Bijverdienste scholieren Heem een krantenwijk iöTTlDAMSGH NIEUWSBLAD Nieuw Historie Schiedams miniatuurtje: van ?5Het Proveniershuys Wisselende successen voor de korfbalspelers -MM Bazar voor restauratie van Lutherse kerk KRO-programma Zingening in het Spieringshoeklyceum MONO POLE HM. Rotterdamss!! Nieuwsblad KLACHTEN Waardevol werkje van dr. H. Schmitz j&tèmüsam AT c~> AAR. 4 ANNEER. Officieel afscheid van de heer T. C. Stip Opening Postkantoor Kethel-Groenoord Uit het politierapport Winst en verlies voer volleybal Huwelijksgeschenk voor Bruidspaar Dagbladrefdame is niet te vervangen DTTERDAMSCH NIEUWSBLAD WOENSDAG 2 NOVEMBER 1966 Hoofdagentschap en Redactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 268091 over bezorging Schiedam: van 18.3019.30 uur en 's zaterdags van 46 uur Telef. 265828, Vlaard.dyk 171b IN BIJZONDER AANTREKKE LIJKE opmaak is eindelijk weer eens een Schiedams Miniatuurtje verschenen, het zesde in de serie van deze historische detailstudies over Schiedam, die door de Schie- damse Gemeenschap worden uitge geven. Niet ontkend kan worden, dat „Het Proveniershuys" wan dr. H. Schrnitz goed aansluit op de miniatuurtjes over „Stedelijke Ar- chiefzorg en Stadsgeschiêdschrij- ving", „Het graf van St. Liduina", „Het Weeshuis der Hervormden", „Schip eru Werf" en „De opkomst der arbeidersbeweging in Schie dam", welke reeds in deze serie verschenen, zijn. Wat dit nieuwe deeltje van de vorige onderscheidt, dat is afgezien van de inhoud de serie knappe illustraties, waar mee Hans van der Sloot de tekst heeft verrijkt: reconstructies van hoe het moet zijn geweest aan de har.d van de oude historische kaan van De Gheyn, de plattegrond" in perspectieue" van het zestiende- eeuwse Schiedam. Ook de omslag tekening, die zeer decoratief werkt, is op deze tekening gebaseerd. De schrijver, dr. H. Schmitr, wijst er in 2ijn inleiding aanstonds op. dat et' over de voorgeschiedenis van het twee eeuwen ouóe Proveniershuis maar weinig bekend is: merkwaardig omdat de instelling in feite reeds vier eeuwen bestaan heeft. In de 16e eeuw was het Proveniershuis, zo- ais bekend, een inrichting voor melaatsen. Voordien heette het terrein reeds „syec- kenvelt". Het „sieckhuys" stond in de 36e eeuw :n de Boterstraat. De schrijver uit de onderstel!mg dat wij hier omstreeks 1524 onderscheid gingen maken, tussen pestlij ders en melaatsen; waarschijnlijk echter lijkt hem, dat het Leprozenhuis een af splitsing was van de oude St. Jacobs Gast huis. De heer Schmitz wijdt een lezens waardige beschouwing aan de middeleeuw- we opvattingen over de melaatsheid als een door God verordineerde straf- ,,Toen in de loop van de 16e eeuw....het vaag-god dienstige karkakter van de melaatsheid verbleekte," zo zegt hijverdween de melaatsheid spoedig. Bij het begin van de 37e eeuw stonden de leprozerieën leeg." Ongewild geeft hij hiermede een bijdrage tot de discussie over de polio-gevallen op de Veluwe. Een gebrekkig onderkomen voor de melaatsen, dat sinds 1567 leeg- gestaan had. werd na 1593 herbouwd tot leprozenhuis, ongeveer op de plaats van MI25F MXiAfcs- WOENSDAG 2 NOVEMBER Irene, 20 uur; DWS: kadervergadering. Wijkcentrum, 19.45 uur: Katii. Jongeren- driedaagse: gespreksavond. Tivolï, 19.30 uur: Sociëteit Young Techisnasus. DONDERDAG 3 NOVEMBER Lutherse Kerk, ali uiw: Bazaar. Arcade, Zo uur; Muziekkorps Leger des Heils; openbaar concert met film na afloop. Arcade, 20 uur: NKV feestcommissieverg. Wijkcentrum, 19.45 uur: Kalh. Jongerendrie- daagse; gespreksavond. VRIJDAG 4 NOVEMBER Arcade, 20 uur; NKV St Nicolaascommissle vergadering- Wijkcentrum, 39.45 uur: Kath. Jongeren- driedaagse- gespreksavond. Sursum Corda, 2o uur: NCGOV: vergadering. IIvoll, 19.30 uur: De Mega's; fanavond. jMosis Sacrum, 20 uur; Pers. Ver. Verolme: feestavond. BIOSCOPEN passage Theater, 2 en 8.15 uur: De verknipte jlonopole; als weckfüm Batmen, I en 7 uur t-e.m- woensdag. TEN TO opstellingen gted. Mtuenm; tot 14 november: expositie schilderijen Martine AntOiUe en schilder stukken en objecten van Ad Dekkers, alsme de emailles vaa Hans Koetsier. Galerie Punt Vier: expositie Harry van Krui- nbigea. apotheek Apotheek Jansen, Swartunerd amslngel 41, telefoon 264917. de achterzijde van het huidige Proveniers huis. Bij de strenge isolering der zieken staat de schrijver uitvoerig stil: ook schetst hij hoe geleidelijk de functie van het le prozenhuis in tehuis voor bejaarden ver anderde. CDe overgang tot proveniershuis was in 1629 een feit: in 1636 veranderde ook de naam met in 1648 de officiële er kenning door de benoeming van regenten van het Proveniershuis. Bij een capaciteit van naar raming 43 bewoners, had het gebouw een gemiddelde bezetting van 29 personen: eerst in 1717 werd uitbreiding nodig geacht. Zijn huidige vorm kreeg het gebouw omstreeks 1760, bouwkosten in to taal f.56.239.74 met als lening van de stad een bedrag van 48.000. Het minia tuurtje geeft aardige details over de kos ten van inrichting, het goudleer behang van -de regentenkamer, de marmeren schoorsteenmantel en de grote spiegel etc. Ook over de „collectieve voorzieningen" uit de jaren (tijdens een periode van hoog- conjuctuur vindt men er aardige gege vens. Merkwaardig genoeg droogde nadien de functie als bejaardenhuis van het Prove niershuis geleidelijk op. Om zich in te ko pen moest men bedragen van lOOfl tot 1500 gld. betalen, hetgeen „het gewone volk" uitsloot en de voorname klasse niet aanlokte. Het boekje gaat uitvoerig in op de strenge discipline, die in het huis heerste, lectuur die elke lezer zal aanspre ken: vooral de dronkenschap der bewoners en het gebruik van godslasterlijke taal werden streng gestraft. Een afzonderlijk hoofdstuk wijdt de heer Schmitz aan het financiële beheer. Daartoe produceert hij de cijfers over de bezetting van het huis sinds 1760, maximaal 58 jh 1770, daarna ge leidelijk dalend tot 29 in 1800. Sedert 1768 ging het mis met de rentebetaling op de gemeentelijke lening; het bestuur stak zich steeds dieper in de schuld. Eerst in 1782 werd weer een eerste aflossing mogelijk. De financiële moeilijkheden mren volgens schrijver een gevolg van het systeem voor het bepalen van de mkoopsom, waarbij nog geen statistische materiaal een nauw keurige berekening mogelijk maakte. Daar door werd een bezetting van meer dan 40 proveniers voor het Proveniershuis ver liesgevend. De betekenis van het werk van Jan de Witt op het terrein van de levens verzekeringswetenschap wordt uitvoerig beschreven, even ais de in 1738 gepubli ceerde „sterftetafel" van Kersseboom, spe ciaal geschreven voor Proveniershuizen. SCHIEDAM Enkele dagen geleden heeft het personeel van de Gemeentelijke Vervoer-. Reinigings- en Ontsmettlngs- dienst afscheid genomen van de heer T. C. Stip, all-round chauffeur bij deze dienst, die in verband met het bereiken van de 65-jarige leeftijd, na een ruim 36- jarig dienstverband, de dienst met pen sioen. heeft verlaten. De heer Stip werd toegesproken door de directeur, de heer E. T. Kraan. De heer G. J, Koppenol overhandigde ais vertegen woordiger van de jubileum-commissie de heer Stip een elektrisch koffie-zetappa raat. Aan mevrouw Stip werden bloemen aangeboden. Tevens bood de heer Koppenol, thans als vertegenwoordiger Van de A.B.V.A., de heer en mevrouw Stip een bloemstuk aan. Tenslotte voerde de heer M„ A, de Vriés( technisch-hoofdambtenaar bij de dienst, nog het woord, waarna de heer Stip een kort -dankwoord sprak. De wethouder van Dienst, mr. P. van Bochove. woonde een gedeelte van het af scheid bij. Het nieuwe bijpost- en telegraafkantoor van Schiedam Kethel, gelegen aan de Bie- straat nr. 2, zal op 10 november a.s. voor het puhliek warden opengesteld. Jarenlang heeft de bevolking van Kethel en Groen- oord' naar de bouw van een tijdelijk post kantoor uitgekeken, daar het kleine kan toortje aan de Schiedamseweg on bruikbaar wac geworden. De officiële in gebruikstelling heeft plaats op woensdag; 9 november a.s. om 14.30 uur in gebouw De Rank. Na afloop van de bijeenkomst, worden de genodigden in de gelegenheid gesteld het nieuwe kantoor te bezichtigen, Lutherse Fancy-Fair In de zalen van de Evang Lutherse Kerk aan de Lange Nieuwsfcraat-HoeJc Oranjestraat wordt de komende dagen een bazaar annex fancy- fair gehouden, die donderdag om 3 ma 's avonds begint, vrijdag duurt van 2 uur tot 11 uur 's avonds en zaterdag van 10 uur 's morgens tot vier uur. Men kan er prijsschieten, bussen, werpen, touwtje trek ken, hengelen en zioh wijden aan het rad van avontuur en het memory-«pel. Ver deer is er een overvloed van artikelen te koop en er Is een loterij aardige prij zen. Deze laatste cijfers schijnen de regenten onbekend te 2ijn geblevenDit hoofdstuk van het miniatuurtje moet bijzonder inte ressant zijn voor mensen uit het levens- verzekeringsbedrijf. TN DE BEIDE LAATSTE hoofdstukken vinden wij uiteengezet, hoe de laatste fase is geweest, hoe de Franse tijd werkte, hoe de gestichtssfeer groeide en hoe het aantal aanmeldingen voortdurend minder de. In 1805 luidden de regenten de noud- klok: de balans vertoonde een nadelig sal do. De boel verliep. In 1809 verdween de binnenmoeder. Tot 1824 suppleerde de atad f. 39.595 voor het onderhoud der laatste proveniers. Leegkomende huisjes en ka mers werden gewoon verhuurd en in 1846 volgde de definitieve liquidatie. Het prove niershuis werd eigendom, van de Magi- straatsarmenkamer, zij het onder protest van deze kamer. In 1861 werden de fond sen van het Proveniershuis te gelde ge maakt en van de opbrengst 5 43,200 sticht te men één nieuw hofje met 16 huisjes aan de Nieuwe Haven. Omtrent de eigendoms verhoudingen het Proveniershuis is thans gemeentelijk eigendom kwam eerst in 1863 helderheid. Dr. Schmitz meent, dat er nog grote mogelijkheden zijn, om het hofje na een grondige vernieuwing nieuw leven in te blazen en tot een aantrekke lijk complex van bejaardenwonmgen. te maken. Zonder die vernieuwing blijven de huisjes te oud en voor bejaarden te weinig geriefelijk. De 4-jarige J. Schuitemaker uit de Kamperfoelielaan Is op het nipetertje aan de dood ontsnapt. Hij stak van achter een geparkeerde auto de rijbaan over en werd gegrepen door de bumper van een wagen, bestuurd door de 2l-jarige vrachtwagenchauffeur H. J. N. Het jon getje belandde onder de wagen maar ge lukkig gingen de wieien niet over hem heen. Dr. Van der Kuy uit Kethel waf aanstonds ter plaatse om de schaafwon den aan het hoofd die het kind had op gelopen, te behandelen. Bij een botsing tussen een bromfiets, bestuurd door de 16-jarige pijpenfitters- leerling D. H. en een rijwiel, bestuurd door de 17-jarige scholiere Th. ten B., kwam het meisje te vallen. De bromfiet ser week bij het inhalen van de fiets niet voldoende uit. Het meisje liep kneuzingen aan de elleboog en de knie op, alsmede schaafwonden. Door het rode licht liep bij de over steekplaats op de Oranjestraat mevr. M. C. A. -J. met haar kinderwagen. Zij werd aangereden door een. auto bestuurd door de 29-jarige vertegenwoordiger M. A. S, uit Velsen. Het wagentje werd be schadigd. Het kind bleef- ongedeerd, maar mevrouw A, kwam te vallen en bezeerde zich aan benen en rug. Het eerste dames-zestal van de Sehie- damse Volleybal Club heeft haar eerste nederlaag geleden. De SVC-dames speel den ver beneden hun normale spelpeil, ter wij! tegenstandster OVC over een sterk en enthousiast team bieek te beschikken. De Schicdamse meisjes werden met 31 ge klopt. Het eerste heren-team bleef op de goe de weg voortgaan. Hoewel het geen hoog- staande wedstrijd was, konden de Schie dammers toch beide punten mee naar huis nemen, Alexo werd in Delft met 3—1 ge klopt. DOP en moest aldaar met een 2—2 pun tenverdeling genoegen nemen. Dames 3 speelde een goede en spannende wedstrijd en zegevierde roet 31 over Set Up 1 uit Berkel. Dames 4 speelde 22 tegen Spirit 1. Het 2e herenteam moest zijn meerdere erkennen in een sterk spelend Jong Pen- drecht 1. Een 3—0 nederlaag was hier het eindresultaat. Heren 3 versloeg een veel zwakker ZVC 3 met 3—0 en het jongensju- j nïorenteam klopte DKL-A met 3—1. X. -'MM Teneinde reeds uitgevoerde restauraties en nog uit te voeren reparaties aan het kerkgebouw te bekostigen houdt de Luther, se Gemeente van Schiedam een driedaag se BAZAR in haar kerkgebouw op de hoek van de Oranjestraat en de Lange Nieuw- straat. Daarbij hoopt de Lutherse Gemeente ook te mogen, rekenen op de sympathie ■"•an stadgenoten en leden van andere kerkge meenschappen in de stad. Deze grondig voorbereide verkoping zal het sluitstuk vormen van een spaaractie die sedert ok tober 1965 reeds f 4500 heeft^ opgeleverd. Het kerkgebouw dat sedert 1892 in ge bruik is, was eertijds een gistpakhuis an nex paardenstal. De muren en dakcon structies van dit circa 150 jaar oude ge bouw bgeinnen n uzodanig ouderdomsge breken te vertonen dat ingrijpende en ko bare 'reparaties nodig zijn ter voorkoming van onherstelbare schade. Bij de aanzien lijk gestegen kosten worden de kerkrent- meesters van deze relatief kleine kerkge meenschap in onze stad wel voor zware problemen gesteld. Een redelijke bazar- opbrengst zla enige verlichting kunnen brengen. En daar hoopt men dan maar op. Met een beetje, medewerking van sympathiserende stadgenoten zal die hoop niet beschaamd worden. TAFELTENNIS: Service behaalde 28 ovenvinning SCHIEDAM Het eerste team van Ser vice heeft in de tafeltenniscompetitie voor een prachtig resultaat gezorgd door het sterke team van Vriendenschaar in eigen huis een 2—8 nederlaag toe te bren gen Deze fraaie prestatie krijgt nog meer reliëf door het werkelijk uitstekende spel dat het Service-trio Dick Boer, Hans Kreischer en Nico van Slobbe te zien ga ven. Service startte weliswaar met een nederlaag van Dick Boer tegen de Gruyl, maar de volgende partijen eindigden alle in Service-voordeel. Alleen in de laatste ontmoeting van dit treffen moest ook Hans Kreischer in deze speler zijn meer dere erkennen. Alle tussenliggende partij en werden door Nico van Slobbe, driemaal winst, Boer en Kreischer, twee winstpar tijen, in Schiedams voordeel omgezet. Dat het echter aan spanning niet ontbroken heeft blijkt wel uit het feit dat 7 van de 10 vvedstrijden in drie games beslist werden. Uit de drie gespeelde wedstrijden heeft Service thans 5 winstpunten ver gaard en zich aldus in de kopgroep van de afdeling geplaatst. A.s. zaterdag speelt Service tegen het Rotterdamse Germinal en na de tot nu behaalde resultaten zon het een tegenvaller zijn als ook hier niet de volle winst behaald, zou worden Een ring met een toermalijnen steen ter waarde van f180 is in het sportfond- senbad gestolen uit oen kleedlokaal ten nadele van de 21-jarige boekhouder W. E. P, RE OPNAME van het KKO-radlo-pro- V* gramma „Zingening" is dinsdagavond In de aula van het Spiering shock Lyceum in Schiedam uitstekend verlopen. Onder leiding van presentator Leo Heltonen, die self enige jaren in Schiedam als journa list is geweest, heeft een keur van ge re nomineerde zangers en zangeressen de schooljeugd van het lyceum, dat dezer dagen tien jaar bestaat, een op goed piel staand „avondje uit" bezorgd. Het jeugdige publiek, waartoe ook de dames en heren docenten, heeft zicb bij elk programma-onderdeel enthousiast be toond, hetgeen Leo Ne lissen op prijs bleek te stellen. Het programma bewees, dat de Nederlandse liedjes een bestaanszeker heid bezitten: het is niet noodzakelijk om alsmaar buitenlandse liederen ten gehore te brengen. Een half uur voor de opname zong het ensemble van zangers en zan geressen het liedje „Tineke Vermeulen" dit zou hen beter en vlotter afgaan in de eigenlijke opname, die immers zo perfekt mogelijk moest verlopen. „Zingening" zette in met het overbeken de ,,My bonnie is over the ocean", dat door een moderne bewerking weer char mant en vlot klonk. Subliem was Sonja Berndt als chansonnière. Zij bracht het liedje over de schipbreukeling poëtisch en indringend. De tragische achtergrond in dit chanson kwam sober en ingetogen naar voren. De pianist René Rakier, die weieens meer In onze stad heeft geconcerteerd voor de Museum vrienden, vertolkte gede gen Chopin's Nocturne Opus 1 in E. gr.t en Opus 15 in F. gr.t. Rakier, winnaar van de Prix d'Excellence in 1961, impo neerde vooral door zijn sobere vertolking van Ch op Ins muziek. Han Grevelt, die 2elfs Sn Finland heeft opgetreden, was 2onder meer goed in het liedje „Zoek me hier toek me daar", daarbij gesteund door krachtige ensemble-zang. Na Rakiers re cital hield hij de romantische sfeer nog even vast met dit wijsje uit Gallicië. Groot'succes boekte de jeugdige zange res Elly Nieman, die zelfgecomponeerde liedjes met een %vat naiëve inhoud uitstekend zong, met haar gitaar als steun. Zij schiep intimiteit in het zuivere ,/Valentijntje". Zuidamerikaanse muziek bracht het trio Los Amigos del Parana ten gehore. Zij oogstten met opgezweept en getimed rit me in bekende composities veel applaus. Ted de Braak, de bekende zanger van het glaasje Madeira, liet horen, dat hij ook wel wat anders dan dat genre kan zin gen. Bijzonder imponerend met diepe basstem zong hij „Ginner Man", een oude gospel-song. Jammer was het, dat de drummer teveel domineerde in dit sobere .lied. Het trio Louis van Dijk, waarvan in het radio-programma één nummer wordt opgenomen, moest op temperatuur komen met een tweetal jazz-nummers: „Fly me to the moon" sterk ritmisch en Er- roll Garner's „Misty", jazz-impressies, die imponerend doch mistroostig door Van Dijk in muziek werden verbeeld. Bécaud's „Et maintenant" was na deze warming-up een voltreffer, die de jonge ren op prijs hebben weten te stellen. Men vergete niet Iris Zegveld en Ronnie Grant, die in het ensemblewerk sterk naar voren wisten te komen. Leo Nelissen zei het bij de aanvang van de avond al: een feest van luisteren en meedoen. En meegedaan, is er door de middelbare scholieren. Zaterdag 5 november a.s. wordt dit pro gramma uitgezonden door de KRO, in de avonduren. „Zingening" biedt de luiste raars dan een avondje fijne liedjes, waar in men zich zelf eens voor een keertje kan verliezen. De bazar zelf is opgebouwd in de neven ruimten van de kerk. Men zal gelijkvloers stands aantreffen met levensmiddelen, huishoudelijke artikelen en andere ge bruiksvoorwerpen allerhande textielgoede- ren, waaronder fraaie handwerkent boeken en een thceschenkerij.In de bovenzaal zul len de attracties te vinden zijn. van veler lei soort voor jong en oud zoals een rad van avontuur, een schiettent, een grabbel ton v.oor de kleintjes en vele andere ver ton \-oor de kleintjes en vele andere ver makelijkheden tegen schappelijke prijzen. Daar de hazard a gen in de herfstvakantie vallen heeft het comité rekening gehouden met het bezoek van kinderen en jongeren, zodat men voor een dubbeltje al mee kan doen. Tijdens de bazardagen zullen er lo ten worden, verkocht die kans geven, op het winnen van een twintigtal prijzen. De Bazar is op de volgende dagen en uren geopenddonderdag 3 november van 29—23 uur, vrijdag 4 november van 14--23 uur, zatenïag 5 november van 10—16 uur. De beide tunnels in het verlengde van de Parkweg, die de stad rechtstreeks toet het Thurledepark en de Volkstuintjes zul len verbinden, zijn byna gereed. Er is nog een klein randje bestrating, dat er aan ontbreekt. We zullen de officiële inwij ding dus weldra tegemoet kunnen zien. Door aanvankelijke onzekerheid, veroor zaakt door een officieel schrijven van ho gerhand, heeft de Vereniging Nationale Gedenk- en Feestdagen tot dusver geen initiatief genomen ten aanzien van het huwelijk van prinses Margriet en de heer Pieter van Vollenhoven, hoewel daartoe in onze gemeente meer aanleiding bestaat dan elders in het land. Dit senrijven van hogerhand behelsde, dat gezien de finan ciële omstandigheden de gemeente geen subsidie zou kunnen geven. Het is te dan ken aan het initiatief van het Nieuwe Stadsblad, dat daarin thans 'verandering komt. Over enkele dagen zal worden medegedeeld, hoe en wat de Stichting VNGF wil doen om aan het Bruidspaar op de 10e januari a.s. een passend ge schenk aan te bieden. Daartoe zal samen werking worden gezocht met de Schie- damse Gemeenschap en het Centrale Vrou wencomité en de opzet daarbij is alle ac ties voor een geschenk te coördineren. SCHIEDAM Onze korfballers hebben wisselende prestaties geleverd, maar het meest verheugend is de eerste overwin ning van Schiedam. Een tegenvaller is de nederlaag van ODI. Dat Succes heeft ver loren was te verwachten, maar het is alles zins eervol geworden. O.D.I. trof in G.K.V 2 een. fel spelen de ploeg, die er geen bezwaar in zag cn- oirbare speelmethoden toe te passen. Ge tuige de vijf aan O.D.I. toegewezen straf- worpen trad de scheidsrechter daar' wel tegen op. maar het pleit niet voor O.D.I dat ze alle vijf werden gemist Na een 20 voorsprong van de thuisclub scoor de Ton Spruyt tegen, waarmede een uitverdedigïngsfout van Thor keurig werd afgestraft, Na 31 haalde Jan van Qtter- loo met een verre treffer tot 32 op, maar toen was voorlopig het woord aan Thor 2, De rust ging jn met 6—2 en daar na werd het nog 72. Via een doorbraak brflcht Co stick Toussaint de stand op 7-3, maar weer kwam G.K.V, 2 terug. (8-3). In de resterende speeltijd kwam O.D.I. zo duchtig opzetten dat de strijd nog bij* nu in een gelijke stand is geëindigd. Ria Zeeuw, Giel Bos, Jan. Versteeg en Cos- tiek Toussaint haalden tot 8—7 op, maar de in de laatste minuten nog eens toege wezen strafworp schoot Ton Spruyt naast, waarmee hij een kostbaar winstpunt voor zijn club verloren liet gaan. Schiedam was tegen D.K.V. eindelijk w:vt betep op dreef &i kwam dat in de eerste helft nog niet zo goed in doelpun ten tot uitdrukking. Eerst na een halfuur trof Marijke Vredenberg doel en daar bleef het bij tot na de rust. Dezelfde speel ster "bracht de stand na de hervatting op 2—0 na de wisseling onmiddelijk gevolgd door een" doelpunt van Annie v. d. Berg. Vrijwel direct na de uitworp werd aan D.K.V. een strafworp toegewezen, die werd ingeschoten <3I;, gevolgd door een strafworp aan Schiedam die Piet Nab be nutte <41). Dezelfde speler kwam even Later tot 51 en kort voor tijd stelde D.K.V. de eindstand op 5—2. De zevende wedstrijd heeft voor Schiedam de eerste winst opgeleverd. Succes heeft tegen De Spartaan een plezierige maar stevige wedstrijd gespeeld, die de Rotterdammers met moeite heb ben kunnen winnen. De Spartaan nam na een doorbraak de leiding, maar na 20 mi nuten passeerde Henk Has veld zijn tegen stander (1—1). Via een ver schot stelden de bezoekers juist voor de rust de stand op 1—2, welke voorsprong direct na de thee op 13 werd gesteld. Daarmee bleek alle kruit te zijn verschoten. De verde digingen hielden de aanvalsvakken ver der volledig in bedwang. KAPSALON HELENE öe salon voor de betere permanent. Stroomloos voor ieder haar geschikt f 7.50. Hclene tiède perma nent Is de meest ideale na tuurlijke permanent f io,- fj,- reductie op vertoon van deze advertentie Gratis balen en brengen per luxe auto voor perma nent, KAPSALON HELENE Rcmbrandtlaan 22 Schiedam - Tel. 26 7170 Hoogstraat 2 - Schiedam - Tel. 26 88 08 Donderdag 2, 8 uuri vrijdag 2> 1, 9J5 uur; zaterdag 2, 7, 9.15 uur; zondag 7, 9.15 uur; dinsdag 2 (8 uar gesloten) woensdag 8 mir. GODIN VAN DE WRAAK LEX BARKER - SENTA BERGER Was haar glimlach een belofte van liefde, martellnp of dood? Technicolor ZATERDAGNACHT 12 UUR GIF IN HET BLOED ALEXANDER GAVRIC - RUTH GA5SMANN Onthullende feiten In een openhartige film. 18 Jaar Zondag 2, 445 uur; woensdag 2 uur GUNS IN THE AFTERNOON RANDOLPH SCOTT - MARIETTE HARTLEY Hij voldeed aan de wens van een stervende het geld bij de bank te brengen. Cinemascope,-Technicolor 14 jaar. Verdien zelf je bromfiets, fototoestel of buitenlandse reizen. Zij die interesse hebben kunnen zich aanmelden bij Broersvest 3, Schiedam en Smalle Havenstraat 1 t.o. De Visbank, Vlaardingen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1966 | | pagina 2