Wethouder Van Kinderen ridder in Orde van Oranje Nassau Groot nieuws snel in Schiedam verspreid Op Koninginnedag weer de traditionele wielerwedstrijden Pleyel-kwartet gaf boeiend „Oranjeconcert Lou van Soelen scoorde serie van 207 Vele Schiedammers onder scheiden Carillonextraatj e van Cordon Feestmars Animo op koninginnedag Medische dienst Stille tocht in Maassluis Hollandiaaninstuif hij kampioenschap Groot vuurwerk op Maasboulevard Jubilerend DOS organiseert olleybaltoernooi Vanavond op naar het stadhuis Om de Atlantic biljartcup Maaslander tot ridder O.N. benoemd Luit.-kol. Wijting officier O.N. In Vlaardingen drie kinderen gelijk met het prinsje geboren WAT WAAR WANNEER? 30TTERDAMSCH NIEUWSBLAD (TKMDAÖ tt APRIL ISiïT BROERSVEST 3, TEL. 268091. 13,30—1S.30 uur. Klachten bezorging. Tel. 265828. Zaterdags 17.30—13.30 uur. SCHIEDAM Ter gelegen- heid van de verjaardag van de Koningin is de Schiedamse wethouder mr. M. J. M. van Kinderen benoemd tot ridder ■in de Orde van Oranje Nas- sau, Mr. Van Kinderen is ge boren op 10 november 1910 in Hoge en Lage Zwaluwe. Hij begon zijn carrière als surnumerair bij de belasting dienst ent als kandidaat-notaris bij notaris Blaisse, In 1945 vestigde hij zich als advo caat en procureur. Nog datzelfde jaar werd hij gekozen tot lid van de gemeenteraad. Op 25 mei 1951 werd hij wethouder, welke functie bij vanaf 18 december 1950 reeds tijdelijk had vervuld. Hij beheert de portefeuilles van de Woning- dienst en van de Technische Be drijven; tot januari van dit jaar bo vendien die van het Stedelijk Mu- •eum. *"De heer Van Kinderen vertoeft op het ogenblik met vakantie in het buitenland. Hij Is telegrafisch van deze eervolle benoeming in kennis gesteld. Ere-metaal Onderscheiden met de ere-medaille in zilver van de Orde van Oranje -Nassau is de heer Cornells Lands berger, die op 2 februari 1912 in .Schiedam is geboren en die thans iin Rotterdam woont. Nieuwe Markt lb. Hij heeft 40 jaar lang deel uit gemaakt van het Schiedamse mu ziekleven, nl. als lid en bestuurslid van de Arbeiders Muziek Vereni ging Crescendo en. de laatste jaren, ook als lid van Gusto's Muziekver- -eniging. Tot zijn vertrek in 1963 —heeft hij veel gedaan voor het cul turele leven in onze stad .Hij was "als voorzitter van Crescendo, be stuurslid van de Vereniging Natio- .pale Feest- en Gedenkdagen cn voorzitter van de sectie Muziek van de Schiedamse Gemeenschap. In 'Rotterdam is hij thans hoofdcon- Ciërge van de Gemeentelijke Open bare Bibliotheek. De ere-medail!e in goud is ver leend aan mej. W. M. van Dael, ^geboren op 8 oktober 1908 te Rotter dam. Zij woont thans in Schiedam en vervult de functie van admini stratief ambténaar A eerste klasse bij de griffie van de rechtbank te •Rotterdam. -;Op voordracht van de minister van Verkeer en Waterstaat is aan de heer W. G. F. van der Kuyl, gebo ren op 8 juli 1910 te Dordrecht, de gouden ere-medaille, verbonden, aan de Orde van Oranje Nassau uitgereikt De heer Van der Kuylis .plaatselijk directeur van de N.V. "Van Gend en Loos en woont thans Jh Schiedam aan de Burgemeester van. Haareniaan, Brons De ere-medaille in zilver is toe gekend aan de heer Teunis Johan- -hes Rietveld, geboren op 17 juni 1903 te Rotterdam en wonende te '"Schiedam aan de Cort van der Lin- denlaan 111, Hij vervult de functie Van werkmeester bij de afdeling klinkers van de Scheepsbouw Maatschappij Nieuwe "Waterweg. 1'Verder aan de heer Jan Jacobus .Herman, geboren op 26 december „1906 in Renesse en wonende in Schiedam aan de Van Leeuwen- ^hoeckatraat 69a. Hij vervult dn functie van machinist havensleep boot bij de Rotterdaamsche Droog dok-Maatschappij. Ook dc heer Bastiaan van Meete llen, geboren op 9 januari 1909 te Delft en wonende in Schiedam aan de Burgemeester van Haarenïaan 1255 heeft een zilveren medaille .gekregen. Hij vervult de functie van werkmeester bij de afdeling ijzer- kerkers van de Scheepsbouw Maat schappij Nieuwe Waterweg. Op voordracht van de minister van Financiën is aan de heer Cornelis Michael Brauns, geboren op 14 ju li 1902 te Vlagtwedde en wonende in Schiedam aan de Van Swinden- singel 46a de zilveren ere-medaille van de Orde van Oranje-Nassau uitgereikt- De heer Brauns is assis tent A bij 's Rijks Belastingen. Militairen en Een ere-medaille in brons is ver leend aan de volgende heren: Fokke Koudenburg. geboren op 3 mei 1905 iri Offenbach am Main en wonende in Schiedam, aan de Boy- lestraat 38a. Als havenarbeider is hij in dienst bij de Scheepvaart Vereeniging Zuid in Rotterdam; Jan Le Pair, geboren op 2? mei 1911 te Rotterdam en wonende in Schiedam aan de Dieselstraat 10- Hij vervult de functie van voor man-bankwerker in de machinefa briek I bij de afdeling reparatie van Wilton-Feijenoord-Bronswerk N.V. in. Schiedam. Michiel Franciscus Landsbergen, geboren op 29 januari 1903 in Schie dam en wonende aan de Gasstraat 21. Hij vervult de functie van be steller van werktekeningen bij da Rotterdamsche Droogdok Maat schappij, Antonius Scholte, geboren 20 ja nuari 1910 te Schiedam en wonen de aan de Van Esveldstraat 16c. Hij vervult de functie van ijzerwer- ker bij de Scheepsbouw Maatschap pij Nieuwe Waterweg in Schiedam. Petrus Terviel, geboren op 9 okto ber 1901 te Schiedam en wonende aan de dr. Boslaan 31. Hij vervult de functie van transporteur bij de Seheepsbouw'Maatschappij Nieuwe Waterweg, en werd m.i.v, 30 ok tober 1966 gepensioneerd. Jacobus Petrus Barnardus van der Heiden, geboren op 27 augusttus 1970 te Schiedam en wonende aan de Slachthuislaan 23a. Hij vervult de functie van boorder bij de Scheepsbouw Maatschappij Nieuwe Waterweg. Hendrik "Wilhelmus AHeweït, gebo ren op 20 september 1901 te Schie dam en wonende aan de Brielse- straat 5. Hij vervulde de functie van. boorder en werd per 1 januari 1967 gepensioneerd. Zij hebben hun onderscheidingen, in ontvangst genomen tijdens de spe- Kuini 50 deelnemers in Jiclitstoet SCHIEDAM Voor dc licht stoet zijn er wat minder inschrijvingen gekomen dan werd verwacht. Een van de oorzaken, is ongetwijfeld de concurrentie van dc Inhabé. Niettemin zijn er toch nog 54 deel- 'nemers. Start: ±20.45 vanaf Rozenburgstraat, hoek Westerkade, Nieuwe Maas straat, Lekstraat. Verkort weerge geven route: Via Wm. de Zwijger- laan, Koemarkt, Rotterdamsedijk, Boerhaavelaan. Prof. Kam. Onnes- laau, Singel (±21,45 rust en bekend maken prijzen). Lange Kerkstraat (±22,00 uur) Mgr. Nolenslaan, Troel- stralaan, Rembrandtlaan, Westfran- ■kelandselaan hoek Nieuwe Haven (±23.45 ontbinden). Namens de politie wordt dringend verzocht in de straten, waar de op stelling geschiedt, dus Lekstraat. Nw, Maasstraat en Rozenburgse- straat, gezien vanaf de Hoofdstraat, aan de rechterzijde niet te parkeren. Dit is voor een goede en vlotte opstelling noodzakelijk. SCHIEDAM Donderdagavond kwam de stadsbeiaardier Cordon, kennelijk verheugd over de geboor te van het prinsenkind buiten adem het stadhuis binnenlopen. Hij vroeg: zal ik mijn klokkemgaan bespelen en wat vaderlandse liederen laten horen' Het spontane aanbod werd dankbaar aanvaard en even later klonk het carillon-extraatje van Cor don over de feestende stad. Om de feestvreugde nog meer muzikale luister bij te zetten maakte vanmor gen het politiemuziekgezelscbap oii- der leiding van dirigent de heer M- Briüeman een mars door de stad. VLAARDINGEN Onder de titel: Is deze tijd nu werkelijk zo nieuw1' heeft dr. F. Boerwinkel gisteravond een causerie gehouden in de grote zaal van gebouw Triangel. ei aal daartoe in de aula van het Stedelijk Museum belegde bijeen komst. geestelijke Behalve de stadgenoten, die hun onderscheiding in het burgerlijke leven verdienden, waren er nog en kelen, die op voordracht van de minister van Defensie door de Ko ningin zijn onderscheiden. De met ere-metaal begiftigden zijn majeor- elektromonteur B. R. van Schijn- del en majoor-machinist C. L. A. den Besten, die beiden de gouden medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau kregen, Ten slotte is up voordracht van de minister van Onderwijs en weten schappén de heer J- A. J. "Weetink fbroeder Asterius), hoofd'van een bijzondere school voor uitgebreid lager onderwijs te Schiedam.'be noemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. De heer Weetink woont te Rotterdam. SCHIEDAM Koninginnedag 1967 wordt in Kethel uitbundig gevierd en de Oranjevereniging Wilhelmi- na heeft diverse festiviteiten op het programma geplaatst. Het Kelbelse Animo maakt een mars door Ke- thel-Tuindorp en Groenoord en geeft een demonstratie op dc speelplaats van de dr. Sauerschool. Dit turn- fee st begint om twee uur in de Pe ren laan, waar de mars begint. Vanaf de Perenlaan loopt men de olgende route: lepenlaan, Olmen- laan. voetpad richting Groenoord, Willem Andriessenlaam Laan van Bol'es, Diepenbrockstraat, Obrecht- straat, Willem Pijperstraat, Laan van Bol'es, Peter van Anrooyiaan, speelplaats achter Peter van An rooyiaan, Toon Verheystraat. Eduard van Beinum-laan, waarna demonstratie op de speelplaats van de dr. Sauerschool. Na deze demon stratie waarbij men een grote schare toeschouwers verwacht - gaat de route als volgt verder: Ed. van Eeinurn-laan. Toon Verhey straat. Kor Kuilestraat, Willem A ndri essen laan, voetpad richting Tuindorp, Molensingel, Linden!aan, Ribeslaan. Meidoornlaan. Lijster- beslaan en daarna de finish bij de Perenlaan. SCHIEDAM Tijdens dit week end kan men des avonds en voor spoedgevallen de volgende dokters raadplegen: J. Mokkenstorm, Graaf Fiorisstr. 75, tel. 264098, P. Sprey. Singel 76. tel. 268250, C. A Poll, Tuin! a an 92, tel. 267856. APOTHEEK VAN 28 april tot 1 mei: Apotheek Van Westendorp, Parkweg 207, tel. 267674. Op 1 mei v.a. 9 uur apo theek Nieuwland. Dr. Wibautpl. 17, tel. 267532, Ook op 4 mei. SCHIEDAM Schiedam heeft gisteravond op rustige wijze (gereageerd op het nieuws uit iUtrecht over de geboorte van het prinsenkind. In de stad bleef het tot circa 10 uur rustig. Pas toen verschenen groepen jongeren in het cen trum en klonk het „Oranje Boven" over de Koemarkt en op de Hoogstraat. Burgemeester Roelïsema reageerde Is volgt: „Ik heb hot nieuws via 'c televisie vernomen. Ik ben erg bljj dat alles goed verlopen is en ik hoop dat moeder en kind het goed raaken. En wat Schiedam betreft, dat zullen we morgen allemaal we! merken." De kermis aan de Broers vest ging helaas niel open. Slechts één eigenaar durfde het aan zijn tent te openen, hoewel groepen ouders met hun kinderen over de Broers- vest en Koemarkt liepen, op'zoek naar wat vertier. Ook rondom het stadhuis was het druk. Veel was er echter njet te beleven. Alleen een agent hield tegenover het stad huis dé wacht. 'De taxi-onderneming Eurotax ver nam het bericht over de geboorte via de mobilofoon. Een van de chauffeurs riep het hoofdkantoor cp, en van hier uit werd het bericht ook weer via de mobilofoon verspreid naar de andere wagens, in het StedeRjk Museum zette het rieiye Kwartet spontaan her Wil helmus in om zo van de vreugde over de geboorte van het prinsen kind te getuigen. 'ijdens de toneelvoorstelling van het gezelschap Intermezzo in Musis SCHIEDAM De rennersclub Schiedam organiseert op maandag weer de traditionele wielerwed strijden aan de Viaardingerdijk. Er hebben zich al vele prominente renners aangemeld die in deze wedstrijd hun huidige vorm aan het Schiedamse publiek willen to nen. Bermon en Perüors uit Rot terdam zijn renners die in menige wedstrijd de prijzen mee naar huis nemen, ook Van de Wilk uit Naald wijk is een renner van formaat. Van de Schiedamse renners wil Jan Bergkotte voor eigen publiek bewijzen, dat hij heel wat in zijn mars heeft, maar ook Apdré van Dun, dit jaar nog niet erg op de voorgrond, zal alles in het werk stellen om voor de vierde maal de bloemen mee naar huis te nemen, ook een Hans Rietkerken, Pim v.d. Werf, Nico Fillekes en Jan Voor- siuijs zullen, alles in het werk stel len om het prachtige horloge, als leidersprijs bij de nieuwelingen be schikbaar gesteld, te veroveren. Breun, Bob Bals, Benny Rietker ken cn Jan Brinkman zijn aan el kaar gewaagd. Ook bij de E-adspiranten is er een fototoestel als leidersprijs. Er wordt een geheel open strijd ver wacht want deze benjamins ontlo pen elkaar niet veel. De Schiedamse middenstand heeft verscheidene prachtige prijzen be schikbaar gesteld. Aanvang van de wedstrijden: B-adspiranten, 8 ronden 10 km om 14.00 uur; A- adspiranten, 20 ronden, 25 km, 14.30 uur; Nieuwelingen, 42 ronden, 50 km, 15.30 uur. ■idspir anten De leidersprijs bij de A-ad spirant en is een fototoestel en hier zien wij een veld renners zoals in menige nationale wedstrijd niet aan de start verschijnt. De Rotterdammer Theo v.d- Lust heeft al weer en kele goede uitslagen achter zijn naam staan, en van de Schiedamse renners weten wij niet wie als sterkste de strijd kan beslissen want Ferry Dolstra, Henk Verbeek, Jan MAASSLUIS Het tijdstip van ver trek te Maassluis, naar het oorlogs monument en verzetsmonument aan het Prinses Julianaplantsoen (te genover de Fred. Hendrikstraat )is bepaald op woensdag 3 mei om 19,30 uur. Zoals gebruikelijk zal, na het in acht nemen van de 2 minuten stilte, gelegenheid worden geboden bloe men bij het monument te leggen, VLAARDINGEN - Om half twee 's middags vertrekt er zondag van het clubgebouw van de Holandiaan een supportersbus naar de wed strijd Dumdorp SV—de Hollandiaan. Als de Hollandiaan kampioen wordt begint er 's avonds 3 uur In het clubgebouw een instuif voor. de le* den. De roodwitten treden met het zelfde elftal aan, dat zondag thuis Delfia met 2—0 versloeg. De Hollandiaan opent volgende week dinsdag zijn nederlaagserie met de wedstrijd tegen Zwaluwen, dio om 6.30 begint, met het oog op de vroeg invallende duisternis. Sacrum werd tijens de pauze de mededeling voorgelezen, waarop het publiek begon te applaudiseren. Tot laat in de avond bleef het nog druk op straal. Mensen, gewapend met transistor radio's, om op de hoogte te blijven van het laatste nieuws, paradeerden over de Hoog straat cn langs andere straten in het centrum. Ook hedenmorgen werd in Schie dam feestelijke vreugde aan de dag gelegd. Er zijn veel kinderen mei feestneuzen en toeters op de been en er wordt in alle straten rijk ge vlagd. Alleen de officiële gebouwen en de gemeentelijke flats kwamen wat aarzelend met hun vlaggen voor de dag. AiJes wijst erop dat Schiedam de gebeurtenis met over gave en grote vreugde gaat vieren; verwacht mag worden dat men 3n dichte drommen naar hét vuurwerk aan de Maasboulevard zal stromen. SCHIEDAM Wegens de geboor te van het prinsje is er vanavond groot vuurwerk op de Maasboule vard. Dit wordt om pim. 10 uur afgestoken. Dit is zo bepaald, om de traditio nele lampion-optocht, die eveneens vanavond gehouden wordt, te kup- 'iien laten doorgaan, en de kinderen niet teleur te stellen. Zoals reeds eerder gemeld, ko men vanuit de verschillende wij ken de kinderen tussen kwart vóór negen en negen uur aan op het Parkeerplein. Dirt*: daarna wordt 'weer daarvandaan vertrokken. Wellicht kunnen vele ouders met bun kinderen dan. ook het vuur werk bewonderen. Korf balver eniging geeft feestavond SCHIEDAM —De korfbalvereni ging ..S.C. Schiedam" geeft morge» een feestavond in gebouw Irene. Na de opening door voorzitter S- Hen driks zal het toneelstuk „De Co cos- palm" worden opgevoerd. Na afloop wordt een bal gehouden waarbij de ..Disstars" muzikale medewerking verlenen. VLAARDINGEN Op de derde wedstrijdavond van het biljart- toernooi om de Atlantic Cup te Schiedam heeft de Schiedammer Lou van Soelen voor een spektakel stuk gezorgd. In de vijfde beurt van i Zonder een enkele poedel in de SCHIEDAM Ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van de Christe lijke sportvereniging „Door Oefe ning Sterk" wordt op Koninginne dag een volleybaltoernooi georgani seerd. Het toernooi wordt gehou den in de sporthal ..Mangriet". An dit toernooi zullen 21 vereni gingen uit het gehele land deelne men met totaal 68 teams, inge deeld in drie klassen dames- en he renteams. Het toernooi vangt 'des morgens om half tien aan. Koninginnedag SCHIEDAM Aan het programma voor Koninginnedag op 1 mei, is nog toegevoegd een optreden van de Beat-band van „Het Leger des Hei Is", „The Sal vat ion-beats", op het Plein voor het Stedelijk Mu seum aan de Hoogstraat 112 van 15.00-16.00 uur. SCHIEDAM Willem Noske, viool, José Stordieu, altviool, Victor Bou- geunon, cello en Jolle de "Wit, fluit hebben hun kwartet genoemd naar de beroemde pianofabrikant Ignaz Josef Pleyel. Hij kreeg de muzika le leiding in 1789 aan de Straats burger Munster, welke functie hij in 1795 door de revolutie verloor. In dat jaar moest ook het vorsten-1 huis Oranje wijken .Dit verband met ons vorstenhuis beleefden wij donderdagavond tijdens het hoog muzikaal genot dat het Pleyel-kwar tet ons in de steeds te roemen aula van het Stedelijk Museum gaf: Mozart's zetting voor de drie strijkinstrumenten van het Largo en fuga uit de trio-orgelsonate in c moll van Bach werd een ex tra vreugde door de aankondiging .door klokgelui van een nieuwe oran jetelg. Staande spelend en zingend vulden de musici het concert aan met het Wilhelmus voor het prinsje. Zelfs het voor het eerst gespeelde kwartet in d. op. 12 no. 3 van Chr< Ernst Graaf (1723-1804), die hofka- pelmeester was bij stadhouder Wil lem V, naar ons werd verteld, bracht de gedachte naar ons vors tenhuis. Dit driedelige kwartet wijkt in schrijfwijze af van de in die tijd geldende stijl. Niet ais cadens ge schreven melodische lijn, maar rij ker door modulaties gevormd. Met dit werk gaven de vior kunstenaars reeds het totaal van hun gaven, zo ook in het quartet to in c op. 22 no. 2 van Giovanni, Battista Viotti (1753-1824), een leerling van Pug- nani, vanuit Londen door de revo lutie naar Italië teruggekeerd en daar opgeleid door Corelli, dat bracht een nieuwe spontane stijl, vooral in het geestige Menuetto cn trio- Willem Noske, dc onderzoeker naar onbekend gebleven gerenommeer de componisten, heeft de aanwezi gen een muzikaal genoegen ge bracht met deze nieuwe werken. Lex van Delden (1919), de heden daagse Nederlandse componist, heeft in zijn quartetto op. 58 bij zondere klankeffecten laten horen, vooral in het huppelende Rondo ca- pricioso allegro, dat toch plotseling uit is. Zijn vernieuwde stijl, de be knopte vormgeving met gecompri meerde gegevens in de driedelig- heid met de vrije melodiek, de ver menging van majeur en mineur, maken dit werk boeiend, en zo werd het ook ten gehore gebracht. Tot besluit klonk het kwartet in D, K-V. 285 van Mozart. Prachtig met de toon van de fluit, gaaf sa menspel met de drie strijkers, klonk het Pleyel-kwartet, waarvoor het aandachtig luisterend publiek de spelers hulde bracht, S- W. J. S, v. W. VLAARDINGEN Vanavond half acht zullen door de verschillende stadswijken en muziekkorpsen mar cheren en vervolgens gezamenlijk een stertoeht naar het stadhuis ma ken, v/aar de burgemeester vanaf het bordes in een toespraak de be tekenis van de geboorte van de prins zal belichten. De bevolking wordt opgewekt zich achter de muziek korpsen aan te sluiten en op de Markt voor een feestelijk tintje te zorgen. De muziekkorpsen arrive ren 8,30 uur op de Markt. fslechts 52. Maar de Schiedammer bleek met deze explosie al zijn kruit 'verschoten te hebben, terwij! d» jVlaardingse hoofdkJassespeler een bijzonder produktieve bui kreeg. zijn partij legen zijn stadgenoot Timis Kooij scoorde hij een flonke rende serie van 207. Voor het bil jartdistrict Schiedam is dit een zeldzame prestatie. Hij leek ook op een uitzonderlijk hoog partijmoyenne te zullen af stevenen- Want met deze serie was hij op een totaal van 307 gekomen resten hem nog slecht 93 caramboles. .Die leek hij m de volgende beurt te zullen volmaken jen daarmee de partij in 6 beurten te beëindigen, wat hem een partij- moyenne van.66.66 zou hebben op geleverd, Hij had reeds een serie an 81 opgebouwd, toen deze op een eenvoudige stoot afbras en waardoor bij 12 caramboles van de eindstreep verwijderd bleef! Inzinking De hierop volgende inzinking was zo groot, dat hij nog vijf beurten 'verbruikte. Uiteraard moest Tin us Kooij voor dit geweld buigen, maar hij trok zich aan het spel van zijn tegenstander dusdanig op, dat hij als eerste klasser met het voor treffelijke hoofdklasmoyenne van 10.50 uit de bus kwam. v. Soelen 400 400 12 207 33.33 Kooij 225 126 12 23 10.50 De in dit toernooi in bijzonder goede vorm stekende Maassluïse eerste klasser Gerrit van Gendt vierde zijn vierde zege ln successie, ditmaal ten koste van de Vlaardinger Cor Schippers. Grote series bleven uit, maar met constructief spel scoorde hij in 21 beurten de voor hem be nodigde 225 caramboles bijeen, ter wijl Cor Schippers tevergeefs tracht te zijn vorm terug te vinden. Sehippers 200 92 21 18 4.38 Gendt 225 223 21 24 10.73 volgende 5 beurten, vloeiden series an 31281823 en 50 uit zijn keu cn xvas de stand na de elfde beurt veranderd in 110—208. Met een slotserie van 31 maakte Wim v. d. Waal in de achttiende beurt de partij uit. Zijn algemeen moyenne liep weliswaar van. 17.19 naar 16.50 terug, maar dit betekent altijd nog een behoorlijk extra libre klasse- moyenne. Lou van Soelen die zijn eerste- winstpartij boekte, schroefde zijn algemeen moyenne van 15.45 naar 19.58 op. Van Gendt kwam van op 9.G8- Stand: Van Gendt 4 8 900 93 42 9,63 v. d. Waal 3 6 825 50 67 16.50 v. Soelen 3 2 1018 52 207 19-58 Wijzenbroek 3 2 557 79 44 7.03 Kooij 3 0 499 69 63 7.23 Schippers 2 0 228 39 19 S.85 Sterk herstel In dc slotpartij leek dc Vlaardinger Wim van der Waal tegen de Schie dammer Gerard Wijzenbroek zijn eerste nederlaag tegemoet tv gaan. De laatste begon bijzonder sterk met 03 caramboles in de eerste 6 beur ten, dankzjj twee series van 35 en 30 in de vijfde en zesde beurt, Wim. v. d. Waal had er toen nog MAASLAND Ter gelegenheid van de verjaardag van koningin Juliana is de heer M. van Berkel Mzn. te Maasland benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. De heer Van Berkel ls oud-voorzitter en -bestuurslid van diverse land bouworganisaties, MAASSLUIS Ter gelegenheid van Koninginnedag is bij bevorde ring luitenant-kolonel A, J. W. Wij ting benoemd tot officier in de or de van Oranje-Nassau met de zwaarden. De heer Wijting is ver bonden aan de luchtmacht te Maas sluis. Militair onderscheiden VLAARDINGEN - Majoor-ge- schutmaker F J. Kavermaas te Vlaardlngèn js onderschei dec met de eremedaille in zilver met de zwaarden, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, VLAARDXNGE NDe geboorte van het prinsje was voor velen in Vlaardingen gisteravond aanleiding zich naar dc Markt te spoeden, waar voor het stadhuis van een mas sale toeloop kon worden gesproken. Daar is het echter bij gebleven. Het protocol luidde dat wanneer het prinsekind 's avonds zou worden ge boren. de feestviering de volgende dag zou plaats vinden. Vanmorgen vroeg wapperde de driekleur van d« kerktoren op de Markt. Zoals we reeds berichtten, is er vanavond een samenkomst op de Markt, tvaar do burgemeester om half 9 de bevol king zal toespreken. Op dezelfde dag als het prinsenkind zijn gisteren in Vlaardingen drie kinderen gebaren en ook allen zoon*. Twee zagen op kamer 38 van het Holy «ziekenhuis het levenslicht; Marco, zoon van Johan de Ligt en Elizabeth Storm, Schravendijkplein 71 en Jacob, zoon van de fa mil:» V ere kamp Tompot, Uit Maassluis. De derde, Arij, zoon van Jacob Jo hannes Dijkshoorn en Ludiftna Dijk stra, werd thuis geboren in de PKD- straat US. Vanmorgen zou de bur gemeester de gelukkige moeder* een taart komen aanbieden. VRIJDAG 28 APRIL DE AMSTELBKON: Grutto, ledenverg. 20 uur. IRENE: Cbr. Gynui, Vet. Juliana, jaarfeest, 2fl uur. MUSIS SACRUM: Gemeentewerken, feestavond, 20 uur,. TIVOLI; Green's R Sc B Sociëteit, beatavond, 20 uur. BIOSCOPEN PASSAGE THEATER: .De grote goud- roof". a,l„ als weckfljm; zondag 30/4 en woensdag 3/5 Jdndermatinee „Sandy de Zeehond", a.t, MONOPOLE THEATER: .;De onover winnelijke drie (14 j.) ais weekfllm: zaterdagnacht „Bal de Nuit metPascale Audret (18 j.). TENTOONSTELLINGEN GALERIE WIEGMAN: werk van Luuk Scholten. GALERIE PUNT VIER: vanaf 29/4 Drie Belgische Kunstenaars: Van den Abbeeï, Vandenbranden en Verstookt. STEDELIJK MUSEUM „Hun pclntre* de Paris". 4PUIHfclfcK Aputtieek Van Westendorp, Parkweg 207. tel. 267674. A

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1967 | | pagina 1