■mora «Maun «S i Trieste affaire, die aanstelling van ombudsman doet wensen Sluitende begroting in gemeente Oudenhoorn Tino Hoogendijk tweede Dan KLACHTEN Bejaard echtpaar wacht in oude spoorwoning al zes jaar op een geschikte huisvesting Eén strafworp gaf de doorslag Tentconcerten Burgerlijke stand Bent u een fiets of brommer kwijt Glaasje op...... Ajrenda Parkeerterrein bij nieuw sportcomplex Sehoolbrandweer- wedstrijden te Maasland C. V.P.-hengelconco urs gaat niet door Bi) den Dom N.V. kantoorbediende (vrl.) ROTXERDAMSCH KIEUWSBLAD DINSDAG 31 JUKI 1S66 HooMagentsehap en Rtxiactie: VLAARDINGEN, Sm, Hovenstr. I «tEsL 3229 Redactie; Tel. 5453 over bezorging in Vlaardingen Smalle Havenstraat 1. tel. 3229 van 9 tot 17 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Zaterdags van 16.30 tot 17.30 uur. ningcn inderdaad leeg en rij ïer be schikking van het huisvestingsbureau Ko men. Wij hebben gegronde hoop. dal dit gezin thans, na 6 jaar, effectief zal wor den geholpen, waardoor dan tevens einde lijk tot de sloop van rle oude spoor wo ning kan worden overgegaan en de hoogst bedenkelijke provisorische verbinding met het elektriciteitsnet kan worden op geheven. Dit geval is een duidelijke illustratie van de wenselijkheid, -de aanstelling van een ombudsman te overwegen. Immers (69) is een ge- kelt. tie eerste aanbied: De heer P, Timmers (69) is een pensioneerd spoorweg employé. Bij zijn pensionering, 7 jaar geleden, had hij 40 dienstjaren vol gemaakt. At die 40 jaren is hij op het Vlaardingse station aan de Parallelweg werkzaam geweest. Als ran geerder en fle laatste 10 jaar als seinhuis wachter. ïn de van 1890 daterende spoor- woning aan de Parallelweg. nabij de spoorwegovergang Wagnerstraat - Delta weg. woont hij al 34 jaar. Zijn 10 kin deren, benevens ccn pleegkind, dat het echtpaar Timmers in de bezettingstijd als baby van enkele maanden liefderijk in zijn grote gezin opnam, zijn er opge groeid en uitgevlogen. Op twee na. Doch ter Riet (27) en zoon Rinus (25) zijn nog ongehuwd en bij hun ouders thuis. Riet, naaister bij zeilmakerij Kok, studeert pia no en is balietleMster. Rinus Is werk zaam lu het loodgieters be drijf van zijn broer Thijs en studeert voor de diploma's, nodig om ook een eigen loodgietersbedrijf te beginnen. (In een 2 CV is hij metxzijn vriend Jan Beekman al twee maanden op een va kantie tocht, waarvoor hij enkele jaren heeft gespaard en waarvan hij 16 juli hoopt terug te keren. Ze zitten momen teel in Irak, na door België, Frankrijk, Spanje, Marokko, Algerije, Tunesië, Li- bye, Egypte en via Cyprus door de Li banon en Syrië te zijn getrokken. Ze gaan nog naar Jordanië en Israël, alvorens via Turkije, Bulgarije. Joegoslavië, Oos tenrijk en Duitsland, de terugreis te aan vaarden. Behoudens een bezoek met zijn broer Thijs aan de cupwedstrijd Real Madrid-Feijenoord, was Rinus nog niet eerder met vakantie en in het buitenland geweest. Met brieven, en. prentbriefkaar ten houdt hij zijn ouders op de hoogte en sedert zijn vertrek heeft hij hun iedere week xiog een bloemetje laten bezorgen. LANDELIJK LEVEN Als u uit dit relaas de conclusie trekt, dat daar in die oude spoorwoning een voorbeeldig gezin woont, dan slaat u de spijker op zijn kop. Een gezin dus, dat bestaat uit een bejaard echtpaar met twee volwassenen, studerende kinderen. Het grote gezin Timmers heeft daar aan kens, ganzen en zijn zoon Thijs postdui- hield er pluimvee, konijnen, geiten, var- leven geleid. De Parallelweg kreeg zijn weiland. Spoorwegemploye Timmers oorlog, Voorheen, was het er allemaal huidig aanzien pas na de laatste wereld- de spoorbaan altijd een landelijk en vrij ven, waaraan de duiventil op het erf, die Thijs met zijn vader hadden getimmerd, nog herinnert, Als zo w e spoorwegarbei ders deed de heer Timmers ook ,aan tui nieren. Maar zijn tuin verkeert nu, even als de spoorwoning in een. volkomen ver vallen staat. Het y.'as een dubbele woning. De ene helft staat al jaren leeg. En is grondig dichtgetimmerd, nadat de jeugd «r enorm had huisgehouden. Het gemeen telijke energiebedrijf haalde er de meter «n de leidingen weg en sedertdien is de andere door het gezin Timmers bewoonde helft vla een losse kabel op het elektri citeitsnet aangesloten. Als zeer tijde lijke voorziening met een wel heel be denkelijk provisorisch karakter. ZES JAAR IN DE NARIGHEID Al zes jaar geleden werd besloten deze oude spoorwoning te slopen. Zij staat, met de goederenloods van Van Gend en Loos en de ambtswoning van de stations chef, op een strook grond langs de spoor baan. welke is opgenomen in. het bouw plan voor een nieuw spoorwegstation. Zes jaar geleden kwam het Vlaardïngse ge meentebestuur met de Spoorwegen over een voor een andere passende huisvesting voor bet gezin Timmers te zorgen. Sedert dien is er nooit meer iets aan die oude spoorwoning gedaan. Pas drie jaar gele iden kreeg het echtpaar Timmers. van wie de vrouw (67) met een hartkwaal suk kelt. de eerste aanbieding voor een an dere woning. En bovenwoning aan de Spoorsingel en dus voor mevrouw Tim mers ongeschikt. Zij hadden als wens tc kennen gegeven: een degelijke oude be nedenwoning met schuur en tuin, zoals zij hadden gehad of een woning in de Indische buurt. De heer Timmers is een nog zeer vitale man, die onmogelijk stil kan zitten en gelegenheid om te knutse len of tuinieren moet hebben, zoals de spoorwegen had geboden. Een woning waar hij zich als oud-spoorman op zijn levensavond kan uitleven in spoortje spe len met een sp ooi-bouw doos. Een h arte- wens, die zijn kinderen al lang hadden vervuld, als er maar een. andere hiervoor geschikte woning was aangeboden. ZEER LASTIGE MENSEN" Op de eerste aanbieding zijn in de loop van de laatste drie jaar nog vijf andere gevolgd. Maar het echtpaar Timmers heeft ze alle geweigerd. Verschrikkelijk lastige mensen dus. die helemaal niet aan hun verhuizing willen meewerken en de zo noodzakelijke sloop van de tot krot vervallen spoorwoning in tie weg staan, zult u misschien opmerken. Als zodanig zijn ze op het gemeentelijk huisvestings bureau en bij de „hoge heren" van de Spoorwegen te boek komen te staan. Maar bij de eerste instantie is dit gezin voor de functionarissen, die een andere hulsvesting aanwijzen, een van de vele papieren gevallen en bovendien een ge- val, dat niet een gemeentenaar een spoor. woning bewoont, bij de ontruiming waar van de gemeente geen direct belang heeft. En bij de Spoorwegen is men onkundig van de aard der aangeboden woningen. Wij hebben ons van deze aard wel op de hoogte laten stellen en zijn met dit ge zin geconfronteerd geworden. Waarbij on ze conclusie moet luiden: het is zeer te recht op deze aanbiedingen niet in te gaan, als zijnde ongeschikt voor de huis vesting van vier volwassen personen en voor een beetje levensgeluk. Maar deze gang van zaken en de provisorische aan sluiting van de oude spoorwoning op het elektriciteitsnet zijn voor een technisch, opzichter van de Spoorwegen aanleiding geweest, tegen een dito employé van het gemeentelijk energiebedrijf op te mer ken: als u die aansluiting te gevaarlijk acht, dan sluit u de stroom maar af. MET RUG TEGEN DE MUUR Een dreiging, waardoor dit bejaarde echtpaar met de rug tegen de muur wordt gedrukt en die bepaald %niet bevor derlijk voor hun gezondheid is, na 6 jaar van afwachten in een sloopwoning. De heer Timmers is een zenuwinstorting na bij. "We zijn er echter van overtuigd, dat het energiebedrijf, tenzij gedwongen, niet tot deze stap zal overgaan en dat het gemeentelijk huisvestingsbureau, stoelend op jarenlange ervaring, dit gezin ter wil le wil zijn, als de mogelijkheid hiertoe zich voordoet en nu zij door onze bemoei ingen weet, hoe hoog de nood in dit ge zin gestegen is. Een nood, welke me vrouw Timmers tot driemaal toe een brief aan de burgemeester deed schrij ven en van wie zij getuigt: hij is een fijne man. die ons graag zou helpen, als nij kon. Het echtpaar Timmers had ook graag in een ir. Wissingwoning in de nieu we wijk Holy willen trekken, maar kreeg daar «en De Kleinwoning aangeboden, die voor dit gezin te klein is. OPLOSSING IN ZICHT Binnenkort komen er twee woningen in de Indische Buurt leeg, door vertrek van de betrokken gezinnen naar Brabant en Hoogvliet. Het echtpaar Timmers was hiervan door een van hun gehuwde doch ters op de hoogte gesteld, maar heeft de moed verloren, hiervoor bij het huisves tingsbureau aan te kloppen. Wij hebben het in hun plaats gedaan, na ons ervan te hebben vergewist, dat deze twee wo- Zaterdag heeft de ehr. korfbalclub Oran- je-Nassau met drie adspIrantentvvaalftal len meegedaan aan seriewedstrijden van KOAG in Krimpen, o. d. Ussel. Het A- twaalftal bereikte, met de avondvierdaag se nog in de benen, moeizaam de finale, met de cijfers 1O. 20 en 20. De fi nalisten, Oranje-Nassau en Bolnes A, wa ren aan elkaar gewaagd. Door hun iets betere aanval waren dc Vlaardingers lu de meerderheid, wat zij in een doelpunt tot uitdrukking brachten (10). Kort voor het einde zette Bolnes echter de kroon op zijn harde werken en. scoorde de gelijk maker (I1L Het resultaat was, dat stralworpen moesten beslissen, wie win naar zou zijn. Alle 24 leden van de beide twaalftallen moesten een strafworp nemen en van hen slaagde slechts één speler van Bolnes er in de korf te vinden, zodat Oran je-Nassau naar de tweede plaats werd ver wezen. Oranje-Nassau B belandde door een iets lager doelgemiddelde op de tweede plaats in zijn poule en moest een'beslissingswed strijd spelen om do derde prijs. Het ver loor die ontmoeting met 31 en viel dus buiten de prijzen, evenmin als de C-adspi- ranten, die twee maal gelijk speelden en twee maal verloren cn dus niet tot winst kon komen. Druipnat, maar tevreden keer de de Nassaujeugd per bus terug naar Vlaardingen. Komende zaterdag worden op het prach tig gelegen sportterrein Slobbègors in Pa- pendrecht seriewedstrijden gespeeld van het district Zuid-Holland-Zuid, waaraan Oranje-Nasssu met vier senior en twaalftal len hoopt mee te doen. in de hoop op even veel succes als voorgaande jaren. De wedstrijden beginnen ora twee uur; Oran je-Nassau vertrekt om half een per bus van de Hof laan, bij de brandweerkazerne. Woensdagavond, acht uur, speelt Van Dijks Amusementsorkest op het plein aan de Meidoornstraat. Het programma luidt 1. Clubmars, Bisselinck*. 2. Noche de Es- trella, Malando: 3. Old Favorites nr. 1, Por ter: 4. Our Director. Bigelon; 5. Wie ner Musik, Stolz; 6. Fascination, Mar ch etti: 7. Old Favorites nr. 2, Porter: 8. Gladiator, Sousa; 9. Ouwe kennissen, 10. Guapita. Malando: II. She U-Neder landmars. Schootemeyer. Volgende week woensdag (29 juni) krijgt wijk Holy haar eerste open-lucht-concert, dat verzorgd wordt door Concertino en ge geven op 't terrein naast de Midhal, even eens 's avonds om acht uur. Concertino hoopt te spelen: 1. Officer of the day (mars), R. Hall; 2. Heinzelmanchens wachtparade, K. Noack; 3. Blusette (wals) P. Thielemans; 4. Suppë klanken. F. v. Suppé; 5. Recuerdos de Se villa, F. v. Cappelle: 6. La Traviata (voorspel le ac te), G. Verdi; 7. Strike up the bancL G. Gershwin; 8. Noche de Estrellas, Ma lando; 9. Old Favorites (potpourri), 10. Concertinomars, D. Borst. Gehuwd: Kees Hogerland, 23 jr en Axen- tje Schruijer, 21 jr. Geboren: Henoch, z.v. "W. M. Pranger en A. L. Henneveld, Sam. Esmeijerstraat 39; Jorma, d.v. H. J. van. der Boor cn A. S- Gort. Kom. Speelmanstraat 9. Overleden; Lijntje Maat. 80 jr. Flatge bouw 5-56; Adrianus Westdijk, 74 jr, wedr. v: H. Klapwijk. Rozenburg: Koninginne- laan 26; Jobannis Leonardus Adrïaan Stal, 8B jr, echtg. v: E, Ghijscls, Joftan de Wittstraat 116a. In de stalling van het hoofdbureau van politie aan het Deiftseveer staat een groot aantal fietsen en bromfietsen, die door de politie onbeheerd op straat zijn aangetrof fen. Ook op verschillende adressen in de stad staan van deze vervoermiddelen te wachten bij de eerlijke vinders tot de eigenaar zich komt melden. Wij kregen van de politie een lijst, met liefst 54 stuks en als u in de afgelopen tijd een fiets of bromfiets bent kwijtgeraakt, is de kans groot, dat uw eigendom ook op deze lijst staat. Vrijdagavond, tussen zeven en acht uur, kunt u in het politiebureau gaan kij ken of uw karretje daar te vinden is: de lijst met opgeborgen fietsen en brommers ligt ter inzage. Een 23-jarige stadgenoot belandde zon dagavond ter behandeling in het Holyzie- kenhuis omdat hij „onder invloed van al coholgebruik" thuis een ruitje had ingesla gen en daarbij een snij wond opliep aan de linkerpols. P.V. DE ADELAAR De vereniging van postduiven hou tiers De Adelaar hield met 210 duiven een wed vlucht over 284 km., vanuit Tergnier. De duiven werden om kwart voor acht met ZW-wind gelost; de eerste arriveerde om 10.23.04 uur, de laatste prijsduif om 10.38.44 uur. Uitslag: J Smits 1 2 30 35 36. mevr. Van Kuijk 3 6 16 29 34 39, H. .Ian.se en Zoon 4 9 32, C. Droog 5 23, B. Blanker 7 21, W. Boog 8. C. Akkermans 10, A. de Ruiter II 17, H Priem 12 18 20 42, E. Bon man 13 15 22 37 40, B. v. Beveren 14. C. Pillo 19, v. d. Berg Meyer 24 25 31. P. v. Oeveren 2S 32, W. Verbrugge 27, A. AL Vin 28, Gk. Stolk 33, A. Noordhoek 44. Donderdagavond, van half zeven tot half acht inkorven. voor een. vlucht uit Chateau- roux 604 km., klokken aanslaan vrijdag avond acht uur. Vrijdagavond van half ze ven tot half acht ïnkorven voor Tergnier, afstand 264 km. Klokken aanslaan zater dagavond. zeven uur. P.V. DE LUCHTBODE De postduivenhoudersverpnigbig De Luchtbode vloog met 282 duiven vanüit Treil, 323 km. Na de lossing om zes uur, met, Z-wind, arriveerde de eerste duif om 10.44.W56 uur en dc laatste prijsduif om 11.20.08 uur. Uitslag eerste 50: .T. v.d. Heul 1: M„ Goedegebure 2 S 9 30; J. Bel 3 17 20; G. Brabander 4 33; C Bak ker 5 18 24 27: C. v. Gelderen 7 42 ;C. Vcrwey 8 12 23 29 41: M. de Wit 1134: Ph. Hoffman 13 40; B. Vletter, 14 45; H. v. Vliet 15; G. Roodenburg 16; H. de Vos 19; B. v.d. Harst 21; G. Schaar 22: H. de Willigen 23; W. Eikeienboom 23 46: W. Tieleman 26: Nieuwenhmzen 30: M. Broek 31 33 49; L. Poldervaart 32 35 36 87 43 48; G. v. Vliet Jr. 39 47; G. v. Vliet Sr, 44; Gebr. Kloppenburg 50. Vandaag inkorven voor Chateauroux, GOO km, klokken aanslaan donderdagavond 8 uur. Donderdag inkorven voor Nyon, 276 km. klokken aanslaan vrijdagavond,' 8 uur. Vrijdag inkorven van jonge duiven voor Zwijndrecht. Zo varen dc patiënten van de Henry t vertrok dcie icecJc door Xederland, qc- Dunant die gisteren nit VJaardingen nietend van het prachtige uitzicht over water en land. DISSDAG Stadsgehoorzaal, 6.30 en 3.15 uurrl.outsFlunes ais oliemagnaat (a.L). WOENSDAG Stadhuis, s uur: Verg. .1eugdgemeenteraad. Meldoornstraat, S uur: Tentconcert door Van Dxiks Amusementsorkest. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Louis Funes aiSOüe- magnaat fa 1.). TENTOONSTELLINGEN Galerie VL 63, t/m 23 juni: Expositie van mozaïeken, etsen, tekeningen, monotypes e,d. van de kunstem.ars Brouwer, Van Dorp, Van 't Hof, Koeman, Hoek en Tsang Geopend maandag t/m vttjüag 19—21 uur, zaterdag eti zondag 14—-17 uur. APOTHEKEN Geopend: Vair Hogendccpapotheek. Van Ho- genfiorplaan 12t>a. tel. 4233. Tijdens de landelijke judo-examendag voor tweede Dangraad en hoger, die za terdag in Utrecht werd gehouden is Tino Hoogendijk geslaagd voor het judoexamen voor tweede Dan. De judograduaties wor den verdeeld in Ky, dat zijn de lagere gra duaties waarhij een gekleurde band hoort en Dan graden. Ais men alle lagere (geel. oranje, groen, blauw en bruin) graden gehad heeft komt als eerste daarboven de eerste Dan met als uiterlijk vertoon daar bij een zwarte band. Boven deze eerste Dan komen nog vier, dus t.m. vijfde Dan prak tijkgradaties, die alle een stijgende moei lijkheidsgraad hebben, gelijk aan begin tot eerste Dan. Uiterlijk glijft de band hetzelfde, dus zwart. De hoogste graad, die men bij judo kan behalen behalve door praktische prestaties is dus vijfde Dan. Daarboven krijgt men de graden en ban den, die van 6e t.m. 8e Dan (rood wit ge blokt) en 9e en 10e Dan (een rode band) door andere dan praktische prestaties. De eisen voor tweede Dan zijn geenszins eenvoudig en ook nu slaagden er van de 19 candidate» slechts 8. Tino Hoogendijk, een judoka waar men van zou kunnen zeg gen dat hij het judo met de paplepel inge goten heelt gekregen door het enthousias me van vader, familie en leraar, is wel heel jong tweede Dan. Slechts enkele maanden, geleden is deze reeds tweemaal kampioen van Nederland en drie keer deel nemer aan Europse kampioenschappen ïijnde jongeman 20 jaar geworden, Drie jaar geleden werd hij als een der j angsten in Nederland eerste Dan. Dat hij na het behalen van het mulodipioma naar het CIOS ging om judoleraar te worden is na tuurlijk geen wonder en dat hij over enke- e weken zijn examen zal beëindigen als een der besten van de cursus is voor zijn Ieraar, die hem nu zo'n 10 jaar kent, ook helemaal geen verrassing. Zijn examen was een goed examen. Prak tij kex amen behoefde hij als kampioen van. Nederland niet te doen dus hem restte alleen de techniek, die bestond uit Nage no Kata, Katame no Kata en verder een proeve uit alle technische handelingen. To taal heeft hij 6 examinatoren, w.o. Anion Gees'mk, gehad die hem allen als ruim voldoende beoordeelden. Tino Hoogendijk, die de laatste maanden nog aan enkele nationale toernooien heeït deelgenomen (waarvan hij er 1 won en die met een Nederlands B-team nog een in terland. maakte tegen Tsjechoslowakije. is de enige Vlaardingsc judoka, die vlak to gen de nationale top aanzit. Hij heeft die plaats door heel hard vechten bereikt en indien zijn militaire dienst, waar hij eind juli in zal moeten, hem niet in conditie zal schaden dan zal hij, naar gehoopt wordt volgend seizoen die top definitief bereiken. Hij is een judoka die gezien al het boven staande die tweede Dan dubbel ca dwars waard is. De gemeenteraad van Oudenhoorn had reinig woorden nodig om de begroting voor 1966 vast te stellen. In de eerste plaats omdat de begroting ia een strak passend keurslijf gestoken was. maar ook omdat men terwijl het be grotingsjaar al tot op de helft gevorderd was, er toch met zoveel meer over te ver tellen was. De socialistische fractievoorzitter, cie neer J. Poldervaart, sprak daarom de hoop uit, dat de begroting voor 1967 v.-el op t:jd m de raad zou komen ter behandeling. Waarop burgemeester J. L. Wenthoit reageerde, ,.dat betekent, dat de begroting dan ook op l november in Den Haag moe! zijn Wat men overigens achter de taiel van burgemeester en wethouders, niet zo maar voor mogelijk wilde houden. Een. pleister op de wond was wel, da' de begroting sluitend was, waarbij de inkomsten, en. uitgaven van de Gewone Dienst een bedrag te zien gaven van f 193.559.08 met een post onvoorziene uit gaven van f2.431,22. Met de kapitaaldie ast was het heel wat minder rooskleurig gesteld en boekte men een nadelig slot per resto van f72853,98, met aan inkomsten een bedrag van. f891.444.36 en aan uitgaven geraamd een, bedrag van f964.298,34. MAASLAND Voor de vierde maal zijn te Maasland de schoolbrandweer wed strijden gehouden. Al waren de weergoden niet met de jeugd, het enthousiasme bij de jongens was er niet minder om. Er werd heel wat van de jongens gevergd, maar ze hebben zich op een bijzondere wijze van hun taak gekweten, zoals slan gen uitgooien, koppelen, blokjes omspui- ten emmer vol spuiten en draaibord op de juiste stand trachten e spuiten. Alle jon gens en de bevelvoerders werden door een kundige jury beoordeeld. Bevelvoer der Piet Okkerse ging met zijn 8 jongens met de le prijs strijken, hij won toen te vens voor zijn school, de Nederlandse hervormde school (ploeg 1) de wissel beker, welke door de RK school het vorig jaar was veroverd. De meeste jonge toeschouwers wisten dit met handge ver richtingen van hun jongens. Onder de belangstellenden merkten we ondermeer op de hoofden van de plaatse lijke scholen en zelfs Maaslands eerste burger de heer F. J. Groot Enzerink wist zich voor dit evenement vrij te maken. Al met al is het een geslaagde middag ge worden. De uitslag :s als volgt: 1 Ned, Herv. school l aanvoerde Piet Okkerse 104,5 pnt. 2 Ned. Herv. school 2 aanvoerder René Boorsma, 96.5 pnt.. 3 Geref. school 2 aanvoerder Piet Broekhart 93 pnt., 4 Ge ref. school 1 aanvoerder Arién Look 92,5 pnt., 5 RK school 1 aanvoerder Jan Hey- dra 86 pnt., 6 RK school 2 aanvoerder IVim van der Hoeven 82 pnt. Technische school voor de Hoeksche Waard De uhreiking van de getuigschriften aan de leerlingen van de Technische School voor de Hoeksche Waard te Oud-Beijer- land zal dit jaar geschieden op vrijdag 1 juli 's avonds om 7 uur. In verband met het grote aantal leerlingen dat dit jaar de school gaat verlaken en de daarmee te verwachten drukte van de zijde van de ouders zal deze eindles daarom, niet wor den gehouden ia het schoolgebouw aan de Koninginneweg, maar in het verenigings gebouw aan de Prins Hendrikstraat 22. Na de uitreiking van de getuigschriften zullen als vanouds de leerlingen die ver trekken het feestprogramma zelf verzor gen. Over de concept-begroting merkte bui- gemeester Wenthoit op, dat deze weinig nieuws te zien geeft en dat het enige in wezen is, het reit dat men de begroting sluitend heetl weten te maken. Bij de hooicistuksge wijze behandeling werden door de heer J. Poldervaart enige vragen gesteld, zoals naar het bevolkings onderzoek Tuber ova. Omtrent de Algemene Bijstands-ucL wilde de heer Poldervaart graag vernemen, of men altijd voor Uit kering m aanmerking komt, ook al is men nun of meer vermogend. Wethouder J. v, d. Bie 1 pa: tijloos) gaf een uitvoerige uiteenzetting, waaruit bleek, dat als men vermogend is er een mogelijk heid is om een bepaald, voorschot te ont vangen. Doen altijd zal er van bezit een bepaald gedeelte uitgesloten 2ijn voor ver rekening. Burgemeester J L. Wenthoit deelde in zake het bevolkingsonderzoek mee. dat zulks in oktober te Oudenhoorn gehouden zal worden. Ten slotte ging de laad z.h.si. over tot voorlopige vaststelling der begroting. Een voois lei van burgemeester en wet houders um over le gaan tot aankoop van een perceeltje grond ïer grootte van onge. veer 1500 vierkante meter, tegen een. gulden per vierkante meter, werd door de raad z.h.st. aanvaard. Uit de discussie kon men de conclusie trekken, dat een gedeelte van dc grond benut zal worden voor dc bouw van een kleedlokaal en de aanleg van een parkeerterrein voor het nieuwe sportcom plex. De geloofsbrieven der op 1 juni gekozen raadsleden werden onderzocht en in orde bevonden, waarna tot toelating besloten werd van de heren J. Poldervaart, R. L. Reijer cu P. Looij (allen PvdA». J. de Baan (Gem.belangi. J. v. d. Bie (partij loos) cn L. Zeelenberg en G. J. van Luijk (Prot. Chr L Het bestuur van de Combinatie van Vlaardïngse Personeelsverenigingen heeft haar 3000 leden in de gelegenheid gesteld om zaterdag a.s. deel to nemen aan een groot heng cl concours Natuurlijk dat nier al^ deze leden bepaald heng clue fheb be rs rijn, maai- enkele honderden in ieder ge val wel. Op de vergaderingen toonden de afge vaardigden van de diverse verenigingen steeds belangstelling voor een goed ge or ganise ere' hengele one ours, maar- nu het er op aan komt, blijkt dat slechts weinigen zich hebben opgegeven. Van dc 36 aange- sloten verenigingen bij de CVP meldden zich een viertal verenigingen, die samen met 40 leden aan het concours zouden wil len deelnemen. Het CVP-bestuur vond dit aantal te weinig om het concours te doen doorgaan, zodat het evenement is afgelast DE ZWERVENDE VISSER Zondag hield de Vlaardingse hengelaars, vereniging De Zwervende Visser haar der de serieconcuurs van het nieuwe seizoen, in de Vlaardingse Vaart. Ondanks de stro mende regen liet toch nog menig visje zich verschalken. De uitslag luidde: 1. M. Groen. 820 gram: 2. M. de Bruijn, 593; 3. K. v. Dam, 444; 4. J. de Bruijn, 428 5. G, Dam. 340 6. S. v.d. Arend. 288; 7. C v, Oosten. 283; 8. L. Stout, 253; 9. A. Hoo- endijk sr. 208, 10 W. v.d. Borden 15. V.ILV. VRIENDSCHAP Onder leiding van de heer P. Vink trok- ken de leden van dc Vlaardingse henge- taarsvereniging Vriendschap naar de vlie ten. voor het tweede serieconcours van het seizoen. Zowel weer als vangst viel tegen; de wisselprijs werd gewonnen door de heer C. Vink Sr. Uitslag eerste 19: 1. C. Vink Sr., 965 gram; 2. H. Vink, 805; 3. C. Vink Jr., 640, 4. J. Vink, 437. 5. B. Kosten. 411, 6. J. Broere, 395, 7. J. Moree, 178, 8. P. v. Dorp Sr., 120. 9. M. Komaat 100, 10, C. de Knegt, 37. Interieurverzorging Hoogstraat 53 - Vlaardingen - tel 3827 Vraagt voor spoedige indiensttreding in bezit van diploma mulo. Type-diploma strekt tot aanbeveling. Met reeds gemaakte vakantie-afspraken zal rekening worden gehouden, Sollicitaties schriftelijk aan bovenstaand adres, of na telefonische afspraak.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1966 | | pagina 1