Raam en Zijlstraat waren eens liet domein van lakenwevers en turfschippers Shell-chauffeurs dringen aan op verbetering situatie Van Haarenlaan Muziekleraar Groeneweg gaat in Waalwijk opnieuw beginnen Peperstraat wordt intiein straatje met eethuisjes Spieringshoeklyceum gaf jaarlijkse uitvoering Varkens, boomgaarden en houten huisjes midden in de stad Wat, waar, wanneer? Stankhinder door lekkage in Vlaardingen Kookcursus voor beginners Chr. Mannenkoor gaat over naar Magnolia Deikerk Spelregeltest voor junioren Teleurstelling voor honderden schaatsliefhebbers Twee arrestaties wegens diefstal Gemeente bibliotheek leende in 1966 meer boeken uit Schaapskooi uitgebrand Bouwvergunning verleend HOriEUÜAMSCH NIEUWSb .O - WOENSDAG 15 FEBRUARI 1367 papa» Mk i Co-op Nieuwe Waterweg lioudt haar algemene vergadering SCHIEDAM De Co-op Nieuwe Waterweg houdt op woensdag 22 fe bruari een algemene ledenvergade ring in het Wijkcentrum Nieuwland. aanvang acht uur. Op de agenda staat o.a. de verkiezing van een nieuwe districtscommissie- In de plaats van de aftredende mevr. M. J. Spruit stelt de districtscom missie mevr. M. Barendregt-Bar- tou kandidaat. Verder moet de le denraad worden herkozen; alleen voor mevr. J. Wiliemse-Van Ber- kei en de heer H. M. Lith moeten vervangers worden gekozen. Kandi daat staan mevr. H. van Beek-Van' Melen en de heer C. Batenburg. Verder zal het jaarverslag ter dis cussie komen. Na de pauze worden in overleg met de afdeling Ledenvoordelen, enkele reisfilms in kleuren vertoond. INDERDAAD is de Branders- buurt in Schiedam één van de oudste wijken van onze stad en het stratenplan dateert uit de vijftiende of zestiende eeuw. Vermoedelijk niet de huisjes, die er nog staan, want die worden nu eenmaal met voor de eeuwigheid gebouwd. Ve Raam herinnert aan het Raamveld van 1210, waar Schiedamse lakenwevers hun lakens konden drogen. Het gemeentebestuur had een keur uitgevaardigd, waarbij hei verbo den was op het Raamveld varkens te laten lopen. Wel begrijpelijk, want wat had je aan droge lakens ails er varkensvuil aan zat Het ging tenslotte om de yerkoop. Schiedam moet er m die jaren' nog heel landelijk hebben uitgezien, met houten huisjes en boomgaarden midden in dé stad. Het Groene Weeg- je os lange tijd een soort begrenzing geweest van de stedelijke bebou- |C;\ vermoedelijk ook het spinnen van de wol was slechts toegestaan binnen de muren van de stad. Varkens overal Alleen het hartje van de stad was In de daarop volgende eemv echt ■een middeleeuws stadje. Ook builen de grachten waren, er boomgaarden en landelijke wegen. Do varkens die r.og overal in de stad rondlie pen om lekker te slobberen van het nfval in de straten, moester, een rang door de neus hebben met het oog op de veiligheid der voorbij- gangers en de beren mochten geen i slagtanden hebben. Behalve op het Raamveld wei-den zij ook op het Kerkhof geweerd. Eigenlijk was het verboden 2e op straat te voederen, behalve dan de Sint Anthonis-var- kens met het speciale oormerk, dat hen voor de armen en. de gasthuizen bestemde. WAARUIT BESTOND Schiedam in die dagen? De eerste moderne straat de Hoogstraat, die in 1501 werd opgeknapt. Toen had men dan in onze stad een Goystraat, een Simon SCHIEDAM. De gevaarlijke si tuatie op de Burgemeester van Haa renlaan blijft de gemoederen bezig houden. Niet alleen de ouders van de scholieren.-die dagelijks deze ge vaarlijke verkeersweg moeten over steken, zijn verontrust, maar ook de chauffeurs, die de2e route veelvul dig moeten rijden. Zo is thans bij B. en W. van Schiedam een adres binnengekomen van de chauffeurs wmg: een dijk, die tot de Dato door- Ounenst»M, «te Roosbeek, de Drie liep daarbuiten groentetuintjes en bleekvelden. De lakenweverij dat waren geen witte katoenen lakens, maar wollen lakens. Midden Vijftiende eeuw maakte Schiedam ruim vijfhonderd lakens per jaar, dóe voor het merendeel naar het oosten gingen. De wol werd buiten Schiedam gekocht door drapeniers en deels in Schiedam verhandeld. Er was behalve deze voor de uitvoer werkende draperieën ook nog éen zelfstandige weverij voor hei klei ne spul, -dat ter plaatse werd ge bruikt. Daarvoor mocht men allo soorten wol gebruiken, ook de Spaanse, die voor de grote laken industrie verboden was. Dat kleine goed noemde men in het oud-Ne derlands „sticwerc''. Buiken" moch ten er in Schiedam niet worden gemaakt. Die puiken dat waren luxe stoffen. Schiedam maakte zg. ge rekte lakens. WIE LAKENS voor de drapenlers wüde maken moest zich met een eigen teken laten inschrijven in de stadsboeken. Wie met de produktie ophield, moest zich in de stedelijke registers laten schrappen en mocht dan een. jaar lang niet meedoen. Fr moet een stedelijke hal zijn ge weest, u-aar de gekochte wol werd gekeurd voor zij verder werd ver handeld. Het kammen en. kaarden WOENSDAG 15 FEBRUARI IRENE; 26 uur KNMTP: lezing door J. Oortgljs over bloemsiericunet, ARCADE; 20 uur Spieringshoek lyceum: toneelavond. WIJKCENTRUM: 10 uur. veiling van kleden en meubelen-. DONDERDAG IS FEBRUARI MUSIS SACRUM: 20 uur SG Toneel wedstrijd: Tot steun in den strijd. VOLKSGEBOUW: 20 uur NIVON: Filmprogramma ave? het Amazone gebied. CHR, SOC. BBL. 20 uur Retorica; spreken in het openbaar. SURSUM CORDA: 20 tnir Centrale Kerkenraad: vergadering. MAGN. DEIKERK: 20 uur NCVB: lezing met dia's. DONDERDAG 16 FEBRUARI zakkendragershuieje B uur: Pot. Jong Contact Schiedam, discussie Over behoud Brandersbmtrt, KANTINE V.V, SCHIEDAM 8 uur: Spelregel test, VRIJDAG 17 FEBRUARI ARCADE: 20 Uur Spleringhoektyceum: toneelavond. MUSIS Sacrum 20 uur Excelsior '20: juniorenavond. TIVOLI: 20 uur Green's Rhythm and Blues Society met Short 56 uit Amsterdam. FAR. HUIS RIJNSTH. 20 uur 't Beat- vat. Rob Hoeke rhythm and biutg- groep. BIOSCOPEN passage Theater; „Bittere rijst <16 J.) als weekflïm, Monopole Theater: „Hot geheim van de gesloten kamer" <14 J.) als weekfiïm; 200dag en woensdag matinee „Montana" (it j.j, tentoonstellingen Galerie Punt 4; kleurenetsen van Jan Verburr, gtedeitfk Museum: Werk van David van de Kop Schilderijen en plastieken van Toon Kelder, Droomwereld der Naleven, t/m 19 febr Werken van Uen Haarlemse kunstenaars, Galerie Wiegman: grafiek van Hans Abelman. APOTHEEK: Van Westendorp, Parkweg 207, tel. 267674. IJSBANEN: Indien de toestand van het ijs het toelaat zijn de banen: SPIERINGSHOEK geopend op werk dagen van 10 tot 12. van 2 tot fi en. van 7.30 tot 10.30 uur; zaterdag en zondag van U tot 5 en van 7.30 tot IOJO uur. STADHOUDERSLAAN; geopend op werkdagen van lc tot 12.30, van 13.30 tot 17 en van 19.30 tot 22.30 UUr; zaterdag en zondag van 11 tot 5 en vzn 7J30 tot 1030 uur. IVeechscee, de Dam, de Butterstraat, het Marciveldit, de Vlsixdónxscher stege, de Kreupelrtr&at met de Meel Bcmtenbrug en het Raamveld met zijn rietgedekte huisjes. Tn 1538 waren die rieten daken aan de Haam er nog altijd, maar in 15*71 zal dat wel veranderd zijn: toen gaf de ma gistratuur aan ultgeweeken tüdwer- kers uit België of Frankrijk toe stemming om woningen te bouwen aan de Haam. De grond in de orcv gevang moet toen tot lijnbaan zijn ctgertcht en de wilgen op het Raamveld en langs het Groene Weeg- je zijn in 1571 omgehakt. Raamsloot verbreed De Raamsloot is In 1590 verbreed omdat turfschippers er met hun schepen wilden liggen „tussen de Menierrstraet ende de Raam". De grond dn de omgeving van de huidige Zijlstraat was lange tijd eigendom van het Zusterhuis Overdam. In 1611 wend de grond aangekocht van de erven van dit Zusterhuis en toen zijn er aan de Zijlstraat woningen gebouwd. Niet aan te nemen is, dat er van deze woningen na ruim 356 jaar nog maai lets is overgebleven. Diefstal eu verlies SCHIEDAM. Uit de hut van de 45-jarige kapitein H. D. M. van de Noorse tanker Athene, die bij de werf Nieuwe Waterweg ligt, is een bedrag van 75 Amerikaanse dollars, 17 Egyptische po den en 50 Singapo re-dollars, alsmede f 150,- ontvreemd. Uit de hut van de eerste machinist E, J. werden 30 Engelse ponden en 40 Nederlandse guldens gestolen. Öp de Horvalhweg heeft een vracht auto. bestuurd door de 20-jarige chauffeur J. C, v.d. C. uit Naaldwijk zijn lading, bestaande uit 50 metalen platen van IVz x IV2 meter ver loren, De weg lag bezaaid met pla- SCHIEDAM Een bekende figuur, de k la var-leraar H. Groeneweg van de Buys Ballotsingel, gaat onze stad verlaten. Ontgoocheld door de moei lijkheden, die hij in Schiedam heeft ontmoet, gaat hij een nieuw begin maken in Waalwijk. Hij moet daar helemaal opnieuw beginnen, maar Waalwijk lijkt hem een stad die vele mogelijkheden biedt en het een*, trum is van een heel gebied, de Langstraat, waar de autoriteiten alles doen om het culturele leven uit te bouwen en te versterken. Waalwijk heeft plannen tot het bou wen van een Cultureel Centrum, waar ook concerten worden gegeven en waar het Brabants Orkest enkele malen per seizoen zal komen spelen. Nu hebben de concerten nog plaats in de kerk, maar in do toekomst houdt men ze in dit centrum. In Waalwijk, met zijn ontwakende culturele belangstelling, zo meent de heer Groeneweg, zal hij nieuwe mogelijkheden vinden om als mu ziekleraar, organist en dirigent te werken. Reeds heeft hij er enkele contacten gelegd en een fraaie wo ning dicht bij de Drunense duinen is hem toegewezen. De heer Groeneweg is sedert 1953 lid van de vereniging van klavar- leraren en heeft in het bestuur de functie van secretaris. Tot 1Ö53 was hij organist van een kerk in Ouden hoorn en iü Hellevoetsluis. Hij zou daar lessen gaan geven en een koor dirigeren: de bouwplannen voor een nieuwe woning lagen gereed, toen de februaristorm kwam en alle* weg spoelde. De instrumenten gingen verloren en de lessen gingen niet door. Hij kwam toen in contact met het instituut Klavar Skrlbo te Slikker veer en hij besloot zich geheel aan de klavar-notatie te wijden. Hij be kwaamde zich op advies van het Instituut in het accordeon-onder richt en maakte daar in Schiedam zijn dagelijkse arbeid van. Dit klavarskribo is een nieuw soort notenschrift, waarin de notenbalken recht overeind staan en de noten aan die balken zijn opgehangen, zwart of wit, al naar gelang men de zwarte of witte toetsen moet aanslaan. Voor beginnende spelers geeft dit noten schrift een enorme tijdsbesparing, omdat da theorie over kruisen en mollen, er overbodig door wordt. De heer Groeneweg heeft in Schie dam een groep leerlingen aangetrok ken, met wie hij de Schiedamee Klavar Accordeon Vereniging, kort weg SKAV genoemd, oprichtte. Dit accordeon-orkestje had vijftien tot twintig leden en trad nog al eens op in de bejaardentehuizen en het ziekenhuis. Onder andere brachten zij in het St. Jacobs Gasthuis aan de BK-laan herhaaldelijk een gezel lige verpozing. De ideale bezetting voor het orkest je was zestien, accordeons en een bas-accordeon en men wijdde zich aan Bizet, Haydn, Dvorak, Bach, Brahms, Hugo Herrmann en W. Mudde en aan eigen composities van de heer Groeneweg, De SKAV heeft slechts enkele jaren van bloei ge kend en is thans tor ziele. De heer Groeneweg, die ook voor het Nieuwsblad optrad als muziek recensent. ziet het verflauwen van de belangstelling als een veeg teken en heeft daaruit de conseauenties getrokken. VLAARDINGEN Tot een van de weinige oude biniiensfad-straatjesj die in het nïewm koopcentrum niet zullen verdwijnen, ttmük* hun intie me karakter stillen Jftfjöuden, be hoort het Peperstraatje, dat de Hoogstraat met de kuiperstraat verbindt.;Bel was het eerste straatje tn VEaardingen, dat uitslui tend voor Voetgangers -werd be stemd. Wel zullen er de bestaande oude bebouwingen verdwijnen en worden vervangen door eethuisjes en derge lijke andere voorzieningen, waar aan in het nieuwe koopcentrum gro te behoefte bestaat. Het Peper straatje zelf zal daarbij niet of nau welijks worden verbreed. Rechts op de voorgrond is een deel van de ruimte zichtbaar, die langs de Kuiperstraat em Waal straat is vrijgemaakt voor de bouw van een winkelcomplex. Maar voorlopig wordt aan dit plan geen uitvoering gegeven, omdat er een ander plan in de maak is, dat een bredere opzet beoogt. Links, op de andere hoek van het Peperstraatje, staat al geruime tijd het gemeente- „Misdrijf bij verstek" in toneelwedstrijd SCHIEDAM ïn de toneelwedstrijd van de S.G. volgt nu een uitvoe- ring van „Misdrijf bij Verstek" door de Schiedamse Arbeiders To neelvereniging „Tot steun in den Strijd". Gespeeld wordt in Musis Sacrum, morgenavond om 8 uur.. Na deze vereniging treden nog „Othello", „Onyx" en „Intermezzo" voor het voetlicht. DEN HAAG Uit een onderzoek, ingesteld naar aanleiding van de eni ge tijd geleden door de chemische fabriek Vondelingenplant te Vlaar- dingen veroorzaakte stankhinder, is gebleken dat het ontsnappen van tetrahydrothiofeen (UvtJ, een aro- maticum voor aardgas, niet het ge volg is geweest van lekkages, maar van een verstopping in de leiding van de z.g. fakkel door bydraatvor- ming. Dit delen de staatssecretaris sen van sociale zaken en volksge zondheid, dr. A. J. H. Bar tel s en dr. J. F. G. M. de Meijer, mee in antwoord op vragen van't Twee de-Kamerlid mr. H. B. Engelsman (PvdA). Tol voor kort werd t h t vervaar digd in een gelieerd bedrijf in de Ver. Staten en hier geïmporteerd, aldus de bewindslieden. In het Ame rikaanse bedrijf is een dergelijke storing, vermoedelijk door andere klimatologische omstandigheden, niet voorgekomen. Voor de Vla&r- dingse fabriek betrof het de fabri cage van een nieuw produkt in ap paratuur die reeds voor het fabri ceren van andere mercaptanen werd gebruikt. Over de voorgenomen pro- duktle van t h t, waarbij enkele kleine wijzigingen aan de produktie- apparatuur moesten worden aan gebracht, was mededeling gedaan aan de belanghebbende instanties. De produktie van t h t is inmid dels gestaakt. SCHIEDAM „Koken voor begin ners" is een cursus die binnen kort wordt gegeven door de Stich ting voor Huishoudelijke en Ge zinsvoorlichting. Vooral voor ver loofde en jonggehuwde dames' is het zinvol deze curus te volgen. Behalve aan goede en gevarieerde gerechten zal aandacht worden be steed aan de voedingsleer. De cur sus zal op donderdagavond worden gegeven en zal acht weken, duren. Nadere inlichtingen kan men in winnen bij: De Stichting, Nieuw- etraat 12, tel. 264781, tussen tien en twaalf uur. ■lijk winkelpand met bedrijfsruimte leeg, waarin het laatst een banket bakker heeft gewerkt. Tot de ge gadigde nieuwe huurders behoort de Vlaardingse Dierenbescherming, die haar propaganda-ruimte verlo ren zag gaan door de afbraak van het andere hoekpand. B. en W, wil len het echter kennelijk reserveren voor bedrijfjes, die nog gevestigd zijn in de oude binnenstad, waar deze voor het nieuwe koopcentrum plaats moet maken. SCHIEDAM Het Schiedams Chris telijk Mannenkoor, dat gedurende een lange reeks van jaren in ge bouw Arcade zijn repetities hield, heeft gemeend dö haard van de koöractiviteiten te moeten verier- gen naar de Magnalia Deikerk, midden in de wijk Nieuwiand. Het voornaamste motief hiertoe was. dat het voor de instandhouding en uitbreiding van het koor voorname lijk van de wijken Nieuwland en Groenoord zal moéten komen. Bin nenkort begint een propaganda-aeti* in Nieuwland en Groenonrd Een be langrijk onderdeel van deze actie is hot voor jaar scon eert. dat het kooi op 18 mei in de Magnalia Deïkerk hoopt te geven Het programma zal bestaan uit Duitse en Russische volksliederen en melodieën uit opera's en musi cals <o.m. uit „The Westside Story" Porgy en Bess en The sound of Music). Er zullen bekende solisten medewerken. Zangliefhebbers die tijdig lid worden, kunnen nog aan dit concert deelnemen. De repeti ties word'.-n rinJ1 1 19.45 tot 20.45 uur gehouden in de Magnalia Deïkerk aan de Albar- d astraat. SCHIEDAM Donderdagavond om half acht begint de tweede ronde voor de junioren spelregeltest voor jeugdige voetballertjes. Nadat op 2 februari de C-junioren aan de beurt zijn geweest, zijn het nu de B-ju- - nioren van de diverse plaatselijke voetbalclubs, die de degens ga'an kruizen in het onderdeel spelregel- kennis. Als deze avond weer net Zo spannend wordt en even zoveel be zoekers trekt als bij de C-junioren, dan belooft het weer een prettige avond te worden. Iedere belangstel lende is welkom. De Schie damse scheidsrecbtersvereniging ziet niets liever dan een volle kan tine. Op 23 februari ontmoeten de scheidsrechters Excelsior '20 om te klaverjassen en de spelregels eens door te nemen. Op 2 maart komen dan voor de laatste ronde van de spelregeltest-wedstrijden de A-junio ren aan de beurt. Deze avond be gint om acht uur. burgerlijke stand .Schiedam GEBOREN: Christina d. v. C. Mees en J. Pótmis; Petra cL v. J. Suttdorp en T. J, IV, de Vries; An na M. d. v. S. P. Trouwborst en A, C. Swartjes; Brenda d. v. B. Oostveen en F. Ploeg. OVERLEDEN: C. H. F. van Vugt. B6 jr., cchtg. van A. J. de Pater; P. Velthuizen, 72 jr.;.P, Borsboom, 78 jr. SCHIEDAMSE NOTITIES SW-Pupillen gaan oefenen Nu de voorjaarsmaanden ontegenzeg gelijk beginnen te naderen begin nen voor de pupillen van SVV de gebruikelijke oefenwedstrijden weer en wél op zaterdag 18 februa ri, aanvang 10 uur, Op woensdag 22 februari, aanvang 2 uur, oefent een geselecteerde groep bij oefen- meester M. Gosens. SCHIEDAM In Arcade wérd dinsdagavond de jaarlijkse toneel uitvoering gegeven van het Spie ringshoeklyceum. De leerlingen speelden de komische thriller: „Ramshackle Inn", geschreven door George Batson, Het stuk In drie bedrijven, speelt zich af in een oudo vervallen herberg, op enige afstand van Gloucester, Mass. In dit logement aan de Engelse kust vonden allerlei komische verwikke lingen plaats. Een bijzonder moeilijke rol had Liduine Meijer; zij moest, met haar jeugdige leeftijd, de rol spe len van Mame Philips, de eerste eigenaresse van de herberg. Do tweede eigenaresse, Fluffy Pryde, was een juffrouw die als bibliothe caresse veel detectives had gelezen en hier verzot op was, In de her berg kon zij dan ook aan haar trek- ken komen; er werd in het duister geschoten, er werden vier moorden gepleegd en dat alles ging gepaard met regen, bliksem en onweer. Zeer zelfvoldaan en zich niets aantrekkend van alle emoties, ver vulde Helen Roesaen de rol van Joyce Rogers, een vrouwelijke de tective. in het tweede bedrijf kwam men voor de vraag te staan wie de moordenaar was van Temple, iemand die zich ophield met oen zaak die het daglicht niet kon ve len. In het laatste bedrijf werden Alice Fisher en dr. Russell ver moord. Het was-de liefhebster van detectives. Fluffy Pryde, die uit eindelijk de moordenaar ontmasker de. Al in de kerstvakantie waren de leerlingen, die een rol in deze thril ler bezetten, begonnen met het le ren van de tekst. Dat zij hieraan veel tijd hebben besteed, kwam tot uitdrukking bij de opvoering van dit komische stuk. Na afloop dankte de redór K. Lub leder, die had meegewerkt aan de totstandkoming van deze voorstel ling. Nog drie avonden zullen zij dit toneelstuk in Arcade opvoe ren. van de Shell Nederland Verkoop maatschappij N.V. te Vlaardingen, waarin de2e beroepsrijders hun on genoegen uiten over de miserabele toestanden, op de genoemde laan. Zij dringen er bij het college op aan „deze hopeloze situatie" te veran deren. De chautfeurs (het adres is ondertekend door 83 man) menen, dat liet ongeluk niet is te wijten aan de kinderen, noch aan het functio neren van de verkeerslichten instal latie, maar aan de onjuiste volgor de van de afstelling der lichten voor het doorgaande verkeer, Alleen als de „groene golf" per lichtgroep langzamer verspringt, zo menen de Shell-chauffeurs, kan de doorstroming op deze bijzonder goed aangelegde weg vlot geschie den. Zij dringen dan ook aan op een correctie in die zin. SCHIEDAM - Door da le lelie zon van gistermiddag, was het niet mogelijk om de ijsbanen van Van Vliet aan de Stadhouderslaan &n de ijsbaan Spieringshoek open te Stellen, 's Morgens, in alle vroegte, lag op beide banen een mooie laag ijs. Het zonnetje ver anderde dit echter in een zachte massa zodat er niet kon worden geschaatst. Gisteravond waren honderden lief hebbers van de schaatssport voor niets naar „Spieringshoek" geko men. Ook de heer Van Vliet van de ijsbaan aan de Stadhouders laan kreeg vele telefoontjes te ver- werken van mensen die informeer den of de baan was geopend De algelopen tracht is het perso neel van de ijsbanen weer druk aan het spuiten gegaan. Indien de zon vandaag niet weer spelbreker wordt, zijn de beide banen van avond vanaf half acht geopend Twee Rotterdamse jongens, de 19- jarige W. F. T. en de 16-jarige J. 'M., die op 16 januari hebben inge-, broken bij de scboenhalidel Rietstap aan de Broersvest te Schiedam en de dag daarop bij de kantoorboek handel Vah 't Hof en Jongepïer aan de Lange Haven zijn in arrest ge- seld. Zij zijn in het Huis van Bewa ring te Rotterdam opgesloten. VLAARDINGEN In het afgelo pen jaar heeft de gemeentebiblio theek ophieuw een groei te zien ge geven, zowel met betrekking tot het ledental als wat betreft het aan tal uitleningen. In 1965 werden in het centrale gebouw 93.164 boeken uitgeleend en in het filiaal in de Dirk dc Derdelaan 98.280, wat een totaal van 191.444 oplevert. tn 1B6S was dat totaal gegroeid tot 217.013, nl. i 15.912 ia het ge bouw in de Frahsenstraat en 101.106 in het filiaal. Het ledental, dat in 1965 5.152 be droeg (2.568 in de centrale biblio theek en 2.584 in het filiaal) steeg In 1968 tot 5.829 (resp. 3.200 en 2.629). Van de r.k. bibliotheek kwa men 227 leden naar de gemeente bibliotheek in de Fransenstraat en 27 naar het filiaal In de Dirk de Derdelaan. VLAARDINGEN Door nog onbe kende oorzaak is de schaapakooi op de schapenweide in de Mornlxlaan geheel uitgebrand. De brandweer heeft het vuur met drie stralen be streden; er zijn geen dieren gedood of gewond. Drie jongens van omstreeks elf jaar hebben wel omstreeks de tijd, waarop de brand werd gerrteld, de inhoud van een papierbak In brand gestoken, die op het fietspad staat, achter de afgebrande kool VLAARDJNGEN, De penüoen- verzekeringsmlj, Progress N.V. te Rotterdam heeft vergunning gekre gen voor de bouw van den blokken met in totaal 59 eengezinshuizen en elf garages in Holy IB. De Stichting Personeeisbouw kréég vergunning voor haar aanvullende plan voor dertien eengezinshuizen in de Willem Frederikstraat en de Eerste Nederlandsehe Coöperatieve Kuttstmestfabriek voor hel oprich ten van twee opslagtanks -oor de fosforzuurfabriek op het terrein aan de Deltaweg 30.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1967 | | pagina 2