezins woningen in wijk Holy pREDIKBEVRTEN KLACHTEN EENHEID IN DIVERSITEIT Ds. P. V dVloed werd erevoorzitter Eerste openbare nijverheidsschool voor meisjes op papier al klaar Gymnastiekzaal met 22-24 douches De 150 premiewoningen worden niet gebouwd In continu Agenda Serie 1 openingen Leger des Heils naast Benzo Artsendienst Sint'Nicolaasritten van De Coureur Wachten op advies arbeidsinspectie ENCK werkt niet zonder vergunning Slippartij door kist op rijksweg 20 Nieuwe raadsleden benoemd Winkelbouw Kuiperstraat bezuiden Peperstraat ,.De Coureur" gaat niet naar Antwerpen Ontsparing in november UW-activiteiten Sloop op korte termijn Burgerlijke Stand Hooft!agentschap en RedaetSe: YLAARDSNGEN, Sm. Hovenstr. I .IsJ, 3229 Redactie: Tel. 3453 KOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD ZATERDAG 11 DECEMBER 1965 over bezorging: Vlaardingen: 18.30 tot 19.30 uur; Handelstraat 18 - Telefoon 3345 Het medisch opvoedkundig bureau voor VUardingen en omstreken, dat wel In fei te maar noj: nooit officieel zijn werk was begonnen in verband met de tot nn toe gebrekkige huisvesting, beeft dit verzuim donderdagmiddag' ingehaald door het ver bouwde pand Parkweg 58/60 officieel als bureauruimte In gebruik te nemen. Dat gebeurde met eerst een bijeenkomst van een betrekkelijk klein aantal genodigden en daarna met een receptie, die alle be langstellenden gelegenheid bood gelukwen sen aan te bieden en het nieuwe bureau te bezichtigen. Bij deze gelegenheid heeft de voorzitter van de stichtingsraad, ds. P- v.d. Vloed, bekend gemaakt, dat hij, in verband met zijn emeritaat en vertrek naar elders, zijn functie heeft overgedragen aan ds. A. J. Hoorn, hervormd predikant alhier. De «lichtingsraad heeft ds. Van der Vloed, als blijk van erkentelijkheid voor het vele werk, dat hij sinds 1956 oor het MOB heeft gedaan, benoemd tot erevoorzitter. 's Middags kon ds. Van der Vloed nog als voorzitter onder de genodigden o.a. mr. Van Linden begroeten, die het ministerie van sociale zaken tn volksgezondheid ver tegenwoordigde. De inspecteur van de geestelijke volksgezondheid in Z-Holland, dr. V. d, Es, was verhinderd voor de re ceptie aanwezig te zijn, maar ds. V. d. Vloed vond het op zijn plaats hem niette min hartelijk te danken omdat hij zo ge weldig heeft geholpen bij de voorbereidin gen on? ,ot stichting van een MOB te ge raken, Woorden, van dank richtte de voor zitter ook tot het college van burgemees ter en wethouders, dat vertegenwoordigd was door wethouder G. "Walstra en tot mej. Lekkerkerker, bestuurslid van de Ne derlandse federatie van MOB's, die des tijds met een inleiding voor "belangstellen den de eerste stoot voor de oprichting heeft gegeven, Ds. V. d. Vloed maakte verder met erkentelijkheid gewag van de steun, die gegeven i$ door de MOB'a in Delft en Gouda. Omdat het niet mogelijk was iedereen voor deze bijeenkomst uit te nodigen ligt het in dê bedoeling in de komende maan* den contaetavonden te beleggen voor groe pen uit het maatschappelijk werk in Vlaar dingen en omstreken .en voor hen, die veel met kinderen te maken.hebben. Ds. V.d. Vloed memoreerde in het kort de voorgeschiedenis van het bureau, die in 1956 begon met een principebesluit van de gemeenteraad en het vormen van een werkcomité. Dat comité en later de stich tingsraad hebben bergen moeilijkheden op hun weg gevonden endat er niettemin werd doorgezet gebeurde alleen omwille van het kind. De liefde tot het kind. al dus ds. V.d. Voed. moet in het gespecia liseerde werk van. het MOB werègaam zijn omdat anders de juiste sfeer en\de, com municatie met het kind ontbi*eekt,"'diè voor slagen van hot werk onontbeerlijk 'zijn. Overigens meende spreker te mogen vast stellen. dat door de tol nu toe behaalde resultaten het bureau zijn bestaansrecht reeds heeft bewezen Dp staf is vrijwel compleet; net bestuur hoopt nog een aca demisch gevormd pedagoog psycholoog eti speltherapeut te kunnen aamtellen. Naast het MOB zijn nevenvoorzieningen* nodig, waarvan inmiddels de I,OM-school reeds haar werk H begonnen. Verder be staat behoefte aan een bureau voor levens moeilijkheden en ds. V.d. Vloed zou het liefst zien, dat al deze voorzieningen in één stichting werden ondergebracht, die het beheer zou voeren over de verschil lende bureaux, gehuisvest in één gebouw. Hij sprak er zijn blijdschap over uit, dat betreffende de samenwerking m de stich tingsraad tussen de algemene, de rooms- katholieke en de prot.-christelijke sectie alleen maar goede dingen te zeggen waren en verklaarde het bureau voor geopend —iet de wens. dat het tot zegen zou mo gen strekken voor het kind. hier en In de omgeving. De directeur van het bureau, kinderpsy chiater M. J. JEijer, die een korte inlei ding hield over „De plaats van het MOB" vulde de rjj van degenen, die dank ver dienen aan. door waarderende woorden te spreken aan het adres van ds, V.d. Vloed, die hij een man noemde van „buigzame taaiheid" en grote verdienste. Hij wees verder op de verschillende in levensbeschouwelijke achtergrond en in wetenschappelijke vorming onder de le den van de staf. Dat leidt wel eens tot spanningen, maar ook tot wederzijdse ver rijking van kennis. In deze situatie moet gezocht worden naar eenheid in diversi teit. De heer Eijer confronteerde zijn gehoor ook met enkele belangrijke vragen, waar over de discussie gaande is. Van de jeugd kan ca. 10 procent tot de „probleem kinderen" gerekend worden: 'n klein aan tal daarvan kan geholpen worden mei een langdurige en diepgaande behandeling. Do klemmende vraag is of dat dient te gebeu ren, dan wel dat een groter aantal gehol- pen moet wot den met. een minder diep gaande behandeling. Er wordt in dit ver band gedacht aan een eenvoudiger onder- zbekprocedure, die in een deel van de ge vallen niettemin voldoende is. Ook is in voering van de speltherapie iri voorberei ding. Een andere z?ak, die de aandacht vraagt is de1 samenwerking met medici als school- kinder- en huisarts terwijl het MOB ook wel wordt verweten te weinig aandacht te hebben voor probleemkindoren uit de sfeer van de kinderbescherming. Het stelt daar wel een diagnose en verstrekt advies, maar geeft te weinig een echte behandeling. Naast de reeds gestichte .school voor kin deren met leer en opvoedingsmoeilijkhe den (LOM-Bchooli bestaat er nog behoef te aan een dagverblijf voor emotioneel ge stoorde kleuters en aan een bureau voor levens- en. gezinsmoeilijkheden. Aan het. eind van de bijeenkomst bracht mej, Lekkerkerker de gelukwensen over van de federatie en wethouder Walstra die van het gemeentebestuur. Het Leidse architectenbureau Van der Laan heeft een schetspbm voor een school gebouw ontworpen, waarop Vlaardingen al jaren zit te wachten: de eerste openbare nijverheidsschool voor meisjes, waarvoor grond Is gereserveerd aan de Van Leeu- wenhoekstraat in buurt Lage Welde van de Westwljk. Een schoolgebouw met een capaciteit voor 245 leerlingen, een bebouw de grond oppervlakte van 1650 m2 en dat in drie lagen zal worden opgetrokken, Dit jaar loopt het 3-jarig bouwcontïn- gent van 2Ï.OOO woningen voor de Water weggemeenten af. Tot op heden is nog steeds ulets bekend over het woningcon- tinyenl 1966. Van het Vlaardingse contin gent 1965 kon de toewijzing van 150 pre miewoningen niet worden gerealiseerd, omd«t hiervoor niet tijdig een bouwplan op tafel kon worden gelegd wegens ge brek aan bouwrijpe grond. Een 3QG-taI wo ningwetwoningen van het contingent 1965 ïs naar dat van 1966 overgeheveld. ZIJ worden opgenomen in twee op sta pel staande woningobjecten. Een object van 228 woningen, te bouwen in 2 blokken van 8 en 10 woonlagen langs de westelijke zijde van de Lepelaarsingel in wijk Holy. Dit object vormt een voortzetting van het object van 455 woningwetwoningen, dat aan de Spechtlaan, Meerkoetstraat en Meeuwenstraat is gesitueerd, waarvoor wethouder T. de Bruijn 10 november j.L de le paal sloeg. Een door het Rotter damse architectenbureau J. en M. de Laat ontworpen plan, dat door het Rotterdam se aannemingsbedrijf Gebr. Van der Luit- gaarden wordt gebouwd. Hiervan zijn 99 woningen ?n 3 bouwlagen in uitvoering. De overige 356 woningen worden in 2 blok ken van 8 en 10 bouwlagen opgetrokken. Nabij de Europaboulevard, tussen de ZATERDAG VJaardinr«»*Oo3t, 8 45 uur: Vertrek excursie Kon. Ned. Katuurhist. Ver. naar Diergaarde Bhjdorp, Kolpabxd, 1-30 uur: Vertrek jeugdleden BK "WIK voor feestmiddag in. RK Vetr.geb. Stadsgehoorzaal, 8 uur; Kinderen klagen aan. (14 J->. Luxor, 6.45 uur: Flaming sur {14 J.):9uur: Goldönger (ia J.). ZONDAG Luxor. 230 uur: De grote attractie (a-l.J; 5 uur: Flaming Star (14. 3 8 uur: Gokt- fmger (ia 1-1. Stadsgehoorzaal, 3.45. $30 en 9.15 u.: Kinderen klagen aan (14 3.). MAANDAG Luxor, 3 uur: Goidfmger (18 DINSDAG Stadsgehoorzaal, 8 uur: Toneelgroep centrum voor Vlaard Kunstcentrum met „Uef ryn voor Sloane". Harmonie, 8 uur Bijeenkomst studiekring Vlaardingen Westhave-nkade 73, 8—9 uur: Spreekuur Hu manistisch Verbond. APOTHEEK Geopend: Apotheek V. a. Corput, Schledamse- weg S3, tel. 3224. Lepelaarsingel en Zwaluwenlaan, wordt in het komende jaar met dc bouw begonnen van 40Ö eengezins-wonlngu'etwoumgen in de B-klasse. Het betere soort woningwet woningen. Zij vormen vier afzonderlijke plannen met elk 100 woningen, die in op dracht van de gemeente en de drie Vlaar dingse woningbouwverenigingen Patrimo niums Woningen, Samenwerking en Ons Ideaal zullen worden verwezenlijkt. Voorts kan in de loop van het komende jaar de gronduitgifte tegemoet worden gezien voor hungalowbouw tussen de Vaart en de Ho- lyslngel en voor middenstandswoningen tussen de Holyslngel en Lepelaarsingel. waaronder een grote rljwielbergingkelder en met in het midden een patio, Hef bevat in totaal IS lokalen. Daartoe behoren een gymnastiekzaal van 2i bij 12 meter, met een doucheruimte voorzien van 22-24 douches en een overblijflokaal. Deze bevinden zich gelijkvloers, evenals de keuken, het was- en strjjklokaai, het keuken- en bnïshoudwerklokaal, de ver trekken van de directrice en onderdirectri ce, de administratieruimte, de portierslo ge en een garderobe voor 245 leerlingen. Op de le etage zijn 4 theorielokalen ge situeerd en op de 2e eiage een hanflen- arbeid-tekenlokaal en 3 naailokalen; Het schetsplan van dit fraaie schoolge bouw. dat door een even mooi plantsoen zal worden omringd, is door de rijksge bouwendienst goedgekeurd. De verwach ting Is gerechtvaardigd, dat in de loop van 1966 dc aanbesteding zal worden ge houden. Reeds tegen Kerstmis komt de bouw van de gymnastiekzaal aan de Melis Stokelaan in buurt Hoogkamer van de Westwljk gereed, waarna nog de Inrichting volgt Tegen half januari volgend jaar kan de ingebruikneming van deze zaal van 12 bij 21 meter tegemoet worden gezien. Voor de Prot, Chr. en de openbare lagere school in wijk Holy is dat resp. eind januari en eind februari het geval. Daarmee zal de scholenbouw* er Ie In Simplexsysteem wor den afgesloten en is het wachten op nader nieuws over een ingediend plan voor een nieuwe serie scholen en gymnastiekloka len, daj eveneens in systeembouw zal wor den gerealiseerd, maar waarvan nog niet bekend Is, welk systeem hiervoor zal wor den uitverkoren. De opening van de nieuwe b.l.o.-school aan de D elf tse veer weg kan omstreeks half april 1966 tegemoet worden gezien. De ope ning va 11 de gemeentebibliotheek aan de Fransenstr&at zal nog tot september vol gend Jaar op zich laten wachten. Aan de Ged. Biersloofc zal Patrimoniums Woningen noordelijk, naast de Benzo-rij- wïelfabriek een winkelpand met drie woon lagen bouwen, dat door Ir. Wissing is ont worpen, Dit winkelpand heeft nog steeds als bestemming de huisvesting van de Chr. leeszaal en bibliotheek. De ruimte, zuidelijk naast Benzo, is gereserveerd voor een nieuw Leger des Hellsgebouw Aan de andere zijde wordt de Ged. Bier- sloot tot aan de Afrol afgebouwd met pan den, waarin, gelijkvloers showrooms ko men en daarboven kantoren en woningen In dit plan is een nieuw pand voor het Volksgebouw opgenomen, maar om de bouwplannen hiervan hangt nog steeds een dikke mist. j Winkelbouw Kuiperstraat bezuiden Pe- perstraat. Van zaterdagmiddag één. uur tot maan dagmorgen acht uur zullen, in bijzondere gevallen dienst doende artsen: R. Stoop, Verpl, Ohaéplein 6, tel. 2138, en D. J. Wierïnga, Karei de Grotelaan 143, tel. 6669. De zondagsdienst van dr, Leegsma wordt waargenomen door B. W« Bussemaker, "^chiedamseweg 107, telefoon 3188. De zondagsdienst van dr. Bos wordt waargenomen door E. Leynsc, Mr. Ver schuurstraat 42, tel. 7371, Geopend: Apotheek v. d. Corput, Schie- damseweg 83, telefoon 3224. Voor de Smt-Nicolaasritten, op home trainer, die de Vlaardingse rennersclub De Coureur in het Volksgebouw heeft Ia- ten rijden, was de belangstelling bijzonder groot. De strijd leverde veel spanning op; na afloop reikte de voorzitter de heer C, Sloot de prijzen uit. De uitslagen waren: Adspiranten 2 x 375 meter: 1. J, Harms, 2. L. Boer, 3. D. de Pagter, 4. N. Moer man, 5. F. Hanson, 6. Mej. A. v. d. Vaart, 7, P. Bekhoven, 8, N, de Vries. Nieuwelingen: 2 x 750 meter: 1. P, Keijster, 2. W. v. d. Werf, 3. C. de Vries, Amateurs: 2 x 1000 meter: 1. J. van Rijsoort 71.7 sec., 2. S. Koevermans 72,7 sec.. 3. J. Sloot 77.5 sec., 4. J. v. d Gaag 780 sec., 5. R. ter Stege 78.0 sec., 6. W. Liebrechts 79-4 sec., 7. A. Bakker. 8. W. Meijer, 9. H, Kaptein, 10. J. Franken, 11. J. v. d. Lugt. Herv. Gemeente, Grote Kerk, Markt zaterdag v.m. 11 uur zangdienst ,.Kom zing met ons en doe als wij"; zondag 10 uur ds. J. Bouterse. 5 u. ds- G. Biesbroek; Rehobothkerk, Eiliifonlaan. zondag 9 uur ds. A. Boertje uit Moerkapelle, 10.30 uur ds. K. Blei. Bediening Heilig Avondmaal, 7 uur de heer J. Westmaas: Beth elk erk, Vl.-Ambacht. zaterdag 7.30 tot 8.15 uur Avondgebed, zondag 10 uur ds. J. van Noort, Bediening Heilige Doop. 7 uur ds- J. Bouterse; vrijdag 17 dec. 2.45 uur ds Van Rijn (HaarlemInzegening van het huwelijk van Bernardus Wbelderink en Jacolina Nora Snijders: vrijdag 17 dec. 5 uur ds. Van Noort, Inzegening van het huwelijk van Johannes Hagens en Os- carine Julia Roelos: Immanuëlkerk, Van Hogendorplaari, van 6 tot 25 december dagelijks van 7.30 tot 7.50 uur Avondgebed, zondag 10 uur ds. A. J, Hoorn. Liturgie van dc N.T. Gemeente; na de dienst ge legenheid tol viering Heilig Avondmaal, 7 uur ds. A- J. Hoorn, Bediening Heilig Avondmaal. Tekst Joh. 1 1938; don derdag 16 dec. 2.45 uur ds. Kolkert, In zegening van het huwelijk van Simon Sparreboom en Lijsbeth Dijkstra; Nieuwe Kerk, Binnensingel.'zondag 10 uur de heer A. van Zeiten. 5 uur ds. W. J. Schouten. Bediening H. Avondmaal: Wijkgemeente ichthuskcrk zondag 10 en 7 uur ds. J. W. de Jong, Bediening Heilig Avondmaal; vrijdag J7 dec. 3 15 uur ds. De Jong. In zegening van het huwelijk van Erik Man fred Voss en Ella Helena Elenbans. Jeugdkerken worden gehouden voor 12 tot 16-jarigen om ID uur in gebouw „Soli Deo Gloria", Callenburgstraat, in de grote zaal van de Immanuëlkerk:, in een zaal van Triangel en 10.30 uur in de grote zaal van de Re-hobo tbkerk. Kind er diensten voor 6—12- jarigen om 10 uur in Obadja, Callenburgstraat e» Maassluissedijk 7a, Holy-zïekenhuis zondag 9 uur ds. K. Blei. Herv. Rusthuis, zondag 9 uur ds. J. W. de Jong. Rem. Geref. Gemeente en Hof- laan hoek Fmmastraat, zondag 10.30 uur ds. H. R. Postma, Gereformeerde Kerk, Oosterkerk. Schie- riamseweg, zondag 10 uur dr. F. L. Bos, 5 uur dr, R, L. Krol; Emmaiiskerk, Van. Linden van den Heuvellsimgel, zondag 9 en 10.30 uur ds. E. L. Krol. 5 uur ds. Joh, Lever; Pniëlkerk, Kenriëtte Roland Holst- straat, zondag 9 en 10.30 u. ds. Joh. Lever, 5 uur ds. H. J. Kouwenhoven; Maranatha- kerk, Zuldwijk, zondag 10 uur ds. J. H. Kou venhoven, 5 uur dr. F. L. Bos. R.K- Kerk: Parochiekerk van de H. Joannes dc Dooper, Hoogstraat, 7, 8.30 en 10 uur (Hoogmis), 11.30 en 13.30 uur; Parochiekerk van Sint Willibrordus, Insu- lindesingel, H.H. Missen 7, 3.30, 10, 32 en 4.15 uur; Parochiekerk Heilige Geest, Van KogendorpJaan, H.H. Missen 8.30, 30, 11, 12 en 7 uur; Bijkerk St. Willibrord, Westwljk, H.H. Missen 8 uür, 9.30 uur en 11.30 uur. Geref. Gemeente, Wcstnieuwland 56, zondag 10 en 5 uur ds. L, Huisman, Woensdag 7.45 uur ds. L. Luisman (Bijbel lezing). Geref. Gem. in Nederland, Jacob van der Windtstraat 17, zondag 10 en 5 uur leesdienst. Vr|je VI. Standsevangelisaiie Jernël, Turnzaal Zomerstraat 39, zondag 10 en 4.30 uur de heer T. Korf uit IJmuiden. Het Leger des Heils, Baanstraat 5, zon dag 10 uur Heiligingssamenkomst, 6.30 uur openluchtsamenkomst aan de Visbank, 7.30 uur Evangellsatiesamsnkomst. Dinsdag 2.15 uur Vrouwenbond. Donderdag 7.30 uur Bidstond. Zaterdag 7 uur Straatzang. Iedere zondag 12.15 uur Zondagsschool, De samenkomsten worden gehouden in de Legerzaaï, Baanstraat hoek Rijkestraat en zijn voor ieder toegankelijk. Dc bijeen komsten staan onder leiding van briga dier M- Souverein. B.C.U., zaal Roode Kruis, Emmastraat 38, zondag 10 uur samenkomst. Evangelist M. Kooymans. Vorige maand heeft de Vereniging tegen luchtverontreiniging in het Nieuwe-Waterweggebied rich tot gedeputeerde staten gewend omdat het bestuur der vereniging van mening is, dat het Vlaardingse gemeente, bestuur tekort schiet in de toepassing van de Hinderwet met betrekking tot de strijd tegen dc luchtverontreiniging. Het ging daarbij over de he- handeling van hinderwetsaanvragen van de ENCK en dc N.V. Delta- chemie. Burgemeester en wethouders hebben nu de raad in een mede deling laten weten hoe deze aanvragen tot nu toe behandeld zijn en op grond van de verstrekte gegevens wordt de conclusie getrokken, dat het college niet anders had kunnen handelen, dan het heeft gedaan. Op de achtergrond staat hierbij de be slissing van de staatssecretaris van soci ale zaken en volksgezondheid, die 111 juni 1964 dc gemeentebesturen in "t Waterweg gebied liet weten, dat hij eet districts hoofd van de arbeidsinspectie te Rotter dam zou laten adviseren over aanvragen van een hindenvets ver gunning voor inrich tingen waarvan beduidende luchtvervuiling te verwachten valt. Dat advies moet ge geven worden in samenwerking met de be. trokken inspecteur voor de hygiëne van het milieu en indien zich speciale proble men voordoen kan het districtshoofd, van de arbeidsinspectie op zijn beurt eerst weer advies vragen bij deskundigen. Op grond van deze beslissing van de staatssecretaris zal het districtshoofd van de arbeidsinspectie te Rotterdam advies uitbrengen over de op rich tings- en uitbrei- dingsaanvragen van Deltachemie, date rend resp. van februari '63 en april *64. Voor dit advies omvagen is kunnen B. cn W. gen beschikking nemen. Volgens ontvangen inlichtingen zou dit advies bin nenkort tegemoet gezien kunnen worden. Vooruitlopend op de definitieve beslissing hebben B. EN W. al in juli 1964 Delta Chemie N.V. voorlopige voorwaarden op gelegd volgens richtlijnen van een werk groep nitraathoudende meststoffen onder voorzitterschap van de scheikundig advi seur van de arbeidsinspectie. De vergunningsaanvraag van de ENCK dient om een 30-tal verleende vergunnin gen door één nieuwe te vervangen; de Op rijksweg 20 raakten twee personen auto's betrokken bij een ongeluk, dat ont stond toen de bestuurder van één der auto's, een 24-jarige Hagenaar, een kist wilde ontwijken, die op de rijweg lag, De wagen, die in de richting Maasland reed, raakte door deze manoeuvre in een slip en botste tegen de van de andere kant ko mende auto, die bestuurd werd door een 42-jarige inwoner van Dordrecht Een Haagse passagier uit de slippende auto moest met rugklachten door de GG en GD naar het Holyziekenhuis gebracht worden, beide wagens waren zeer beschadigd. Op de lijst van ingekomen stukken voor de komende raadsvergadering staan o.a. de mededelingen van de heren H. K, van Minnen en D. Niemantsverdriet, dat zij ontslag nemen als lid van de gemeente raad en brieven van de voorzitter van het centraal stembureau, waarin deze kennis geeft van zijn besluit als opvolgers van genoemde heren te benoemen resp. de he ren L. de Snaijer en M, Mooij, De halve competitie tussen de damver enigingen VDV. Vreewijk en CDR, welfce beslissend zal zijn welk tiental ln aanmer king komt voor het spelen van promotie wedstrijden voor een plaats ln de pro vinciale hoofdklasse, is voor VDV gunstig begonnen. De verenigingen Vreewijk en 9 IVelk een grootsteedse allure Viaardings nieuwe koopcentrum krijgt, openbaart deze foto van het Liesveld. Met als uniek schouwspel, dat het over het koopcentrum lepende ,,unvollendete" viaduct, niet als verkeersbaan, maar als parkeergelegenheid wordt gebruikt. Rechts op de achtergrond nadert het Hema-fillaal z«n voltooiing. In de plantenbakken op het winkelplein Is de plantsoenendienst gisteren begonnen kerst bomen overeind te zetten. Hopenlijk gaat men niet, zoals vorig jaar, trachten de na tuur te verbeteren, door het dennegroen in rode, paarse en andere verftinten te schilderen. Sr CDR waren zo vriendelijk om tegen el kaar gelijk (10—10) te spelen, hetgeen dus voor beide een verliespunt heeft opgele verd, Deze ontmoeting werd gespeeld in bet „neutrale" clublokaal van het Oosten, waar alle wedstrijden zouden worden ge speeld. Dinsdag a.s- speelt VDV echter in haar eigen clublokaal tegen Vreewijk, dank zij een zeer tegemoetkomende houding van de Vreewijkse dammers. VDV was name lijk verhinderd om op woensdag volledig te verschijnen en had uitstel aangevraagd. Vreewijk nam toe znelf het initiatief om op dinscH-g naar Vlaardingen te komen, waartegen uiteraard geen bezwaar weid ingebracht. Het tweede tiental van VDV speelde zijn laatste competitie tegen Chariois 3 ia Rotterdam. Wegens autopech arriveerde de helft van het tiental 1 uur na het tijd stip van aanvang, hetgeen aardig wat tijdverlies betekende. Het moreel bleek echter niet gebroken te zijn, want de re serves van VDV slaagden er in om een 19—10 .uïtelag te behalen. De eindstand in de eerste klas van de Rotterdamse Dambond is daardoor gewor den: Excelsior 7 6 1 O 13 92—48 CDR 2 7 6 0 1 12 85—55. Het Oosten 2 7 5 0 2 10 89-51 VDV 2 7 3 2 2 8 71—69 Charlois 3 7 3 1 3 7 66—74 Constant 3 7 1 1 5 3 57—83 CDR 3 7 1 0 6 2 44—95 Ons Genoegen 2 7 0 6 1 1 55—58 Voor het gedeelte van de Kuiperstraat tussen de Peperstraat en de Waalstraat is een plan in voorbereiding voor de bouw van winkels met bovenwoningen in twee woonlagen. De Waalstraat zal tussen dit object en het stadhuis een breedte van 8 meter krijgen. Bij de uitvoering van dit plan zal de Vlaardingse Dierenbescher ming het veld moeten ruimen, die in het voormalige kapperspand een showroom met propaganda-artikelen heeft. bedoeling daarvan is een overzichtelijker geheel te krijgen. Aangezien die 30 ver. gunningen werden verleend is het dus be slist onjuist te stellen, dat de ENCK zon. der hinderwetsvergunning zou werken. Volgens een bepaling in de Hinderwet zal de nieuwe vergunning het werken van de fabriek, voor zo ver dat door de oude vergunningen wordt gedekt, niet onmoge lijk maken of onnodig beperken. De aanvraag van de ENCK voor de re visievergunning dateert van december '64. Zij vormde met de bijbehorende stukkec omvangrijk materiaal; bij bestudering daarvan bleken tekortkomingen in de aan vraag, zodat in augustus van dit jaar een nieuwe aanvraag werd gedaan. De voor- lopfge beoordeling daarvan eindigde op 30 november. Ook in dit geval moeten B. en W. voor het nemen van een beslissing wachten op het advies van het districts hoofd der arbeidsinspectie te Rotterdam, Dc wedstrijd achter dernymotoren in het Antwerpse sportpaleis om de Grote Prijs van. Stan Ockers is door de organisatoren van zaterdag, 18 december verschoven naar zondag de negentiende. De voorge nomen bustocht van De Coureur naar Ant werpen gaat nu niet door aangezien op zondag 19 december de wedstrijd op home trainer om het kampioenschap van Zuid- Holland voor amateurs wordt gereden, Dat gebeurt bij de rennersclub Rotter dam in zaal Ben Pley aan de Oostzeedijï in Rotterdam; aanvang tien uur. Het be stuur van De Coureur wil nu proberen eind januari een tocht naar Antwerpen te organiseren, als daar tn het Sportpaleis achten dernymotoren gereden wordt om hot Europese kampioenschap. Voor zondag heeft De Coureur onderlin- ge wedstrijden op hometrainer georgani seerd als voorbereiding voor de komende grote nationale wedstrijden op de rollen. Deze onderlinge wedstrijden worden gere- den in het Volksgebouw en beginnen om tien uur. De spaarders van de spaarbank Vlaar dingen hebben in de loop van de maand november met elkaar meer geld bij 6e spaarbank opgenomen dan ze er ingelegd hebben. Er werd in die maand in totaal ƒ2.569.718 ingelegd (vorig jaar 2.091-527) maar f 2.631.479 2.926.284) opgenomen, waardoor het totale tegoed daalde met f 61,761 (vorig jaar november steeg het met f65,243). Het gezamenlijk tegoed van de spaar ders beliep eind november 47.159.753 (eind november 1964 f 42.118.865). Dat tegoed was op 1 januari f 43.584.792 (vorig jaar f39.565.899), wat dus in elf maanden een groei betekent van £2.610.001 {f2.553.075}. Het aantal in omloop zijnde spaarboek jes steeg In de loop van de maand novem ber met 124 (43) tot 47.985 (48.279). Voer het schoolsporen werd voor f6.003 (17.511) aan zegels verkocht. Voor de uitvoering, die het UW-bejaa: denkoor volgende week dinsdag in de schouwburgzaal van De Valkenhof geeft, zijn maandagmiddag, tijdens de zangrepe titie in de Remonstrantse kerk, kaarten verkrijgbaar. Aan deze uitvoering verle nen de pianiste mevrouw P. van Dorp- Walbroek en de violiste mevrouw L, van Dijk-Chlebnl baar medewerking. Met de leden van de bejaardensociëteit en van het bejaardenkoor viert de Vliiï dingse UW op 22 december in de Remon strantse kerk haar kerstfeest, waarop on der leiding van C. Th. Smiet een kerst spel 2al worden, opgevoerd. Het UW-bejaardenkoor zal op 2e Kerst dag de avondsamenkomst van het Legef des Heils in de Baanstraat opluister» Aanvang half acht. Voor de doortrekking van het Liesveld* viaduct naar de Markgraaflaan zullen korte termijn alle betonwonlngen in d« Riebeeckstraat benoorden de Joubertstrikt moeten worden gesloopt alsmede alleipan- den aan de zuidelijke zijde van de Scnflöv straat, met inbegrip van de kerk van De Korver en het boerderijtje aan Markgraaflaan. Zij moeten de ruimte het werkterrein voor de bouw van bet J48** ste viaductgedeelte vrijmaken. Gehuwd: Josephus Alphonsus rïa van Tilborg, 26 jr en Mathilda Mans Joseph ina Kester, 22 jr; Jan Theodortul wijk van Ginkel, 23 jr. en Cornelia H®* drika Wielaart, oud 29 jr; AdrianuSj nardus Marinus van Haaf ten Jl Adriaantje van der Pijl» oud 18 „I Martinus Alexander Heenemaa, 27(Jr 03 Louise van Driel, 19 jr, Willem Aart B®' selaar, 27 jr en Louisa Adriaaa Seij, 20 jr; Gijsbert van Wijk 23 jr Cornelia van Pelt, 22 jr- t Geboren: Ellen Marijke, d.v. en H. M. Aulesjord, Roemer Visscnersu' 180; Hans Eric, z.v. H- J. F. Heesakk« en C. M. van Eideren, Prof. Rutgersstis» 282-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 2