Hnm NIEUWSBLAD O Herdenking der indrukwekkende gevallenen gebeurtenis Vele kleine verkeersfouten en chauffeurs zonder rijbewijs De Kamer van Koophandel op I mei 150 jaren oud Voorzitter Boerenleenbank van Kethel nam afscheid Sportclub voor gehandicapten in oprichting BURGEMEESTER REIKTE HET VERZETSBOEKIE UIT Herdenkingsdienst in de Grote Kerk 75 jonge artiesten in AVRO-auditie Rijnmondhote! in Delftse handen VINK CO. KLACHTEN AT Cf AAR ANNEER Morgen sluit school- voetbaltoernooi Uit liet politierapport Zilveren medaille voor de lieer H. C. Schipper Honkbalprogramma voor zaterdag VOOR DE KANTONRECHTER: Initiatief van lions Club Schiedam 1926 éfËÊËÈl 1966 GROOTSE AUTOSHOW IN SPORT-HAL SCHIEDAM ei I mei ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DONDERDAG 5 MEI 196S Hoofdagcnfschap ea Redactie SCHIEDAM, BROER5VEST 3 - TELEFOON 368091. over bezorging Schiedam: van 18.30—19.30 uur Tel. 265828, Vlaard.dijk 171 b en *s zaterdags van 46 uur SCHIEDAM Dp 2Je Herdenking Gevallenen was gisteravond ondanks het slechte weer toeii weer een indrukwekken de gebeurtenis. Reeds om zes uur begon de Herdenking, nadat men op vele huizen en gebouwen de vlag halfstok had gehesen. Rond zeven uur stelde de stoet zich op en om tien voor half «aiht begon de mars- en terwijl de klokken begonnen te luiden zet te de muziekvereniging „Gusto" treur muziek in en in langzame pas ging de stoet op weg naar het monument aan de Gerrït Verboonstraat. Bij 'net monument hadden de Vannd"!- dragers zich inmiddels opgesteld, terwijl honderden, merendeels jeugdige Schie dammers zich rond de afzelhekken hadden verzameld. De kapel van „Het Leger des Heile". onder leid mg van de kapelmeester A van Guhk. speelde gewijde muziek, tot dat de stoet zich bij het monument had op gesteld, Vijf mannen van de "Binnenlandse Strijdkrachten bei rokken de wacht bij het monument/waarna de kranslegging be gon. Al5 eerste trad burgemeester H. Roelf- soma naar voren, die namens net Gemeen tebestuur zijn krans logde. Na hem volg den vele anderen, alle aangekondigd door dhr v. d. Griend, die bij de Herdenking •de leiding had. Na de burgemeester betra den familieleden van de Gevallenen de weg naar 't monument om bloemen te leg gen. Daarna kwamen vertegenwoordigers van de Stichting 1940-1945. van de Schie damse notabelen, van de NVEPG en ..Voormalig Verzet \Nederlond", van de Oud 6e Bat. S.Gvan het Nederlands Oorlogsgra ven-Comité, van de Schiedam- se Gemeenschap, van het bestuur van VNFG en van andere verenigingen, hon den en scholen. Ook een delegatie Turkse arbeiders legde een krans als bewijs, dat «ij meeleven met de bewogen historie van het lanr! dat hun gastvrijheid verleent Na beëindiging van de kranslegging kon digde om acht uur een hoornsignaal de 2 minuten stilte aan. waarna een krach tig meegezongen Wilhelmus deze Herden king besloot. der 0 De stille stoet trok onder een dak van 0 Een Turkse arbeider legde als blijk van medeleven met om volk een krans bij hel Herdenkingsmonument uur. werk com Gcref DONDERDAG 3 MEI Irene, 10 uur. 2 30 uur en uur: Ver. Nat. Feest- en Gedenkdagen1 filmvertoning. Musis Sacrum: 8 uur Commissie Eurobal. Be vrijd mgsbaJ. »e Rank: 2 uur. Actie Comité Kythera, dans avond. Maenalia Deikcrk Kerk. bijecukoms! BIOSCOPEN Pasage Theater: Viva Maria (14 ïri, 2 en 3.15 uur; ciond. De man m Stan bul fi4 }t>, 2 en S.15 uur. Monopole Theater: 2 uur* Rebel tegen Rome 14 jrj8 uur Dc twee Gladiatoren (14 jri. dond. 2 en 8 uur: De Mongolen <14 jrj. TENT wil s STtT.LINGEN Galerie 0 4: Non-figuratief werk van Wim :»iotz. Galene Wiegman. Popart expositie van inaiu Veraehoor. 11 uur: opening autoshow Vink in de sport hal Margriet. apotheek Gouka. Groeaelaan 127, tel. 258'.'33. regenschermen op naar de Gerrit Verboon straat SCHIEDAM 't Ligt in dc bedoeling niet afgewerkte dec! van het voetbaltoer nooi, dus de wedstrijden van de reserve elftallen van de lagere scholen op don derdagmiddag 5 mei te houden, terwijl het handbaltoumooi voor de lagere scho len zal worden verschoven naar 20 mei, de dag na Hemelvaartsdag. De prijsuitreiking van het schoolvoetbal- en handbaltoernooi zal plaats vinden vrijdag 20 mei te omstreeks vijl uur in de kantine van Hermes DVS. Voorts zal op donderdag 5 mei om 16.00 uur een voetbalwedstrijd worden gespeeld tussen een Schiedams selectie team leerlingen van de Rijks HBS. In Kethel wordt op Bevrijdingsdag om 14.00 uur een voetbalwedstrijd gespeeld tussen leerlingen van de christelijke, open bare en roomskatholicke scholen op het DHS-terrein aan de Schiedamse weg Het aansteken van een sigaret veroor zaakte op de Jan van Riebeeckweg voor enkele duizenden guldens schade. De 36- jarige assistent-bedrijfsleider A. C. Z. uit Rotterdam reed bij het aansteken van een sigaret tegen een geparkeerd staande wagen van de Rotterdamse vertegenwoordiger J. M. op. Beide auto's werden zwaar bescha digd. SCHIEDAM ..Wanneer je een volk zijn trijheid ontneemt, wanneer je een volk vervolgt, wanneer je bepaalde groepen van een volk in concentratiekampen stopt en wanneer een volk bovendien honger lijd dan komt dit volk terecht legen zijn on derdrukkers in verzet". Dit zei burge nt ces Ier H. Roelfsema tijdens een bijeen komst in de- aula van het Stedelijk Mu seum, met deputaties van leerlingen van de 6e klas van alle lagere scholen. Jn deze bijeenkomst reikte de burgemeester, na mens het Gemeentebestuur symbolisch het herin neringsboekje uit: „Volk in ver- L/ SCHIEDAM Een groot aantal aanwe zigen. o w. burgemeester H. Roelfsema. commissaris K. Rijpma, de wethouders P. van Boe hove en W. van Schooneveld de gemeentesecretaris mr. M. J. M. Blok was gisteravond na dc Herdenking bij het monument naar de Grote of Si. Janskerk gekomen, waar door dc Neder landse Vereniging van Ex-Politieke Ge- ■angenen en Voormalig Verzet Nederland een herdenkingsplechtigheid werd gehou den. Pastoor II. M. J. Sfoelinga zei in zijn toespraak, dat dc oorlog bij allen, die hem hebben meegemaakt een litteken heeft nagelaten, en zag als taak voor de toekomst de liefde voor de naasten. Ook drs. R. H. Wlssink voerde het (woord, waarna tot slot van de bijeen komst het Wilhelmus werd gezongen. Muzikale en vocale medewerking werd verleend floor de Harmonie Wilton-Fijen- oort! onder leiding van de neer J. Th- Jansen en het Gem. Koor Arbeiderszang vereniging Excelsior onder 'eiding van Leo Smit, SCHIEDAM. Bij Koninklijk Besluit is aan de heer HCendrik* CComclifO Schip per. geboren op 25 december 1904 wegens langdurige en lrouwe dienst toegekend de zilveren ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau De lieer Schipper viert heden zijn veer tigjarig jubileum bij de Automaatschappïj Vink Co in Schiedam, waar hij thans als chef-monleur werkzaam is. Burgemeester Roelfsema heeft de heer Schipper deze medaille uitgereikt, direct de opening van de automobielshow van de fa. Vink Co. in de Sporthal en wel om eif uur. SCHIEDAM De Schiedamse honkbal teams zijn vorige week zaterdag bijzonder d van start gegaan. Zowel le klasscr ."Schiedam" als DHS in de tweede klasse boekten fraaie overwinningen resp. op CTC en Laakkwartier. Het resultaat is een flinke ruggesteun voor beide teams, die a.s. zaterdag opnieuw in het strijdperk ko men. Voos- ..Schiedam" een uitwedstrijd tegen de SC. Haarlem die in het eerste compg- titietreffen met 31 klop kreeg van Storks DHS -speelt zijn eerste thuiswedstrijd te gen ADO met de wetenschap voor ogen, dat de Hagenaars de vorige week door Ha zenkamp met de cijfers 10—2 werden verslagen. Zondag speelt Schiedam II de eerste competitiewedstrijd op eigen veld met als tegenstander Hazekamp II. drukking en verzet 1940-1945". Maar voor dat hij zover was schetste de Burger\*ader van Schiedam in het kort de geschiede nis van de Germanen en Romeinen, via de 80-jarige oorlog naar de Eerste Wereld oorlog. ..Dan komt de tijd 2918-1939. een tijd. die vredig lijkt, maar de Tweede Wereld oorlog groeit en dan begint in 1940 de don kerste, somberste en verschrikkelijkste tijd in onze geschiedenis. De Duitsers trachtten ons hun politieke leer in te stampen. Een leer. die behelsde, dat het Germaanse ras ver uitstak boven alle an der. Soms werd het de Nederlanders te bar ter deze leer over te nemen en doken on der, Soms werd het de Nerterlaners te var en begon een staking, die dan door de bezetter wc ei* werd onderdrukt. Toen in 1944 het zuidelijk deel van ons land was bevrijd en het noordelijk deel de honger winter inging, vroegen velen zich af; komt er nog ooit bevrijding? Maar die bevrij ding kwam gelukkig wel. Wij moeten er voor zorgen, dat zulke dingen nooit meer voorkomen en daarom houden wij deze bijeenkomsten: opdat wij niet vergeten", aldus de burgemeester. No de symbolische uitreiking van de boekjes werd de film vertoond „Een leger van gehouwen sleen". waarin beelden samengaan met gedichten o.a. van Jan Campert, Anlhonie Donker en Clara Eggink. SCHIEDAM. A. F. R. uit Rotterdam stond woensdagmorgen bij het kantonge recht te Schiedam te-recht, omdat hij met zijn personenwagen een file rechts was gepasseerd. „Ik moest rechtsaf", vertelde R., toen hij voor de kantonrechter stond, „en ik dacht: waarom zou ik het verkeer hinderen terwijl het niet nodig is". „Dat is niet te uwer beoordeling", merkte de kantonrechter, mr_ W. E. van Vloten, op: „ais iedereen maar zo ging denken konden we de verkeersregels wel afschaffen. Bo vendien stond daar ter plaatse «en bord waarpo heel uitdrukkelijk stond: Een file". „Er waren twee •rijbanen", probeerde R. nog, „en ik moest rechtsaf „U bent rijschoolhouder, nietwaar", onder brak 'ie kantonrechter. „Was rijschoolhou der verbeterde R. „Da's maar beter ook", repliceerde die kantonrechter, „want het is r.tiet de eerste keer dat u een der gelijke zaak bij dc hand hebt", „Ik ka tl voor deze zaak geen ontzegging vragen", zei de officier van justitie in zijn rekwisi toor. „hoewel dc verüachte het wel ver diend. zou hebben". Inplaats daarvan eista hij tegen R. '«en boeie van 150 gulden o£ 30 dagen. „Ik vind het bijzonder hoog", zei R„ na dat dc officier zijn rekwisitoor had beëiii digti „Ik moest in de gauwigheid even een boodschap doen voor iemand anders en ik was echt niet van plan het verkeer opzet telijk te hinderen''. „Daar hebben we het", onderbrak de kantonrechter. ..Precies wat u zegt. 3n de gauwigheid - en dat is nou precies wat we in het verkeer niet kunnen gebruiken". Hij veroordeel!3e R. tot een boste van 100 gulden of 20 dagen. Twee verdachten stonden terecht in de zaak tegen de Rotterdammers J. J. II. Z. en J. B., waarvan de een zonder rijbewijs gereden had en de ander zonder rijbewijs had laten rijden in een wagen, waarvan de uitlaat niet deugde. „Ik dacht dat dat mocht", vertelde Z„ „wanneer er ten min ste iemand naast je zit die rijden kaïn". De kantonrechter knikte, „Waar zat de hand rem?", vroeg hij. „Vlak naast het stuur", antwoordde Z. „Het mag alleen wanneer de ander, die rijden kan. onmiddellijk kan ingrijpen wanneer er iets gebeurd en dat kan natuurlijk niet als de 'handrem onder het stuur zit". Dan had Z. er niets meer op t-e zeggen en evenmin B., die toegaf cat de uitlaat kapot was geweest. De officier van justitie eiste in zijn rekwisitoor 75 gulden of 15 dagen voor het rijden zonder rijbewijs en tweemaal 30 gulden of 6 dagen voor het laten rijden en. de uitlaat. „Ik kon", zo besloot hij, „ook nog een vervolging instel len wegens het zen-der rijbewijs besturen, van een defecte auto, maar dat vond ik iets te veel van het goede". B. 2ei de ge- eiste straf voor hem wel wat aan de hoge karit te vinden, hetgeen overigens voor de kantonrechter geen. enkel motief was er iets van af te doen. „Troost u", zei hij ten slotte, „U hebt nog vijf a zes weken de tijd om 1>s betalen". Eveneens aan de hoge kant vond de tweede verdachte de boete. „Ik heb een. schikking thuisgekregen voor 40 gulden", zei Z„ „en nu moet ik er ineens 75 betalen". Het werden er ten slotte toch 40, gelijk aan het voorgestelde bedrag. De Vlaardinger J. S. moest zich verant woorden omdat hij mot zijn wagen met aanhanger een ander had gesneden, tenge volge waarvan een aanrijding was ontstaan. S„ die een der vorige malen reeds daarover was aangesproken, had dit ontkend, waar om de kantonrechter de zaak hali aange houden om ook nog een getuige te horen. Deze vertelde de afgelopen woensdag dat hij met matige snelheid werd ingehaald en dait S. te vroeg naar rechts was gekomen en. dat hij die wagen niet meer had kunnen ontwijken, ondanks krachtig remmen. „Ik heb nog hoornsignalen gegeven", zei hij. „maar dïe meneer reageerde daar niet op". Ook vertelde de getuige dat, toen die wagen eindelijk was gestopt, er blauwe verfsporen op de aanhanger waren aange troffen die van zajn wagen afkomstig moes ten zijn, hetgeen S. ontkend had, totdat de politie had voorgesteld ze chemisch te laten onderzoeken. „Ze zeiden", onderbrak S„ „dat ik niet jarig zou zijn warneer bleek .'dat ze van de andere wagen waren en toen dacht ik: misschien hebben 2e dan toch wel gelijk". De officier van justitie zei in zijn rekwi sitoor dat hij wel wilde aannemen dat S. te goeder trouw was geweest en cat de aanrijding niet was veroorzaakt door be wust wild te rijden. „Maar het is en blijft een ernstige verkeer sf out", besloot hij. Hij eiste tegen S. een boete van 60 gulden of KETHEL Grote belangstelling bestond voor de jaarvergadering in dc Rank van de Boerenleenbank, mede In t'erband met liet aangekondigde afscheid van dc voor zitter, de heer J. C. de Jong. Deze open de de vergadering op de gebruikelijke wij ze. De kassier, de heer J. Sturkcnboom, lichtte de cijfers toe, die hij in een ge- drukt verslag over het financiële beheer ann de leden had toegezonden. Aan spaar gelden is een bedrag van 6.325.202.04 In gelegd. hetgeen over het afgelopen jaar een toename betekent van f 822,000. Het aantal spaarders heloopt thans 2755. Na ruime afschrijvingen op gebouwen, aan- SCHIEDAM Op 1 mei was het 150 jaar geleden, dat de Kamer van Koophan del in Schiedam werd gevestigd. In 181G kwam na de periode van inlijving bij Frankrijk het normale leven weer lang zamerhand op gang en werden bij Konink lijk besluit nieuwe Kamers van Koophan del opgericht, waarvan onderstaande brief gedateerd 1 mei 1816 getuigt: ,.De Kamer van Koophandel en Fabrie ken binnen de Stad Schiedam aan de Hee- ren Burgemeesteren derzelfe Stad. Edele Achtbare Heeren. Daar het Zijne Majesteit onzen geEer- biedigden Koning behaagd heeft bij Hoogsldeszelfs besluit van den 8 October 1815 no. 18 te bepalen, dat er in deze stad Een Kamer van Koophandel Fabrieken. i>t werking zoude worden gebragt en voorts bij besluit ?;an den 20 der vorige maand no. 72 tot Leden van dezelve goed gunstig heeft gelieven te benoemen De Hren Jan Noletvoor den handel op dOostzee. Jan Burgerhout koot den han del op Duilschland. Daniel Visser voor den handel op Engeland. Simon Rijn- bende, -uoor den handel op Frankrijk. Corn. Heerman, voor oen handel op H. Z.Amerika Maxn. v. d, Berg, Simon Maas en Jan Loopuijt v.rf. Branderijen. Daniel Verlouw, voor de loodv:iifabrij- kcn. Zoo rijn allen genoemde Leden met uit» ondering run de Heeren. Jan Nolet en Corn. Heerman welken zich bi) de aan vaarding dier Commissie hebben seEacu- seerf. door den Heer Mr, Jan Bur- gerhoudt bij Een geroepen eit voorts <ils daartoe speciaal door rijn. Excellentie den Heer Stuadsraad Directeur Generaal van Koophandel en Kollen geaulhoriseert en in functie gesteld". De Kamer van Koophandel, die in 1816 door Koning Willem 1 werd ingesteld, was niet de eerste kamer, want op het Ge meente Archief treffen wij een kranten knipsel aan, waarin het volgende coor- komt: ..Bekendmaking van de oprichting van het Schiedamse Committè van Koophan del en. Zeevaard, door onderscheidene Handeldrijvende Burgers. Readers In schepen, mitsgaders Assuradeurs binnen de Stad Schiedam en tot leden van het zelve verkozen: de Burgers Jan Nolet, Jan Veriouw, Ary Prins, Adrianus Meijer, B, J. Pielat van Bulderen, en Theunis Heu- Ic'\ In drie hoofdstukken werden de werk zaamheden van het comité geregeld. De ze drie hoofdstukken hadden de volgende titels: „Van de Wijsen der Verkiezing", „Van de Werksaaraheden" en „omtrent de Goedmaking der Kosten en het salaris der Leeden". In de volgende jaren kwamen inderdaad vele gevallen voor, waarin of het Commit- ié zelf met een plan bij het stadsbestuur kwam of zijn advies door de overheid werd gevraagd. Zo was er een kwestie over de vestiging van een Schiedams pak huis in HelLevoetsluis en de personen die met de leiding daarvan zouden worden belast. Begin 1803 kwam aan het bestaan van het comité een einde. In hel landelijk re glement voor de rechterlijke macht werd bepaald, dat er naast een „Kamer van Schepen'' ook een Kamer van Koophan del, Assurantie, Averij en Zeezaken zou komen. Deze Kamer van Koophandel werd op dezelfde dag als de Schepen Ka mer op 28 februari 1811 ontbonden. Toen zich na de periode van inlijving bij Frank rijk langzamerhand het normale leven herbegon, werden bij Koninklijk Besluit nieuwe Kamers van Koophandel opgericht Het schrijven waarbij de Schiedamse Ka mer in het leven iverd geroepen hebben wij in de aanhef geciteerd. vulling reserve en reserve belastingen re sulteerde een winst van f 12.824.31. De to tale omzet heeft in het afgelopen jaar de GO miljoen ver overschreden, waardoor een uitbreiding van het personeel noodzakelijk wordt. Bij de rondvraag kwam uit de vergade ring duidelijk naar voren dat de Boeren leenbank voor de boer algemeen onmisbaar werd geacht en dat men waardering had voor de uitbreiding der verschillende bank- facilitelten. In de plaats van de scheiden de voorzitter, de heer J. C. de Jong werd de heer P. A. Fransen gekozen, terwijl de heer-A. F. van Noordt werd her kozen. De voorzitter sloot hierna de ver gadering met de wens, dat onder de nieu we voorzitter de samenwerking tussen bank en leden even prettig zou mogen zijn als zij geweest is. De heer M. Hoogerbrug- ge, lid van het bestuur, dankte de schei dende voorzitter voor de prettige wijze, waarop hij nu reeds 27 jaren zijn functie vervuld had en voor hetgeen hij in die tijd belangeloos voor de Bank heeft gedaan. Hij sprak de hoop uit, dat de heer De Jong, nog vele jaren getuige zou mogen zijn van de voortdurende groei van de Bank en bood hem als aandenken een pols horloge aan. Tevens deelde hij mede, dat de Centrale Bank te Eindhoven de heer De jong heeft begiftigd met de zilveren erepenning voor de in de afgelopen jaren bewezen diensten. Ook de kassier, de heer Sturkenboom, sprak mede namens zijn medewerkers de heer De Jong toe, hem dankend voor de plezierige samenwerking. Hierna bleef de vergadering nog enige tijd gezellig bijeen onder het genot van een feestelijke dronk. De heer Schilperoord uit Schiedam luisterde de avond op met mu ziek op zijn elektronisch orgel. 1 12 dagen. Mr. "Van Vloten maakte hier tea slotte 50 gulden of 10 dagen van. Zonder rijbemij* F. E. V. uit Schiedam verscheen woens dagmorgen voor het hekje omdat hij zon der rijbewijs gereden had met een wagen waarvan het stuur niet deugde. „Dit was de tweede maal, is het niet merkte de kantonrechter op. V. knikte. „De eerste maal heb ik geschikt", zei hij. Verder voer de hij weinig tot zyn verdediging aan, maar beperkte zich tot de erkenning vaa de feiten-. De wagen was naar de sloop gebracht, vertelde hij, gelukkig zonder dat hij cr al te veel schade door geleden had. „Ik ben er niet gerust op", zei de officier van justtie, „dat de verdachte niet weer achter het efcuur kruipt „Tegenwoordig heb je voor vijftig gulden al een auto". Hij eiste tegen V. straffen van 100 gulden of 20-dagen, 40 gulden of 8 dagen en een voorwaardelijke hechtenisstraf voor de tijd va 7 dagen. Mr W. E. van Vloten deed hier ten slotte nog 50 gulden van af. Heel vlot verliep de zaak tegen de Vlaardtoger J. B„ die het inhaalverbod had overtreden. „Tls zo", zei hij, nadat de kantonrechter de dagvaarding had voorge lezen, „het. is gebeurd, maar eigenlijk", zo vervolgde hij, „had ik gedacht dat ik een schikking zou kunnen krijgen, ik heb er de agent ten minste om gevraagd", „Die dingen kunt u niet vragen", wees mr Van Vloten terecht, „die worden alleen aange boden door de officier, tenzij u eigener be. weging de hoogst mogelijke straf vraagt", „O", zei B. „In dit geval", onderbrak zachtjes mr. G. G. Abebi, „is het hechte- nis". „Dan liever niet", weerde B. af, „dan maar liever geen schikking". Het werd voor hem twintig gulden, te vervangen by gebreke van betaling of verhaal door vier dagen hechtenis. Het kan dus nog altijd. SCHIEDAM De AVRO houdt vrijdag in Irene een auditie voor jonge beginnen de amateur- en beroepsartiesten uit Schie dam en omgeving met aansluitend een auditie op zaterdag 7 mei. Vrijdag begint de proef om 7 uur n.m, en zaterdag wor den de artiesten gehoord ven 9 uur 's morgens tot 2 uur 's middags. De be oordelingscommissie bestaat uit de heren Eric Krans, Tibor von Benkhard, mr. H, van Overveen, W. F. Jansen en mr. Harm Smeder, elk voor hun eigen afde ling. Voorts hebben in de commissie zit ting de heer Bram van Erkel, hoofd van de afd. Jeugduitzendingen van het Tele visiebedrijf en de heer Tom Erich. Aan de beoordeling onderwerpen zich ruim 35 Schiedamse jongelui, w.o, enkele beat- groepen en duo's (Grut. The Madman, ThéjThunderbirds, The Sharks, The Fab en The Trifids). Verder een stuk of tien Rotterdammers, enkele Viaarcüngers en Hagenaars. Geslaagde kandidaten komen zoals bekend in aanmerking voor opne ming in een radio- o£ televisieprogram ma. Schiedams jongste aanwinst op Horeca- gebied het Rijnmondhotel met zijn vijftig bedden, dat op 3 december j.l, feestelijk werd geopend, is reeds weer in andere handen overgegaan. Het is aangekocht door de heren C. Koreneef en H. J. Zijl mans uit Delft, laatstgenoemde eigenaar van het Restaurant Princenvloot. Hoe het bedrijf, dat behalve hotel ook restaurant, dancing en kegelbanen omvat, in de toe komst zal v/orden gedreven is nog niet bekend. De nieuwe eigenaren, die in Delft bekend zijn wegens hun goede keuken en hun service, zullen wat meer de nadruk willen leggen op dit deel van de onderne ming, maar 2ij realiseren zich, dat de be hoeften in dit gebied heel anders liggen dan in Delft. Een dynamische aanpak ligt in de bedoeling, maar men wil zich voors hands terdege vergewissen, van de uitwer king die de opening van de Sporthal en de openstelling van de Horvathweg voor het Rijnmond hotel heeft. Op zaterdagmorgen 14 mei zal in de Sporthal voor gehandicapten een demon stratie worden gehouden, waarbij getoond zal worden waartoe gehandicapten op sportgebied in staat zijn en hoeveel vreug de zij aan sport en spel kunnen beleven. De bijeenkomst begint om 10.15 uur en daarna zullen gedurende een half uur ach tereenvolgens een zLt-volley-balwedstrïjd, tafeltennis en een rolstoel basketball-wed strijd worden gespeeld met een kwartier pauze. Tot slot tm 12.45 uur een brood maaltijd Het initiatief tot deze demonstratie gaat uit van Schiedams Lions Club, die er naar streeft te komen tot oprichting van een sportclub voor gehandicapten. Op zater dagmorgen 21 mei zal in gebouw Irene, aanvang 1Ü.30 uur een vergadering gehou den worden, waarbij, indien zich voldoen de belangstellenden melden, een afdeling Schiedam van de Nederlandse Invaliden Sportbond zal worden gevormd. De Lions Club, di ein de nieuw-geopen- de Sporthal een goede mogelijkheid ziet voor zo'n sportclub, nodigt een ieder, die belangstelling beeft, uit om demonstratie en vergadering bij te wonen. Voor de sport-ochtend kan men zieli heden nog melden bij de heer E, van Orame, Prins Bernhardlaan 92, tel. 253204, o.a. met op gave of men wel of niet afgehaald wenst te worden. SCHIEDAM - VLAARDINÖEN Bezoek onze Jubileum-show MEER DAN 70 MODELLEN FORD TAUNTS FORD U.S.A. MUSTANG -MERCURY LINCOLD BESTELWAGENS EN TRUCKS Openingstijden: Donderdag 5 mei van 13 tot 22 uur. Vrijdag 6 mei van 10 tot 22 uur. Zaterdag 7 mei van 10 tot 22 uur. Zondag 8 mei van 10 lot 22 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1966 | | pagina 2