Pieters Graafland - nog - niet bij seïectiegroep Ons hockeyteam Meld Pakistan in bedwang Courrèges: niet sensationeel wel mooi en modern Cassias en Josef Schenk in Toensberg uitstekend op dreef Gert Bongers nam Rudi Altig een record af Nieuwe weg zet OverseMe op zijn kop ORANJE GAAT WEER TRAINEN Tony van Leeuiven is er wel bij TITEL IJSDANSEN NAAR ENGELAND Het schaaktoernooi in Zwolle Waller manager bij Kaiserslautern Twente gelijk tegen PSV: 22 Zweerts scoorde gelijkmaker: I—1 Sleepboten houden Jacob Verolme vast Voor bij de radio Trudy en Elly in de finale IN 't ANTWERPSE SPORTPALEIS Brand in lading van Duits srLin (Van onze st >rfredactie) George Kessler heelt Eddy Pie ters Graafland voorlopig laten val len. De doelman van Feijenoord is door de bondscoach niet uitgenodigd voor de centrale training van het Nederlands elftal, die woensdag S februari in Zeist wordt gehouden. Veertien spelers Itregen wél een uit nodiging. Eén keeper is er slechts bij: Tony van Leeuwen van GVAV. Vijf Ajacieden gaan naar Zeist: Suur- bier. Muller, Swart, Nuninga en Keizer. Verder heeft; George Kessler ook weer zijn oog laten vallen op enkele PSV-ers. Want al doet de Eindhovense club het in de eredivisie bepaald niet daverend. Kessler houdt vertrouwen in Schrijvers. Peijs, Kemper en V.d. Kuilen, die zich weer onder de oranjecandidaten mogen rekenen. De seïectiegroep wordt gecom pleteerd door Flinkevleugel (DWS). De Zoete (ADO), en de Feijenoorders Israël en Veldhoen. Waarom is Pieters Graafland er niet bij? De doelman van. Feijenoord. zal het zelf ook wel niet precies begrijpen. En hij zal ongetwijfeld nog verbaasder opkij ken. als hij hoort wat George Kessler over hem zei. „Ik ga naar Feijenoord- ADO. Dan zal ik goed op Pieters Graaf land letten. Wellicht krijgt hij alsnog een uitnodiging", verklaarde de KNVB-coach, Op zijn zachtst uitgedrukt vinden wij dit een tikje merkwaardig. Kessler moet nu toch onderhand precies weten wat hij aan Pieters Graafland heeft. De Feïjenoor- der (33 jaar) heeft niet voor niets veer tig interlands op zijn naam staan. En in het Nederlands elftal stelde hy toch praktisch nooit teleur. Wellicht wil de heer Kessler „verjongen". Maar dan is het toch niet nodig om PG nog eens haarfijn onder de loep te nemen? P) ETERS Graafland KOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD De Engelsen Diana Towler en Bernard Ford zijn in het Zuidslavische Ljubljana Europees kampioen ijsdansen geworden. Towler en Ford, die na de verplichte dan sen reeds een. ruime voorsprong op hun concurrenten hadden, reden voor bijna '000 toeschouwers een uitstekende kiir die door de jury tweemaal met „zes" de hoog ste waardering werd beloond. De eindstand van het ijsdansen: 1, Dia na Towler-Bernard Ford (GB) 9-332,1; 2. Yvonne Suddick-Ma 1 colm Cannon 1GB) 20-319,3; 3. Brigitte Martin-Francis Gami- chon (Fr.) 32-313,5. Tijdens de kampioenschappen heeft de Oostduitse Gabrielle Seyfert na de ver plichte figuren bij de dames de leiding met 1.186 punten. Zij heeft bijna 35 pnt voor sprong op de Tsjechische Hana Mashkova (1153,3 pnt). De Hongaarse Suszy Almassy is derde mot 1.135 punten. De Oostenrijker Emmerich Danzer. die zijn Europese titel voor de tweede maal prolongeerde, heeft verklaard, dat hij na de winterspelen van Grenoble professional zal worden Hij sprak daarmee de geruch ten tegen, 'die wilden, dat hij na de we reldkampioenschappen het amateurisme de rug zou toekeren, „Ik wil eerst olympisch kampioen worden, dan ga ik naar de Ween- se ijsrevue". ZATERDAG 4 FEBRUARI 1967 De uitslagen van de vrijdagavond gespeel de partijen uit de zesde ronde van het internationaal schaaktoernooi in Zwolle luiden. Ghitescu (Roem.)Ciric (Zd. Si.) VzL*; Sandor (Hong.)Andriessen (Ned.) 'A; Van der We (Ned.)—Visser (Ne<L) 10; Kavalek (Tsj. SI.)Nicotic (Zd. SI.) afg.: Afg partij uit de vierde ronde: Ctric Van der Weide 10, De stand: 1. Ciric 47* pnt. 2. Kavalek 4 pnt. en 1 afg. Overigens heeft de heer Kessler ver klaard, dat de seïectiegroep nog- voor uitbreiding vatbaar is. „Zowel wat kee pers als veldspelers betreft. Dat hangt van sommigen af, hoe zij de komende weken spelen", zei de Duitse trainer van Oranje. Met andere woorden, als het Ne derlands elftal op 5 april In Leipzig te gen Oost-Duitsland speelt, hunnen er best spelers taiaeu, die „u no* niet in W JS? 1 Hannover '96, dat In de Bundesllga uitkomt geweest zijn. De Duitse oud-international Fritz Walter zal met ingang van seizoen 1967-1968 ma nager worden van FC Kaizerslautern. Walter speelde in zijn glorietijd zelf in de club uit de Paltz en maakte twee lands kampioenschappen mee. Ook heeft er een trainers wisseling plaats. De Hongaar Gyu- la Lorant wordt opgevolgd door Otto Knef- Icr, momenteel trainer van Saarbrücken. De vrijdagavond in Eindhoven gespeelde ere-divisiewedstrijd tussen FSV en FC Twente eindigde in een 22 gelijkspel. Bij de rust was de stand 0—0. Het scorever loop: 70. Kemper 10: 71, Ten Donkelaar 1—1; 72 Verdonk 2—1; 79 Jeuring 2—2. Sche:dsrechter: Voermans, toeschouwers 10.000. De Europese kampioen zwaar-welterge- wicht de Italiaan Sandro Mazzinghi. heeft vrijdagavond in Milaan door ingrijpen van de scheidsrechter in de tiende ronde ge wonnen van de Franse uitdager Jean Bap- tiste Rolland. De helpers van Rolland wier pen de handdoek in de ring, nadat de Fransman twee maal tegen het canvas was Het Nederland hockeyteam heeft In zijn succesvolle tournee door India er Pakistan opnieuw voor een eervol resul taat gezorgd. In Lahore speelden de Ne derlanders vrijdag met 1—1 gelijk tegen Pakistan. Linksbinnen Khursid gaf de formatie, tijdens de Olymnfcrhe Spelen van Tokio de zilveren medaille won, 18 minuten de leiding. Frank Zweerts scoorde vijf minuten later de gelijkma ker. De ploegen spelen vandaag een twee de officiële interland in Dakka, dinsdag a.s staat een derde ontmoeting Paki stanNederland op het programma, In Ka- ralsji. Het Nederlandse elftal, waarin doelman Joost Boks, alsmede verdedigers Tippy de Lanoy Meijer en Theo Terlingen de grote uitblinkers waren, speelde een voor treffelijke wedstrijd. De verdediging, ver sterkt door de teruggetrokken binnenspe- lers, kreeg bet uitermate moeilijk tegen de snelle Pakistani, maar zag kans het ge lijke spel veilig te stellen. Ook het en thousiaste groepje van dertig vaderland se supporters op de zonovergoten tribu nes had het lang niet gemakkelijk. Het streed met de vlaggen en toeters een on gelijke strijd tegen de 25.000 toeschouwers, die het Pakistaanse team naar de over winning wilden schreeuwen. Ia de aanval was Frank Zweerts de grote man. De Nederlandse driemansvoor hoede kreeg wfinig kans in zijn spel te komen tegen de stug verdedigende gast heren. Daarbij kwam nog dat de Paki staanse scheidsrechter wel erg lankmoe dig optrad te sen rijn landgenoten. Lange tijd stond oranje met de rug tégen de muur. Het was de grote verdienste van Frank Zweerts. dat hij met zijn verras sende soïi de Nederlandse achterhoede tenminste af en toe wat „lucht" gaf. De vrij schaarse uitvallen van Nederland wa ren over het ilgemeen bijzonder gevaar lijk. (Van onze moderedactrice) In een totaal witte omgeving: witte vierkante kussens, witte muren, witte gor dijnen, heeft Courrèges ons gisteren, na twee jaar van geduldig wachten, weer een nieuwe collectie gepresenteerd. Als men had gedacht dat hij evenals toen met een totaal nieuwe en revolutio naire stijl zou komen, komt men bedro gen uit. Wat hij Iaat zien is weer typisch de Courrèges die we kennen met de tra- pezium-achtïge jurken, korte rechte jas jes en de mathematische preciesheid waar mee alles is uitgedacht. Wat niet weg neemt dat het een bijzonder goed geslaag de en een uiterst moderne collectie is die hij hier laat zien. Het is een compliment voor hem, dat hij met zijn stijl die hetzelfde is geble ven toch nog de meeste avant-gardisti- sche couturier van Parijs is. Welk ander modehuis is dat met een stijl van twee jaar geleden. Natuurlijk zijn er wel de nodige veran- derinegn te vinden. Zo zijn bijvoorbeeld de witte laarsjes in deze collectie vervan gen door witte, strak-sluitende kousen, die halverwege het scheenbeen komen. Hier bij dragen de mannequins zonder uitzon dering platte gekleurde schoentjes met een bandje om de wreef. Verder tzien we heel veel kartelrandjes in afstekende kleuren, waarmee zomen en sluiting» zijn afge werkt. Deze randjes worden vooral veel gebruikt op de bermuda-pakken, rechte broekjes met twee vierkante zakken var- op, waarin een hesje met uitgeknopte mouwe: "s vastgemaakt. Er overheen wordt cc. 'echt, tot op de taille vallend jasiv net een dubbele rij knopen gedra gen Som* als het jasje uitgedaan wordt zier we alleen maar een bikini-top met rond" bals die bij deze broeken gedragen word* Ook de rechte pantalon is er weer. van achteren bijna op de grond vallend over de schoenen heen, van voren ietsje knrter Na as: wit worden veel pastelkleuren zo als rose, lichtblauw en geel gebruikt en bovendien veel geruite stoffen, waarin wit de basis-toon is. De jurken onder de korte jasjes zijn kotl. 15 centimeter boven de knie. Zij hebben altijd een uitgeknipte mouw en vaak weer het kartelrandje rond om zoom en. hals. Ondanks de baby schoentjes en witte kousen die gedragen worden, ziet de vrouw er geenszins uit als een klein meisje, veel eerder is zij een ruimte-vrouw die elk ogenblik een raket kan gaan bestijgen om een weekend op de maan door te brengen. Het opmerkelijke Is dat Courèges dit effect weet te verwezenlijken zonder hy permoderne materialen te gebruiken. Een enkele keer komt er een plastic mantel pakje of jurkje voor, maar meestal zijn het wollen en voor de avond nylonstoffen die gebruikt worden. Voor 's avonds hebben de jurkjes weer hetzelfde trapeziummodel met de uitge knipte mouw, welke dit keer evenals de zoom afgezet 2Ïjn met een plastic rand. waarin bloemetjes gedrukt zijn. Het bloemetjes-motief keert bij de cocktail- jurken (als je ze zo wilt noemen) tel kens terug. Heel mooi zijn de doorzich tige jrukjes waarop dezs bloemen al tijd in een effen kleur en meestal in wit gedrukt zijn. Kansen op berging worden besproken ROTTERDAM, 4 februari, De sleep- boten Zwarte Zee en Seefalke hebben or der gekregen voorlopig het wrak van de ertstanker Jacob Verolme op zee gaande te houden tot een nadere beslissing is ge nomen. De sleep blijft bij de zuidpunt van Gran Canaria, waar z« bij eventueel slechter worden van het weer, snel „opper" kan zoeken, Momenteel wordt overwogen welke de kansen op berging zijn naar aanleiding van de bevindingen van hoofduitvoerder Moerkerk die gisteravond in Nederland terugkeerde. Maandag zullen dienaangaan de besprekingen worden gevoerd tussen de bergers en de assuradeuren. Dinsdag kan dan een beslissing worden verwacht. Na 18 minuten moest de verdediging van oranje capituleren Rechtsbinnen Khursid kreeg een vrije kans en schoot van dichtbij raak: 10. Een Nederlandse nederlaag scheen onafwendbaar. De ge lijkmaker waarvoor Zweerts op het lsri- tieke moment zorgde, bracht echter de rust in de Nederlandse formatie terug. Na een vrije slag van linksbuiten Frans Spits kreeg de Nederlandse aanvalsleider de bal in bezit. Hij bedacht zich geen mo ment en met een fraaie push liet hij de Pakistaanse doelman kansloos: 1t Even kreeg de wedstrijd een wat ander aanzien^ Theo van Vroonhoven en Spits kregen goede kansen, maar faalden helaas toen het op afwerken aankwam. Geleidelijk aan hernam Pakistan het ini tiatief. Doelman Broks. gelouterd in 30 interlands, wist echter van geen wijken Na de hervatting kwam de Nederlandse defensie onder zware druk te staan. Voor al in deze periode toonden de verdedigers hun klass. Werkelijk goede kansen kre gen de Pakistani amper. De ontmoeting werd minder aantrekkelijk door de vele overtredingen die begaan werden. Even was er hoop in. de Pakistaanse gelederen. Dat was toen de onvermoeibare Nedelf kort voor het einde een lange corner in schoot. Hij vond echter de juiste richting niet, waardoor de winnaars van het zilver in Tokio met een gelijk spel genoegen moesten nemen. Vol vertrouwen zien de Nederlanders de tweede wedstrijd tegen Pakistan tege moet. Arie de Keyzer zal dan de links buitenplaats weer kannen bezetten, wat ongetwijfeld een versterking voor oranje betekent. 0 Na de eerste speeldag in het internationale bridge-toernool voor paren in Londen stond het Engelse paar Aïbert Rose en Nico Garde ner aan de leiding met 18 winstpunten. Hel Nederlandse paar Bob Slavenburg en Hans Krcyns stond met 12 punten op de achtst# plaats EREDIVISIE; PSV—Twente AjaxForiuna '54 ElinkwijkGo Ahead Willem II—NAC Xerxes—-Telstar WW-DOS FeUenoordADO EERSTE DIVISIE: ZaanstreekEindhoven DrenteNEC Blauw WitVciox TWEEDE DIVISIE: V een dam—Wi Ih elm ina TortunaVIHaarlem RodaJC—EDO ZFC-WV VOOR DE POOL: fVrsenaiChelsea Aston VillaLeicester BurnleyManchester II. vertonLeeds Fulham—Newcastle Manchester CBlackpool Notts ForestTottenham stoke W— Bromwleh A SunderlandLiverpool Sheffield U~SheffIeia W Southamphnn-West Ilam U IpswichBlackburn Rovers Mill wallPortsmouth Reserve: Wolverhampton-Bolton W EIndderstteld—Derby C OOGCETUIGEVEKSLAGEN Hllv. I, 14.30 uur: Willem n—VAC Ellnkwfy'kGo Ahead Fortuna VI.—Haarlem ZFC—VVV Veendam—Wllhelmina ...EN VOOR DE TV Ned. I, 19.30 uur: AjaxFortuna '54 EUnkwijkGo Ahead Willem IT—NAC Cassias Clay heeft weer een. ge dicht gemaakt. A LI comes out to meet Ten-ell but «ra. Terrell is backed against the ropes and the crovid comes io its jeet... Het is een beetje een herhaling van *'n ode op Mitdenberger, Hij Iaat Ter rell ook de ring uitvliegen uit het gezicht verdwijnen en ergens boven de Atlantische oceaan op het radarscherm verschijnen, aLs een gekleurde satelliet. Het Is ook inoeïlijk om voor elke tegen stander wat nieuws te bedenken. Moei lijker dan hem te verslaan en ook min der profetelijk. De dichter, die een miljoen krijgt voor een gedicht, is nog niet geboren. FAVORIET Maandagavond (b3j ons maan dagnacht) is het weer zover. Dan gaat in het Astrodomestadlon in Hous ton de feestverlichting weer aan voor Cassius Clay tegen Ernie Terrell. De laatste keer dat Cassias hier bokste was tegen Big Cat Williams, dlc bU nader inzien zo „big" niet meer was. Hetzelf de geldt voor Emie Terrell, Hl.1 word? door de WBA wel erkend als de we reldkampioen, maar dat is een scherts- irtikel. Geen scherts is zijn leeftijd: 27 iaar en die wordt door de kenners reeds lis te hoog beschouwd tegen de licht voetige Cassias. „Na de klank van de hel komt Ter rell in de hel" dicht Cassius CCIay. Vijftigduizend mensen moeten er getui ge van zyn. Zij betalen 5 tot 100 dol lar en met de TV~recbten mee wordt een recordrecette verwacht van 3 mil joen dollar. JOSEF I7V LUIK T^ERWUL Ajax in een heroïsch ge- vecht gewikkeld was met Ander- lecht maakte Dnkla zich niet heet of koud in Luik. De Tsjechen verloren met a JOSEF MASOPUST CASSIUS CLAY I—0 van Standaard en lieten er geen traan om. Op een zwaar, modderig ter rein probeerden zij nog eens de verde diging uit en zij deden dat ais soldaten, die exerceren. Dnkla Is ook een militair elftal, met aan het hoofd majoor Josef Masopust, Voetbal vertelt Josef is voor de spelers gewoon dienst, waar geen uni form, geen machinegeweer aan te pas komt. Dukla reist de wereld rond. Ver enigde Staten, Zuid-Amerika heel EEuropa hebben ze afgereisd. Op 1 de cember vorig jaar heeft Dukla voor het laatst in Praag gespeeld. Op 12 maart spelen ze pas weer hun eerste corupetl- Uewedstrijd. MET POPULAIR \/rASOPUST komt er eerlijk voor uit: Dukla is in Praag niet de populaire club. Dat Is Sparta de echte volks club en zelfs Sla via, de club van de betere stand al klinkt dat gek In een communistisch land heeft meer aanhangers. Er komen bij Dukla nooit meer dan drie a vierduizend toeschou wers. Tegen Anderlecht voor de Europa Cup waren er 7,000. Daarom piekert Dukla er niet over om in het stadion van Slavia ie spelen, dat 40.000 man publiek kan hebhen. „We zouden alleen maar meer tegenstanders krij gen. Nederlanders TYUK.LA was zevenmaal kampioen en kwam drie keer in de kwart finale. De Tsjechen willen nu wel eens ver der komen. Ajax ook. BART IN T HOUT. EUy Krocké en Trudy Groenman zorg den voor een grote verrassing door tijdens de tenniskampioenschappen van de provin cie Natal tot de finale van het dames dubbel door te dringen. De Nederlandse tennlsters schakelden in de -halve finales de Zuidafrikaanse Glenda Swan en de Kho- desische Pat Walkden in twee sets uit, In de eerste set wonnen zij met grote moeite met 108. maar in de tweede set bleek de weerstand van hun tegenstandsters gebro ken te zijn. De Nederlandse meisjes be hoefden geen enkele game af te staan: 6—0. Trudy Groenman werd overigens samen met haar partner Ronald Barnes wel uit geschakeld in de kwartfinales gemengd dubbelspel De Nederlands - Braziliaanse combinatie vrloor met 36, 25 van het Canadees-Britse duo Mike Belkin-Christi- ne Truman, In het Noorse Toensberg zijn vrij dag avond Internationale schaatswedstrijden begonnen. De Rus Valeri Kaplan won de 500 meter. Ard Schenk werd tweede in 41.8 sec., ter wijl Frits Bartling de derde plaats met de Rus Matusevitsj deelde. De uitslag van de 500 meter: 1. Valeri Kaplan (Rusl) 41.1 sec.; 2. Ard Schenk (Ned) 41.8; 3./4. Eduard Matusevitsj (Rusl.) en Frits Bartling (Ned) 41.9; 5, Ants Antson (Rusl,) 42.-; 6. Willy Haugen (Noorw.) 42.2; 7. Joh an Lindh «Noorw) 42.4; 8./30. Svein Erik Stiansen (Noorw), Roar Groen void (Noonv.) en Ole ïversen (Noorw.) 42.a; 11.'13. Kees Verkerk (Ned), Age Dahlby (Noorw) en Gerhard Zlmmermann (W-Dld) 42.6; 16. Jorrit Jorritsma (Ned.) 43.-; 21. Peter Nottet (Ned) 43.4; 26. Rudi Liebrechts (Ned> 44.-. (Door onze wielrenmedewerker) In het voorprogramma van de 28e Ant werpse Zesdaagse heeft Gert Bongers voor een spectaculair hoogtepunt gezorgd. Sedert i3 januari 1959 was Rudi Altig houder van het wereldrecord tijdrijden over vijf kilometer, dat hij als amateur in Keulen vestigde. Onze 18-jarige land genoot, afkomstig uit het Overijsselse Voorst, maakte dit jaar vooral op de Duitse wielerbanen furore, maar ondanks zijn erelijst viel aan 'n succesvolle aanval op dit scherpe record te twijfelen. Groot was de vreugde onder de vele duizenden landgenoten, die 't totaal aantal bezoekers gisteravond in Antwerpen op ruim vijf tienduizend brachten, toen Bongers in zijn opzet slaagde. Met zijn tijd van 6.08 2/5 min. bleef hij 1 4/5 sec. beneden Altig's prestatie. Zijn tussentijden o.a. 4,56 min. over de 4 km. stellen hem tevens kandidaat als opvolger van de naar de rijen der profs overgestapte Tiemen Groen. Ook de Belgen hadden overigens reden tot juichen^ Want hun vedette Patrick Sercu slaagde in zijn opzet het sinds 16 dec. 1956 op naam van de Zwitser Armin von Buren staande wereldrecord op de één kun. tijdrijden met vliegende start (1 min. 13/5 sec.) te verbeterenreed zich spoedig op gelijke hoogte. met.37/l00e sec. De Brabander Mart van Groezen won de finale seizoen 1968/ 67 over twintig ronden met vier klasse menten. Theo Meiekx bleef drager van de „armband". Hij liep uitdager Hugo Sc ray en vijftig meter voor de streep in. Voor de eerste keer in de zesdaagse geschiedenis werd ook een plaats voor de amateurs ingeruimd. Ook in de Zes da gen der Toekomst, welke de eerste avond werd verreden over veertig kilometer met vier klassementen bleken de Nederlandse amateurs op dreef. Gert Bongers en Re- né Pijnen gingen voorop. Na een spec taculair v/ielergevecht bleken zij een ron de voorsprong te hebben genomen op al hun tegenstanders, onder wie de sterke Fransen Van Lancker en Mourioux (win naars te Berlijn). De Belgen Verstrepen- Serruys werden tweede; als derde plaats, te zich het koppel Harry Michiels-WiUy Jacobs. Na de „voorstelling" van de dertien koppels deponeerde de Brit Tommy Simp son, goed. gesteund door de Belgen Emile Severeyns en Leo Proost, meteen zijn vi sitekaartje door een jacht op een vette premie voor het eerste koppel, dat een ronde zou uitlopen. De Brit slaagde, niet voor lang echter, want Peter Post, die ervan overtuigd is, dat Simpson achter de derny wel tot een verrassing in staat is. De 3000 meter, het tweede onderdeel van vrijdagavond, werd gewonnen door Ard Schenk, in de goede tijd van 4 min. 28,7 sec. Kees Verkerk werd met 4.30,3 tweede. De uitslag van de 3000 meter: 1. Ard Schenk 4.28,7; 2. Kees Verkerk 430.3; 3. Fred Anton Mai er (Noorw) 4.34,6; 4 Peter Nottet 4.35,4; 5. Svein Erik Stiansen 4.35,5; 6, Stanlslav Seljanin (Rusl) 4.38,2; 7 Rudi Liebrechts 4.38,5; 8. Jorrit Jorritsma 439,8: 9. Bjoem Tveter (Noorw) 4.40,-; 10. Ingar Bollerud (Noorw) 4.40,3: li. Eduard Matu sevitsj 4.40,9; 14. Frits Bartling 4 41,9. Na de eerste dag heeft Ard Schenk de leiding In het algemeen klassement, ge volgd door Kees Verkerk. Het klassement na de 500 en 3000 meter luidt: 1. Ard Schenk 86 583: 2. Kees Ver kerk 87.667: 3. Svein Erik Stiansen 88 417; 4 Eduard Matusevitsj 88.717; 5- Frits Bartling 88,880; 6. Fred Anton Maier 89 067 7 Peter Nottet 89.300: 8. Age Dahlby 89.450; 9. Jorrit Jorritsma 89 633; 10. Roar Groenvold 90.333; II. Rudi Liebrechts 90.417. Kees Verkerk en Ard Schenk behoren op 28 februari in Inzeil tot de schaatsen rijders, die aanvallen zullen doen op de wereldrecords over 1000 m en 10.000 m. De Russen Valeri Kaplan. Eduard Matusevitsj en Evgcni Gnsjin, alsmede de Noren Fred Anton Maier en Svein Erik Stiansen er de Fin Jouko Launonen zullen eveneens een kans wagen. Het wereldrecord op de 1000 m staat smds 1955 op naam van Grisjm met 1.22.3. De Duitser Erhard Keiler kwam vorig seizoen weliswaar tot een snellere tijd. 1 22,4, maar deze tijd werd niet erkend. Maier is houder van het wereldrecord op de tien kilometer met 13 32.2. Op 25 en 26 februari zullen over de 500, 1500, 3000 en 5000 meter tevens internationale wedstrij den worden gehouden. Op hei Du.'.se stoomschip Uruncli. lig- g«nd aan <Ie kade van Quick Dispatch aan de Prinses Beatrix haven. i> vanmorgen brand uitgebroken in de lading. Al op 27 januari was op zee broei in ruim vier ontdekt, waarin zich cellulose en vismeel bevinden. Gedurende de reis van Hamburg naar Rotterdam heeft men de broei nog onder controle kunnen hou den, maar bij het lossen ontstemd brand toen het ruim aan da buitenlucht werd blootgesteld. Onder leiding van brandmeester Ir. L. van der Tas werd het vuur van de wal af met zes stralen bestreden, met assistentie van de Havendienst, die twee stralen in bracht. Het liet zich vanmorgen aanzien, ca: de blussing nog enkele uren zou voort duren. Gisteravond hebben de directeuren van de Dienst van Stadsontwikkeling en We deropbouw, ir. Th. Brouwer en ir B. Fok- kinga in samenwerking met architect P. Gorter in het wijkgebouw aan de Rotter damse Rijweg Overschie getracht ant woord te geven op vele vragen die gerezen zijp rond de voorgenomen aard eg van een weg uit de Oost Abtspolder in de richting Hillegersberg, De vergadering, belegd door de wijkraad, was zeer druk bezocht. Wel iswaar zal het bouwrijp maken van het industriegebied in de polder zes jaar in beslag nemen, maar de aanleg van de nieuwe verbinding noopt nu reeds ie den ken aan andere mogelijkheden voor de ge dupeerden, inzonderheid de winkelstand. Immers op de nominatie staan het ver dwijnen van 17 winkelbedrijven, 1 zaaltje drieennegentig woningen en 9 bedrijfs ruimten; alle aan de noordelijke punt van de Dorpsstraat en omgeving. Voor hen is een ovaalvormig blok van 14 winkelpanden met woonhuizen ont worpen. aansluitend aan de bebouwing van de Lugt. Dit noordelijk deel van do Dorpsstraat wordt daardoor afgesneden van het doorgaande verkeer. Het zni na melijk in de toekomst niet meer mogelijk zijn zich rechtstreeks van Dorpsstraat naar Delft weg te begeven, omdat de ge plande verbinding met de Oost-Abtspolder daar op een verhoogd niveau komt te lig gen. Wel blijft een voetpad gehandhaafd langs de noordzijde van het winkelcen trum. Het doorgaande verkeer richting Delft zat zijn weg moeten zoeken door de verlengde Burgemeester Baumannlaan via een plein en een kruising van de verkeers weg niveau, om dan langs het RK Kerk hof op cle Delft weg uit te komen. Het oor spronkelijk plan tot stichting van enige blokken verrorgingsbedrijven met wonin gen aan De Lugt NZ blijft gehandhaafd. Ir Brouwer verzekerde dat zijn dienst steeds bereid is tot een bespreking met iedere gedupeerde middenstander Dit voor zover het de woongelegenheid aangaat. Een geheel ander aspect zal de overzij de van de Delftsc Schie vertonen, zodra de Delfshavcnse Schie is verlengd en de voor de scheepvaart zo moeilijke bocht vervallen- In de toekomst zal zich onge veer van de R.K. Kerk tot aan de N.H. Kerk een dam in de Delftse Schie bevin den. Aan do Westzijde van deze dam is 'n jachthaven geprojecteerd en accommo datie voor roeiverenigingen. De geplande ligplaatsen voor enige honderden woon schepen in het afgesplitste en uil gegraven eiland zal het aanzicht er. de toestand daar eveneens geheel en al wijzigen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1967 | | pagina 1