ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD S Va Woonwagenkamp zal niet worden verbeterd Schiedams parkeerproblemen welhaast onoplosbaar Bijverdienste scholieren Neem een krantenwijk M 9 iivi i Munir#/ wauzs/sjsim N.V. Rotferdamsch Nieuwsblad WARME J MANTEL- SJ MODE B. en W. pleiten voor metro-verbinding KLACHTEN Gemeente zelfstandig wat milieuhygiëne betreft Esperanto-Agendo Beurs niet lang meer tafeltennishaan? AT <r? AAR. ANNEER dinsdag, s November Hoogvliet Uit het politierapport Wat wordt het AR partijprogram R.K. jongeren bespraken doel van het leven Stap gerust eens vrij blijvend bij ons bin nen. Kijk eens naar de bij zondere keuze van stoffen in een scala van zonnige winter- tinten. 159.- MODEMAGAZIJN 229.- ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD - DINSDAG 8 NOVEMBER 1966 SCHIEDAM In antwoord op vragen in (te begrotingscommissie merken B. en W. op, dat met de R.E.T. regelmatig contact wordt onderhouden ten einde het vervoer in Schiedam zo goed mogelijk geregeld te krijgen Hierbij gaat het door gaans om de verhoging van de frequen tie van busdiensten, routewijzigingen aan gepast aan nieuwe behoeften als gevolg van de stadsontwikkeling, de plaatsing van abri's e.d. Zo is kort gelden ander maal bij de R.E.T. aangedrongen op het Instellen van een rechtstreekse busver binding tussen Nieuw]and en Rotterdam- Centrum, Kort gelden heeft de Commissie vervoervergunningen te 's~Gravenhage, die o.a. tot taak heeft de doelmatigheid van de openbare vervoervoorziening te be vorderen. antwoord gekregen op aan Schie dam gestelde vragen. Aangaande op korte termijn te nemen maatregelen hebben B. en W. gewezen op de wenselijkheid van grotere frequentie in de dienstrege lingen betere bussen, het tijdig invoeren van meer of gewijzigde buslijnen bij het gereed komen van nieuwe woonwijken of onderdelen daarvan.. Tevens hebben zij met klem gevraagd aandacht te besteden aan het doortrek ken van tramlijnen van Rotterdam naar het westen van de stad, Nieuwland «n Kethel. Voor de verdere toekomst heb ben zij genoemd de doortrekking van een metro-lijn via de Rotterdamsedijk over Kethel naar Gaardingen, als op lossing voor vervoersproblemen. Aan bovengenoemde commissie hebben B. en W. verder verzocht te bewerkstel ligen, dat aan de W.S.M. voor deze ge meente opgelegde lokale vervoerverbod wordt opgeheven c.q. beperkt, waardoor Schiedam-West een eveneens rechtstreek se verbinding met Rotterdam-Centrum zou kunnen verkrijgen, die naar onze mening voor het publiek ongetwijfeld aantrekke lijk is. De nieuwe buslijn 40 is voor verschil lende bewoners o.a. van Tuindorp-Kethel ongunstiger geworden. B. en W. zijn be reid verbetering van deze situatie na te streven. Hoofdagentschap en Redactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 268091 over bezorging Schiedam: van 18.3019.30 uur en 's zaterdags van 46 uur Telef. 265828, Vlaard.dijk 171b SCHIEDAM. Op een desbetreffende vraag, gesteld door een der leden van de commissie voor het onderzoek der gemeen tebegroting, delen B, en W. mede, dat de Rijnmondraad nog te kort bestaat om er reeds aanwijsbare resultaten van te ver wachten. Verder beantwoordden zij de volgende vraag: 9 De intergemeentelijke commissie voor milieuhygiëne loerd opgericht vlak voor het tol stand komen van het Openbaar Lichaam Rijnmond. Het gemeentebestuur van Schiedam is zo verstandig geweest na het tot stand komen van Ryumond de materie van de milieuhygiëne in handen van Rijnmond te geven. Organisatorisch lijkt dit de beste weg om met name water-, bodem- en luchtverontreiniging te bestrijden, 1$ het mogelijk dat het Col lege er bij andere gemeenten, die nog aan deze intergemeentelijke commissie vast houden. op aandringt, hef voorbeeld nan Schiedam £e volgen? Antwoord: Na te hebben vooropgesteld dat de Gemeente medewerking aan de Raad voor de Milieuhygiëne verleent delen B, en W. mede, dat het ntet zo is, dat Schiedam „de kwestie van de milieuhygiëne in Rijnmond-handen heeft gegeven". Wel is er op 20 augustus 1965 reeds te kennen gegeven dat Schiedam bereid zou zijn over een overdracht der werkzaamheden over leg ie plegen, zodra Rijnmond daaraan toe is. In dit standpunt is nog geen verande ring gekomen. Esperanto-agendo Merkredön, la 9an de novembro klubvespero. Ni kune legos la lastan „Sennaciulo'te ce kino v. Gink, ploeg straat 19. SCHIEDAM Bij de behandeling van de begroting in öe commissie zijn vra. gen gesteld inzake het woonwagenkamp, te weten of het niet beter ware geweest als het niet als regionaal kamp zou zijn aangewezen en welke mogelijkheden er bestaart om tot opheffing te komen en op welke termijn dit zou kunnen geschieden. Verder wordt het volgende opgemerkt: De kosten, van het woonwagenkamp wor den opgevoerd van 5.000,- in 1966 tot 13.000.- in de begroting 1957. Betreft de- ze verhoging achterstallig onderhoud? En komt de bewoonbaarheid van het kamp niet in gevaar? Er heersen daar asocia le toestanden.. Het antwoord van B. en W. luidt: Het Sehiedamse woonwagenkamp is niet aangewezen als regionaal kampIn richting als regionaal kamp zou zeker een investering van plm. 1,5 miljoen- gul den vergen, terwijl tiaar de mening van B, en W. op cfe bestaande plaats een re gionaal kamp alleen al tuepens de ruim te en ae omgeving niet toelaatbaar is. Deze mening wordt door de colleges van SCHIEDAM Bij B. en W. blijken volgens het verslag inzake het onder zoek in. de commissies van de gemeen telijke Begroting voör 1967 plannen, te be staan om de Koopmansbeurs ter zijner tijd een andere bestemming te geven. Op een desbetreffende vraag zeggen B. en V/. nl. dat het de bedoeling is t.z.t. cle aid. Bevolking o.a. onder tc brengen op de begane grond van de Koopmansbeurs, welke thans in gebruik is bij een aantal tafeltennisverenigingen. Voor een royaler opzet van het semi-permanente gebouw in de tuin aan het Oude Kerkhof, aldus wordt ter verklaring gezegd, was inder tijd geen ruimte aanwezig. Een aftapkraantje in een pand aan het Bart VerhalienpLetn. in Groenoord is öpeu blijven staan en het wegstromende water veroorzaakte vrij veel schade aan behang en vloerbedekking. Buren waarschuwden de politie, aangezien de bewoners niet aan wezig waren. Een driejarig meisje is vannacht kwart voor twaalf aangetroffen op de West Vest. Het kind was het uderlijk huis ontvlucht omdat vader en moeder op visitie waren gegaan. De politie heeft zich over het kind ontfermd en de ouders zo snel mogelijk opgespoord. Arcade, 2u uur, RK EHBO: cursusavond. Arcade, 20 uur, Ned. Bond van Vogelliefheb bers, kontaktavond. Monopole, 20 uur, Sehied. FUmkring. filmavond (18 jaar). Gercf. JéuKdhuis, 8 uur: AR Kiesvereniging; .spreker dr A Veerman over politieke situatie en AR verkiezingsprogram. WOENSDAG 9 NOVEMBER Irene, 13.30 uur; ftlmmiddag Ger. Zendings- eommxssie, BIOSCOPEN Passage Tbeater: 2 en 8.15 uur „Geheim Parys". za en zo. 2. 4 15. en 9-15 uur (18 Jr.j Monopoie 2 en 8 uur Gudjn van ce Wraak* (14 jr.) vr, za 2. en u.l5 uur, u>, «r, 15 uur, di, 2 uur, 8 uur Fjlmkrmg besluier. zo. 2 en 4.15 uur en wo. 2 uur ..Guns in Oie afternoon" (14 jr>. za. 12 uur ..Gif in hts bloed"' (18 jr.). IhNlUUN.ViEl.J.iNOfcN gtetf. Museum. u>i 14 ftuveniber expoSitn schi.denjer Marline Antum« en -ie/iJlder stukken ei. <«Je.- en var. At lJe«ker» ai»in«r de rrriöilles van Harte KoeiajeJ. <?al«*ne Punt Vier: expositie Harry van Krui* ningen Firma Gouka, Groenelaan 127. tel. 268X135. Vlaardingen en Maossluts gedeeld. Met een aantal gemeenten en met Gedepu teerden Staten wordt overleg gepleegd over de vraag, ioaar een regionaal kamp zou kunnen worden gerealiseerd. Het trej- fen van verbeteringen op kleinere schaal is het College ontraden. Zij zouden niet leiden tot „erkenning" van het woonwa genkamp. Misschien kunnen in overleg met de gemeentebesturen van Vlaardingen en Maassluis enige allernoodzakelijkste ver beteringen tot stand worden gebracht. De post onderhoud woonwagenkamp is dit jaar opgevoerd naar ƒ33.250,-, welk bedrag is te splitsen in jaarlijks en perio diek onderhoud. Het jaarlijks onderhoud vergde in 3966 ƒ5,360,- en ƒ5.750,- in 1967. Het periodiek onderhoud toiletgebouwtje (reparaties en schilderw. binnen en bui ten.) eist in 1967 2.000,- en het perio diek onderhoud Don Boscaschool buiten schilderwerkenin genoemd jaar ƒ5.500,-. KORFBAL: Schiedam behaalde een 57 zege in SCHIEDAM. Het korfbalprogramma is er wat gehavend afgekomen en van de gespeelde wedstrijden geeft alleen Hoog vlietSchiedam reden tot juichen. De roodzwarten, behaalden hun tweede achter eenvolgende overwinning en. daarmee zal het zelfvertrouwen flink verstevigd zijn. Tegen de verhouding in nam Schiedam door Annie v. d. Berg na een half uur de leiding. Vijf minuten later was de stand weer in evenwicht, waarop na uitworpen tweemaal gedoelpunt werd. Paula Roden burg deed dit voor Schiedam (12) en Hoogvliet volgde dit voorbeeld vlot op. Daardoor werd er met 2—2 gerust. In da tweede helft was Schiedam, duidelijk de betere ploeg. Op fraaie wijze bezorgde Chris Niethot zijn club opnieuw de leiding. Men een verte treffer bracht Piot Nab de stand op 2i en Annie v. d. Berg even later op 25. Eon tegenpunt van Hoogvliet kon de Schiedamse opmars niet tot staan brengen. Piet Boogaers en Ger O verkleef Heten 37 aantekenen en daarmee was de overwinning zeker, In de laatste minuten slaagde de thuisclub er nog te wat van de achterstand af te knabbelen en de eind stand op 5—7 te stellen. Verdeer uitslagen zijn: Schiedam 2— Ro zenburg 3 23 en DOPSucces 2 30. SCHIEDAM Bij de bestudering in de Commissie van de gemeentebegroting voor 1067 werd de volgende vraag ge steld: Is het College bereid in een nota zijn zienswijze te geven over het parkeer probleem in do wijken? Het antwoord hierop luidt als volgt: Het college ziet nog niet In, wat in een nota over bet parkeerprobleem in do wijken zou moeten worden geïegd. Het nog steeds groeiend aantal auto's maak; het parkeerprobleem welhaast onoplos baar. De enige oplossing zou zijn de aan leg van zeer grote parkeerterreinen in de uitbreidingsplannen, doch de grondprijzen per woon eenheid zouden daardoor zo danig stijgen, dat het zijn terugslag op de woningbouw zou krijgen. Intussen tracht het College binnen het raam van bovenbedoelde grenzen zoveel mogelijk parkeerterrein te reserveren. Het college is bereid de gestelde vraag aan de Ver- keerscommis5ie voor te leggen. Verder werd gevraagd: Bieden" de stra ten in Groenoord Zuid niet te weinig ruimte voor parkeren? Als aan beide zij de geparkeerd wordt zal verkeer nog nauwelijks mogelijk zijn. Hierop antwoor den B. en W.: De straten in Grqenoord-Zuid bieden beperkte gelegenheid tot parkeren. Als er aan beide 2ijden geparkeerd wordt zal dit ongetwijfeld hinder veroorzaken aan het verkeer. Deze nieuwe wijk, gelegen ten Zuiden van. de Daan van Bol'Es. is echter een wijk zonder z.g, doorgaand verkeer, zodat alleen rekening dient te worden ge houden met het verkeer van en naar de woning. Het instellen van eenrichtingsver keer in bepaalde srraten of eenzijdige par- keermogelijkheid zou kunnen worden over wogen. Is het mogelijk, zo luidt de volgende vraag, om bij het ophalen van straten in Nieuwland en eventueel ook in andere wij ken brede trottoirs te voorzien van par keerhavens? 0 Bij het ophalen van straten in Nieuw- land zal worden bezien of het mogelijk is meer parkeerruimte te scheppen. Voor het nog op peil te brengen gebied zal hier toe een onderzoek worden ingesteld. Daar bij dient echter te worden nagegaan, of opoffering van groen mogelijk en verant woord is. Bij het wijzigen van een be staand slraatprofiel spelen tevens de lei ding- en kabeltracé's meestal een beper kende rol. Meermalen kon bij hef op peil brengen van straten reeds enige verrui ming van parkeergelegenheid tot stand worden gebracht. Is het mogelijk, aldus een laatste vraag inzake de parkeerproblemen, de door af braak van verschillende blokken huizen beschikbaar komende ruimte tijdelijk als parkeergelegenheid in te richten? 0 Het jg mogelijk de door afbraak vrij gekomen ruimten als tijdelijke parkeerge legenheid in te richten, mitg hiervoor de benodigde gelden beschikbaar kunnen worden gesteld- Ook het tijdelijk inrich ten tot parkeerterrein is kostbaar, zodat bij alle plannen dient te worden bezien of, ook in verband met de aanvang van nieuwe bebouwingsplannen, de aanlegkos- ten verantwoord zijn. Aan het scheppen van parkeerruimte, vooral In de binnen stad, wordt overigens alle aandacht ge schonken. De honger naar parkeerruimte echter onverzadigbaar. Twee Britse zeelleden van 20 jaar, op varenden van het in de Merwehaven lig gende motorschip Canadian Star. takelden elkander maandagavond op de Koemarkt tijdens een hevige vechtpartij dermate toe, dat een van hen een flinke hoofdwond op liep. De G.G. en G.D. heeft de man ter plaatse behandeld. De politie bracht twee van de onruststokers die bij de vecht partij betrokken waren aan boord van het schip en nam een derde ter ontnuchtering mee naar het politiebureau aan de Bange Nieuwstraat. De een dezer dagen ontvreemde Opel Kapitan, eigendom van de koopman J. S. is maandagavond in de Willem Passtoor- straat ontdekt met de dief er nog In. De man wilde juist in de wagen gaao slapen SCHIEDAM. De AR Kiesvereniging Nederland en Oranje houdt hedenavond, 8 november, in het Gerei Jeugdhuis een le. den vergadering, waarbij dr. A. Veerman! lid van de Prov. Staten van Zuid-Holland en lid van het Centraal Comité van APV Kiesvereniging als spreker zal optreden. Zijn onderwerp zal zijn: Het partijprogram verkiezing 1967 en de huidige politieke si- t*w'atie. Aanvang 8 uur. toen de politie hem vond. Onderweg naar het bureau rukte hij zich los en wist te ontsnappen. Zijn naam en adres zijn echter bekend. SCHIEDAM Op de jongerendriedaag- se sprak vrijdagavond tot slot mej. J. C. M. van Assendelft, godsdienstlerares op het St.-Lïduinalyceum. Hoewel het' aantal onderwerpen, voor deze gespreksdriedaag- se maar zeer beperkt kon zijn was hot voor de jongeren toch mogelijk zich in bepaalde problemen te verdiepen. Ze heb ben zich even kunnen bezinnen op bepaal de punten die deze tijd met zich brengt Jammer was, dat de discussie meestal wat moeilijk op gang kwam, zodat hoofd zakelijk de sprekers het woord voerden. Het onderwerp van de laatste avond was: „Beef ik zo maar; wat wordt van mij verwacht?" Mej. van Assendelft ver klaarde in haar korte inleiding wat hei teven inhoudt. Mej. Van Assendelft besloot haar inlei ding door te vertellen hoe van onze we reld een samenleving gemaakt kan wor den. Tijdens de pauze werden enkele vragen ingediend waaruit bleek dat enkelen do inleiding niet geheel hadden begrepen ol de woorden van de gespreksleidster ver keerd hadden opgevat- Door de discuss'e was het mogelijk om bij dc moeilijke j puntea even stil te blijven staan. Verdien zelf je bruinfiets, fototoestel of buitenlandse reizen. Zij die interesse hebben kunnen zich aanmelden bij Broersvest 3, Schiedam en Smalle Havenstraat 1 t.o. De Visbank, Vlaardingen. MODEL GENUA Ook de grotere maten kunnen ge rust een knipoogje wagen aan deze chique mantel in een 100 wollen kamgaren, Kostbare nerts geeft ie's aparts aan deze man tel. maten 38 54 BOMT A Met recht oogstte de gedistin geerde eenvoud van deze Tweed- mant cl bewondering in de inter nationale mode%vereld. Verkrijgbaar in de maten 38 t.e.m. 50 TORINO Vaart en allure toont ée2e zuiver wollen Jacquard mantel, De zo moderne shawl vorm van deze kraag met echt wasbeerbont geelt dat tikje nonchalance wat zo verrassend elegant is BROERSVEST 111 TELEFOON 26 74 16 - V 1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1966 | | pagina 2