ROÏi'ÉRDAMSCH NIEUWSBLAD In de KNVB alleen voor DHS een overwinning Draws voor Demos en Ursus in de afdeling Rotterdam Eerste zitting parencompetitie Piet Noordijk triomfeerde op Gtiillaume\s jaarfeest HBSS en PPSC winnen beiden kqtterdamsch .nieuwsblad KLACHTEN AMATEURVOETBAL Concert Grote Kerk hoogtepunt van Orpheus-jubileum Bejaardenhond vierde 20-jarig bestaan AT O AAR. ANNEER Personeel GTB zag operette „Het Singelkwartier" besloot jubileum competitie Tot drie klassen ingekrompen Het Westen won tweede driekamp CNHV-kampioen- visconcours Hoofdzakelijk dansen bij C.J.V.-Instuif Vlaardingen klopte SNS in eigen huis Vergrote speeltuin in Spijkenisse wil nog verder groeien Verdiende zege van VDLopODB Klaverjas in Maassluis Hoofdsgentschap en Bedactie: SCHIEDAM, BROESSVEST 3 - TELEFOON 268091 over bezorging Schiedam: van 18.3019.30 mir en 's zaterdags van 45 uur Telef. 265828, VJaard.diik 171b In. de KNVB-amateurs ïs alleen DHS •r in geslaagd beslag op beide punten, te leggen. Hiervoor moest thuis tegen ONA, nog geheel zonder winst, een tij dens het eerste halve uur opgelopen 2—0 achterstand worden weggewerkt Dit snelle succes van de bezoekers prikkelde de HS-ers die Piet Roozen als vervanger voor d« geschorste Schenk in hun gelederen hadden opgenomen. Deze kan op een uitstekende wedstrijd terug zien. Veel van zijn. afgegeven passes ble ven onbenut vooral toen DHS, na een doelpunt van spil Roelfsema, uit een strafschop gescoord, het heft geheel in handen nam. In de tweede helft zette hij dan ook maar zelf met twee goede doelpunten de achterstand in een 3—2 voorsprong om en bleven de punten in Schiedam. Het onderschatten van het bezoekende TOGB is derdeklasser Excelsior "20 op een nederlaag komen te staan. Aarzelen met schieten en het te ver doorvoeren van het samenspel was koren op de mo len van de Berkelse defensie. Vooral Ton- ny v.d. Hulst bezondigde zich keer op keer aan te individualistisch spel waarmee het tempo drukte en zijn medespelers uit schakelde. "VTET het concert dat het jubilerende i'l koninklijk Schiedams Mannenkoor Orpheus" vrijdagavond in de Grote of St Janskerk gaf, heeft dit koor zijn op richtingsdatum op 26 augustus 1866 ge~: vierd met de eerste uitvoering x-an de Magnificat, een werk voor mannenkoor, sopraan (Agnita van Leeuwen} en blazers (van de Kon. Marinierskapel} van Marius Monnikendam. Dit werk werd in opdracht van het Cultureel Fonds Schiedam gecom poneerd en aan Orpheus opgedragen. Dit werk de verklankte tekst van de lofzang, moet' niet als kerkmuziek worden gezien en beluisterd. Het is als programmamu ziek opgezet, hetgeen het voorspel reeds inhoudt. De uitbarsting van de blazers met slagwerk waaruit een fanfare-achtige me lodie voor trompet treedt, leidt de tekst in: ..Mijn ziel verheft den Heer". De in voeging van sopraansolo bij „Deo salu- tari meo'1 en enige andere verzen bracht variatie in deze moderne muziek. De in strumentatie onderstreepte de tekst zoals bij „Esurientes implevit bonis'" (honge ren met goederen overladen! en het uit gebreide fugatisch opgezette Amen. Het koor, de sopraan en blazers hebben een gedegen uitvoering van deze composie ge geven. Een taak die veel repetities heeft gevergd. Nog twee werken, nl. van de tegenwoor dige dirigent Chris Verhoog die hij aan Orpheus opdroeg, hebben, deze avond de aandacht gevraagd. Het Onze Vader voor sopraansolo en 1 trombone en de psalm der Verlatenheid op tekst van Frans van Doom Het zijn moderne toonzettingen. Dit Onze Vader, solistisch open voor beide partijen en deze psalm voor mannenkoor met koperblazers. Een bijzonder geschenk san Orpheus waarin hoge eisen aan koor- klank: worden gesteld. Schuberts Nachtgezang uu Walde door 4 hoorns mooi begeleid, vota eed ons he. meest door de sonore klank waarmede Orpheus zich deze avond het best aandien de. Met recht „O, holde, holde Nacht. Bijzondere boortechniek gaf het gastkoor van deze avond, de Sanger Einheid uit Vxernheim. De p.p. inzet van Ewiger Trost van Quirin Rische naar de climax naar Ewigen Gtanz" klonk indrukwekkend. De mooie bariton-solo in het Bauemlied van deze componist bij „lm Anfang wars en de koorklank van dan volgende ,,Alle gute Gabe kommt van bben fcerab", geldt voor dit concert voor alle uitvoerenden; gebruik maken van de gave om muziek te kun nen maken. Ook in de Lederen van Schu bert. Palestrina en Katin hebben de zeer vele' luisterenden, mooie klankeffecten te boren gekregen. s.WJ.S.v.W. Ook de bezoekers trokken keer op keer en ten aanval en uit een hiervan moest Gouka, staande op de doellijn redding brengen. Hij knalde echter de bal tegen het lichaam van de teruggekomen doel man Speehneyer en deze verdween op de ze wijze in het verlaten doel 0—1. Ook in de tweede helft volhardde Excelsior in te kort samenspel en verzuimde bo vendien geheel beslag op het middenveld te leggen. Dit wreekte zich uiteindelijk en toen bovendien Speelmeyer te laat re ageerde op een schot van "Vermeulen werd het 02 en was Excelsior een ge slagen ploeg. Ook SVDPW ïs bij Progress, bezetter van. de laatste plaats van een. koude ker mis thuisgekomen. Hier wogen beide ploe gen goed tegen, elkaar op maar wisten, wegens onzuiver schieten, geen profijt te trekken van het zwoegen van de aan- valslinies. Dit lukte Progress vijf minuten voor tijd eindelijk wel en dit betekende voor SVDPW opnieuw een nederlaag. 01. Ter viering van het twintigjarig be- sta&nsfeest hield het bestuur van Alge mene Bond van Bejaarden, afdeling Schie dam, zaterdag in zaal „De Bron" een re ceptie. Als een van. de eersten kwam burgemeester H. Roelfsema, vergezeld door zijn echtgenote, hier zijn opwachting maken. Hij wenste het bestuur geluk met deze bereikte mijlpaal en sprak hierbij de wens uit, dat het dit bestuur gegeven mag zijn zich nog een reeks van jaren te kunnen inzetten voor het welzijn en üe ontspanning van de plaatselijke be jaarden. Tot degenen die het bestuur kwamen gelukwensen behoorden ook de wethouder van Sociale Zaken. en Volks gezondheid, de heer M. Eijkenaar en -de directeur van de dienst Sociale Zaken mr. G. J. Roelofsen. Aanwezig waren ook deputaties van zus terverenigingen uit Rotterdam en naaste omgeving waaronder de heer J. van Koordennen van de add. Kethel. Het Bondsbestuur was vertegenwoordigd door de heer Blokland uit Kralingseveer; dat van. het rayon Rotterdam door de heer H. J. Hooyakker. Met veel vriendelijke en waarderende woorden kreeg voorzitter B. Kerssen ge schenken onder couvert in ontvangst te nemen terwijl van verschillende zijden bloemen werden gezonden. In Oude Tonge kreeg URSUS als gast van DGCB een moeilijke uitbeurt te ver vullen en hield hieruit dan ook slechts één punt over. Reeds in de vijfde minuut had Ursus succes toen Henk Verwey een fout in, de defensie van de gastheren resoluut met een treffer afstrafte. Lagendijk zorg de voor evenwicht en tien minuten voor ruet bracht Peterse voor DGCB de stand op 21. Met een goed gericht schot werd het kort na de hervatting zelfs 31. Ursus hield echter vol en. nadat Henk Verwey voor 3—2 had gezorgd bracht Goossens met een goed gericht afstandschot Ursus weer naar DGCB, 33 in welke stand geen wij ziging meer kwam. Vier manden met gedistilleerd zijn ge- stolen uit een geparkeerd op de Nieuwe Haven, ten nadele van de 3B-jar>ge expediteur A- J. A. van L,. De inhoud be loopt totaal 80 liter. Een dag of tien ge leden heeft zich een soortgelijk geval voor gedaan, waarbij 14 kratten met flessen werden ontvreemd. De drank moet gewoon op de openbare weg op een andere auto rijn overgeladen. MAANDAG 1» OKTOBER Arcaae. 1915 uur: KM. ver. .,De veraame- laar": ruilbeurs. DINSDAG 11 OKTOBER Arcade. ïo uur: Ned. Bond van VogelUel- hebbersJcontaktavond. ATcade 20 uur:: BK EHBO: cursusavond.. S sacrtun. 19.30 en 19.30 uur.Ale- Bona van Bejaarden; Cabaretvoorstelling. *2». Deikerlt, 20 uur; «ed. Chr. Vrouwen- hond: Ledenvergadering. bioscopen pa.isa.jje; Jnvasxe op Amüusn Hay, cageiyits 2 en 8.15 uur. ManopoleWmnetou keert terug, dl. 2 en n uur wo. 8 uur. I>e held van Batiylome, wo. 2 uur. TENTOONSTELLING Galirle Wiegman: Japanse noutsneacs. ,funi 4. Grafiek van Kees ukx tot 1 i öKtoner Ai'tnHEEK Evers, Lange tin ver. dJ. tei K-etnei, Schiecamsevv 41 te' Mafst. Voor de viering van het jaarfeest greep de Personeelsvereniging van de Gemeen telijke Technische Bedrijven weer terug naar de operette. Wederom kwamen in Musis Sacrum de Haagse Operette-zan gers voor het voetlicht in de Hongaars- Oostenrijkse operette: „Victoria en haar Huzaar", op muziek van Paul Abraham. Diens sprankelende melodieën en het romantische gegeven schonken de lief hebbers van dit muztek-genre een ge notvolle avond. Het vocale deel hiervan was van goede kwaliteit terwijl aan de gehele enscenering goede aandacht was besteed. Dit vergoedde veel van de te kortkoming wat betreft de roldkenns, ter wijl het kleine ensemble van Tonny Bour- gonje met de muzikale begeleiding voor dit belangrijke onderdeel een ruime vol doende dient te worden toegemeten. De avond werd geopend door voorzitter G. van Aalte en besloten met een genoege- lijk bal waarvoor de ..Hoolygans" o.l.v, Henk Hoogervorst de dansmuziek lever den. Zoals altijd brachten de collega's van de Gemeentelijke Plantsoenendienst, met het aanbrengen van een fleurige bloemver- siering op de rand van het podium, we. derom hun welbekende visitekaartje aan. De Wijkverenigingr „Het Singelkwar tier" besloot zaterdag de viering van het zevende bestaanslustram met een „top- Pal" in gebouw Musis Sacrum. De door voorzitter J. H, Frederiks aan het be gin hiervan geuite wens, dat dit bal het „klapstuk" van deze viering zou wor den, is ruimschoots m vervuiling ge gaan. In de door de leden zelf versier de grote zaal resideerde het kwartet Piet Daalhuyzen dat de wat oudere le den tot een dansje noodde en niet tever geefs. In ce bovenzaal was het de Pop-en Beatgroep „De Mega's" die de jeugd al les verschafte op het gebied van ritme en sound. Voor de liefhebbers va* ro mantiek en de hierbij passende muziek zorgde in zaal „De Bron" de Hongaar se violist, Berny Barry, eveneens met groot succes* BRIDGE Damesparen- Ook Demos begon in de thuiswedstrijd tegen SCR met een achterstand ontstaan na een mistasten in de defensie. Uit een dieptepass van De Nijs bracht De Ruiter tien minuten voor rust de partijen weer op gelijke voet. Ook de tweede helft gaf een gelijk opgaande strijd te zien waarin Demos door Frey een voorsprong wist te nemen- Kort voo? tijd ging deze weer ver loren en namen beide teams genoegen met een draw 2—2. 9 Schiedam greep voor eigen publiek te gen The Rising Hope de volle winst. Met een taktisch boogballetje net onder de lat scoorde linksbuiten Laponde uit een pass van Struik het eerste doelpunt. In de twee de helft vergrootte Laponde deze voor sprong door uit een dieptepass de Rotter damse doelman opnieuw kansloos te ma ken 20. In het laatste kwartier verklein de rechtsbinnen van TRH de achterstand tot 2l en zette toen Schiedam onder zware druk. De defensie hield echter stand en sleepte zo de zege uit bet vuur. In de tweede klas kwam DRZ als eni ge binnen de krijtlijnen voor een troffen met Hoogvliet. DRZ startte als gastheer goed want reeds na vijf minuten opende Van Beek met een. als voorzet bedoeld schot de score 10. Tien minuten later was de stand weer gelijk toen de Rotter damse midvoor doelman v. d. Berg met een fraai schot geen schijn van kans liet 11, Tot ver in de tweede helft bleef de stand gelijk. Toen was het weer de mid voor die met een boogballetje zij n club aan de leiding bracht. DRZ sloeg terug na een vlotte combinatie tussen "Wigman en Gon- lagh die werd afgerond door Van Alphen. In de laatste minuten verrichtte de aan valsleider van Hoogvliet zijn Hattrick zo dat de wedstrijd met een puntenverdeling eindigde 33. Martinit liet thuis in de wedstrijd tegen Geluksvogels de volle winst glippen. Na kwartier redelijk goed voetbal profi teerde Struik van een falen in de defensie van de vogels en bracht met een hard schot de stand op 10. Niet lang duurde de vreugde want toen doelman Köneman bij een harde inzet de bal niet klemvast kreeg vloog deze via zijn arm in. de tou wen 11. De tweede vijfenveertig minuten gaf een fel duel te zien om de leiding. Deze lag binnen bereik toen Lupker een strafschop kreeg te nemen maar hieruit hard langs de verkeerde kant van 'de paal schoot. In dezelfde week ais de parencompeti- tie in het ENCK-recreatiegebouw is de da- mesparencompeüiie in de recreatiezaal van het Sheiisporlpark de Vijfslu;z~; be gonnen. Ook hier is het aantal paren te rug gelopen. Van 22 vorig jaar tot 16 nu. Met 2 klassen van Elk 8 paren. Uitslag Xe zitting: le klas: 1. Went—Ravestin 65.87; 2. Vink- Lauwaars 52.38 3. Aarnoudse-Boshart 51.59; 4- Maar—Rook 492L; 5, Nieuwen- burg—Van den Berg 48.41; 6. SmitDe Lange 47.62; 7. BerkhoutTors 46.03; 8 BrouwerVan Dijk 38.89. Se klas: 1. Van. GinnekenDe long 63. 49; 2. Smith—Anderson 58.73; 3. Van HooydonkMassee 53.97 4. De JongDe Jong 5228; 5. ex. aequo Kuipers—Schip per en SoetemanH^rteveld 49.21; 7. KleirrNobel 39.68 8. Datema—-'Wijacker 33.33. MAANDAG 10 OKTOBER 1966 Uit het politierapport Met volle vaart tegen een auto, bestuurd door de 43-jarige schilder J. D. de R. reed op ce Mgr. Nolenslaan de bromfietsrïjder W. E. v. "W., een 33-jarige modelmaker. De voorzijde van de bromfiets werd totaal vernield. Van de auto werden de lampen vernield, de motorkap en de voorbumper ingedeukt. De bromfietser, die verzuimde voorrang te verlenen is met een wond bij de neus en een wond aan de rechterknie per C.G. en G.D. naar het gemeentezieken huis vervoerd. Geen dierenmishandeling bleek de mes steek, die zaterdag voor een week een zwaan in het Julianapark had opgelopen. Het dier werd met een mes in de rug aan getroffen. De rayonagent van deze wijk heeft deze zaak snel tot opheldering kun nen brengen. Twee broertjes van 11 en 7 jaar oefenden zich in het park in bet mes- werpen op een Ihi decimeter dikke boom stam. Zij gooiden er naast, juist toen de ongelukkige zwaan op dat moment uit de struiken naar voren schoot, met het gevolg dat het dier het mes In de rug kreeg. De oudste van de beide jongens heeft nog ge probeerd het mes er weer uit te trekken, maar het gewonde dier nam een dreigende houding aan, waarop de broers aan de haal rijn gegaan. Opzet was dus niet in het spel. Een hersenschudding kreeg de 19-jarige scooterrijdster W. d, V. uit Vlaardingen, toen zij bij de uitrit van de Algemene Be-1 graafplaats opreed tegen een wielrijder, de 63-jarige melkhandelaar J. te H., die plot seling de weg overstak. De scooter sloeg over de kop. Het meisje is per G.G. en GD. naar het Holyziekenhuis te Vlaardingen overgebracht. De kleding van de heren J. C. v. N, en C. A. L., een kantoorbediende eti een on derwijzer uit Vlaardingen, beiden 23 jaar, is in het kleedlokaal van de S.V. en H.V. „Schiedam", door een onbekende door zocht. Van N. mist een. portefeuille mei kwitanties, paspoort en papieren. Laatst genoemde een bedrag van t. 7. Een aanrijding had plaats op het Rubens- plein, hok Rubenslaan, waar de I9-jarige Vlaardinger R. A. B. met zijn auto is bot sing kwam met de bromfiets van een 17- jarige stadgenoot A. F. V. De duo-passa- giere van de bromfietsrijdcr, het 14-jarige meisje H. S. uit Vlaardingen moest met een gekneusde linkerenkel ter behandeling naar het Holyziekenhuis te Vlaardingen. De hoge drakl ei ding in bet Tritonflat aan de Havendijk is zaterdag gesprongen. De brandweer onder leiding van de heer Keu zenkamp heeft de leiding afgesloten, maar daarvoor moest eerst de kelder worden leeggepompt, die geheel blank was komen le staan. Ingebroken is in het kantoor van pastoor Van den Berg der Oud-Katholieke Kerk aan de dam te Schiedam. Een dief heeft zich vla een niet afgesloten deur aan de achterkant toegang verschaft en ont vreemdde uit een kast in de woning een Mareklintreia ter waarde van f, 100, Eenkele autowrakken zijn naar het poli tiebureau gebracht. Een der wagens bleek een ondeugdelijke handrem en voetrem te hebben, alsmede een niet-werkende lin ker richtingaanwijzer en schokbrekers en. een kapotte litlaat. Bovendien was de stuurinrichting onbetrouwbaar. De eige naar, de I8-jarige P. v.d. H, uit Rotterdam zag er van af het ding te laten repareren, zodat deze wagen naar de sloper gaat. Een tweede wagen had, een ondeugdelijke be- örijfsrem en een versleten band. De eige naar J. v.d. W. besloot de wagen nog te laten repareren. De inmiddels begonnen parencompetitie heeft het bridgedistrict Vlaardingen tot drie klassen moeten Inkrimpen. Het aan tal ingeschreven paren daalde, In verge lijking met vorig jaar, van 56 tot 49. Dc hoofdklas mej 8 paren en de le, 2e en 2e klas met elk 16 paren, Is gewijzigd In een hoofdkias met 10 paren, een le klas met 16 paren en een 2e klas met 23 paren. Het is een landelijk verschijnsel, dat de animo voor competitie-bridge terug loopt. De animo gaat steeds meer nlt naar dri ves en toernooien, waarvoor men niet vele weken achtereen gebonden is. Het bridge- district is hieraan al jaren geleden tege moet gekomen door de organisatie ter hand te nemen van open parem- en ge mengde parenfcampïoenschappen, het Mar tini-toernooi enz. Op de le zitting kon het paar Scheppen- De Jong, dat reeds viermaal hoofdklas- kampioen is geweest, niet volledig aantre den. en viel Van Loon voor Schepen in, wat in een 8e plaats resulteerde met bijna 32 In de stromende regen, werd zondag de tweede driekarnp gehouden tussen de hen gelaars verenigingen Het Westen, De Zwer vende Visser en de Hopende Visser, allen te Vlaardingen. Als Inzet werd gevist om de grote zilveren krans, beschikbaar ge steld door de heer H. Boom er t, welk kost baar geschenk reeds één jaar in het be zit was van Het Westen. In Maasland werd deze driekamp ge houden en opnieuw bleek Het Westen in vorm te zijn, zodat de prijs niet verhuis de. Er werd voor deze jubilerende vere niging 1745 gram vis genoteerd. De Zwer vende Visser kwam tot 1300 gram en De Hopende Visser tot 1135 gram. Het Westen heeft thans een voorsprong van 1500 gram vis. Wint deze vereniging volgend jaar voor de derde maal deze prijs, dan behoeft deze niet meer te wor den afgestaan. De eerste drie op de eindlijst waren: 1. J. Wijnhorst, D.Z.V., 2. D. Berve- ling, Het Westen, 3. E. Verheij, Het Wes ten Het in de Vlaardingse Vaart gehouden kampioensconcours 1966 van het Centraal Nederlands Hengelaars Verbond is een enorm succes geworden. De V.H.V. Het Westen, dat daarbij tevens haar 15-jarig bestaan herdacht, zorgde voor een dusda nig voortreffelijke organisatie, dat er niets fout kon gaan. De ploeg van De Vriendschap, dat als overwinnaar werd gehuldigd bestond uit de kampioen B, Penning en C. Vink sr., C. Vink jr., H. Vink en J. Vink. Deze kwamen allen in het bezit va een C.N.H.V,-me- daille. De beste drie van de ongeveer 300 deel nemers waren; 1. B, Pennings, De Vriend schap (1360 gr.); 2. J. Hendriks, Nooit Ge dacht (760 gr.); 3. J. J. Vermeulen, niet- liü (700 gr.) SCHIEDAM De Schiedamse Jazz So ciëteit Guillaume heeft zaterdagavond met een druk bezocht concert het zevenjarig bestaan gevierd in Arcade. Vierhonderd jongeren hebben gedurende twee uren achtereen kunnen genieten van zeer ver zorgde jazz, en dixielandmuzlek van het Kwintet Pim Jacobs en The Down Jazz Band oJ.v. Roefie Hueting. Na het ope ningswoord van Jacques Montfoorfc» voor zitter van Guillaume beet het Kwintet Pim Jacobs de spots af met een Imponerend optreden. Het is Guillaume's traditie om bij iede re jaarlijkse viering dit kwintet te con tracteren voor een optreden. Rota Reys was helaas niet voor een optreden de- schikbaar, dit verlies werd ruimschoots gecompenseerd door de tenor-saxofonist Piet Noordijk. In de compositie „Get out In het zaterdag-voetbal KNVB heeft der deklasser PPSC voor eigen publiek spe lend weinig moeite gehad het Numans- dorpse NSW de beide punten te ontne men. Matchwinner voor onze stadgeno ten werd Lodi Kalden die met vier vol treffers het leeuwenaandeel van deze over winning voor zijn rekening nam. Hierbij motiveerde hij tevens zijn verkiezing voor het Westelijk elftal dat maandagavond een llchtwedfirijd speelt tegen Zwart-WiL Dc bezoekers misen Beider in de ver dediging niet weinig en moesten het te vens zonder Van der Stel doen (gebles seerd) en doelman Heemskerk die in. Duitsland zijn militaire dienstplicht ver vuld, Nu stónd zijn broer onder de lat die vijf maal werd gepasseerd. Mede oor zaak hiervan was, een herhaaldelijk mis tasten van spil De Zwart die de snelle voorwaartsen van PPSC maar moeilijk in bedwang wist te houden, In het eerste kwartier wagen beide partijen aardig te gen elkaar op en moest spil Teeuw keer op keer ingrijpen om de Nu mansdorpers, de weg naar zijn doel te versperren. Na een flitsende rush, waarin hij deie tegenstanders zijn hielen Het zien, zag Kalden de bal langs de verkeerde kant van de paal gaan. Aan de overzijde schoot uit een van de schaarse NSW* aanvallen Van Eelderen over de lat en toen kreeg Kalden het op zijn heupen. In da 26e minuut omspeelde hij de ach terhoede van de gasten en scoorde. Nog voor rusj werd het 2—0 toen Kalden op nieuw niet te stuiten was. Wel stopte doel man Heemskerk de bal uit zijn harde in zet, doch deze stuitte van zijn lichaam het veld weer xn zodat Kalden nu be heerst kon inschieten. Vrij kort na de rust bracht weer Kalden met twee goede doelpunten de stand op 4—0, Wel stel den hierna de bezoekers alles in het werk om alsnog de eer te redden doch het baatte hen niet. Wel moest Van Pelt op de doellijn redding brengen toen Kalkho- ven reeds geslagen was maar bet vijfde doelpunt kwam van de voet van Piet van: Veen, die na een solo-actie de stand op 5—0 bracht, ASWH—HBSS. De andere derdeklasser: HBSS moest bij ASWH alles geven om een al vrij spoedig opgelopen achterstand weg te werken Hierin slaagde Schop, waarna HBSS doorging en nog voor de rast/net een doelpunt van Aaldijk.xiit een pass van Droge gescoord, de stand op 12 wist le brengen, In de tweede helft werd de verkregen voorsprong behouden maar de aanvalslinie van de oranjehem- den slaagde er niet in deze nog wat ver der uit te diepen. Afdeling Rotterdam De beide clubs uit de afdeling Rotterdam GSS en GTB heb ben het ook nu weer met tot een over winning weten te brengen. GSS kwam op eigen veld tegen Nelson niet verder dan een draw betgeen de bezoekers op de laatste plaats brengt. In de eerste helft werd Met gescoord. Na rust nam Nelson de leiding die echter tien minuten voor net einde verloren ging toen Groenewe- gen het net wist te vinden 11. Met vier invallers keek GTB in de uitwedstrijd te gen F.C. Maluku reeds na rijf minuten tegen een 2achterstand aan. Sans bracht deze terug tot 2—1 en in de twee de helft zag GTB twee treffers door de arbiter afgekeurd. De thuisclub had meer succes en kwam op 41 waarna Van Don gen uit een strafschop wegens hands de eindstand op 4—2 wist te brengen. of town" van Porter domineerde Noordijk met meestelijk gespeelde solo's. Het was duidelijk, dat hij de jazz-prijzen, die hem in het verleden zijn toegekend, volkomen waard was. Pim Jacobs* Kwintet liet bij ons de indruk achter van een homogene ■groep. Zoals altijd Wim Overgaauw enigs zins statisch, doch beheerst in zijn gitaar- soli. In Charlie Parkers' „Gigi" was het kwintet uitstekend op dreef. Han Bennink zweepte het ritme op met een perfect ge bracht drum-solo. De Down Town Jazz Band bracht oude en nieuwe Dixieland-nummers ten gehore. De „Wiliy Blues" lag vlot in het gehoor. Een oud nummer als „Albatros" uit de roaring-twenties in de New-Orteans stijl beeft ons 'van het vakmanschap van de zeven musici overtuigd. Ann van Duuren toonde zich een verdienstelijke vocaiiste in „go tell it on the mountains" en „Jaii- house Blues", deze laatste een romanti sche ballade, waarin zij zich kwalificeer de als een zangeres met gevariërd stem gebruik. Na het concert volgde een bal m.m.v. The Down Town Jazz Band en de Beat groep „The Incrowd" uit Haarlem. D. de G. De C.J.V.-Instuif, zaterdagavond in ge- bouw Triangel gehouden, werd zoals ver wacht heel goed bezocht, althans wat be- tren de danslustige instuivers, die in de grote zaal van het gebouw voldoende ge legenheid hadden om hun beentjes van de dansvloer te lichten. Af en toe werd ook nog een rondje door de foyer ge maakt, zo in dc vorm van een polonaise. In de foyer werd van de gelegenheid tot biljarten en tafeltennissen gebruik ge maakt, ook al was de belangstelling voor het dansen, groter. Het anders zo moeilijk te kloppen SNS schijnt het in deze competitie niet makke lijk te krijgen, Vlaardingen had geen enkel medelijden met de Haringvlieters en door doelpunten van J. van der Mark en J. de Heer (2x) was het bij de thee al 0—3. Ook fn de tweede helft bleef Vlaardingen vee] sterker en Jansen (uit een vrije trap» van der Mark en de SNS-hnksachter brachten de eindstand op 06. waarmee Vlaardingen niet alleen zijn puntentotmi met twee vermeerderde, maar ook zijn doelgemiddelde verbeterde. pet. achterstand op Bro eren-B roeren, dat na de le lezing in de hoofdklasse de lei, ding heeft genomen. De standen na de le zitting: Hoofdklas; 1 Broeren-Broeren 59.90; 2 FeeidersWest ra 56.77; 3 JansonLouwg. rens 53.13; 4 Van Dïjk-Stentler 52.60; 5 echtpaar Tauset 50.-; 6 Burger-Ottelé 43.96- 7 Stelfens-Berfelo 48.96; 8 De Jong-Sche pen 47.92 9 dames Went-Ravestijn 4437; 10 echtpaar Van den Berg-Fapeveld 37.50.' le klas; 1 mevrouw Burger-Hoek 59,72; 2 Verschuur-Kampen 59,52; 3 mevrouw' Sigterman-Crama 53.17; 4 Poot-mevrouw De Jong 52.78; 5 Tit-Van der Pluym 5159; 6 dames Nieuwenburg-De Haas 51.39; 7 ex aequo Van Es-Dekker, Ketting-Ver. heul, Keyzer-mevrouw Berkhout, mevrouw Reeser-van der Tuuk en Van der Veldea- Voortmeijer 50,-; 12 Van Dorp-Tol 48.41; 13 echtpaar Pors 45.24: 14 Van Gelderea-! Splunter 43.06; 15 De Ruyter-mevr. Heek 43.06; 16 Van der Leüj-Berkhout 42.06. 2e klas: 1 mevrouw Berkelder-Seip 6587- 2 Reedijk-Willemsen 63.49; 3 Kock-Verhey 62.50 4 echtpaar Kuypers 61.11; 5Seyn-Ta bing 6082: 6 mevr. Borrani-Janse 58.73- 7 dames Maat-Rook 56.35; 8 Van Vlijmen.' De Ruiter 53.27; 9 echtpaar Bergshoeff 51.59; 10 ex aequo Berveüng-Den Hond, echtpaar Hoek 51.25; 12 ex aequo me. vrouw Feeiders- Van Dorp en echtpaar Struijk 50.-; 14 mevrouw Van den Berg- Heynen 49.21; 15 Gebroeders De Haart 47.50; 16 Hartogh-Stahlie 46.03; 17 Teeu. wen-Wonderchem 44.44: 18 Vredenbregt- Van Velzen 43.65; 10 echtpaar De Wit; 2ö Feenstra-Fontijne 38,.10; 21 Drop-Sanders 37.50; 22 De Jong-De Haas 34.13; 23 dames Joppe-Ran 32.54. De speeltuin in de wijk Braband te Spij. kenisse is dezer dagen verlegd. Eerst wa* er een ruimte van dertig bij twaalf me ter, dit is nu geworden negen en veertig bij achttien meter, waarmee het bestuur van de speeltuinvereniging Braband (be. staande uit de heren F. de Jong, voor» zitter, P. Sitton. secretaris en mevrouw DoumaBuys, penningsmeesteresse zeer blij is. Er zijn reeds meer dan 200 k -. in. geschreven. Hierdoor zijn er 500 kinderen verzekerd van een speelruimte. Er 2ijn contacten met het buurthuis, weck „De Repelaer", waaraan de speel, tuin vereniging haar medewerking ver. leent. Plannen zijn er overigens ook ge- noeg. Het bestuur zou graag de vereni ging verder zien uitgroeien tot vijfhon derd leden, hetgeen in deze nieuwe groei ende wijken wel mogelijk is. Om de contacten te vergroten en de fi nanciën te versterken wordt cr op 28 en 29 oktober een vancy-fatr gehouden in deze wijk. Men hoopt daarvoor de Hendriit Vrijmanschool te krijgen. Daarin komen een rad van avontuur, een grabbelton spelen, leuke verkoopstands enz. Gehoopt wordt, dat alle ouders komen zodat zij kennis kunnen maken met het bestuur- Tijdens de fancy-fa»' zullen inlichtingen worden verstrekt aan hen, die wat meer van het speeltuinwerk willen weten. V.D.L. 1 uit Maassluis wist, in een goed geleide wedstrijd, die het aanzien zeker waard was, de volle winst te behalen op het bezoekende O.D.B, 1 uit Den Haag. Met de uitslag 21 kregen de VDL-ers wat de doelpunten aangaat, minder dan zij verdienden. De doelman van de gasten was, vooral in de tweede helft, zeer goed op dreef waardoor schoten van Van Ast en A Koudijzer geen doel troffen. Enige ma len was het doel der gasten in moeilijk heden, daar hun verdediging slecht wis! weg te werken en te plaatsen. Het duur de echter tot in de 33e minuut eer VÖL, dat veel beter speelde, de score koa ope nen. Een prachtige voorzet van Koudijzer gaf G. van Gijzen de kansora' onhoudbaar te doelpunten Cl01. De uitvallen van de gasten waren niet zonder gevaar, dat ondervonden de VUL ers vijf minuten later. Na onvoldoend wegwerken van de VDL-verdediging kon de linksbinnen Scheevers doelman GrM- nendaal passeren: 11. In de tweede heltt was er voor VDL al heel spoedig reden tot juichen- Direct na de aftrap bouwde VDL een zeer snel le aanval op waardoor in de ODB-verde* diging verwarring ontstond. Een kopW van Gommert van Ast kon. nog worden gekeerd, doch een handig boogbaUetje van Aad Koudijzer niet ^21). V.D.L. bleef aanvallen, hield het beste van het spel, verdiende zeker nog doelpunten, doch deze bleven goed spel van de ODB-verdedi( - in de doelman uitblonk, Het klaverjasteam van Verolme Eiekin uit Maasluis heeft voor de bed rijf SCO®- petitie na een paar mooie averwir.mngQ verloren van Fuiura, met de uiislaj 14.63l-~15.938. Door dit resultaat Sta^ Futura met Dirkzwager op de tweede plaats. De Neeff behaalde een overwinning Wallramit met de uitslag 15.681— punten. De wedstrijd VTMDirkzwag*-' werd uitgesteld. In de kleine competi'1, wonnen de PTT-ers van v. d. Lely 11.249—11.391 punten. Deze week worden de laatste wedstrijd gespeeld in de eerste ronde t.w. Futura- De Neeff: Wallramit—Verolme EickSS DirkzwagerDe Leiy; VTMPTT. Zaterdag werd gestart met eenklavü- jastoemooi voor de Stichting bouw" van het N.V.V. Het toernooi w. gehouden in ,,De Lichtboei", Presides i Steynstraat 2. Er waren veertig deelne^ö voor de eerste dag van dit negende nooi. Drie dames namen er aan deri- was zelfs een deelnemer helemaal 1 Leeuwarden. Eerste werd mevrouw Stigter-Verbs# uit Vlaardingen met 5.732 punten, twee- was V. Vinke met 5.433 punten, derdeG Haring met 5.325 punten en vierde I 'rinkman met 5.307 punten. ,L Zaterdag 15 oktober is de tweede rc»T in dezelfde zaal, aanvang 15 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1966 | | pagina 2