mOAMSCH NIEUWSBLAD 1 BANKWERKER Nieuwe a.s. galerie „Punt 4" vrijdag open Duiven vlogen weer naar de Hoeksche Waard Groene Kruis Poortugaal nam afscheid van pionier Algemene Bond van Bejaarden herdenkt 20-jarig bestaan MONOPOLE LEERLING - BEJAARDENHELPSTER KLACHTEN Rijdende expositie op 's-Gravenlandseweg U-bint valt op cabine AT O AAR ANNEERL Museum ontvangt complete kuiperij Burgerlijke stand Film „My Fair Lady" geprolongeerd Gekneusde borstkas Nog deze winter een landijsbaan? GEMEENTE SCHIEDAM JUFFROUW voor de brood- en Koffiekeuken Nieuwe klanten voor U! Sunlight en URTTC stelden teams samen Dr. Tans bespreekt regeringspolitiek Resultaten handbal Hollandiaan V.I).V.-damnieuws KOTTERDAMSCH KIEUWSBLAD WOENSDAG £8 SEPTEMBER 1966 Hoofdagentschap en Redactie: 5CHIEDAM, BROERSVEST 3 - THEfOON 268091 over bezorging Schiedam: van 18.3019.30 uur 1s zaterdags van 46 uur Vlaard.dijk 171b en Telef. 265828, SCHIEDAM Vrijdag 30 september zal Galerie Runt 4 openen, niet meer op de BuitenJiavemveg;, maar op de Rotter- damsedJjk 129a. De directeur van het Ste delijk Museum, de heer J. Paalman, zal de opening verrichten, 's avonds om half negen. Kees Okx zal de eerste zijn die in dexe nieuwe galerie zijn werk zal expo seren. Recent grafiek zal van deze kun stenaar te zien zijn. Ruim twee jaar geleden is het ook de lieer J. Paalman geweest die Punt 4 aan de Buitenhavenweg opende. Sedert die tijd heeft Cees v. d. Geer, eigenaar van de galerie, een kleine vijfentwintig expo sities gehouden. In de afgelopen maanden heeft Cees in zijn vrije tijd met enkele vrienden, de vervallen ruimte geheel op geknapt, „Stom toevallig werd jk opgebeld door ten mevrouw uit Den Haag. die vroeg cd ik nog een schilder wist die een atel- Iier nodig had", vertelt Cees. „Ik vroeg waar het was, en ben toen zelf gaan kij ken. Het huis was geheel dichtgespijkerd en al in vijf jaar niet meer bewoond. AI* ik dat eerder had geweten was ik nooit op de Buiten havenweg begonnen", zegt Cees. „Toen ik binnenkwam lag er een berg folders on kranten achter de deur Vanaf half augustus zijn we bezig ge weest, in onze vrije uren, met het weg breken van muren, timmeren en schilde ren". De drie kamers zijn omgetoverd ïn een grote expositieruimte. De vloeren zijn over een. groot gedeelte weggebroken, en hiervoor in de plaats zijn nieuwe gebeit ste planken gekomen. Het ouderwetse, en op sommige plaatsen met teer bedekte behang is verwijderd. Nu zijn de muren fris en helder geworden. Weken is Cees met zijn vrienden bezig geweest om alles af te bikken. Een geheel nieuw zacht- boasrd plafond is er ingezet. De schoor steen zorgt voor een* onderbreking in de witte muren cn valt direct op. Beeldhouwer Jan van Dijk heeft de stuc-laag eraf ge haald, waardoor de bakstenen van de schoorsteen zichtbaar zijn. Cees zezt blij te zijn met de grotere ruimte, maar prettiger vindt hij toch wel dat de galerie nu minder moeilijk te vin den is, ..Vroeger moesten de mensen een steegje in en vooral de vrouwen vonden het een luguber hokje", vertelt Cees v. d. Geer terwijl hij bezig is met het schilde- len van een groot naambord. „Nee, de naam blijft gehandhaafd, die i- bij ieder een bekend en dan moet je hem niet gaan veranderen", zegt Cees. Achter de galerie ligt nog een tuin van dertig meter diep met een werkplaats je. In de toekomst wil Cees hier rieten matten aan gaan brengen en een zitje maken. Nu staat de tuin nog vol brand netels en twee appelbomen, maar na de winter komt hier verandering in. Voorlopig is Cees v. d. Geer al blij met zijn nieuwe galerie. Tot slot zegt Cees: „Ik hoop dat veel Schiedammers de weg welen te vinden naar de nieuwe galerie en ook hoop ik dat er veel men sen uit Rotterdam zullen komen"'. SCHIEDAM De rijdende expositie „Caravan Europe'' die in september er oktober ons land bezoekt slaat zijn ten ten op in Schiedam van 30 september tot en met 2 oktober, aan de 's Graveland- seweg. Uitgaande van de Regie Renault in Frankrijk trekt de ..Caravane" niet al leen door 7.ijn geboorteland, maar ook Snanje, Italië. België. Nederland, Duitsland en Oostenrijk en geeft een in druk van enige aspekten van de moderne Franse industrie. Renault is vertegen woordigd met al zijn modellen 1967, waar in naar hartelust proefgerden kan wor den. maar er zijn ook kleurendia's en ma quettes, die een beeld geven van het gehe le concern. Het nieuwe Franse systeem voor kleurentelevisie. Secam. wordt op 5 monitors permanent gedemonstreerd, er wordt gevlogen met miniatuur rekla- mevllegtuigjes en doorlopende filmvoor stellingen zullen de aandacht opeisen. Ontspanning wordt geboden door middel van een Quiz die tien winnaars in de ge legenheid stelt elk een prijs van f250 aan accessoires te behalen. Bijj de verdere altrakties zijn de kinderen niet vergeten, terwijl een muziekkorps bijdraagt tot een feestelijke achtergrond. De molen De Vrijheid is een dezer dagen in restauratie gegaan. De stelling en de roeden van de molen verkeerden in een zeer slechte staat en zullen dan aok ver. nieuwd worden. Deze week is molenbouwer Van der Loo uit Kethel, die de restauratie werkzaamheden verrichtbegonnen met het verwijd m van de oude roeden. In verband met de werkzaamheden moest de molen gekruid worden, hetgeen nogal zwaar ging omdat dit in jaren niet was gebeurdVan de vier Schiedamse molens, heeft de molen De Vrijheid zijn oorspron kelijke staal het meest behouden. Ook liet draaiwerk van de rrtolen is nog geheel intact. De molen De Vrijheid is het eigen dom. van de Firma Meeder N.V. Een zware dubbele U-bint van 3 ton kwam dinsdag op een bouwterrein ten westen van. de Eduard van Beimimlaan terecht cp de cabine van een trekker roet oplegger, beladen, met 3 betonnen palen, bestuurd door <le 23-jarige chauffeur H. G. V. uil Groningen. De cabine werd geheel vernield, nie mand werd gewond. De chauffeur en een andere man wilden met een hijswerktuig" de palen van. de wagen lichten: hij ihad ten stophout onder een van de wielen van de oplegger geplaatst. Het stophout zakte evenwel weg m het zand en de op legger helde naar de verkeerde zijde over. waardoor de dubbele U-bint los schoot en op de cabine terecht kwam. WOENSDAG 23 SEPTEMBER Arcade, 39.30 uur; Schiedamse MuzaeKschool: muaek uitvoering. BIOSCOPEN Passage: My fair lady. dagelijks 2 en 8 uur. Monopole: Geheimagent. Solo wo. 8 uur. De hel van Niemandsland, wo. 2 uur. MUSEA ■led. Museum tot 9 oktober: Expo«nie van werken van Boules. Rous en. Staakman. Vertier; Sjimlsu. SJohosji, Onuma, Teruo en Daan v, GoJden. TENTOONSTELLING Mrr. Notenslaan; Expositie van ueelöen tot en met 3 oktober. APOTHEEK t Gouden Hert, St. Liduinastraat 68*. SCHIEDAM De afdeling Schiedam van de Algemene Bond van Bejaarden herdenkt dit jaar haar 36-jarig- bestaan. De Algemene Bond van Bejaarden heeft momenteel meer dan honderdduizend lel den, hiervan komen er ruim tweeduizend uit Schiedam. De bond heeft tot doel de materiële en culturele belangen van de leden en van de bejaarden in het al gemeen te behartigen. Voor leden en ge nodigden wordt een Jubileumbijeenkomst gehouden op 11 oktober in Mtisfs Sacrum. De afdeling Schiedam werd op 16 juli 1946 opgericht. Op deze datum werden de Schiedamse Bejaarden uitgenodigd voor een vergadering welke zou worden ge houden in de bioscoop Pandora aan de Hoogstraat, thans Monopole theater. De beer Trouwborst, lid van het Hoofdbe stuur van de Bond van Guden van Dagen was als spreker aangekondigd. Wat de heer Trouwborst precies beeft gezegd ver meld de geschiedenis niet. Waarschijn lijk heeft hij over de noodzakelijkheid van een Bejaardenbond gesproken, en de aanwezigen opgewekt tot oprichting van een Schiedamse afdeling. Een aantal be jaarden gaven zich als lid op. zodat een afdeling werd opgericht. W. v. Beek weid. voorzitter, mevr. Kamerling penningmees- teresse. Op de hun eigen wijze werd de propaganda gevoerd, de afdeling, wat het ledental betreft groeide tot een die er zijn mocht. Uiteraard was het vallen en opstaan, bestuurders kwamen, bestuur ders gingen, vele ieden zijn sedert de op richting overleden, in het tijdsbestek is veel ten goede veranderd. Van Noodwet Drees, tot Alg. Ouderdomswet, van Bur gelij k Armbestuur tot Alg. Bijstandswet, een wet waarop tal van bejaarden, nog een. beroep moeten doen. Doch. bjj vele bejaarden heerst nog een zekere „drein pelvrees" en deze mensen doen dan geen beroep op bijstand. In tegenstelling met vroeger heeft de afdeling reeds een aantal jaren de be schikking over twee voor het onderwijs niet meer geschikte schoollokalen, waar de leden kunnen biljarten en kaartspelen. Voorts heeft de afdeling een vrouwenclub genaamd „Onder Ons" met zangkoor. Begin 1967 herdenkt ook deze club, waar van mevr. P. Semijn. de voorzitster is, haar twaalf enlialf jarig bestaan. De on derlinge verstandhouding in het bestuur is goed, wat voor een goede gang van zaken een. eerste vereiste is. Aan de da mes en heren van het „eerste uur" aan de pioniers van toen is veei dank ver schuldigd. SCHIEDAM Onlangs Is aan het wu- scmn een complete kuiperij geschonken. Deze schenking ïs afkomstig uit de kui perij en fustmakerij van de heer A. H. Ris sr. uifc de Elzensteeg. Al het gereed schap is nog aanwezig. Het ligt in de be doeling om in de kelder, onder de oude vleugel van bet museum, een kuiperij itt te richten. De heer Chr, de Roo van het museum, is de laatste tijd druk doende geweest otn het gereedschap op te knappen. De schen king bevat de volgende gereedschappen: drie strijkbanken, kuiperzetters in ver schillende uitvoeringen, rechte en gebogen duigmessen, ritsmessen, hakblokken, een bondelgatboor. klinkgereedschap en zelfs nog een oud kacheltje. Het kacheltje werd gebruikt om de de natte, geschaafde plan ken te buigen; dit geschiedde door de warmte van het kacheltje. De gebogen planken werden hierna los in de duigen gezet. Nadat de waterbiezen ertussen waren gedaan, werd begonnen met het oplossen an de duigen. De waterbiezen dienen om de ton waterdicht te maken. Met behulp •an een kroos wordt dan vervolgens een inkeping in de duig gemaakt. Wanneer de onderkant en bovenkant is aangebracht, zet de kuiper met behulp \an een rits- mes zijn kenmerk erin. Dit kenmerk geeft :an, wanneer en door wie de ton is ge maakt. Volgens de heer De Roo is het moeilijk te zeggen hoe oud de schenking is. Wel is het zeker dat deze niet zeer oud is omdat het fabrieksgereedschap is en geen smeedwerk. Geboren: Marcel z.v. J. M. van der Kraan en A. van der Zou wen; Teuntje W. d v. A, W, Conlag en M. van Dommelen; Jchanna L. v.d. H. W, van der Lelij en H. H M. Bonefaas; Elisabeth Fr d.v. J- C." Buijtenhek en A. W. Hoogteijling; Mo nique d-v. A. Hoofendoorn. en C. van Vliet; Michel z.v. J. Borsboom en M. C, S. Beijers: Gerassïmos T. z.v. P. Fokas en Reij; Maria L. d.v. G. M, van Arden- en P. T, 11. G. Schouw; Walter z.v. D. Mennen*en A. Korevaar; Franciscus z v. P. van der Burg en E. Kuiper. Overleden: T. E. Slooff, 30 jr. wed. Boek hout: N. van Marsbergen, 44 jr. echtg, Keijzer, SCHIEDAM Het aangekondigde film programma „Geheim Parijs" in het Pas sage Theater is komen te vervallen in verband met de prolongatie van het film programma -My Fair Lady"', Deze film is dagelijks te zien om twee en acht uur en is toegankelijk voor alle leeftijden. De personenauto, bestuurd door de 31- jarige uitvoerder C. v. W,, die dinsdag met een. snelheid van 60 km over de Willemsbrug reed, maakte bij* het verlaten van deze kiapbrug een geweldige smak, waardoor de voorzijde van de wagen zwaar werd beschadigd en. de borstkas "van de bestuurder werd gekwetst, De G.G.D. bracht de man naar het 'gemeente ziekenhuis, Na behandeling kon hij weer naar huis gaan. Uitslag Kringconcours Hoeksche Waard van de Algemene Nederlandse Bond van af Mons, Deelname 971 duiven, Los om 10 30 uur met noordoostenwind. Afstand 153 km. Eerste en laatste duif om 15.39.19 en 15.24.03 uur. Snelheid resp, 1024,41 me ter en 866, 02 meter per minuut. Eerste 20 prijzen voor: B Hoogvliet Stryen 1, C Elenbaas Puttershoek 2, J de Jong Stryen 3. G. Korbijn Numansdorp 4 5 8 en Ko ning s Poule, D Vermaas Klaaswaal 7 en Konings Poule, Verschoor-Ó. Zeeuw, 'a-Gra vendeel 8, P de Vlaming 's-Gravendeel 9, Stuurstr.-Dubbeldam Mookhoek 10. T. Ver maas Numansdorp 11, A Kruythoff B zn, Stryen 12, A van der Stel Puttershoek 18. W van 't Veld Puttershoek 14, G de Geus Puttershoek 15, J. van der Gissen Numansdorp 16, Aardoom-Katoen 's Gra vendeel 17. G de Heus Numansdorp 18, Gebr. van Tiggeien Oud-Beijerland 20, J Helderop Puttershoek 21, W van Leeuwen Numansdorp 22, A Vink Oud-Beijerland 23, A de Eruin Mookhoek 24, A Kegel Oud- Beïjerland 25. Heeft wie Heeft voor de prijzen 2 3 6 7 9 10 en rest 11. Aangewezen duif ge wonnen door P de Vlaming 's-Gravendeel met 9de prijs. De Sprint gang naar J de Jong Stryen met 3de prijs. De series wa ren voor J van der Giesen Numansdorp met prijzen 16 en 33 en voor A van Vark Puttershoek met prijzen. 27 en 88. De Hoofdprijs t.w.v. f 25,- js gewonnen door J. de Jong Stryen met 3de prijs. Uitslag Concours Commissie Hoeksche Waard van de Nederlandse Bond van za terdagvliegers vanaf Mons. Deelname 165 duiven. Los om 10 uur met windstil weer. Afstand 130 km. Eerste en laatste duif om 12,05.22 uur en 12,08.46 uur. Snelheid resp. 1295,29 en 1212,85 meter per minuut. Eerste 20 prijzen voor: P van Vugt Ba rendreeht l 16, C Doolaard Oud-Beijer land 2 12, W Versendaal (Reisduif) 's Gra vendeel 3 7, P J Visser (Reisduif) 's Gra vendeel 4 21,, C Robbemond (Reisduif) 's Gravendeel 5 24, M Gouman Barendr 6 11 24 en R K Poule, J In 't Veld COG) 's-Gravendeel 8, 23 en Konings Poule; Het gemeentebestuur is door Gedeputeer de Staten, van Zuid-Holland gemachtigd geld uit te geven voor de aanleg van een landijsbaan. Daardoor kan nu dus uitvoe ring gegeven worden aan liet plan, waar aan de gemeenteraad al eerder zijn goed keuring hechtte. Volgens dat plan komt de nieuwe landijsbaan op een terrein in de Broekpolder, -tussen rijksweg 20 en de gemeentelijke vuilstortplaats. Er wordt ge probeerd de baan nog voor het komen de winterseizoen klaar te hebben. De mach tlging van GS heeft overigens geen be trekking op de kosten, die gemaakt moe ten worden voor verlichting van. de baan. Het gemeentebestuur pleegt momenteel overleg met het bestuur van de Vlaar- dingse IJsclub over de manier, waarop de baan geëxploiteerd zal worden. Hogere erfpacht op De Vergulde Hand In verband met de sterk gestegen ren te en de nog steeds stijgende Ionen en prijzen hebben burgemeester en wethou ders nu ae raad voorgesteld de erfpacht- prijzen van het industrieterrein. De "Ver gulde Hand te verhogen tot f 1.80 20 per m2 per jaar, waarbij de uit gifte als regel voor 50 jaar geschiedt en de canon om de tien jaren herzien kan worden, Bij de dienst van Gemeentewerken, afdeling Tech nische Werkplaats is plaatsingsmogelijkheïd voor; voor het onderhoud van bruggen, sluizen en andere werkzaamheden in genoemde werkplaats. Salaris voor 2Q-jarigen en ouder, afhankelijk van er varing en leeftijd, vanaf 655,51 tot ƒ747,per maand, exclusief vakantietoeslag. A.O.W.-premie voor rekening van de Gemeente. De Gemeente Schiedam is aangesloten bij het I.Z.A. Zuid-Holland. In bepaalde gevallen kan gebruik worden gemaakt van studiekostenvergoeding en amb t ena ren-s paarregeli n g. Eigenhandig geschreven sollicitaties onder vermelding van opleiding, leeftijd, ervaring, enz., binnen 14 dagen in te zenden aan de directeur, Korte Haven 33. Hoogstraat 2 - Schiedam. Tel. 26 88 08 Donderdag 2-8. Vrijdag 2 - 6.45 - 9.30. Zaterdag 2 - 6.45 - 9.30. Zendag 6.45 - 0.30. Dinsdag 2-8, Woensdag 8 De man die verdwijnen moest CARY GRANT - EVA MARIE SAINT - JAMES MASON Hij ging op zoek naar een man. die nooit bestond-... met de dood op zijn hielen. 14 jaar. Zaterdagnacht Kooi der liefde JANE FONDA - AIATN DELON Op een wrede wijze moest zij voor haar leven betalen. 18 jaar Zondag 2 - 4.15. Woensdag 2.00 De tijger van de 7 zeeën ANTHONY STEEL GIANNA MARIA CANALE Een vrouw die haar geluk bedwong met de punt van haar degen Cinemascope Technicolor 14 jaar. KAPSALON HELENE de saiou voor öe betera permanent Stroomloos, voor leder baar geschikt f 7,50. Heiene tl éde perma nent is de meest ideale na tuurlijke permanent f 10,- f 1,- redactie op vertoon van deze advertentie. Gratis halen en brengen per luxe auto voor perma nent. KAPSALON HELENE Rembrand tlaan 22 Schiedam - Tel. 26117* Gevraagd zo spoedig mogelijk een (er wordt gelegenheid geboden de cursus bejaarden helpster te volgen). Tevens een Voor beide 45-urige werkweek. Liefst intern. Sollicitaties aan de directrice. Sint Jacobsgasthuis, B. K.-Laan 59. Schiedam, Telefoon 26 8256. Overal zijn er mensen die Uw klant zouden zijn.... als zij U ken den. Wanneer U bij voorbeeld schoonheids middelen verkoopt, of speelgoederen, of eol- berts - weten dan al degenen die zoiets nodig hebben, dat U die voor treffelijk kunt leveran? U zegt nee? Maar dan mist U vele, vele kansen want het i* immer» heel eenvoudig om al die mensen te bereiken. De ervaring heeft ge leerd, dat in dit land dagbladadvertenties wor den gespeld dat ze tienduizenden ja hon derdduizenden tot de koopdaad brengen. kunt U niet missen seen dag! Uw advertentie in de dagbladen, die doet het 'ml Daarmee laat U van U horen, daar mee brengt U nieuwe klanten in beweging. Maak daar goed gebraüc vanl J Naaktgeboren (Reisduif) 's Graven deel 9 25 26, van der Heiden Baren- drecht 10 13 L Plaisier Puttershoek 15, J Versendaal Strijen 1 7 H. v. Uriel (OG) 's Gravendeel 18, A Gouiv Barendreeht 19, A Hazejager Puttershoek 20 22, A van der Graaf Strijen 27, W Kranendonk (Reis duif) 's Gravendeel 29. De prijs Sh ging naar P van Vugt Ba rendreeht met 1ste prijs. De aangewezen duif is voor H van Dxiel (OG) 's Graven deel met 18de prijs. Uitslag afdeling west Ray.on A van de Nederlandse Bond van zaterdagvliegers vanaf Mons. Deelname 351 duiven. Los om 10 uur met windstil weer. Eerste en laatste duif om 12,06.14 uur en 12.19.37 uur. Snelheid resp. 1344,36 meter en 1214,87 meter per minuut. Eerste 20 prijzen voor: A Heuvelman Capelle aan de IJssel 1 en. Konings Poule, D Sonnega Capelle aan de IJssel 2 10, L Pook Capelle aan de IJs sel 3 en Konings Poule, Termaten Sr. Ca pelle aan de IJssel 4, K Velthoven Capelle aan de IJssel 5, Trommel-Visser Stad aan 't Haringvliet 6 16 19, J Fortuin (Zuider- post) Rotterdam 7 en R.K. Poule, A van der Spoel Ridderkerk 8 13, P van Vugt Barendreeht 9, C Doolaard Oud-Beijerland 11, P de Jong Capelle aan de IJssel 12, W Versendaal (Reisduif) 's Gravendeel 14, P J Visser (Reisduif) 's Gravendeel 15, C Robbemond (Reisduif) 's Gravendeel 17. A Benard Capelle aan de IJssel 18, B de Groot Capelle aan de IJssel 20, M Gou man Barendreeht 21 en R K Poule, de Beste, en zn Capelle aan de IJssel 23, J Verhoeven Capelle aan de IJssel 25. De prijs Sh ging naar A. Heuvelman Capelle a. d. IJ. m. late pr. Aangewe, duif voor K Velthoven Capelle aan de IJssel met 5de prijs. Heeft wie Heeft voor A Heuvelman Capelle aan de IJssel met 1ste prijs. De Kampioenschappen bij de Kring Hoeksche Waard van de Algemene Neder landse Bond zijn alg volgt behaald: VUesse-vluchten: l W van Leeuwen Nu mansdorp 25504 pnt., 2 C Zevenbergen Put tershoek. 25133 pnt., 3 L AardoDQ Putters hoek 24568 pnt., 4 T Vermaas Numans dorp 23656 pnt., 5 G Stolk Klaaswaal 23610 pnt., 6 W Kooreman Numansdorp 23526 pnt., 7 C van der Linden Stryen 23068 pnt., 8 Gebr. Eesseling Stryen 22940 pnt,, 9 A van der Heiden Klaaswaal 22530 pnt*, 10 H Lans Puttershoek 22934 pnt, Mfd Fond-vluchten: 1 Gebr Besseling Stryen 23417 pnt;. 2 A van der Heiden, Klaaswaal 26993 pnt., y t vermaas Nu mansdorp 25143 pnt., 4 M Barendregt Put tershoek 25031 pnt.. 5 G Mol Numansdorp 24754 pnt., 6 G Mol, D de Jongste Nu mansdorp 24267 pnt., 7W Kooreman Nu mansdorp 24190 pnt, 8 C Zevenbergen Put tershoek 23052 pnt., 9 J de Jong Stryen 22150 pnt, 10 L Aardoom Puttershoek 21614 pnt. Fond-vlucht en: 1 C Zilverschoon Put tershoek 3672 pnt., 2 M Barendregt Put tershoek 3481 pnt., 3 W Kooreman Nu mansdorp 3398 pnt., 4 Gebr. Besseling Strijen 3325 pnt., 5 D d. Jongste Numans dorp 3027 pnt., 6 M v.d. Vmden Strijen 2966 pnt., 7 T Reedijk Puttershoek 2714 pnt.. 8 B Hoogvliet Strijen 2592 pnt., 9 J Sloot er Maasdam 2452 pnt., 10 J An dew eg Klaaswaal 2303 pnt. Jonge Duiven-Vluchten: Gebr. Kruythoff Strijen 40152 pnt., 2 Gebr. Besseling Stry en 40066 pnt., 3 Mej. S Kol ster 's Graven deel 38843 pnt„ 4 Rliemersma en zn Maas dam 38465 pnt., 5 Joh. Mol Numansdorp 33269 pnt., 6 J Lankhuizen 's Gravendeel 37660 pnt., 7 M van der Vinden Strijen 35132 pnt., 8 A de Man. Strijen 35088 pnt., 0 M Barendregt Puttershoek 34612 pnt., 10 T. Vermaas Numansdorp 34207, Na-Vluchten: 1 T Vermaas Numansdorp 14917 pnt,, 2. G. Stolk Klaaswaal 14768 p. 3 W. Kooreman Numansdorp 14701 pnt, 4 L Aardoom Puttershoek 14626 pnt., 5 W. van Leeuwen Numansdorp 14546 pnt., 6 J de Jong Strijen 13743 pnt. 7 A Rozendaal Numansdorp 13649 pnt., 8 C Zevenbergen Puttershoek 13585 pnt, 9 A. de Bruin 's Gravendeel 13444 pnt., 10 J Helderop Puttershoek 13350. pnt. Kampioenschappen-Genera* 1: 1 W Koo reman Numansdorp 1015 pnt., 2 Gebr. Bes seling Strijen 1014 pnt., 3 J, de Jong Strij en 978 pnt, 4 C Zevenbergen 966 pnt., 5 M Barendregt Puttershoek 964 pnt,, 6. T. Vermaas Numansdorp 981 pnt., 7 B Hoog vliet Strijen 951 pnt., 8. Gebr. Kruythoff Strijen 945 pnt,, 9 J Sotter Maasdam 936 pnt., 10 e.a. Mej. S Kolster 's Gravendeel en M van der Vinden Strijen beiden 924 pul. Kloon se drmnband gaat zaterdag beginnen Zaterdagmorgen om 11 uur zal te Rhoon een begin worden gemaakt met de repeti ties voor de ter plaatse opgerichte drum band. De deelnemende kinderen moeten in de cantine van WCR aan de Zwaluwen- laan komen, waar ook nog terecht kunnen jeugdigen, die zich alsnog voor deelneming willen aanmelden. De tafeltennisverenigingen URTTC (Uni. le\er> en Sunlight hebben hun teams voor de komende competitie thans .ook samen gesteld. Bij Sunlight wordt telkens op vrij dagavond gespeeld in de kantine van de Mij aan de Deltaweg. Dit seizoen ZLillen slechts twee teams aan de competitie deelnemen. Twee jaar geleden kwam men nog met vier teams uit en het vorig sei zoen waren er nog drie teams. Sunlight 1 speelt in de eerde klas met G. de Jong, J. Padmos en J. v. d. Lin den. Het tweede team komt in de vierde klas uit mei de spelers B. Roozendaal, M. Vink en D. Assenberg. URTTC speelt iedere donderdagavond in het voormalig weeshuis, waar men. de be schikking heeft over vier tafels. Zaterdag morgens wordt er getraind onder leiding van F. Pattiapon, Het bestuur van deze vereniging is samengesteld uit F. Hulsker, voorzitter, L. J. Ladage, secr. mej. G. Breddels perm, en A. Heyblom als wed. strijdsecretaris. De propaganda-commissie bestaat uit de heren A. de Jong en C« v. Leeuwen. Ook heeft men een keuze commissie, die bestaat uit: F. Pattiapon, A. v. Sprpnsen, C. v. Leeuwen en A, Heyblom. Team 1: L. J. Ladage, C, v. Leeuwen en R. Hommans Team 2: A. Heyblom A. v. Spronsen en N. Buurman; Team 3, A. v. <3. Giessen, J. Vellinger, G. Patroni en als reserve M, v. d. Giesen; Team 4 R. Blokland, H. Brouwer, R. Schutte ca Rh- v. d. Oever tres.) Team 5, mej. G. Breddels, A. de Jong en F. Hulsker. Team 6 A. Onderde- littden, J. van Soest en R. v. d. Kuil. Niet op 29 september, zoals in de be doeling lag, maar op woensdag 5 okto ber, houdt de federatie Vlaardingen van de Partij van de Arbeid een. vergadering in het Volksgebouw, waar dr. J. G. H. Tans zal spreken over het onderwerp „De regeringspolitiek". De vergadering begint om acht uur. Het le heren team van de handbalver eniging Hollandiaan gaat momenteel onge slagen aan de kop van rijn afdeling met een doeipuntenscore van 49—14. Zondag liep dit team thuis met 18—3 over het 3 e team van Snel wiek heen, na een ruststand van. 9—1. D. van Zessen werd topscorer met 5 treffers, gevolgd door J. v. d. Hey- den met 4 en J. Krulzinga met 3. Aan de score namen ook J. de Jong (2 maal) C. v. Veen en N. Assenberg deel. Het 2e he- renteam van Hollandiaan moest thuis ech ter met 4—15 het hoofd buigen voor het 4e team van DWS, na een 1—6 ruststand. Maar ia het 2e team is een aantal nieuwe spelers opgenomen, waardoor er van wei nig ploegverband sprake was. Van Hollan diaan nam W. Broer e 2 treffers voor zijn rekening, K. v- d. Borden en C. Haast ie der 1. Ook de twee damesteams liepen een nederlaag op. Het le team trok bij DWS 3 met 3—1 aan hef kortste eind en het 2e team moest met 7—5 capituleren voor DWS 4. De schotvaardigheid in het le team liet.zeer te wensen over en er zal geducht op dit onderdeel moeten worden getraind om zich te kunnen handhaven. Na een 20 achterstand scoorde Magda Ket ting het enige doelpunt voor Hollandiaan, Na de hervatting vergrootte de thuisclub welverdiend de voorsprong tot 3—1. In de wedstrijd DWS 4—Hollandiaan 2 was het aan doelvrouwe Carina Volkers te danken, dat de nederlaag tot 75 beperkt bleef. Anderzijds kwamen de voorhoede- Speelsters tot een uitstekende produktie. Programma voor 2 oktober: thuis: Ho», landiann 1Neptunus 2 (heren) 11.45 uur; Hollandiaan 3Atonlum (dames) 10.45 uor Hollandiaan 2Unitas 2 (heren) 2.30 nor, junioren: Hollandiaan—WIK (meisjes) 1 nor. Uit: Vlre* 2Hollandiaan 1 (dames) 1 uur- Voor de huishoudelijke competitie van de Vlaardingse Damvereniging VDV werden de volgende partijen gespeeld: N. Voogt H. A. Lansbergen 2—0, W, Achterberg— L. Smits 2—0, R. C. v„ Woerden—T. Poot 2—0, P. A. AlblasL, Tom 2—0, G. Vos L. Mecliielsen 20, K. v. Oudheusden P. v. d. Akker 1—1, J. Lucassen sr.— S. M. Korver 11, D. Mart—iD. Tambeor 1—1, W. Sluimer—J. Lucassen jr. 0—2, J. Vermeulen—J. J. v. Leeuwen 1—1. Vrijdag a.s. speelt VDV 1 een uitwed strijd tegen Schiedam en dinsdag daarop volgend wordt de eerste thuiswedstrijd ge speeld in gebouw Excelsior waar Mae»- landtsluys dan op bezoek komt. Het zal dan wel druk worden in de bovenzaal want VDV 2 speelt dan de eerste competitie- strijd tegen Ons Genoegen 2 uit Bolnes. De afdeling Poortugaal van de Zuïdhol- landse Vereniging „Het Groene Kruis" heeft dinsdagavond afscheid genomen van de heer F, van der Poest Clement, die op enkele maanden na 55 jaar bestuurs lid is geweest van de afdeling. Hij is ook één der initiatiefnemers geweest tot het oprichten, van de afdeling. Het verheugt mij, zei voorzitter dokter C, H. Greup, dat u niet om gezondheida- renenen afscheid neemt, maar op eigen verzoek vanwege uw vergevorderde leef tijd (88 jaar). U bent al enkele malen gehuldigd: uw 25-jarig bestuurslidmaat schap kreeg u de legpenning en hij uw 40-jarig een fraaie oorkonde. Onder applaus der aanwezigen werd het be stuursvoorstel aangenomen om de heer F. van der Poest Clement te benoemen tot ere-voorzitter van de afdeling- De lieer Van der Poest Clement dankte voor het in hem gestelde vertrouwen in de bijna 55 achterliggende jaren en nu op de ze vergadering. „U haalt mij nu via de achterdeur weer in uw bestuur", zo zeide hij. De voorzitter verzekerde hem, dat al leen een dankbaar gebruik van. zijn ad viezen zal werden gemaakt. In de vacature werd bij acclamatie in het bestuur gekozen de heer C. Langeveld, gemeentesecretaris. Hij aanvaardde deze functie met enige schroom, want het valt niet mee een voorganger met 55 jaar er varing te hebben. De heer K. van Es werd herkozen als bestuurslid. Het ledental is in de afgelopen jaren vre wel gelijk gebleven. De werkzaamheden van de wijkverpleegsters zijn echter enorm toegenomen en uiteraard bracht dat «en kostenstijging mee. Het aantal inwoners op de Zalmplaat ligt nu tussen 1500 en 20Ö0 en de afdeling Poor tugaal gaat daar ook een consultatiebureau oprichten. Voorlopig krijgt men de be schikking eenmaal per 14 dagen o\'er de autobus, waarin het consultatiebureau: wordt gehouden en wel vanaf dinsdagmor gen om 10 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1966 | | pagina 2