mrnmm nieuwsblad PW Bijverdienste sckieren B. EN W. ZIEN WEINIG IN RIJNMOND-GASBEDRIJF Antwoord van B, en W. over de B.ü en de atoombom Stagnatie bij overgang op aardgas niet itgeslot en? MARI COSTER SCHOOT UIT ZIJN SLOF leem een krantenwijk USE. gebroken ruiten; aankomend bediende Geen noemenswaardige besparing Kunstijsbaan en wielerbaan moeten waehten op geld ui Titelstrijd le klas libre N.V. Rotterdamsch Nieuwsblad KLACHTEN St. Jaeobuskerk Kethel gemoderniseerd B. en W. nuchter over de kunstenaarswijk AT O AAR. ANNEËR. .DOR ZO" Predikbeurten Schapers 16 mm film thans beschikbaar Overschakeling blijft financiële puzzel Cor Schippers bedwong Huib v. d. Does Actie voor een huwelijksgeschenk gecentraliseerd Burgerlijke stand VOOR SNEL iWL HERSTEILEN VAN FA. F, J. KLOET ZN DAGBLADRECLAME Hoofdagentschap en Redactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 26809) HOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD ZATERDAG 5 NOVEMBER 1966 over bezorging Schiedam; van 18.3019.30 uur en Js zaterdags van 46 uur Telef. 265828, Vlaard.dijk 171b KETHEL Het interieur van de uil |885 daterende St. Jaeobuskerk in Kethel- Noord zal een wijziging ondergaan en daarmee worden aangepast aan de thans gebezigde liturgie. Voor het laatst wordt zondag a.s. de mis gelezen op het hoogaltaar, waarna dit be- |in volgende week zal worden afgebroken- Ook de communiebank verdwijnt om plaats te maken voor een nieuw Priester koor. Middelpunt hiervan wordt de offer tafel met een blad van perlato-marmer op ♦en verhoging van één meter. Een rond tabernakel, uitgevoerd in drie verschillen, de kleuren, koper, komt te rusten op een kolom van gehamerd travetin-marmer. De gehele oppervalkte van het Priester koor wordt belegd met een flessen groen tapijt. Het kerkgebouw, waarin een nieu we geluidsinstallatie wordt aangebracht, zal voor het eerst op 12 december in deze nieuwe staat worden gebruikt. Het geheel ii naar een ontwerp van. de binnenhuis architect H. Rooiing, uit Kethel. SCHIEDAM. Op een vraag over de sfedebouwkumiige vormgeving rondom het zakkendragershuisje hebben B, en W, ge antwoord, dat de studie hieromtrent nog gaande is. Plannen voor het inrichten van ateliers voor kunstenaars, in deze buurt, waarvoor volgens persberichten belang- «telling zou bestaan, zijn nimmer in con* creto aan het college van B. en W. kenbaar gemaakt, noch individueel, noch groepsge wijs. (Dit nuchtere antwoord van B. en W. betekent o.i. het einde van de over trokken plannen om van deze wijk een kunstenaarscentrum, te maken.) SCHIEDAM De overdenking of het economisch zin zou hebben om het gasdistrib utieb edrijf te combineren met dat van een andere gemeente aldus B. en W. in de Memorie van Antwoord op vragen bij het onderzoek der gemeentebegroting door enkele Raadsleden gesteld, heeft tot op heden niet tot een positief resultaat kunnen leiden, Dit probleem moet nï. in een ruimer kader worden bezien, omdat bierbij ook de distributie bedrijven van water en elektriciteit zouden moeten worden betrokken. Bij het loskoppelen van het gasbedrijf van de Schiedamse Technische Bedrijven zouden wy de voordelen verliezen, die thans worden bereikt door de gecombineerde beherende, technische en administratieve werk zaamheden ten behoeve van de drie bedrijven. B. en W. verwachten tegenover deze voordelen, die dan verloren zouden gaan, geen voordelen uit een combinatie met het gasdistributiebedrijf van een andere gemeente omdat er ter plaatse toch een zodanige technische outillage aan materiaal en personeel zou moeten worden gehandhaafd, dat hieruit geen noemens waardige besparing zou zyn te bereiken en anderszins de besparing uit hoofde van een administratieve combinatie van twee gasdistributiebe- drijven niet hoger zal zyn dan het te verwachten verlies door het ver breken van de huidige administratieve combinatie van de drie bedrijven. De discussie in de GGZH over dit onder werp spitst zich toe op een toevoeging van de z.g. „witte gebieden", d.w.z. de ge bieden, die thans nog niet over leidinggas beschikken, aan bestaande bedreven. De combinatie in reeds bestaande bedrijven komt daarbij niet aan de orde, omdat de b-1rij ven in de GGZH boven het niveau liggen van het normale bedrijf dat als standaard bedrijf in. de calculaties van de GGZH word aangegeven, namelijk van 2Q.0DQ aansluitingen. Wordt het probleem In een ruimer kader gesteld dan moet worden opge merkt dat bij combinatie met Rotterdam er een schelding zou ontstaan tussen het SCHIEDAM. Op de tien vragen, ge steld door de gemeenteraadsleden van. de PSP over de BB-oefeningen van 10 oktober j.l, die, gezien de ernst van een atoomoor log door vraagstellers „misleidend" worden genoemd, heeft het college van B. en W. geantwoord, dat naar hun mening de for mulering van de vragen der PSP'ers enige correcties zouden beihoeven. "Waar het woord „straal** wordt gebruikt dient b.v. „middellijn"' te worden gelezen. De A-bom op Hiroshima, uitgeworpen op een hoogte van 600 m, veroorzaakte geen z.g.n. „fall out", doch een Initiële straling gedurende één seconde. Deze straling ver oorzaakte de zo gevaarlijke radioactieve besmetting. 9 Het College heeft vernomen, dat sinds Hirosjima de ontwikkeling van. kernwa pens niet heeft stilgestaan. Zo mag b.v, worden aangenomen, dat reeds enige jaren geleden de Sowjet Unie in het Poolgebied een bom van 60 tot 80 megaton heeft doen ontploffen. B,B>oefeningen worden echter niet ge houden voor gevallen, waarin kernontplof- ZATERDAG, 5 NOVEMBER De Rank, 2—10 uur: Herv. Gam. Kethel ver koopdag, tombola. Lutherse kerk 10IS uur; bazar met tombola. SpieringBhoeklyceum, 20 uur. Lustrumfeest voor oud-leraren en leerlingen. Tivoli, 20.30 uur, Schied. Soc. „Guillaume" bijeenkom**. Arcade, 20 uur, Dansclub Arcade, dansavond. Wijkcentrum, 20 uur, Kath. Jongerendriedaagse feestavond. Volksgebouw, 20 uur, Ontspanningsvereniging PTT, feestavond. Music Sacrum, 20 uur, Supportersver. „Her mes D.V.S.", feestavond. Irene, 20 uur, Schied. Wandelsportver. ,,Ds Trekvogels", feestavond, ZONDAG, 6 NOVEMBER Arcade, 2o uur, RK Instuif, dansavond, Tlvoli, 19,30 uur, The FAB, farvavond. MAANDAG 7 NOVEMBER Irene, 20 uur, DWS, bestuursvergadering en sche Idsr eohterscursus. Arcade, 19,30 uur, NKV: adviesbureau, ad viesavond. Sursum Corda. 14 uur. Centraal HVT3, bijeen komst, DINSDAG, 3 NOVEMBER Arcade, 20 uur, RK EHBO: cursusavond. Arcade, 20 uur, Ned, Bond van Vogelliefheb bers, kontaktavond. «onopole, 20 uur, Schied, Fllmkring, filmavond 18 jaar). BIOSCOPEN Paattge Theater: 2 en 3.15 uur „Geheim Parijs?*, ra, en zo. 2, 4.15, 7 en 8.15 uur <18 jr.). Monopole: 2 en 8 uur „Godin van de Wrasik" (1* Je.} vt., zm, 2, 7 en 9.35 uur, zo. 7 en 8.16 uur, dl. 2 uur, S uur Filmkring besloten, zo. Z en 4,15 uur en wo. 2 uur „Gtma in the afternoon" (14 jr),' za. 12 uur „Gif in het bloed", (ie jr.). TENTOONSTELLINGEN •tod. Museum: tot 14 november: expositie schilderijen Martin e An tome en schilder- stukken en objecten van Ad Dekkers, alsme de email!es van Hans Koetsier. .Galerie Punt vier: expositie Harry van Krul*' ringen. MEDISCHE DIENST Voor spoedgevallen en des avonds zijn dit weekeinde de volgende artsen te consulteren. J. Mokkenstorm, Graaf Florisstraat 75, telefoon 264.093- C. J. M. Vlootman Singel 351, telefoon 267.760; P. v. Santbrink, v. Heuven Goedhart?tr. 97-111 telefoon 262.562. APOTHEEK firma Gouka, Groenelaan 127, tel. 263.035. fintgen in het eigen gebied zouden plaats vinden. Wanneer elders onverhoopt zulk een bom tot ontploffing zou worden ge bracht, kunnen in op grotere afstand lig. gende gebieden nog zeer vele personen wordfen gered door tijdige hulpverlening. Hierop is de opleiding van de BS.-ers gericht, terwijl anderzijds ook hij rampen in vredestijd hulp kan worden geboden. 9 Het College kan het daarom niet mei vragenstellers eens zijn dat het bij B3- cefeningen gaat om schijnvertoningen of misleidende oefeningen van dien aard. O De opvattingen die de PSP-vraagstel- lers uitten i.z. de averechtse invloed der B.B.-oefeningen op de jeugd, worden door bet College niet zonder meer onderschre ven. Bovendien meent het College, dat de vraagstelsters het College een aantal vra gen heeft voorgelegd, dat thuis hoort in de landelijke politieke sfeer. De B.B.-oefening van woensdag 19 oktober 1Ö66 was bevolen door de minister van Binnenlandse Zaken en stond onder leiding van het Hoofd Be scherming Bevolking van de Kring voor het gehele Waterweggebied. 9 Het College heeft van de brochure van het Nederlandse comité tegen verspreiding van kernwapens geen kennis genomen. Het meent, dat bij deze vragen aan de orde ge stelde problematiek eveneens een aangele genheid is, die in landelijk verband dient te worden bezien. 9 Polemologie is een jonge, echter be langrijke, wetenschap. Het College kan niet beoordelen, of het nieuwe vak reeds in aanmerking komt om op de scholen te worden onderwezen. Ook hier geldt, naar zijn mening, dat speciaal voor het Gemeen tebestuur van Schiedam geen taak is weg gelegd. Polemologie als onderwijsvak is een aangelegenheid, die, naar het oordeel van B. en W., op hoger bestuursniveau dient te worden bezien. (ADVERTENTIE) automofciieibedrijt bacbstraat - 27 •.tel/4968 -8519 vlaardinyen' NIEUW LEDENBLAD VOOR DE PSP-ERS SCHIEDAM De PSP is er toe over gegaan een ledenkrant uit te geven met de naam „Waak", bestemd voor PSP-ers in Schiedam en Vlaardingen. De bedoe ling is het werk van de PSP-lcden In dc Gemeenteraad, de Rijnmondraad en Pro vinciale Zaken toe te lichten en boven dien een uitingsmogelijkheid te geven aan de Jeugdgroep. Zo wordt thans aan dacht iewijd aan het PSP-standpunt i.z. de kabinetseirsis, alsmede aan de Staten vergadering over het „Streekplan-West", geschreven door de heer H H Fonkcn, lid van Provinciale Staten. Onder de titel „Uit de Gemeenteraad" wordt het stand, punt t.a.v. de verhoging van de gemeen telijke tarieven voor water, huisvuil etc. toegelicht, alsmede het bezwaar tegen, de verkoop van gemeentegronden. .Waterbedrijf enerzijds en het Gas- en Elektriciteitsbedrijf anderzijds, omdat In Rotterdam deze scheiding bestaat. Hier bij komt dan nog de complicatie van het waterleveringscontract met Rotterdam, die ook een roï zon spelen hy de combi natie van de drie bedrijven met die van Vlaardingen. Al met al zien B. en W. geen directe economische voordelen in de beperkte combinatie van alleen de gasdistributie- bedrijven noch in een combinatie van de drie respectievelijke bedrijven. Hierbij is nog geheel buiten beschouwing gebleven of Rotterdam of Vlaardingen bereid zouden zijn tot een dergelijke combinatie. De deel nemende gemeenten zouden dan een deel van hun directe zeggenschap over de drie bedrijven moeten afstaan, die voorzien in dagelijkse levensbehoeften van hun inwo ners en voordat men hiertoe bereid is moet duidelijk vast staan, dat hier belangrijke economische voordelen tegenover staan. Dit laatste is in de huidige omstandigheden niet te verwachten. Het slachthuis ia zelf supporting. Boven dien kunnen de tarieven de toets der kritiek doorstaan. Niettemin tonen wij. aldus B. en W., door deelname aan de besprekingen in het kader van „Rijnmond" onze bereidheid om tot samenwerking te komen ten dienste van het algemeen be lang. ZONDAG 6 NOVEMBER Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. A. D. Klaassen. Herv. Gemeente; Grote Kerk 10 uur uur ds. J. G. Jansen, H, Doop, 5 uur ds. S. P. de Roos, Rotterdam; Bethelkerk 10 uur ds. J. W. Zimmerman. 7 uur drs. R. H. Wissimk, onderwerp '„Eén ding Is nodig"; Opstandingskerk 10 uur ds. D. 5. Spaling, 7 uur ds. S- Gerssen, Utrecht; Vredeskerk 10 uur ds. A. Hoffman, 7 uur ds. C. van der Steen; Kethel, Dorpskerk 10 uur ds. Nauta, Vlaardingen, 7 uur ds. J. E, van Veen, Vlaardingen, Jeugddienst; De Rank E.30 uur ds. Nauta, Vlaardingen. Gereformeerde Kerk: Oosterkerk 10 uur ds. A. J. Janssens, Rotterdam-Zuid 5 uur ds. W. v. d, Zwan, Kmlingen; Ketüiel „De Ark" 9.30 uur ds. J. C. Streefkerk, Veere, 5 uur ds, M. v, d. Werff, Niezijl; Magnalia Dei Kerk 10 uur ds. W. v. d, Zwan, 3 uur ds, I* R. Krol, Vlaardingen; ,,De Goede Haven" 10 uur ds. M. v. d. Werff, 5 uur ds. J. C, Streefkerk; Julisnakerk 10 uur ds. L. R, Kro-1, 5 uur ds. A, J. Janssens. Geref. Kerk Vrijgemaakt 9.30 en 4.30 ds C. Vonk. Leger des Hells, Lange Haven 71, 10 uur heiligingssamenkomst, 6.30 uur open bare samenkomst Koemarkt. 7.30 uur ver- 'ossiagssaroenkomst. Leiding majoor en mevr. Van Gestel-Verrijk. Oud-Geref. Gemeente, Geref. Jeugdhuis, Lange Haven. 97, 9 en 3.45 uur ds. J, H. Grisnigt, Gouda; woensdag 9 nov. 7.30 uur ds. J. H. Grisnigt, Gouda, Dankstond. Oud-Katholieke Kerk, Dam 28, 10 uur Heilige Mis. Hersteld Apost. Genootschap, Stadhou- derslaan, 9.30 en 4 uur dienst. Necl. Herv. (Geref.) Evangelisatie, gebouw Irene, 10 uur eerw, heer G. v. d. Kamp, Den Haag, Opstandingskerk 7 uur ds. S. Gerssen, Utrecht, Evangelisch Luth. Gemeente, 10 uur ds. A. Steinhart. Jehovah's Getuigen, Volksgebouw 'zaal S)Ttiinlaan 50, 6 uur openbare toespraak 730 uur Wachttorenstudie. Vröe Cbr. Geref. Gemeente, Tulnlaan 50, 10 en 4 uut dienst. Baptisten Gemeente, gebouw Irene, 7 uur Evangelisatie-avond, ds. G. Vegter. Chr. Geref. Kerk, Warande noek B. K.- Laan, 10 uur leesdienst, 5 uur ds. H. van Leeuwen. Missions to Seamen, Angiikaanse dienst kantine Wilton-Fijenoord iedere le, 3e en 5e zondag der maand v.m. 9 uur Rev, Chr. Reeves B.A. Kerkgemeenschap tot verbreiding der Geref, Leer, Lange Nieuwstraat 67, 10 en 5 uur ds. H. Hofman. Over de aanleg van een kunstijsbaan hebben bij de bestudering van de begro ting enkele Raadsleden een. vraag gesteld. E, en W. delm mede dat in verschillen de richtingen enkele malen intensief over leg is gepleegd. Het college heeft de in druk dat de studie van de afdeling Zuid- Hplland van de K.N.S.B. nog niet is vol tooid en dat o.a. financierings- en inves teringsmoeilijkheden. niet vreemd zijn aan de vertraging bij de invoering der plan nen. Ook de aanleg van de wielerbaan is een financieel probleem gewprden. Voordat de wielerbaan gereed is zouden zeker nog on geveer f. 409.009 moeten worden verwerkt, (en die zijn er niet). Voor de midget-golfspelers lijkt er iets meer hoop te bestaan. Het college van B en W, is zeker bereid de aanleg van een midgetgolfbaan in het Beatrix- park te overwegen. Wel menen zij ech ter nu reeds te moeten opmerken, dat daarbij de vraag onder ogen dient te'wor den gezien, of het wenselijk en toelaat baar is, het Beatrixpark op te delen in gebieden. vOOr recreatie van beperkte groe pen, zoals voor kamperen, schaatsen, en midgetgolf. Waarschijnlijk dient daarmede gewacht te worden tot de ontwikkeling van de recreatiegebieden in Kethel-Noord e.q. Midden Delfland aan de de orde komt. SCHIEDAM Aan het college van B. en W. is naar aanleiding van de begro ting gevraagd hoe groot de belangstelling is voor de film van Jan Schaper „Schie dam kiest voor het water", en hoeveel maal deze in het verleden Is vertoond. Na de officiële vertoning, aldus B. en W. in d« Memorie van Toelichting, voor raadsleden en genodigden op 5 juli jX, werd de film op 8 augustus jj. vertoond voor Duitse en Engelse gasten van de Schiedamse Gemeenschap, die in het ka der van de internationale jeugdwisseling Schiedam bezochten. Van de vier bestelde 16 mm kopieën met optisch geluidsspoor is er één dezer dagen afgeleverd en inmiddels vertoond voor de Hervormde Vrouwen Groepen, aangesloten bij de Kring Schiedam. Voorts is van drie zijden beschikbaarstelling van deze kopie gevraagd. Nu deze lö mm film in de roulatie is gekomen, verwach ten B. en W, meer belangstelling. Bij de bestudering van de gemeente begroting maakte een raadslid de op merking-, dat de financiering der om schakeling op aardgas moeilijkhelen. schijnt op te leveren, zodat een stagnatie zon dreigen, B. en W. antwoorden hierop In de Memorie van Antwoord het volgen de: Op het ogenblik sluiten inderdaad de financiële moeilijkheden, waarin de ge meenten. verkeren, een mogelijke stag- nering van de omschakeling niet uit. Het college stelt voortdurend met klemmende argumenten zowel het college van Gede puteerde Staten als het ministerie van Binnenlandse Zaken van de ernst van de financiële situatie op de hoogte en wtjst daarbij op de hoge prioriteit van de gas- ombouw. Ook de Vereniging van Exploi tanten van Gasbedrijven (V-E.G.) stellen alles in het werk om een stagnatie In de omschakeling op grond van financiële moeilijkheden te voorkomen en B. en W. onderhouden daarmee contact. Zij vertrou wen er op dat, ondanks de moeilijkheden, toch een oplossing zal worden gevonden om de omschakeling zonder onderbreking te kunnen voortzetten en voltooien. De gaslevering In 1967 bestaat deels uit aardgas en deels uit stadsgas. De totale gasaf Ie vering, incl. de lek-, druk- en tem pera tuurverliezen, is geraamd op 26.70.000 m3 aardgas-equivalent. De af te leveren hoeveelheid aardgas bedraagt hi ervan 23.075.01)0 m3 en wel: 17.775.000 m3 huishoudelijk- en commer cieel verbtuik en kleinindustrie, en 7.300.000 m3 industrieel verbruik volgens contract, en 1.625.000 m3 aardgas-equivalent als stads gas, waarvoor 1.200 BFM-eenheden af zonderlijk zijn geraamd. De inkoopprijs van de 17.775.000 m3 ïs vastgesteld op 5,5 ct. per m3 en die van de 7.300.00 m3 voor de contracten op 3.8 ct. per m3 als voorlopige afrekenprijs. De totale kostprijs wordt aldus ƒ1.255.025,—. Eerste jaars verlies Zoals reeds eerder is uiteengezet zou de geringe marge tussen de in- en verkoop prijs van het aardgas zoals door de S.R.O.G. aanbevolen, vergeleken met die van de stadsgasprijzen in het verleden, leiden tot een permanent nadelig exploi tatiesaldo, tenzij een aanzienlijk grotere gasomzet kan worden bereikt. Dank zij de z.g. penetratie in de gasverwarmmgs- sector zal de omzet inderdaad toenemen en in. deze verwachting achten B„ en W. het verantwoord om voorlopig tooh de S.R.O.G.-prijzen in te voeren en de eerste Vergadering F.S.P, In Chr. Soc. Belangen, zaal 4, wordt hedenavond 8 uur een leden vergadering van de afd. Schiedam van de P.S.P. gehouden. In verband met eventuele vervroegde verkiezingen voor de Tweede Ka mer vormt het landelijk verktezlngs pro gramma een der voornaamste agendapunten; voorts Is er een plan aan de orde om een leesportefeuille te stichten. In de strijd om het kampioenschap le klas Ilbre van het district Schiedam heb ben Cor Schippers en Mari Costec zich als de titelfavorieten opgeworpen. Met Huib van der Does en Leen van 't Noor den als outsiders. Cor Schippers won op de tweede wedstrijdavond opnieuw zijn beide partyen. Maar zijn algemeen moyen- nen zag hij daarbij kelderen van 7,14 naar 6.30. Toch kan hfj zijn grote rivaal Huib van der Does terug- wijzen, dankzjj een off-party van de laatste, die tevoren zo fraai over d» Maasslülzer Leen Groe- neveld was heengelopen. Cor Schippers zal wel geschroJkken zjjn van de wüze, waarop Mari Coster op de tweede wed strijdavond zjjn opwachting maakte. Deze begon Van 't Noorden diens le nederlaag toe te brengen in 24 beurten, om vervolgens met 19 beurten de kortste par tij van het toernooi te maken en daarbij Leen Groeneveld onder de voet te lopen. Waardoor hij thans met een algemeen moyenne van 9.30 op de ranglijst troont. Wie verrassend goed terug kwam, was de kleine Ben Heeze, die vorig jaar degra deerde, maar door zijn algemeen jaar moyenne in de le klas terugkwam. Met twee nederlagen begonnen, zegevierde bij nu zowel over Nol v. d, Ma are 1 als over Gerrit van Gendt, waarbij hij zijn alge meen moyenne opvoerde van 5.89 tot 6,35. De drie Maassluizers in hot gezelschap. Leen Groenevld, Gerrit van Gendt en Nol van der Maarel, slaan tot op heden een pover figuur en sluiten de ranglijst af. De partijen van de 2e wedstrijdavond: 200 24 46 8.33 v, 't Noorden 165 24 33 6 87 200 24 36 8,33 92 24 22 3.83 200 41 28 4.87 v. d. Maar ei 168 41 2(5 4.09 209 26 44 7.69 161 26 27 6.19 200 39 41 10.52 121 19 21 6.37 30 29 5.53 200 30 36 6.87 200 33 28 6.Ü6 114 33 22 3.45 „The Ekseption" is con Haarlemse jazz- cn beat-groep, die zaterdag a.s, voor ds Sociëteil Guillaume 2al optreden tijdens een avond in Malson Tl vol i aan de Nieuwe Haven, aanvanc half negen. Op zaterdag 12 november speel! The Rijnmond Sextet voor Guillaume, op 1D november The Jazz Traders o.l.v. Sians v. d. Aa en op 26 november The Green Rivsr Jazz Band, IM WE1SSEN ItOSSL bij het NÏVON. Het Nivon geeft op 17 november sa in bet Volks gebouw een Operette-avond, waarbij Ber? Bregmans marionettentheater de wereldbe roemde operette „lm wetssen Röasl" van Ralph Ber.-atzky zal opvoeren, met muziek van solisten van de Weense Valksopera. De avond begint om acht uur. Stand: Schippers 4 8 800 127 54 6.30 Coster 2 4 400 43 46 9.30 v. d. Does 3 4 566 79 36 7.16 v. 't Noorden 3 4 566 89 37 6.36 Heeze 4 4 730 115 49 6.35 Groeneveld 3 2 413 85 28 4.86 v. Gendt 2 0 308 55 44 5.60 v. d, Maarel 4 0 609 152 36 4.01 ja ren een verlies te accepteren, nu daar voor als dekking de tegemoetkoming van de Gasunie N.V. van rond ƒ1.200.00,-— voor Schiedam aanwezig is. De S.R.O.G. heeft in haar onderhande lingen met de Gasunie deze tegemoet koming voor dit doel bedongen. Het eer sta jaar, waarin ten gevolge van de komst van het aardgas 1967 een verlies wordt geleden van ƒ686,500,—, zal dit be drag worden afgeschreven van deze reser ve van ƒ1.200.000,—. Afhankelijk van de resultaten, van da penetratie in 1967 zal beslist moeten wor den o£ in 1968 het te verwachten verlies van zodanig beperkte aard zal zijn, dat het geput kan worden uit de resterende reserve of dat een herziening van de gas- tarieven onder ogen moet worden gezien. SCHIEDAM De verschillende acties voor het inzamelen van gelden voor het geschenk van Schiedam aan H.K.H, Prin ses Margriet en de heer mr. P. van Vol lenhoven ter gelegenheid van hun huwe lijk beginnen nu goed op gang te komen. Het bestuur van de slichting V.N.F.G. heeft in overleg met de stichting Schie damse Gemeenschap en het Centraal Vrou- wen-comité Schiedam thans de leiding In handen genomen en treedt coördinerend op, om zodoende tot een gemeenschappe lijk resultaat te komen. Hierdoor zal het mogelijk zijn, om één behoorlijk geschenk vanuit Schiedam aan te bieden. De directies der bedrijven zullen wor den benaderd en de besturen van vereni. gingen en van de bestaande wijk-vereni gingen is verzocht in eigen kring aktie te voeren. Leden van de verenigingen en van. de wijk-verenigingen kune hun bijdra ge en die van bekenden aan hun besturen afdragen. Deze zorgen dan voor verdere doorzending. Zij die een bedrag willen storten, dit geldt voor een ieder, kunnen dit doen. op do giro-rekening van een der onderstaan de instellingen en aan het kantoor van het Nieuwe Stadsblad, Broersvest 125, waar ook het felicitatie-register kan worden ge tekend. Het zal zeer worden op prijs ge steld als ook de scholen een aktie begin- nen opdat de jeugd een belangrijke bijdra ge in het cadeau kan geven. Hier volgen de gironummers: Amster dam-Rotterdam Bank N.V. nr. 5093; Alg. Bank Nederland, kantoor Schiedam nr. 278328; Boerenleenbank Kethel nr. 82623; Nederi. Middenstandsbank N.V., kantoor Schiedam nr. 9399; Mees Hope. bijkan, toor Schiedam nr. 4444: Spaarbank Anno 1820 Schiedam nr. 2717, t.g.v. rek. nr. 146800. N.V, Slavenburg's Bank, kantoor Schiedam nr. 350972. Op de girostrook te vermelden t.b.v. V.N.F.G.-huwelijks-ge. schenk. Geboren; Ivan z.v. R. E. Aretander en A. C. M. Zut, Falckstraat 17, Jacob z.v, P. C. van der Burg en H. M. Roozeboom, Stationsstraat 51/3. Ronald z.v. A. P. van der Zande en M. D. A. Gabreëis. Van Hoombeekstraat 19a. Elbert z.v. H. A. Lan gen dam en L. Madern, Goudsbloemstraat 15b, AdrianUs z.v. G. van der Ploeg en W. A. Jongste, Oranjestraat 22. Cornells z.v. G. van den Hoed en A. C. Be Ij aars. Prof. Rutgersstraat 285. Edwin Martin z.v. F. M. J, TJeben en M. van ToorÉ Stations straat 121. schildersbedrijf 2 e Maasbogstraat 80 - Tel. 3276 - Vlaardingen - KAPSALON HELENS de satan voor de betere permanent. Strootnlooj- voor ieder haar geschtkl f 7.50. Heiene tlède perma nent is de meest ideale na tuurlijke permanent 110,- fl.- reductie op vertoon van deze advertentie. Gratis halen cn brengen per luxe auto voor perma nent. KAPSALON HELENE Rembrandtlaan 22 Schiedam - Tel. zs ,x 7f: IS NIET TE VERVANGEN Handelskantoor vraagt: Zelfstandig afwisselend werk. Br. onder nr. 42986 Bureau van dit blad. Verdien zelf je bromfiets, fototoestel of buitenlandse reizen. Zij die interesse hebben kunnen zich aanmelden bij Broersvest 3, Schiedam en Smalle Havenstraat 1 t.o. Dc Visbank, Vlaardingen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1966 | | pagina 1