min HUISBLAD Wielerronde van Schiedam door noodweer geteisterd Gouden priesterfeest voor ere-kanunnik R. Reijnen Eurobal meer bezoekers dan ooit tevoren LASSER Thuiswerk aangeboden grote gezinnen „Jeugdfestijn" trok gemiddeld 700 kinderen per dag KLACHTEN Kermisweek had weinig sfeer Schuilen voor regen Uit het politierapport Neptunus wint het DHS-lionkbaltoernooi Onweersbui vernielde vuurwerk Clubontmoeting R.C. Schiedam Jeugdcricketdag bi] Excelsior Springbokken winnaars in waterpolo-toernooi Bromfietser verongelukt te Poortugaal RECLAMEBUREAU „SECRET" ROTTEBDAMSCH NIEUWSBLAD MAANDAG 15 AUGUSTUS 1966 Hoofdagcnischap en Radactie: SCHIEDAM, SROERSVEST 3 - TELEFOON 268091 over bezorging Schiedam: van 18.3019.30 uur en 's zaterdags van 46 uur Tel. 255828, Vlaard.dijk 171 b De zaterdag verreden Wielerronde van Schiedam voor amateurs met els inzet de Grote Prijs van de Schiedamse Gemeenschap is geteis- lerd geworden door het zware nood weer dat in de vooravond ook boven Schiedam losbarstte. Hiervoor verschenen drieëntach tig deelnemers aan de start waar» onder de Zwitser G. Baeviswii voor een cours over 75 ronden, een af stand groot 80 km. Ondanks de grote hitte lag het tempo direct al erg hoog hetgeen al vrij spoedig enkele renners tot afstappen noopte. Verschillende uitlooppog i n gen Werd er. ondernomen die evenwel door het fel ja gende peleton in de "klem. werden ge smoord. Het eerste gat ontstond toen na ongeveer twintig ronden de renners A. Kosten, F. v cl. Valk, S. v. d. Burg. J. Zoons er. W Huijsmans een halve minuut voorsprong wisten te nemen. Uit de grote meute maakten zich telkens opnieuw ren tiers los voor een poging dit gat le over bruggen. Het peleton begon m stukken uiteen te vallen en. toen kwam de regen. Dit drukte hex tempo daar het wegdek spiegelglad werd. De bui groeide aan tot êen ware wolkbreuk wat een groot aantal renners deed besluiten te staken. De eerste valpartij trof het kopgroepje in de bocht naar de Hooikade waarvan Zoons en v. d. Hulst het slachtoffer werden die later beiden afstapten. Dit bracht Huysmans en Zoetemelk al leen aan. de leiding met achter zich eon steeds meer veldwinnend peletoa en achter blijvers, samen negentien man. In de laat ste honderd meter van d^e door de wed strijdleiding tot 65 ronden teruggebrachte cours liet de snelle Zoetemelk zijn rivaal geen kans en won onbedreigd in de tijd van 1.33.49 uur. De «print van het peleton werd gewonnen door de Amsterdammer. R. Corn el is se. Alle renners die de eindstreep haalden vielen nu in de prijzen. De leldersprijs viel ten deel aan W. Huys- mans die de meest aantal keren als eerste de meet wist te passeren. De renner Zoetemelk <19) kreeg zijn bloemenhulde en hierna een ere-roadje te rijden. Met de overwinning in de ronde van Alphen a. d. Rijn mee boekte hij nu zijn vierde courszege van dit wielersei- zoen. Tijdens de onweersbul zochten de toe schouwers ijlings een goed heenkomen maar waren toch nog tijdig terug om de laatste fase van deze handicaprace bij te wonen. Eindklassering: 1 J. Zoetemelk, Rijp we tering. 2 "IV. Huysmans, Achthuizen, G F. v. d. Valk, Voorschoten, 4. R. Cornelis- sen, Amsterdam. 5. J. Aldershof, Haarlem; 6. Jac. Koevermans. V]aardingen; 7. L. Alt- huyzen. Den Haag; 8 Manus Brinkman, Rotterdam; 9, A. v. d. Ende, Rotterdam; 10. A. Kooyman, '1 Zand; 11. S. Pieters, Maas sluis; 12 J. v. d. Horst, Stolwijk; 13 B. van Leeuwen, Sassenheun; J4. A. Ravensber- gen, Voorschoten; 15. J. Zomer, Halfweg;* 16. P. van Hattero, Gouda; 17, H. v, d. Lugt. Viaardingen; 18. H. Uitenbogaart, Capelle a. d. IJssel; IS. J. Franken, Schiedam; op een ronde: 20. G. van Deene, Den Haag, 21. J. van Dijk, Lisse. Zaterdagavond verstilde in de binnen stad hei geluid van de in bedrijf zijnde ker mis en hiermee was, behoudens in Musis Sacrum, waar de feestvreugde nog gerui me tijd voortduurde, de Feest- en Kermis week van de Schiedam se Gemeenschap tfeer achter de rug. De evenementen hiervan, voor het me rendeel i» het sportieve vlak gelegen, trok ken over het algemeen genomen een be vredigende publieke belangstelling. Hier mee kregen de organisatoren de nodige eer van hun vaak uitvoerige werkzaamhe den. Bovendien is aangetoond dat bijvoor beeld het rulterconcours en de motorcross mei de wielerronden, voor Kethel en Schiedam, verdienen blijvertjes te worden in de nog volgende feestprogramma's,voor welk doel ook in de toekomst nog te orga niseren. De topper" van het nu afgewerkte pro gramma is ongetwijfeld het „Eurobai" ge worden met zijn 1400 bezoekers over twee avonden, Vanaf de voorgevel tot in alle za- en ging van Musis Sacrum een sfeer van: 'eestelijkheid en gezelligheid uit die aan stekelijk werkte op de jongelui die het omplex betraden. Dit kan niet gezegd worden van de binnenstad met als middel punt cte kermis. Het aan- en afrijden van het vakantie- r re hitje was liet enige wat er op wees, dat in Schiedam her Vakantiefeest 1966 werd gevierd Geen vlaggemasten noch lichtguirlandes vaar dan ook als „trekkers" voor publiek en voor de attracties op het kermisterrein, iels waarop de exploitanten toch wel aan spraak mogen maken. In Huize St. Liduina herdacht de zeer- ecrwaarde heer G, G. Reijnen, oud-deken van Schiedam zondag zijn gouden pries terfeest met een kerkelijke viering een feestelijk ontbijt voor verwanten en genodigden. Zelf ging hij in de kapel voor bij de viering van het misoffer hierbij ge assisteerd door de huidige deken F. P. J. Boelrijk in tegenwoordigheid van de bis schop van Rotterdam, Mgr. M. A. Jansen, en de Vicaris Generaal van het bisdom, Mgr. A. Schaaper. Een gemengd koor on der leiding van de heer J. Hogervorst zet te aan deze plechtigheid de nodige voca le luister bij. De thans ere-kanunnik Reijnen was van tl944 lot i960 belast met de zielszorg van de parochie St. Liduina in Frankeland. Naast pastoor ook deken van Schiedam welke functie belangrijk werd verzwaard toen het bisdom Rotterdam werd ingesteld en ook Viaardingen en Maassluis tot het dekenaat Schiedam gingen behoren. Vanaf die tijd werd deken Reijnen opgenomen in het kapittel van kanunnikken, een be langrijke functie in de kerkelijke hiërar chie. Op eigen verzoek werd deken Reij nen in juni I960 uit zijn ambt ontheven en nam zijn intrek in Huize St. Liduina waar hij op 17 maart LI. zijn 73e verjaar dag vierde. Als voorzitter van de St, Wil li br or dusstich ting was deken Reijnen bij de gemeentelijke autoriteiten een pleitbe zorger ten gunste van de scholenbouw ten behoeve voor het katholieke onderwijs. De bewoners van Tuinlaan en Lange Nieuws tra at hebben zich zaterdag tijdens de hier gehouden wielerronde van hun sportieve zijde Ieren kennen. Toen de zware onweersbui losbarst» te en de regen bij stromen neerplensda openden zij hun huisdeuren om de tal rijke toeschouwers gelegenheid tot schuilen 1e bieden. Een geste die door het bestuur van de Rennersclub Schiedam bijzonder op prijs wordt gesteld en die dan ook langs deze weg deza berwooers har telijk dank zegt. 0 Hoe zwaar de renners het kregen te verduren tijdens de onweersbui die alle toeschouwers van de weg joeg. Om 2 nur "s nachts wilde de politie op de Vlaardingerdïik een auto \an wa: meer nabij bekijken. De bestuurder gaf echter vol gas en nam de vlucht. De wagen kon in de Breedstraat worden achterhaald. Hij had drie gladde banden, de handrem werk te niet en de voetrem evenmin, omdat de remvoermg versleten was. Bovendien was de belastingkaart van de bestuurder ver lopen. SCHIEDAM - Voor de tweede maal In presenteren. Vooral omdat het zaaltje nog- C Jan Zoetemelk uit Rijpweterlng gaat als eerste over de eindstreep. SCHIEDAM. Het Jeugdfestijn in sport hal „Margriet" heeft in totaal 6995 bezoe kers getrokken, een aantal waarmee de organisatoren, de Schiedamse gemeenschap, de stichting sporthal en het bureau jeugd zaken tevreden mogen zijn. Vooral omdat dit festijn voor de eerste maal werd ge houden is een. gemiddelde van zevenhon derd kinderen per dag een prachtig rp- sultaat. Vorige week vrijdag, de laatste dag, had het Jeugdfestijn enkele hoogtepunten zoals de finale van de rolschaatswedstrijden en het optreden van een jeugdige amateur goochelaar in de kantine. Na afloop kre gen de leiders en leidsters een kiein etentje aangeboden. Het Jeugdfestijn, dat van 18 tot en met 22 juli en van 8 tot en mei 12 augustus werd georganiseerd, trok in de tweede week aanzienlijk minder kinderen, in de eerste week waren er gemiddeld 972 kin deren per dag in de sporthal, in de tweede week slechts 426, De organisatoren zijn van mening dat dit grote verschil te wij ten ïs aan het fantastische weer van de laatste week, waardoor de kinderen liever naar het strand of naar het Beatrixpark gingen in plaats van naar het Jeugdfestijn. Ook waren zij van mening dat het op zijn eind lopen van de vakanties een rol speelt, vele mensen hebben dan al veel geld uit gegeven, zodat ze dan liever hun kinderen de straat opsturen. Een belangrijke factor is nog dat in dezelfde week de films voor de jeugd draaiden en er kermis was in Schiedam, Doordat de tijd van voorbereiding zeer kort was, waren verschillende plannen niet meer te realiseren, dit was het geval met de poppenhoek. de zetterij en de dagkrant. In de laatste week bleek het ook niet meer mogelijk te zijn om de plantentuin te openen, de plantjes waren nl. dood ge gaan of afgeknapt. In dit eerste jaar hebben de organisato ren geen weekkaarten verstrekt die een bepaalde reductie geven. Voor de vele kinderen die iedere dag deze manifestatie bezochten betekende dit dat ze iedere dag gulden toegang noesten betalen en meestal nog een gulden tooi- een con- simiptiekaart- Na afloop van het etentje dat de organi satoren de leiders en leidsters hadden aan geboden, bedankte d" heer R. Rens de 'ei- ding voor hun medewerking en prettige samenwerking. Hierna kwamen nog enkele suggesties naar voren voor het komende jaar. Zo zal in de hal zelf het aantal stands uitgebreid worden, zodat meerdere kin deren zich gelijktijdig bij de diverse stands kunnen vermaken, In plaats van de film zal er een poppenkast komen en de pop penhoek zal het volgend jaar zeker niet ontbreken. Voor de jongens komt er nog een stand, waar ze met ijzerdraad allerlei figuren kunnen maken. De voorbereidingen voor de verkeerstuin zullen ongetwijfeld veel eerder beginnen, waarbij men zich nog meer zal afvragen, hoe het spel voor de kinderen in deze tuin en het leren toe passen van de verkeersregels het beste te combineren 2ijn. Op de laatste dag kwamen verschillende ouders de leiders en leidsters bedanken. Een moeder kwam zelfs nog met een klein presentje aandragen bij de rol schaatsbaan omdat de leiders bij de2e baan haar doch tertje zo goed hadden Ieren rolschaatsen. In ieder geval hebben de kinderen, die deze vakantie dit eldorado hebben bezocht, er geen spijt van. Zij zullen hot volgend jaar zeer zeker weer aanwezig z«jn. de vakantieweek is het Eurobai 1966 een succes geworden. Niet minder dan zeven honderd jongelui bevolkten de drie zalen, de Bron, de grote zaal en dc bovenzaal, van Musi" Sacrum, dat scheel bezet was met deze dansende menigte. De Eurobal- commissie bad in de voorverkoop reeds 450 toegangskaartjes verkocht, het reste rende deel ging 's avonds bijzonder vlot van de hand. Doordat de toeloop groter vsas dan het aantal jongemensen. dat toe gelaten kon worden, bicven de gehele avond jongelui voor de deur staan, die naar binnen mochten, zodra iemand het bal ver liet, Op dit tweede Eurobal gaf de heat wel de boventoon aan, in de grote zaai trad de beatgroep „The Riats" op en in de bo venzaal werd gedanst op platen uit de top-50. Een teleurstelling voor iedereen was, dat Karin Kent wegens een ongeval verstek moest laten gaan. De commissie Eurobai is er op het allerlaatste moment nog in ge slaagd Conny van Solingen als vervang ster te contracteren. Haar optreden werd een van de hoogtepunten op het Eurobal. In de grote zaal werd zij voortreffelijk be geleid door „The Riats". Conny van Solin- gen kwam tweemaal twintig minuten voor de microfoon, jammer was dat haar tweede optreden vrij snel achter haar eerste kwam, zodat zij al vroeg bet Eurobal verliet, De beatgroep „The Riats" zorgde ervoor, dat het toch nog overvol bleef in de grote zaal, de gehele oppervlakte werd benut om te dansen. Deze beatgroep, die onder leiding staat van Ko v. d. Hoeven, viel* vooral op door veelzijdigheid en een zeer eigen stijl. Naast de overbekende beat bracht zij Zuid- amerikaanse nummers, Country cn "Wes tern, Rhytm en Blues en eigen composities. r\E WAT OUDERE MENSEN en zij die wat rustiger aan wilden doen konden terecht in de Bron. Hier stonden Paul van Klaverens „Newports" voor de moeilijke taak het alle niet-beatliefhebbers naar de zin te maken. Een taak, waarin zij uitste kend zijn geslaagd. In de bovenzaal was er ondanks de warmte veel beweging. De jongelui waren hier aan het „shaken" op de klanken, die uit de Hi-Fi-installatie kwamen. Het zaaltje was omgebouwd tot discotheek, waar de verzoeken uit de top-50 werden gedraaid. De disc-jockeys* Joop Daalmeijer en tFrans Happel moesten hier in een tropische hitte de verzoekplaten Bl Het vorig jaar wegens slecht weer uitge stelde bonkbaltoernooi van DHS ter gele genheid van het eerste bestaanslustrum werd nu zaterdag gehouden met als gast- verenigingen het Rotterdamse Neptunus. CTC, Den Haag en het Hilversumse HBO, Het leverde aardige wedstrijden op en was in zijn geheel eer, goede propaganda voor de honkbalspon. In de halve finale versloeg DHS het team van CTC met 76 terwijl Neptunus zich voor de eindstrijd wist te plaatsen door een 4l zege op HBC. In het slot du el toonde Neptunus zich als flfdelïngskampioen superieur tegenover Bij een controle m de omgeving van restaurant Europoort zijn zondag de be lijders van zes bromfietsen en fietsen be keurd en in het Beatrixpark eveneens- acht pensonen, die daar ondanks het ver- bed reden. DHS dat met de cijfefs 72 werd geklopt. De vele veld fouten die de Schiedammers maakten waren ook nu iveer fataal en ze ker van invloed op bet verschil in punten bij de uitslag. De derde plaats was voor het Haagse CTC terwijl de vierde prijs met HBC naar Hilversum ging. Als voorzitter van de honkbalafdeling reikte aan het slot dc heer Bons de prijzen uit. Deze bestonden uit staaltjes van hout- bewerk ingskunsl geleverd door het lid van DHS de heer Jac. Karsemeier. Een bijzonder woord van dank had de voorzitter van het team van dames dat er zorg voor droeg dat liet de deelnemers aan dit geslaagde toernooi aan niets ont brak. SCHIEDAM Het slo t vuur wei k van de SG Vakantieweek is heel wat vroeger afge stoken dan op het feestprogramma stond vermeld. Het barste zaterdag reeds in de voor avond los in de vorm van een zwaar nood weer dat gepaard ging met zware regen val, felle bliksemschichten en de hierop ,'olgende ratelende donderslagen. Hevige windstoten deden zich voor toen tijdens de bui de wind naar het zuid-westen liep met als gevolg dat het aan de Maasbou levard opgestelde vuurwerk hei zwaar kreeg te verduren. Het personeel van de ,'uurworkfabriek A. J Kat uit Leiden wa-j ne: voor de bui gereed gekomen met het' plaatsen van de grote stukken die bij hel afsteken voor de nodige knaleffecten en vuurtablea1-* qatècn moeten zorgen. Het vrij lichte houtwerk hiervan door stond de kracht van de wind echter niet en werd tegen de grond gedrukt. Bij haar terugkeer vond dit personeel een ware ra vage van uit de grond gerukte palen en een wirwar van doorweekte papieren met fosfor en magnesium gevulde slingers. Wel werden nog pogingen gedaan de zaak Overeind.te zetten wat evenwel geen zin had nu de wind weinig in kracht afnam toen de onweersbui was afgedreven. Het bestuur van de S-G. vond bet dan ook raadzaam het vuurwerk af te gelasten om e'k risico te vermijden. De bedoeling is bet duur aangekochte vuurwerk alsnog in rook te doen opgaan. Door de S.G. zal hiervoor een geschikte avond worden uii- gezocht. waarvoor die van zaterdag het meest in aanmerking komt. tl klein is, heerste er een temperatuur, die bijna niet te dragen was. Van acht tot één uur werden hier de platen non-stop ge draaid en onvermoeibaar praatten de disc- jockey's de plaatjes aan elkaar. Waarschijnlijk is het de laatste keer ge weest, dat het Eurobal in Musis Sacrum is gehouden. De Eurobal-commissie zal het Eurobai 1967 vermoedelijk in de sporthal houden. Reeds eerder, bij de opening van sporthal „Margriet" is hier een bal ge weest en dit is wel goed aangeslagen. De belangrijkste beweegreden tot deze over gang is dat men in de sporthal de beschik king heeft over een grotere ruimte zodat er meer mensen bij het Eurobal aanwezig kunnen zijn. Wanneer de commissie Euro bal een goed programma weet samen te stellen, zal het ook in de hal dan wel weer gezellig druk zijn. Met de Rennersclubs RC Rotterdam en RRC Feijenoord hield Rennersclub Schie- dam zondagmorgen op het parcours in, df 's-Gravcnlandsepoldor een onderlinge wed strijd. De amateurs reden 36 km» met al? win naar A. van Dun (1 uur rond); 2. P. de Raay (beide van Schiedam); 3 en 4. B. Zinsmeyster en G. Ouwerkerk van de RRC Feijenoord. De nieuwelingen startten vooreen zelf de afstand waarvoor de winnaar H. Nak (Feijenoord) 2.2.1 uur nodig had: 2. J. Bcrgkotle (Schiedam); 3, J. Balmeger; 4. F. Valat; 5. R. Visser; 6. M. Smits, alle vier van de RRC Feijenoord. A-aspiranlen: 24 km. afgelegd in 41 mi- Onder zijn pastoraat werden de plannen ontworpen voor de bouw van de O. L. Vr. Visitatiekerk waarvan de parochie is voort gekomen uit die van de Frankelandsekerk. In deze kerk vernieuwde hij de gebrand schilderde ramen en gaf hij de kdpei, ge wijd aan de stadspatronesse „St. Liduina", een nieuwe vorm, een dekenale kerk waar dig. In zijn plaats werd op 1 juli 1960 tot pastoor en deken benoemd de zeereerwaar- de heer A. F. J. L. v. d. Boog die vrij kort hierna werd opgevolgd door de hui dige deken F. P. J. Boelrijk. Voor oud- prochianen, vrienden en bekenden bestond vandaag de gelegenheid op een hiervoor gehouden receptie de gouden priesterjubi laris geluk te wensen. Begunstigd door mooi zomerweer is de door de jeugdcommissie van Excelsior za terdag gehouden jeugd-cricketdag een vol ledig succes geworden. Verdeeld In twee leeftijdsgroepen namen de junioren deel aan een vijfkamp welke bestond uit de onderdelen: bowlen op een open wicket: driven, vangen, ingooien en vergooien. In groep A„ junioren van 3214 jaar ging hiervoor de eerste prijs naar P. Gij- tenbeek; 2. R. Gunneweg; 3. H. Gijteö- beek. In groep B, 1112 jaar, was de uitslag: 1. W. van Mil; 2. A. Vollebregt; 3. G. Groote: 4. M. Schoenmaker. Tot besluit speelden twee teams een on derlinge wedstrijd. De belangstelling voor dit sportevenement leverde opnieuw het bewijs op, dat in Schiedam de interesse voor de cricketsport zich nog steeds in een stijgende lijn bevindt. Er bestond voor de internationale water- polowedstrijd, welke zaterdag in het kader van de feestelijkheden rondom het 10-jarïg bestaan van. het openluchtbad Groen oord werd gehouden, niet zoveel belangstelling als gewoonlijk. Er waren misschien maar een paar honderd zwemliefhebbers aan wezig. ouder wie burgemeester H. Roelfse- ma en twee wethouders, de heren mr. P. van Bochoven en W. van Schooneveld. Ook de commissaris van politie de heer K. Rijpma gaf blijk van zijn belangstelling. Dte geringe opkomst van. het publiek is vermoedelijk een gevolg van de vakantie. Overigens werd er uitstekend spel gele verd. Na verlenging eindigde de strijd tus sen de Zuidafrikaanse Springbokken en het Nederlandse jeugdzevental in een 4—3 overwinning voor de Zuidafrikanen- Het Londenteam tegen de Zuidhollandse combinatie eindigde in 36 voor Londen en de strijd van dit team tegen het Neder landse jeugdzevental liep uit op een 5—3 overwinning voor de Londenaren. Dc strijd tussen het Zuidafrikaanse team en de Zuid hollandse combinatie leverde een 3—2 overwinning op voor de Zuidafrikanen. Bij de eindstrijd kwamen de Zuidaixikanen als overwinnaars uit de bus. Op de Springbok ken volgde bet Zuidhollandse team als tweede. De Londenploeg was nr. 3 en het Nederlands jeugdzevental sloot de rij. Na afloop is het bestuur van de SZC met de gasten naar De Ams tel bron gegaan, waar mevrouw M. Boon-Rorije, die tien jaar in bad Groenoord medewerkster is ge- wcest, werd gehuldigd. Des avonds zijn alle deel nutcn met aJs eerste H. Rietkerken: 2. R. i spelers naar De Bron getrokken, om deel Pols; 3. P. v. d. Werf; 4. H. Bals, allen van tc nemen aam het Eurobal, waaraan zij ai de Rennersclub uit Schiedam met als vijf de A. de Jager-van de RC Rotterdam, B-aspiranten: 12 km. in 26 mm.: 1. R. Aversteeg; 2. A, van Helden, beiden Rot terdam; 3. B. Rietkerken (Schiedam); 4. D. Wesseling; 5. A. Muilwijk, beiden RC Rotterdam. De amateur Boy Kanselaar die zaterdag kort \oor het einde van de Ronde van Schiedam moest afstappen revancheerde zich gisteren in de Ronde van Schagen N.H. Lange tijd ging hij hierin op kop, doch kreeg moeilijkheden met zijn versnellings apparaat waarmee hij de zege verspeelde maar toch nog op een eervolle vierde plaats eindigde. Tot inspecteur van de gemeentepolitie is met ingang van 1 augustus bevorderd de adj. inspecteur B. C. M. Mallpaard. Hü is thans ambtenaar derde klasse. Een wat vrijer regiem heeft de verkeers politie ingevoerd t.a.v, de verkeerslichten in de omgeving van de Koemarkt. De lich ten bij Passage en aan de kant van de Hema op de Rotterdamsedijk evenals die bij Willems en Ernsting aan de overkant zijn bij wijze van proef tijdelijk op non- actief gesteld, hetgeen mogelijk leek in verband met het geringe verkeer. Vanaf heden zijn de lichten slechts ingeschakeld tijdens de spitsuren vao 7 tot 9. van 12 tot 14 en van 16 tot IS uur. maar van 9 tot 12 en van 2 tot 4 zijn de knipperlichten in werking. Fietsgangers worden er op attent gemaakt, dat zij als ze linksaf gaan naar Ie Brocrsvest geen aanduidingen meor zien cn terdege moeten opletten. Onvoorzichtig overgestoken zijn twee da mes op de BK-laan, met het gevolg dat een RET-bus plotseling moest remmen en een auto achter de RET-bus opreed tegen een verkeerszuiltje. Deze wagen werd bestuurd door de 25-jange chauffeur F. E. M. M, uit Viaardingen. Het zuiltje dolf het on derspit en de auto kreeg aan de voorzijde lichte schade: dus een extra internationaal tintje ver leenden. De buitenlandse spelers toonden zich. zeer tevreden over de ontvangst. Op weg naar zijn werk is vanmorgen de 29-jarige bromfietser B. de Winter uit de SchrÖder van der KoLklaan .te Poortu gaal door nog niet opgehelderde oorzaak op de Welhoeksedijk in botsing gekomen met oen kleine personeeisbus. De brom fietser was vrijwel op slag dood. Het slachtoffer was gehuwd en had twee kin deren, De politie stelt een onderzoek in. Op elkaar gereden in. het Hargapark na bij het viaduct bij de Poldervaart twee bromfietsers, waarvan de een bestuurd door dc 18-jarige student L. M. V. uit VJaardin- gen. geen voorrang verleende aan de 19- jarige arbeider G. N. uit Viaardingen. Deze laatste is met schaafwonden aan het ge laat en eei\ pijnlijke rechterknie naar het ziekenhuis in Viaardingen overgebracht. Twaalf aanrijdingen deden zich zater dag voor. Een daarvan op de Dam, waar de 30-jarige monteur F. A. v. V. uit Vee- eendaal met zijn wagen wegreed op het moment, dat de 66-jarigê kantoorbediende S. J. A. A. uit Schiedam hem met zijn bromfiets voorbijreed. A. kreeg een duw van de auto en botste op zijn beurt tegen de 22-jarige Rotterdamse chauffeur B. J- B., die op ?ijn bromfiets een duo-passagiere. had, het I9-jarige meisje E. E. J. L. uit Scihedam, dat kwam te vallen en per GG en GD met een bloeduitstorting aan bet linker onderbeen naar het Gemeente ziekenhuis werd overgebracht. Na behan deling keerde zij op eigen gelegenheid naar huis terug. Naar het bureau van politie 2ijn zes bromfietsen. en 12 fietsen gebracht, die zaterdag bij bad Groenoord op een ver keerde plaats geparkeerd stonden. Kiein bedrijf tc Ovcr- schie vraagt een Zeer hoog loon. Tel, aanmelden 15.47.34 na 17 tin r itIKOd-2249 Oranjestraat 2. Schiedam vraagt enkele voor het instoppen van brieven in enveloppen. Melden voor 6 uur (niet telefonisch)

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1966 | | pagina 1