SCHIEDAM lil Beatrixpark tijdens vakantiedagen geen rustig plekje Dierenpension Sion redder in de nood voor dierenbezitters f, Diamanten bruidspaar Fotowedstrijd tijdens beeldententoonstelling Kuilen graven en struiken vernielen iJ' 'VJ! Kindje gestikt in auto Schiedam in mei WAT WAAR WANNEER? Medische dienst in het weekeinde Inbraken in Schiedam opgelost Resultaten van verkeerstellingen F- Honden en katten kunnen nu ook met vakantie als baas erop uittrekt Modemagazijn Al ja heropend ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD - VRIJDAG 21 JULI 1967 pagina Sctt. BBOERSVEST 3, TEL. 263091. Klachten bezorging. 13.30—20.00 uur. Tel. 343229 Zaterdags 17.3018.30 uur. - W/ VA*W. 'j SCHIEDAM Het Beatrixpark wordt de afgelopen dagen druk bezocht. Het warme weer lokt de mensen uit de stad en hele gezinnen vestigen- zich voor een dag in het park. Om loeh nog enige huiselijke comfort om zich heen te hebben» nemen de meeste dagjesmensen grote tenten mee. Op de grasvelden in het park staan dan ook vele tenten. Met hun felle blauwe en oranje kleuren geven ze een fleurig gezicht aan het park. Er is ook ditmaal een keerzijde aan de medaille. Om die keerzijde te zien is het slechts noodzakelijk in de vroe ge morgenuren het park binnen te gaan. Dan komen de gezinnen reeds aan. De zakken met tent- spullen worden op het gras ge deponeerd en het uitpakken be gint. Op willekeurige plaatsen worden vervolgens stokken in de grond geslagen. Later, wanneer het doek over het geraamte zit, volgen de haringen, die de tent staande houden. Voor de gras velden, die door mensen van de plantsoenendienst uitstekend worden bijgehouden is dit niet bepaald goed. Sommige kam peerders schrikken er zelfs niet voor terug om in de prachtige ga zons kuilen te graven, waarin later stokken worden gezet of emmers met water met flessen erin. Tijdens onze rondgang bleek dui delijk, dat de ouders die deze tenten bezitten niet begrijpen hoe de grond en het gras lijden van deze werkzaamheden. Som migen verzuimen zelf de ge maakte kuilen dicht te gooien. Door het gedrag van de ouders is het dan niet vreemd, wanneer een van de kinderen rustig met zijn schepje in het gazon aan het spitten is. emielüigen De heer C. van der Vlist staat nu al twee weken met zijn tent in het park. „Ik ga niet met va kantie en breng daarom hier mijn vrije dagen door. Ik ben zelf een liefhebber van tuinen en de natuur. Alleen hier in het park erger ik me verschrikkelijk. Als ik soms zie hoe weinig respect al die dagjesmensen hebben voor het werk dat aan de gazons en planten is verricht. Laatst stond ik naast een ge zin uit Nieuwland. Vader had een kuiltje gegraven om een paal in te zetten. Zoonlief begon na tuurlijk ook meteen te graven. Ik schonk er geen aandacht aan. Later liep dat verwende jong, want dat was het, naar de bosjes en stond gewoon de takken van de struiken af te rukken. Heeft dat kind een valkuil gemaakt! Ik vind dat allemaal best, maar verniel het park er niet mee! Nog andere vakantiegangers in het park hebben aanmerkingen over de gang van zaken. Zeer lastig zijn ook de transistorra dio's. Op sommige plaatsen hoort men alle piratenstations door elkaar. Ook hier blijkt weer een gebrek aan respect voor een buurman-vakantieganger, die misschien rust wil hebben. Vele mensen met tenten kia- gen dan ook over de transistor radio's, die men graag verbo den zag, zoals in sommige volks parken in Brabant. Brommers be laatste klacht geldt vooral de gezinnen met kleine kinde ken. De heer Van Egmondt zegt, juttend voor zijn tent: „Het is hier eigenlijk levensgex'aarlijk. Ik zit nu een eind van de weg getjes af, maar dinsdag zat ik yiak langs het pad. Ik heb hier een kleine knul rondlopen. Ja, op dat kind kan 3e niet steeds passen. Toen ik even niet keek, liep hij het pad op. En daar komen ook een paar van die bromnozems voor bij. Met meiden achterop. En die scheurden hier Jekker door het park. Ik kan niet begrijpen waarom men hier brommers toe laat. Het is levensgevaarlijk. Nu heb ben ze wel aparte banen, maar daar houden die nozems zich toch niet aan. En wat heb je aan die last? Ik houd zelf van de stilte. Die behoef je hier eigenlijk niet te zoeken. Ik kom hier, omdat ik geen auto heb en nergens anders heen kan gaan met mijn ten en die kleine jon gen van me. Op de eerste plaats die snert-tr an sis torradio's. Maar wat eigenlijk nog erger is, die brommers met die verschrikke lijke knalpijpen. ze rijden alle maal te hard en alle knalpijpen zijn kapot. Dat geeft enorm veel lawaaiHet wordt hoog tijd dat de gemeente daar eens wat aan doet". Zo blijkt dat een dagje naar het Beatrixpark ondanks de stralen de zon en de prachtige grasvelden ook niet alles is. Egoïstische me- dekampeerders zorgen daar wel voor. OUDDORP Een vijfjarig kind- jv is woensdagavond gestikt, na dat de ouders die een bood schap waren gaan doen, net in de auto hadden achtergelaten. Toen het echtpaar bij de auto terugkwam, bleek dat het kind een stuk plastic over zich had heen getrokken. De politie heeft het lijkje don derdagmorgen vrijgegeven De ouders, een Duits echtpaar wa ren met vakantie in Cuddorp. SCHIEDAM In mei is de tota le bevolking van Schiedam afge nomen met zes personen. On 31 mei waren in de stad 82619 man nen en vrouwen woonachtig. Er werden in mei 58 jongens en 64 meisjes geboren. Er overleden 23 mannen en 21 vrouwen. Het geboorteoverschot bedroeg daar door in totaal 76 personen. Ei werden in deze maand elf echt scheidingen uitgesproken. SHOR fHAP MARGRIET, weltenjKs t.m 21 juli: Jeugdfestijn, 10-4 uur. TENTOONSTELLINGEN STEDELIJK MUSEUM: Herdenkings tentoonstelling en Vrije Expressie kinderen en volwassenen WIJNHANDEL/ENTREPOT. Etz.ensteeg: iverft van Han* van «n» t? stift s JULIAN AP ARK.: Beelden expDSttie (tot 10 augustus). PASSAGE THEATER: als. hooïdfihn .De grote Jacht'' «8 J-), dag- 2 en b.15 uur. MONO POLE THEATER: als weekfüm „Zeven tegen allen" (14 J.); zaterdag nacht „I Tabu" (18 J.). I HKI-.K APOTHEEK: Gouka, Groenelaan 127, telefoon 268035, De tenten in hel park worden bewoond door gezinnen met kinderen. Voor hen is het prettig maar de plantsoenendienst zit met de brokken. SCHIEDAM In het weekeinde kan men voor spoedgevallen de volgende artsen raadplegen: G. Pet, Tuïnlaan 38, tel. 266898; P. Sprev. Singel 76, tel. 268250; P. v. d, Kuij, Noordeinde 5, tel 2652B2. In de avonduren en in het week einde kan men terecht bij apo theek Gouka, Groenelaan 127. tel. 268035. SCHIEDAM In de gevangenis te Breda is tijdens een. verhoor van de 27-jarige kok W. C. B. ge bleken dat hij in Schiedam heeft mgebroken op 9 april bij de fa milie Baron. Hij heelt toen 15.000 ontvreemd, op 30 april bij een gezin in de Heinsxusstraat f 2.000 en op 10 me" mislukte pen inbraak in een woning aan de Nieuwe Damlaan. Het ont vreemde geld kon niet meer worden achterhaald. VLAAHDINGEN Het locale snelverkeer tussen Vlaardingen en Schiedam is sedert de open stelling van het gedeelte van rijksweg 20 tussen Broekweg en 's Gravenlandseweg, aanzienlijk afgenomen. Hierbij dienen als vergelij kings cijfers de verkeers tellingen gehouden in de weken 30 mei t.m. 4 juni en 19 t.m 26 uni. De cijfers geven het gemiddel de verkeer per etmaal weer. 'Voor de Broekweg, tussen Mara thon weg en J.P. Coenlaan- zijn jzij resp. 17.500 en 11.000; voor Jde Westlandseweg bij de brug: 123.000 en 11.500; voor de Mr. L. A. Resperweg bij de Vijfsluizen: 33-500 en 17.500; voor de 2e Ley- den van Gaelstraat bij de Bos- laan: 5.500 en 4.500 en voor de Burgemeester Verkadesingel: 3.500 en 6.500. De laatste cijfers leren, dat het verkeer over de Burgemeester Verkadesingel, als verbindings weg tussen rijksweg 20 en het stadscentrum, bijna is verdub beld. De 33.500 voor de Mr. L, A. Kesperweg in de week van 30 mei t.m. 4 juni geeft een onjuist beeld omdat toen de Hargaweg was afgesloten- Bij de vorige Iverkeerstelling in de week van ,18 t.in. 24 augustus 1966 werden gemiddeld per etmaal 26.000 I snelvoer tui gen geteld. I SCHIEDAM Vandaag vieren E. H. Schlarmann, geboren op 22 februari 1885 te Rotterdam en J. C. SchlarmannDerwort, geboren op 15 januari 1888 te Delft, wonende Koningin Emma- flat 63, hun diamanten bruiloft Waarnemend burgemeester, iuet- houder 7nr. Af. J. Af, van Kin deren, heeft vanmiddag het bruidspaar gelukgewenst. Het gemeentebestuur heeft een fruit mand aangeboden. Twee jongemannen bekenden autodiefstal SCHIEDAM Twee Schiedam mers, de 19-jarige J. de N. en de 20-jarige H. v.d. H-, beiden zonder beroep, hebben bekend de inbraak in de garage Victoria te hebben gepleegd. Met de daar gestolen auto hebben de twee jeugdige inbrekers een rit ge maakt langs een aantal kust plaatsen. Zij keerden vervolgens terug naar Rotterdam- waar ze bij een tankstation voor 60 ben zine kochten. Toen het op beta len aankwam, gaven ze echter •ol gas. De bediende van het tankstation waarschuwde de po litie. Later op de dag werd de auto aangehouden. Gistermorgen rijn de twee inbrekers ten slotte gegrepen. VLAARDINGEN Onze buurman gaat de eerste twee weken in augustus met va kantie naar een adres, waar hij zijn hond niet mag mee nemen. In tegenstelling tot voorgaande jaren waren er nu geen familieleden of ken nissen, die het dier tijdens buurmans vakantie in huis konden nemen. Hij klopte bij het Viaardingse dierentehuis aan, dat zijn hond evenmin kon opnemen, omdat dit streekasiel veel te klein is. De beheerder heeft er slechts tien kennels voor pensionhonden be schikbaar, die allemaal in mei reeds waren besproken. Enkele van deze kennels moesten zelfs nog aan deze bestemming wor den onttrokken om ze voor zwerf honden te benutten, die voorrang hebben. Al vele .jaren geleden liet de Viaardingse dierenbe scherming een nieuw dierente huis ontwerpen met 100 kennels voor pensionhonden. Maar tot op heden staat het nog steeds al leen op papier. Afmaken? Buurman vroeg zich af: Moet ik dan het reeds besproken vakan tieadres afschrijven en met mijn gezin maar thuisblijven of het dier laten, afmaken? Dxt laatste kan in Vlaardingen echter niet, sedert de gemeente, bij de komst van hei aardgas, het gashokje heeft opgeheven. De Viaardingse dierenbescherming en dierenart sen lenen zich daar niet voor. De beheerder van het Viaarding se asiel gaf hem dierenpension 'Sion, Gaagweg 9, in Schipluiden als adres op. Voorzitter F. Boer had dit adres gecontroleerd en. uitstekend bevonden. Er was nog plaats en Sion werd voof onze buurman de redder in de nood. Hif kan nu met zijn gezin met vakantie gaan. met het gerust stellende gevoel, dat zijn hond goed is bezorgd. Vele honderden in onze contreien worstelen in vakantietijd met dit probleem. Wellicht zelfs duizen den. Sommigen maken er zich, al of niet ten einde raad, van af, door hun hond onderweg buiten de auto te zetten, wat nu niet be paald een elegante oplossing is. Dierenpension Sion is nog zeer pril en de meesten kennen dit adres nog niet. Pas in april vorig jaar had Henk Landsbergen (3I>) alle benodigde vergunningen bin nen en kon hij zijn dierenpension officieel beginnen. Hij had "er 2V« jaar op moeten wachten. Op boerderij De heer Landsbergen is een boe renzoon, die voor het boerenbe drijf echter niets voelde. Hij heeft van alles gedaan en kwam ten slotte in de dierenhandel terecht. Daarin leerde hij het verschijn sel kennen, dat velen hun dier wilden wegdoen, omdat ze het tijdens vakantie en in tal van an dere gevallen, niet tijdelijk on derdak konden brengen. Zo rijp te bii hem drie jaar geleden het plan een dierenpension te begin nen. Op het erf van vaders boer derij was hiervoor ruimte in over vloed. ,,Ik kan hier wel uitbrei den tot een dierenpension voor 1000 honden en honderden kat ten, eigenlijk onbeperkt", verze kert Henk Landsbergen. Henk plaatste twee kleine adver tenties en het eerste jaar, in 1964, herbergde hij 6 honden. Het twee de jaar had hij een top van 24, het derde jaar van 70 en nu van 140 honden. De verschillende op stallen op het erf werden ervoor ingericht. Eigenhandig heeft hij alle kennels, mei behulp van zijn vader, broer Piet, vrouw Toos en haar broertje, gebouwd. Kennels van ijzeren constructie, met be tonnen vloeren en stenen wanden: 19 van 1.80 bij 1.70, 18 van 2 bij 1.20 en 2(1 van 1.25 bij 1.25 meter. Tezamen 57 kennels met ruime uitloop. De koeiestal achter de ouderlijke boerderij werd tot woonhuis voor 1 xr Het jonge echtpaar Landsbergen, dat dagelijks van 's morgens 8 tot 's avonds 10 uur in de weer is met de verzorging van 140 honden en 36 katten het jonge echtpaar verbouwd, maar het grootste deel tot kat- tenpension. Daar staan 36 batte rijen, voor elke pensionkat een Op de speelweide, met op de 'achtergrond één aer nacht- re rblijv en eigen ruime batterij. Tijdens ons bezoek waren er 33 bezet. Speelweide Voor de honden is er ook een gro te speelweide, die met uitlopen in verbinding staat met kennels, de nachtverblijven. Want overdag vertoeft het overgrote deel van de pensionhonden op de speelweide, jln een afzonderlijke ruimte zijn ide loopse honden ondergebracht. t Al deze verblijven ademen een I aanblik van uiterste hygiëne. 'Henk Landsbergen en zijn vrouw •zijn er dagelijks van 's morgens 18 tot 's a\'onds 10 mee in de weer en hebben daarbij de hulp van fa- tmilieleden. Zowel voor de hon- I den- als kattenverblijven staat [weer een belangriike uitbreiding op stapel, die od de gemeentelij ke vergunning wacht. De pensionhonden variëren van vuilnisbak- tot de duurste rassen. Aan de hand van hun grootte, corresponderend met de hoeveel heid voedsel, die 2e nuttigen, wordt de pensionprijs bepaald, die schommelt tussen f 2,50 en f 6.- per dag. Zo is de pensionprijs voor grote poedels f 3.50 voor herders en boxers f 4.-. Tegen een vergoeding van f 5,- worden de dieren van huis afgehaald, als de eigenaren zelf geen vervoer hebben. Het gebied, waar do pensiondieren vandaan komen, bestrijkt de driehoek: Leiden- Hoek van Hol!and-Dordrecht. SCHIEDAM Tegelijk met de opening van de beeldententoon- stelling in het Julianaparlc, start vanavond een fotowedstrijd, ge organiseerd door de stichting Schiedamse Gemeenschap en de directie van het Stedelijk Museum Deze wedstrijd is voor amateurs. De deelnemers hebben de op dracht een aspect van de ten toonstelling in beeld te brengen. Dit kan in de ruimste zin van het woord. Er zijn drie afdelingen. Een af deling jongeren tot 21 jaar met zwart-wit foto's, met een mini mum afmeting van 18 bij 24 cm.; afdeling twee staat open voor deelnemers van 21 jaar en ouder, eveneens met eeri mini mum afmeting van 18 bij 24 cm; Tussen, de honden ook een pos in een der kennels, het huisdier van de heer Ruygrok in Loos duinen Voor de liefhebbers van kleuren dia's is er een aparte afdeling. Jury Een jury, onder voorzitterschap van de heer J. Paalman, direc teur van het Stedelijk Museum, en verder bestaande uit de heren P. van den Boom, directeur van de SG, J. Paarde kam, voorzitter van de Algemene Fotokring Schie dam, J. A. Overzet, directeur van de Plantsoenendienst Schiedam, en Ton den Haan, persfotograaf, zal na l september de uitslag bekend maken, Het is de bedoeling dat van 9 tot 17 september in een zaal van het Stedelijk Museum de beste Inzen dingen worden tentoongesteld. Prijzen In iedere afdeling is de eerste prijs een bedrag van vijftig gul den, terwijl de tweede en derde prijs, beschikbaar gesteld door diverse fotozaken, bestaat uit fotomateriaal. SCHIEDAM Vanmorgen is de firma Alja aan de Broers vest heropend. Het modemagazijn is nu uitgebreid met een bontafde- ling. Het interieur van de zaak is enigszins vernieuwd. Er is nu een ruimte gereserveerd waar de bontjassen in rekken zijn op gehangen. In samenwerking met Den bontfabrikant Ls deze spe ciale afdeling ingericht. Bijzonder fraai is de palissander ïo ut en lambrizering, die in de '.aak is aangebracht. De verbouwde etalages bieden nu een ruimere blik in het mode magazijn- In de portiek bij de zaak is een nieuwe vitrine geko- Srnen, waar nu alle bontjassen zijn geëtaleerd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1967 | | pagina 1