Oud-Schiedammer nu propagandist voor toerisme in Groningen Wilton-personeel gaat ondernemingsraad ?8 febr. vernieuwen Organisator van vijf campingbedrijven De gedaanteverwisseling van Westnieuwland Theo Korteweg Vlaardings winnaar opstelwedstrijd Vele uitvoeringen voor houders jeugdpaspoort Lamp ionoptochl naar nieuwe school VDV stelde bitter teleur in Gouda Hollandiaan wacht de titel Bijeenkomsten op Wereldgebedsdag De Mounties op de liberale toer Gecompliceerd onderiverp Maassluis verwerpt nota van raadschap Belangstelling niet groottoch zijn er Schiedams allerlei Wat, waar, wanneer? VSBLAD - WOENSDAG 8 FEBRUARI 1SS7 pagina Sch. SCHIEDAM Bij de werf Wilton- Fijenoord zal eind dezer maand een nieuwe ondernemingsraad worden gekozen. Deze raad bestaat nu ruim tien jaar en het is voor de vijfde maal dat verkiezingen worden ge houden. Behalve de kwesties, waar* lover de organisaties \an werkge- vers en werknemers afspraken ma ken, zijn. er in de bedrijven vele in terne kwesties, die in de bijeenkom sten van de onderneming iraad wor den besproken. Zo kwam in de ver gadering van december 1966 de ilaatste van het lopende seizoen 1 o.a. het gebruik van regenpakken i ter sprake, die het bedrijf san het personeel ter beschikking stelt, imaar die na gebruik weer moeten worden ingeleverd. Een ander punt was de toegang tot de werf en de ruimte, die tiaar is vu or de naast elkaar rijdende auto's Het gevaar dat voetgangers daar lopen om door bromfietsen van het voetpad te worden gedrukt, kwam eveneens ter sprake. Belangrijker punten van meer alge meen belang zijn de regeling van moeten vinnen om nog promotie kansen te maken. vakantie-en snipperdagen deloon- tarieven, de werk-classificatie fwaarover in het verleden herhaal delijk veel interne strijd is geweest), en het nieuwe beoordelingssysteem, waarbij de bazen een cijferwaarde- ring geven voor de prestaties van het personeel op basis van details als omgangsvormen, correct optre den tegen superieuren, het rekken van de kantinepauze e.d. Verwacht wordt dat dit laatste punt nog vaak ter sprake zal komen. De verkiezingen op 28 februari zullen worden gehouden volgens een nieuw systeem, dat in liet bijzander t.a.v, de uur- en weekloners en de beamb ten consequenties heeft. Vroeger wa ren er 21 kiesgrocpen, die elk één lid, soms 2 of 3 leden, in de raad afvaardigden. In de praktijk lever de dit bezwaren op, o.a. dat de ver houdingen niet in overeenstemming waren met de krachtverhnuding tus sen de drie vakorganisaties, geme ten naar hun ledental onder het per soneel. In overleg met de Baad is besloten het gevolgde verkiezings systeem te wijzigen, in die zin, dat de uur- en weekloners voortaan een grote kiesgroep gaan. vormen, en samen veertien leden kiezen. Alle beambten te Schiedam en Rotter dam vormen eveneens een kies groep en deze kiest vier leden. De kiesgroep uur- en weekloners van de werf te Rotterdam kiest twee leden, de kiesgroep uur- en weekloners Gieterij Fijennord kiest één lid en de kiesgroep hoger perso neel ook één. In totaal bestaat de ondernemingsraad dan uit 22 leden, hetgeen in overeenstemming is met de wettelijke voorschriften. SCHIEDAM Het permanente ge bouw van de Openbare Lagere School aan de Peter van Anrooy- laaa in de wijk Greenoord zal op 13 februari in gebruik worden ge nomen. Het bestuur van de afde ling Kethel van de Vereniging Volksonderwijs wit aan dit heuglijk feit enig reliëf geven door het orga niseren van een lampionoptocht- De optocht zal op vrijdagavond om zeven uur beginnen op het school plein van de houten noodschool aan de Eduard van. Beinumlaan. De tocht zal naar het nieuwe permanente schoolgebouw voeren. Plannen van Clubhuis St- Joris Doelen SCHIEDAM. Het Clubhuls St. Joris Doelen houdt dit jaar een ge zinskamp van 1—8 juli. Het be stuur van het clubhuis zou graag een klaverjasclub oprichten Be langstellenden hiervoor kunnen zich bij de leiding van het club huis opgeven. Binnenkort wordt weer gestart met kookcursussen. Men is bezig aan het oprichten van een muziekgroepje. Zaterdagavond zal de band „The Five's Group" medewerking aan een dansfestijn verlenen. Zaterdagmorgen van 10 tot 12,30 uur is er voetbal-training. Puzzelrit op 4 maart SCHIEDAM, Hans "e Ruiter heeft op 4 maart de organisatie in handen van een puzzelrit, waaraan de leden van Asvion en TSF deel nemen. De rit kan worden afge legd per a,uto of scooter met equi pes van beid© verenigingen- Er zal bij Sporthal Margriet worden ge start. De finish is nabij de Asvion- kantine. Na afloop wordt eer feest je gehouden in deze kantine. Deel nemers kunnen zich opgeven bij H. de Ruiter, Vlaardmgerdijk 124, tel. 265400. VLAARDINGEN In de derde ronde van de halve proraotie- competilie voor twee plaatsen in de Zuidhollandse hoofdklasse van de Nederlandse Dam bond, kwa men gisteravond in Gouda twee koplopers Damlust en VDV uit Viaardingen tegen elkaar uit. Op wel bijzonder onfortuinlijke wijze ging deze zeer belangrijke strijd voor VDV met 11—9 verloren. Aan bord 1 deed de hoofdklasse- kampioen van de Rotterdamse Dambond J. v.d. Kerkhoff in een glad gewonnen eindspel een mis greep en verloor. Hetzelfde over kwam M. Splunter aan bord 6. maar hij sleepte er nog een re mise uit. Aan bord 7 stond J. Ver meulen eveneens uitstekend, maar hij kwam in tijdnood, raakte de kluts kwijt en moest capituleren. In tijdnood kwam eveneens H. A. Lansbergen aan bord 9, maar hij kan in de remisehaven belanden. Remise werd het eveneens aan de borden 2, 3, 4, en 5 met resp. C. Biel. \V. H. Niestadt, C. v. Vee- len on J. J. van Leeuwen. Biel liet zich door een damzetje ver rassen. doch kon remise afdwingen. De enige VDV-er, die won, was de nestor van het tiental, de 73- jarïge W. F. Verburg aan bord 10. Damlust heeft nu 5 uit 3 met de bordscore 3228 en VDV 3 uit 3 eveneens een bordscore van 32—28. VDV wacht nu nog de thuiswed strijd tegen KDC uit Katwijk op 14 februari en. de uitwedstrijd in Delft tegen DOS op 27 februari. VDV zal nu deze beide wedstrijden VLAARDINGEN. In het toekom stige Vlaardingse stadscentrum valt het Westnieuwland in het gebied tussen de Waalstraat en Maasslui- sedijk, bestemd voor openbare en bijzondere gebouwen. Met uitzonde ring van het gedeelte rechts op dc foto, dat westelijk aansluit op de Erasmus- en Prins Bernhardschool en aan het parkeer plein komt te staan, waar de torenflat zal verrij zen, die het Veerplein zuidelijk zal markeren. Hier zal een nieuwe wmkelbebouwing worden opgetrok ken. nieuwland aan deze zijde staan reeds de Van Kampen school en het kerkgebouw van de Chr. Gerefor meerde Gemeente. De ruimte tegenover het stadhuis, tussen Maassluisedijk, Schoolstraat en de genoemde scholen aan het Westnieuwland, zal als parkeerge legenheid voor het „stadhuis" war den bestemd. Zaalhandbal VLAARDINGEN In de zaalhand- balcompetitic heeft het eerste da mesteam van Hollandiaan tegen Mi nerva een 5—1 nederlaag opgelo pen. In acht wedstrijden kwam dit team slechts tot 20 treffers. Dank zij de voortreffelijke doel- vrouwc Carina Volkers blijven de nederlagen beneden de dubbele cijfers. Met een puntenbezit van. 2 deelt het team de laatste plaats met het Reeuwijkse RHC. Ook het damesjeugdteam trok weer aan. het kortste eind. Met 5—3 tegen UVG 2. Maar dit team had wel met grote pech te kampen. Zondag kan het eerste heren team van Hollandiaan In de Rotterdamse Energiehal kampioen worden, als het de wedstrijd tegen AAC 2, die des avonds 9.45 uur begint, wint en. concurrent Roda 2 dat tevoren om 7.75 uur tegen Hoogvliet uit komt, een misstap begaat: VLAARDINGEN Als onderdeel van de Vrouwen-wereldgebedsdag worden vrijdag inViaardingen om acht uur bijeenkomsten gehouden. In de Remonstrantse kerk spreekt de heer T. G. Prins, hoofd van de Mytylschool in Rotterdam, een kort woord over actuele zaken; mej. J. Jacobs zingt enkele liederen. In de zaal van de Ichthuskerk zingt het koor van de H.V.G. Alpha en in Vaartland een soliste van het Leger des Heils. De twee pandjes links op de foto, waartussen de toegang naar het hofje van Sonneveld, gaan, even als de verdere bebouwing tussen Westnieuwland, Nieuwlandstraat. Veerplein en Nieuwelaan, tegen de grond om voor parkeerruimte plaats te maken en de ruimte te scheppen voor de verbreding van het Westnieuwland, dat, met de Nieuwelaan. een nieuwe verkeers verbinding wordt tussen het stad huis (op de achtergrond) en de Markgraafla&n. In de nieuwe rooilijn van het West- Om. damkampioenschap van Schiedam SCHIEDAM Ook dit jaar organi seert de Damclub Schiedam weer wedstrijden om het persoonlijk dam kampioenschap van Schiedam. Vol gende week vrfjdag wil men hierme de in de leerkamer van de Her vormde Bethelkerk beginnen en wet om 19.30 uur 's avonds. Tot en met donderdag 16 februari kan men zich bij secretaris A. van. Otterloo opge ven- Adres; Poortugaalsestraat 3a, tel. nr. 268137 Wedstrijdleider is de heer A. Rïsseeuw. Kampioen J. C. Onink ©a de heren J. de Wilde en H. Mirck zijn vrij gesteld van de voorronden, die zul len worden verspeeld in groepen van 6 of 7 personen. Men speelt vol gens de regels van de KNDB. Bij gelijk eindigen zal het Sonneborn- Berger-systeem worden, toegepast. Da Schiedamse Gemeenschap heeft dit keer een fraaie beker beschik baar gesteld, waarnaast nog twee prijzen zijn voor de tweede en derde prijswinnaars, Zo reist de heer Henrion Verpoorten thans namens deze vijf campings Jn ons land rond om propaganda te maken en dat doet hij, hier en elders, door inschakeling van de WV-kantoren. De heer Ttnwolde van de Schiedamse VW heeft er een hele etalage aan gewijd. MAASSLUIS. De gemeenteraad van Maassluis heeft gisteravond unaniem de nota verworpen, die het hoogheemraadschap Delfland had ingediend. Het plan bestond hieruit om een waterkering aan te brengen halverwege de haven van Maassluis. Dit plan werd. unaniem doae. fracties als onaanvaard baar betiteld. Behalve verkleining van liet toch al krappe havengebied zou uitvoering van dit plan de af braak noodzakelijk maken van 100 woonhuizen, terwij L dan. toch nog ongeveer 1000 inwoners en bedrij ven onbeschermd zouden blijven le gen de wateroverlast. Bovendien, meende de raad dat de bouw van een keersluis grote schade aan de binnenvaart (4000 schepen per jaar) zou toebrengen met als ge volg het indienen van schadeclaims door de betrokken bedrijven. Ook meenden vele raadsleden dat door die nieuwe sluis de plannen voor de nieuwe haven van Maassluis wederom getorpedeerd zouden worden. Vele sprekers noemden het uitblijven van daadwerkelijke verbeteringen van de gehele water kering van Maassluis, als zwakste schakel tussen Rotterdam en Hoek van Holland, een gevaar voor heel Zuid-Holland. BELASTING Vrijdag 24 februa ri belegt de NW-Bestuurdersbond om achtuur 's avonds een bijeen komst. waar de heer J. J. Kazen- broot zal komen spreken over „be lastingen". IN DE SLOOT Op de Harreweg is maandag de 27-jarige vertegen woordiger J.W.R. met zijn auto in een sloot gereden, waar zijn wa gen geheel kantelde. Het ongeluk v>-3*ra veroorzaakt doordat de auto mobilist plotseling moest uitwijken voor een onbekend gebleven brom fietser, die van de Woudweg kwam. Een takelwagen heeft de wagen uit de sloot gehaald. De bestuurder had geen letsel opgelopen. Vroeg paasconcours VLAARDINGEN De Vlaardingse Hengelaarsvereaiging Het Westen heeft haar derde paasconcours ge houden in de Lierse Leede en de Westgaag. Er werd weinig maat vis gevangen. De meeste ondermaatse vis kwam op naam van D. Bcrve- ling die er 75 ving. De acht hengelaars, met een vangst van meer dan 50 gram waren: 1. P. Visser, 600 gr.; 2. M. de Goede, 480 gr.; 3. D. Berveling 375 gr.; 4. W. Tempelaar, 315 gr.; 5. Jaap Verheij 218 gr.; 6. F. Tempelaar, 105 gr. 7. M. Wijnhorst 105 gr.; 8. M. Groen, 55 gram. Schutters schoten MAASLAND De S.V. Maasland heeft onderlinge schietwedstrijden gehouden. De uitslag van de eerste vijf is als volgt: Korps wedstrijd op basis van 50 punten: P. Kalkman 45, G. Dekker 48, J. J, van Buuren 47, M. P. Hanemaaijer 46, A. Kor- pel 46, Fr. van Staalduinen Fzü 45. Collecte voor DEL MAASSLUIS Van 13 tat en met 1 februari wordt in Maassluis d» collecte gehouden voor het fonds Draagt Elkanders Lasten Theo Korteweg neemt zijn prijzen in ontvangst. Links tweede prijswinnaar Peter vd. Schaft e» op de achtergrond enkele van de overige deelnemers. SCHIEDAM. De Commissie voor het Cultureel Jeugdpaspoort heelt in het nieuwe seizoen nog maar weinig jongeren kunnen trekken voor het hernieuwen van het lid maatschap. Ook met opgave van nieuwe leden lukt het niet zo best. Nog steeds zijn er paspoorthouders, die menen dat hun CJP alleen voor verlenging in aanmerking komt in de maanden oktober en novem- jbcr. De commissie deelt nu mede, dat CJP-houders hun paspoort nog al tijd kunnen laten verlengen en wel op het bureau Jeugdzaken van de gemeente op het Oude Kerkhof 19a, dagelijks geopend van tot 12.30 en 14 tot 17.30 uur. De CJP-ers kunnen belangrijke cul turele avonden tegen gereduceerde prijzen bijwonen. Zo geeft de Schie damse Filmkring dinsdag 21 febru ari een filmavond in Monopole, waarbij de kostelijke Engelse film ,,The lord, the lady and the Butler" zal worden vertoond. Het is een film over verschuivingen in verhou dingen tussen knecht en meester, I een boeiend onderwerp, dat op ty- j pisch Engelse wijze is uitgewerkt. Het NIVON geeft op donderdag 16 februari een filmprogramma van Niels Halbersma onder de titel '„Piraperama", gefilmd tijdens een expeditie langs de zijrivieren van de Amazone, Ook die dag kunnen de CJP-ers de toneelvoorstelling van de Schie damse Gemeenschap bijwonen. De vereniging „Tot steun in den strijd'' voert op „Misdrijf bij verstek"* Verder kunnen de jongelui een keu ze maken uit concerten en uitvoe ringen in de Rotterdamse Doelen (Lunchconcert. Seth Gaaikema, e.d.) kortom alle activiteiten, die ook de Rotterdamse CJP-houders tegen la gere prijzen kunnen bijwonen. Het programma vermeldt ook het Kom buis Cabaret in de Scheepstimmer man slaan 18, waar op woensdag avonden halve prijzen gelden voor de CJP-ers. Vandaag zingt Peter Blanker daar. Op woensdag 15 fe bruari komt het Leuvens studenten cabaret „Rommelpot" naar het Kombuis. Deelneming van Schiedamse pas poorthouders aan het Jeugdfestival van de gemeentelijke kunstcommis- sie voor de jeugd wordt op prijs gesteld. De jongelui kunnen ook to neelvoorstellingen in de Rotterdam se Schouwburg bijwonen en te vens kunnen zjj exposities bezoeken in De Doelen, Booymans en tai van andere musea Natuurlijk ook die in het Schiedamse Stedelijk Museum. VLAARDINGEN Theo_ Korteweg king in de burgerzaal van het stad- (18) van het Groen v. Prinsterer- huis uitgenodigd en werden met lyceum is in Viaardingen winnaar de prestaties van hun kindoren ge- geworden van do „Internationale complimenteerd. Lions opstelwedstrijd voor de Vre de". Hij mocht hiervoor van de heer Als tweede prijswinnaar kreeg de H. Wodrada, als voorzitter van de 15-jarige Peter v.d. Schaft, even- Lïonselub niet alleen een ju goud eens van hot „Groen" een bedrag gevatte oorkonde en oen prijs van van f 25,- uitgereikt en word de ove- f 100,- in ontvangst nemen, maar r*SG zes een boekenbon verstrekt: hij maakt als plaatselijke eerste Eveline Bakker, Greetje Paalvast, districts- landelijk, Martijn Rom Colthoff. Evert B. d. Eu ropes en wereld winnaar Steen, Erik Vredenburg en Leo te worden, welke laatste een Stam. bedrag van 2000 dollar wacht, be stemd voor studie of loopbaanop- bouw. Deze opstelwedstrijd staat in het kader van het halve eeuwfeest van de Internationale Vereniging van Lionsclubs. Als juryvoorzitter gaf burgemeester mr. J. Heusdens een uiteenzetting over de beoorde ling der opstellen, die aan interna tionale voorschriften is gebonden. Het onderwerp, de vrede, vormt een complex van problemen, dat door de deelnemers vanuit verschi lende gezichtshoeken werd bena derd, wat de beoordeling zowel moeilijk als boeiend maakte. Ook Op het officiële gedeelte volgde de de ouders van acht Vlaardingse deel vertoning van een film over Eras- nemers waren voor de prijsuitrei- mus. WOENSDAG 8 FEBRUARI Sporthal Margriet, 20 uur: Wc en se Dsrevue, Huize Spaland. 20 uur: CEFA-Film vertoning. Passage Theater. 20 uur: Rotterdams Volkstoneel Rooie Sten. BIOSCOPEN Passage Theater: ..Code Nummer L" (14 J-) als weekfilm. Monopole Theater: als weekfihn ^Wonder van het leven" (14 j.): TENTOONSTELLINGEN Galerie Punt 4: kleurenetsen van Jan Verburg. Stedelijk Museum: Werk van David van de Kop Schilderijen en plastieken van Toon Kelder. Proomwereld der Naïeve», t/ni 19 febr Werken van tien Haarlemse kunstenaars. Galerie Wiegman: grafiek van Hans Abelman. APOTHEEK firma Gouka, Groenelasn 1*7, t*l. 288035. I De jury bestond uit mr. J. Heus dens, dr. J v.d. Schaar en drs. P. Vreeken. Zij werden beloond met het boek: Mooie Vrede. Na in zijn inleiding de doelstellin gen van de Lions te hebben belicht, wees de heer Wodrada op de sterke ontwikkeling van de Lions-service clubs in de laatste jaren. Nederland heeft 80 clubs met een gezamenlijk ledental van 1700. Hij openbaarde voorts, dat het initiatief voor de actie Open het Dorp van de Lions clubs in Nederland was uitgegaan. Verkiezingsbijeenkomst van de V.V.D; SCHIEDAM De Schiedamse af- deling van de V.V.D. houdt maan dag in café-restaurant De Amstel- bron aan de Broersvest een ver kiezingsvergadering, die voor ieder toegankelijk is en om acht uur be gint. Als sprekers treden op de heren A. Geurtsen en E. M Ko ning met als onderwerp: „Waar gaan wij in 1967 in de politiek heen?" MAASLAND De toneelgroep van de korfbalvereniging OD Ou viert za terdag om kwart voor acht in het Trefpunt het blijspel op Gasten in eigen hui*.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1967 | | pagina 2