2I0TTERDAMSCH NIEUWSBLAD nCin Zpü'lr Stedelijk Museum had in 1965 weer meer bezoekers Vuurwapens en een kwalijke gevaarlijke branders zaak Scliiedamse dame tweede in strijd om Gouden Lok mmm Wilton complimenteerde de Schiedamse brandweer Gemaande scholieren brengen werk aan de (kappers)winkel KLACHTEN VOOR DE KANTONRECHTER Rob Row el als trainer bij Excelsior '20 Burgerlijke stand Uit het politierapport De nieuwe f ilms in de komende dagen veilingberichten KaaHskandidaten te Maassluis Meer woningzoekenden AT Cl AAR. C Filmavond KNMTP I ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DONDERDAG 10 FEBRUARI 1966 Hoofdagenischap en Redactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 363095 over bezorging Te!. 265828, Vlaard.dïjk 171 b Schiedam: van 18,3019.30 uur en 's zaterdags van 46 uur Bijzonder zwaar strafte mr. TV. E, van Vloten Woensdagmorgen tijdens de zitting van het kantongerecht de Vlaardinger F. v. O., die met zijn personenauto een in- haalverbod had overschreden en bovendien een wagen zo scherp had gesneden, dat een botsing onvermijdelijk werd, „Ik ge loof niet dat dat helemaal juist is," be gon 0„ „in ieder geval niet dat van het inhalen, want dat gebeurde op «en plaats waar het inhaalverbotl nog niet van kracht was." „Er zijn overigens enkele getuigen, die ande« zeggen." antwoordde de kanton rechter. „O." was de lakonieke repliek van O., „dat is altijd zo," „Niet waar," wees de kantonrechter terecht, „alleen in zaken als deze..." Eén der getuigen, de bestuurder van de „gesneden" wagen was op de zitting- aanwezig en hij vertelde de kantonrechter, dat hij in een file had ge zeten, die door O. werd gepasseerd, tot dat deze vlak vooraan was en zich tussen de langzaam voortsehuivende rij auto's wilde dringen- „Ik heb niet gestopt," ver telde do getuige, en toen probeerde hij het met grof geschut en zette zijn wogen botweg tegen de mijne." Een tweede getuige, die vlak achter de mangereden wagen had gezeten, deed on geveer eenzelfde relaas. „Met vol gas vloog bij er bovenop," zei hij tegen de kantonrechter. „Helemaal niet waar," was de mening van O. „Ik reed niet vol gas. Daar was de schade trouwens veel te ge ring voor," Maar ondanks dit verschil in opvatting kon hij niet meer ontkennen, dat hij inderdaad moedwillig tegen de an dere auto was opgereden. De officier van justitie, mr. G. G. Abein, liet zich ia zijn rekwisitoor niet mals uit over de gedragingen van O. die hij ronduit brutaal noemde. ,,U hebt een irritante overtreding begaan," zei hij te gen de verdaehte, „zonder enige verkeers- noodzaak. wat deze zaak bijzonder kwa lijk maakt." Hij eist-"- tegen O. boeten van 50 gulden of 10 dagen, 75 gulden of 15 dagen en eert onvoorwaardelijke ontzeg ging van de rijbex'oegdheid voor de tijd van 5 maanden. ..Bijzonder hoog," ond O. nadat de officier zijn rekwisitoor had beëindigd, maar de kantonrechter was niet van zins er veel af te doen. zodat liet 40 gulden of 8 dagen, wegens het over treden van het inhaalverboü en 75 gul den of 15 dagen voor het snijden. Zijn rijbewijs wordt voor de tijd van 3 maan den ingetrokken. Een merkwaardige zaak woensdagmor gen betrof de niet verschenen A B. en de wel verschenen TV. A. \N. O., beiden af komstig uit Vlaardmgen, die beiden één- en hetzelfde pistool, compleet met geluids- demper en patronen, m bezit hadden ge had zonder dat daarvoor een vuur wapen vergunning was afgegeven. ..Vond u bet leuk." \rocg de kanton rechter, nadat hij de dag\aarding had voorgeleden. O. een beetje \erlegen met zijn figuur knikte. ,.Ja en nee." zei hij en verduidelijkend, „In het begin wel maar later niet meer en daarom heb ik het ding aan B. verkocht." ,.U heeft het ook voor B. gerepareerd, nietwaar." vroes de kantonrechter verder. „Mee." zei O., „ik heb alleen iets met de ohe gedaan, maar gerepareerd heb ik het niet." De officier '-an justitie vond de overtreding van de beide Vlaardmgers bijzonder ern stig. „Wanneer je zo'n pistool hebt." zei hij in zijn rekwisitoor, „kan hot altijd in oen ruzie gebruikt worden." Hij eiste te gen beide verdachten geldboetes van 75 gulden of 15 dagen en uiteraard verbeurd verklaring van 't vuurwapen. „We hebben tie straf verdiend,"' was O's mening, dat de officier van justitie was uitgespro ken. Mr. W- E. van Vloten knikte bevesti gend. „Waarom had u dat ding," vroeg hij. O. haalde "rijn schouders op. Daarop had hij geen antwoord. „Vond u het leuk," wilde de kantonrechter verder weten, voelde u zich meer mans/' O. gaf geen antwoord. In zijn uitspraak verklaarde de kantonrechter het eens te zijn met het rekwisitoor van de officier. ,,Je hebt zo'n ding," zei hij, ..je laat het eens aan vrienden zien. je haalt het eens uit el kaar en voor jc weet komen er ongeluk ken van." De vuurwapenbezitters werden conform net rekwisitoor veroordeeld. Eveneens een zaak die buiten het „ka der der gewone zaken"' viel was die tegen de_ Vlaardmger G. A., die verf had ver wijderd met een brander, die afweek van die welko door het Vlaardingse college van B- en W. was voorgeschreven Het betrof hier een zgn. „open brander." een instru ment dat aldus een indertijd, opgesteld rapport, vrij brandgevaarlijk is en dat dei- halve is verboden „Dat wist ik met," \ei- dedigde A, zich. „Ik dacht dat het wel mocht." „Ik geloof er niets van." repli ceerde de officier. ..De politie heeft zich een enorme inspanning getroost om aan alle schilders bekend te maken dat zij cie open branders niet meer gebruiken moch ten en zijn zelfs zo\cr gegaan da: .uj een merk hebben u.lgezocnt dat w«L aan alle e,sen voldoe:." Hij eiste tegger. A «en boete van 45 gulden of 3 dagen mot verbeurdverklaring \sn de bi ander. .Hoog, hoor.' x*ond A. „Ziet u dan her gevaar rne: dat aan een dergelijke bran der verbonden is?" vroeg mr. \V. F. au Vloten. A. haalde zijn schouders Cvj. Hij dacht dat het allemaal nogal losliep met die brandgevaarlijkheid, meende hij. ,.U zou ze eens moeten tellen," antwoordde cie kantonrechter, „alle gebouwen d;e door een dergelijke oorzaak in brand zijn ge raakt." Hij veroordeeld© A- conform het rekwisitoor. De heer Chr. de Roo, aldus het jaarverslag vatt het Stedelijk Mu seum or er 7965, heef) op verzoek van de Riik$diei)$i roar hei Oudheidkun dig Bodemonderzoek of de Coördina tie Comuiissie voor A dries htrafce Ar cheologisch Onderroek binnen, het Ressort Rotterdam, binnen onze ge- i meent e archeologisch onderzoek ver- 1 richt. Het betrof hier een uiertal on- 1 derzoeken n.l. nabij de Kerklaan te Kethel. waar twee late ijzertijd be- huizingen werden onderzocht: in de Babberspoldermaar op cc» reeds eerder ontdekte vindplaats veel ro meins aardewerk werd geborgen o.a, een bekertje en drie halve terra sigi- lata schol els," in de Zoutveense pol der. nabij de Vlaardingse grens, tcer- 1 den resten ran een mheems-ro/neinse 1 behuizing ontdekt, terwijl in de uitge worpen aarde -nabij de Schie enige vondsten gedaan werden o.m. twee kralen ({.'las), een zalfpotje en enige fragmenten. SCHIEDAM Do derdeklasser ama te ur-vo el bal club Excelsior '20, krijgt een nieuwe trainer. Het is Rob Rowel, oud- Kermes DVS-speler, die Nick van Over- dam als zodanig gaat vervangen. Twee jaar nadat deze- de training van het elf tal op rich. iiaci genomen, promoveerde Excelsior naar de 2e klasse. Een jaar la ter nam Van O ver dam. afscheid en werd opgevolgd door Loa Banning shof. Na diens vertrek kwam Ber dan se als trainer, wat niet vermocht te verhinderen dat het elf tal degradeerde. Ook de SW-er Jaap Feel- ders I-s nog een korte tijd als trainer in functie s eve est. Toen kwam Van O ver dam voor wie de jaren al aardig gaan tellen, weer terug. In overleg met het bestuur besloot hij er nu definitief mee te stop pen. Enkele leerlingen van de Rijks HBS te Schiedam hebben in de afgelopen dagen een bezoek moeten brengen aan «en kap per. De ietwat lange haren van de scho lieren zouden het prestige van de RHBS In gevaar brengen. Om dit te voorkomen werden enkelen bij de directeur op het matje geroepen. Deze sprak hen afzonder lijk op vaderlijke toon toe. waarna de meesten berustten in hun lot: h«t laten knippen van hun geliefde haarlokken. De desbetreffende leerlingen lopen mo menteel echter niet kaalhoofdig op de RHBS rond. Zij hébben bij het zoeken naar een kapper het geluk getroffen er een te vinden, die hen slechts van de al lerlangste haren afhielp. Zij hebben hun haardos inderdaad laten millimeteren, maar dan niet in de normale zin van dit woord. Zij hebben hun haar met enkele millimeters laten verkorten. "Wij hebben enige leerlingen naar hun commentaar ge vraagd op deze maatregel. „Ik werd bij de directeur geroepen, die mij duidelijk maakte, dat hij gaarne mijn haar geknipt zou zien. Over eventuele strafmaatregelen op niet nakoming van deze eis £ot noem het voor mijn part raad. dat staa: netter» is mij verder niets verteld. Ik denk wel te weten, wat ceze strafmaatregelen behelzen*. In mijn Jaatste jaai kan ik echter geen moei lijkheden velen, dus ben ik naar de kap per gegaan." Dit vertelde een leerling van dc vijfde klas. Ook de meeste andere leerlingen hebben aan de raad var» hun directeur gehoor gegeven en zoals uit hun woorden bleek hebben zij zich over de hele zaak enigszins verwonderd. Van de leerlingei uit ce lagere klassen, dragen neg steeds enkelen hun ongewenste lange haar en het iö heel moeilijk re zien wie er wel en wie er niet naar de kapper is geweest. De directeur van de Rijks HBS. oe heer dr. J. E. W. Spronk, was over de maat regel weinig mededeelzaamt Inderdaad, «en. aantal jongelui heeft op mijn verzoek zich wat gekortwiekt. Maar lijkt u dat nu een belangrijk nieuwtje? Het is een in' terne ordemaatregel. Nodig want anders wordt het wel eens te bar." De heer Spronk behoeft zich de publici teit rondom, de lange haren der HBS'ers niet aan te trekken, want hij staat in zijn opvattingen omtrent mannelijk schoon niet alleen- Ook de heer dr. L. TV. Labordus, rector van het Stedelijk Gym nasium. is het over de juiste lengte van de haren niet altijd met de mannelijke gymnasiasten eens. Zeker, er zijn er bij met bijzonder lange manen. Ik ben daar zeker niet voor. Och, ik roep ze niet bij me, maar geef ze éen sneer en zeg: „Wanneer Sa je weer eens naar de kapper. Jan? jHet zijn al tijd vervelende dingen, maar ik houd het probleem liever binnen de school muren: het zijn interne aangelegenheden van een school. Het probleem is overigens minder meuw dan u denkt: vijftig jaar geleden zat ik in de klas bij een jongen met geweldig lange haren. Op een keer hebben ze hem van voren naar achteren een kale baan over zijn schedel geknipt. Maar ts dat lange haar een probleem? Ik geloof er niets van. Ik trek mij er niets van aan. zo lang het maar met te gek wordt. Draaiende machines Een recel probleem arm: het lange haar wel op de Technische scholen. De directeur van de Openbare School aan de Mgr. Nolenslaan, de heer H. v.d. Dool. 2iet geen aanleiding er het mes of de schaar in te zetten. Maar hij heeft van te voren zijn grenzen gesteld. Jongens met lange haren, voorzover zij naar het oordeel van de heer Van der Dool gevaar opleveren bij het werken aan machines met draaiende onderdelen, moe. ten onverwijld hun weelderige haardos in tomen. Ze worden nergens toe gedwongen, maar het alternatief is dat zij of niet tot de school worden toegelaten of wel deze tussentijds moeten verlaten. De noodzaak van een dergelijke harde konsekwentie heeft zich lot dusver echter nog nimmer voorgedaan. De directeur van de RK Technische School, de heer J, G, Etman, benadert het probleem weer op andere wijze. ,.U kunt rustig bij ons komen kijken", zegt hij, „van de ruim 500 leerlingen zijn er misschien vijf, die wat langer haar heb ben dan normaal. Maar wij stellen het vol gen van de lessen niet afhankelijk v*an de lengte van de haardracht. Wanneer een leerling buitengewoon lang haar heeft, wij zen wij hem op het gevaar, dat dit voor hem oplevert bij het werken met machi nes met roterende delen. Wanneer zon re bel ook na deze wijze raad zijn haren niet inkort, worden, hem bepaalde lessen uiteraard die bij m beweging zijnde ma chines gewoon ontzegd. Verder behoeven wij er niets tegen te ondernemen. Men. ziet de haardracht van zelf wel korter worden." Ook op de Chr. Technische School wijst men de langharigen met enige klem op de gevaren die hun haardos met zich brengt. Directeur H. van der Waal weet bij 2ijn leerlingen te bereiken dat zij zich dragelijk laten knippen. Wanneer een Beatle- of een Rolling S tone-fan zozeer aan zijn status symbool gehecht is, dat hij doodsangsten uitstaat voor een. bezoek aan de kapper, wordt hem de toegang tot de school ont zegd, totdat hij deze doodsangst overwon nen heelt. Zover Is het echter op de Chr. Technische School nog nooit gekomen. „Er was deze dagen een dame bij mij met de mededeling dat zij 's nachts met een schaar aan het bed van haar zoon had ge staan gereed om hem van zijn overtollige lokken te ontdoen. Ze had gelukkig toch maar van deze maatregel afgezien want ze voelde niets voor de consequentie: een kortharige zoon en een huis vol herrie. Nog daargelaten of er principieel iets tegen lange haren in te brengen, is", aldus de heer van der Waal, „is dit ook niet de juiste weg. Bij de eerste waarschuwing raad ik mijn leerlingen aan eens naar het veilig heidsinstituut in Amsterdam te gaan, daar kun je dan een stukje afgerukte schedel vinden, keurig netjes op sterk water gezet. Wanneer ik dit naar voren heb gebracht, hebben mijn leerlingen doorgaans weinig lust meer hun lange haren te behouden". Aldus besloot de heer van der Waal. Geboren: Comelis A. J. z.v. M. J, van der Burgh en C. A. J. van Winden. Er- win z.v. J. M. Koopmans en M J. Poot. Henr létte d.v. J. J. Over goor en H. Valck Robert z.v. A G. Scholte en A M. Hubre'gtse Petronclla dv. J. J. de Rooij cn A. J. van Leeuwen. Sylvia d.v. J. J. Vogel pn W. van Loopik. Corry C, d.v. Technische J- N Rouwit en T Poot JQE STRIJD om de gouden lok, het fraaie gouden sieraad, dat de inzet is van het Concours de Gouden Lok, heeft dinsdagavond in Musis Sacrum de win nares van de provincie Zuid-Holland aan gewezen. Op dit concours wordt uitge maakt, welke Nederlandse vrouw de grootste vaardigheid cn goede smaak ont wikkelt bij het zelfvcrzorgen van haar kapsel. Zes dames bekampten elkaar de eer om Zuid-Holland op de landelijke finale in Krasnapolsky te Amsterdam te verte genwoordigen, Deze finale zal plaats heb ben op 29 maart. Op drie verschillende tijdstippen in dc wedstrijd maakte Maud van Praag de tussenstanden bekend. Reeds uit deze tussenstanden bleek, dat dc strijd zou gaan tussen mej. G. Tim mer s uit SI ied recht en. de Schiedam se vertegenwoordigster, mevr. M. J, Baaa- Rietdijk. De andere -deelneemsters liepen een steeds grotere achterstand op. SLIEDRECHT VOOR Als winnares kwam ten slotte uit de bus, mej. G. Timmers uit Sliedrecht, die het totaal van 37 punten verzamelde. Daarmee bleef zij zes punten, voor op de Schiedamse deelneemster. Het feestelijk karakter van deze finale avonden, waarvan er nu nog vijf moeten volgen, wordt nog verhoogd, doordat er een uitgebreid artiesten programma aan verbonden is, waaraan o.a. medegewerkt wordt door Maud van Praag Bennie Vreden, het Cocktail-trio, de Spotlights, Rexis de muzikale clown, Rita Mill en anderen. De winnares van de landelijke finale krijgt als best gekapte Nederlandse vrouw de eerste Prijs, bestaande uit een gou den halsketting en een Fiat 850. Ook de leverancier waar de best gekapte dame het benodigde materiaal kocht, kreeg een prijs. m Mevrouw Baan-Rietdijkdie als twee de eindigde, wenst haar grote rivale ge luk TN HET JAARVERSLAG over 1965 van -* het Stedelijk Museum lesten wij de be vestiging van het besluit ii het komende kwartaal de museumactiv iten wat af te remmen om alle kracht te kunnen bijzet ten bij de nieuwe opstelling der afdelin gen, nu de linkervleugel van het gebouw voor het Museum-Werk beschikbaar komt. Wij willen nu reeds de verwachting uit spreken. aldus het jaarverslag, dat het Stedelijk Museum als een der middelgrote musea van het Rijnmond-gebied nog meer dan tot nu toe een plaats zal weten te' veroveren in de culturele staalkaart van dit gebied. Meegedeeld wordt, dat in het afgelopen jaar het aantal bezoekers gestegen Is tot 31.264 tegen 17.18$ in 1964. Dertien tentoonstellingen werden georga niseer d; velen maakten gebruik van de weekend-mogelijkheid cm het museum gratis te bezoeken. Veel belangstelling was er voor de tweede „Salon van de Maasste den", welke hiermede overtuigend haar bestaansrecht heeft bewezen. Het museumbezit is in 1965 uitgebreid door schenkingen en aankopen. In het ka der van het Belgisch-Nederlands Cultureel Ac coord heeft de Belgische regering een drietal werken van de hedendaagse moder ne kunstenaars André Bogaert, Roger Ra- veel en Maurice Wjjckaert-in langdurige bruikleen afgestaan. De heren J. de Groot en H. van Dijk schonken t.g.v. de opening van Restaurant „In de gouwe geit" een schilderij van M. v. d. Boezem. De kunste naars Boufce IJ 1st ra en Frans v. d. Heide schonken resp. twee etsen en een. tekening. Het bruikleen van werken van C. K. Appel liep af omdat deze kunstenaar het depot van zijn schilderijen, gouaches etc. naar Parijs wenst te verplaatsen. Gelukkig heeft he: Museum verschillende werken van Appel in bezit. Verder werden aange kocht schilderijen van Frans v. d- Heide, Jan v. d. Broek, Trees Suringh, Rijk v. Ra vens, Imre Nagy en Peter Struycken. gouaches van Serge Vandercam en Hans Verwy, grafieken van Bouke IJlstra, Ton van Os, en Martc Reling, een bibliofiele uitgave van Jef Diederen-Bert Schierbeek, een sculptuur van Qerrit den Breems en een herdenkingspenning van. J. Hekman- Twee portretten van Adrianus Schieveen (18081854) en zijn eehtegnote Geertrui- da W. Maas (18091853), alsmede een pa neeltje met wapen van de familie Schie veen werden geschonken door de erven 'Schieveen, een roodkoperen waterpomp, een brandijzer cn een gevelversiering door de heer P. Dirkzwager. Ook van de heren B. de Jager, Katwijk, de Schiedamse Brandweer, Chr. de Roo, H. Apon, Bouman en S. Henderickx zijn schenkingen out- vangen. "DUZONDERE SUBSIDIE werd ontvan- gen '-an de Stichting De Schiedamse Gemeenschap voor de expositie Kinderspel van het Duitse consulaat-generaal voor de expositie van Erich Heekeï en voor aanko pen door particulieren van het Ministerie van Cultuur; van deze laatste subsidie regeling maakten 23 personen gebruik. Zij kochten 9 schilderijen, vijf gouaches, vier tekeningen en vijf grafische werken tot een totaal bedrag van f 10.190. Het educatieve werk, met name de kunstklasse, tijdelijk gestaakt, wegens de verbouwing, zal na de heropening van het museum in een permanente ruimte kunnen worden hervat. In 1965 zijn tien lessen ge geven, welke door 221 leerlingen werden gevolgd. In totaal 2476 bezoekers, verdeeld In 31 groepen, maakien gebruik van rond leiding en-of lezing. Doordat de 18-jarige bromfietser D. R. op het kruispunt Appelmarkt-Lange Haven geen voorrang verleende, botste hij tegen de personenauto van de 36-jarige etablis- sem enthouder J. A. Z. De bromfietser kwam te vallen en kreeg een hersen schudding,^ schaafwonden aan het hoofd en een snijivond aan de rechterpols, (Onbevoegden hebben via de achterzijde ingebroken in de kantine van de sport vereniging TJrsus in het Harga sportpark. De kantinebeheerder, de heer M. van K. deed bij de politie aangifte van diefstal. Er werden vijftig zakjes chips, een aan tal flessen frisdrank en een grote hoe veelheid snoepgoed vermist. Toen hij op de rijbaan van de Bokelweg liep en een stap opzij deed voor een wa terplas werd de 35-jarige zandstraler L.L. gegrepen door een juist passerende per sonenauto, pe man sloeg met zijn hoofd tegen het wegdek en moest met een zwa re hersenschudding en kneuzingen aan beide benen door de GGD naar de Dr, Noletstïchting worden vervoerd. Na behan deling kon hij naar zijn. woning terugke ren. O-Man Jerry Cotton G-man Jerry Cotton" is vlees gewor den. Met een bende rovende cn moorden de zware jongens als tegenstander, be leeft hij deze week in het Passage Thea ter zijn avonturen, George Nader mocht model staan voor de nieuwe filmheld, die in. naam der wet alles kan: boksen, judo. snel schieten en slim zijn. Dat slim zijn valt hier beetje tegen. Het gaat recht toe, recht aan achter de boeven aan, geholpen door toe- valligheidjes cn de meest voor de hand liggende FBI-kunstgrepen. De boeven hebben waarschijnlijk geweten, dat het ïn de eerste plaats om de film ging: inplaats van iemand gewoon, neer te schieten ma ken ze er een mooi spektakelstukje met brandende olievaten van. Regisseur kreeg nog een paar onwaar schijnlijkheden te verdoezelen: het lukte hem niet.- De meisjes zijn vooral hoog blond, de boeven zijn vooral boze gezich ten cn de snelheid, waarmee de intrige wordt afgewikkeld blijkt geen waarborg voor spanning. FTJNAART. 9 febr. Conference l 55/60 46-54. 60/63 62.65. Ga/70 62-69, 70/75 58-68; cox orange I 55/60 37.42, 60/65 64-71). 63/70 85-94, 70/75 1 12-1-24. 75/80 1.20-124: golden delicious I 60/65* 54-60, 63/70 59-70. 70/75 73-81, 75/80 80-87. 80/85 81-85. II 60/65 3?-53, 65/70 60-64. 70/73 71-78. 73/80 78-81, 80/85 79-80; Jonathan I 60/65 26-47. 65/70 42-64. 70/75 57-75, 73/80 56-68, II 60/65 15-20, 65/70 22-35. 70/75 2U-4U, 75/80 32-51, 80/85 48; goud reine tie I 65/7033-45, 70/75 50.56, 75/80 63, 80/85 69, II 65/70 29-37, 70/75 41-52. 75/80 47-62. 80/85 66-71. 85/90 78; lombard calville II 60/65 14.39, 65/70 34-47. 70/75 45-58, 75/80 51-63, 80/83 51*53; Winston 1 55/60 23. 60/65 45. 65/70 75, 70/75 91-92, 75/80 1.01, II 55/60 21, 60/65 40-44, 65/70 66.87, 70/75 EERCEN OP ZOOM 9 febr. Spruiten 23 •223: witlof 29103; breekpeen 10—24: uien 217; boerenkool 35—42; andyvie (glas) 53 96: sla 14—27; savoOiekoöl 4262; prei 02106; knolselderij per stuk 2—42: waspcen —35: vmekool 303S; rodekool 5063; jo- than 12—53: golden delicious 31—52; gouu- itinette 35—53; iombarts 16—33. De Vikingen komen De weekfilm in Monopole is De Vikin gen komen. Ex-cameraman Jack Cardiff 3s naar Joegoslavië getogen om daar een specta culaire Viking-film te maken volgens een wat kinderlijk recept, dat toch wel goed smaakt, In 1001-stijI laat hij Richard. W id mark nu eens zonder misdaad- grijns als een stoere blonde Viking zijn niet geringe krachten meten met een on aangename Emir, achter wie zich zowaar Sidney Poitier verschuilt. De Inzet is een driemanshoge klok, door monnikken ge goten uit het goud, dat Kruisvaarders ïn de contreien van de Islam hebben be machtigd, en daarvoor riskeert Richard de toorn van zijn koning, maar hij herwint het respect van zijn. onstuimige vader (verukkeüjk type van de -oude Oscar Hoinolka) cn verzekert zich van de hulp van zijn broer (Russ Tamblyn). Met s konings begrafenissehip gaat hij op zoek naar de gouden klok, maar met zijn bemanning valt hij in handen, van de Emir, die pas tot samenwerking wil be sluiten, \vanneer dreigende martelingen en een ("kostelijk verfilmde) overval op zijn harem door de onstuitbare Vikings de partijen op gelijke voet hebben ge bracht. Bij wie de gouden klok ten slotte defini tief terecht komt, Iaat zich niet moeilijk raden. Monopole vertoont dit meer vrolijke dan wrede duel tussen Noormannen en 'Moren, dat zich gedurende enige uren laat bekijken als een opwindend en kleu rig prenteboek uit onze kinderjaren. De hele week in Monopole. Zaterdagnacht draait „Ik bemin, jy bemint", een bloemlezing der liefde opgevat in de ruimste zin van het woord, moederliefde, kinderliefde, .kalverliefde en huwelijks liefde. In de matinee „Man in the Saddle" (Wrekers te paard) een verhaal dat zich afspeelt in het Wiide Westen, Owen (Randolp Scott) wordt lastig gevallen door de heerszuchtige rancher Isham (Alexander Knox), die met Owens vroe gere meisje getrouwd is. Na velé verwik kelingen, o.a. vechtpartijen, vtiurgevech- ten en romantische taferelen, wordt de raneher gedood door een kogel uit het pistool van één van zijn mannen. In do algemene ledenvergadering van dc afd. Maassluis van de Partij van de Arbeid is de groslijst samengesteld voor de gemeenteraadsverkiezingen, op 1 juni a.s. De heer J. Smit, wethouder van cul turele zaken wordt lijstaanvoerder, de heer J. Slagboom staat nummer twee. 3. Mevr. J. Hamakers—d'Achard van Én- schut: 4. W. van Antwerpen: 5. M. Duime- laar: 6. A. Tïelen: 7. G. Brons; S. \y. de Waard: 9. mevr. G. G. Geursen-Schooten; 10. A. de Jong: 11. C. A. v. Veenen: 12. P, A. Boutkan: 13. W. van Rumpt: 14. M. Speijer: 15. C. Duvalois: 15. mej. M. Ha makers. Na de pauze deed de heer B. Veth ver- slag van zijn verblijf in Israël. De fami lie Veth bezocht verschillende oude steden, reisde door een groot gedeelte van het land was getuige van de op velerlei gebied ge weldige vooruitgang, die mogelijk was door een in ons land ongekende saamho righeid en offervaardigheid van de ouds- cn. vooral nieuwe bewoners gekomen uit zeer vele landen en werelddelen. Verder schonk de heer Veth aandacht aan het politieke en geestelijk leven van het Israëlische volk en het werk van de vakbeweging aldaar. Op de berg van de herinnering, een blij vende nagedachtenis aan de zes miljoen vermoorde Joden door de Nazi's, mochten do heer en mevrouw Veth een boom plan ten, vooraf gegaan aan een plechtigheid ter herinnering en als dank wat zij deden voor een aantal Joden in de oorlogsjaren. Op 31 januari stonden in Vlaardmgen 3.210 personen ingeschreven op de lijst van woningzoekenden. In de loop van de maand januari koncjen 142 aanvragen worden afgevoerd, maar daar staan 151 nieuwe aanvragen tegenover. DONDERDAG IQ FEBRUARI Musis Sacrum, 8 uur: sCJ-Toceetweostrod: „Intermezzo" met „George and Ma-garet". Cbt. Soc- Belangen, S uur: Rhetorica: Spreke» in het openbaar. Surstim Corda, 8 uur: Relsver. „onder Ons": vergadering, BIOSCOPEN Passage-theater: Hce vermoord jx rrujn vrouw (14 jr.j 2 en 8.I5 uur, woensdag geen voor stelling. Monopole-ïheater; r>£je vlucht van Captain Blood" (14 jr.) 8 uur; wo. 2 uur; „Duel zon der genade" (14 jrj. MUSEA Galerie Wiegman; George Belzer, Sted. Museum; Grafiek van Eriek Uechei en Jan Roede. APOTHEEK Nieuwland, Dr, Wibautplem 17, tel. 26753Z. In 1965 vier scheepsbranden N»*r aMiWdtaj: van de brandbinsslnr aan boord vin de „Mistra" heeft de hnr- gemeester een brief v»n de directie van Hilton-Peijcnoord N.V. ontvangen, waar- van de inhoud hieronder volgt, „Wij willen niet nalaten onze bijzondere dank uit te spreken voor de voortreffelijke wijze waarop uw korps ons terzijde heeft gestaan bij de brand aan boord van de ..Mistra" in de nacht van 7 op 8 decem ber j.l. Gaarne verzoeken wil n deze dank aan de commandant van de brand weer en zijn korps te willen overbren gen". Een welverdiend complimentje dus voor onze vrijwillige brandweer. De laatste drie maanden van 1S65, 20 deelt het blad van de Vrijwillige Brand weer uit Schiedam in «en. overzicht over het laatste kwartaal van 1965 nog mede, hebben zich gekenmerkt door een vrij groot aantal branden. Opmerkelijk was dat de laatste weken van het jaar, waarin dus de kerstdagen vielen, geen enkele maal behoefde te worden opgetreden. On getwijfeld hebben de waarschuwingen via de televisie in zake de brandgevaarlijkheid van de kerstbomen hiertoe in belangrijke mate bijgedragen. Het aantal malen, dat men is uitgerukt, bedroeg in dit kwartaal 43, tegen in 1962, 1963 en 1964 resp. 39, 45 en 31 maal, Br waren drie uitslaande bran den (v.j. geen), buitenbranden 13 (v.j. 15>, binnenbranden 3 (v.j. 14), schoorsteenbran den 4 (v.j. 4), brandgeruchten. geen (v.j. 1*.os alarm 2 (v.j. geen). Hulpverleend bjj andere dingen dan brand werd 16 maal (v.j. 7). Dit geschiedde o.a. bij stromach- tig weer, waarbij elke stormachtige dag geldt voor een maal uitrukken; de cijfers waren 48 (v.j. 31). Het totaal aantal „uitrukken" in het jaar 1965 van 147 is 13 minder dan in 1964. Overzicht van het aantal uitrukken in de afgelopen 5 jaar; 1961 158. 3962 190. 196? 174. 1964 160. In 1965 is men in totaal 117 maal uitgerukt, als volgt ver deeld: Uitslaande branden 6, binnenbranden 30, buitenbranden (w.o. 8 auto's, 4 bromfietsen en 1 hooiberg) 43, scheepsbranden 4, schoorsteenbranden 16. geruchten van en onderzoeken naar brand 4, loos alarm 4, hulpverleningen geen brand 29, totaal aan tal uitr. 147. De afdeling Vlaardingen van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde heeft voor donderdag. 17 februari een filmavond op het programma gezet, waar eecn nieuwe film voor tuinUefhebbers .Keuze voor uw tuinen" wordt vertoond en een film over bijen, „Het zonncvolk". De bijeenkomst is in de grote zaal van het R.K. Verenigingsgebouw en begint om acht uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1966 | | pagina 2