nSDAMSGH NIEUWSBLAD Verontrustende toename van verkeersongevallen HBS-directeur Dr. Spronk voorzitter van Filmkring Broeder Beuman naar Kenya administratieve kracht UVC en DWS wonnen beide KLACHTEN HDVS dankt oud consul Van Dijk Schiedam beleefde ouderwetse ijspret Nederlandse affiche in Canada bekroond ANMEER. Commissie betaald voetbal vergadert Burgerlijke stand Maassluise judoka's boekten successen Stichting Sporthal helegt vergadering IJspret te Maassluis RK kerk gaat jubileren Tafeltennis te Maassluis Maassluis-West snakt naar winkels GEMEENTE SCHIEDAM a(tw/ ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD MAANDAG 17 JANUARI 1966 HoofdagentscJiap en Bedaetie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 268091 over bezorging Tel. 265828» Vlaard.dïjk 171 b Schiedam: van 18.3039.30 uur en 's zaterdags van 46 uur SCHIEDAM In bet afgelopen jaar lebben in onze stad 2793 verkeersongeval- Jen plaats gevonden. Dit cijfer klint ver ontrustend, daar het aantal ongevallen ongevallen over 1964 2486 bedroeg en over het jaar daarvoor 2245. In twee jaar tijds jdjn er dus vijfhonderd ongevallen "bijge komen. Een en ander blijkt uit het jaar verslag van de Schiedamse politie- Het aantal schadegevallen over het afgelopen jaar bedraagt 267 maal zware schade {v. j, 213) en lichte schade 2403 (v. j. 2137). Het verkeer In onze stad heeft in 1965 een tol geëist van 650 slachtoffers, waar van vijf doden (over 1964 resp. 635 en 7). Daarbij komen 134 zwaargewonden {v.j, 116) die het verkeer heeft geëist, waarvan 28 onder de 15 jaar (vj, 29)Iaehtgewond raakten 511 mensen, waarvan 90 onder de 15 jaar (v.j. 513, 107 onder 15 jaar). Als voornaamste oorzaken noemde de politie het niet verlenen van voorrang (534, v.j. 446) en het niet houden van af- itand (343, v.j. 270). Vele weggebruiker? lieten de doorgang niet vrij voor naderend verkeer, dit in 222 gevallen (v.j. 193). 95 weggebruikers reden onvoorzichtig weg (v.j. 30) en wegens onvoorzichtig achter- uitrijden maakte de politie 168 proces-ver balen (v.j. 168). Verder zijn 343 personen wegens onop lettendheid bekeurd (v.j. 250), wegens on voorzichtig oversteken 125 (v.j- 119) en slippen 189 (v.j. 170). 54 weggebruikers keerden onvoorzichtig (54 v.j 4D. 23 zijn bekeurd wegens snijden (v.j. 20). Verder hadden 36 personen technische gebreken aan hun voertuigen, hetgeen na re gevolgen heeft veroorzaakt (36 v.j. 35), 20 automobilisten waren zo onvoorzichtig zonder omkijken hun portieren te openen, hetgeen 20 ongelukken veroorzaakte (v.j. la) Bij de aanrijdingen, waren betrokken: 2891 personen-auto's (v.j. 2345). hetgeen wijst op een toename van automobielen, 71 autobussen (v.j. 106), 286 bestelauto's (v.j. 256). 542 vrachtauto's (v.j. 555) 112 opleggers (.v.j. 101). Waren in 1964 634 bromfietsen bij ongevallen betrokken over het afgelopen jaar bedroeg dit aan tal 751- "Verder hebben 25 carriers onge lukken veroorzaakt (v.j. 22) en 371 motor rijwielen met zijspan (v.j. 138), Het aantal ongelukken met rijwielen is verminderd (288 v.j. 3L6>. Onoplettende voetgangers Weer zijn 97 voetgangers onvoorzichtig geweest met oversteken (v.j. 84), zij had den een leeftijd van 15 jaar en ouder. Personen onder vijftien jaar zijn in 78 ge vallen betrokken geweest bij verkeerson gelukken. (v.j. 86). Veroorzaakten negen dieren in. 19Q4 ongelukken, over 1965 is dit aantal verdubbeld tot 18. De meeste verkeersongevallen hebben plaatsgevonden op de doorgaande route naar Vlaardingen en Rotterdam en de wegen, naar het centrum en het station. Op de drukke Rotterdamsedijk vonden 19É ongevallen plaats, op de BK-Laan 249, Koemarkt 107, Broersvest 181, Vlaardinger- dijk 113, Nieuwe Haven 155, Singel 56, Ru bensplein 48, Gerrit Verboonstraat 42 en de Oranjestraat 19. Een en ander bewijst dat een route buiten do stad dringend nodig is. zoals de Burgemeester van Haarenlaan en de Horvathweg. Op of bij de zebrapaden hebben In on ze gemeente 64 ongevallen plaats gevon den tegen 102 in het daaraan vooraf gaande jaar. Dit wijst op een toene mende voorzichtigheid ïn het verkeer va de voetganger. 25 Mensen liepen daarbij verwondingen op en in drie gevallen zwaar letsel. Een rijverbod Is opgelegd aan 20 bestuurders van motorrijtuigen e« aan 16 bestuurders van bromfietsen (v.j, 19). Daarnaast is tegen 21 bestuurders van motorrijtuigen proces-verbaal opgemaakt die onder invloed van alkoholhoudende de dranken verkeerden (15), 38 rijwicl- bromfielsbestuurders bleken ook tc veel geestrijk vocht te hebben genuttigd (v.j. 25). Versleten, banden In de loop van het jaar zijn bij do con trole van 427 voertuigen (v.j. 353) 106 proces sen-verb a al opgemaakt (wegens on- deurgelijke remmen, defecten aan de stuurinrichtingen en verdere technische gebreken. Tevens heeft de politie rijdend controle Uitgeoefend op een aantal voertuigen, waarvan 136 bestuurders een bonnetje kre gen, wegens defecten aan hun voertuigen, alleen al in 41 gevallen wegens versleten banden. Verder hebben 543 automobilisten de maximum-snelheid everschrtrien. Dit zijn er 218 meer dan vorig jaar- Hetzelfde gold voor 640 brpmfietsbestuurders (v.j. 861). Op acht oversteekplaatsen waren ver- keersbrigadiertjes gestationeerd, in totaal 122 jongens en meisjes van elf verschillen de scholen. Scholieren van 47 scholen heb ben deelgenomen aan het jaarlijkse ver- keersexarnen met in totaal 1372 leerlingen. Hiervan zakten er 89 voor het schriftelijk gedeelte. Aam het praktische examen na men 1283 leerlingen deel, waarvan een aan tal van 168 voor het examen zakte. 1037 kinderen kregen het verkeersdiploma in handen (v.j. 1004). Na de wedstrijd Hermes-DVSLimbur- gia is de onlangs 70 jaar geworden outl- KNVJB Consul Chris van Dijk door net be stuur van Hermes-DVS gehuldigd. Een groot aantal jaren is Chris van Dijk er op zondagmorgen in alle vroegte op uit getrokken voor het keuren van het terrein van HDVS en heeft dit met veel ambitie gedaan. Dit zei voorzitter A. Stouthandel in zijn toespraakje waarin hij de heer Van Dijk dankte en hem tevens een geschenk in couvert overhandigde. In een weder woord verklaarde de oud-consul dit altijd met het meeste plezier te hebben gedaan. Hierna toonde de heer Stouthandel de pers de nieuwe vergaderkamer gebouwd tegen de achterzijde van het clubgebouw. Hier werd tevens een stencclruimte ge creëerd en alles staat o.mte» dienste van de verschillende commissies die de vereniging" telt. Binnenkort wordt ook de bouw ter hand genomen, van een overdek te tribune, te plaatsen op het eerste ama- teurveld. Deze moet draaibaar worden om gedurende de zomermaanden dienst te kun nen doen bij de cricketwedstrijden op het aangrenzende veld. Evenals dit bij de nieu we bestuurskamer het geval is geweest, wordt ook de bomv van deze tribune door HDVS in eigen beheer genomen. Tn de internationale affiche wedstrijd, verbonden aan de grote landbouwtentoon stelling die jaarlijks onder dc naam .Ro yal Agricultural Winter Fair" in Toronto wordt gehouden, is ditmaal een Nederland- affiche bekroond met de eerste prós. Dr. J. E. W. Spronk is tot voorzitter san de Schiedamse Filmkring henoemd. Zoals bekend heeft öir. L. W. Labordus, rector van het Stedelijk Gymnasium in Schiedam enige maanden geleden het voor zitterschap van de filmkring om gezond heidsredenen moeten neerleggen. Dr. J. E. W. Spronk is vanaf 1 janua ri j.l. directeur van de Schiedamse Rijks- HBS en M.M.S, aan de Overschiesestraat, Voordien was hij gedurende ruim vijf en een half jaar directeur van de RLjks-HBS in Den Helder. Tot februari 3951 was de heer Spronk docent Engelse taal en let terkunde aan de Schiedamse HBS. Hij heeft in die jaren veel succes gehad met de regie van toneelstukken, die door de leerlingen van de Rijks-HBS werden op gevoerd. Een groot succes was het to neelspel ,,Rip van Winkle", geschreven door Washington Irvin, dat ter gelegenheid var. het 55-jarig bestaan van de R.-HBS- vereniging „Onder Ons" werd opgevoerd. In die eerste Schiedamse jaren is hij ook enige tijd voorzitter van het Humanistisch Verbood afd, Schiedam geweest. Voorts heeft hij de koor- en orkestvereniging Matbenesserkring opgericht. ïn Vlaardin gen was dr, Spronk een tweetal jaren di rigent van het Vlaardingse jeugdorkest. Dr, Spronk promoveerde op 27 oktober van het vorig jaar aan de Rijksuniversi teit in Leiden op het proefschrift „Bijdra ge tot de biografie van Nicolo Paganini", waaruit zijn grote belangstelling voor de muziek te verklaren is. Dr. J. E. W. Spronk, De inwoners van Schiedam beleefden weer eens een weekeinde vol ouderwetse ijspret die vooral zondag bij stralend win ter weert je wat drukte betreft een onge kend hoogt epuunt bereikte. Het middelpunt vormde uiteraard dc vijvers en sloten in het Prinses Beatrix park. Zaterdag trok hier voor het meren deel de jeugd de nodige baantjes of men. maakte een vijvertocht door het gehele park. Hoewel het ijs voldoende dik is, ont stonden hier en daar scheuren. Ook on der de verschillende boogbruggen was het uitkijken daar hier het ijs grote wakken vertoonde. In de avonduren concentreer de zich het ijsgenoegen op de verlichte vijver waar het bijzonder gezellig was. In het paviljoen ,.De Kethcl" was het bijzon der druk. Hier vloeide de warme punch aan een stuk door ten. gerieve van hen die last kregen van de koude ofwel ever. kwamen uitblazen. Zondag verschenen veel ouderen op het ijs al of niet in gezelschap van hun kinde ren. Ook burgemeester II. Roelfsema kwam een kijkje nemen en met de frac tievoorzitter van de WD, drs. J. Houtman die tijdens de behandeling van de begro ting een lans heeft gebroken voor een Schiedamse ijsbaan. Ook elders in de stad werd op singels en vijvers beide da gen volop schaats gereden. Tal van slee- OOK EEK KIJK-KOOPDAG IN GALERIE VIER SCHIEDAM. In navolging van de Rotterdamse Kunstkring en de expositie in het warenhuis Ter Meulen heeft Galerie Punt Vier in Schiedam een koop-expositie georganiseerd. Van 19 kunstenaars, waaronder Schie dammers als nestor Piet van Stuivenberg. Rijk van Ravens en Christine Lïgthart, maar ook internationaal vermaarde kun stenaars als Jaap Wagemaker, Jef Diede ren en Sam Middleton, wordt een selektie getoond, die beslist ieder wel wat biedt, zowel wat betreft prijs (vanaf plm, f30) als uitbeelding (van figuratief tot ab- strakt) Bovendien zijn de prijzen ekstra gemak kelijk betaalbaar, omdat ..punt 4" ook weer het komende jaar deelnemer is aan de rijkssubsidieregeling voor kunstaanko pen. wat bij aankoop 30 pet. korting be tekent. TAFELTENNIS NO AD won de eerste conipetitiestrijd MAAN'DAG 1' JANUARI Bij aanhoudende vorst verlichte ijsbaan in Kethel. Arcade, 8 uur: adviesbureau NKV voor- hchinigsavond. Irene, 20 uur: Aoua Fauna: lezing met üias over oerwoudgehemien door de heer iïe J-ooze DINSDAG 18 JANL'AIU Maison TVesthuis, 19.45 uur: Kath. Vrouwen gilde: jaarvergadering. Arcade, 8 uur: KAV dameslcontaktavond- BIOSCOPEX Passage Theater: ,.Tne Sandpiper" (18 3 en 3 uur. Monopoic Theater: maandag gesloten. 51II SEA Galerie punt vier: verkoopexpositie ..Kunst van Nu". GaJcnc punt Vier: Litho's van Mar:e Hoüiig. Galerie Wiegman: George Belzer. Sted. Museum: Grafiek van hrick HeckeJ en Jan Roede. APOTHEEK t Grilden Hert, Sint Libiunastraat SSa, tel, SS 83 6! SCHIEDAM. Hoewel in de Beurs de S chiedamse ta feltenni skamp io en s ch appen, tegelijketijd begonnen, kon N.O.A.D. geen uitstel krijgen of de wedstrijd naar een ander uur verzet krijgen. Elan was hier- voor niet in de gelegenheid. Niettemin wist N.O.A.D. de wedstrijd in Rotterdam te winnen met 64. Freek Suttorp won zijn drie partijen. Daan v.d. Oever won er twee en samen wonnen zij ook het dubbelspel. Ton v. Gestel invaller voor Ni co Allmendinger kwam niet tot winst al was hij er in zijn laatste partij dicht bij. Hij verloor toen In drie games! Overigens is deze overwinning een normaal resultaat omdat het Rotterdamse Elan 2 met nul punten onderaan de ranglijst staat. Zaterdag om vijf uur krijgt het Noad- team bezoek van een sterkere tegenstan der. Het Haagse D.D.C. komt dan en dit team dat momenteel op de tweede plaats staat met een punt voorsprong op NOAD zal het onze stadgenoten dan nog lastig maken. De uitwedstrijd werd destijds met 6—4 verloren. De Noadspelers zullen zich ten volle moeten geven voor een redelijk resultaat Vooral de Haagse speler Kan bier kan het met zijn looping, die hij zeer goed hanteert, zeer moeilijk maken. In Den Haag won hij hiermee ook zijn drie partijen- De commissie van goede diensten, in het leven geroepen om in het betaalde voetbal tot een concentratie te komen, gaat van avond in „De Amstelhron" voor de twee de keer vergaderen. Tijdens de eerste bijeenkomst heeft de KNVB-af ge vaardigde de heer H. Son de verschillende standpunten en zienswijzen kunnen vernemen, naar voren georacht door de commissieleden over de huidige positie van ons betaalde voetbal en de wij ze waarop deze eventueel is te verbeteren. Vermoedelijk zullen nu de verder te on dernemen stappen besproken worden om hiertoe tc? geraken. Nu het hier een kwes tie betreft welke geheel sportief Schie dam in feite aangaat, bestaat de kans. dat na afloop de heer Son meer weet te teg- gen dan „geen nader commentaar" zoals na de eerste bespreking het geval is ge weest. SCHIEDAM. Geboren: Wilhelm Z-v. J, J- Venviel en G. Poelman; Willem A. z.v, W. A, Ar ends en M. Boekholt; Cindy d.v. J. G. N. Jue en C. A. Tangelder. Overleden: J. van Doom, 93 jr.; C. G. Hermans, 55 jr.; E. L. Eklund. 79 jr. echtg. Guliger. Onze oud-stadgenoot broeder Anthony Beuman sedert 1932 werkzaam in de Afri kaanse missie vertrekt op 25 januari naar zijn nieuwe werkgebied Kenya na een va. kantie van een half jaar doorgebracht bij zijn broer wonende Lekstraat 30 in Zuid. Geboren in 1906 trad hij in 1924 toe tot de orde van Mi 11-Hi 11 en werd in 1932 uit gezonden naar Oeganda. In net diocees Tijdens de junioren-kampioenschappen van Zuid-Holland welke dag in het sport park „Vijfsluizen" te Vlaardingen werden gehouden hebben Maassluise judoka's enige fraaie prestaties geleverd- Thijs Rietdijk word kampioen lichtge wicht en Rien de Bruin kwam op de der de plaats. Rietdijk won achtereenvolgens van Cornelissen, waarna hij Keel uit Delft binnen 10 seconden met een 7 e been worp op de mat deed belanden. Vervolgens ver sloeg hij Van Luitgaarde uit Den Haag, waarmede hij zicli tevens plaatste voor de finale. In de andere poule werd zeer fraai werk geleverd door zijn clubmakker, Rien de Bruin, die achtereenvolgens won van Snen uit Den Haag met een schouderworp en Batenburg eveneens uit Den Haag werd ook met een schouder worp verslagen. In de halve finale echter verloor hij met klein verschil van Van Yperen, uit Den Haag. De finale ging tussen R. v. Yperen en T. Rietdijk, welke na tien minuten over tuigd door Rietdijk op beslissing werd ge wonnen. Door deze overwinn.ng heeft Thijs Rietdijk zich geplaatst met de overige kampioenen uit dc andere districten voor de kampioenschappen van Nederland, wel ke op 29 januari o.a. m Amersfoort wor den gehouden en waaruit tevens de twee kandidaten voor de Europese kampioen schappen in Lyon worden gekozen. De derde Maassluise judoka Bram Oos terman moe3t ervaren dat er bergen werk verzet moeten worden alvorens men een titel kan behalen. Na bijzonder fraaie over winningen op Riebroek uit Den Haag. Le ierstee en Van Leeuwen had ook hij zich geplaatst voor de finale, waarin hij uit kwam tegen C. Blom uit Alphen aan de Rijn. De voorlaatste partij had echter zo veel van zijn krachten gevergd, dat hij niet meer ia staat was zich lot het uiter ste te geven Toch bouwde hij in de fi- nale een mooie puntenvoorsprong op, door tweemaal een geslaagde arm worp Sn te zetten, waarna hij zijn tegenstander in een houdgreep te pakken kreeg. De2e slaagde er echter in na ongeveer 38 seconden deze greep over te nemen en inplaats van een titel werd het slechts een tweede plaats voor Oosterman Kampala werkte hij vele jaren als plano loog en uitvoerder bij de bouw van kerken, scholen en ziekenhui zen. Dit is de derde keer geweest dat hij gedurende een verblijf van tweeënveertig jaar met vankantie naar Holland kwam. In Kenya wacht hem in het diocees Kisii, bestuurd door de in landse bisschop, mgr. Otunga, de taak les. sen te goven aan het klem-semenari in de Engelse taal, muziek en zang. Hoewel het aantal inlandse religieuzen en leerkrachten met het jaar groter wordt, en dat der blanken reeds overtreft, blijft hier het te kort aan leerkrachten nog altijd bestaan. Muziek en zang zijn persoonlijke hobby's van deze nog vitale werker. Waar zijn werk hem ook bracht, overal richtte hij zangkoren op en met succes, want dc kleur lingen zijn verzot op zingen. Zijn hartewens is om voor het klem-semenari een orgel te kunnen aanschaffen. Hiermee is een vijf mille gemoeid. Op de zondag voor zijn vertrek mag hij ia de H. Hartkerk in Zuid een collecte houden. De opbrengst htervan zal dan het grondbedrag vormen voor een orgelfonds waarmee hu het gestolde ideaal, een orgel, hoopt te kunnen verwezenlijken. 0 Waar dit mogelijk was is tijdens het weekeinde met volle teugen van de ijspret genoten. Op de achtergrond van. deze foto het wak waarin de watervogels noodge dwongen. zijn saamgedrongen. tjes zijn overijld van de zolders gehaald kortom in heel de stad tierde de ijspret tot genoegen van jong en oud. Het Stichtingsbestuur „Schiedamse Sport hal" belegt op 28 januari a.s. een verga dering waarvoor de bestuurders van be langhebbende sportverenigingen en die v.elke hierbij niet rechtstreeks zijn betrok ken maar tot de sympathisanten behoren, worden uitgenodigd. Zoals bekend :s gemaakt, zal de bouw van de hal m april voltooid zijn. Ook in kringen van de postduivensport bestaat reeds belangstelling voor de nieuwe sport hal. De voorzitter van de Rotterdamse Postduivenbond. de heer M. W. v. d. Pluym is van oordeel dat de hal bijzonder geschikt is voor bet houden van dc jaar lijkse grote tentoonstelling die tot dusver ir- de Rivièra-hal van de Rotterdamse Diergaarde werd gehouden. Vooral de dui- ve.ilinfhebbers uit en gebied van de^ Nieu we Waterweg gevestigd op de Zuid-Hol landse eilanden zijn er bijzonder mee ge- bzat als de tentoonstelling in de toekomst in Schiedam wordt gehouden. Het afgelopen week-end is ook in "Maas sluis veel genoten door de schaatsliefheb ber?. Grote drukte op de Boonervüet On op de ijsbaan. Het bestuur van de pas opgerichte ijs- vereniging „Maassluis" heeft grote acti viteit ontplooid om het schaatsen mogelijk te maken. Zaterdagavond was voor de jeugd een gecostumeerde wedstrijd met lampions. Het gemeentebestuur met hun dames was hierbij aanwezig en dit stem de ce voorzitter der vereniging, de heer W. G. Storm, tot dankbaarheid. HANDBAL: SCHIEDAM De dames van DWS hebben het ook nu weer niet kunnen bol werken tegen het Haagse Athene. De da mes van Hellas hadden weinig moeite met het team van Wilton en behaalden een 313 overwinning. De dames van UVG bicven in een spannende wedstrijd dc baas over Turnlust. De met spanning tegemoet geziene herenwedstrijd DWS Hermes is door de DWS ploeg met klein verschil gewonnen. De DWS dames komen steeds vaster on der aan de ranglijst te staan. Tot op he den hebben zij nog geen enkele wedstrijd gewonnen, De twee punten, welke zij ver overden door het te laat opkomen van WLC/DES, zijn zij ook weer kwijt, daar de protestcommissie de wedstrijd als niet vastgesteld verklaarde. Athene heeft van het begin af aan zijn stempel op de ont moeting gedrukt. Aldra namen zij een voorsprong, welke voor de rust reeds tot 14 was opgelopen. In de tweede helft kwamen de blauw-wittc dames beter los, al konden zij niet verder komen dan een 3—6 stand in het voordeel van Athene. De dames van Wilton zijn geheel over klast door de dames van Hellas. Gesta- digd bouwden de gasten, een 0—9 voor- Dit jaar bestaat de II. Hartkerk In Scliit» «iaro-Zuid 40 jaar terwijl i» 1968 tie paro chie een halve eeuw bestaat. Met vereen de krachten willen de parochianen het geld Weenbrengen voor de inrichting van een a«u de moderne tijd aangepast jeugdcen- t'*. m in de ruimte onder het kerkgebouw, alsmede van een „instuif" bestemd voor dc meer rijpere jeugd. Achter in de kerk is een miniatuur ge plaatst van het kerkgebouw, op schaal ge maakt door een drietal jongelui uit dc pa rochie. Kleurenfoto's hiervan worden te koop aangeboden en in dc toekomst zullen nog andere acties volgen, Het bestaan van het kerkgebouw is nu niet bepaald over rozen gegaan. Bij de waternoodramp liep hei gehele souterrain onder water en in 1964 vroeg een vernieu wing van de voorgevel, noodzakelijk ge worden na een verzakking van het voor portaal, grote financiële offers van de pa rochianen. Ook hierbij is de grote zelfstandigheid van de bevolking en de eensgezindheid bij rampspoeden in deze stadwijk overduide lijk aan het licht getreden. Hel katholieke deel hiervan zal ook nu alles in het werk stellen om het voor ogen gestelde doel te helpen bereikcr Voor het eerste en derde tafeltennis- team van Key en Kramer uit Maassluis is de tweede competitiehelft reeds be gonnen. Het werd meteen een goed be gin, want beide teams behaalden een over winning. Het tweede team speelde nog niet. Speelde het eerste enkele weken ge leden bij Feienoord 2 gelijk, nu werd het een mooie overwinning. Nadat Feyenoord de 4—2 achterstand nog op 4—3 had ge bracht, waren het. achtereenvolgens de K. en K.'ers H. Foncke en C JCerkum. die door hun overwinningen de volle winst voor K. en K. lieten aantekenen. Beiden wonnen tweemaal en zetten ook het dub bel in winst om. terwijl J. 't Hart even eens 2ijn steentje bijdroeg in deze zege. door éénmaal winst te boeken. K. en K. 3 behoudt de leiding, daar het nu van Stadhuis 5 won Het beleefde ech ter nog wel een moeilijke begin pen ode, aangezien Stadhuis lot een 33 gelijke stand wist bij te blijver. Daarna waren het A. Rijp.sma, H. 't Hart en een debit- teiendc invaller M. 't Hart, die de eind stand op 7—3 voor K. en K. brachten Voor het eerst heeft K. en K. nu ook ingeschreven met ccn junior team In de competitie. Leo Bergwerff en Douwe Rijps- ma verdedigden de K. en K.-kleuren. Het eerste optreden van deze ion genu werd een groot succes, daar zij in VÏaar- dir.gcn de junioren van Intiem een 5—0 wo erlang toebrachten. Programma de/e week; NOAD 4K en K. 1; K. en K. 2—NOAD 5; K. en K 3 Hnbait 2 en K. cn K. junioren—Smash Junioren. sprong on, waarbij de zwakke Schiedam se verdediging zeker niet vrij uitging. In de tweede helft leek het er even op dat Wilton de rollen zou gaan omdraaien. Het bleek echter loos alarm, want bet goed in conditie zijnde Haagse ploeg je kwam fel terug en bracht de eindstand op 13—13. De dames van UVG hebben een span nende ontmoeting gehad met Turnlust. Dc gasten openden de score, maar bij de rust was de stand 21. Na de hervatting ver grootte UVG zijn voorsprong tot 41 door doelpunten van Cor Bróckling en Roos Kemmer. Turnlust kwam fel terug en kon den zelfs weer op gehke voet met UVG komen. Toch kwam de volle winst in Schiedamse handen. Daar zorgde Roos Kemmer en Anneke Kerklaan voor door beide op fraaie wijze te scoren (64). DWSHer mes is een spannende ont moeting geworden. In de eerste helft was er van bijzonder goed spel te genieten. DWS kwam aan een 4—0 voorsprong, maar Hermes kreeg steeds meer vat op het spel. De rust ging tn met een 7l stand. In dc tweede helft was het weder om DWS dat de score opende, maar Her mes kwam goed terug en liep in tot 1210. Het mooie was toen reeds uit het spel verdwenen en dc rustig leidende scheidsrechter Houtbrakcr had zich al eni ge malen genoodzaakt gezien spelers voor enigf minuten naar de strafbank te ver wijzen. Een fel slotoffensief van DWS had het gewenste resultaat. Met een 13II nederlaag stuurde zij de Haagse gasten huiswaarts. Esperantistoj Merkrcdon, la 19an dc panuaro Kiubvespero la«i nia inter kon to kaj nia auonco. De Anti-Rev. Kiesvereniging „Vreest God, eert de Koning", te Maassluis heeft een forumavond gehouden in dc nieuwe woonwijk Maassluis-West, waarvoor men bijeen kwam m de bouwkeet van N.V. Bouwen. Wethouder J. van Gelderen en de raads leden J. van Hartmgsveldt en W. Molenaar hadden verschillende vragen te beant woorden. Eén van de belangrijkste vragen voor de bewoners in deze nieuwe wijk be trof üe vinkelvoorziening, daar er mo menteel nog geen enkele winkel aanwezig is. De bewoners waren verder niet enthou siast over het feit dat de noodapotheek wordt gevestigd bij de flats aan de Mo zart! aan en deze niet verder geplaatst wordt in dc w\jk. Ook de plaats van de Co-op Supermarkt, vond men niet gunstig. Wethouder Van Gelderen zei dat in dit verband de situatie m Maassluis-West an ders is, dan destijds in dc Sluispolder-Oost. In Oost was men reeds met bet winkel centrum bezig, voordat de meeste wonin gen gebouwd werden. Door zeer vele fac toren, die door het gemeentebestuur met al tijd beheerst kunnen worden, -;s soms alles tegelijk niet mogelijk. De wethouder deed nog een verheugende mededeling dat zich ;n de nieuwe wijk zich oen huisarts zal vestigen (red. waarschijnlijk binnen enkele weken;terwijl m afwachting van dc definitieve bouw van ccn Cultureel Cen trum de gemeente waarschijnlijk een hou ten noodgebouw zal plaatsen. worden geplaatst. Het bezit van ccn U L.O.-diploma en van hot d.ploma typen zal tot aanbeveling strekken. De bezoldiging, welke z.'d geschieden naar gelang van leeftijd en bekwaamheid, bedraagt m minimum f 340.— en in maximum f 772,per maand, inclusief huurcompcn- satic. Vakantietoeslag 61» per jaar. Kinderbijslag volgens rijksregeling. Gunstige regeling inzake toekenning van studiekosten. Deelneming aan gepremieerde spaarregeling is mogelijk. Eigenhandig geschreven sollicitaties, gericht aan het Col lege van Burgemeester en Wethouders, dienen binnen 10 dagen na verschijning dezer advertentie te worden inge zonden aan de afd. ..Personeelszaken" der Gemeentel Secretarie, Nieuws'ra at 26, alhier. j FAMILIEBERICHTEN Enige en algemene Kennisgeving Heden g,ng geheel on- verwacht van ons heen onze lieve zorgzame Man, Vader. Schoonvader en Opa, Broer, Zwager en Oom nFOTir fRIEDRïfh CHRISTIAN ER WIG op de leeft. v. 59 jaar. Mede namens verdere familie: E. ERWIG— Fishcrmann II. v. Holland: E. KUIPERS—Erwig B. KUIPERS GEERT Schiedam, 16 jan. '66 Dam 32. Geen bezoek aan huis De overledene ligt opge baard in de rouwkamer aan de Mat hen esse r la an 470. Bezoek: dinsdagmid dag van 4.30—*5.00 u. De bijzetting in het familie graf zal plaatsvinden \vo. a.s. op de Alg. Begraaf plaats „Crooswijk" te ca. 12.00 uur. Vertrek van da rouwkamer te 11.30 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1966 | | pagina 1