SCHIEDAM „Alle werk is belangrijk, mits goed gedaan" IBB ziet van de bouw van 2 van de 4 torenflats aan Boerhaavestraat af ré Oud-wethouder neemt de handschoen op Juwelier opgelicht Er is in veertig jaar veel veranderd V.D.V.-secretaris Niestadt gaat dammen in Rnsland Scheepvaart toegenomen Wilton-jubilaris C. Keijzer: SVV won eerste oefenwedstrij d Zaterdag SVV tegen Excelsior Nop geen huurders voor dure woningen Gestolen wagen terug Ds. v. Dooren neemt afscheid van Axel Burgerlijke stand Schiedam Wedvluchten De Luchtbode Expositie iu Sliedrecht Merwede heeft nieuwe trainer WAT WAAR WANNEER 7 Comité-Vietnam verzamelt handtekeningen Paardenmarktclag trok veel belangstellenden BOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DONDERDAG 11 JULI JS67 wsto» Mb BROERS VEST 3, TEL. 268091, Klachten bezorging. 18.3020.00 uur. Tel. 343229 Zaterdags 17.3018.30 uur. SCHIEDAM ..Dinsdag was in de moeilijke tijd in de jaren het eigenlijk de dag al. De [dertig. Er werden toen veel men-: t sen. ontslagen, ook bij ons. Wan- bloemen die op mijn bureau jneer de loonzakjes kwamen kon, staan zijn daar het bewijs van. [je de spanning altijd weer be- Een paar meisjes van het kantoor kwamen ze dinsdag brengen". Dank zij deze kleine vergissing in de datum, zal de heer C. Keijzer morgen zijn veertigjarig jubileum vieren. Veertig jaar (en enkele dagen) is hij dan in dienst van Wilton Fijenoord, Alhoewel, dat is ook niet helemaal waar, „Het zal 1929 of 1930 geweest zijn, toen Wilton fuseerde met Fijenoord. Toen ben ik naar een andere afdeling overgeplaatst. Ik ben begonnen op de correspondentie- afdeling. Ik had vakantie en ik solliciteerde toen bij Wilton. Ik ■werd aangenomen en men vroeg', 'kchef van de publicjteits- me of ik een week eerder kon [afdeling. Dat houdt m dat ik ad- beginnen, Ja, en wat doe je dan. !verienlies opmaak, gidsen Toen verdiende ik vijftien guldeniMUWnstel en ook voorlichting per week. Als je die vijftien guU®™1,0®" (f* L3 eb 2 den kon verdienen, dan ging bijzonder prettig gevonden. r.iet met vakantie. Door deze samenloop van omstandigheden js het ook moeilijk om de juiste datum van mijn indiensttreding vast te stellen. Toen ik begon als correspondent had juist een %*er- andering plaats gevonden. merken: zou er een ontslagbriefje 'inzitten ol niej.? Dat hing ieder een boven het hoofd. Zo zijn er veel mensen vertrokken. Later, toen de moeilijke tijd weer over was hebben we weer veel van de ontslagen mensen, kunnen terugnemen. Met allemaal, want er waren er al verscheidenen, die een andere baan hadden gevon den. Ik werd hoofd van afdeling sociale zaken. Op zo'n afdeling bemerk je dat alle werk belang rijk is. Hoe eenvoudig ook. Als het maar goed gebeurt. Publiciteit Ook hier is veel veranderd. Ik weet nog goed: Toen ik hier pas zat was het altijd oppassen voor de pers. Bij een brand mochten ze niet op de werf komen enz. Dat is nu veel veranderd: De jour nalisten ontmoet ik regelmatig ;en wanneer er iets is. dan weten ze me altijd te vinden en. ik ge- Loof te mogen zeggen, nooit zon der resultaat. Een andere taak is de eindredac tie van. het Wilton-Fijenoordbtad. We hebben nu de commissie wat uitgebreid, zodat er wat meer mensen kopij kunnen leveren. Ik vind zo'n blad zeer belangrijk. Het komt buiten het bedrijf, en zo kunnen de mensen die bier niet werken toch zien hoe het hier toegaat. Bovendien is het een goede binding voor de personeels leden. Voor hen. speciaal hebben we bijvoorbeeld de achterste pagina's". DORDRECHT Opnieuw is een iDordtse juwelier de dupe gewor- !den van een truc. Gistermiddag 1 rond twee uur kreeg hij bezoek Ivan een ongeveer 25-jarige man, die vroeg een gouden plaatarm- iband te mogen zien. Nadat hij jzijn keus had gemaakt, verwij- i derde hij zich met de armband [uit de zaak om de mening van zijn vrouw te vragen. Hij kwam niet terug. SCHIEDAM SVV is sister- avond in 's-Gravenzande de serie oefenwedstrijden voor het nieu we seizoen uitstekend begonnen. De Schiedammers speelden op het terrein in het Juliana-sportpark tegen de tweede klasser uit het zaterdagvoetbal, 's-Gravenzand- se S.V. SVV won de wedstrijd met 71. Zaterdagavond speelt SW om half zeven op Harga te gen. Excelsior uit Rotterdam. Zon dag 6 augustus komt het Vlaar- dingse Fortuna naar Harga. SCHIEDAM De SVV-ers spe len zaterdagavond om 6.30 uur in het sportpark Harga de eerste officiële oefenwedstrijd voor de nieuwe competitie tegen het Rot terdamse Excelsior. Zondag 6 augustus speelt SVV in het sportpark Harga tegen het Vlaardingse Fortuna. Vakantie SCHIEDAM De rijwielhande laar die dezer dagen tot de ont- In de kolommen op deze achterstedekking kwant dat zijn wagen was pagina's staan meestal artikelen over jubilarissen. In het volgend nummer zal ongetwijfeld worden gesproken over de heer Keijzer, die morgen op 58-jarige leeftijd zijn veertigjarig jubileum bij IVF viert en aanstaande zondag op 59-jarige leeftijd een weekje n een welverdiende vakantie gaat genieten Baarden en snorren Iedere grot afdeling had eerst zijn eigen correspondent. Toen kwam alles in één gebouw. Er zullen een man of zes hebben gezeten. Allemaal mannen, want een vrouw op kantoor was toen nog taboe. Ik kwam daar toen ik negentien was. Verder zaten er allemaal mannen van ongeveer veertig jaar. Die leken ontzettend oud, door die grote baarden en snorren. Ik heb op die afdeling een be hoorlijk aantal jaren gezeten. Ik heb de correspondentie gevoerd voor de expeditie, voor de assu rantie afdeling en ook voor de Ongevallen- en Ziektewet. Dat was mijn eerste contact met de 1 sociale wetten, Ik heb er de ge hele ontwikkeling zo'n beetje van gezien. Bij de fusie kwam ik op de afdeling sociale zaken. Ik moest: daar bijvoorbeeld de sociale wet ten uitvoeren, de loonadministra tie bijhouden en dergelijke soort zaken meer. Wat later werd ik op deze afdeling sous-chef. Ik was toen geen correspondent meer. Administratief werk had ik ingewisseld voor het meer orga nisatorische werk. Dat was juist VLAARDINGEN Ds. M. van Dooren zal zondagmiddag om vijf uur afscheid nemen van de Gereformeerde (vrijgemaakte) Kerk van Axel in Zeeuws Vlaan deren en veertien dagen later, ti.I. zondagmiddag 13 augustus om vijf uur, na vooraf 's mor gens om tien uur te zijn beves tigd door ds. J. R. Wiskerke uit Middelburg, intrede doen als predikant van de Gereformeerde (Vrijgemaakte) Kerk van Viaardingen. Hij is hier be roepen in de vacature van ds. W. K. de Boer, die zich in septem ber van het vorige jaar weer met dc Gereformeerde (Synodale) Kerken in Nederland heeft her enigd en die sinds 35 januari van dit jaar (1967) predikant van de Gereformeerde (Synodale Kerk van Andijk is. Ds. Van Dooren is getrouwd en vader van drie kinderen, nl. van twee meisjes van resp. zes en vier en van een zoontje van on geveer twee jaar. Geboren: H Peter, z v V Fierant en j Pols: A Maria, d v a 3 Pegels er» K J p Nleswaag; g Roy, z v H L C van Escb en P J Bergmann; P Monique, d v j C van Graas en M c T Duwel. Overleden: A van der Most, 63 j; G A H van der Corput, 75 f; J M BOO- zemans, 52 j., eCtttg,* a B Halkes. Krantepapier in brand SCHIEDAM Vannacht om streeks 4 uur rukte de brand weer uit naar de Galvanistraat. Daar stond een met rollen kran tenpapier beladen wagen gepar keerd. Het papier was door on bekende oorzaak in brand ge raakt. Met twee stralen werd het vuur gedoofd. De schade be draagt ongeveer f 10.0(H). Op de Koemarkt in Schiedam nam een vrachtwagen beladen met kisten lege limonadejlessen gisteren, een bochi te krap. Met het rechtervoorwiel werd de stoep geraaktDoor de schok viel een gedeelte van de lading op het wegdek. De ravage was aanzienlijk. Met tnan en macht icerd gewerkt om de glasscherven zo snel mogelijk op te ruimen, PersoonUjke ongelukken deden zich niet voo r. VLAARDINGEN Vrijdagmid dag zal de secretaris van de Vlaardingse damvereniging, de heer W. H. Niestadt, die levens tweede secretaris is van de afde ling Rotterdam van de Kon, Ned. Dambond. van Schiphol vertrek ken voor een toemee van twee weken door Rusland. De heer Nie stadt is niet uitverkoren om deel te nemen aan de landenwedstrijd, die Nederland dan zal spelen te gen de Russische dammers, maar wel zal hij de reis meemaken als semi-official, terwijl hij zeker een aantal partijen zal spelen. De Russen spelen graag tegen Nederlandse spelers en er is op gerekend, dat iedere gast zal uitkomen in een aantal vrije wedstrijden. Eerst reist de heer Niestadt van Schiphol naar Moskou om van daar naar Leningrad te reizen. Op de terugreis wordt wederom in Moskou halt gehouden voor het spelen van enkele partijen. Overigens is de VDV-secretaris ide laatste weken zeer goed op 'dreef en heeft zich terdege voor bereid op sterke tegenstanders. Zo won hij gisteren in de huishou delijke competitie van zijn naaste concurrent Van Veelen. Niestadt leidt thans met 20 punten met nog drie wedstrijden te spelen. Van Veelen heeft 19 punten met nog twee wedstrijden voor de boeg, terwijl Van Splunter 18 punten heeft en nog drie partijen In het vooruitzicht heeft. Van den Kerk- boff heeft ook 20 punten, maar is reeds uitgespeeld. In de eerste kiasse zijn Tamboer, Van Woer den en Weisscher de kansheb bers. gestolen, kon zijn auto gisteren in Den Haag gaan terughalen. De Haagse politie had de wagen on beheerd aangetroffen. Op de Parallelweg speelde een aantal jongelui op het dak van een minitruck. Albert Holthuij- sen viel tijdens het spel van het dak en liep een lichte hersen schudding op. Hij is per GG en GD naar huis vervoerd. VLAARDINGEN De Lucht bode vloog met 315 duiven van uit Quivrain, afstand 173 km. Na om half elf te zijn gelost arri veerde de eerste duif 13.39,25 en de laatste prijsduif 16.55.54 uur. Uitslag: C. van Gelderen 1 12 32 44 51 65 07, M. v.d. Fiji 2 33 50, A. van Embden 3 14 26 45, C. Verweij 4 5 38, C. Bakker 6 57, G. Kalkman 7 21 40 54, G. Schaar 8 24, H. J. de Vos 9 15 23 58, W. Tieleman 10 16 64, G. van Vliet sr 11, P. v. Gijn 13, A. van Selm 17 74, J Jekel 18, M. Broek 19 60 64, H. de Willigen 20 52, J v. Toor 22, J. Heinsius 25. Voorts vloog De Luchtbode met 45 duiven van uit Bordeaux, af stand 860 km. De eerste drie dui ven werden geklokt, resp. door C. Verweij, W. Eikelenboom en G. Roodenburg. SLIED RECHT Tot 1 september worden in de openbare leeszaal er, bibliotheek in de Henry Du- nantschool tekeningen geëxpo seerd van de Papendreebtse kun stenaar A. Mouthaan. Het meest bekend zijn de tekeningen van het polderlandschap. De leeszaal is geopend: dinsdag van 10.30- 12.30 uur en van 14 tot 17 uur; woensdag en vrijdag van. 14-17 uur en van 18-21 uur. SLIEDRECHT De ko'fbal- vereniging Merwede heeft een nieuwe trainer. Met ingang \fan 2 augustus gaat de heer H. Mul ders de senioren onder handen nemen. De heer Mulders, zelf nog actief speler van Deetos, 2al bij iedere wedstrijd van het eer ste elftal aanwezig zijn. VLAARDINGEN Langs de westelijke zoom van de Westwijk, oog in oog met het uitgestrekte weidegebied, dat voor stedelijke recreatie van Maasland naar Viaardingen werd overgeheveld, is vorige week de eerste van vier toren flats in 12 bouwlagen gereed gekomen, waarvan Jac. Ouwerkerk uit Rotterdam de architect is, N.V. Ingenieurs bureau voor Bouwnijverheid (IBB) te Rotterdam de bouwer en Pensioen-Risico te Amster dam de belegger. Geringe belangstelling Deze torenflat bevat 49 drieka merwoningen, met 4 op elke woonlaag, alsmede 2 tweekamer woningen op het dak, bestemd voor zelfstandigen. De drie waren oorspronkelijk vierkamer- woningen. Maar de kinderslaap kamer is bij die van de ouders getrokken, waardoor een slaap vertrek van 5 bij 4.70 m. is ont staan. Met een L-vormige woon kamer van 5.80 bij 6.40 meter- plus een eethoek, een tweede slaapkamer van 3.54 bij 2.25, een keuken van 4.50 X 2.17 met natte cel, een hal van 4.65 bij 2 en een badkamer met ligbad, zijn het woningen met veel com fort. Zij staan op een dubbele laag bergingsruïmte en aan grenzend is ruime parkeergele genheid. Nog geen uitgifte De belangstelling van huurders- zijde is minimaal met tot op he den 10 informanten. Met inbe grip van alles vergen deze wonin gen een voorlopige huur, die. af hankelijk van de ligging, va rieert van f 305,- tot £305,- per maand. Die van de tweekamer flatjes is voorlopig op f250,- vastgesteld. Maar de huur moet nog definitief worden bepaald, alvorens ze kunnen worden be trokken. Een herziening van de huurprijs is in studie. Een tweede, identieke torenflat Is in aanbouw en komt in de loop van. dit jaar gereed. Doch de IBB heeft voor dit flatgebouw nog geen belegger kunnen aantrek ken, waardoor nog niet vast staat of de woningen in de ver koop dan wel in de verhuur ko men. Gemeente krijgt grond terug Van de bouw van de overige twee torenflats aan de Boerhaa vestraat heeft de IBB afgezien, omdat ook hiervoor geen kopers kunnen worden gevonden. De IBB heeft daarom het gemeente bestuur verzocht de grond, be stemd voor de laatste twee to renflats, terug te nemen. B. en W-stellen de raad voor dit verzoek in te willigen, mits de gemeente schadeloos wordt ge steld door betaling van twee jaar erfpacht, met welke voorwaarde de IBB zich kan verenigen. De Vriendschap heeft zijn vijfde seriehengelconcours in de Middelvliet gehouden. Met 702 gram ving B.' Penning het meest. C. Vink jr. legde voor de eerste maal beslag op de wissel- prijs en de controleursprijs was voor N. van Be veren- c..-. l OONSTELXJMGEN: STEDFLJVK MUSEUM: BerdenkJag#- temooastelUng en Vrije Expressie kinderen en volwassenen WIJNHANDEL/ENTREPOT, Elzens teeg: werk van Hani van Blooys (tot 12 aug JUUANAPARK: Beeldenexposiüe {tot 20 aügustus). BIOSCOPEN: PASSAGE THEATER: als hoofdfilm .Finale ln Berlijn" ai i«>. dag. 2 en B.15 uur, zaw 2. 7-en 8.15 uur. in de zondag- en woensdagmatlnees. 2 uur: .Spanky er» rijn bende" <aJ.}. „Duel in Dalbo" (14 i-), zaterdagnacht 32 uur: „Kasteel m zweden- (18 j.) naar de roman van. Frangoise Sagan. APOTHEEK APOTHEEK: Gouka, Groene!#an 127, telefoon tsaaM, DORDRECHT Op enkels plaat- sen in Dordrecht zal vrijdag, za terdag en zondag het op initiatief van de Amsterdammer Piet Nak opgerichte Comité-Vietnam hand tekeningen proberen te verzame len. Degenen die tekenen worden geacht achter de inhoud te staan van een petitionnement, dat het comité aan de Tweede Kamer wil aanbieden, die op 25 augustus een debat over Vietnam houdt. Het petitionnement eist; onvoor waardelijke stopzetting van de bombardementen door de V.S.; erkenning door de V.S. en de Zuidvietnamese regering van het Nationale Bevrijdingsfront (Viet- cong) als zelfstandige onderhan delingspartner bij de komende vredesbesprekingen; verminde ring van de gevechtshandelingen door alle partijen. VLAARDINGEN Het scheervLartverkeer in Viaarduifien tijdens het tweede kwartaal 1867 was, met tussen haakjes de cijfers van 1968: ZEEVAART a N.V. Havenbedrijf „Vlaardingen-OosV N.V. Nieuwe Matex Shell Nederland Raffinaderij N.V. (Installatie Vlaardlnjen) Eerste NederL Coöp. Xunstmestfabriek N. V. van Neerbos' Industrie- en Handelmaatschappij Gemeentelijke havens (186) 94) 25) 24) SS) 2.194.444 1.358.008 43.438 40.350 565 189.118 br.mJ (1.838.757) (1.204.389) 5L( 25.) 100 MO) 551 (424) - 3.711.934 (3,239.801, Totaal eerste kwartaal 1967 (1856) 472 Totaal eerste halijaar 1967 (19SB) 1023 BINNENVAART N.V. Havenbedrijf ..Vlaardingen.Oost' N.V. Nieuwe Matex Shell Nederland Raffinaderij N.V. (Installatie Viaardingen) Eerste NederL Coöp. Kunstmestfabriek N. V. van Neerbos' Industrie- en Handelmaatschappij N.V. Lever's Zeep Maatschappij Gemeentelijke havens (395) (819) aantallen 1003 603) 3.192408 6,914.042 (2.754.528 (5.984.429 tonnenmaar 1.283.578 874.490 751.852 282.379 904 349 446.900 139.484 538.724; 176.193) 188) 14) (1410) 71.724) 6.317) 376.308) 3.180.315 (2.326.135» Totaal eerste kwartaal 1967 (1965) 4529 Totaal eerste halfjaar 1967 (löflS) 981$ (4958) - (9174) - 2.859.021 6.039.337 (2.347.324; <4 573.459^ VLAARDINGEN. Oud- wethouder H. K. van. Minnen heeft gaarne de handschoen opgenomen, die wethouder geworpen. Met alle door wethouder De Bruijn geopper de voorstellen over een open baar debat inzake de stads- T. de Bruijn hem heeft toe ontwikkeling gaat de heer Van Minnen akkoord. Met als enig voorbehoud dat de discussie zich beperkt tot de oude stad, in casu de gehele bebouwde kom minus de nieuwe stadswijken. Mede met het oog op de vakantie van wethouder De Bruijn in au gustus, stelt de heer Van Minnen zich voor dit debat eind augus tus of begin september te hou den, vóór het debat in de ge meenteraad over het Komplan in verband hiermee het al of niet dempen van de Oude Haven. Een desbetreffend voorstel van B. en W, kan op de agenda van de septembervergadering tege moet worden gezien; donderdag 6 september. Mee-bctalen Evenals wethouder De Bruijn is de heer Van Minnen bereid van het nadelig saldo, dat de bijeenkomst eventueel oplevert, 50 procent voor zijn persoonlijke rekening te nemen. Hij is van oordeel, dat de Historische Ver eniging viaardingen de organisa tie op haar schouders dient te nemen. Het is een flagrante leugen, al dus de heer Van Minnen, dat pogingen om een voorzitter aan te trekken zijn mislukt, omdat hij als secretaris-penning meester de lakens zou uitdelen. Van stonde af aan is bij de op richting van deze vereniging de opzet geweest, pas tot de samen stelling van. een definitief be stuur over te gaan, wanneer voldoende leden zouden zijn aan geworven om uit hen een keuze voor de voorzittersfunctie te doen. De laatste dagen konden weer tal van nieuwe leden wor den ingeschreven, zelfs uit Rot terdam. Voor het aanwijzen van een neu trale voorzitter, die zich met da leiding van het debat zal belas ten, gaan de gedachten van de heer Van Minnen uit naar een persoonlijkheid buiten Viaar dingen. ALBLASSERDAM De belang- stelling voor de St. Jacobuspaar- denmaxkt in Alblasserdam was dit jaar bijzonder groot. Het aan tal standwerkers was ook weer toegenomen. Er waren, zeventig paarden en pony's aangevoerd. De dag werd besloten met een paardensportevenement op het sportterrein in Plan Dam. El- werden demonstraties gegeven met hackney's. Ruiters en ama zones van de Landelijke Rij ver eniging demonstreerden hel groepsspringen. Een hoogtepunt was het hogeschoolrijden door mevrouw A. Wilde uit Breda op haar Lippizaner hengst. Mevrouw Smit-van Neutegem, Sip Ouwerkerk en Jan Blom, allen leden van Beyart, sprongen individueel. De hoogtesprong werd gewonnen door mevrouw Smit-van Neutegem. IS'iets bijzonders Overigens acht hij het niets bij zonders, dat een wethouder en oud-wethouder in het openbaar gaan debatteren over de stads ontwikkeling. In tal van andere steden, waar de stadsontwikke ling eveneens een heet hangijzer is, is van debatten m de open bare sfeer sprake geweest. We juicht hij een dergelijke gele genheid. als hem door wethou der De Bruijn geboden, toe. Hij is ervan overtuigd, dat beiden deze materie van de positieve kant zullen benaderen. Al heb ben zij verschillende opvattingen over de stadsontwikkeling, als geboren en getogen Vlaardin- gers klopt hun hart voor het wel en wee van hun stad op de juiste plaats; „In het verleden heb ik me als lid van het college steeds bij de meerderheid moeten neer leggen. Dit debat opent de gele genheid alles te spuien, waar ik het niet mee eens ben geweest en mijn visie te geven op wat in clit stadium behouden dient te blijven", aldus de heer v. Min nen. Mede als lid van Heem- schut heeft hij de zekerheid niet onbeslagen ten ijs te komen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1967 | | pagina 2