De Koningin wilde het allemaal een keer zien Expeditie naar uiterste puntje van Maasvlakte Bij RET ging kampioen in dienstjaren met pensioen Een zwaar bergingskarwei MODEHAPPENING BE DE BIJENKORF HAL wil geen c.a.o. voor kantoorpersoneel KROONGETUIGE Sociale Academie vierde feestelijk vierde lustrum J. J. de Lange overleden 0t&mÊmmsXÈÈ&&»22J&' w 'T PLAKBAND DAT KLEEFT! rf'itó-i' MAN-SPEAKER BLÏTZSTAPPEN Nieuwe directeur Telefooudistrict Winkeldievegge had complete voorraad thuis Nachtelijke inval verrastte gokkers Kleuter aangereden bij oversteken ROTTERDAMSCH' NIEUWSBLAD ZATERDAG 29 OKTOBER 1966 De Holland Amerika Lijn heeft tijdens besprekingen met de vakbonden gewei gerd een c.a.o, voor het kantoorpersoneel ongeveer 700 man af te sluiten. In een mededeling aan het kantoorper. soneel zegt de directie dat zij op een be spreking op 20 oktober aan de vakbonden het voorstel heeft gedaan om periodiek in een informele sfeer contact te onderhou den over de positie van het kantoorper soneel. ..Op deze wijzen verwachten wij dat het wederzijds begrip voor v?at mogelijk is en wat niet. het best tot zijn recht zal kunnen komen". Wij hebben er bezwaar tegen moeten maken, aldus de directie van de KAL, een tot onze onderneming beperkte c.a.o. vo.or het kantoorpersoneel af te sluiten, omdat dzarmede de Holland-Amerika Lijn de eerste en voorhands enige rederij zou zijn die -n dergelijke onderhandelingen zou worden betrokken. ..Een afzonderlijke on- dernemings-c.a.Q. voor een betrekkelijk ge ring aantal administratieve werknemers is geheel iets anders dan de c.a.o.'s die gehel& bedrijfstakken omvatten en zowel betrekking hebben op week. als op maand- loners of soortgelijke c.a.o.'s met grote concerns". De H.A.L is aange sloten bij de gehele bedrijfstak omvat tende overeenkomsten met de zeevarenden en met de havenarbeiders. ,.De tijd }s echter niet rijp om een dergelijke, het kan toorpersoneel betreffende, c.a.o. tot stand te brengen", aldus de mededelingen aan het kantoorpersoneel. De directie wil er nog eens op wijzen dat zij open blijft staan voor contact met de vakbonden in informatieve sfeer. De vervoersbonden hebben zich in juni Jl. tot de directie gewend over het tot stand komen van een rechtspositieregeling in de vorm van een c.a.o. Zij stelden, dat 'n. voor hen representatief deel van het kantoorpersoneel van de Holland-Ame- rika Lijn zich hierover tot de bonden had gewend. v In Oversolde is na een korte ongesteld heid op 73-jarige leeftijd overleden de heer J. J. de Lange, die lange tijd bij de zelf standige gemeente Oversehie opperbrantd- meester en voorzitter van het college van brandmeesters is geweest Hij was ook in het verenigingsleven een geziene figuur, die over veel initiatieven beschikte. Hij behoorde o.m. tot de oprichters van de in 1930 gestichte Overschiese Turnvereniging. Ook nam hij deel aan de inmiddels verdwenen Overschiese Zwemvereniging- De crematie za] a.s. maandag geschieden op Oud-Eijk-en Duinen in Den Haag, De personeelsvereniging van het Haven bedrijf der Gemeente Botterdam viert het negentien-jarig bestaan met een feestavond in Odeon in de Gouvemestraat, op 29 oktober. Aanvang 3 uur. JjjjjEESTAL krijgt men op zo'n vraag nooit antwoord: wat be weegt de Koningin er toe van tijd tot tijd hier en daar een officieel bezoek te brengen. Zoals gisteren die hele dag op expeditie door Botlek en Europoortbedrijf in bedrijf uitreizend te land, te water en in de luchtEn omdat men altijd de aanleiding wil weten en omdat het óók overmorgen precies hon derd jaar geleden is, dat met het graven van de Nieuwe Waterweg werd begonnenzeg je al gauw: ddarom. Maar.dai blijkt nu helemaal toe vallig te zijn. Over die gebeurtenis een eeuw geleden is vrywel met geen woord gerept. De reden voor het bezoek aan Europoort ligt simpel voor de hand: de Koningin wilde het gewoon allemaal een keer zelf zien. Zij wilde persoonlijk al die dingen bekijken, waarover mi nisters een hele Zeehavennota volschre ven. Overigens niet naar aanleiding van die nota, al in het voorjaar stond dit bezoek vast. Tussen haakjes: over die Zeehavennota hoort men geen woord meer. FR is overigens wel een reden, waarom Koningin Juliana het allemaal zelf wilde bekijken, 't Zal een half jaartje geleden zijn, dat zij terugvliegend uit Engeland beneden zich. de karweien op de Maasvlakte en in Europoort zag. Dat beeld imponeerde haar. De afspraak was snel gemaakt, want tot het gezelschap behoorde ook haar in. Rotterdam wonende kamer heer in buitengewone dienst mr. A. Blussé van Oud Alblas. Als voorzitter van de stichting Havenbelangen weet hij de weg we! om dat aan Rotterdammers door te brieven. En die Rotterdammers zijn op hun beurt weer enorm gelukkig met elke vorm van interesse. TjUGENLIJK. is het jammer, dat «r voor -L' de koningin, dan ineens een officieel zij het zo informeel mogelijk bezoek van. wordt gemaakt. De tijd ontbreekt om hier en daar wat langer stil te staan. Be wijs van. de koninklijke interesse is altijd, dat het tijdschema nooit klopt en altijd zo'n klein uur uitloopt Ondanks de snelle middelen van vervoer. Dat was wel een vondst om de vorstin per helikopter rond te leiden, Amerikaans van allure, zouden we willen, zeggen. Want in New York zijn helikopterrondvluchten voor iedere, beetje officiële belangstellende voor de tweede haven in de wereld, de gewoonste zaak. Terzijde: wat maakt onze Rijksluchtvaartdienst toch zo huiverig om kleine, éénmotorige helikopters op kleine veldjes zoals op het dak van het Van Ommeren-gebouw of op het heliveld in Europoort toe te laten? Waarom al die uitgebreide voorzorgen, zoals gisteren: op elke landingsplaats een brandweerauto, een ziekenauto en op de Westplaat, waar de ziekenauto niet kon komen, iemand van de GG en GD, uitgerust met een zuurstof koffer? Boven New York, stad met 8 mil joen mensen, krioelt het van de heli kopters. TAE Koningin heeft haar gevolg wel laten schrikken. Het was op de Westplaafc, op een opgespoten dam van een meter of '5 •- - f - '~«y. - y '(ADVERTENTIE* Bootje bouwen? ■fcesa plakband gebruiken! Goed materiaal is het halve werk! f ADVERTENTIE) Hij droeg altijd maatl Konfektie kon voortreffelijk zijn maar was nooit „volmaakt". Tot hij een vriend vroeg waar hij zijn pakken liet maken. Ik iaat ze niet maken, zei zijn vriend, ik koop zé op de Kroonafdeling van CsA Hij was verbaasd, nam de proef op de som met dit Zwitserse kostuum in Schots kamgaren (Heid&Welsh) modem, slank, superklasse voor 275. - Hij is zo laaiend enthousiast 1a! hij een vurige promotor werd van de Kroonafdding van C&A: promotor en... kroongetuige. vier hoog, dat de burgemeester wees op de veel lager gelegen kustlijn met het oude strand. Niet dat het op die dijk gevaarlijk Was, maar aan. het randje moest men toch wel oppassen voor wegbrokkelerxl zand. Zet me daar de Koningin er de pas in om met een paar ferme sprongen naar beneden te .gaan, tot de knieën in het zand wadend. De technïsch-onderdireeteur van het Havenbedrijf, ir. H. P. Meijer, greep haar bij de arm in de veronderstelling, dat de vorstin naar beneden gleed. ,,Toe, meneer Meijer, laat me nou", was haar weerwoord. Hoe noemen de mannen in Europoort dat? Ze wilde gewoon even rondbanjeren. De Koningin ging toch haar eigen weg LXET zijn dergelijke verrassingen, die in klein gezelschap mogelijk zijn. Ieder een weet, dat de landsvrouwe zich graag verdiept in alles wat er in die bedrijven gebeurt En met alle waardering voor de goede bedoelingen moet men dan wel glimlachen in de ioodsen van de haven bedrijven rondom het Eemhavertcomplex, waar alles mode'l stond opgetast en de grond zo schoon was, dat men er van kon eten. De vlaggetjes op de vorkheftrucks zoals de wimpels op de trams zijn al mooi genoeg. Met een beetje weemoed heeft men hem T. Redelijkheid, werkzaam in een van de donderdag by de RET aden vertrekken: de heer C. Koenen, onbetwist kampioen In dienstjaren, ging dan eindelijk met pen sioen. Verleden jaar had hif zijn vijftig jarig dienst jubileum gevierd en was hij b die gelegenheid (hy bevordering) on derscheiden met de zilveren ere-medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassan, Hü kreeg er nu de gonden penning en het getuigschrift van de Nederlandsche Mij voor Nijverheid en Handel bij. Met het vertrek van deze zo populaire bedrijfsgenoot, die zich de laatste jaren, vooral met de interne post bezig hield,, leek een periode afgesloten. Een tijdvak waarin het nog mogelijk was dat dertien jarigen werden opgenomen in het bedrijf,- dat destijds nog enkele paarde tramlijnen exploiteerde. Zo gebeurde het namelijk met de heer Koenen. Het heeft hem ove rigens nooit gespeten. De directeur van de RET, drs. C- G. van Leeuwen, sprak herrr en een. aantal andere scheidende personeelsleden hartelijk toe. Kij wees er op dat de zeven mensen, die hier met htm echtgenoten verzameld wa ren tezamen 280 dienstjaren op hun naam hadden gebracht: een gemiddelde van veertig. De andere gepensioneerden zijn de beren H. M. van Dorssen, werkzaam op het Bureau Dienstindeling, 40 dienstjaren: remises, ook 40 dienstjaren: D. G. C. van de Pavert, conducteur, 39 dienstjaren; A. J. Tork, eerst opzichter bovenleiding, 37 dienstjaren; J. G, Wondergem, hoofdop- A J. Tork, eerste opzichter bovenleiding, 3 dienstjaren en P. P. Huijsdens, afreken- ambtenaar, 36 dienstjaren. Voorzover zij de'onderscheiding bij een jubileum al niet eerder hadden ontvangen, kregen zij die uit handen van .de heer Van Leeuwen de zilveren penning van de Ned. Mij voor Nijverheid en Handel. Deze generatie groeit op met mode shows. Niet alleen omdat er alom ge organiseerd worden, maar vooral omdat deze jeugd recht blijkt te hebben op hun, eigen (mini)-shows. Gisteravond was het De Bijenkorf, die pin jonge stijl'' mee deed aan het tijdsverschijnsel. Zes ama teur-mannequins, door-de-week studerend aan diverse onderwijsinstellingen, en twee „beroeps" toonden het maximum aan kleuren in kleren en het minimum aan stoflengte op forse beatgel&den muziek. In de pauze plaatjes van De Golden Earrings voor alle aanwezigen en na de modeshow een lijflijk optreden van deze beatgroep uit het beatmekka t Den Haag. Wie blijft nog thuis bij zoveel weelde op één avond? Mannequins, die bij wij 2e ran spreken een proeve van moderne danskunst aflegden tijdens liet showen, het doei^ van de samenkomst als^ levend ^jook: van top tot teen gekleed in één i t-- 'kleurnuance. En de iele truitjes, soms voorbeeld „boe het meot" wil je hip zijn. Het was allemaal feest. wat de klok sloeg. Acteur Manfred de Graaf, man-speaker voor één keertje, stond e" wat verloren bij en probeerde de happening nog de baas te blijven met opmerkingen als: „Dit charmante stakkertje is Willy: ze draagt een pantailleur, die van de kin derafdeling komt. een kruippak dus" tot het volgende dappere rakkertje weer het plankier opdanste- Een enkele maal het ook hij zich achter de microfoon verlei den tot handgeklap op het ritme van de beat. De honderden tieners kwamen van hem In ieder geval te weten dat de Parijzenaar Daniel Hechter de ontwerper is van een groot aantal soldateske kleren, en dat exclusief voor De Bijenkorf. Zijn stijlstempel is onmiddellijk terug te vin den in de collectie; een stijl die zich on derscheidt door nauwkeurig spelen en va riëren op een thema. Zijn ontwerpen zijn honderd procent verantwoord. Uit Ameri ka de „granny-stile" in rustieke avondrok- kent bloemetjesbloesjes met koprriouwen en ondeugend peitenwerk. Uit Frankrijk d« rrdniült, dia getoond ward In total- met langs dc hals en de te korte mou« wen een ingebreid motiefje. In Parijs hèt straatbeeld, maar ook in Nederland iti aantocht. Broekpakken en jassen in ougd- en zil- verkleur, ontlokten aan Manfred de Graaf ..blitzsiappen in bjitzpakken". Maar ook zilverkleurige jurken vervaardigd van syn thetische stof gecombineerd met zilve ren laarzen verdienden eigenlijk deze be titeling. En de jersey's in de lange rij wollen jurkjes van ultraraini tot nor male lengte waien al evenzeer lot blikvangers gemaakt: kanariepietengeel mer paars. zuurstokroze met oranje.r aubergine met ruquoise grasgroen met kardinaalsrood. Fluweel' in ribbels, maar ook effen of in reliëf geperst bepaalde voorts voor een groot deel de collectie van het modehuis. En voor viespeuken, tenslotte, is er deze winter een ril veren vinyljas, die schoongemaakt k&n worden met spons en groene zeep. 8®K*SPV j 'A> 9 De Duitse bergers die al enkele weken bezig zjjn met het verwijderen van het wrak van het Panamese s.s. Akti dat een jaar geleden uitgebrand in de Europoort kapseisde, hebben het werk nog niet kun nen voltooien. Het schip staat nu wel reeht op zijn kiel; de tweede hok die te hulp moest komen £s vertrokken maar men moet het wrak nog dravend maken zodat het kan worden versleept. Om medische redenen zal ir. John C, Spakler, die op 3 januari 1962 als zodanig werd geïnstalleerd, zijn functie van di recteur van de Telefoondienst 5n het dis trict Rotterdam per 1 november neerleg gen. Als zijn opvolger is met ingang van dezelfde datum aangewezen ir. G. F. Ver- hage e.L, thans directeur van het Tele- foondistrict 's-Gravenhage. De politierechter heeft de 50-jarige vrouw P. J. a. K.-S-, wegens diefstal twin tig dagen gevangenisstraf, waarvan 16 da gen voorwaardelijk met twee jaar proef tijd afgelegd. Enige maanden lang had zij allerlei artikelen uit een zelfbedieningswinkel me genomen zonder te betalen. Toen de po litie in haar woning een voorraad levens, middlen, afkomstig van diefstal bij een huiszoeking aantrof, werd de vrouw op gesloten. Zij legde een volledige beken tenis af. Nooit eerder veroordeeld kon zij geen motief van de diefstal opgeven. De eis luidde 15 dagen gevangenisstraf, waar van 10 dagen voorwaardelijk roet twee j proeftijd. De raadsvrouwe vroeg gezien de psijchisclie gesteldheid van do vrouw, die psychiatrische bijstand behoefte op legging van een lagere straf. 'De politierechter betuigde zijn erkente lijkheid jegens de reclassermgsmstelling, die op zéér korte tormijn op zijn verzoek een voorlichtingsrapport omtrent de vrouw had uitgebracht. Een reclasseringsambte- naar van die vereniging lichtte dit ter zitting toe. Daarin werd o.a. op psychia trische begeleiding van verdachte aange drongen. Op het vermoeden, dat gelegenheid tot gokken werd gegeven, heeft de politie vannacht eer Inval gedaan in een woning In bet ooste.ijk stadsdeel. Alles wees er op, dat zij het bij het rechte eind heeft ge had. In de achterkamer van de woning, die bewoond wordt door de 24-jarige stu- cadoor J. K., bevonden zich 25 personen, geschaard rond een tafel, waarop een groen tableau lag. Op de tafel lagen speel- attrlbuten. Tijdens de verhoren is geble ken, dat het gezelschap bezig was met het spel „Seven or eleven''. De deelnemers aan het spel hadden en tree moeten betalen. De politie heeft 22 spelers naar het hoofdbureau gebracht, waar tegen hen proces-verbaal is opge maakt. Zij zijn daarna naar huis gestuurd. Drie vrouwelijke spelers zijn in de woning verhoord. De stucadoor is in bewaring gesteld op verdenking van overtreding van artikel 1 van de wet op de kansspelen. In de Orionstraat is de zesjarige Maria van Aken van het Cerberuaphd aangereden door een bestelauto, doordat zij plotseling de weg was opgelopen. Zij is in een toe stand van wisselende bewusteloosheid en met een bloedend rechteroor naar het Dijkzi'gtziekenhuis gebracht. Verkeersongeluk in Oost-Duitsiand. Bij een verkeersongeluk in de plaats Firna in Oost-Duitaland zijn zeven kinderen en een kleuteronderwrizeres om hot leven gekomen. Het ongeluk ontstond door tot nog toe onbe kende oorzaak ecu vrachtauto op een groep kleuters ja reed, die met onderwijzeressen op een wandelpad liepen <DPA), Dank zij de snelle ontwikkeling in de maatschappij is het maatschappelijk werk van een. zoals dat vroeger heette, typisch vrouwelijke roeping, uitgegroeid tot een volwaardig vak. De Academie voor So ciale Wetenschappen en Maatschappelijk werk kan nu voldoen aan de vraag van de maatschappij naar gespecialiseerde werkkrachten. Dit zei gisteravond in de .kleine zaal van De Doelen mevrouw mr, Chr. A. de Ruijter-de Zeeuw, de voorzitster van het curatorium van de Academie voor So ciale Wetenschappen en Maatschappelijk Werk te Rotterdam tijdens de herdenking van het 20-jarig bestaan van de Acade mie. ïn De Doelen hadden zich bij die gele genheid veel vertegenwoordigers van het maatschappelijk en cultureel werk. orga nisaties, bedrijven en opbouworganen, als ook de cursisten en studenten en* een groot aantal oud-leerlingen verzameld. In haar welkomstwoord zei mevrouw De Ruij. ter-de Zeeuw te hopen op een nauwe sa menwerking tussen de academie en de Rotterdamse jpïversite it-in-wording. Een belangrijke stap in goede richting vond zij al d« toekomstige stichting van een nieuw gebouw aan de Vissersdijk, dat een -pas sende vervanging dient te worden voor de benarde behuizing in de Graaf Fioris- straat. De directeur van de academie, drs, J. G. van der Ploeg, hield vervolgens een redevoering over het onderwerp „Het ge sprek als communicatiemiddel". Prof. H. W Lambers besprak de plaats van de sociale wetenschappen in deze tijd en merkte onder meer op, dat de sociale we tenschappen in de toekomst een passen de- begeleiding moet geven aan de voort gaande industrialisatie en het ."-»•« r werkgelegenheid. De voornaamste taak van de man in de socn zo zei hij, het functioneel zijn in het maat schappelijke. Grote waardering ondervond de punist Bram Boelee voorts met zijn weergave van een sonate van Beethoven, Na de bijeenkomst in De Doelen, die on der anderen door burgemeester W. Tho massen en echtgenote en door de wethou ders G. Z. de Vós en R Longprik was bijgewoond, verplaatste de viering van het vierde lustrum van de academie zich naar de burgerzaal van het stadhuis, waar burgemeester en wethouders een, ont vangst hielden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1966 | | pagina 2