FW iOÏTlDAU NIEUWSBLAD Model-vliegtuigbouwers zoeken een nieuw oefenterrein Rotterdammer Wim Motz pakt uit in Galerie Vier BEZORGERSCSTERS) Erevoorzitter burg. Roelfsema bezocht de Oudstrijders KLACHTEN Vliegdernonstratie op Koninginnedag Zakkendragershuisje op vrijdag 6 mei open AT cy AAR ANNEER Voorraiigskruising Ary Prinslaan Predikbeurten Weer wielerwedstrijd op 30 april Schiedam telt thans 81.804 imvoners MEJ. 1V. VANBVYSEN KREEG DE LAWNTENNIS-OORKONDE Een jaarverslag vol moeilijkheden gemeentereiniging wil W VOOR SNEL :rV>. HERSTELLEN VAN GEBROKEN RUITEN FA.F.J. KLOET ZN ilWiWÉBÉIIH i IIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIHIlllllliIll lllllll N-V. Roiterdamsch Nieuwsblad ELECTRO-TECHNISCH INSTALLATEUR CONSTRUCTIE-BANKWERKER tC. VAN DER LELY N.V Hoofdagentschap en Eedaclies SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TREFOON 268091 KOU ï'tKUAMSCH NIEUWSBLAD ZATERDAG 23 APRIL 1966 over bezorging Schiedam: van X8.30~19.3Q uur Tel. 265828, Vlaard.dijk 171 b en *s zaterdags van 46 uur SCHIEDAM „Wat wij nodig: hebben it «en voor ons doel geschikt terrein, waar wij dus onze hobby zonder gevaar voor andere» kunnen beoefenen. Een ter rein. waar wij dagelijks terecht kunnen niet onze modelvliegtuigen. Wanneer ons een dergelijk stuk land ter beschikking gesteld zou worden, ben Ik er van over tuigd, dat wij vele nieuwe leden zullen trekken. Het is net een cirkel waarin wli lopen: geen terrein, dan geen nieuwe le de», geen nieuwe leden dan ook geen nieuw terrein. Iïet is bijzonder moeilijk om deze cirkel te doorbreken, maar wij zullen ons best doen". Dit vurige pleidooi tekenen wij op uit de mond van de heer 11. TV. Pfeifer, voorzitter van de Schie- i&mse Luchtvaartclub „The Crusaders". Deze club is eigenlijk een voortzetting van de op 15 september 1955 opgerichte vereniging .Jcarus". In de beginjaren van deze vereniging beschikte men over een vliegterrein, waar de leden ongehinderd hun zelfgebouwde modelletjes konden laten snorren. Dit vliegterrein lag in het „Beatrixpark", dat toen nog niet door al te veel lustzoeken de» werd bezocht. Ongeveer twee jaar ge leden werd aan het toenmalige Icarus het gebruik van het terrein ontzegd en sinds die tijd is de vereniging zoekende naar een ander terrein. Doordat niet meer ge vlogen kon worden, nam geleidelijk ook het ledental af en in december van het vorig jaar werd een. dieptepunt bereikt. Slechts vier leden waren nog over en er werd ernstig over gedacht de activiteiten maar helemaal stop te zetten. Men. is loen echter in contact getreden, met de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart, die af deling Schiedam aanraadde een fusie tot stand te brengen met de afdeling Vlaar- dingen. Dit was echter de Schiedamse eer ie na en dus toog de secretaris-pen ningmeester, de heer L. C. Pieters er op uit om nieuwe leden te winnen -en. hij slaagde hierin. Binnen veertien dagen was het ledental gegroeid tot tien, enthousias te modelbouwers en zij, die het willen wor den. Vliegdemonstraties Om nu de vereniging weer op gang te brengen moesten nieuwe activiteiten wor den ontplooid. Men vroeg, en verkreeg roestemming! om op 30 april,op Koningin- Wat de sporthal voor de btanensportlief- hebbers is, kan het Zakkendragershuisje ivorden voor de kunst. In het bijzonder voor de iLIrti- en de toneelkunst. Opmerke lijk is dat beide centra ongeveer de ren der tijd worden geopend. Voor bet zak- kendrugershuisje is het wachten nog op de vergunning. De ploeg van Jan Schaper is de laatste maanden bijzonder actief ge weest, en heelt nog allerlei verbeteringen aangebracht. Ben hele reeks nieuwe ta fels en stoelen is geplaatst. De werkplaats beneden achter het dagverblijf is opge knapt en gemoderniseerd. Naar verwach ting wordt het Zakkendragershuisje op wijdog 6 mei of uiterlijk op vrijdag 13 mei opengesteld. Inmiddels is ook de film van Jan Scha per over Schiedam gereedgekomen. Ver moedelijk zal de film in het begm van do komende week bij de gemeentelijke autori teiten worden afgeleverd. Als voorlop.go datum wordt genoemd dinsdag -6 april. ZATERDAG 23 APRIL i'ivniï H30 uur' SJS Gttülaume: dansavond. KSSÜdSV Hulp Bultenl. Werkn.. con- tactbijeenkom Sporthal. uur. Eurobal on SÜLO, topbak Musis Sacrum, 8 uur: Pers. Ver. Schrijver, utSe TÏür: Pers. ver. PTT, personeelsavond. volksscbouw, 10.30 uur: Alg. Ned. Bouwbedr. bond, filmvertoning. ZONDAG 21 APRIL Arcade, 8 uur: RK Instuif, clansavond. Mwiuimle Theater, 10-3» uur, Ntvon, fi-tn- Marïjke^i: uur: Het Singelkwarüer; filmmld- dag. MAANDAG 25 APRIL Stadhuis,. 8 uur: Gcmeen-ter aadsvergadenng. Ire «ie, 8 uur: Ned. Kappersboml: vergadering. Aula Sted- Museum, 8 uur: Ledenvergadering Toonkunst. Plannen iz. Toonikunet-koor etc. DINSDAG 2G APRIL Jreuc, 8. uur: Kunstcentrum Schiedam: film avond. Irene, B uur; KNMTP: lezing. Clir. Soc. Bel., 8 uur: Chr- Besturenbond: ver gadering. Irene, B uur; Schied. Film kring: vergadering. BIOSCOPEN Pas safe Theater: „Blindfold" („De man met de.blinddoek") 14 jr. vrijdag 2 en 8.15 uur. zat. en zond. 2. 4.15. 7 en 9.15 uur. Monopole Theater: De Gevreesde.halve Sabel (14 jrj, vrijdag 2, 7 en 9.15 uur. zat. 2, 7 eu 9.15 uur, zondag 8 uur. za.-nacht 12.00 uur: "St. Gobbo" („de gebochelde van Rome 18 'jr. zond. 2 en 4.15 uur: De tien van het vreemdelingenlegioen (14 jr.). TENTOONSTELLINGEN sted. Museum: „In kannen en kruyken H". Gebruiksvoorwerpen en aardewerk: van UW —19()0. Sted. Museum: Pop-Art expositie. Galerie Wiegman: Pop-Art expositie I ver schoor. Galerie Punt Vier: Expositie Ans Wortel. APOTHEEK Nieuwland. Dr. Wibautplelu lï. tel- 26 75 35. MEDISCHE DIENSTEN ln'hot komende weekeinde zijn de volgende artsen te raad®legen: I B. E, van Hoogenhuyze, Nassatdaan 59, tel. 26 80 67. tv. Ji. F. Meijer, Swammerdamsingel 43, tel. £69696. W. a. de Ridder, Stadhouderslaan 46, tel. 26 7590. nedag dus, vliegdemonstraties te houden op het terrein voor de Technische School, tussen de Burg. van Haarenlaan, en de Mgr. Nolenslaan. Er zijn echter te wei nig leden om deze demonstraties te geven en. dus heeft men enkele cracks op dit gebied uitgenodigd, zoals de heer Metke- meijer uit Amsterdam, die al vele suc cessen heeft geboekt, zowel in Nederland als bij wereldkampioenschappen en dan vooral met het stuntvlïegen, een bijzonder belangwekkende en opwindende bezigheid. Ook de gebroeders Vissers uit Amsterdam en waarschijnlijk de heer J. Huuksloot uit Vlaardingert zullen hun niet geringe vaardigheid tonen. Deze laatste heeft zich voornamelijk toegelegd Op het gebied van de schaalmodellen. Met. betrekkelijk een voudige besturing zullen de stuntvliegers ingewikkelde vlïegfiguren maken, zoals de staande en liggende acht, "dé loopi voor- en achterover, rug vluchten en het klaverblad. „Wij hopen door deze demonstratie, die ons veel geld en. moeite gaat kosten, nieuwe leden te winnen, zodat wij aan on ze aanspraken op een vliegterrein kracht kunnen bijzetten," aldus, de heer Ffeifer. „U begrijpt, dat onze vereniging slechte over zeer beperkte financiën kan be schikken, en wij zijn dan. ook bijzonder' blij, dat wij een soort sponsor hebben kunnen vinden, die ons- bijspringt, n.l. fa, SCHIEDAM. Op bet kruispunt Adm. De Ruyterstraat—Ary Prinslaan en Julia- nalaanStadhouderslaan heeft de ver keerspolitie dezer dagen borden voor voórrangskruising aangebracht, waarbij het verkeer via de Adm. De Ruyterstraat- Ary Prinslaan voorrang krijgt. Vooral door de verplaatsing van de in gang van de werf -Wilton-Fijenoord was deze "verkeerstechnische verbetering noodzakelijk. Speciaal tijdens de drukke spitsuren bleek de nieuwe voórrangskrui sing een nuttig effect te sorteren. Opendeur dienst. De commissie voor het Open Deurwerk van de hervormde ge meente organiseert weer een Open Deur- dienst inde Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat en. wel op zondag 24 april aan staande om 5 uur n.m. In deze dienst zal Voorgaan ds,-J. D. Smids,- hervormd predikant te Amersfoort- Als onderwerp voor deze dienst koos ösi Smids„"Wat dierenvrienden ons kunnen leren.:.." naar aanleiding van enkele ver zen uit het boek. der Spreuken. Waterleiding in rocrèatiepïan Brielse Blaas Minister Vrolijk (cultuur, recreatie en maatschappelijk werk) heeft besloten 114.375 ter beschikking te stellen voor da aanleg van een waterleiding in het recrea- tieplan „Brielse Maas". Het bedrag, dat ia uitgetrokken op voorstel van de interde partementale coördinatie-commissie voor de openluchtrecreatie en het toerisme (Li- coret), komt alsnog ten laste van de be groting 1965. ZONDAG 24 APRIL Ned. Prol. Bond 10.30 uur ds. A. D. Klaassen. Hcrv. Gemeente:-Grote Kérk 10 trur ds. A. Hoffman, 5 uur ds.. J. IX Smids, Amers foort; Bethelkenk 10 uur drs. R. H. Wis* sink, H. Boopj 7 uur dr. H. Schroten, Rot terdam; Opstandingskerk 10 uur ds. D. J. Spaling, 7 uur dis. R. H. V.Mssink: Vredes- teerk 10 uur ds. J. G: Jansen, ""7" uur ds. C. van der Steen; Kethel, Dorpskerk 10 uur ds. "W- Vons, 7 uur ds: H. "<Y. Hemmes; De Rank 8.30 uur ds, W. Vonu. Gereformeerde Kerk: Oortérkèrk 10 uur ds. P- R. Everaars, 5 uir ds. J, N. Nam- m-ensma; Kethel .,De /.rit" 9.30 uur ds. S. v. d. Veen te Ztvijnd recht, 5 uur ds. P. R. Evenaars; Magoïd' j. Deï Kerk 10 uur ds. A. Reen te Rotte.'dam, 5 uur ds. B. Went- sel te De Lier: „De Goede Haven." 10 uur ds. R. D, BeMcema te Schiebroek, 5 uur ds. S. van der Veen; Julianakerk -10 uur ds. J. N. Nammensma^ 5 uur ds. J. C. Jonkers te Delft. - - Leger des Heils, Lange'Haven. 71, 10 uur heiligragssamenkomst, 6.30 uur open bare samenkomst Koemarkt, 7,30 uur ver- lossirsgssamenkomst. Leiding majoor en mevr. Drijver-Salomon. Ned. Herv, (Geref.) Evangelisatie, ge bouw Irene, 10 en 4 uur ds, J. van den Heuvel, Ede. Oud-Geref. Gemeente, Geref. Jeugdhuis, Lange Haven 97, 9 en 3.45 uur dienst, Oud-Katholieke Kerk, Dam 20. 10 uur Heilige Ms. Hersteld Apost. Genootschap,. Stadhou derslaan, 9.30 en 4 uur dienst. Evangelisch LuUi, Gemeente 10 uur dienst. Jehovah's Getuigen, Volksgebouw (zaal 8), Tuinlaan 50, 6 uur openbare toespraak, 7.30 uur "Wachttorenstudie. Vrije Chr, Geref. Gemeente, Tuinlaan 50, 10 en 4 uur dienst. Baptisten Gemeente, gebouw Irene, 7 uur Evangelisatie-avond, ds. G, Vegter. Chr, Geref. Kerk, Warande hoek B„ K„- laan, 10 en 5 uur dienst. Missions to Seamen* Anglikaanse dienst kantine Wilton-Fijenoord, iedere le, 3e en 5e zondag der maand v.m. 9 uur Rev. Chr. Reeves B.A. Kerkgemeenschap tot verbreiding der Geref. Leer* Lange Nieuwstraat 67, dienst zondag 10 en F, uur. Geref. Kerk~Vrijgemaakt, Westvest 30, 9.30 en 4.30 uur dienrt. De Koster. Wij hebben wel een clubhuis, in de Diepexïbrockstraat, maar wij heb ben het 'geld niet om dit clubhuis voor onze doeleinden geschikt te maken" Eigen blad Zeer binnenkort zal een clubblad van dé vereniging worden uitgegeven., dat ge redigeerd wordt door de heer P. Wilschut, die ook het blad van. TSF verzorgt Op onze vraag, of de heer Pfeifer bet enorme lawaai, dat met het vliegen ge paard gaat, niet hinderlijk \'indt en wat hij nu eigenlijk aantrekkelijk vindt aan het vliegen en bouwen, kregen we het volgende antwoord; „Het vliegen en het bouwen van. modellen moet gezien worden als een sport. Een sport, die met tech niek in verband staat, al is dit niet de hoofdzaak, en waar verder geduld, hand vaardigheid en. doorzettingsvermogen voor vereist zijn. Vender worden er zowel binnen als buiten werkzaamheden verricht en het is dan ook vooral de veelzijdigheid, die mij aantrekt in deze sport. Op die ande re vraag kan ik een geruststellend ant woord géven. De KNVvL heeft nl. bij het vliegen verplicht gesteld, gebruik te ma ken van geluiddempers, zodat het lawaai al heel wat minder is. Krijgen we een. ge schikt terrein, dan beloof ik u dat er len slotte niemand meer last van ons zal hebben". SCHIEDAM Ook dit jaar organiseert de Stichting Viering en Herdenking Natio» nalé Feest- en Gedenkdagen de traditione le activiteiten^ op 29 april, op Koninginne dag, op 4 mei, de herdenking van de ge vallenen en op 5 emi de Bevrijdingsdag. Ondanks de krappe financiële middelen heeft de Stichting getracht enige variaties in het programma aan te brengen. - Op 29 april vindt de traditionele ster- lampionoptocht plaats, die alleen op het eind, bij het uiteenvallen, a£ zal wijken van d:e van andere jaren. Ook op 30 april zul len vele traditionele activiteiten plaats vinden De wielerwedstrijd, zal niet zoals te. doen gebruikelijk op het parcours Vlaar- dingerdijk, maar op het parcours Lange Nieuwstraat-Tuinlaan gehouden worden. Ook zullen op deze dag, en ook op de andere dagen attracties te vinden zijn aan de Singel bij het Parkeerterrein, oen nieuw evenement dus. De bevrijdingsdag zal voor bet eerst niet besloten worden met ben taptoe, dit wegens een organisa torische moeilijkheid. Voor Kethel is een apart programma opgesteld, waarvan de keraïs .op 7,- 8 en 9 juli het slot en mis schien wel de hoofdschotel zal vormen. In de loop van de komende dagen zullen wij een gedetailleerd overzicht van de ver schillende programmapimten gever. SCHIEDAM. Donderdag ontving het bestuur van de afdeling Schiedam van de Nederlandse Bond van Oud-Strijders en Dragers van ..het Mobiiisatiekruis", bur gemeester H. Roelfsema, die op 22 sep tember 1985 het ercvoorzittevscbap van de afdeling aanvaardde. Het doel van de ze bijeenkomst was een persoonlijke ken nismaking van de erevoorzitter met de bestuursleden van de afdeling en een uit eenzetting van het doel, streven en acti viteit van de Bond in het algemeen en van. de plaatselijke afdeling in het bij zonder. Behalve het voltallige afdelings bestuur was mede aanwezig de heer A. Roggeband als ver legen woordigcr van het H.B. van de landelijke organisatie. In zijn openingswoord dankte de afde lingsvoorzitter, de heer P. v. Rijn, burge meester Roelfsema voor z'n bereidheid het erevoorzitterschap van de afdeling te aanvaarden. Dat de nieuwe functiona ris bovendien gaarne persoonlijk kennis wilde maken met de afdelingsbestuurders werd zeer gewaardeerd. Als herinnering bood de voorzitter een „Oorkonde" aan voor de benoeming en aanvaarding van het erevoorzitterschap. In zijn antwoord aan de voorzitter sprak de heer Roelfse- ma zijn dank uit voor deze herinnering, terwijl hij tevens de wéns uisprak nader te worden ingelicht over alles wat de af deling en de landelijke Bond betrof. De heer Roggeband, die tevens als ver tegenwoordiger van. het district Zuid-Hol- SCHIEDAM Per 28 februari telde on ze stad 81.804 inwoners, dat is 64 meer dan eind januari. Deze groei is gelijkelijk over beide geslachten verdeeld. De ver meerdering is het gevolg van een vesti gingsoverschot van 15 en een geboorte overschot van 49 personen. Geboren wer den 98 babies, 49 personen overleden, 234 personen vestigden zich in Schiedam en 289 verlieten, onze slad. Van de sterfge vallen vielen er 25 of weL 52 pet in de leeftijdsklassen boven de 70. Veertien, ongeveer 28 procent overleden voor hun zestigste. Zestien sterfgevallen vielen in de leeftijdsklassen boven de 80, dat is ca. 34 pet. Tegenover de 45 in februari gesloten huwelijken, zijn vier echtscheidingen vol trokken. De jonggehuwden trokken in 11 gevallen in eigen woning of kamers. Vijf paren trokken bij de ouders in. In twaalf gevallen (op de 45) bleven man en vrouw afzonderlijk wonen. SCHIEDAM „Vijftig jaar lang een bestuursfunctie vervullen, zoals mej, N. van Buijsen. en daarnaast ook nog actief do tennissport beoefenen is een uniek feit, en wij hebben, toen wij een verdienste lijke tennisfiguur wilden onderscheiden, dan ook niet veel tijd nodig gehad om tot besluit te komen", aldus de heer B. Dros gistermiddag in het clubhuis van de Schie damse Lawn Tennis Vereniging. De heer Dros is redacteur van het blacl Lawn Ten nis, dat in samenwerking met The Coca Cola Export Corporation Holland Branch heeft besloten elke maand een onderschei ding uit te reiken aan personen of instel lingen, die zich voor de Nederlandse Ten nissport verdienstelijk; hebben gemaakt Voor de maandelijkse toekenning van ïze onderscheiding, een fraai geca Ui gra feerde oorkonde, Es een commissie inge steld,. die.bestaat..uit de heren ïr. C. M. lugten (van de - Technische Adviescom missie van .dé KNQTB), Hans de Bie Dierenasiel: SCHIEDAM Na hetgeen In een recent raadsstuk over de moeilijkheden, bij het Dierenasiel is meegedeeld, bevat het jaar verslag van de afdeling Schiedam van de Vereniging tot bescherming van Dieren 'weinig nieuws meer. De heer J. Borsten, die begin maart 1965, het beheer van het Asiel op zich nam. nadat de heer H. van Dbiteren zich had teruggetrokken, heeft op zijn beurt deze taak wegens vertrek naar Papendrecht moeten opgeven. Daar er geen opvolger te vinden was, beeft men het Dierenasiel moeien sluiten. De portier van de Reinigingsdienst, de heer D. Pluymers, heeft een deel van do zorg voor zwervende dieren op zich genomen. Onder lasten en baten komt een batig saldo van f 2,282,13 voor. De contributies beliepen f3.722,35, de gemeentelijke sub sidie f 704,65 (deze zou. dan volgens het huidige voorstel aan de Gemeenteraad met een vergoeding van f8,000 extra worden verhoogd). Overigens spreekt dit Raadsstuk van een subsidie momenteel van f 1100,-, terwijl de Dierenbescherming zich in de begro ting voor 1966 nog op eeh .gemeentelijke steun van f 700- baseert. Het ledental nam In 1965 toe tot 718. De lijst- en bus collecte bracht f 2.779,59 op. In de poli kliniek behandelde de dierenarts J. Voogt 224 dieren (t.w. 151 honden, 57 katten en verder konijnen, parkieten, kanaries, dui ven, een beo, een sijs, een marmotje, een hamster, twee muizen en een papegaai). In het dierenhuis werden in 1965 opgeno men 170 honden en 260 katten, verder vogels, meeuwen^-duiven, merels, mussen, en sp'rèeüwéh- Iii"pension geweest -zijn 25 honden en 43 katten. (Sportjournalist) en B. Dros (redacteur van Lawn Tennis). De Commissie heeft besloten de oorkon de van.de maand april toe te kennen aan mej. N. van'Buyserx, die 50 jaar lang be stuurslid is geweest van SLV en. die ook verdienstelijk tennis speelde, zelfs zo ver dienstelijk, dat zij er voor zorgde, dat SLV in de hoofdklasse kwam. De heer Dros sprak een welkomstwoord en liet het over handigen van. de oorkonde over aan de di recteur B. Rijks van Boitclo N.V, Namens mej. Van Buysen sprak de voorzitter van SLV, de heer drs. J. Houtman, een dank woord, waarbij hij niet naliet in het kort ,^ie motor van SLV gedurende al deze ja ren, een motor, die tot eerverlcden jaar heeft gedraaid". Hij prees haar voor de voortreffelijke wijze, waarop zij haar be stuursfunctie heeft vervuld, en nog steeds vervult. Mej, Van Buysen moest haar oor konde weer direct terug geven en zal hem over enige tijd netjes ingelijst terug krjj- OVER OP CONTAINERS SCHIEDAM Het gebruik van contai ners voor het afhalen van grote hoeveel heden afvalstoffen neemt hand over hand toe, waardoor een allezins gewenste me chanisatie van het reinigLngswcrk verkre gen wordt, die zowel t.a.v. het personeels tekort bij de Gemeente reiniging als met het oog op de arbeidsbelasting van het personeel een verbetering betekent, wel ke in betekenis toeneemt naar mate het aantal uitgezette containers sneller kan worden opgevoerd. Naar schatting zullen zeker 400 500 containers geplaatst kunnen worden; mo menteel zijn 75 containers in gebruik. Er was op gerekend, dat in dit jaar 50 con tainers zouden worden aangeschaft, doch aangezien pas In augustus van het vorige jaar werd begonnen met het gebruik van de containers, was bij het opstellen der begroting voor het lopende dienstjaar de snelle ontwikkeling in deze niet te voor zien; de aanschaffing van 100 containers is thans evenwel zeer gewenst. De prijs van 100 containers bedraagt f57.500, af te schrijven in ten hoogste 10 jaar. Laatste culturele avond van Ctiillaume SCHIEDAM Aanstaande woensdag avond 27 april houdt »:Guillaumc" zijn laatste kulturele avond van dit seizoen. Op deze avond komt Stef Meeder zijn nieuwste Stereo-Af speel Apparatuur B. en O demonstreren met behulp van de beste jazzplaten uit Amerika. „Guillaume" heeft met het organiseren van deze kul turele avonden veel eer ingelegd en het is dan ook te hopen, dat ook in het nieu we seizoen, dergelijke avonden gehouden zullen worden. Op Koninginnedag houdt „Guiliaume' 'zijn. traditionele Oranjebal in Ma j son Tivoli, met medewerking van The Riverside Seven. land optrad en tevens namens 't hoofdbe stuur. dankte burgemeester Roelfsema voor de aanvaarding en complimenteer de hem. met z'n nieuwe funcrie. De afde ling Schiedam heeft bij het H.B. én bij het districtsbeslinu* van Zuid-Holland een goede naam. zijnde een actieve afdeling met een actief bestuur. Duidelijk staat thans op de Schie damse Sporthal te lezen, dat het gebomc, hetwelk hedenmorgen ojjicieel geopend is mei de naam Sporthal-Margriet zal worden aangeduid. Op 30 april komt de bealband Nev^r Mind en op 7 mei „The Incrowd", beter bekend als „The Jokers" uit Haa/Iim. Deze band heeft reeds enkele maicn ge speeld voor de jazzsociëteit Guillaume,te Schiedam. Do avonden worden gehouden in Hotel Rijnmond, beneden Tot de Achtste mei vindt men ais gast van.de heer C. v. d. Geer in Galerie' Punt Vier aan de Buïienhavenweg te Schiedam de Rotterdamsekunstschilder en graficus Wim Motz, een non-figuratief man met een .krachtig eigen palet, waar op het blauw iri zijn vele nuances een be langrijke plaats inneemt. Wij ontmoetten de kunstenaar en zijn echtgenote tussen zijn scheppingen en vernamen, dat hij het penseel hanteert sedert 1935. Aanvan kelijk onder het critische oog van zijn eega, thans in. zijn hardnekkige creativi teit door haar bewonderd en gerugge- steund. „Als hij een -stuk verkoopt", zo zegt zij, „voel ik dat enerzijds natuurlijk als een bewijs van zijn succes, anderzijds als een verlies. Want je raakt zo gauw aan die kleurige stukken gehecht". Kleurig zijn deze creaties inderdaad. Wim Motz ver klaart, dat hij zijn stukken opzet, zonder iets te willen uitbeelden; eerst als-het ge reed is, geeft hij bet een naam: Zwerfste nen. morgen spin, Baken, Rode tekens of wat hem elders als associatie in de geest komt. 7.elf meent hij zijn stukken le maken uit sociale bewogenheid, maar dat zal men uit liet speelse bedrijf zijner kleuren niet licht kunnen opmaken. WeL iets anders: Dat liet water én de waterkant voor hem als Rotterdammer een onderbewuste be koring heeft. Oneindig varieert zich het blauwe water in zijn werk temidden van een schatering' van helle tinten, in zijn schilderstukken dikwijls met het mes op bet doek uitgesehampt. Soms zijn de naamaanduidingen plausibel, b.v. in dat markante stuk, dat' hij Maasvlakte noem de: een stemmingsvol doorgewerkt doek in donkere kleuren, of in Maasvlakte II, met bonkige kleurvlakken temidden var. grijzen en zwarten, die de haven suggere ren. gezien in bovenaanzicht. Tegen een achtergrond van' waterig blauw stuwen donkerbruine vormen opeen in een stuk, dat hij Dcltasluiting noemt. In hetzelfde gamma is er meer, bv. Juxtapositie, in, doorwerkte nuances van bruin en zwart. TpR IS IN HET WERK van Motz, zoals het hier hangt een sterke ontplooiing te zien. De rij van geëxposeerde werken opent met enig werk van enkele jaren te rug, dat aandoet als een broddellap verge leken bij zijn glorieuze Maanlandschap van de laatste tijd, dat overigens nergens minder op Jïjkl dan op een maanlanö- f schap, maar b.cter Keukenhof zou kunnen 1 heten, prachtig geschampt in lichte blau- wen. en groenen, met rood en vele andere i vreugdetintcn. Een stuk dat voor een en- 1 tree van winkel of woning een sterke prettige indruk zou maken dank zij zijn S bloeiende blondheid. Moeras heet een stuk van een meter in 't vierkant, een mooie, lïartflonische compositie in hoofd- zaak samengesteld uit blauwen en daarin l drijvende onherkenbare contouren. Mis- schfen spreekt uit zijn .Kuststrook" iets van de sociale bewogenheid voornoemd, i Oprukkende expansie en bedreigd water. Maar wederom is het een duiding achter- v af. Een kleurige geologie geeft „Zwerf- stenen" te zien, een evenwichtig werk vol lichte blauwen en levendige accenten. Warme verzadigde tussentinten in zwart en bruin cn tegelrood met wit geeft T" „Avondspin", terwijl in „blauw moeras"' het blauw wal teruggcdrongen is om plaats te maken voor een genuanceerd en wolkerig wit. Als men rond geweest is, ontdekt men. nog een portefeuille en ver geet niet. deze even door te bladeren. Men vindt hierin litho's in een verrukkelijke taal van felle sprekende kleuren, in wel overwogen juxtapositie bijeengebracht, hieronder een „Landschap", cat in zijn warme tinten herinnert aan een Italiaans stadje in de felle blakerende zon. Als wij goed tellen is dit de 25ste 'expositie waar aan Wim Motz sedert 1951 deelneemt. Zijn werk heeft sedertdien zijn weg gevon den naar het Museum Boymans Van Beu- ningen, het Gemeente Museum Den Haag het Stedelijk te Amsterdam, maar ook naar het Museum of Modem Art In New York en het California .State Museum en naar verschillende particuliere collecties. 'j= schildersbedrijf 2 e Maasbosstraat 80 - Tel. 3276 - Vlaardinaen UW UITZENDBUREAU IS MANPOWER MANPOWER vraagt voor directe uitzending naar bij haar bekende bedrijven BOEKHOUDISTIERS BOEKHOUDMACH. KRACHTEN ADM. KRACHTEN (tnnl. en vrl.) Voor elke Manpower uit zendkracht vanaf 1 januari een hoger tarief en aieelu soc. verzekering. Elke vrijdag uitbetaling per kas, j>er giro of per bank. Ons kantnor ts voor u ge opend van maandag t.m. donderdag ven 9.00 - 13.00 uur en van 14.00 - 17.00 u.; vrijdags van 9.30 - 13.00 u, en van 14.00 - 19.00 uur; Zaterdags gesloten. Voor de verzorging van uw soc. uitkeringen en inlich tingen daarover js tijdens de uitbetalingen ten des kundige van MANPOWER voor u beschikbaar. MANPOWER 's-U'erelds groniste Uitzendbureau HOOGSTRAAT 198 TEL, 26 08 44 - Schiedam. vraagt vcor direkt of later Hoog loon. Aanmelden: Smalle Havenstraat 1 - Telefoon 3229 iiHiXiTn- KAPSALON H ELEN de salon voor de beter< permanent. Stroom) oos voor ieder h&fir geschikt 11.511. Helena tlèüe perma nent Js de meest ideale na tuurlijke permanent 10.— 11.- reductie op vertoon van deze advertentie. Gratis haien cn brensjer» per luxe auto voor perma nent. KAPSAtON HELENE Itcmbrandilaan 22 Schiedam - Telefoon 2fiïX76 Voor onze WONINGFABRIEK, waai' ge heel „kant- on -klaar" bungalows worden gebouwd volgens een in eigen bedrijf ontwikkeld systeem, zoeken wij een: ui het bezit van het Installateurs-diploma, die zal worden belast mei de leiding van de afd. ELECTRO-TECHNIEK. en een: die uIs VOORMAN kan. optreden voor het -onderhoud van het machinepark en voor dc mallenmnkerij. Geïnteresseerden nodigen wij uit tot een bezoek aan or.ze l'abric-k, die van maan dag t/m. vrijdag geopend is tussen 7.00 uur en 17.00 uur. Bovendien kunt U elke zaterdagmorgen tussen 10.00 uur en 12.00 uur terecht ten huize van de personeelschef. Wevers kade 33 F te Maasland. Tel. 01899—3755 IWEVERSICADeri MAASAHb TBL 0U»?-2é4i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1966 | | pagina 1