SKSI Noodweer eist leven van organisator Arie Zeeman meridoT Twee kinderen dood en 7 gewonden bij botsing in België fiiimiA 10% HOMING SsÉSS awSSsaa ti mtei&mamk: Nederlandse gijzelaars ijven in Guinee tot vrijlating YN-delegatie 050 mernci sen- ACRO tegen ministeriële beslissing De zon in met mishandeld Dx'amatisch einde van zwemrace Conflict Guiiiee-1 voorkast Doden van het iveekeinde Hermans verliest kort geding Terechtstelling van Mussolini en vriendin legaal Er liep een man voor, beuren. Hij versnel dacht, ik ben niet lai\; ?||f d('\et?de"1 W% 4jen datikme er metmee - ver- aan zichzelf met Hij dacht bril. Hij kreeg aan de kans dat het zal zijn mooie pak. zijn handen ook hem zonden slaan. zweet in bii. Hij zag het ge- de zijn pas. Hij alleen. verstandig bemoeiHij snste wel zo erg niet zijn. Hij dacht aan zijn hij dacht zij ooJK üem zonclen slaan. Hij dacht als mij zoiets gebeurt, is er ook niemand die mij helpt. Hij hoorde gillen. Hij hoorde pijn. Toen was hij de hoek om en haalde opgelucht adem. Niemandhadhem gezien. Niemand zon hem iets verwijten. Hij ging vrij uit. D© volgende dag stond dit bericht in de krant. Kranten schrijven over schurken, slachtoffers en helden. Lafaards blijven anoniem. Daarom schrijven wij van daag eens over zo'n lafaard. Wij hopen voor u, dat u hem in uzelf niet herkent, die eenzame man die alleen voor zichzelf leeft. pagina 6 KOTTSRPAMSCH NIEUWSBLAD MAANDAG 10 JULT 1867 ADVERTENTIE DAKAR (AP) Radio-Gui- nee heeft gisteren omgeroe pen, dat alle Nederlandse bur gers, die in het land worden vastgehouden, niet zullen mo gen vertrekken, voordat de Guinese VN-delegaüe, die in Ivoorkust is aangehouden, wordt vrijgelaten. In de ra dioboodschap werd er aan toe gevoegd dat de Nederlandse regering nu stappen dient te ondernemen om vrijlating van de Guinese delegatie te bewerkstelligen. President Sekou Toure stelt zich op het standpunt, dat de Neder landse regering verantwoorde lijk is voor de arrestatie van de VX-delegatie, die op thuisreis was in een KLM-toestel. Wegens het slechte weer moest het vlieg tuig uitwijken naar Ivoorkust. De regering van Ivoorkust heeft bekendgemaakt, dat de Guinese delegatie waarbij de minister van buitenlandse zaken niet zal worden vrijgelaten, voordat alle burgers van Ivoorkust, die in Guinee zijn gearresteerd, om dat zij met een schip in de ter ritoriale wateren van Guinee voeren, op vrije voeten zijn ge steld. Toure heeft een conferentie voor gesteld met president Houpouet Boigny van president William Tubman van Liberia. Ivoorkust in aanwezigheid van president William Tubman van Liberia. De Nederlandse regering heeft ondertussen met secretaris-gene raal Oe Thant van de Verenigde Naties contact opgenomen om in het conflict met Guinee tot een oplossing te komen. i i Met veel moeite zoisten de man-mers en opvarenden van de ■nen van de reddingboot zwem- volgboten aan boord te nemen. ADVERTENTIE kwaliteitsondergood, lingerie en nachtkleding, aantrekkelijk in alle opzichten, nu tijdelijk met Profiteer met het héle gezin van dit controleerbaar voordeef vanaf donderdag a.s. in alle filialen van Van onze correspondent GRONINGEN De schrijver W. F. Hermans heeft het kort geding tegen zijn uitgever G. A. van Oorschot verloren. Vanmorgen deed de vice-president mr. Dom- mering van de Groninger recht bank uitspraak in het kort geding dat Hermans had aangespannen en waarin hij eiste dat de ver knop werd gestopt van het boek ..Hermans is hier geweest", door Van Oorschot uitgegeven in de Witte Olifantenreeks. Het boek is een onderdeel van een verha lenbundel „Drie melopdrama's" die enkele jaren gelden bij Van Oorschot verscheen. Toen werd overeen gekomen dat Van Oor schot het recht heeft tot herdruk van het boek. Hermans en zijn raadsman meenden dat Van Oorschot niet het recht heeft tot heruitgave van een gedeelte van het boek. De vice-president zag geen termen om tot inwilliging van de eis van Hermans te ko men. Hermans verloor al eerder een proces tegen Van Oorschot. Dat was in 1962, Het geschil ging toen over de vertaling van „De don kere kamer van Damocles". Van onze correspondent TER HEIJDE De 54-jarige Arie Zeeman, organisator van de jaarlijkse zee zwem wedstrijd van Hoek van Hol land naar Ter Heijde is zater dagmiddag tijdens dit eve nement in zee omgekomen. Hij verdronk nadat het volg boot je, van waaruit hij de wedstrijd leidde, in de steeds woeliger wordende branding was omgeslagen en een twee de te hulp gekomen motorvlet eveneens kapseisde. De ove rige inzittenden van de boot jes kwamen zij het ter nauwernood behouden aan wal. Zeeman, de physieke gewelde naar, badmeester van Ter Heijde cn oprichter van de reddings brigade, die iin 2ijn glorietijd gemakkelijk van De Hoek naar Scheveningen zwom, kon de paar honderd meter naar de kust niet meer op eigen kracht afleggen. De politieman en de paar wan delaars. die de stille gestalte in de groteske gele oliejas op de vloedlijn aantroffen, konden geen hulp meer bieden. Het zwakke hart, dat de bruisend-actieve organisator van de zwemrace de laatste jaren al sterk in zijn be wegingen beperkte, had Arie Zeeman, in de steek gelaten. Dit is het verhaal van Cees Box man, samen met broer Chiel en Arie Zeeman, de bemanning van het bootje, 's Avonds vertelt hij met horten en stoten: „De zee v/as wild geworden, maar er leek nog steeds niks aan de hand. Zeeman vond het beter om rie wedstrijd toch maar te staken vroeg de reddingboot „Konin gin Juliana" om dat naar de an- deren rond te praaien. We voeren: naar een van de zwemmers, een vrouw die al jaTen meedoet, 't Is afgelast, riep Arie, We draaiden af en opeens gebeurde het, Een golf van een paar meter hoogte en we lagen uit de boot. Zeeman was toen al een beetje raar, hij zei niks. De drie mannen hadden het bij de hoge golfslag in hun zware ouekledïng uiterst moeilijk om het hoofd boven water te houden. Kees Boxman: „We grepen ons aan de omgeslagen boot vast. Soms werden we finaal losge slagen. Met m'n tanden hield ik mijn broer Chiel in z'n kraag, hij kan niet zwemmen. En soms kreeg ik Arie Zeeman even te pakken, als 't heel erg werd. Slechtst aan toe De heren D. Ruijgrok en C. F. Rood, die al in de richting van het strand koersten, zagen Box- man's boot omgekeerd drijven. Ze vonden de drenkelingen en wierpen Arie Zeeman, die er dui delijk het slechtst aan toe was, een autoband aan een lijn toe. De herinnering aan die ogenblik kan op zee maakt Ruiigrok's stem onvast als hij zegt: „We zagen dat hij het op die band ook niet kon houden. Hij was ze- stil en traag, Rood probeerde hom toen binnenboord te trekken. Hij kreeg Zeeman half met één j been over de rand. Wel helden zwaar over. Ik leunde naar de andere kant". De heer Rood: „Hij was loodzwaar en werkte haast niet mee. Ik riep naar Ruijgrok dat ik Arie niet aan boord kreeg. Toen gingen we ook om". Verschrikkelijk Rood hield zich vast aan het bootje, dat dank zij de luchtkas- ten bleef drijven en Ruijgrok had samen met Zeeman de autoband te pakken gekregen. „Ik pro- beerde Arie af en toe wat om- hoog te trekken. Het was ver- chrikkelijk, huizenhoge golven. Ik kon de band haast niet hou den .Probeer toch te zwemmen, riep ik. Maar hij reageerde niet. Opeens, op 25 meter van het strand, was hij weg. Z'n gele jas j ik nog een heel tijdje tussen de brekers. Aan de wal kwamen mensen op me af om te helpen. Ik riep: daar moet je wezen. Maar toen was Arie toch al dood". ADVERTENTIE m Meridól zonnebad verkrijgbaar als emulsie, erèrhe, mousse en spray Bij apothekers, drogisten en speciaalzaken. Verantwoordelijkheid Over de omstandigheden die tot het ongeluk hebben geleid, zegt het bestuur van het juist dit jaar opgerichte Comité Zeezwem- race Arie Zeeman: „Het weer was niet zo goed, maar in De Hoek leek. het toch nog wel tc gaan. De verantwoordelijkheid lag bij Zeeman zelf. Hij dacht dat de wedstrijd met enige be perking wel zou kunnen door gaan .Na een telefoontje met het K.N.M.L koos hij de twaalf bes te van de 44 deelnamers uit, En alleen de zeewaardigste volgbo ten mochten het water op. VELDWEZELT Twee kin deren zijn zondagmiddag om het leven gekomen, toen de auto van hun vader op een kruispunt in het Belgische Veldwezeit met een Belgische auto in botsing kwam. De beide kinderen Christiaensen (11 en 12) uit Etten-Leur werden uit de auto geslingerd en waren op slag dood. De auto van hun ouders kwam in een etalage terecht. Het echtpaar Chris tiaensen, twee andere inzit tenden van de stationcar en de drie inzittenden van de Belgische auto liggen in het ziekenhuis. GRONINGEN Twee Neder. Landse jongens en een Duitse zijn gisteravond verdronken toen zij met hun auto in het Borger- compagniesterkanaal reden. Zij waren op weg van Hoogezanci- Sappermeer naar Borgercom- pagnie. De slachtoffers zijn: E. Engels (18) uit Muntendam, H. de Jong (19) uit Borgercom- pagnie en. de 27-jarige Duitser W. Twellmeyer. OIRSCHOT Het Eindhovense echtpaar Achten-Van Turnhout (50 en 51) is gistermiddag om gekomen op de rijksweg Etndho- ven-Tilburg toen hun. autopa een inhaalmanoeuvre over de kop sloeg. Drie andere inzittenden werden gewond. Verdere doden in het weekeinde: TERSCHELLING: mej. B. Ny- stad (20) uit Zuidwolde, duopas- sagiere bij een 20-jarige Gro ninger die in de mist met zijn bromfiets frontaal tegen een auto j reed. OEGSTGEEST: G. van Ommen (21) verleende op een kruispunt geen voorang aan. een autobus. RENESSE: M. W, de Veiter (16) uit Goes, reed tegen een voet ganger en smakte tegen de straat HATTEM: G. Nieuwenhuis (21) uit Wapenveld, botste met zijn bromfiets tegen een andere brom mer, waarna een derde brom fietser op de anderen inreed. HOOGERHEID: F. Mat hij sen (17) uit Bergen op Zoom, bij over steken van provinciale weg door auto aangereden. ROTTERDAM: Robert Verschoor (18) zat achterop een bromfiets die tegen een auto reed. DIDAM: L. B. H. M. Verhey (20) botste met zijn scooter tegen een bromfietser. KEREWAARDEN: H. P. J. Steen-bakkers (25) uit Alem, reed in de flank van een linksafslaan- de auto. BOLSWAHD: Mevr. Flomp-Krui- ninger (53) uit Den Haag, zat in een auto die zonder voorrang de rijksweg opreed. WESTERVOORT: J. B. Hoenveld (29) uit Duiven zat in een auto die stipte en tegen een boom reed. HARDERWIJK: R. R. Davis (34) uit de Verenigde Staten, zat in een auto die op de nieuwe Zui derzeestraatweg slipte en te gen een brugleuning terecht kwam; bestuurder ernstig ge wond. HEEKHUGQWAARD: W. F. van Dun (28) uit Eindhoven, zat in een auto, die volgens de bestuur der moest uitwijken voor een tegenligger, in de berm terecht kwam en over de kop sloeg. ASSEN: R. Auwcraa (32) uit Don deren (Dr.). reed met ziin auto tegen een boom. BREDA: M. Damen (28), zat in een auto die in de berm terecht kwam en over de kop sloeg. WELL: W. Schlosser (22) uit het Duitse Wesel, reed met auto rijksweg op, onder bus. •DEMONSTRATIE Ir* JAPAN. Bij een bloedige demonstratie In Japan te gen een Amerikaanse luchtmachtbasis 2ijn vandaag 1SS mensen gewond ge raakt, waaronder veel politiemannen. (AP) SOEKARN'O ZIEK President Soe- karno van Jndonesie die destijds de uitvoerende macht overdroeg aan ge neraal Soeharto, is ziek. Naar minister van gezondheid dr. Siwabe&sy mee deelde heeft Soekariio een nieraandoc- ning- (Rtr) U weet hoe moeilijk 'c is om leuke, gezellige kinderschortjes te kopen, en hos kostbaar... van die parmantige dingetjes, die meer aan een snoezig Jurkje doen denken dan aan een schortje... Maar in onze schorten afdeling kunt U Uw gang gaan, want daar verkopen wij moderne kinder schortjes, zo hartveroverend lief dat U er niet één, maar meerdere gaat kopen. Met lange cF jkerte mouwtjes, met kantjes en ruches, met ap plicaties. en strikjes, in zachte en pittige kleuren... voor lach niet... voor één rijksdaalder. In onze schortena'fdeling Parter re, verkopen wij deze schortjes voor peuters van 1/2 tot 4 jaar (hand/ge moeders stikken de rug- spfit dicht en maken er een beeldig jurkje van) In allerlei kleuren en modellen. O COMO (Rlr) Een Italiaanse rechtbank heeft bepaald dat partisanen die in 1945 de Italiaan se dictator Benito Mussolini en diens maitrtsse Clara Petacei vermoordden, niet kunnen wor den vervolgd. De familie van Mussolini's vrien din had twaalf jaar geleden een eis tot schadevergoeding tot een bedrag van 230 miljoen lire (ruim 1,32 miljoen gulden) inge steld p nö'werhoor y.erd 1 "J**, list Bar52? rjfe mfwihe' Met - i- In een brief aan de leden van de Tweede Kamercommissie voor cultuur, recreatie en maatschap pelijk werk heeft de Academi sche Radio Omroep (ACRO) zijn bezwaren kenbaar gemaakt t.a.v. het plan van de minister van C.R-M. om de ACRO te doen inpassen in het gezamenlijk programma van de NRU. De ACRO, zo deelt deze instel ling in een communiqué mee, betreurt in deze brief, dat de minister in haar schrijven van 30 mei j.l. aan de ACRO geen beslissing heeft genomen over zijn zendaanvrage ex. art. 19 van ruim twee jaar geleden. De ACRO meent ook, dat de taakomschrijving van het ge zamenlijk programma zodanig is. dat helemaal niet wordt te gemoetgekomen Aan de specifieke belangen van onderwijs en instructie. De ACRO maakt hierbij de vergelijking met een dagblad en zegt. dat bijv. een medische rubriek in een krant zeer goed op zijn plaats kan zijn, maar dat de inhoud van de medische vakliteratuur daar zal misstaan. De ACRO vreest verder, dat de achterstand van Nederland t.o.v. het buitenland op het ge bied van onderwijs en instruc tie via radio en TV door dit standpunt van het ministerie van C.R.M. alleen nog maar vergroot kan worden. Daarom heeft de ACRO aan de minister van CR.M ten spoedigste om een onderhoud over deze hele problematiek gevraagd. ".openlijke ee- igrf,. - misten. kernen i Publicatie aangeboden door dit bladin samenwerking mot de Stichting ïdeöle Reclame, d.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1967 | | pagina 1