ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD Sint Nicolaas is gearriveerd FW Enthousiaste ontvangst op de Grote Markt 1 Ook womngverbetermg verdient prioriteit Bescheiden voetbalprogramma met vele verrassingen Werk van Rijk van Ravens net op tijd in Galerie 9 4 Ruim 2600 wandelaars bij 19e St. Nicolaas-mars Sehoolzwemwedstrijden in de Kerstvakantie j Afscheidspreek van ds. Hemmes KLACHTEN Drs. j. Houtman: kleine fracties volledig voorlichten AT O AAR. ANNEE& Nutslezing WD-raadslid brak een lans voor de jenever DRS. SIMONS (PvdA) IN DE RAAD: Fiets voor ds. Hemmes Nieuwe leiding Huish. Voorlichting ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD Hoofdagcntscbap cd Redactie; SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 268091 over bezorging Schiedam: van 18.3019.30 uur en 's zaterdags van 46 aur Telet 265828, Vlaard.dijk 171b Sint Nicolaas by de Appelmarktbrng op de IJsselaak „De Onrast". Langs de ge hele rorite stonden duizenden kinderen tte wachten om de Sint te verwelkomen. SCHIEDAM Sint Nicolaas heeft za terdag -weer opnieuw met Schiedam ken nis gemaakt. Dit jaar kwam de Sint niet op het Hoofd aan de wal, maar net als vroeger weer b^j de Brede Slarktsteeg-. Omstreeks twee uur voer de Sint met rijn gevolg de Schiedamse Voorhaven binnen. Op deze plaats stonden honderden kinderen de Sint op te wachten om toch vooral niets van dc intocht te mfgsen. Even. voor drie nnr stapte de Sint van de boot, waarna hij te voet naar het stad huis liep. De officiële ontvangst vond hier plaats, ook begon Sint Nicolaas op dit markante punt aan de rijtoer door de verschillende Schiedam se wijken. Als eerste kwam. de IJsselaak „Bonan za" de Schiedamse Voornaven binnen. Hierop stond de Rijnmondband, die de Sint alvast tegemoet was gegaan. Deze boot werd gevolgd door een. sloep van het Schiedamse Zee lead ettenkorps „Jan van Galen". Vervolgens kwam een be©i klein motorbootje met drie pieten, dat het schip waarop de Sint aanwezig was, bege leidde, Op de Usselaak „De Onrust" stond, ondanks de kou op het water ,Sint Nicolaas buiten op het dek tezamen met zijn tien Hoofd-Zwarte Pieten. Dit was ook de boot waarin, de pakjes van de Sint voor de Schiedamse kinderen lagen; tot aan de nok was hij gevuld met eadeau's uit Spanje. De stoet werd besloten door- de voormalige Friese Tjalk „De Antje", Via de Buitenhavenweg en de Lange Ha ven gïtig Sint Nicolaas met zijn. escorte naar de Oude Sluis. De Sint was blij dit jaar weer langs de oude geveltjes van de Schiedamse Havens met zijn his torische ophaalbruggetjes te varen. Langs de gehele vaarroute stonden kinderen om de Sint te verwelkomen. Ongeveer vijfen twintig leden van de Schiedam sde Re- dings Brigade hielden hierbij een oogje in het zeil. Het laatste stukje van de tocht verliep niet zo vlot, omda* door de ongunstige waterstand het schutten van de boten veel tijd in beslag nam. Een zwarte Piet kon het niet langer uithouden en sprong alvast op de kade om de wachtende kin deren een hand te gaan geven. Bij de Brede Marktsteeg stapte de Sint aan wal. Hier stond burgemeester B. Roelfsema SCHIEDAM Met de motivering van het besluit van B. en W. niet alle notu len van commissievergadering ter inzage te verstrekken aan niet in deze commis sies vertegenwoordigende kleine Raads fracties gaan wij niet akkoord, a'dus de heer Mr. J. B. Scüueler (KVP), maar op praktische gronden lijkt het ons on mogelijk aan de wens der kleine fracties te voldoen: het eist te veel werk van de secretarie. Zoveel mogelijk is men ech ter in democratische zin te werk gegaan door ook de kleine fracties bij zware com missies te betrekken. Een principieel zuiver geluid liet de heer Drs. J. Houtman (WD) in dit op zicht horen: de kleinere fracties kunnen niet meer de verantwoordelijkheid dragen, als zij niet goed zijn. ingelicht over de gang van zaken. Zij dragen immers ook hun verantwoordelijkheid jegens hun kie zers. Waar nodig dient natuurlijk ge heimhouding verzekerd te zijn. maar de ze geldt voor alle Raadsleden. "Nu er meer fracties ïn de Raad zijngekomen, kunnen deze niet in alle commissies ver tegenwoordigd zijn, maar daarom behoe ven deze fracties nog niet te worden uit gesloten van behoorlijke voorlichting. Me vrouw Blaauw (PSP) wees er nog op, dat de kleinere fracties hun voorlichting zon den moeten krijgen door vragen te stel len tijdens de Raadsvergadering. MAANDAG 21 NOVEMBER 20,00 nar. Raadsversaderiu*, begrotingsdebat- KieuwlAüdkerlc Mgr. Nolenslaan, 20 uur: Oec. Baad van Kerken: gespreksforum: Heeft de kerk n,g zin? Arcade, 18-30 uur: NKV Adviesbureau: advies avond. Arcade, 20 uur: WTB: vergadering. Wijkcentrum, 20 uur: Leerlingen vereniging RH BS „Onder Ons": feestavond lagere klassen. Stadhuis, 8 uur: Begrcdngsdebatten. DINSDAG 22 NOVEMBER Monopole, 20 uur: Schiet. Fiimkring: Don Qulehot. Arcade, 20 uur: RK EHBO: cursusavond. WOENSDAG 23 NOVEMBER Irene, 20 uur: XNMTP: Lezing door de heer Quint- Arcade, 20 uur: Rakkert'» Muziekschool: ttK*- Chr. Soc. Belangen, 20 uur: Htóoboth ÜLO: Reünie oud-leerlingen. Wijkcentrum, 10 uur: NW Vrouwenbond: Stadhuis, 8 u,: Derde dag begrotlngsdebatten. BIOSCOPEN passage Theater, 2 en 8.15 uur; (14 j.). Monopole; „De laatete der Vikingen (14 J.I. dag 2 en 8 uur, wo-niatinee „Het Duiveia- huia" (13 jr.). TENTOONSTELLINGEN Galerie Punt Vier: expositie hard-edge pain tingb van Kees van Ravens tot 27 november- Gaierle Wiegman: Expositie tekeningen van Gavarni. APOTHEEK Apotheek Evers» Lange Haven SI, tel. 268-242 Apotheek Kethel, Sclüed.weg 411, teL 269-92". met zijn vrouw, de voorzitter en de di recteur van de Schiedamse Gemeenschap, resp. de heren E. A. Leenderts en P. v. d. Boom gereed om als eersten dc Sint te verwelkomen. Voorafgegaan door het Politie Muziek korps, dat onder leiding stond van de heer J. v. Biezen, ging de Sint met zijn gevolg naar het hordes van. het stadhuis. Hier waren duizenden mensen samenge stroomd om naar de traditionele toe spraak van de Sint te luisteren. De bur gemeester zei blij te zijn, te vernemen, dat de Sint een goede tocht had gehad. Tijdens zijn toespraak las de burgemees ter een brief voor, die hij van een meisje had gekregen om aan de Sint te geven. Tevens had het meisje een tekening ge maakt die aan Sint Nicolaas werd over handigd. De Sint zelf sprak over enkele projecten die dit jaar zijn klaar gekomen. De kindervriend sprak zijn voldoening uit over het Jeugdfestijn dat in de nieuwe sporthal „Margriet" dit jaar voor het eerst is georganiseerd. De officiële ont vangst werd besloten, met een potpourri van Sinterklaasliedjes, gespeeld door het Politie Muziekkorps. Tijdens deze liedjes, die onder leiding van Zwarte Piet werd meegezongen, verrichtten verschillende Pieten allerlei acrobatische toeren. Ondanks de hoge leeftijd van de Sint beklom hij ook dit keer weer zijn schim mel om aan de rijtoer door de stad te beginnen. Bij het opstellen van de stoet liep het erven uit de hand. Op de Grote Markt waren hekken opgesteld om de stoet van het publiek te scheiden. "Woensdagavond, acht uur, geeft het de partement Vlaardingen van de Maatschap pij tot Nut van 't Algemeen zijn tweede win-terlezing van dit seizoen in de boven zaal van de Harmonie. Spreker is de heer p. L. Wentholt uit Abbenbroek met als onderwerp „Verleden en heden in Zwe den". Tijdens de officiële ontvangst op het stadhuis gingen steeds meer kinderen voor de hekken staan. Op het moment dat het officiële gedeelte was beëindigd, stroomden plotseling kinderen uit alle richtingen naar het bordes van het stad huis en naar de schimmel van de Sint Met moeite kon de politie hierbij nog een kleine ruimte openhouden bij het paard. Een reporter van de Ziekenom roep. die een directe uitzending ver zorg de,kreeg het even moeilijk, omdat de kinderen met hun voeten het snoer van de microfoon meenamen. Zelfs de burge meester stak een hand toe om hem te helpen. Nadat de Sint op zijn schimmel was gestegen kon hij zich. langzaam vrij maken uit de enthousiaste menigte om aan zijn rijtoer van ruim zes kilometer te beginnen. MAANDAG 21 NOVEMBER 1966 T.a.v. de controle op de echtheid van de Schiedamse jenever is gebleken, dat sedert kort geen waarhorgetiketten op de echtheid van de Schiedamse Moutwijn en de Schiedamse Moutwijnjenever worden afgegeven. Indertijd werden deze waarborgetikette op de echtheid van de Schiedamse jn- ver verstrekt ter ondersteuning van de heidssteun is de smaakgevvoonte veran derd. „Wij zouden uw college willen voor stellen om In samenwerking m£t de Schie damse Distillateurs te komen tot een be scherming van de naam Schiedam voor de jeneverindustrie. Alom wordt misbruik gemaakt van de naam Schiedam, tot zelfs ver in het buitenland. In vergelijking met de bescherming van het woord congnac zou het woord Schieda alleen gevoerd mogen worden door die be drijven, die hier ter plaatse zijn geves tigd. Het zou voor de Schiedamse Distillateu van het allergrootste belang zijn en een grote steun voor hun bedrijf betekenen, te wijl tevens voorkomen zou worden, dat d verse distillateurs hun bedrijf naar bulten de stad gaan verplaatsen, omdat zij el ders makkelijker voorwaarden verkrijgen of betere ligging vinden, hetgeen o.L be slist een economischnadeel zou zijn voor Schiedam. Internationaal heeft Schiedam in de drankwereld nog steeds een goede naam. Laat onze gemeente het zijne ertoe bij dragen, om deze naam te beschermen". (Van alle zijden de uitroep: Proost!) Verschillende Raadsleden hebben tij dens de eerste avond van de begrotings- debatten aangedrongen op een investe ringsnot», waarbij de prioriteiten staan aangegeven. De gegevens uit de informa tieve nota, een voorloperlje op een echte beleidsnota van B. en W. worden niet vol doende geacht, omdat er die prlorlteits- aandaiding ontbreekt, zodat het meer een wensenlijst is.-Tolk van deze opvat tingen maakte zich in do eerste plaats drs. Simons (PvdA) die er op wees dat ju» de laatste zes jaar per jaar gemid deld 600 nieuwe woningen zijn gebouwd. Hij berekende dat per nieuwe Inwoner 2.4 woning zijn gebonwd, maar dal dit niet aanstonds betekent dat voor de be woners van oude woningen een nieuwe beschikbaar komt. Wij zullen daarom ook onze aandacht moeten schenken aan de verbetering van oude huisjes Hij noemde In dit verband oudere wijken zoals de Gorzen, de Maria straat, de Aleïdastraat en het Proveniershuis in totaaal een 500 woningen. Zij zullen planmatig moe- SCHIEDAM, Geen volledig competi- tieprogramma dit weekeinde, maar wel opzienbarende uitslagen. Onze topclubs in het betaalde voetbal S.V.V» en Hermes D.V.S. zorgden samen voor 3 punten. S.V.V. bleef toch wat onder d© verwach tingen ondanks het gelijke spel. Velox im mers was een club waarvan onze stad genoten toch hadden moeten winnen om duidelijk afstand te gaan nemen van dte staartgroep. Hermes, dat dit seizoen al meer kracht prestaties heeft geleverd voegde er weer één aan toe door in Breda Baronie te kloppen. De Baronnen^ die in startpositie waren gekomen om bij de bovenste drie var. de ranglijst te behoren werden, daar door d© Schiedammers van weerhouden. Merkwaardig dit Hermes! Gelijke spelen tegen elftallen die in de kopgroep zitten, H.V.C., Haarlem. Een overwinning op Fortuna en toch in de onderste helft van de ranglijst verblijvende, al bedraagt de afstand in punten. Zwolse Boys momen teel 9 punten. Wat dat betreft geen zor- SCHIEDAM In de Schiedamse Galerie Punt Vier op de Rotterdamsedijk 319a (in de bouwput bij de Gereformeerde Kerk) is het afgelopen etmaal bijzonder hard ge werkt aan de inrichting van een tentoon stelling van werk van de schilder Kees Rijk van Ravens. De opening moest een week geleden warden uitgesteld, omdat hen werk van de schilder nog niet vanuit Amerika was gearriveerd. Zijn zg. hard-edge paintings zijn (een week te laat in Rotterdam gearriveerd. De schilderijen van Rijk van Havens werden eerst donderdagmiddag laat in de galerie afgeleverd. Met medewerking van vrienden van de exploitant en de houder van de Galerie-Wiegman, Diet Wiegman, kwam de expositie tijdig voor de opening gereed. Alle doeken moesten nog opgehan gen worden. De heer Gijs J. Voskuijl» docent aan de Rotterdamse Kunstacademie, kon onder Ziterdaff en londa-ï fl orïantoeerfle de roer do 19e maal de Sint Nlctilna. mars. Ondanks het niet bijster goede weer had den zich niet minder dan 2623 meisjes en j.opgegeven voor deze wanöel- toeht. Als start- en finishplaate fungeerde weer. zoals ieder jaar de v.m. Koop mansbeurs op de Pam, waar zowel za terdag dis zondag Sint Nicolaas aanwezig was om de binnenkomende wande.aars te begroeten. In de twintig jaren, dat de wandelsportver. „De Trekvogels basta.! heeft zij in Schiedam van dit vrandelfeest een traditie gemaakt Volgend jaar word. het een iubilencimars, want dan organi seert „De Trekvogels'' de mare voor de ttTocbSde?b<rt bestuur van De Trekvo gels de volgende Sint Nicolaas-mare met zorg tegemoet, omdat Pr gerechten zijn da. öe Beurs dan waarschijnlijk niet meer beschikbaar is. De sporthal zal geen op lossing kunnen bieden omdat dete flnan- cS geSen boven de begroting gaat van de vereniging. De winnende groep van zaterdag, toen er 1735 wandelaars hadden deelgenomen, waren: 20 km, 1. DOT, Overschle. 12 km.. 1- DSO, Overschle, 2. Nooit Gedacht 3 Hoog vliet 4 Aniba-d. Oud Beijerland 5 Christ. Techn. School Schiedam. 8 km. 1. DSO, Overschie. Zondag was het aantal inschrijvingen 888, De winnende groepen waren: n, scbleöomw Fiimkriug geeft morgen Jn Monopole een Mouapole een filming van Kozintsef. 20 km.: 1. Beverwijk. 12 km.: 1. Crauwel- school, Rotterdam, 2. Crooswijk 3. DWO, Schiedam, 4. Crooswijk. 8 km.: 1. Teijiingen, Rotterdam, 2, Crouwelscbool, Et'dam, 3. VEV Utrecht. 4. Kralingen. Het Rode Kruis zorgde weer voor de verzorging en had in Groen oord een tent geplaatst deze omstandigheden geen volledige uiteen zetting geven over het werk van de expo sant, die met zijn vrouw aanwezig was. Als uniek experiment werd daarop een vraaggesprek tussen Van Ravens en de heer Voskuijl gehouden- Tenslotte heeft de exposant iets over zijn techniek verteld. Hij gebruikt de vorm van het vierkant als ruit, waardoor zijn paintings een wel zeer moderne aanblik tonen. Door deze techniek is het zijn be doeling om „de tonaliteit van de kleuren naar voren te laten springen'*. Kees Rijk van Ravens kreeg zijn oplei ding aan de Rotterdamse Kunstacademie en de Academie de Ia Grande Chaunaiè- re in Parijs. Hij verwierf de „Salon de Primavera'-prijs in Ateneo de Mahon en de derde prijs voor stadsverlraaiende ar chitectonische elementen in wedstrijd voor Noord-Noorse architecten. Hij publiceerde in het tijdschrift „Architecture" en ont wierp een kunstgalerie in Sa Taula in Spanje. De exposant hield eenmansten- toonstellingen in tal van Nederlandse en buitenlandse steden %oa!s in Oslo, Rouen, Frederikstad. Reeds eerder exposeerde hij in Punt Vier. Zijn werk heeft zich tevens gepresenteerd in dertien groepstentoonstel lingen- Werk van hem bevindt zich in de col lecties van het Schiedamse Stedelijk Mu seum; het Museo de Bellas Artes in Ma hon, Spanje; Trenton Museum USA; Trom- s Museum, Noorwegen en enkele uni versiteiten in de USA. Tevens ook in particuliere collecties. Ce es van der Geer's galerie loopt voor treffelijk. Hij heeft al exposities vastge legd voor 1968, het volgend Jaar is hij ge heel volgeboekt. Van Raven's werk blijft tot en met 28 november te bezichtigen. Op woensdag 30 november a-s, wordt een tg. verkooptentoonstelling geopend door de wethonder van culturele zaken mej. G. D. de Graaff. De wethonder treedt dan voor het eerst ln het openbaar. gen. Mogelijk dat S.V.V, en Hermes a.s. zondag ieder twee punten rijker zijn. S.V.V. gaat dan naar'D.H.C.. ook al een zwakke broeder en dat is eveneens het geval met Hennes, dat Tubantia op be zoek krijgt Amateur;, 2e klas, R.F.C.—D.H.S. 3—1. Ondanks de neder laag voor de nieuwe 2e klasser een re sultaat, dat wel bevrediging geeft. D.H.S. gestart in het 2e klasserschap dit seizoen met de bedoeling dat eerst te behouden. Aanpassen dus. Men kan. zeggen daarin wel te zullen slagen» De 31 nederlaag kan men accepter en- R.F.C, is eert geroutineerd team dat al heel lang in de ie en 2e klas heeft ge voetbald. Debutant D.H.S. heeft de Rot terdammers goed partij gegeven. Bij de rust was de stand 10 voor R.F.C. Daar na werd het 20 en toen maakte Piet Roozen het D.H.S. doelpunt. Kort daar op knalde Hans Roozen tegen de onder kant van de lat, maar de bal spreng weer terug ia het veld. Toen de linksbinnen van R.F.C. 31 scoorde, gaf DHS de moed nog niet op en het was Piet Roozen die weer de lat van het RFC doel raak te. Niettemin een verdiende nederlaag van onze jongens, zo sprak DHS-voorzltter de beer Boer: „een goede wedstrijd en on ze jongens hebben hun best gedaan". 3e klas amateurs. H.M.S.H.—Excelsior '20 2—1: De spelers van Excelsior'20 hebben hun grote aan hang en daarbij ook vriend en vijand «en flinke koude douche bezorgd. Wonnen zij vorige week van het ongeslagen Delft op eigen grond, nu gingen zij ten onder door het onder aan de lijst staande H.M.S.H, uit Den Haag. De zwart-witten schijnen nog steeds geen stabiele vorm te hebben gevonden. Of zou de juiste opstelling of instelling ontbreken bij de club? In ieder geval heeft Excelsior voor een Sinter klaas-surprise gezorgd, al was het in ne gatieve zin. Van de afd, Rotterdam is er geen nieuws van het voetbalfront te mel den, daar zowel het zaterdag als het zon dagvoetbal werd afgelast. ten worden verbeterd, ln de eerste plaats de gemeentelijke woningen, daarnaast, met hulp van de gemeente, ook de parti culiere. Daarbij trok de heer Simons een ver gelijking tussen hetgeen de gemeente in vesteert in de nieuwe wijken en hetgeen zij ten koste legt in de oude wijken. Ook deze laatste moeten bewoonbaar blijven en daarvoor is nodig meer aandacht voor straten en pleinen, openbaar groen, loka len voor de jeugd, sportterreintjes en speelplaatsen om van zwembaden maar niet te reppen. Er bestaat sinds i96j een mogelijkheid omvoor dit doel rijkssub sidie te krijgen. Deze vraag dringt, om dat wij gevaar lopen binnen zes jaar ge- heel Kethel te hebben volgebouwd en verhuurd; is dan de bevolking uit de oude re wijken niet in deze nieuwe wonmgen ondergebracht, dart is er geen mogelijk heid meer om tot sanering over te gaan omdat er voor de weggesaneerde be volking dan geen plaats meer is. Wij moeten aldus de heer Simons dus snel beginnen met een systematische stads- sanering of wij moeten de woningbouw ln Schiedam temporiseren en daarbij het Schiedamse contingent elders in Rijd- mond realiseren. Mevrouw A- C, M. Blaauw-Rieu (PSP) kwam t.a.v, de woningbouw met een ver rassende nieuwe suggestie: Zij wilde, om tot goede en voor ieder betaalbare wonin gen te komen, een. Rijkswoningbouwfonds, dat gelden voor de woningbouw beschik baar stelt tegen een maximum-rente van twee procent met een looptijd van 50 jaar. De gelden voor dit fonds zouden moeten komen voor de helft uit de alge mene middelen en voor de helft uit al dan niet verplichte bijdragen aan dit fonds van verzekeringsmaatschappijen en pen sioenfondsen. Ook dient men de grond m handen van de gemeenschap te houden. Ook zal men een gemeentelijke woning bouwbedrijf moeten stichten, zo meende zij om te voorkomen dat er overmatige winsten op het bouwbedrijf worden ge maakt. Ze zal deze suggestie nog wel en kele malen moeten herhalen voor men deze in de Raad in ernstige overweging neemt. De heer A. Roede (BP) beperkte zich ertoe prioriteit te eisen voor de wo ningbouw, en dan geen dure onbetaalba re woningen, maar een groter contingent woningwetwoningen.. De heer B. E. Col- ié (Comm.) meende dat het zin zou heb ben indien in deze atoomtijd alle gemeen tewoningen een douchecel zouden hebben. De heer Houtman (VVD) had aange drongen op doorstroming, omdat velen ten onrechte in een. woningwetwoning wonen maar de heer CoUé vond een huur van ƒ175 per maand voör een woningwetwo ning voor velen al onbetaalbaar; duur dere woningen staan er in Schiedam 250 leeg Dit Raadslid pleitte voor de bouw van. meer vierkaraerwoningen en minder driekamerwoningen. SCHIEDAM, In de vergadering van de Stichting Huish. en Gezinsvooriichtmg Schiedam op 26 oktober 1.1. heeft een be stuurswisseling plaats gevonden. Mr. G, J» Roelofsen, die sinds de oprichting in 1962 de Stichting heeft geleid, "heeft door drukke werkzaamheden zijn functie moe ten neerleggen. In zijn plaats werd mevrouw M. A Roelfsema-Poelstra bereid gevonden, het werk over te nemen, zodat de Stichting haar arbeid onvermoeid kan voortzetten. SCHIEDAM Evenals in 3985 heeft de Centrale Schoolsport commissie Schiedam in het kader van het schoolzwemmen ln de a.s. Kerstvakantie voor de leerlingen van de lagere scholen in het Sportfond- senbad een zwemfestljn georganiseerd. De jongelui kunnen zich vrijwillig en gratis meten met leeftijdsgenoten, Was dit bet vorig jaar niet het geval dit jaar kunnen ook leerlingen van de vijfde klassen naast de zesde klassen deelnemen.' Dientengevolge worden de deelnemende leerlingen naar leeftijd ver deeld in twee groepen, nl. één groep voor leerlingen van 10 en 11 jaar en één voor die van 12 jaar en ouder. Het zwemevenement zal worden gehou. op donderdag 29 december (de gehele dag) en op vrijdag 30 december a.s (al- SCHIEDAM Daags voor de af- scheidspreAlkatie van drs. H. W. Hemmes in de Grote Kerk, had in ge bouw Irene een intieme afscheids- bijeenkomst plaats van wijkgemeente 3 i van dc Hero. Gemeente te Schiedam. Er had zich een speciaal comité ge- vormd, dat de scheidende predikant ff een cadeau wilde aanbieden. De heer H. Gotink sprak over de komst van "f ds. Hemmes vanuit St. Annaparochie naar Schiedam op 23 februari 1947, en memoreerde daarna het actieve tüerk pan ds. Hemmes en zijn vrouw in v Schiedam. De heer P. F. Maas bood een bureaukastje vo&r de studeer- kamer in Leidenalsmede een itefcs, SCHIEDAM In een goed bezette Grote Kerk heeft predikant drs- H. W. Hemmes die naar Leiden vertrekt, zondag middag een ofasheldspredikatie gehouden. Als tekst koos drs. Hemmes Joh. 21 veis 25, waarin Johannes te kennen geeft, dat er nog veel meer over Jezus' werken te vertellen is, maar dat hij niet alles heeft kunnen opschrijven. Drs. Hemmes bracht deze tekst in verband met zijn bij na twintigjarig werk in Schiedam; ^Johan nes is onder de maat gebleven, van najjzelf zon ik dat ook willen, zeggen. Ik heb mijn uiterste best gedaan het Woord tg brengen een boekenbon en voor mevrouw ©n rnij bewust daarin slechts ten dele Hemmes een fraaie ruiker bloemen te zijn geslaagd", aan. De heer M. Bijl sprak verder een die geest was ook de overige predika- persoonlijk woord tot het gezin tie van de scheidende predikant, dü© zijn Hemmes (twee dochters waren ook gemeente trouw en toewijding toewenste in aanwezig), evenals de heer J. Poot. de hoop, dat men elkaar niet uit het oog - - - 2ou verliezen. Vanuit de kerkeraadsbank sprak ds. J. G, Jansen na de preek woorden van dank tot het gezin Hemmes, waarin deze memo reerde, dat drs. Hemmes de 92ste predi kant is die na de reformatie het Woord vanaf de kansel van de Grote Kerk heeft bediend. Hij merkte op, dat drs. Hemmes een eigen stempel heeft gelegd in zijn pre dikaties en ander ambtelijk werk- Ook mevrouw A, Hemmes-Stoel werd dank ge bracht voor de wijze, waarop zij zich voor het kerkelijk leven verdienstelijk heeft ge maakt in Hervormd Schiedam. Na afloop van tie dienst maakten velen van de gelegenheid gebruik het gezin Hem mes in het koor van de kerk de hand te drukken- Wethouder mr- M. J. M. van Kin. deren vertegenwoordigde daarbij het ge meentebestuur, gevolgd door vele andere afgevaardigden, alsmede zo goed als al le hervormde predikanten in toga, leen *s morgens). De inschrijving staat alleen open voor leerlingen, die op 29 de cember a-3. in het bezit rijn van een school zwem- of KNZB-dipIoma. Het programma is gevarieerd samenge steld. Donderdag 29 december wordt ge zwommen (individueel) op de 25 m. vrije slag, de 25 m schoolslag en de 25 m. rugstag. Per leerling mag ten hoogste voor twee nummers worden ingeschreven. Vrijdag 30 december wordt de school- estafette gehouden: 4 x 2o m. schoolslag. Bij dit nummer bestaat geen leeftijdsin- deling, wel naar de klasse 5 of 6. Voor dit onderdeel kunnen groepen van vier leerlingen worden geformeerd, uit zowel de vijfde als de zesde klas. D.w.z. voor elke klas een groep jongens en/of meis jes. Indien voor een estafettegroep in een zesde klas niet voldoende leerlingen be schikbaar zijn, mag de groep ter com pletering worden aangevuld met leerlin gen van de vijfde klas. De estafettegroep uit de vijfde klas dient uitsluitend te wor den samengesteld uit leerlingen van die klas. Leerlingen uit de vijfde klas mogen hun school slechts in één groep vertegen woordigen. Alle deelnemende leerlingen ontvangen een herinnering aan dit schoolzwemfestijn terwijl er voorts voor elke groep afzon derlijke prijzen beschikbaar zijn, zowel voor de school de estafette) als voor bijzondere persoonlijke prestaties- De Centrale Schoolsportcommissie driegt er met klem op aan de leerlingen door een onderwijzer (es) of zo mogelijk - door een lid van de Oudercommissie te doen begeleiden. De formulieren voor deel name moeten ingezonden worden aan Het secretariaat van het Gem- ~Sportbureau, Oude Kerkhof 19a,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1966 | | pagina 2