DOT HUUKCH NIEUWSBLAD n t Turndemonstraties waren hoogtepunt van Sportmaand Gepromoveerd SVV bejubeld SBLO hield jaarvergadering in de Sporthal GEMEENTE ZIEKENHUIS SCHIEDAM KLACHTEN Dinsdag trekking voor Herv. verloting Woensdag ouderavond in Comeniusscliool Inbraakjes leverden weinig geld op Onder Ons" hield geslaagde avond AT AAR ANNEER. Wat gebeurt er bij de Sterreflats Veiligheid B.v.H.-laan beeft aandacht B. en W. Gereformeerde Kerk doet beroep op ds. Van Veen DUS klopt Excelsior '20 voor de tweede keer Honkbalnederlaag voor Schiedam en DHS „De Ooievaars" nieuwe afdeling- van de Invalide Sportbond Brandweer hielp bij dansend zonnescherm -\t u Soe4 KLANTEN bij duizenden nette hulp in de huishouding VOORLICHTINGSAVOND verpleegster Eerste nederlaag voor Excelsior Uit het politierapport Rode Kruis gaat weer collecteren Predikant werd onwel op de kansel Burgerlijke stand HooWagenlschap eo Redactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 268051 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD MAANDAG 23 MEI I960 over bezorging Schiedam: van 18.30—19.30 uur Tel. 265828, Vlaard.dijk 171 b en "s zaterdags van 46 uur Het naar de le divisie gepromoveerde «lftal van SW is 2ondag op grootscheepse wijze gehuldigd. Een unicum is de plaat selijke voetbalgeschiedenis was dat twee gepromoveerde voetbalclubs in een com petitiewedstrijd tegenover elkaar kwamen te staan. Een ere-wedstrijd dus met vooraf «en huldiging van SW en de kampioen Ze divisie F.C. Den Bosch. Als eerste burger van Schiedam liet Burgemeester H. Boelfsema zich aan de ipclers van beide elftallen voorstellen die daarna door de dames van SW bloemen kregen aangeboden. Dit alles m een muzi kale omlijsting van de Gusto drumband. Volgens Engels recept draafden en spelers en hun trainers een ere-rondje. Gusto was ook present voor de zegetocht dit het elftal van SW na een feest-diner in Europoort door het zuidelijke stadsdeel maakte met als escorte een aantal in het rood-groen gestoken pupillen en junioren. Grote drukte tijdens de in Musis Sa crum gehouden promotie-receptie. Ook hier was burgemeester Roelfseman aanwe zig om namens brugerij bestuur en spelers plus trainer te complimenteren met het bereikte resultaat. Dit deden ook de wet houder van Sportzaken, mr. P. van Bo- chove, de voorzitter van HDVS, A. Stout- handel en namens de KNVB, de heer J, Bijloo. De heer Van Alphen vertolkte de gevoe lens van het legioen, de Supportersvereni ging ,,Door Weer en Wind" en bood tevens bloemen aan. Voor de rest van de avond was het groot feest in de trant zoals alles ■wat SVV is dat gewend is le vieren. Burgemeester H. Roelfsema iie£ zich aan ae eljtallen van SVV en SC Den Bosch voorstellen. SCHIEDAM. Do verloting voor dc bouwplannen van de hervormde gemeente krijgt haar beslag in de prijsvaststelling van de prijs over de vierde serie loten en over het totaal aantal loten van een ver loting, welke zal worden gehouden op dinsdag 24 mei aanstaande in dc grote zaai onder de Opstandingskerk .Aanvang 80 uur. Daar zal dan onder toezicht van enkele ambtenaren van de afdeling bijzon dere wetten van de politie door Notaris Sneep de prijsvaststelling door middel van loting plaats vinden. Eerst zal de prijs over de vierde serie, een reis voor twee personen met een totaal waarde van dui zend gulden, worden getrokken. Daarna volgt de trekking over het totaal aantal loten, waarvan we noemen de eerste prijs een auto, Fiat 1100, tweede prijs een T.V.- Toestel, derde prijs een koelkast. Totaal 23 prijzen. Met de reeds getrokken serie- prijzen medegerekend voor een totale waarde van vijftienduizend gulden, Alle kopers en koopsters van loten zijn aanstaande dinsdag 24 mei hartelijk wel kom in de zaal onder de Opstandingskerk. Trekkings lijst en van deze verloting zullen na 30 mei beschikbaar zijn en kunnen bij het sect. Vondellaan 13a worden aange vraagd. SCHIEDAM, De oudercommissie van de Comeniusschool B, zal woensdag 25 mei a.s. in het schoolgebouw om 19.30 uur de uitgestelde Klasse-Ouderavond houden. Ten einde een lang wachten te voorko men is de volgende regeling getroffen: Van 19.30-20.00 uur voor ouders, wier familienaam aanvangt met de letters A t.m. E, van 20.00 uur-20.30 uur voor de ouders wier familienaam aanvangt met de letters F t.m. L, van 20.30-21.00 uur voor de ouders, wier familienaam aanvangt met de letters M tm- R, van 21.00 uur- 21.30 uur voor ouders wier familienaam aanvangt met de letters S tun. Z. Inbrekers zijn dit weekeinde weer op pad geweest. Zij hebben zich met het ver nielen van een ruit toegang verschaft bij de N.V. Ships Radio Service aan. de Ad miraal de Ruyterstraat. Ze doorzochten er alle bureaus, maar vonden klaarblijkelijk niets van hun gading. Even weinig succes hadden zij bij het aan de overzijde van de straat gelegen kantoor van de N.V. Gulf Oil Nederland, waar ze via een niet afgesloten bovenlicht naar binnen waren gedrongen. Vrijdagnacht ds ingebroken ia de kruide nierswinkel van de firma Van Leeuwen: aan de Monseigneur Nolenslaan. Ook hier klommen zij via het bovenlicht naar binnen. De kassa was leeg en stond open, waarop ze met een aantal pakjes sigaret ten genoegen namen. Een bedrag van f 100 maakten de inbre kers buit in de corsettenzaak Joja aan de Hoogstraat na het forceren van de deur aan de straatkant. Door een niet afgeslo ten bovenlicht aan de achterzijde drong men binnen bij de muziekwinkel van Hak- kert aan de Hoogstraat. Hier is uit de kassa een bedrag van f65 gelicht. SCHIEDAM De HBS vereniging „On der Ons" hield woensdagavond in Musis Sacrum zijn laatste Grote Avond van het seizoen. Waarschijnlijk mode door de uit zending van Ajax—Fei jen oord op de t.v. was de belangstelling voor deze avond niet overweldigend terwijl het gebodene (het cabaret van Joop Stokkermans en het op treden van Les Baroques) toch zeker een. stampvolle zaal wettigde. Na het ope ningswoord van voorzitter G. Smit pres teerde de cabaretgroep van Joop Stokker mans het, de aanwezigen twee uur lang te boeien. De hoofdzakelijk eigen teksten worden in bijzonder vlot tempo afgewerkt door Jeannine v.d. Lely en Cees van KTooyen, met uitstekende begeleiding van Joop Stokkermans. Cees van Nooyen voor al met zijn kostelijke persiflage op Toon Hermans en Jeannine v.d. Lely met haar ,Drie Duitse Spelletjes", etaleerden hun talent op uitdrukkelijke wijze. De beatgroep „Les Baroques", had door het in brand vliegen van één van de bus jes, enige vertraging ondervonden. Maar met dit grandioze optreden maakte de groep dit weer geheel goed. Natuurlijk speelden zij hun hit „Such a Cad", maar ook in andere nummers be wezen. zij hun vaardigheid. Dit alles had tot gevolg, dat velen, trachtten een hand tekening le krijgen, die dan ook grif door do bandleden werden gegeven, zelfs op armen! Wat verder nog een diepe indruk maak te was de orgelsolo in één van de laatste nummers „Green Onions". Rond half twee echter kwam een eind aan de feestvreug de en kon het bestuur van „Onder Ons" op een geslaagde avond terugzien. w MAANDAG 23 MEI Raadzaal, S uur: Gemeenteraadsvergadering. Arcade, 745 uur: Kath. EHBO uitreiking di ploma's. DINSDAG 24 MEI Volks gebouw, a uur: PvdA-vrouwen: lezing over Israel met dia's (mcj. De Graaff). opent- Xechn. SchoolOpenbare lessen. BIOSCOPEN Passage Theater: The spy who came in from the cold, 14 jr. 2 en 8.15 uur. 2, 4.15. 1 en 0-15 uur, zaterdag en zondag. SlonopoJe Theater: Ghenhis Khan (14 jr). vrfl- dae, zaterdag 2, 7, 9.15 uur. zendag 7, 8,15 uur; zaterdagnacht ,.Het lokkend moeras" (18 jr); zondag 24.15 uur „Spoorwcgoorloë ln het Westen". APOTHEEK Evers, Lange Haven 81, tel. 268242. Ketbel, SchJedarnseweg 4if, tel. 269927, TENTOONSTELLINGEN Galerie Q 4: kleuretsen van Zoltln Peeter Galerie Wiegman: Pop-art van expositie van Mevr. J. KrikkeHein lid van de Ge meenteraad voor de PvdA, heeft B. en W. de volgende vragen gesteld: Heeft het College kennis genomen van het feit dat 'n deel van het openbaar groen gelegen tussen de beide Sterflats aa-n de Havendijk aan zijn bestemming is ont trokken? Kan het College mededelen ot deze ont trekking a. toelaatbaar is op grond van en in overeenstemming met het betreffen de bestemmingsplan; b. de instemming heeft van de commissie voor de gemeen tewerken. Kan het College voorts mededelen a. door wie het werk is uitgevoerd; b. wie daartoe opdracht heeft gegeven; c. met welk oogmerk die onttrekking is geschied; d. wat de financiële gevolgen van een en ander zijn voor de gemeente en eventuele andere bij dit werk betrokken partijen. Naar aanleiding van de vragen i.z. de gevaren op de Burg. Van Haarenlaan van het Raadslid J. Scheffers (PvdA) delen B, en W. mede, dat het bekend verondersteld mag worden, dafc binnen zeer afzienbare tijd de Burgemeester Van Haarenlaan op de kruispunten en bij de voetgangers- oversteekplaatsen door een systeem van verkeerslichten zo goed mogelijk bevei ligd zal worden. Ten einde de snelheidsdrang op het tra ject zoveel mogelijk te beperken, is van meet af aan van. politie wegen met de gat- someter controle op snelheidsovertreding uitgeoefend. De burgerij zal zo goed mo gelijk worden voorgelicht en gerustge steld. Ongeveer tachtig stemgerechtigde leden van de Gereformeerde Kerk te Schiedam hebben in de Magnalia Deïkerk verga derd over een nieuw beroep inzake de va- kature van de predikant J. Nawijn, die naar Groningen Is vertrokken. Zoals be kend heeft ds. Tissing voor het beroep bedankt. Een nieuw beroeps is uitge bracht op ds. Van Veen uit Maarssen, na dat de hoor commissie een preek van ds. Van Veen had beluisterd, voorgelezen door de voorzitter van de commissie, de heer T. Gloude. Met 69 stemmen voor, 9 stem men tegen 2 blanco werd besloten het be roep op ds. Van Veen uit te brengen. Ds. Van Veen is 39 jaar oud, heeft veel evangelisatiewerk verricht, is legerpredi- kant geweest en onderhield op het oecu menisch vlak in Maarssen veel contacten met rooms-katholieken. Het is :n de dorde klas Excelsior'20 niet gelukt revanche te nemen voor de op eigen veld geleden nederlaag van 10 te gen DHS die op Hemel va art dag beslag op de afdelingstitel logde. De kampioenen bleven nu met 32 baas in eigen huis in een sportieve en aantrek kelijke wedstrijd waarin Nick Roozen 35 minuten in da tweede helft de winnende goal scoorde. Door Tonny v.d. Hulst nam Excelsior een voorsprong die kort hierna door Roozen teniet werd gedaan. In de tweede helft was het Den BrinJter die de stand op 12 was maar nu was het de kleine Van Bocekum die de partijen weer op gelijke voet bracht en waarna Roozen liet pleit in het voordeel van de kam pioenen beslechtte 3—2. In de vierde klas deelde Martin it met gastheer Gelukvogels de punten (2—2) en bevocht SFC tegen Merwede een zege van 20 waarmee het twee kostbare punten mee naar Schiedam bracht. Overige uit slagen in de afd. Rotterdam: DBGC—De mos 4—2, HekelingenSVDPW 4—2; Sa- gu Boys—Schiedamse Boys 31. In de derdeklasse KNVB, zaterdag moest PPSC het bezoekende Die Haghe beide punten laten. De kampioensprrten denten. wonnen met 2—0 een zege waar voor in de eerste helft de basis werd ge legd met twee voltreffers. In de tweede klas, afd. Rotterdam walste koploper Bol nes met 92 over GSS heen en kloote GTB gastheer MTW met de cijfers 3—1. De uitgestelde wedstrijd tussen Reer- jansdam en HBBS in de derde klas KNVB werdt nu zaterdag gespeeld met als inzet hei afdelingskampioenschap. De aanvang is gesteld op half vier en de NCRV van zal dit belangrijke treffen over de radio uitzenden. In de eerste klas KNHB heeft HCC te gen Schiedam zijn leiderspositie weten te handhaven nu het een kleine overwinning boekte op onze stadgenoten (1—0). Het enige puntje scoorde de naar het derde honk opgerukte Weberman op een doorge schoten bal maar verder wist de uitste kende werper Harry van der Vaart de Haarlemse slagploeg goed onder controle te houden. De Schiedamse slagprestaties leverden bezette honken op maar de thuis plaat werd niet bereikt. In de laatste in nings was Ruiven bijna zover maar werd door de arbiter wegens vermeend hinde ren uitgegeven. Werpersresultaten: HCC met Hofman, 12-2-6. Schiedam met v, d. Vaart 9-0-4. Veldfouten en een inzinking van werper Lou van Hamei kwamen tweedeklasser DHS hij Feïjenoorcl op een nederlaag van 95 te staan. De thuisclub opende door v.d. Leek de score die echter in de twee de innings werd omgezet in. een voorsprong van 31. In de gelijkmakende slagbeurt profiteerden de Rotterdammers van een inzinking bij Lou v. d. Hammei, scoorden drie punten en liepen in de derde innings uit tot 73. Tromp en Ostiano verklein den weliswaar de achterstand tot 7-5 maar met nog twee man over de plaat te bren gen stelde Feijenoord de zege veilig me de dank zij het uitstekende spel \an d« korte stop 95. De massale turndemonstraties in Sport hal „Margriet" zijn zaterdag het hoogte punt geworden van de Sportmaand I9S6. Een veelkleurig schouwspel waarvan meer dan duizend bezoekers getuigen zijn ge weest. Een volledige ontplooiing bovendien van wat in Schiedam op het gebied van de gymnastiek en het turnen door acht ver enigingen wordt gepresteerd als een bij drage aan de volksgezondheid en een zin volle besteding van vrije tijd voor oud en jong. Een perfecte massaregie toegepast door een uit alle verenigingen samengestelde commissie maakte het geheel tot een aan trekkelijk en tevens boeiend schouwspel. De inleiding hiervan was een grandioze opmars naar Sporthal met wapperende vlaggen en veel muziek vanaf het Dr. Wi- bautplem. Na een stertocht door de stad concentreerden zich hier meer dan duizend jeugdleden van de acht verenigingen die met elkaar een viervoud hiervan, de oude ren meegerekend, op de been kunnen bren gen. In de Sporthal presenteerde zich als eerste de Rijnmondband in een correct uitgevoerde show die al meteen de handen van het publiek op elkaar bracht. Hierna een indrukwekkend défilé dat tevens de Op initiatief van de Lions Club is zater dag een oriënterende vergadering gehou den in gebouw „Irene" met als doel te ko men tot de oprichting van een aFdcling van de Nederlandse Invaliden Sportbond. Deze werd voorgezeten door de heer J. Bot uit Vlaardingen, voorzitter van de ïn- validenbond aldaar. De opkomst was van dien aard dat de afdeling meteen van dé grond kwam met ongeveer twintig leden zowel dames als heren. Op voorstel van de heer Boo werd tot voorzitter gekozen, de heer J. G. Valstar uit Maassluis. Deze verbleef in het revalidatiecentrum .Aerdenburg" bij Leersum en werkte hier als sportleider. De afdeling gaat van start onder de naam:' ,De Ooievaars"' en zal gaan sporten in de hal .Margriet" op woensdagavond. Voor de aanschaf van het benodigde materieel, waaronder de specia le rolstoelen voor het spelen van basket ball, Is ongeveer vijfduizend gulden nodig. Het bestuur van de Lions Club zal be hulpzaam zijn bij het leggen van contac ten tussen het pas gevormde bestuur en de Instanties en Stichting die mogelijk fi nancieel kunnen steunen. Ook zal een be roep worden gedaan op de Nederlandse Sportfederatie waarbij de Landelijke Bond is aangesloten. De leden dienen zich om deze reden ook te onderwerpen aan een me dische sportkeuring. Het bestuur bestaat verder uit mevr. M. Zeverboom-v.d, Vorle, Damlaan 190, tele foon 262915 die het secretariaat gaat voe ren met als tweede «ecreterig J. Simons. Penningmeester is de heer J. B. Kera- pers. Het bestuur roept langs deze weg alle gehandicapten uit Schiedam op 2ïch bij de afdeling aan te sluiten. Elders werden goede resultaten bereikt met conditiever betering en het geven van afleiding door middel van de sport. Het verschil tussen gehandicapt en onvolwaardig zijn ligt mij len uiteen en dit beseffen de meesten on der de gehandicapten jammer genoeg nog steeds niet. Mevr, Zeverboom is bereid alle gewenslen inlichtingen te verstrekken o.a. over het wekelijks vervoer naar en van de sporthal. Bij de Spaarbank Anno 1820 heeft de afdeling een bankrekening geopend. Stad genoten die financieel wensen te steunen kunnen hiervan gebruik maken. De afde ling ,De Muggen" uit Haarlem die vori ge week zaterdag deelnam aan de demon straties in de Sporthal kreeg hiervoor 83 gulden reisgeld van. de Lions Club. De le den stelden dit bedrag beschikbaar als een eerste geldelijke bijdrage in de kas van de nieuwe afdeling. Het afdelingsbestuur van de Vereniging .Helpt Elkander" ver tegenwoordigd door de heren J. Bal en D Bruin, schonk honderd gulden voor de eer ste financiële aanloop. Ook van andere ver gadering bezoekers mocht de penningmees ter nog kleine bedragen in ontvangst ne men. Om snel te kunnen beginnen zal het bestuur een beroep doen op de besturen van tafeltennis- en volleybalverenigingen om zo snel mogelijk van start te kunnen gaan met het beoefenen van deze twee tak ken van sport. massaliteit van deze demonstratie bena drukte. Jammer was het alleen dat niet alle drumbands en de volledige harmonie, met band, van de Muziekvereniging Gusto hier bij niet waren ingeschakeld. Het effect zou nog groter zijn geweest als het nu reeds was. Ais een nieuw face: voor de moge lijkheden voor de Sporthal is toe te voe gen de geschiktheid voor het houden van muziekconcoursen, zowel voor harmonie als drumband. Na deze stijlvolle presentatie volgde een uitgebreid programma waarin alle onder delen van de gymnastiek en het turnen waren opgenomen. Grote bijval na elk nummer van de zijde van de toeschouwers waaronder zich veel ouders van de kinde ren bevonden die hier hun vaardigheid en kunnen toonden. Hoge eisen werden gesteld aan rle talrijke leiders en leidsters die met dit evenement voor een ware krachtproef werden gesteld en hiervoor een ruime vol doende haalden. In de avonduren presenteerden zich de oudere leden met een optreden aan de toe stellen van keurgroepen; in ritmische- en vrije oefeningen ook allemaal kundig gere gisseerd en dus aantrekkelijk om naar te kijken. De demonstraties kunnen dan ook als een eclatant succes worden opgeschre ven in de annalen van ons plaatselijk gym- nastiexleven dat, zoals nu is gebleken op hoog niveau geklasseerd behoort te wor den. Heel weinig bij de SBLO aangesloten verenigingen, een derde was vertegen» woorchgd, voelden de historische beteke nis aan van het feit dat de a3gemene le denvergadering ditmaal in de sporthal werd gehouden. Het tot stand komen hier van noemde oorzif.er A. de Jong de be langrijkste gebeurtenis van het hondsjaar. Hij bracht dank aan het gehele Stichtings bestuur „Sporthal", de overheid en de bij de bouw betrokken instanties voor het ve le werk verzet bij liet realiseren van dit voor het plaatselijke Sportleven zo be langrijke object. Er blijven uiteraard nog wensen. Hier bij denkt dc heer De Jong in het bijzon der aan de wielervereniging die nu al ja ren op_ de nieuwe baan zit te wachten. Het enige beletsel heet „drie ton" maar het plan zal m SBLO en Sportraad de hoogste prioriteit krijgen, aldus de voor zitter. De heer N. Spithoven gaf een kort over zicht van het verloop van de Sportmaand waarvan de publieke belangstelling het rootst is geweest bij de programma-on derdelen waarbij Schiedams-e verenigingen waren betrokken. In totaliteit is deze be langstelling twee keer zo groot als die van de eerder gehouden sportmaand. Ook de heer Spithoven had woorden van dank voor allen die aan het welslagen een steen tje bijdroegen. Namens de SBLO dankte hierna voorzitter De Jong in het bijzon der de heer Van Spithoven als de voor naamste runner van alle evenementen. Ook voor de sporthal is de Sportmaand van grote betekenis geweest. Hij wees het Schiedamse publiek de weg naar de hal en mapkle het leggen van de nodige con tacten mogelijk. Ook is hiermee de ha! financieel van de grond gekomen als een aanloop de exploitatie sluitend te maken. Om dit te bereiken zal het nodig zijn ze ker dertig dagen per jaar te reserveren om de hal voor commerciële doeleinden te verhuren. Het welslagen van de gehou den automobiel-show wettigt het vertrou wen dat hiervoor voldoende belangstelling zal zijn. Het punt bestuursverkiezing was snel af gehandeld. Periodiek aftredend waren de heren A. de Jong, L. v. d. Kraan, M. van Dijk en G. P. Jansen. Nu geen tegen kandidaten werden gesteld zal dit viertal ook de komende twee jaar zitting houden in het bestuur. De heer G. P. Jansen in dc functie van penningmeester als opvol ger van de heer L. v ,d. Kraan. De heer De Jong deelde nu reeds mee dat hij over twee jaar zijn functie ter be schikking zal stellen. Volgend jaar wordt hij als hoofd van de Willem de Zwijger- school I gepensioneerd en acht het dan nuttig zijn taak aan een jongere over te dragen. KOOPMANSBEURS Tijdens dc rondvraag informeerde de voorzitter van TSF, de heer J. D. de Greef naar de juistheid van het gerucht als zou de Koopmansbeurs binnenkort aan dc ïafelteimissport ontvallen. Hij meende hiertoe stellige aanwijzingen te zien, De heer J. Bronneman van het bureau sportzaken antwoordde hierop. Er zijn hierover inderdaad besprekingen gevoerd met bestuurders van de betrokken vereni gingen. De directeur van de Dienst Ge meentewerken heeft van B. en W. op' dracht gekregen om in overleg met Mo numentenzorg de mogelijkheid te bekijken de Koopmansbeurs in te richten als de Afdeling Burgerlijke Stand. Dit echter als de bouw van het Nieuwe Stadhuis gereali seerd kan worden, wat volgens de heer Bronneman nog wel enkele jaren zal du ren. De tafeltennissers zijn dan op de sport hal aangewezen wat door de heer De Greef als een bezwaar werd aangemerkt. De hal leent zich uitstekend voor monster- toernooicn maar met voor het houden van competitiewedstrijden. Hij drong bij het SBLO-bestuur aan uit te zien naar een ruimte die kleiner is wat de wedstrijd- sfeer alleen maar ten goede kan komen. IS HENGELEN SPORT Hengelsport wordt nog steeds niet als een tak van sport gezien en wanneer volgt nu een erkenning als zodanig. Dit wilde de heer A. van Breda als voorz.tier van de Hengelsportvereniging ..Schiedam en Omstreken" graag weten. Het houdt ver band met de jeugdsubstdie nu de \*ereni» ging onder haar zestienhonderd leden on geveer driehonderd jongeren tolt. D& heer De Jong zegde toe dit onderwerp op de eerstvolgende vergadering van de Sport raad ter tafel te zullen brengen. Mogelijk dat hierbij de Schiedamse Gemeenschap een woordje krijgt mee te spreken nu als afbakening nog steeds wordt aangehouden op de stelling dan „sport" alleen sport ia als hierbij de lichamelijke iD=r«nniji* de boventoon voert. Aan het einde van de vergadering die werd bijgewoond door de wethouder,. .+'t Sportzaken mr. P. van Eocho*"» 3e heer J. Bijloo, voorzitter van de KNVB- afd. Rotterdam. Vertoonde de amateur cineast Piet Leermakers de door b*"- maakte kleurenfilm over de gebeurtenis sen rond de opening van de sporthal De ze bevatte tevens beelden van de eerder filmdocumentatie schonk Piet Leermakers het Stichtingsbestuur om m het archief te bewaren als een herinnering aan wat in 1966 met gezamenlijke inspanning voor het Schiedamse sportleven is tot stand gekomen. E. SCHIEDAM Zondagmiddag om pre cies zes uur heerste er enige consternatie toen daar een brandweeriadder met auto verscheen en werd uitgezet. Omstanders zochten ergens een brandje, maar ontdek ten dat met. Wel zag men In een pand boven „Dc Graaf van Loon" een jalouzie- schcrm op en neer gaan met gevaar voor de daaronder passerende voetgangers. De politie had het pad intussen afgezet en twee brandweerlieden beklommen de lad der om daarna op het balkon staande de ja- louzie op te halen. Het leed was naama geleden, de brandweerauto vertrok en het verkeer kon 2ijn gewone gang weer gaan. Overigens was het geen beste beurt van de eigenaars van bedoeld zonnescherm, die van buis waren gegaan met de „gamme le" jalouzie neergelaten. Bil de lezers van dit dagblad zijn er velen die bij D kopen als zij U kennen Met Uw ad- vertentte wordt O bekend Maak daar gebruik van Vergroot uw ontzet WIN NIEUWE KLANTEN Gevraagd: Evèntueei intern. Mevr. van Rossem, Telefonisch na 17 uur 01898-2741, toestel 333. Straks verlaten weer veel meisjes de schoolbanken van H-B.S.-M.U.L.O. of Huishoudschool. Gaarne willen wij voor deze meisjes en hun ouders een geven om hen bekend te maken met de mogelijkheden van de opleiding tot voor meisjes van 18 jaar en ouder en voor ASPIRANT LEERLING VERPLEEGSTER voor meisjes van 16 jaar en ouder. Deze avond wordt ge geven dinsdag 7 juni a.s. om 20 uur in het Zusterhuis van het Gemeente Ziekenhuis: ingang hoofdgebou.v Nassaulaan 75 of ingang Zusterhuis Charlotte de Bour- bonstraat. SCHIEDAM De eerste competitie wedstrijd is voor Excelsior m een neder laag geëindigd tegen het Biithovense SCHC. Na een gewonnen toss. verkoos Excelsior captain de Leeae te gaan fiel den. Gezien de wisselvallige weersom standigheden, leek deze keuze volkomen verantwoord. Op het goede bowlen vooral van Gouka en de uit St. Eustatius af komstige P. Godet werd er door SCHC zeer traag gescoord. Met de lunch was de stand 70 runs voor het verlies van 7 wickets, voor onze stadsgenoten beslist hoopgevend. Hiervan had vooral Jeroen Zweerts met 40 runs een zeer gelukkige bijdrage geleverd. Na de lunch «ing laatst genoemde met E. Zwier het sco- rings-tempo iets opvoeren, uiteraard niet het nemen van de nodige risico's. Op een stand van 114 runs viel het laatst SCHC wicket met alsvoornaamste rungcttcrsJ. laatstgenoemde met E. Zwier het sco- runs. In de Excels ior-a an val. waar B ru ning wel werd gemist, had J Gouka met 5 wickets voor 26 runs loon naar werken gekregen, terwijl de overige wickets ver deeld werden door: Th- Janse 1 voor 7, P. Godet 3 voor 43 en J, Verhoev 1 voor 47. De balüqg-innings van Excelsior droeg mede door accuraat bowlen cn uitnemend fielden van SCHC een zwak karakter. Alleen Th. Janse met 22 runs en J. Gou ka met 16 runs bereikten de dubbele cij fers, zodat op een totaal van 53 runs be reikten de dubbele cijfers, zodat op een totaal van 58 runs alle Excelsior Batsmen een beurt hadden gehad. Vanzelfsprekend hadden de SCHC bowler* goede cijfers. J. Gumbs 5 wickets voor 21 runs. J. Leemhuis 4 wickets voor 19 runs; Marshall 1 wicket voor 9 runs. De 7-jarige C. Grevenbroek, die mot zijn step de rijbaan opschoot bij het Rubens plein, is door een personenauto, bestuurd door de 38-jarige kantoorbediende L. v. H, uit Vlaardingen, aangereden, Met een ernstige wond aan het linkerbeen is het kind in de Dr. Noletstiehting opgenomen. In het Gemeenteziekenhuis belandde de 7-jarige Elisabeth de Bruyn uit de Graaf Florisstraat, die onder het spelen dc rij baan in de St. Lid ui nas tra at opliep en werd gegrepen door een personenauto, be stuurd door de 37-jarige tekenaar W, O. Het kind liep een hersenschudding alsme de hoofd- en schaafwonden op. In zyn hut gestorven is de 63-jarige Spaanse kapitein B. Gnerequeta van het Britse stoomschip „Kate M. G.", dat b:j Wilton Fijenoord in reparatie ligt. Dc man werd zondagmorgen levenloos in zijn stoel aangetroffen. Hij is vermoedelijk aan een hartaanval overleden. SCHIEDAM In het tijdvak van 23 mei tot en met 4 juni as. zal het Roede Kruis met toestemming van het gemeentebe- stuur weer vragen om de geldelijke steun van de burgers van Schiedam. Evenals vorig jaar zuilen huis-aan-huJs folders ver spreid worden waarin slechts een heel klein beetje wordt verteld van ai de mens lievende activiteiten van het Roode Kruis. Het bijgesloten envelopje voor een gift wordt zo mogelijk aanstaande maandag en dinsdag opgehaald, Een leder kan het re sultaat van de actie bespoedigen door hét envelopje klaar te leggen. De actie wordt gevoerd onder het mot to: Helpt het Roode Kruis helpen. SCHIEDAM —Tijdens de kerkdienst in !e Gereformeerde Kerk aan de Westvest, werd zondagmorgen de voor ganger, ds. E. Zwarteveec van Sliedrecbt onwel. Tijdens het gebed voor de predi katie kan de predikant niet verdei meer en hij kon nog net mededelen, dat bij on wel werd. Daarna zakte hij in elkaar, waarna hij naar het gemeente-ziekenhuis werd vervoerd. D<» kerkdienst werd voort gezet met preeklezen door ouderling G. v, d. Leeden. Later bleek, dat ds. Zwarte- veen een lichte hartaanval heeft gehad, en dat hij enkele uren later uit het ziekenhuis kon worden ontslagen. Hij zal evenwel voorlopig rustig aan moeten doen In de middagdienst ging voor ds. Geersmg uit Rouveen, die in de omgeving zondag pre dikbeurten vervulde. Geboren: Marcel, z,v, J. de Lange M Jongman. Geboren: Bietcr H z v P J Moll en A. H. Tromp, Tona d v A Lingcn en J. *'~ees- wijk, Simon J. z v S Poort cn L Suttorp. 5*2

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1966 | | pagina 1