iöTTEHDAMSCH NIEUWSBLAD FW Bad Groenoord heeft volop plannen voor het komende kroonjaar Iii augustus de bassins met aardgas verwarmd mmm Tafeltenniskampioenschappen startten in De Vijfsluizen Handhal-derby werd een rustige ontmoeting 2 BANKWERKERS Prins Rudi en de Toverstaf voor jeugdige NCB-leden Orgel in Oud-Katholieke Kerk voor eeuwfeest gevierd KLACHTEN Tweede lustrum met veel attracties Mag er weekend voor de korfballers Burgerlijke stand AT Cl AAR. Mis voor. zielsrust van Mgr. Bekkers Bewogen jaar voor Geref. Ziekenzorg Uit het politierapport Sursum Corda won NCRV-prijs 1964 Vrouwenbond JNVV ..Erreljee" sluit toneelseizoen Onder de invloed achter het stuur Geen doelpunten bij WIK-Postalia Derde zege GEMEENTE SCHIEDAM Wie DE KLEINTJES Pi-ijzen en een (lansje VI. LTC Sloopwerk Broersvesl is begonnen In gemeenteziekenhuis zeven geslaagde zusters KOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD - DINSDAG 10 MEI 1966 Hoofdagentschap en Kedactic: SCHIEDAM, 9HOERSVEST 3 - TELEFOON 268091 over bezorging Schiedam: van 18.3019.30 uux Tel. 265828, Vlaard.dijk 171b en 's 'zaterdags van 4—6 uur SCHIEDAM. Het Openlucht Zwem bad Groenoord ja at thans het tiende jaar van zijn bestaan jn en a'it seizoen xal zich onderscheiden door een bel og- rijke verandering; Besloten is, gelijk wij enkele maanden geleden reeds hebben aangekondigd# om het water der bassins kunstmatig te verwarmen, zodat ook op koude dagen, meer in het bijzonder in het voorseizoen, kan worden gezwommen. Bad Groenoord is hiermee niet het eerste open- luehtbad in Nederland: er zijn reeds vele plaatsen voorgegaan, waaronder Soest en Heemstede, Groningen, Boksmeer, Zwijn- drecht en nog enkele andere. Zoals be kend zal aardgas voor deze verwarming worden gebruikt. In een seizoen zal er ongeveer, ÏOO.QOO m3 voor nodig zijn. Het plan maakt een investering v,an 50.000 gld. noodzakelijk. Bij partikulieren heeft men daarvan 30.000 gld. kunnen lenen; het ontbrekende wil de gemeente aanvullen uit de gemeentelijke reserve. Maar dat is dan ook het enige dat de gemeente hierbij kan doen. Nodig is een gasgene rator van een nieuw systeem, met auto matisch geregelde bediening en verbran ding onder water. Het apparaat wordt be neden in de machinekamer geïnstalleerd en het water kan er mee op een tempe ratuur van ongeveer 2l gr.C worden ge houden. De bedoeling is hiermee het zwcmscizoen te vervroegen, zodat Bad Groenoord het volgend jaar al op 1 mei kan worden geopend. De installatie zal vermoedelijk eerst in juli of augustus kun nen worden geplaatst. Wij vernamen deze berichten tijdens een conferentie aan. de vooravond van de ope ning van Bad Groenoord. Wij hoorden daajbïj ook, hoeveel succes dit Openlucht Zwembad heeft. Dit succes blijkt b.v. uit de cijfers omtrent de voorverkoop, waar mee men in 1957 een aarzelend begin maakte: toen gingen er 361 seizoenkaar-' ten-in voorverkoop, het jaar, daarop 1195, vervolgens 1839 en 2013 om in het slechte seizoen van 1961 in te zinken tot 1770. In 1962 Hvas het cijfer 1846 en sedertdien steeg het in snel tempo van 1939, via 2469 en 3053 tot 5085 in dit seizoen. In geld wLL dit zeggen dat de inkomsten uit de voorverkoop stegen van f 3700,- in 1937 tot 37.200,- in. 196B. Vooral de gezinsabon- «ementcn, waarmee in 1963 is begonnen, hebben daartoe belangrijk bijgedragen. Gc-zinskaarien kosten in voorverkoop 36 gld. en naderhand tijdens het seizoen f 40,-. Dit jaar zijn er 5i0 gezinskaarten uitgereikt. Het grootste gezin bestaat daar. bij uit een stel ouders met 18 kinderen, Ma ar gemiddeld is het aantal zes perso nen per gezin. Belangrijk is het grote aan tal abonnementen uit Tuindorp Kethel en Groenoord, die het Zwembad om zo te zeggen vlak voor de deur hebben, maar ook uit Rotterdam komen er heel wat: dit jaar 2000, dat is 7 tot 8 "pet. van het totaal. Het aantal bezoekers is in de ne gen jaren sedert 1957 tot 1.913.814 opge lopen. In 1962 was hel laagste cijfer t.w. 148.304, in 1064 had men het drukste sei zoen met 314.660 bezoekers. Het ligt in de bedoeling de tweemiljoenste bezoeker met een geschenk en een huldiging te verrassen. Ook verder wil men, naar ons de heer A. Sluyters wist te vertellen, dit jaar met zijn tiende seizoen voor Bad Groenoord, met een paar bijzondere feestelijkheden vieren. Bij elk jeugdaboniiemem wordt een speldje uitgereikt met een zeeleeuw tje en een. aanduiding van het tienjarig bestaan. Deze speldjes komen op 15 juni a.s. Een kadootje krijgt de persoon, die het oudste officiële Nederlandse zwetndi- SCHIEDAM. De korfbaloogst van on ze plaatselijke korfballers is nog kleiner geworden dan we aanvankelijk verwacht hebben. Er zijn slechts vijf wedstrijden gespeeld. Succes 2 behaalde daarvan de beste resultaten door uit van Spangen 4 te winnen mei 4—1. De Succes-junioren verloren met 6—3 van Ons Huis, eveneens in een. uitwedstrijd. O.D.I. ,2 trok naar Nieuwer kerk cn verloor daar m«et 53. De Schiedam-aspiranten zorgden voor winst. Schiedam—MM.O.N. c werd 20 en Ons Huis e—Schiedam c 00. Geboren: Esther B. d.v. W. F. Schro der en S. Cohen. Marti nu s G. r.v, M. H. Bruijn en M. G. Maurits. Geboren: Désiréc dv M. C. Plandsoen en J. van Papering, Antonius zv H, J. Jeup en «I. Snijders; Pablo M zv J. P. van der Stap en H. A. M. de Wilt; An tho rn;: B_ J. dv J. Plugge en E. van Wezel. Gehuwd: B. Jongste 19 jr.en H. L. Rib 22 jr. B. C. Wens voort 24 jr. en C. G. Bur ger IB jr. E. A. van Hemmen 22 jr. en M. V. Almazor Lamarea 20 jr. C. Avezoat 2Q jr. en E. B. T. H. de Boer 22 jr. P. Cath 22 jr. en W. G. de Mos 20 jr. J. PJanije 24 jr. en M. Louis 24 jr. W. H. K. Köss 29 jr. en M, W. J. van der Beek 18 jr. G. J. van den Berg 28 jr. en G.L. M. van der Heiden 20 jr. Overleden: H. Pieterson 62 jr; W. P. Schenkel 66 jr; A. Muis 77 jr; G. Baars wed. van W. Temp er man 77 jr. DINSDAG 10 MEI Monopol c: 8 uur: Schledamse filmkring ,,Eao- cliti a urgosolo". Arcade, 8 uur: Contact Ned. Boud van Vogel liefhebbers. 8 uur; St. Eloy. Irene: 8 uur: SGP vergadering. 8 uur; vergadering Tropica. Sporthal: 7.31) uur; zaaivoetbaltoernool. WOENSDAG 11 MEI Passage Theater: 8 uur: Orpbeus, galacoocert, Chr. Söc. Bel.: 8 uur: Schied. Fotoclub: co«- tactavonti. Musis Sacrum: 8 uur: Geron, toneelavond- BIOSC0PE.V Passage Theater: 8.-15 uur: De man van. Istan bul c 14 Jr). Monopole Theater: De Mongolen {14 jr). TENTOON STEI.LlNGfcN Galerie 0 4: Non-figuratief werk van VVbn JVfotz. Galerie Wiegman. Popart expositie vaa inald Verschoor. Sporthal Margriet: Autoshow Vink. APOTHEEK Jansen. SvvarnmerbamstcseJ 41, tel. 26-19 17. SCHIEDAM. In de belde kerken van de parochie St. Johannes de Doper, aan de Lange Haven en aan de Mgr. Nolens- laan zal donderdag te 19 uur een gezon gen mis van Requiem worden opgedragen voor de ziele rust van Mgr. Bekkers. SCHIEDAM De gereformeerde ver eniging voor Ziekenzorg en Maatschappe lijk Werk te Schiedam heeft een jaarver slag gepubliceerd. Daarin lezen wij, dat een der wijkverpleegsters, mej. Zr. L. Keizer, na vele jaren hier te hebben ge werkt, een soortgelijke functie in Arnhem heeft aanvaard. In de vacature is niet voorzien; Zuster C. de Langen-Fuijkschol (Ie andere wijkverpleegster,is er in ge slaagd voor het wijkwerk en de arbeid op de bureaus voor zuigelingen en kleu terzorg een aantal voormalige verpleeg sters te interesseren en het werk zo toch aan de gang te houden. Dat werd moei lijker. toen in juli-augustus van het vo rige jaar in Kethel een nieuw zuigelingen en kleuterbureau werd geopend, ingericht in het gebouw van het Gtoene Kruis, afd, Kethel. Tijdens de zittingen is hier Zr. de Langen aanwezig, die het dientengevolge wel extra druk heeft gehad, waarvoor het •bestuur zijn erkentelijkheid uitspreekt. De samenwerking met het Groene Kruis Kethel is uitstekend. Per 1 januari 1966 heeft Zuster Y, J. Krul de functie van Zuster Keizer np zich genomen. Het magazijn voor vcrple gin gsm aton aal is zoals bekend overgeplaatst naar do familie F. Fonk, Lange Haven 5. Het bleek echter nodig nogmaal te verhuizen, hetgeen dan in 1966 is geschied. Thans is het depot ondergebracht bij het Witgele Kruis. Nieuwe Haven 21. Ook de gezins verzorgster Zuster A. Meulstee-Metselaar is na drie jaar arbeid in Schiedam naar elders verhuisd. Het totale aantal gezins verzorgsters en helpsters bedroeg ultimo 1065 elf- Per 1 september I9B5 is mej. T de Boer als maatschappelijk werkster- leidster gezinsverzorging in dienst getre den. ploma kan overleggen en ook de perso nen. d:e alle seizoen abonnement c-n van Groenoord heeft bewaard en nog kan over. legger., zal een herinnering in ontvangst kunnen nemen. Voor kinderen wordt een verkleedpartij geo; gamseerd. voor de kleu ters een ballomvedstrijd. Verder komt er eer. hindernis-zwemfeest met allerlei at tracties op touw gezet. Meisjes tot 20 jaar zullen kunnen meedoen aan de ver kiezing van Miss Groenoord, waarbij het niet gaat om de mooiste, maar om hét aardigste zwem sier tje. Natuurlijk zal de avond kunstzwemmen niet ontbreken: op vrijdag 12 augustus zal de Show-ploeg van BZZ uit Zwolle fïguurzwemmen op muziek en met lichteffecten. Zaterdag 13 augus tus is er een waterpolotournooi. waaraan zullen medewerken ploegen van Neder land-B, het nationale team van Zuid-Afri ka (opererend onder de naam Springboks), Nederlands Jeugd zevental en als vierde groep vermoedelijk uit Begië of Duitsland. De vierjarige Johanna Paulina v.d. Touw is op de Parallelweg aangereden door de op scooter rijdende 21-jarige schoonmaker C. F. S. Hel meisje stak plotseling over van achter een geparkeer de auto. De scooterbestuurder week uit naar echts., maar raakte het meisje nog net. zodat het kwam té vallen en met hoofd- en beenwonden per taxi naar de Dr. Noletstichting moest wordeu gebracht. C. F.'S. reed bij het uitwijken over een steen en kwam te vallen. Veertig overtreders van de maximum snelheid zijn dit weekend geverbaliseerd bij een verkeerscontrole op de voornaam ste autowegen. Op de Burg. v- Haaren- Jaan waren het er vrijdag 13, zaterdag 7 en zondag 18. op de Rotterdamsedijk wa ren het er zaterdag 18 en op de BK.-laan. zondag 7. Op deRotterdamsedij-k reden enkele wagens meer dan 80 km. Een aanrijding deed zich voor op de BK.-laan bij het Rubensplein. Een auto, bestuurd door de 21-jarige varensgezel F. P. G. uit Vlaard'mgen, reed richting Vlaar- dingen. Op het Rubensplein slipte de wa gen, "hij maakte een slag van 180 gr. en botste tegen de stilstaande wagen van de 48-jarige schoenreparateur J. C. M. van R, Beide wagens werden beschadigd. Zes van deze vlammen waren gister avond in de nieuwe wijk Groenoord te zien. De vlammen brandden op de laatste restjes stadsgas i?i de leidingen. Deskun digen vande Technische Bedrijven kij De gezamenlijke kinderkoren van en on der leiding van Jo Mulder hebben zater dagmiddag in de grote zaal van gebouw Triangel de kinderoperette ..Prins Rudi en de Toverstaf* opgevoerd. De jeugdige toehoorders bestonden uit de kinderen van de leden van de plaatselijke afdeling van de NCB (Ned. Chr. Bond van Werkne mers in de Hout- en Bouwnijverheid De voorzitter van deze bond, de heer M. Zoutendijk opende de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze cn sprak het wel komst woord. Alvorens Jo Mulder met haar koren optrad werd de jeugd er aan herinnerd dat deze dirigente kortgeleden met koninklijk goud was onderscheiden. Dit wérd door allen goed begrepen en een spontaan applaus was de reactie van de NCB-er-tjes, van wie enkele van hun ouders waren vergezeld. Dat de opvoering van de kinderoperette een succes werd bleek uit de aandacht ken aandachtig naar de kleur van de j waarmee het werd ontvangen en niet vlam. Geheel rechts een man met een j minder uit het slotapplaus. Alle kinderen ipntkie-tölfcie werden in de pauze op limonade onthaald cn toen zij naar huis gingen werden zij bovendien met ijs verrast. Het bestuur van de NCB, dat vorig jaar voor het' eerst een soortgelijke operette eveneens door de kinderkoren van. Jo Mul der liet opvoeren, blijkt daarmee een goe de slag te hebben geslagen. De zaal was weer heel goed bezet en de kinderen stel len een operette meer op prijs dan de St. Ni col aasbij eenkomsten, die daardoor zijn te konten vervallen. Negen wedstrijd tafels stonden maandag avond opgesteld in de sporthal van het •sportpark De Vijfsluizen waar dc Vlaar- dingse Ta fel tenniskampioenschap pen wer den geopend met de voorronden in de eer ste en derde klasse. Er is fel gestreden, maar sportief en dat is altijd een prettig geluid. Niettemin maakte de vereniging URTTC geen al te beste indruk. Tevoren Was overeengekomen dat de deelnemende verenigingen beurtelings de tafels zouden opzetten en wegbergen, maar vier van de zes URTTC-ers trokken 2ich daar niets van aan .en name» vroegtijdig de benen. In poule 1 van de eerste ktasse zag het er naar uit dat Pattiapon en Mud de zich voor de finale zouden klasseren, maar Mudde bleek te hard van stapel gelopen te zijn want na 3 overwinningen ging hij tweemaal ten onder. Pattiapon werd win naar van deze poule met 5 punten, ge volgd door Th. Jansen, die zich als twee de klasseerde en ook vrijdag in de 'finale zal uitkomen. In poule 2 was Ton SloJk heel goed op dreef en eindigde bovenaan- Met hem plaatste zich ook R. W. P. Jan sen voor de finale. In de vier poules van de derde klasse moest nog harder worden gestreden om dat daarvan steeds maar één speler zich voor de finale kon klasseren. De vier, die zich plaatsten waren De Jong, Bra- O [N bet eerste van de kleine reeks or- de weelde die Saint-Saens voor de geest ber, Hoogendam cn Meeldijk, die alLen 4 punten voor zich lieten noteren. In de klassen 2. 4 en 5 kan ook slechts één speler over gaan naar de finale. Al le wedstrijden worden gespeeld volgens het systeem ..best of three". Bij een ge lijk aantal setpunten beslist hel aantal te gen gescoorde games, terwijl in het uiter ste geval een beslissingswedstrijd zal wor den gespeeld. Alle wedstrijden zijn voor het publiek toegankelijk. Geen voorrang verleende de 46-jarige vrachtautochauffeur B. B. op de hoek van de B.K-!aan-Fenningblaan afin de 16-jari- ge bromfietsrijdster A. H. H. Hij reed het meisje omver, dat met een gebroken sleu telbeen en een hersenschudding in de dr. Noletstichting is opgenomen. De vracht autochauffeur had niets van het ongeval gemerkt en. is doorgereden. Een portemonnee met 56,- heeft de hoer G. J. v. S. dezer dagen laten liggen in een telefooncel in de Nieuwe Mans straat. Tot dusver heeft 2ich niemand bij de afdeling gevonden voorwerpen gemeld. [at de kan3 groot is dat het geld in handen van een oneerlijke vinder is be land. gelconeertea, waarmee de onlangs op gerichte „Schielandkring" de aandacht van het Schicdam.se publiek vraagt, heeft maandagavond in de Oud-Katholieke Kerk de organist der Kerk, Sc hade van Wes trum, tevens de gelegenheid aangegrepen het 100-jarig jubileum van het orgel, dat op 15 april 1866 is ingewijd, te vieren. Het orgel, hoezeer ook van een toenter tijd gerenommeerde bouwer, is in de eer ste plaats, getuige zijn beperkte dispositie, bedoeld geweest alg instrument ter onder- steuning van de'eredienst, hetgeen de or ganist bij de samenstelling ook van een beperkt programma voor problemen stelt# Doch Schade van Westrum, zijn instru ment door en door kennende, heeft door een intelligente programmakeuze, waarbij stukken van Fasolo, Sponga, Cabanilles, wiens Tiento II zelfs uitstekend aansprak, uit een ver verleden werden opgediept, het bezwaar van dc beperkte mogelijkhe den weten te verkleinen, ook door een rustig en ritmisch .zeker spel en een stijl volle keuze van de registers. Na hat Alia Marcia van BattishilK volgde in Hasslers Fantasie eigenlijk het hoogtepunt, omdat hier zowel de compositie als het orgel, clank zij het spel van de organist, het bes te met elkaar in evenwicht waren. Hier was sprake van de contrasten tussen beide klavieren, en de bouw van een climax, zoals die de componist voor ogen moet hebben gestaan. De Aria voor orgel van Flor Peeters, waar in de begeleiding iets van de harmoniek van de eigen tijd klinkt, vraagt echter wel een wat meer „romantisch" instrument, al wist de or ganisi dit bijna te verbloemen. Dat Saint-Saens, gewend aan de praal en de pracht van de rijke Cavaillé Coil orgels, 2ijn Prélude et Fugue op. S3 nr. 1, waarmee bet concert werd beëindigd, ook voor een andèr type instrument moet hebben gedacht, was dan ook te horen, doch des te bewonderenswaardiger mocht dan het resultaat aandoen, omdat iets van zwéeifde, in dit beseheiden kerkgebouw te horen was, al streefde Schade van Wes- trum zeker niet een op virtuositeit toege spitste reproduktie na. Met medewerking van Digna Schade van Westrum, wier aitblokfluit niet altijd even gewillig was. doch die de melocHek tot leven bracht, en de celliste Elly Zoom- mermeijer vertolkte de organist nog een bondige sonate van de in 1720 overleden Servaas de Koning, waarbij het samen spel iets geacheveerd er had kunnen zijn. Inderdaad js musiceren met een orgel ech ter altijd een extra opgave. In het geheel van dit programma, dat zich buiten rle af getreden paden bewoog, was het echter een passend middenstuk, waarvan de vrij •goed bezette kerk zich zeker een goede in druk kon vormen. En ten slotte had men gehoord wat een bescheiden honderdjarig orgel nog kan pres ter en teren. Ad- Int. Eerst dezer dagen ontving Sursum Cor da bericht van de NCRV, dat zij de prijs heeft gewonnen voor de beste radiouit zending door amateur-harmoniekorpsen in 1964. Welke bestaat uit een geldprijs. In de loop van dit jaar komt het bericht af, welk korps winnaar in 1965 is ge weest. Dat jaar verzorgde Sursum Corda reeds een concert voor de NCRV. Op vrij dag 13 mei volgt het 2e optreden, 's Avonds van 6.35—-6.55 uur. Met als pro gramma: I- Mars Arbedo van Meister: 2. Kleine klassieke ouverture van Van Lijn schoten; 3. Scènes jurassiennes van Scho- vi en 4. Prelude en dansen van De Fesch, arrangemnent Den Arend. Deze uitvoe ring staat in het kader van een uitzen ding van concourswerken, in samenwer king met de Ned. Federatie van Chr. muziekbanden. Sursum komt in de bonds- coneoursen in de hoogste van de 7 afde lingen uit; de superieure afdeling. Onder het 5-jarige dirigentschap van Beerd Boerman kon Sursum Corda noteren: vier maal een Ie prijs, waarvan eenmaal met lof der jury tijdens het jaarlijks bonds- concours. Steeds in dc hoogste afdeling en vaak met het hoogste aantal punten. Er werden diverse radioconcerten opge voerd en Sursum trad op in het kader van bet Holland-Festival, waarbij zij de Ncd. Federatie van Chr. muziekbonden vertegenwoordigde. Een organisatie, waar 400 koren en 15.000 leden bij zijn aan gesloten. De afdeling Vlaardingen van de Vrou wenbond NW besluit dinsdag. 17 mei. het winterseizoen met een bijeenkomst in zaal Excelsior, waar mevr. F. Versloot- van Rossen iets komt vertellen over de strijd tegen dc luchtverontreiniging- Men begint om tien uur 's morgans; 's mid dags wordt ook een amusementsprogram ma uitgevoerd. Na een druk bezet winterseizoen gaan de meisjes en jongens van de toneel- en operette#roep ..Erreljee" dit seizoen be sluiten me: een gecombineerde toneel- en muziekuitvoering. Er komen twee to neelstukken op de planken nl. ..Rovers en Juwelen", gespeeld door de allerjongsten van de groep en ..Het pad langs dc ri- ,ïer". uit te voeren door de ouderen. Laatstgenoemd stuk werd enige tijd gele den door de radio als hoorspel uitgezonden Tussen de bedrijven door zullen enkele groepen en solisten hun talenten op mu zikaal gebied tonen en dat gaat allemaal gebeuren vrijdagavond» acht uur. in zaal Excelsior. De Rotterdamse Politierechter heeft de 32-jarige fabrikant P. v. d. H., uit Vlaar- dingen vier weken gevangenisstraf, zome de een jaar en vier maanden intrekking van hel rijbewijs opgelegd, dit laatste con form de eis van het O.M. Op 19 februari j.l. is v. d. H. toen hij met een door hem bestuurde auto enigs zins slingerend over de Nieuwe Binnen- 'eg te Rotterdam reed aangehouden. De politie stelde vast dat v. d. H. enigszins beschonken was. Ter zitting gaf v. d. H. toe, dat hij die avond zes a zeven glazen cognac had gedronken alvorens te gaan rijden. Het O.M. had tegen v. d. H., die in 1963 wegens een soortgelijk misdrijf was ver oordeeld, drie weken gevangenisstraf ge- eist. Helaas heeft WIK zijn veld meerder heid tegen Po sta li a door een onmachtige voorhoede niet in de zo noodzakelijke zege kunnen uitdrukken Dc Wikkers moesten met een puntloos gelijkspel ge noegen nemen, waardoor zij weliswaar een punt van hun. achterstand inliepen, maar toch op de laatste plaats bleven gekluisterd. Welgeteld heeft de WIK-aan- vai drie schoten op het Postaliadoel afge vuurd. Voor het zeer harde schot van A. Jansen moest de Postaliacloeiman een spectaculaire redding verrichten, om zijn doei schoon te houden. En voor het schot 1 van linkshalf Verhoogh had hij de hulp van het houtwerk nodig, waarbij de bal de kruising trof. De kans van de dag voor een doelpunt werd door achterspel er Ab Dries gemist. Een wegens hands toe gekende strafschop schoot hij recht op de doelman af. Zowel voor als na de rust was WIK sterker. Maar het aanvalsspel was veel te doorzichtig en van tempo gespeend om de sterke achterhoede van de gasten tot capitulatie te kunnen dwingen. En als laatste hinderpaal vonden de Wikkers steeds do voortreffelijke Postaliarloelman op hun \veg. De laatste 5 minuten zette WIK een wanhoopsoffensief in om de zo zeer begeerde zege af te dwingen, maar de voorhoede bleef onmachtig. Bij de dienst van Gemeentewerken, afdeling Technische Werkplaats is plaatsingsmogelijk-i heid voor: voor het onderhoud van bruggen, sluizen en andere werkzaamheden in genoemde werkplaats.! Salaris voor 26-jarigen en ouder, afhankelijk: van ervaring en leeftijd, van f 655,51 tot f 747.— i per maand, exclusief vakantietoeslag. A.O.W.-j premie voor rekening van de Gemeente. j De Gemeente Schiedam is aangesloten bij het) I.Z.A. Zuid-Holland. In bepaalde gevallen kan gebruik worden gemaakt van studiekosten-ver goeding en ambtenarenspaarregeling. Eigenhandig geschreven sollicitaties onder ver melding van opleiding, leeftijd, ervaring, enz. binnen 14 dagen in te zenden aan de directeur. Korte Haven 33. iiimiiiiiiiiiimuiinmumiiiiuiiHiniiiimiiiii steeds eert is bet succes altijd weerd SCHIEDAM Het weckend is voor de Schiedamse Handballers met wisselend re sultaat verlopen. De dames van DWS be haalden de volle winst op Dynamo, even als het tweede DWS-herenteam in de der by tegen UVG. De dames van UVG kon- de» het niet bolwerken tegen Eridos, even min dc heren van DWS tegen Roda. Dc Schiedamse derby UVGDWS 2 is een rustige ontmoeting geworden, waarin het al spoedig duidelijk was dat de Blauw-Wit ten over dc beste papieren be schikten, De UVG-ers hebben zich niet laten intimideren, maar kwamen toch tc veel routine tekort om de meer ervaren DWS-ers op de knieën te krijgen. Na een 25 ruststand, werd het uiteindelijk een 510 overwinning voor DWS,' De dames van UVG hebben hut» meer dere moeten erkennen in het Haagse Eridos. dat van meet af het heft in handen heeft genomen. Zowel aanvallend als verdedigend was UVG niet best op dreef, wat tot gevolg had dat er te veel gaten in de toch al niet sterke verdedi ging vielen. Voor rust liep Eridos gelei delijk naar een 03 stand. In de tweede helft was er aanvankelijk een lichte op leving in het Schiedam be team. die re sulteerde in een doelpunt dat de eer red de. Maar hierna bleef alle kruit verscho ten en behaalden de Haagse dames een 1—6 overwinning. De dames van DWS waren op bezoek bij Dynamo in Rotterdam en hebben zich op gemakkelijke wijze naar een overwin ning kunnen werken. In het Rotterdamse team ontbrak elk verband, waardoor de felle DWS aanval geheel vrij spel kreeg en er rustig op los kon scoren. Na twee maal 20 minuten handbalspel eerden de DWS-dames met een 1—11 overwinning huiswaarts. De heven van DWS hadden minder succes op Laag Zestienhoven. waar zij aantraden tegen Roda. Het Rotterdamse team kwam verrassend goed naar voren en drukte de Schiedam mers met de rug tegen de muur. DWS kwam zo nu eii dan wel tel terug, maar zag toch geen kans zich geheel onder de druk uit te werken. De eerste speelhelft werd met een 10—5 stand, afgesloten. Jn de tweede helft was het grootste vuur uit beide ploegen verdwenen. Zij vonden het wel genoeg.- Dc enkele aanvallen die er nog te zien waren, brachten de eind stand op 147. De zeer levenskrachtige Vlanrdingse bil jartvereniging OBK organiseerde in zijn clublokaliteit café West wijk een toernooi, dat tot doel had de biljartsport in geor ganiseerd verband te propageren. Dat OBK in haar opzet is geslaagd mo ge blijken uit het zeer grote aantal ver enigingen. dat hiervoor had ingeschrevenn. Maar liefst 22. Het paste geheel in het ka der van deze, de gezelligheid voorop stel lende, biljartclub, van de prijsuitreiking een gezellige avond te maken. Waar zelfs een muziekgezelschap niet ontbrak om de danslustigen aan hun trekken te laten ko men. Bij zijn dankwoord had voorzitter B. van Heyningcn ook de 2e districtsvoor- zittcr Dick Simons uit Schiedam onder zijn gehoor. Hij dankte de OBK-leden, die maanden met dv organisatie van dit toernooi in de wyer vvaren geweest en zette daarbij speciaal wedstrijdleider Van Vught in het zonnetje, dio het leeuwe aandeel op zijn schouders had genomen. Voor 6 verenigingen waren er prijzen be schikbaar. HVO word wmnoar mei een percentage van 35.85. gevolgd door; LEV met 27.28, MES met 23.84. De Sport uit De Gouden Leeuw met I7.CH. De Goducn Leeuw ma 17.01. Het le learn van de Vlaardingse LTC vierde zijn dorde zege in successie. Op tennispark Sootida liep het met 80 over het Rottesdamse Victoria heen. Aanstaan de zondag volgt op tennispark de return- wodslrijd tegen het Ha3gse TEZ, de sterk ste tegenstander, waarvan de Vlaardin- gers in Den Haag mocitevol met 3—5 heb ben gewonnen. Wordt ook de returnwed strijd in een zege omgezet, dan kan de Vlaardingse LTC zich opnieuw kampioen noemen. De resultaten in de 3e wedstrijd waren: te HE: Djck Verheul verst. D. Ruimscbo- tel 63, 6t; 2e HE: Peter Dozin versl. Verbaas 62, 60; le DE: Eiveiyn Date- ma versl. mej. H. Jong 8-6, 6—0; 2e DE: Gonny Klute versl. mej. Tetibrugge- cate 8—6, 63; HD: H. Knoop en P. Do- zin versl, D. Ruimschotel en H. Vcrbaa# 6—1,_63; DD: mevr. Verheul en Goijuy Klutê verst- mej. II. de Vries en mej. Tenbruggecate 6—4, 6l; le GD: Evelyn Datema en Dick Verheul versl. mej. H. Jong en D. Ruimschotel 6—3. 64; 2e GD: movr. Verheul en Hans Knoop versl. mej. De Vries en Verbaas 60, 60. Het slopen van de panden Broers vest 37, 39 en 41 is opgedragen aan. Cor en Koen Hofstcde's Sloperij te Rotterdam. Inmid dels heeft men met het sloopwerk een aanvang gemaakt. Zoals bekend gaat het hier om de laat- te zg. put van de Broers vest. Hier gaat ■en schoenenhandel zijn nieuwe kantoor en winkelruimte bouwen. Ook zullen er wat woningen en andere winkels komen, waar door het front vai. de Broersvesl zal wor den gemoderniseerd. Op 5 mei 1966 slaagden voor het diploma A ziekenverpleging in het Gemeente-zie kenhuis te Schiedam: zr. F. Brand; zr. H. J. J. van Deursen; zr. R. J, H. van der Ham: zr. A. Kreft: zr. M. S. Nocento; zr E. J Timmermans cn zr. A. G. Jan-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1966 | | pagina 1