ROTHMSCH NIEUWSBLAD Bijverdienste Neem een krantenwijk Burgemeester kondigt teach-in over Kunstenaarscentrum aan Plan-Proveniershuis maakt een redelijke kans Gasgebruik in één jaar met 50% gestegen Algemene Kunstkring voert als meuwe naam'Cultura ECHTPAAR TETTERO IS VEERTIG JAAR GETROUWD Utrechts Sludentenconcert speelt voor de jeugd N.V. Rotterdamsch Nieuwsblad KLACHTEN Monumentenlijst in de Raad op 23 januari AT O AAR. ANNEERL Uit het politierapport Schiedam Weldra expositie over de stadssanering „Is God doodin opendeurdiensl Examenuitslagen van sportschool „BishoP Vlaai-dingen kreeg er drie monumenten bij Verloting van Vrousvenbond NVV Bouhe ïilslra exposeert Fico in Triangel Aantal huizen groeide Auto in huurkoop verduisterd Prins Bernhardschool zen van vogel ten loon ste Hing KERSTCONCERT IN SLIKKERVEER BOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DONDERDAG 8 DECEMBER 1966 Hoofdagentschap en Kedactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 268091 over bezorging Schiedam: van 18.3019.30 uur en 's zaterdags van 46 uur Telef. 265828, Vlaard.dijk 17lb SUGGESTIE uit kunstenaarskringen, om leegstaande woningen iit het Proveniershuis beschikbaar te stellen als atelierruimte, welke wij kort geleien in een artikeltje onder woorden brachten, heeft bij B. en IV. belangstelling en waardering ontmoet. Ons artikeltje kwam er op neer, dat erbij de bejaarden steeds minder belangstelling voor de 45 woningen van het Proveniershuis bestaat, omdat men liever zijn intrek neemt in een modern bejaardentehuis. Dat heeft na het gereedkomen van het Hervormde Bejaardencentrum Spaland in Kethel geleid tot het vertrek van een aantal bewoners van het Proveniershuis, zodat er thans vijf woningen leegstaan. Het is niet erg enige woonruimte in reserve te heb ben voor noodgevallen, maar de kans bestaat, dat de vlucht uit het Pro veniershuis sterker zal worden, wanneer het volgend jaar het bejaarden huis van Hiunanitas gereed komt en dat in de toekomst deze tendens nog sterker zal worden. Anderzijds staat het Proveniershuis op de lijst van Monumenten zorg; het moet intact worden gehouden. Dat kan het best, indien het huis in gebruik blijft. Het kan dus zin hebben er een andere be stemming voor te zoeken: indien deze verandering van bestemming geleidelijk kan plaats hebben zoveel te beter, omdat risico's dan worden vermeden. In cidentele opname van een kunstenaar, die er zijn werk verircht, kan in de ge wenste richting leiden. Wij spraken in dit verband over een gesprekspartner, die B. en W. ta.v, het „kunstenaars centrum" zouden hebben gevonden. I^IT WOEDT HU door de burgemees- Ier ontkend. Er is mei de beste wil nog geen gesprekspartner te ontdekken, zo stelde hij vast. Zijn bedoeling is dui delijk: hij wenst een collectieve gespreks partner en niet een incidentele atelier ruin? te zoekende kunstenaar. De over schakeling van Proveniershuis naar Kun stenaars centrum wordt zo immers een kwestie van misschien een jaar of tien. O.i, is dat juist een. voordeel: de eerste verhuur van een Provenierswoning aan een kunstenaar kan echter werken als een sneeuwbal - zelfinaucerend. De burgemeester en de wethouders heb ben er echter wat andere op bedacht; Zij willen een „teach-in" over Proveniers huis of Kunstenaars centrum organiseren, dwz. een openbare vergadering waarin ieder de kans krijgt voor de microfoon zijn zegje te zeggen, uiteraard met de mogelijkheid, dat zijn redenering door de volgende spreker weer wordt onderstebo ven gepraat. Het is vooral burgemees ter Koelfsema, die hiervan wat verwacht. Hij is als zijn ambtsbezigheden het maar even toelaten vast van plan bij die teach-in aanwezig te zijn en ook voor de microfoon te treden, wanneer zich daar toe een aanleiding voordoet. Het wordt een interessant experiment: een zaal met kunstenaars en aspirant kunstenaars, een paar wethouders, de burgemeester, het WD-raadsIid de lieer Houtman als voorvechter van -het Kun stenaarscentrum Oude Sluis, en na tuurlijk de hele plaatselijke pers met zijn allen zich verdringend om de vijf in het zaaltje opgestelde microfoons. De kans blijft dat het een eacofonie van je welste wordt en dat de heer Roelfsema ten slotte zegt: zie je wel, een gespreks partner heeft het niet opgeleverd. Maar liet experiment op zich zelf moeten we hebben. Daar is wat aan le beleven. En men kan best het éne doen, zonder het andere te laten. D.wz.. per Raadsbesluit de mogelijkheid operten het Proveniers huis een andere bestemming te geven. En dan beginnen, desnoods met één in cidentele kunstschilder tegelijk. SCHIEDAM Concrete mededelingen bereiken ons thans over hetgeen van ge meentewege gedaan wordt ta.v. de voor lopige lijst van voor Monumentenzorg be langrijke gebouwen, die het Rijk ter beoordeling aan het gemeentebestuur heeft voorgelegd. B. en W. hebben daarover de adviezen ingewonnen van vier ver schillende personen en instanties. In de eerste plaats van de heer drs. G. van der Feijst de gemeentearchivaris, die met de burgemeester samen verschillen de objecten heeft bekeken en op hun his torische waarde heeft beoordeeld, verder van de directeur van Gemeentewerken, de heer ir. J. C. Broeyer, die wel een en ander zal hebben gezegd over de bouw technische kwaliteiten der voor Monumen tenzorg voorgedragen panden, dan van de Stedebouwkundige Rein Fledderus en van de Welstandscommissie uit de gemeente raad. De uitgebrachte adviezen liepen goeddeels parallel; op enkele details wa ren nadere besprekingen nodig. Die be sprekingen hebben plaatsgehad. Er is vol ledige overeenstemming bereikt. Aan. de voorgestelde monumentenlijst is een en ander toegevoegd (o.a. enkele waardevol le gevelstenen) en er is wat afgegaan, dat kritisch bekeken het conserveren niet waard was. Zo zal het thans geblindeer de hoekhuis op het Oude Kerkhof naast het Gemeente Archief als bouwvallig slooppand van de lijst zijn afgevoerd en, naar wij mogen aannemen, ook de Oud- Katholieke Kerk op de Dam, wegens de reeds te ver gevorderde bouwplannen en de in voorbereiding zijnde stedebouwkun dige beslissingen (het bestemmingsplan Schienoko). De raad zal zich in zijn vergadering van 23 januari a.s. over de aangebrach te wijzigingen moeten, uitspreken en het *an het Rijk uit te brengen advies moe ten goedkeuren. Belanghebbenden, die het er niet mee eens zijn, kunnen, zoals be kend, bij de Kroon in beroep gaan. DECEMBER- 8.15 uur: lezing Teun Een waterleidingbuis is gesprongen in de Newtonstraat, waardoor in het pla veisel een groot gat ontstond van IV» m2 1 meter diep. Een. personenauto, eige naar S, v. E., zakte daarin weg en moest met een takelwagen weer op de rijbaan worden. gezetf zij het met enige schade aan de voorbumper. Het herstel van de waterleidingbuis heeft ongeveer twee uur in beslag genomen. Een hardnekkige schoorsteenbrand woedde bij de familie I- v. d. K. aan dc Lange Nieuwstraat. De brandweer onder leiding van de wnd. commandant de heer Keuzen kamp trad op met ramoneur en stootijzer. Het vuur kon worden bed worn gen. nadat eerst drie gaten in de schoor steen waren gebroken. Verdere schade was er niet. Aan de betvoners van het pand is een stookverbod opgelegd. Ingebroken is bij Van Gend en Loos aan de Celciussfraat. De dief vernielde een ruit en opende een raam, waardoor hi] naar binnen klom. In drie bedrijfslokalcn en de kantine werden alle kasten open gebroken. en. de inhoud over de vloer gestort. Ook werden deuren van kasten en magazijnen geforceerd. Er werd voor minster^ ƒ1500,— schade aangericht. De buit van de dief bedraagt slechts 45,—. SCHIEDAM Het ontwerpstruc- i ttiurplan voor de gehele kom waar aan de stedebouwkundige Fledderus nu reeds zoveel jaren heeft gedofe- terd, Is nog: altijd niet gereed, maar in dit structuurplan Is een sanerings plan in fasen voor de binnenstad op genomen, dat op het ogenblik in stu- die is hij de Raadscommissie Stads uitbreiding en Stadsontwikkeling. Dc. ze commissie zal er een advies over uitbren&en aan B. en W., waarn& deze een kleine expositie zullen in richten, die voor het publiek toegan kelijk is. Elke Schiedammer zal daar 1 op zijn gemak de plannen kunnen be studeren. Wie opmerkingen of sug gesties heeft te doen, kan deze de poneren in een in de» expositieruim te opgestelde ideeënbus. Ook via de bladen zal uitvoerige toelichting op de plannen worden gegeven. inmiddels is de commissie gereed gekomen met het plan Schienoko. Dit 3s een bestemmingsplan, dat nu in de januarivergadering aan de R3ad zal worden voorgelegd. Het is het eer ste bestemmingsplan voor de te sa neren stadsgedeelten, SCHIEDAM Op zondag 11 december zal er een bijzondere Open Deurdienst om tien uur 's morgens worden gehouden in de Opstand in gskerk. Deze Open Deurdienst zal worden ge leid door de voorzitter van de commissie voor het Open Deurwerk in Schiedam, ds. R. H. "Wissink. Medewerking zal worden verleend door de christelijke mimiekver- eniging Harpe Davids o-l.v. de heer A. L. Glotzbach- Als onderwerp voor de prediking koos ds. Wissink: ,.Is God dood?" n.a.v. vers 28 tjn. 30 uit hoofdstuk 19 van het evan gelie naar de beschrijving van Johannes, In deze dienst zal tevens de tweede ouderling voor 't Open Deurwerk in wijk- gemeente 2 van de hervormde gemeente worden bevestigd in zijn ambt. NIEUWJAARSBIJEENKOMST VAN HET NVV SCHIEDAM De NW-bestuurdersbond zal op 6 januari haar nieuwjaarsbijeen komst houden in Musis Sacrum. Op deze avond zal het gezelschap van Fiet en Frans Koster een gevarieerd programma brengen. Aan dit programma „Tussen ta fel en. bed-' werken verder mee: Dick Eichenberger en achter de piano Enrico "Neekheim. SCHIEDAM De heer en mevrouw A. Tettero en S. Tettero- Scia ronc. Oude Kerk hof 14b, herdenken vrijdag 9 december de- dag waarop zij veertig jaar geleden in hel huwelijk traden. Het wordt een luist err ij'k feest, waaraan twaalf kinderen van het bruidspaar en minstens twintig kleinkinde ren zuilen deelnemen. Er is daarvoor een zaaltje afgehuurd, waar ook eer. feestdiner zal worden aangericht- en voor de kleinkin deren 's middags een film zal worden ge draaid. Des avonds komen vrienden en kennissen en ook dat kan een groot feest worden, om dat de naam Tettero in de voetbalwereld nogal in ere is. Vader Arie heeft in zijn jonge jaren als üd van Demos een stevig partijtje meegespeeld en nog slechts enkele jaren geleden is hij tot erelid benoemd en gehuldigd voor zijn 40-jarig lidmaatschap. Hij heeft bij Demos ook allerlei bestuurs functies vervuld, o.a. was hij voorzitter var. de junioren commissie en van. de ontspan- mngscoirvmissie. hetgeen inhield dat hij ook de zorg had voor het onderhoud van he: terrein, dat destijds lag bij Spieringrhoek. Zijn vrouw deelde zijn belangstelling voor dr voetbalsport. Htm grootste verdienste geweest, dat zii enorm hebben bijgedragen De heer SCHIEDAM Wethouder mr. M. J. M. van Kinderen deelt mede, dat men met dc overschakeling op aardgas in on ze stad thans voor de helft gereed is, Van de 52 sectoren, waarin de stad ver deeld is. heeft men er thans 28 of 27 ge leed en het stemt tot voldoening, dat er achteraf praktisch geen klachten zijn. In de periode van zes maanden, die thans achter de rug is. zijn 20.500 gasappara- ten omgebouwd verdeeld over 12.000 aan- Op uitnodiging van de commissie jeugd voorstellingen komt vrijdagavond kwart over acht het Utree lit sch Stu denten Concert in de Stadsgehoorzaal een' concert geven voor jonge mensen. Het Utrechlsch Studenten. Concert werd al in 1823 opgericht oorspronkelijk als c oneer timp ressariaaL In 1350 werd voor het eerst een uitvoering gegeven met eigen krachten, een experiment dat na dien met grotere of kleinere tussenpozen werd herhaald indien de muzikale kwali teiten van de leden dat toelieten. Een vast orkest on stond echter pas rond de eeuw wisseling, toen de idee van het impres- sariaat op de achtergrond raakte. De uitvoeringen, meestal twee per jaar, stonden vaak onder leiding van een der leden; een van. hen was b.v.-Willem van Otterloo, die in zijn studententijd het orkest meer dan eens geleid heeft. Ook de solisten kwamen meestal uit eigen kring voort. Ha dc oorlog hebben achtereenvolgens drie jonge Nederlandse dirigenten het or kest geleid: Frits Kox, Fons Rats en Joop van Zon. Laatstgenoemde is nu vier jaar aan liet orkest verbonden. Het programma voor vrijdagavond ver meldt de volgende werken: Concerto grosso van F. Helletidaal. Concert voor fluit en strijkorkest van J. J. Quantz, Pa vane pour une Infante dêfunte van M. Ra- vel en Symfonie rnr. 29 in A gr.t. van W. A. Mozart. Kaarten, zijn verkrijgbaar met een toelichting op het programma op de afdeling onderwijs en culturele zaken in het stadhuis en vrijdagavond aan de Stadsgehoorzaal. SCHIEDAM Bij de sport.sehooi „Bis- hof" zijn weer judo-examens gehouden, Door de heren P. J. Jagtman, H. C. dc Jong, B. van Thiel, T. Veldhoven, allen leden van het Schiedamse Zwarte Banden College, werd het examen afgenomen. De geslaagden zijn: Jeugdjudo; Gele slip: Hans Bernard Andrê Dingenouts, Jasper van Dijk, Riek Goudriaan, Peter Klcyheeg, Casper de Roo en Rineke van de Waal; Gele band: Koe» van Gerven, Marthy Hemminnga, Rob ten Hope. Hans van Housselt. Bert de Langen, Fred Reymer, Ler Reymer en Peter Stad houders; Oranje slip: Hans Fontijne, Ton Fried rich en Frank Koe ke bakker. Senioren: Gele band: J. Druppers; Oranje band: Th. Bruggeling, J. de Lan gen, D. Markesteyn, H, Moerer en W. Vijf vin kei. DONDERDAG Aula, Stedelijk de Vries. Arcade, 8 uur: Ned. Kath. Vakverbond, ver gadering. Chr. Sou. Belangen, 8 uur: ledenvergadering NCBO. VRIJDAG 9 DECEMBER Arcade, 8 uur: muziekuitvoering Oefening Baart Kunst, Irene, 8 uur; vergadering DWS. Sursum Corda, 8 uur: vergadering NCGOV. BIOSCOPEN Passage Theater, 2 en 8.15 uur: Ik. dr Ftt Man Cbu (14 j.>, Motuipoie Theater: wcekfilmBeslissende uren; dt 2 en 8 uur, wo 8 uur; Vuurgevecht om Casa Grande, wo 2 uur. TENTOONSTELLINGEN Stedelijk Museum: vanaf 18 december: „Oranje en Schiedam" en „Kinderfeest", Galerie Wiegman; tekeningen van Gavarnl. Galerie i'unt vier: verkoopexposllla Kijk en koop kunst. 68 i OP DE LEDENVERGADERING van de Algemene Kunst Kring Schiedam zijn woensdagavond de wijzigingen in de bestaande statuten aangenomen. Hierme de is de verandering" van de Katholieke Kring in de Algemene Kunstkring Schie dam een feit geworden. Voorts is op deze vergadering besloten, dat de kunstkring de nieuwe naam „Cultura" krijgt. Na de vergadering van 14 november heeft het bestuur, nadat hierover vragen waren gesteld, het contact met de Schie- damse Gemeenschap verstevigd. Onlangs heeft de Sectie Culturele Ontwikkeling, een ondergroepering van de SG, een ver gadering gehouden, waarbij de heer J. J. F. Morel, voorzitter van „Cultura", aan. gezocht is het voorzitterschap van deze sectie te aanvaarden. De heer Morel zal hierover pas beslissen, wanneer hij _<le werkzaamheden die deze functie met zich meebrengt heeft bestudeerd. De ledenvergadering, waar waarschijn lijk door Ajax-Liverpóol weinig belang stelling voor was, had een prettig ver loop- Zonder enige op- of aanmerking werden de gewijzigde statuten en het huishoudelijk reglement aanvaard. Een belangrijk gewijzigd artikel uit de statu ten is nog, dat de leeftijd van de leden, ate toegelaten kunnen worden, verlaagd is van 18 naar 16 jaar. Dit is gedaan om de kunstkring enigszins aan de moderne tijd aan te passen. Voorts is het_ vereni gingsjaar wat meer aan het wintersei zoen aangepast; in plaats van 1 oktober vangt dit nu op 1 september aan. In de rondvraag kwam de jaarlijkse al gemene ledenvergadering ter sprake. Voorzitter Morel deed de toezegging, dat deze in het vervolg weer jaarlijks zal wor den gehouden. In de afgelopen tijd was deze steeds maar weer uitgesteld door de nieuwe ontwikkelingen in de kunstkring. De vergadering werd besloten met het aannemen van het voorstel om in het vervolg AKS als aanduiding te gebrui ken. aangevuld met het woord „Cultu ra". Door de recente wijziging van de grens met Maasland zijn drie beschermde mo numenten. in de zin van de monumen tenwet. op Viaardtngs gebied komen te liggen. Het eerste daarvan is de boerderij Zuidbuurt 30, die op de monumentenlijst omschreven wordt als: boerderij met woongedeelte (XVII) onder strodak, dal links tegen een puntgevel met vlechtin gen aansluit. In de voorgevel ontla3tings- bogen en links een opkamer met kruis kozijnen. De deel is vernieuwd. Ook het tweede „monument" is een boerderij, nl. Zuidbuurt 34, „Sarynchocce". De om schrijving luidt: boerderij met monumen taal woongedeelte, in een deurkalf geda- lecrd 1644. Zadeldak lussen trapgevels en boven de voorgevel twee kleine trapge vels met overhoekse toppilasters op goed gebeeldhouwde koppen. Geblokte en ge profileerde ontlastingsbogen en in he' middendeel een opkamer, boven kelder met getoogde vensters. Het derde monument is het -smeedijze ren inrïjhek in Lodewijk XVI-vormen, staande aan de toegang van de oprijlaan naar de boerderij Sehinkelshoek, Zuid- buurt 81, De prijzen van de verloting, gehouden door de afdeling Vlaardingen van de Vrouwenbond NVV kunnen 's avonds na zeven uur afgehaald worden in de Jan Thijssenstraat 38. De prijswinnende num mers zijn: 875. 811, G52, 18+ en 744. Vrijdag 10 december wordt in de Vis- bank een expositie geopend van etsen van Boukc IJlstra. De tentoonstelling staat on der auspiciën van de commissie voor beel dende kunsten en duurt tot 2 januari. sluitingen. Ongeveer "800 gasverbruikers zijn overgegaan tol de aanschaffing-van een nieuw kooktoestel. Op het ogenblik wordt in 12.750 huishoudingen reeds op aardgas gekookt, terwijl 2750 zezir.ncr. op gus ver warming zijn overgegaan. Dat aanmerkelijk meer dan men verleden jaar bij de behandeling van de begro ting durfde aannemen: toen stelde mei» zijn verwachtingen op een totaal van 2250. Er wordt thans 240.000 kubieke me ter „cadeaugas" verstrekt (dat zoals be kend een premie Is voor hen. die over gaan op aardgas verwarming). Dat een en ander het gasverbruik enorm heeft beïn vloed blijkt uit het cijfer voor de gasaf» gifte. dat vorig jaar nog 1,2 miljoen en nu 1.8 miljoen kubieke meter beloopt op aardgas equivalent omgerekend. Dat is een stijging van 50 pet. Vooral In de huis houdelijke sector Is de stijging groter dan aanvankelijk werd verwacht. Ring verwarming De nieuwe ring ver warming kan dit gasverbruik nog meer doen stijgen. Men heeft, zoals wij indertijd hebben bericht eert enquête gehouden onder de huurders van gemeentewonmgon om de belangstel ling voor deze nieuwe centrale verwar ming te peilen. Het enquête-formulier ;s aan 6000 personen toegezonden en tot dus ver zijp er 200 personen positief op inge gaan. Het is vermoedelijk slechts de prijs, die er anderen van weerhoudt en men is bij GTB thans bezig dit punt nader te bezien. Ondertussen heeft het gemeentebesium- thans het Ministerie benaderd om na le gaan in hoeverre men daar het plan tot invoering van de ring verwarm in, voor emeentewoningen annvanrdbam acht. Het is: nl. niet voldoende dat dt bewoners de ring ver*.va ren in» wensen; ook liet Kijk. moet er zijn goedkeuring aan hechten. De eerste reacties bij het Departement waren overigens gunstig. De ringverwarming op basis van gas is niet iets nieuws voor Nederland. Men heeft het ook in de Alexanderpolder in Rotter dam toegepast en overigens ook elders in ons land. Nadat men hier in Schiedam met de enquête gestart was. kwamen van alle zijden mededelingen dat men met iets soortgelijks bezig -was, zodat thans vergelijkingsmateriaal voorhanden Schiedam is echter de eerste gemeerde in Nederland, die de ring verwarming wil Invoeren in reeds bestaande woningen. Men heeft hier overigens nog slechts belangstelling gepeild bij gemeentelijke woningwetwoningen en niet bij dc bewo- errouu? Ten erode, die morgan hun veertigste trouwdag herden ken-. Hij is een bekende jiguur in de sportwereld, en mevrouw deelt in deze sympathie voor de sport en steun hem daarin bij. tot de jonge garde van Demos: alle tien hun zonen zijn voetballers en lid van deze ve-rvr.igmg geworden, zoals trouwens meer tien van de familie Tetter o. Moeder Tcitero is (hans 57 en vader 60 jaar, Al dertig jaren zijn zi.i lezers van hst Nieuwsblad. De heer Tettero werkte eerst bij do glasfabriek, maar Is thans werkzaam bij een fabriek van asbcstpalikings.i in V jaar drogen. Een van zijn zoons is nog met zo lang geleden in het nieuws geweest bij bet redden van een drenkeling uit het water van de Sehie. ners van de woningwetwoningen won i ngbou w ver enig I n g en -an cis In Musis SflcruTW heeft woensdagmiddag I nomen van de ploeg cerkecrsbrUjadiernes, brigadier J. v. Kcsteren aj scheid pc- die door hem zijn opgeleid. Zijn opvolger is brigadier J. A. nou Duivenvoorde. Zaterdag verzorgt de FICO v;cer een filmprogramma in Triangel, waar ook Sint Nicolaas nog een afscheidsfeest viert, dat om twee uur begint. Bij grote he bei angst el ling is er om vier uur een her haling. Filmvoorstellingen worden verdei gegeven otn half zeven en kwart voor ne gen. Van 1 januari tot 30 november L het aantal huizen iri Vlaardingen met 278 toe genomen. Er kwamen 388 woningen bij, waarvan 383 door nieuwbouw, maar er gingen er lZO af, te weten 36 doord» zij gingen er 110 af, te weten 36 doordat zij een andere bestemming kregen 73 door sloop en één door brand. De Rotterdamse Politierechter heeft bj verstek de 35-jarige stuurman A. B.. uil Vlaardingen wegens verduistering twee weken gevangenisstratopgelegd. Enige maanden geleden had B- een door hem in huurkoop gekochte auto. waarvan hij nog niet alle termijnen had betaaid. te Schiedam verkocht. Hel O.M. had tegen B. cén week gevan- Met ingang van 12 januari 1967 is de heer W. J. T. Siskens te 's Gravenhagc benoemd tot onderwijzer in tijdelijke dienst aan de openbare school voor voort gezet lager onderwijs, de vglo-schoöl. Woningzoekenden In november js het aantal ingeschre ven woningzoekenden in Vlaardingen met 48 gedaaid tot 3.309. Er werden 168 aan vragen afgevoerd, waarvan 145 door toe wijzing van een woning en 23 door ver anderde omstandigheden. He; aantal nieu we aanvragen, bedroeg 120. O cT De vogel vereniging .De N a ch te ga a 1 te Spijkenissc heeft in een van de zaien van De Repel."ter een aantrekkelijke vo gel tetitoonsiellmg gehouden. Naar schat ting meer dan 390 inwoners hebben van de gelegenheid gebruik gemaakt om de kleurige vogels die in hokjes met een dui delijke omschrijving zaten, te komen zien Tussen dc* bezoekers bevond zich hij dt» opening ook burgemnes:er P. J. Bliek. Tijdens dt» tentoonstelling ts eer» lote rij gehouden, wam van dc trekking heeft plaatsgevonden. Hieronder volgt de uit slag. Dc prijzen moeten v.Tirde.i afgehaald voor 31 december bij do ponninsmeester van dc vereniging, dr; heer F. P, R ij kers. Prijzen zijn or gevallen on de nuinmcfn 14. If. 17. 24, 38. 45, 46. 51. 52. 57 BI. C4. 68, 74. 60, B7. 08, 105. 109. 122, 127 I3Ü 133 164 106. 175. 336. 205. 214. 215. 2)7. 2IÖ, 27..'), 229. 243. 245, 231, 261. 2rj:'i, 277, 23(1. 2£9. 201, 299. 300. 309. 319, 324. 335. 337. 342 351, 356. 851), 363. 370, 371. 372. '.'75, Slikkerveer,? Christelijk Mannenkno. geeft zaterdagavond 17 december onder leiding van Bram Sintnicoiaa* een Kerst concert in Slikkerveer. Het concert zal worde it gegeven in de Wilhelminakerk ou om 20 uur beginnen. Het Slikkerveer?;: koor heeft zich verzekerd van de mede werking van enige bekende solisten- Verdien zelf je bromfiets, fototoestel of buitenlandse reizen. Zij die interesse hebben leunnen zich aanmelden bij Broersvesl 3, Schiedam en Smalle Havens 1 raaf i Lu. Uc Visbank, Vlaardingen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1966 | | pagina 1