BflïïEHDAMSCH NIEUWSBLAD PW Iii Waterweggebied is nog genoeg werkgelegenheid Leerlingen van lyceum gaan werkgroep vormen ft Ridderkerk aanvaardt met tegenzin hoger tarief Ridderkerk groeit naai de 40.000 inwoners Tussen tafel en bed" koste(r)lijk cabaret WINKELPAND KLACHTEN Predikbeurten Slachtoffer aanrijding overleden NA AFLOOP VAN TEACH-IN: AT AAR, ANNEER Het programma voor de tiende januari GEDICTEERDE PRIJS VAN ELECTRICITEIT Zondag strijdt SW tegen Holland Sport Kethels bibliotheek 14 januari open Nieuw uit Rhoon DE VLAG UIT VOOR NW-BESTUURSBOND: Ook uw vrouw leest Siever't NIEUWSBLAD AANGEBODEN ROTTERDAM ongeschoolde arbeiders CH-jongerengroep in Maassluis opgericht Nieuws uit Maasland Burgerlijke stand Schiedam Gevaarlijk kruispunt nu beveiligd Nieuws uit Maassluis Nieuws uit Spijkenisse ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD ZATERDAG 7 JANUARI 1967 Hoofdagentsehap en Redactie: VLAARDINGEN, Sm. Hovensir. 1 - Tel. 343229 Redactie: Tel. 345453 over bezorging in Vlaardingen, Smalle Havenstr. 1, tel. 343229 van 9 tot 17 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Zaterdags van 17.30 tot 18.30 uur. De werkgelegenheid In het rayon Nieuwe Waterweg-Noord van het Gewestelijk Arbeidsbureau blijft op een behoorlijk peil. Weliswaar nam de werkloosheid in decem ber toe van 195 tot 308 man maar dit is in dwe maand een normaal verschijnsel, waar dan nu nog bijkomt een wat grotere werkloosheid in de bouw als gevolg van het natte weer. De voornaamste sty gingen deden zich voor bij de bouwvakkers, de metaalbewer kers en personeel in algemene dienst. Het aantal openstaande aanvragen in het rayon liep iets terug, van 3226 tot 2735, altijd nog een behoorlijke vraag. De vermindering van de vraag naar arbeidskrachten was in Rotterdam err het rayon Nieuwe Waterweg Noord het grootst. De totale vraag bleef in deze rayons echter ook het grootst. Het aantal mannelijke werklozen in het district bedroeg eind december 1966 0," procent tegen 1-3 in Zuid-Holland en 2.7 landelijk. Met deze cijfers is aangetoond ■dat het Waterweggebied behoort tot die delen van het land waar de werkgelegen heid nog geen zorgen baart Het aantal ingeschreven bouwvakkers in het district verdrievoudigde in de afge lopen verslagmaand, terwijl de aanvraag werd gehalveerd. Deze niveau's voor aan vragen en ingeschrevenen zijn de laatste jaren niet meer voorgekomen, maar voor pessimisme is geen. aanleiding. De natte winter is voor een groot deel oorzaak van deze ontwikkeling. Menige aannemer die wel personeel kan gebruiken wacht met uitbreiding van zijn ploeg. Er is tussen vraag en aanbod nagenoeg even wicht in de bouwwereld in het rayon. De chemische industrie kent op het ogen blik een vrij grote vraag en praktisch geen aanbod- In de metaalnijveiheid kunnen vakbekwame werknemers nog steeds zon der meer worden geplaatst. De vraag is hier nog steeds reëel. De rust in de be drijven is toegenomen maar bedrijven, die meenden wat selectiever te werk te kunnen gaan, blijven zonder personeelsaanwas zitten. De rust kenmerkt zich door een vrij klein aantal ontslagaanvragen en een ZONDAG 8 JAJfUABI Ned. Prot, Bond 10.30 -jut ds. G. Chr. Duinker te Rotterdam; De Harft: 7 uur ds. A. D. Klaassen. Herv. Gemeente; Grote Kerk 10 uur ds. C. van der Steen, 5 uur ds. G. C. Post te Hardinxveld-Giessendam; Bethelkerk 10 uur drs. R. H. Wissink; Opstaadingskerk 10 uur as. A. Ie Co<|. 7- uur ds. J. W. Zimmerman; Vredeskerk 10 uur ds. J. G. Jansen, 7 uur ds. C. van der Steen; Kethel, Dorpskerk 10 uur ds. W. Vans, 7 uur ds. M. IV. J. Geursen, Melbourne, Jeugddienst: De Rank 8,30 uur ds. W. Vans. Geref. Kerk: Oosterkerk 10 uur ds. Th. Swen, Vlaardingen, 5 uur ds. J. D. Koers te Der. Haag; Kothei „De Ark" 9.30 uur ds. J. D. Koers, 5 uur ds. G. W. Rijksen te Hillegersberg; Magnalla Dei Kerk 10 uur ds. J. Nammetïsma, 5 uur ds. Th. Swen: ,,De Goede Haven" 10 uur ds. Joh. Lever te Vlaardingen, 5 uur ds. J. Nat»- mensma; 'Julianakerk 10 uur ds. G. W. Rijksen, 5 uur ds, Joh. Lever. Geref, Kerk Vrijgemaakt9.30 en 450 ds. C. Vonk. Leger des Heils. Lange Haven 71. 10 uur heilig*n* ssamenkomst. 6.30 uur open bare sanrmekomst Koemarkt, 7.3Ó uur ver lossingssamenkomst. Leiding majoor en mevrouw Van Gestel-Verrijk Oud-Kath, Kerk, Dam 28, 10 uur Hoog mis. Oud-Geref Gemeente Geref. Jeugdhuis. Lange Haven 97, 9 «n 3-40 ds- J- H' Grisnigt, Gouda. Hersteld Apost. Genootschap Stadhou derslaan 9,30 en 4 uur dienst, Ned. Herv. (Geref.) Evangelisatie, ge bouw Irene, 10 uur ds. G. C. Post, Gies- sendam -Hardlwveld, Grote Kerk 5 uur ds. G. C. Post. Evangelisch Lu tb Gemeente, 10 ow dc. A. Sleinhart. Jebovah's Getuigen, Volksgebouw tzaal 8> Tuin laan 50, 6 uur, openbare toespraak, 7 30 uur Wachttorenstudie. Vrye Chr. Geref. Gemeente, Tuinlaan 50. 10 en 4 uur dienst. Baptisten Gemeente, gebouw Irene, 7 uur Evange!*satie-avond, ds, G. Vegter Chr. Geref. Kerk, Waranda hoek B.K. laan, 10 uur leesdienst, 5 uur ds. H. van Leeuwen. Missions to Seamen, Anglicaanse dieast kantine Wilton-Ftlenoard. iedere Ie. 3e en 5e rondag der maand v.m. 9 uur Rev. Chr. Reeves B.A. Kerkgemeenschap tot verbreiding- der Geref. Leer, Lange NleuwsÈraat 67. M en 5 uur ds. H. H.ofman. SCHIEDAM- Vannacht is in het ge meenteziekenhuis overleden de 82-jarige si eer J. Zeevaart, wonende in de Blok makersstraat 10a te Rotterdam. Toen hij m de namiddag met zijn opge stoken paraplu tussen twee geparkeerd etaande auto's de rijbaan vm de Boehaave- Jaan overstak, werd hij gegrepen door een •ulst passerende personenauto, bestuurd door de 28-jarige elektricien H. F. W., die Slechts met een matige snelheid van onge veer 30 km reed. De voetganger kwam te rallen. Hij werd met een hersenschudding IKtar het ziekenhuis gebracht, waar hij dezelfde nacht Is overleden. afwachten wat betreft de loonontwikkeling. De andere jaren heersende onrust, vooral op de rverven, blijft nu bijna uit. Een metaalbedrijf in het rayon, heeft nogal succes gehad bij het aanwerven van kwekerspersoneel uit de tuinbouwgebieden. Deze mensen, hébben kennelijk ontdekt, dat de lange arbeidsdagen in de zomer niet meer zo erg in deze tijd passen en dat het loon omgerekend in uurloon, nog niet zo geweldig Is. Het bedrijf heeft veel werk voor engeoefenden tot geschoolden. De ex- tuinders paseen wonderwel in dit produk- tieproces. De vraag '"aar textielarbeiders in het district is geheel verdwenen. De werkloos heid in Vlaardingen bedroeg wat de man nen betreft eind december 107 personen tegen 432 openstaande aanvragen- Het aan tal werkloze vrouwen bedroeg 12 tegen een vraag van 209, In Schiedam was de vraag naar mannelijke arbeidskrachten 2.017 tegen een aanbod van. 175 man. Het a&ntal werkloze vrouwen in Schiedam bedroeg 12 tegen een vraag van 338. ALLEEN NOG MIST KAN OPENING VAN IJSBANEN VERHINDEREN SCHIEDAM Nauwelijks heeft de vorst zijn intrede gedasin of de exxploï- tanten van de ijsbanen proberen zo spoe dig mogelyk een gladde vloer te maken voor de liefhebbers van de schaatssport. Vrijdagavond was men bij de ijsbaan „Spïeringshoefe" hoopvol gestemd; alleen mist zou het openstellen van de baan nog kunnen belemmeren. Door de sneeuwval en de regen van. de afgelopen dagen is de baan zelfs even on begaanbaar geweest. Gisteren echter is het personeel van. de ijsbaan „Spieriags- hoek" de gehele dag bezig geweest om de baan sneeuwvrij te maken. In de loop van de avond is de oppervlakte bespoten by een temperatuur van vier graden be neden het vriespunt. Deze temperatuur is al voldoende, tenzij de mist een spel breker is, om de baan vandaag open te stellen. De ijsbaan „Spicrmgshoek" zal, indien kwaliteit van het ijs het toelaat, geopend zijn op werkdagen van 10 tot 12 uur 's morgens, 's middags van 2 tot 5 uur en 'e avonds van 7.30 tot 10.30 uur. In het weekend zal de baan van 11 tot 5 geopend zijn en 's avonds van 7.30 tot 10.30 uur. SCHIEDAM. Nu de teach-in, gehouden op donderdagavond in de Korenbeurs, over de restauratie van de oude stadskern achter de rug is, zullen nog meer stappen moeten volgen, wil men de plannen verwezen lijken. In de nacht van donderdag op vrij dag, is in het Zakkendregershuisje overleg gepleegd over hetgeen, nu moet gebeuren. Allereerst zal worden getracht een. comité t aanbeveling te vormen. In de loop van de komende week zullen verschillende personen worden uitgenodigd om in dit comité zitting te nemen. Totaal hebben 113 enthousiasten zich op gegeven om actief deel te nemen aan' de restauratie van de buurt rondom het ZATERDAG 7 JANUARI TivolL 20.30 uur: Sehied. Jazz Sociëteit „GulUaume": bijeenkomst. Iicne, 20 uur: Toneelvereniging „Enlre Nous": bingo-dansavond. Musis Sacrum, 20 uw: EK Toneelvereniging Alberdlnck. Thijm toneeluitvoering met bal na. Sportiondsenbad, 19 uur: Diplomazwemmcn voor diploma 3 en hoger. OpstandingsHerk, 20 uur: Chr. GymnaaUekver. DOK: feestavond. ZONDAG 8 JANUARI HK instuif, 20 UUT: dansavond. maandag s januari Bron, 20 uur: Zakenstudlekring: bijeenkomst Musis Saenun, 20 uur: KVF; vergadering. Arcade, 19.30 uur: Ned. Ver. De Verzamelaar: ruilbeurs. DINSDAG 10 JANUARI Irene, 14 uur: Toneeluitvoering door toneel groep Brederode voor ouden van. dagen. Sporthal, 10 en 14 uur: Ver. Nat. Feest- en Gedenkdagen: Schoolkinderfeest, J Mnsis Sacrum, 20 uur: VNFG en Schied. Jeugdraad: Margriethal. Arcade, 20 uur, Ned. Ver, van Vogelliefheb bers: bijeenkomst. BIOSCOPEN Passage Theater: za en zo 2, 4.15, 7 en 9.15 u.. dagelijks 2 en E.15 u: Hitchcoeks Gescheurd Gordijn t/m woensdagavond. Monopole Theater: „De dood loert tussen Kasbah en Kartoem", za 2—7—9.15. zondag 7—9.15, dinsdag 2—8. woensdag 8 uur; zo 24.15, wo 2 uur; ,r>e wraak met de toma hawk"; za 24 uur: ..De overwinnaars". tbntuon stellingen Stedelijk Museum: „Oranje eö Schiedam", „Kinderfeest" en „De droomwereld der Naleven". Galerie Wiegman r tekeningen van Gavaml- Galerle Punt Vier: werk van Martin Tisstog (Groningen). MEDISCHE DIENST Tijdens het weekend cn des avonds zijn de volgende dokters te raadplegen'. Li. h. Geerdes, Veenlantstraat 2, tel. 268.351 W, H. F. Meyer, Swammerdamaingel 43, tel. 269.696. L, B. F. v. Hoogenhuyxe, Nasgaulaan 59, 'tel. 263,067. W. A. de Ridder, Stadhouderslaan 46, tel. 267.590 Apotheek: Evers, Lange Haven 81, tel. 2S8242; Apotheek Kethel, Schiedamseweg 41f, tel, 289-927. SCHIEDAM De tiende januari a.s. de huwelijksdag van h.k-h. prinses Mar griet en de hr. rat P. v. Vollenhoven, wil de Stichting Viering Nat. Feest en Gedenk dagen op de volgende wijze vieren. Des morgens om 10 uur en '3 maddags om 3 uur worden in de Sporthal vóór de leerlin gen van de 4e, 5e en 6e klas van de lage re scholen in Schiedam variété-voorstel lingen gegeven. Toegangskaarten zijn uit gegeven via de scholen. Des morgens van 10 tot 11 uur zal de stadsbeiaardiér, de heer C. Don, het carillon van de Grote Kerk bespelen. Des middags om hall drie zal het To neelgezelschap „Brederode" In de grote zaal van Irene een opvoering geven van het blijspel „ben Ik nu getrouwd of niet" voor de bejaarden van Schiedam. Toegangs kaarten zijn niet meer voorradig. Des avonds is er in Musis Sacrum groot Oranje-Bal, georganiseerd door de leden van de Schiedamse Jeugdraad. Deze mensen hebben een grote ervaring op dit gebied gekregen en hun organisatie staat borg voor een. uitstekende bal-avond. Zakkendragershuisje. Hoofdzakelijk waren dit mensen uit Schiedam: acht personen uit overige plaatsen hebben bun handtekening gezet, waarmee zjj te kennen gaven het plan te ondersteunen. Behalve deze 113 handtekeningen hebben acht jongelui, leerlingen van het Spierings- hoeklyceum de volgende tekst ondertekend: „Werkgroep Spieringshoeklyceum. zeven-, honderd leerlingen, wenst project om er iets van te maken." Nog een andere reactie: „Een sociëteit wil zich beijveren om een werkgroep te vormen met het doel een van de huisjes op te knappen en dat te gebruiken als sociëteitsruimte." De geldinzameling, die na afloop werd gehouden met de bedoeling de komende kosten voor publiciteit e.d. te bekostigen, heeft een bedrag van ongeveer f140, opgeleverd. „DU is geen vrijwillige beslissing, maar één die ons wordt opgelegd", zei het raads lid B, v. d. Graaf vrijdagavond In jje Rld- derkerkse raad. Hij typeerde daarmee de stemming van de raadsleden die verplicht waren de verhoging van de electrlciteits- t ar ie ven in de gemeente goed te keuren, hoewel men van vele zijden ernstig be zwaar had tegen een dergelijke onnodige tariefwijziging' Ridderkerk is door het contract met de gemeente Dordrecht, die de electric iteit levert, gedwongen de tarieven van deze gemeente te volgen. Het levert Ridderkerk SW te Schiedam krijgt zondag bezoek van Holland Sport, dat boven aan de rang lijst staat en ongetwijfeld zal proberen die mooie positie te behouden- De SW- voorhoede heeft na lange afwezigheid van middenvoor Wout van Meeteren, meer stootkracht gekregen, zodat een spannen de strijd tegemoet kan worden gezien. Het tweede elftal van SW speelt te gen Feijenoord 2 in Rotterdam (aanvang 2.30 uur) en het jeugdelftal ontvangt be zoek van Velax op Har ga (aanvang 2.45 uur). SCHIEDAM Op zaterdag 14 januari de? morgens om elf uur zullen de ge meentelijke en KK openbare bibliotheken in het Wijkcentrum De Rank aan de lepenlaan een bijeenkomst houden ter gelegenheid van de openstelling van het nieuwe gemeenschappelijke filiaal „Ke thel". Na de officiële toespraken is er ge legenheid het gebouwtje in de De Bie- straatte bezichtigen. PREDIKBEURTEN Herv. Kerk, 10.00 uur ds. H. C. van It- terzon; 19.00 uur Jongerendienst in het Herv. Centrum, ds. W. Vons van Kethel. Tijdens de morgendienst oppas in het Her vormd Centrum. Geref- Kerk, zaterdag 11.00 uur Avond maal voor gehandicapten". Ds. A. Grif fioen.; zondag 10.00 uur ds. A. Griffioen Avondmaal; 17.00 uur ds. A, Griffioen, voortzetting Avondmaal en dankzegging. MEDISCHE DIENST Dr. P. Greup, P. v.d, Clementiaan 32 te Poortugaal, tel. 01807-2565. een. meeropbrengst van 168.000 op. Het SGP-raadslid rekende daarbij voor, dat de totale winst van het electricïteitsbedrijf daardoor stijgt tot ƒ311.000,--. De socialist K. J. Kok noemde de ver hoging op zijn 2aehtst gezegd weinig geluk kig. Hij vroeg zich af welk gedeelte van de 168,000.— te danken was aan de ge dwongen tariefverhogingen en welk gedeel te aan de aanpassing die men tevens in de tariefsverordening had opgenomen. Wethouder Boer verzekerde, dat vrijwel het gehele bedrag is toe te schrijven aan de gedwongen verhoging waarvan de prijs van het kilowattuur (die met een cent ver hoogd wordt tot zeven cent) wel de belang rijkste is. Op vragen van de katholiek H v- d. Stoei merkte de wethouder op, dat het batig saldo toch weer ten goede komt aan de burgerij. Hot project van de nieuwe rioolzuivering zal bijvoorbeeld met dit geld kunnen worden gediend. Verschillende raadsleden hoopten, dat de verhoging die Dordrecht had ingevoerd op bezwaren zou stuiten bij de minister van Economische Zaken, zoals dat het geval was geweest met de verhoging van de eigen waterleïdingtarieven. De raad ging voorts akkoord met; 9 Uitvoering tweede fase van 'het aardgas (2.5 miljoen) 9 speelplaats bij noodïokalen Blaakwete- ring; H onbewoonbaar verklaring 14 woningen; O doortrekking Benedenrijweg (0,5 miljoen nodig); verkoop grond Oostend am voor kerk; 9 de doorstromingsregeling; aanleg plantsoen en parkeerterrein in Oostcndam. 9 Bij het kantoor van. het Algemeen Ziekenfonds W.Z.E. te Brielle is gisteren de vlag uitgestoken uit bhjdsehap oyer. het bereiken ran ouereensteTurning in het conflict tussen huisartsen en ziekenfond sen. De directeur, de heer J. W. Don, verklaarde, dat het naar zijn inzicht tot' veel etlende aanleiding zou hebben gege ven als het inderdaad zover zou zijn ge komen, dat de patiënten de huisarts con- t' tant zouden moeten betalen. Hij meende voorts, dat ook. de meeste artsen de dag waarop men contante betaling zou moeten gaan vorderen, met grote zorg zagen na deren. Voor het ziekenfonds zou de re geling ook veel narigheid hebben gegeven en beslist schier onoverkomelijke moei lijkheden hebben veroorzaakt. SCHIEDAM Op het nieuwjaarsfeest van de N.V.V.-bestuurdersboiuI, afdeling Schiedam, in Musis Sacrum, hebben de aanwezigen kunnen genieten van uitste kend cabaret van Fiet en Frans Koster, die een café-chantant hebben In Haarlem. Traditiegetrouw gaf voorzitter S. Salo mons 'n uiteenzetting over de economische situatie. Hij bleef in cabaretteske stijl met opmerkingen, die Wim Kan op oude jaarsavond had gelanceerd. Hij zag in 1967 geen goed jaar» omdat de duidelijk heid in de politieke partijen sterk te wen sen. over laat. Voor de vakbeweging zal 1967 niet gemakkelijk worden, met slui tingen van steeds meer bedrijven in het vooruitzicht, „De regering", aldus de af delingsvoorzitter, „kan met doeltreffende middelen de werkloosheid bestrijden". De NW-lectea kregen daarop een pro gramma te zien onder de titel „Tussen tafel en bed". De strekking was: de aan slag op het individu, de invloed die hij van thuis en van buitenaf voortdurend on dergaat. Fiet Koster is de sterkste in het en semble- Zij komt op het toneel uitstekend tot haar recht. Een liedje als „Puszta- Poes" was een voltreffer. Fiet bleek ook onweerstaanbaar in het lied over het kindvrouwtje. De conférence van Frans Koster over de reis naar de ra^an was origineel en spitsvondig. Dick Eichenberger als dege- frusteerde protestzanger was bijzonder goed. Ook in zijn conference als „ver knipte" jongeman. De overige liedjes bleken sterk wisse lend van. kwaliteit, maar cr waren enke le zeer goede bij» zoals „Pressie" de draak wordt gestoken met de foutieve sexuele voorlichting) en ,/t Gezag betaalt 't Gelach". Het ensemble gsf verder een persiflage weg op de volks dansrage „Les Kibboet2ims compleet met basis- danspasjes^ waarop de Ned. Volksdans vereniging* geen kritiek zou kunnen leve ren. Bet was een avond van wisselend cabaret met veel uitschieters. KAPSALON HELENE de salon voor de betere oerroanent Stroomloof voor leder haar geseh'kt f7,50, Helene tlède perma. nent Is de meest ideale na tuurlijke permanent flO,- fl,- reductie op verto««n ran deze advertentie. Gratia halen en brengen per Juxeauto voor perma nent. KAPSALON HELENE BembrandtJaan 22 Schiedam - Tel. 26 TJ 70 (in gebruik) met lege bovenwoning en erf. Stationsstraat 236, Vlaardingen. Huuropbrengst winkel per jaar f962,—. Prijs f 20.000, Te bevragen ROTTERDAMS ASSURANTIE KANTOOR Mathenesserlaan 394B - Tel- 010-239503 vraagt voor haar moderne kolenwasserij te Vlaardingen-oost voor alle voorkomende werkzaamheden. Reiskosten warden vergoed. Sollicitaties mondeling of schriftelijk te richten aan N.V. Handels- en Transportmaatschappij „VULCAAN", Afdeling Personeelszaken, Coolsmgel 89 te Rotterdam. Telefoon 11 28 00. In zijn nieuwjaarsrede heeft burgemees ter C. J. v. d. Hoeven van Ridderkerk vrij dagavond gezegd, dat wanneer de groei van de gemeente zich in. hetzelfde tempo blijft voortzetten over vier jaar het inwonertal zeker de 40.000 zal zijn gepas seerd. Hij wees er echter op, dat deze enorme toename grote consequenties met zich meebrengt ten aanzien van onder meer onderwijs en recreatie- Daarnaast voncl de heer Van der Hoeven het zorgwekkend, dat de gemeente van rijkswege vele finan ciële beperkingen opgelegd krijgt. Allerlei urgente werken moeten daarom worden uitgesteld. De burgemeester baseerde deze bevol- In Maassluis is een jongerengroep opge richt van de Christelijk Historische Unie. Daartoe is in het Ichthuscentrum een bij eenkomst gehouden, waar o.a. de lande lijke voorzitter van de jongeren in de CHU, de heer J-ac. Huijsen, de diverse activiteiten, en mogelijkheden heeft be sproken. Er is een bestuur gekozen voor de plaatselijke afdeling van de jongeren groep, bestaande uit de heren H. G. van Hoeven, (voorzitter), P- de Pagter (tweede voorzitter), H. Koenen (secreta ris) en mej. v-d. Burg (penningmeesteres- se). Het bestuur zal plannen uitwerken om t.2.t. Ie komen met kandidaten voor de 3 eugd gemeenteraad. PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 en n.m. 7 uur ds. H. J. J. Keijzer. Geref. kerk: vjh. 8.45 uur ds. Fr. de Jongh, v.m. 10-30 uur en n-ffl, 2.30 uur ds. J. Z. Potjer. MEDISCHE DIENSTEN Dr, P- Noordam, arts, Molenweg 1, te lefoon 01899-2035. De veeartsendienst voor Maasland en Vlaardingen: C, v.d. Most, Kethelweg 15a. Vlaardingen. Telefoon 010-343084. Ondertrouwd; T. H. J. L. Blom, 24 jr. en P. C. L. Wijzenbroek, oud 20 jr.; G. Boes, 28 jr. en A. J. Krabbendam, 18 jr.; A. Boot. 20 jr. en B. P. Hartman, 17 jr.; W. M. van Keulen, 24 jr. en J. W. Scho tel., 22 jr.; W. F. van der Laan, 22 jr, en M. Kuijl, 19 jr.; W. van der Linde, en G. M. L. Etman, 19 jr.; C. J. v.d Marel, 23 jr. en N. C. J. v.d. Pluijm, 19 jr.; B. C. Pape, 24 jr. en B. Dl. Gerrit sen, 20 jr.; A. Poortvliet, 30 jr. en C.M D. van Rijswijk, 23 jr.; A. J. Ravensber- gen, 19 jr. en J. A. Ooroen. 19 jr.; B. Ruijs. 20 jr., en A Brandt, 19 jr.; P. C. Schilder Spel, 26 jr., en P. de Zwart, 19 jr.; J. van Straaten, 23 jr. en S. H. Gerb- scheid, 22 jr.; L. A, Strik, 20 jr. en M. C. W. van de Water. 19 jr.; W. Tanis, 23 jr. en E P. van Rijswijk, 22 jr.; B. C. A. Verbrugge, 24 jr. en J. E. T. Knol, )9 jr.; J. hi. \-an Luijn, 27 jr. en M. Y. van der Slot, 17 jr. Gehuwd: V. V. R. MoLitenia, 31 jr. en H. C. L, Geeratz. 24 jr.; J. M. Meu- lendijk, 22 jr. en J. van der Hoeven, 2J jr.: J. M. Baumhoèr, 25 jr. cn M. J. van Nielen. 20 jr.: D. P. Kuijpers, 22 jr. en P. M. P. van de Ven, 19 jr. Geboren: René z. v. L. L, Schepen en M. J. Noordermeer; Markus J z. v. G A. H. M- Poels en T. J. M. Jansen; In- geborg P J d. v. J. S. H. Nijs en A. Bun ders; Walter z. v. P. van Hagen en J. A, M. Kramer. Overleden: II. Liebeek, 68 jr. Geboren: Astrid d.v. H. Bieze en W. M. T. Wamsteker; Freddy z.v. J. Knik- man en C. M. N. Jung; Luduina A. M d.v. D. B Jansen en G, A. Kerkhof Marcel z. v. J. A. Broxks en M. H Vroon: Johanna M. K, d.v. P Albers en J. H. H. Spaan; Felix z.v. A. van der Wissel en J. de Boer. Overleden: C. J. Schouten, 81 jaar^ wed.: van P. Rijke. kingspmgnose op de volgende cijfers. Het aantal inwoners op I januari bedroeg 36.641. Sinds begin '66 zijn. er 2632 inwo- ners bijgekomen, de grootste toename in een jaar tot dusver- Het vestigingsoverschot bedroeg namelijk 1974 inwoners en het geboorteoverschot 658. De burgemeester stipte verder nog aan dat met de voortgaande woningbouw er zich heel wat moeilijkheden zullen aandienen. Door hot recordaantal woningen, dat in het afgelopen jaar gereed is gekomen kwam het einde van. de woningnood iets meer in zicht, Hij besloot zijn rede onder meer met te constateren, dat het nationale belang is gediend met een snelle uitvoering van de diepe geul in de Noordzee voor de Nieuwe Waterweg. De beruchte kruising in Slikkerveer is vrijdag tot voorrangskruispunt verklaard. Een. week nadat inwoners van dat gedeelte van Ridderkerk er een bord met een doods kop er op afgebeeld hadden neergehangen, prijken op de kruising van de Willemstraat —Prinses Margrietstraat de benodigde borden. Ook bevestigde men er de waar schuwing voor overstekende kinderen. Het kruispunt werd in de afgelopen jaren berucht omdat er zich steeds weer ongeval- len voordeden. Tengevolge van een botsing" ter plaatse kwam. in begin november een Ridderkerks echtpaar om. PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Gem, "Grote Kerk, v.m, 16 uur ds. Vogel; n.m. 7 uur ds. Burgy, van Den Haag (jeugddienst). Ichthuscentrum v.m. 10 uur de heer" Ver-1 haere. Jeugd- en Kinderkerk. Sursum Corda, v v.m. 10 uur de heer v.d- Stoep; Kerkvoogd. Kamer Grote Kerk, v.m. 10 uur mevr.-' Meijer. Geref, Kerk. Immanuelkerk.v-m. 9.30 -• uur ds. Bohlmeijer; n.m. 4,30 uur ds, Aaftink. Maranathakerk, vjm. 9.30 uur ds. Aaftink; - n.m. 4.30 uur ds. Bohlmeijer. Andreaskapei (West) n.m. 7 uur ds. Aaf- tink. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), v.m. 8.30. uur ds. Veldman, van Rotterdam; n.m. 6J 5 uur ds. Van Tongeren. C«r. Geref. Kerk. v.m. 9.30 uur en n.m... 4.30 uur ds. De Jong. Ned. Prot. Bond, v.m. 10.15 uur ds. Klaassen. van Schiedam. MEDISCHE DIENSTEN Van zaterdagmiddag 12 uur tot maan- dagmorgen 8u. G.A. A. vd Poel, Alb." u Cuypplein 11, telef. 2900. Verloskundige: mej. v.d. Hoeven, Willem Pijperplein 64, - Maassluis-West, telef. 4380 en mej. v. de Veen, Jac. Catsstraat 24, telef. 2376 Apotheek De Jong, Markt 11. PREDIKBEURTEN Ned. Hervormde Kerk, Dorpskerk, 10 uur ds. G. J. T. van Dajk <h.d.) 7 uur ds. C. den Engelse uit Pernis. Michaèlkerk, 10 uur ds. M. G. L. den Boer (h.d.), 7 uur ds. S. P. de Roos uit Rotterdam. (K.T.). Nood kerkgelegenheid In de Hen drik Vrijmanschool Eikenlaan wijk Bra- band 10 uur heer J, van Lambalgen uit Vlaardingen. Geref. Kerk, 10 uur ds. D. Broer (H.A.) 4.30 uur ds. D. Broer. Geref. Gemeente, in de grote zaal van het verenigingsgebouw 't Contact, Vrede hofstraat 14, 10 uur leesdienst en 4 uur. leesdienst. Chr. Geref. Kerk, in de grote zaal van het buurthuis De Repelaer aan de Jan Campertkade, 15, 10 uur ds. ML Geleijn- se uit Hilversum. 3 uur leesdienst. Leger des Heisl, Molenlaan 2, lt uur en .30 uur bijeenkomst onder leiding van kaplteine J. Hensen, 7 uur n.m. bijeen--'] komst op de Voorstraat nabij het Noord» - j einde onder leiding van majoor F Dijk- stra. Zondagsschool, 10 uur in de ftl u «■- school (wijk Braband), 11.45 uur In d* grote zaal de De Repelaer Jan Cam pert- kade 14, l

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1967 | | pagina 2