UOTTEROAMSOH NIEUWSBLAD Wethouder v. Bochove opent Total-station Eerste winst voor Service in strijd voor promotie Kampioenskansen voor Juliana groter geivorden Hekkesluiter Coal kreeg geen kans bij Excelsior '20 Vakantie in 't zicht met het IVIE IJ W SBLA D KLACHTEN Stereo-Centrum Stef Bleeder Gouden jubilaris bij THOR Giften voor Sporthal Schoolhandbal slaagde ondanks slecht weer HBSS verslaat NSW met gering verschil Gedood onder kantelend busje Gouden muzikant bij St. Ambrosius Zes weken voor vernieling OW haalde weer een punt binnen Zwarte Woud Westendorf in Tirol Nieuws uit Maasland Op zaterdag in de KNVB Zwerver opereerde te Maassluis Tafeltennis te Maassluis KOTTEHPAMSCH NIEUWSBLAD MAANDAG 13 APAIL 1556 Hoofdagentscliap en Eedactie: SCHIEDAM, SROERSVEST 3 - TELEFOON 268091 over bezorging Schiedam: van 18.3019.30 utur Tel. 265828, Vlaard.dijk 171 b en *5 zaterdags van 46 uur Onder zeer grote publieke belangstel ling opcode zaterdagmorgen wethouder jnr. P. van Bochove het aan de Horvath weg; gelegen nieuwe Total-Servicestation waarvan de N.V. Dozo de exploitant is. Ti» zijn voorwoord jrcl do wethouder als plaatsvervanger op te treden van zijn i iabtgenoot de wethouder van Gemeente werken W. Schoomeveld, die wegens ziek- t-3 niet aanwezig kon zijn. Tevens als een verstokt voetganger die weliswaar geen te genstander is van het autoverkeer maar wandelt om slank te blijven. Door dit te doen znllen zij die dit voorbeeld volgen c-veneens bijdragen aan de oplossing van het verkeersprobleem, aldus de heer Van Bochove. Hij ziet een zeker verband tussen dit nieuwe service-station en de sporthal. In dezelfde raadsvergadering werd tot de 'gouw van de hal besloten en tevens de ba sis gelegd voor het met Total gesloten contract. Deze Total heeft een goede neus bij het kiezen van haar verkooppunten maar tevens van haar exploitanten. De naam Van Dorp heeft in -Schiedam een goede klank. Solideen 'hard werken de mensen, hetgeen borg. staat vó'or' een snelle en betrouwbare dienstverlening. Na Total en dc N.V. Dozo veel succes in za ken toegewenst te hebben verklaarde de ivethouder het station voor geopend. Op dat moment koos een raket het lucht ruim. Hieruit maakte 2ich een parachute los voorzien van een grote vlag met dc namen Total en Dozo. De showband Ahoy leverde een muzikale bijdrage aan deze gebeurtenis en maakte een rond wandeling door een deel. van Schiedam ge volgd door twee grote tankauto's van To tal. Ook de adjunct-directeur van Total, de heer H. de Boer sprak tot slot nog en kele woorden, evenals de heer A. van Dorp Het nieuwe servicestation beschikt aan de zuidzijde van deze reeds druk gebruik te snelweg over twee pomp eilanden met totaal zes pompen en een pomp voor ge mengde smering ten behoeve van de brom- dietsberijders. In de toekomst worden deze eilanden overkapt met kroepoek-lui- fels die goed zullen aansluiten aan de mo derne vormgeving van het N.S.-station. Hier zal ook een uit steen opgetrokken doorsmeerstation de accommodatie gaan completeren. Aan de stationszijde van de Horvathweg - liggen drie pompeilanden met totaal acht pompen. Verwacht wordt da t dagelijks ongeveer vijfhonderd automobilisten van het Total-station gebruik zullen maken. Later op de morgen recipieerde de fami lie Van Dorp in het restaurant Rijnmond. Tot de vlenen 'die hun gelukwensen kwa men aanbieden behoorden diverse gemeen- tefunctLonarissen, afgevaardigden van de plaatselijke middenstandsorganisaties en zakenrelaties van de heer Van Dorp. Ook oud-burgemeester mr. J. "W. Peek kwam hier zijn opwachting, maken. De orgel- en pianohandei Stef Meeder, «inds begin 1965 gevestigd aan de 's-Gra- venlandseweg, opende zaterdag in de win kelgalerij onder het Daltonflat (Diesel straat) een modern ingericht Stereo-Cen trum. Meer en meer vindt bij de passie ve muziekbeoefening stereo ingang als een vervolmaking van het luister genoeg en, zo wel voor grammofoon- als bandrecorder- muziek. Vorig jaar bracht de heer Mee der een studiebezoek in Amerika om te zien hoe men hier dp dit gebied de zaken aanpakte. Zijn opgedane ervaring gaf hij weer bij het creëren van dit centrum in samenwerking met de reclame-ontwerper en decorateur Jan Wansink. Het resultaat is verbluffend te nomen. Revolutionair in kleur- en vormgeving is het centrum waarin showroom, verkoopsruimte en luis terstudio samenvloeien tot een decoratief geheel. Wandkasten en luisterboxen zijn uitgevoerd in teakhout tegen een achter grond van zwart-rood. Een modern gestof feerd zitje completeert het geheel. In dit gloednieuwe en voor Schiedam en moge lijk ver daarbuiten unieke stereo-centrum zijn uiteraard de laatste nieuwe stereo-af- speelapparaturen te bewonderen en te be luisteren die momenteel op de markt wor den gebracht. De heer Meeder ondervond op de eerste dag de nodige belangstelling van muziekliefhebbers raaar ook van de zijde van collega's van binnen en buiten de stad. Wethouder mr, P. van Bochove aan het woord bj de oAJiciële openstelling van het nieuwe Total Servicestation aan de Horvathweg. Tijdens de door de SVVLO gehouden al gemene ledenvergadering is het lid K. Oranje door voozitter A. van Schie gehul digd nu hij vijftig jaar lid is van deze gymnastiekvereniging. De heer Oranje maakte destijds deel uit van de befaam de herenploeg die THOR bij menige turn- wed strijd representatief vertegenwoordig de. Thans maakt bij nog steeds deel uit van de veteranenploeg die in de gymnas tiekzaal van de Rijks-HBS nog regelma tig haar partijtje zaalhockey pleegt te spe len. Voor zijn betoonde trouw en clublief. de decoreerde de heer Van Schie de jubi laris met de gouden verenigingsspeld. Bij de bestuursverkiezing volgde de heer J. v.d. Touw, mevr, J. de Niet-Glimmerveen als secretaris op. Ook de voorzitter van de technische commissie, de heer C. Oud- heusden werd in het bestuur opgenomen. Mevr. H. v.d. Stel-Daalmeijer en de heer A. Risseeuw. beide aftredend werden bij acclamatie herkozen. Na de vergadering waarvoor de belangstelling Van ledenzijde hij zonder groot was werd een kleurenfilm vertoond van de onlangs in Wenen gehou den. grote Gyrnnastrada. Ter gelegenheid van de officiële open stelling van het aan de Horvathweg gele gen nieuwe Servicestation stelde de direc tie van Total duizend gulden beschikbaar voor de nieuwe sporthal. De exploitant, de N.V. Dozo (Van Dorp en Zn.) voegde hier een bedrag van tweehonderd vijftig gulden aan toe. In de tafeltenniscorapetitie werd dit weekend een begin gemaakt met de lan delijke promotie- en degradatiewedstrij den. In dit verband moest het eerste team van Service aantreden i.i het duel •tegen Dordrecht 2 waarbij promotie naar de overgangsklasse op het spel stond. Samen met St. Aloysius in Graauw* (Zeeuws VI.) en Smashers uit Elshout strijdt dit viertal om twee plaatsen in de landelijke afdeling van de NTTB. In deze eerste ontmoeting hebben de Service-spelers een belangrijke stap in de goede richting gezet. In Dordrecht ver sloegen zij de club van die naam met 6—0 en veroverden aldus twee waardevolle winstpunten. Dick Boer had de moeilijke taak, hét spit af te moeten bijlen en zag zich geplaatst tegen MaJschaert, naar la- SCHIEDAM. Dezer dagen zijn onder zeer koude weersomstandigheden de hand, Gal wedstrijden voor de ulo-scnolen e.d, ver speeld. Het programma voor de lagere scholen, werd afgelast en verschoven naar vrijdag 20 mei a.s. Ondanks het teleurstellende weer heb ban de vele leerlingen zich bijzonder goed vermaakt. De jongens spoelden voor het eerst het zevcnhanibalspel, welke proef neming bijzonder goed is geslaagd. De or ganisatoren van dit jaarlijks weerkerende evenement doen er waarschijnlijk verstan dig aan om ira den vervolge dit speltype in te voeren. De spel prestaties lagen op een lager niveau dan het voorgaande jaar, alhoewel er bijzonder veel viel te genieten, door het enthousiasme waarmee gespeeld werd. Bijzonder spannend is het toegegaan in de jorjgienspoule, waarin de ploegen niet veel voor eikander or.laerdeden. De organisatie van het geheel was wee- in de vertrouwde handen van de heer R ens en zijn mede-commissieleden, terwijl een 17-tal scheidsrechter/ster met veel clan voor een goed verloop op de velden zorg droeg. De uiteindelijke uitslagen werden: Gr. A (jongens): 1. Spïeringshoek Lyc., 2. RKTS 1, 3. WF en TSS. Gr, B (jongens): 1. RKTS 3, 2. RKTS 5, 3, TSS 2. Gr. cl (meisjes); 1. Wm. de Zwijger a, 2. Spierirjgshoek Lyc. Gr. c2 (meisjes): 1. Wm, d'e Zwijger bl, 2. rk huishoud. Gr. dl (meisjes); 1. Spïeringshoek Lyc. 2, 2. Wm. de Zwijger b2. Gr. d2 (meisjes): 1. Rehoboth, 2. Wm. de Zwijger b3. Beslissing groep D: Spieringhoek Lyc. Rehoboth 3-1 (SL kampioen). In het zaterdagvoetbal vond alleen in de derde klasse KNVB het belangrijke treffen, plaats tussen NSW en stadgenoot HBSS dat door laatstgenoemde met 10 werd ge wonnen Keihard voetbal over en "'eer waarvan Daag Dröge ten slotte het s Ghtoffer werd nu hij in de eerste speelhe' met een fik se hoofdwond het speelveld moest verla ten. In de eerste vijfenveertig minuten ble ven doelpunten uit daar de defensies geen enkele meter grond wenste prijs te geven. Een kwartier na rust nam HBSS door Schop de leiding wat de strijd nog iets feller maakte. Het einde kwam met vee! vuurwerk. Na een mistasten van Leen- wang kwam Van der Plas van NSW in een goede scoringspositie maar zag na zijn inzet de bal door het houtwerk gekeerd. Hierna maakte Boender zich meester van het leder. Uit een verre pass lanceerde V.d. Ven een voorzet, waarna Schop de bal legen de deklat kopte. Kort hierna kwam het einde van deze enerverende strijd die voor HBSS twee kostbare pun ten opleverde. ter bleek, de sterkste man bij de gasthe ren. Na ruime winst in de eerste game (2110) liet hij zich in het tweede spel even verrassen, maar de derde game bracht weer dezelfde score in de boeken. De aanval van zijn tegenstander was soms wel verrassend geweest, maar niet vast genoeg om de degeJijke verdediging van de Schiedammer voor onoplosbare pro blemen te stellen. Hans Kreisclier tegen v.ti. Enden was een duel tussen twee aanvallers en lever de uiteraard flitsend en aantrekkelijk spel op. Ook Kreischer liet zich in de tweede game kloppen (23—21) maar won de partij toch op uidelijke wijze. De beginspan- ning was nu gebroken en voortbouwend op de 0—2 stand speelde Henk Eikmans nuchter en sterk tegen Mookhoek en bleef ir, twee games de sterkste. Na het gewon nen dubbelspel maakten Eikmans en Boer het 6 winstpartijen vol en omdat daardoor de strijd beslist was werd van het verspe len van-'de laatste 4 partijen afgezien. A.s. zondag gaat Service 1 naar het ver re Zeeuws-Vla anderen om het bovenge noemde St. Aloysius te bestrijden. Wordt ook daar de volle winst behaald dan kan de promotie haast niet meer ontgaan. Gisteravond om tien uur is een ernstig auto-ongeluk gebeurd op de Provineiale- weg 47 even voorbij de kruising Schie weg te Oude-Tonge, waarbij de 16-jarige J. Penning uit Oud dorp het leven verloor. Een gehuurd volkswagenbusje, w aarmec vier jongens naar Bolnes waren geweest, slipte in de flauwe bocht, kantelde en J. Penning kwam onder de auto terecht. Het busje werd bestuurd door de lB-jar!ge 13. J. Voortman, te Ouddorp. Hij bleef onge deerd evenals zijn vriend A. Grinwis. Het tienjarige broetje van Penning liep ver wondingen op. Oefcnvoetbal te Maassluis Zowel het eerste als het tweede elftag van V.D.L, waarin enige nieuwe spelers werden opgesteld, heeft de vrije zondag be nut door het spelen van een oefenwed strijd. De tegenstanders waren Spaanse arbei ders uit Maassluis ea Rotterdam. V.D.L. 1 won na een wat eenzijdige ontmoeting met 50 en het tweede won met 4—0. Volleybal De heer W. uan Leeuwen, tweede voorzitter van de fi.K. Bond van Mu- zie/cgezelschappe7L in Zuid-Holland on derscheidde Pauw de Kaper met het ere-insigne van zijn bond. Het was dezer dagen voor de heer P. de Kaper een halve eeuw geleden dat hij toetrad tot het R.K, Harm on ie-orkest St. Ambrosius, Bestuur en leden huldigden hem hiervoor in het repetitielokaal in u«- aenwoordiflheid van zijn echtgenote, kin deren en kleinkinderen. Pauw de Kaper (68J bespeelt de tuba' en is ondanks zijn hoge leeftijd nog altijd van de partij als de Boerenkapel medewerking verleent aan. doorgaans vrolijke festiviteiten. Voorzitter F. de Groot wenste hem geluk met dit uitzonderlijke jubileum en deco reerde hem met de gouden verenigings speld en bood als geschenk van dc leden een fototoestel aan. Alle respect verklaarde de 2e voorzitter van de Bond van R.K. Muziekgezelschap pen. afó. Zuid-Holland te hebben voor men sen als Pauw de Kaper. Een kracht en steunpilaar voor de vereniging voor wie trouw het devies is ook als het minder goed gaat. Namens het bondsbestuur speldde de heer Van Leeuwen de jubilaris bet ere-lnsigne op de borst. De voorzitter van de Sectie Muziek S.G., de heer K. J. Veldhuizen, zei dat was de heer De Kaper wist te presteren moeilijk is na te volgen. Namens de S.G. bracht hij hem .een bloe menhulde. Een bescheiden werker achter de scher men met 'grote openheid voor zijn mede leden noemde het bestuurslid van het NKV kring Schiedam, de heer H. Monden het gouden lid die hij een platen bon als ge schenk aanbood. Volgens dirigent, de heer C. van Beurden, is Pauw de Kaper niet alleen een gezellig lid tijdens de repeti ties raaar tevens een goed muzikant. Dit bevestigde het ere-lid G. Schaap die in rijmvorm een terugblik samenstelde en dit stukje geestige poëzie na voorlezen de ju bilaris ter hand stelde. Ook de ere-dirigent J. Heilker. voor deze gelegenheid uit Drie bergen naar hier gekomen wenste met een kort woord geluk. Alle sprekers betrokken de echtgenote van de heer De Kaper in de hulde en stelde hem tot voorbeeld aan •le jeugdige leden. Een genoegd ijk samenzijn besloot deze voor de familie Dc Kaper zo heugelijke dag. Vermeldenswaardig is nog. dat Pauw de Kaper nu al 37 jaar toneelmeester is in gebouw Arcade en als zodanig in Schie dam bekendheid geniet. SCHIEDAM Het eerste herenteam van Juliana heeft in de afgelopen week duidelijk bewezen eer. zeer serieuze ge gadigde te zijn voor het kampioenschap in de overgangsklasse. Dank zij twee schitterende overwinningen op achter eenvolgens het sterke Delta en mede gegadigde Blokkeer D.E.S. 2. zijn dc Schie dammers nog slechts bereikbaar voor het Dordtse Orawi 2 en het genoemde Blok keer D.E.S. 2. Deze twee teams hebben overigens nog slechts twee wedstrijden te spelen, zodat do kansen op beslissings wedstrijden bijzonder groot zijn. Juliana, dat de vorige weex tijdens het bijzonder geslaagde trainingsweekend in Drente ook al verrassend winnaar werd van het grote internationale toernooi in Zuidiaren verkeert momenteel in grootse vorm. Tegen Delta moesten de Schiedam mers slechts in de tweede set een veer laten (915). maar in de overige sets waren zij met 15-—0, 1510 en 15—5 dui delijk de meerderen. Te Den Haag in de wedstrijd tegen Blokkeer D.E.S 2 heeft Juliana nogmaals duidelijk gedemonstreerd, dat de conditie en hei moreel momenteel opperbest zijn. Beide ploegen speelden weliswaar onder grote druk. maar bij de Schiedammers kwam dit in het spel nauwelijks tot uit drukking. Integendeel, zij hebben de Ha genaars in slechts 38 minuten een gedeci deerde 30 nederlaag toegebracht. Juliana trok al direct in de eerste set fel van leer Conform de eis van het O M. heeft de Rotterdamse Politierechter de 45-jarige glazenwasser H. v. W. uit Vlaardingen wegens vernieling zes weken gevangenis straf opgelegd. v. W.. die 25 maal is veroordeeld, had op 21 januari j.l. tegen het portier van een taxi te Schiedam geschopt, omdat hij met de taxi-chauffeur ruzie had gekregen over de betaling. In 1964 en in 1965 was v. W„ zoals het Q.M. in zijn requisitoir opmerkte, eveneens wegens vernieling tot gevange nisstraf veroordeeld. OVV benutte de inha-aidag, door tegen TOGB met een 3—3 gelijkspel uit de bus te komen. Voor TOGB een streep door de rekening, terwijl OVV weer een spronge tje omhoog maakte. Het geheel was een. levendige wedstrijd waarin het betere spel van de gastheren al direct van de aftrap af de openings treffer opleverde 1—0. OW ging echter allerminst bij dc pakken neerzitten en ont ketende een fel tegenoffensief. Gerard Sjoukes smaakte kort voor rust het ge noegen de partijen op gelijke voet te mo gen brengen 1—1. In de tweede helft ging OW in hetzelfde hoge lempo verder en nu kreeg TOGB een achterstand te Incas seren, door een treffer van Sjoukes 12. De strijd bleef boeiend en de OW de fensie had meermalen de grootste moeite om overeind te blijven, tegen de aalglad de thuisclub aanvallen. Na een half uur zorgde de TOGB midvocrr voor 22, waar op opnieuw Sjoukes uit eeci moeilijke hoek zijn ploeg de leiding wist te geven 23. Alles v/at TOGB was toog ten aanval en dankzij een fout van stopper Loc ij kon met nog 6 minuten tc spelen de mid voor de balans opnieuw in evenwicht brengen 38.3 Als enigste club uit het amateurvoetbal trad derdeklasser Excelsior '20 zondag In het strijdperk tegen hekkesluiter Coal die met een nederlaag van 52 naar de Maasstad werd teruggestuurd. Excelsior kwam opnieuw met een gewij zigde opstelling binnen de krijtlijnen en ontwikkelde hiermee een aantrekkelijke partij voetbal een betere tegenstander als Coal waardig. Keerïs in de zevende mi nuut schoof de ditmaal bijzonder actieve Den Brinker de bal voor de voeten van Tonny V.d, Hulst die doelman Boom geen schijn van kans liet 10. De thuisclub bleef demineren maar wist eerst in de 25e mi nuut het overwicht met een tweede tref fer uit te drukken. Het was wederom na een vlotte combinatie tussen Den Brinker en v.. Hulst en een te iate reactie van de PEN UNIEKE, HEERLIJKE en.... betaalbare vakantie: achtdaagse Nieuwsblad-reizen per touringcar naar het prachtige Vertrek iedere zaterdagmorgen van 18 juni t/m 20 augustus naar Forbaeh in het dal van de Murg tussen Baden Baden en Freudenstadt. De prijs bedraagt ƒ207,50 per per soon, inclusief excursies. T?EN TWEEDE 13-daagse Nieuws blad-reis organiseren wij per i dagtrein naar Vertrek iedere zaterdagmorgen 18 juni, 2, 16 en 30 juli, alsmede 13 i augustus. De prijs bedraagt ƒ310,— per per soon. Beide reizen op 16 juli zijn volgeboekt Bovendien kunt u bij ons terecht voor alle vakantie-reizen oa. naar Grieken land, Spanje, Italië, Kopenhagen enz. Alle gegevens voor deze reizen vindt u in de reisbijlage van 1 februari j.l.. die wij aan alle lezers van het Nieuwsblad hebben gezonden. Op aanvraag zenden wij u graag een nieuw exemplaar. Of beter nog, kom eens met ons praten; we geven u mei genoegen alle inlichtingen over ons aantrekkelijk reisprogramma. R.N-REISBUREAU Rotterdamse doelman 20. Uit een gave pass van Koos Klein nam Kreischer het teder Ineens op zijn schoen en opnieuw taste Boom mis 3—0. Na de hervatting werd Den Brinker binnen de beruchte lij nen tegen de grasmat gewerkt, waardoor Leen tVestdijk nlt de toegekende straf schop zijn eluh naar een voorsprong van i0 schoot. Even later wist doelman Speelmeijer de doorgebroken fieurls sleohls te stuiten door hem onderuit te halen. Lenselink nam de -elfmeter trap onberispelijk wat de stand op 41 bracht. Toen scheidsrechter Advocaat kort hierop een duidelijk geval van buitenspel ont ging passeerde Gourts doelman Speel- meyer ten tweede male I2. In de Rotterdamse gelederen raakte de gemoe deren nog al verhit wat hun aanvoerder op een officiële waarschuwing kwam tc staan. Na een misser van Bpil Buistens draafde Den Brinker achter een diepte pass van V.d. Hulst aan en bracht de stand op 5—2. Bushalten verplaatst In verband met de reconstructie van het kruispunt van rijksweg 20 onder Maasland, zijn de haltes van de WSM-bussen verplaatst Voor dit doel is een tijdelijk emplacement bij de veiling ingericht, voor de bussen in de richting Maassluis, Delft en Den Haag. Alleen de bushalte richting Rotterdam is voorlopig nog bij het wachthuisje op rijks weg 20. Deze halte is nu alleen te bereiken vla de tunnel in de Zuidbuurtseweg. Daar is nu de rijksweg geheel afgesloten en verbo den voor voetgangers. Maar binnenkort zal ook deze halte worden verplaatst, zo dat straks alle bussen op een plaats sa men komen. Inmiddels is de toegangstrap aan de noordzijde verwijderd. Raadsvergadering Woensdag om 7.30 uur komt de raad van dc gemeente Maas land in openbare zitting bijeen. Zedendelict te Maassluis De gemeentepolitie van Maassluis heeft aangehouden de 33-jarige L. F. Z„ uit Rijnsburg, als verdacht van overtreding van art. 247 Wetboek van Strafrecht, ge pleegd t.o.v. 2 jongens van resp. 12 en 13 jr. oud. Hij Is voor de Officier van Justi tie te Rotterdam geleid. en gaf. dank zij voortreffelijk blokkeren, en slim aanvalsspeï. de tegenstander geen schijn van kans: 15-7. In de twee-de set was het verschil, mede dank zij het spec taculaire verdedigen van o.a. Hans Sor ters, nog sprekende: 155. ïn de derde set kwam. begrijpelijkerwijze, even de terugplag. Blokkeer profiteerde hiervan dankbaar en bouwde een ruime voor sprong op. Time-cuts bij Z6 en 2—9 keerden echter het getij en Juliana, vrij wel foutloos spelend, ze tie de 29 achter stand om in -een 1510 overwinning. De Juliana-spelers staken na het laatste fluit signaal hun vreugde niet onder stoelen of banken. Het damesteam van Juliana zorgde even eens \*oor een zeer verdienstelijk resultaat door net hooggeplaatste Shell een gei ij k- spel af te dwingen. De eerste en de tweede set waren met reep. 155 en 156 voor het enthousiast en in hoog tempo spelende Juliana( maar in de twee resterende sets gaf <le grotere routine van de Vlaaxdingse dames de doorslag, G15 1215. Sportlust '46Helnenoord 11: Hoewel Heinenoord al direct een groot overwicht uitoefende gelukte het de thuisclub toch om de score hlank te houden. Ook in de tweede hcLft had Heinenoord het beste van hel spel, maar toch wist de thuisclub uit een strafschop de leiding te nemen 10. Eerst Hen minuten voor het einde kon Breevaart de eindstand op 11 brengen. Barend rechtIleerjansdam 11; Ee.i sportieve strijd waarin gedurende de eer ste helft Heerjansdam een overwicht be zat. Barend recht echter wist met enthou siast spel de veste voldoende af te gren delen en zelfs door Klein een 10 voor sprong te nemen. In de tweede helft zorg de De Beeld na 5 minuten voor de gelijk maker 1—1, waarbij het ondanks weder zijdse inspanningen ook bleef. SIIOSSC '55 80: Een matige wed strijd waarin de schutters van de thuisclub Den Boer 2x en Van Bennekom met zijn hattrick voor een 5—0 voorsprong bij de rust wisten te zorgen. In de tweede heltt bleef SHO doorgaan, waarbij Van Benne kom voor 60 zorgde. Den Boer voor 70 en Van den Wetering voor 8—0. De politie te Hoek van Holland heeft aangehouden d e 38M-jarige A. D H. thans zonder vaste woon- of verblijfplaats. H., een typische zwerver, een te zwakke persoonlijkheid om zich in de normale sa menleving staande tc houden, verbot ~n'- ge weken geleden zijn logement m Don Haag, Na twee dagen reizen, eten en drinken was zijn bescheiden geiuelijk be zit verdwenen. Hij verschafte zich dear- na levensonderhoufi door kleine djef.<latlcn en sliep in schuren, aan de kant -.n de weg, enz. In een behoefte aan emg com fort voorzag hij door diefstal ven wieipn, rijwielen, radio's een schee rap para at enz. In de meeste gevallen bestonden deze dief stallen uit het omruilen van e«en zoel;mg voorwerp voor een soortgelijk dat h*j reeds in zijn bezit had en dat hij mirdcr geschikt vond. Vorige week verbleef hij een nacht le Maassluis. Met zijn fiets nam nij ziin in trek in een scbhuurtje van een woning dan de Frcderik Hendrikstraat, Fr-en hij nachts van een trein wakker werd erje het schuurtje op slot te zijn. Hij vei int dit door een raampje en liet -:e fiets c*.i een radio toestelletje achter. In de keukep van een woning aan de Taanstraat voni hij brood en kaas. waaraan tij zich te goed deed. Met r.og een voorraadje voed sel in een daar ook gevonden tas r. k hij verder. Bij een woning aan de W p vond hij een geschikt damesrijwiel Hier op ging hij naar de Hoek. waar ','jn avon tuur eindigde. Hij is voor de Officier van tu.st-ti? 'e Rotterdam geleid De politic te Maassluis heeft een he renpantalon, 'n donkergrijze sjaal en een regenjack, v.aarvan ile herkomst nog niet bekend is. Deze goederen zouden te Maas sluis ontvreemd zijn, Voorts zou een staH- lantaarn uit een auto te Katws;* ?.ijn s genomen. In de afgelopen weken speelde het le tafeltennis-team van TOG uit Maassluis drie degradatiewedstrijden in de poule A van de nacompetitie. met als inzet een plaats in de eerst© klasse afd. Rotterdam. Met Noad 3 hadden de Maassluizers, gezien de 91 zege, weinig moeite. Tegen Stadhuis was hel iets anders gesteld door het 55 gelijkspel. De laatsle wedstrijd, tegen TOG uit Bolnes, zou de beslissing brengen. Deze strijd had een uiterst span nend verloop. Nadat H. Nicolal in de ope ningspartij had gewonnen, verloren zowel P. Pleijsier als P. Kardol, dat de stand op 21 bracht. ïn het dubbelspel waren Pleijsier en Nicolai oppermachtig en brachten de partijen op gelijke voet. Hier na liep TOG Maassluis uit tot 42. door Kardol en Nicolal. De Bolnessers sloegen echter weer terug en brachten op verras sende wijze de stand op 44. In de reste rende partijen 2agcn Pleijsier en Nicolal kans om te winnen zodat twee punten naar Maassluis gingen. Door deze overwinning kan TOG 1. na een. zwaar seizoen, in Octo ber a.s. weer in de le klas starten, TOG 3 was niet erg succesvol in de promotie competitie 3e klasse. Door twee kleine ne derlagen zijn de kansen op promotie naar de 2e klas volledig verkeken. Het derde tafeltermisteam van Key Kramer uit Maassluis dat enke1^ weken geleden ongeslagen kampioen werd in de vierde klasse, heeft het in de promotie wedstrijden naar de 3e klas niet kunnen bolwerken. De eerste wedstrijd thuis te- van Van MeLle 1 uit Rotterdam werd voor de Maassluizers een 6i nederlaag. Na een 3—0 voorsprong lieten de K K-ers zich nog beide punten ontfutselen. Aangezien stadgenoot Smash eveneens van Van Melle verloor promoveerde Van Melle naar de derde klas. De plaatselijke ontmoeting tus sen Smash en K, K 3 was daardoor van geen belang meer. De wedstrijd werd toch nog gespeeld cn dit werd een duidelijke 3—2 zege voor de Smash-spelers,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1966 | | pagina 1