SCHIEDAM Werknemers van Verto zullen gemakkelijk kunnen worden geplaatst sEerste paal in Zwartewaal zuiver toeval Brieüenaar restaureert op eigen kosten Tien centimeter boven de knie uiterste grens" Met Jeugdvakantievreugd naar Zestienhoven Verwachting geivt lelijk arbeidsbureau Op 15 augustus noodgebouw GAB in gebruik Bijbelaelie iu Schiedam jBouwslroom Voorne en Putten komt morgen op gang Mej, Th. Vis over de minirok Burgerlijke stand Numansdorp Burgerlijke stand Vlaardingen Eef Dolman rijdt in Schiedam Elektrische schok nieuwste kermisattractie Jubilaris bij gemeente Hoekse notities Meubelzaak krijgt filiaal aan de Parkweg Cricketmterland op Harga-ground Burgerlijke stand Schiedam Orgelconcert door Jacq P. Bekkers pagina Sch. ROTTE RDAMSCH KIEUWSBLAD WOENSDAG 9 AUGUSTUS IW7 BROERSVEST 3, TEL, 268D91. Klachten bezorging. 18.3020.00 uur. Te!. 343229 Zaterdags 17.3018.30 uur. VLAARDINGEN Definities e flappen van.het gewestelijk ar beidsbureau Nieuwe Waterweg Noord in verband met de onder- .'niers in sterkere mate worden ge selecteerd. steeg het aantal man nelijke werklozen van 152 tot 202, bij de vrouwelijke beroepsbevol king van 20 tot 32. Het aantal openstaande aanvragen voor mannen liep terug van 1720 lot 1574 en voor vrouwen van 469 tot 45G. Soodgebouiv hrehung t-an de werknemers van [net gewestelijke arbeidsbureau de NA. Verenigde Tomvfabneken a«m de Oostbavenkade in Vlaai- ding en zal eindelijk de veel te m Maassluis, kunnen niet voor 23 iiuguatus worden verwacht. Zo als bekend werd enige tijd geleden de sluiting van dit Maassluise be drijf aangekondigd. De sluiting, die ongeveer 450 werknemers on der wie 120 Spanjaarden zal tref fen, heeft in Maassluis diepe in druk gemaakt. Men verwacht ove rigens bij hel gewestelijk ar beidsbureau, dat gelet op de werk gelegenheid in dit gebied en de omringende gewesten, een groot deel van de Maassluise werkne mers gemakkelijk zal kunnen worden ondergebracht. Een probleem apart zullen de oudere werknemers vormen. De algemene tendens, die er in de af gelopen maanden in het gebied van net gewestelijk arbeidsbureau Nieuwe Wat e rwe g Noor d vie l waar te nemen, geeft een gelei delijke toeneming te zien van het aanbod van arbeidskrachten en een afbrokkeling van. de vraag. In juli steeg het aantal mannelij ke werklozen in hel gebied met 54 personen tot 299. Het aantal vrouwelijke werklozen verdubbel de tot 52. IS'iet verontrustend De situatie is door deze stijging van het aanbod met bepaald ver ontrustend geworden. De toene ming valt voornamelijk te consta teren in de categorie selectie- werkloosheid. In de gemeente Vlaardingen steeg het aantal mannelijke verkozen in juli van 75 tot 78. De reserve aan vrouwe lijke arbeidskrachten kwam van 3 op 8. Het aantal openstaande aanvragen voor mannelijke werk- krachten gaf een stijging te zien van 430 tot 480, De vraag naar vrouwelijk personeel liep terug van 245 tot 233. In Schiedam, waar de werkne- 1 klein geworden ruimte kunnen gaan verlaten. In afwachting van de bouw van een geheel nieuw bu reau, waarin dan ook de afdelin gen in Schiedam zullen kunnen worden ondergebracht, zal op 35 augustus een noodgebouw in ge bruik worden genomen. Het ge bouw is neergezet aan de Van Hogendorplaan. De grotere ruim te. die daar zal worden verkre gen, zal onder meer worden be nut voor het houden van medi sche keuringen en de vestiging van de afdeling beroepskeuze. Het bureau in Vlaardingen is voortge- j vraag te voldoen.. Men hoopt komen uit het in 1902 gestichte «lat er in Schiedam ook veel bureau in Schiedam. I vraag zal zijn. SCHIEDAM fn samenwerking imet de R.K. Kerk, de Gerefor meerde Kerken, de Hervormde kerk en Het Leger des Keils houdt de plaatselijke afdeling van het Nederlands Bijbelgenoot schap van 21-25 augustus m de wijken 's-Gravenland en Kieuw- land een bijbelweek. Door het te koop aanbieden van bijbels qi gedeelten daarvan hoopt men de bekendheid met en het gebruik van de bijbel te be vorderen. Op tal van plaatsen in de wereld is er grote vraag naar de bijbel en bijbelgedeel ten. De Katholieke Bijbelstich ting te Boxtel en het Nederlands Bijbel Genootschap te Amster dam trachten, na veel voorberei dende arbeid van vertalen en drukken van de bijbels aan de 8?ni5w Maarland 38 als tri het verleden ZWAKTEWAAL Morgen zal in Zwaitewaal het start sein worden gegeven voor de bouwstroom Voorne er Put ten. Het berust op zuiver toe val, dat de eerste paal voor de 408 woningwetwoningen, die in deze bouwstroom zijn ondergebracht, in. Zwartewaal imen bouw van -woningen zal worden geslagen. Zoals ivoor een aanvaardbare prijs, bekend kwamen uit de ge- meenteraad van zwartewaal Noodzakelijk van het Openbaar Lichaam Rijn mond. Reediv op 3 mei 1965 begonnen de eerste besprekingen tussen de architect van de eengezinswonin gen, de heer J. C. van Asperen, de aiinncmer C. van Geest en het hoofd, van de technische dienst van het eiland. Deze heren ston den voor de taak om de mogelijk heden te onderzoeken om te ko- V) GEBOREN: Willem Rastiaan zoon van G. J. 't Hooft en H. van der Stouw. GEHUWD: L. C, van Essen en J. H. Hendriksen; M. den Haan en M. Breure. ONDERTROUWD: D. JBaren- dregt 25 jaar en p. M. van der Linden 22 jaar; W. A. van Daalen 23 jaar en T. \V. J. Nij- sen 30 jaar; F. M. p. Tuinder 23 jaar en M. de Winter 21 jaar; P. A. Schipper 21 jaar en P. G. Huisman 20 jaar. OVERLEDEN: T. Reedijk 73 jaar weduwnaar van S. Streef kerk. GEVESTIGD: A. de Jongh van Goudswaard; W. Hamelvnek en gezin van Delft; A, H. Verrijp- Xruithof van Klaaswaal; E. M. van Haaren en gezin van Oud- Bei jeriand; J. T. Mustert van Rotterdam; M- C. Schouten en gezin van Brummen. VERTROKKEN: H. Rïeckerk- Mevius naar Amsterdam. GEHUWD: Marinus Groene veld 38 jaar en Henrika Marina van der Wal 21 jaar. GEBOREN: Olaf Jürgen zv H G Blaauw en H M Oosterling, Heem- raadstraat 43: Erol zv A O Ertan en A J M Doornen, van Hoorn beekstraat I9b; Dennis Joannes zv J J de Biok en M J J de Wit, Liesveld 127; "Willem Hermanus zv J Tuit en W de Visser, Maassluis: Kon. Wilhelminalaan 36; Rienard zv J W Mookhoek en G J Colpa Kemperstraat 20c; AI a reel zv P j van der Reijden. on J G Kroonen. Eendra chtstraat 102; Keeltje Johanna dv A van der Schee en J van Werkhoven Coornhertstraat 121Hendrik Frederik zv J H Speel enCGH M van den Brink. Markeraaflaan 30. OVERLEDEN: Hendrika Cor nelia Wamaar 78 jr Maassluis, Prinsekade 22. SCHIEDAM De mini-rok is hier nop Bij tientallen, ziet men de Schiedamse meisjes in dit omstreden kledingstuk rond slenteren lüngs de kermisattrac ties up het grote parkeerterrein aan de Broersvest. Niet alleen de boetiekjes kregen een grote vraag naar deze rok te verwerken, maar ook de grote kledingmaga zijnen, die duizenden hippe kle dingstukken, waarbij natuurlijk mini-rokjes, aan de tieners heb ben. ver kocht. Met het warme veer van de laatste maanden, is de vraag naar de ze rokjes toegeno men. Voor ons is dit aanleiding enkele Schiedamse dames uit Xe nodigen i hun mening or er de mini-rok i» 'deze kolom men onder woorden te brengen. De directrice van de Schiedamse Huishoud- en Industrieschool, mejuffrouw Th. Vis, verklaarde dat de mini-rokjes niet zo veelvul dig door de meisjes van de Huis houdschool worden gedragen. Alleen de meisjes uit de laagste klassen. De oudere meisjes, die meer ervaring hebben in het dra gen van kleding wagen er zich niet o aan. Ik verbied het beslist niet. De mode schrijft een marge van tien centimeter boven de knie voor. De leerlingen moeten zich daar zonder meer aan houden. SCHIEDAM Aan de profronde van Schiedam, die zaterdag rond om de Plantage xvordt gereden, neemt ook Eef Dolman deel. In de alternatieve keuze tussen een boete van i 750 of een maand niet rijden, heeft Dolman voor het eerste gekozen zodat niets zijr. deelneming in Schiedam in de weg staat. In de Prins Hendrikstraat heeft de Hoekse politie de 18-jari- ge Duitse schoorsteenveger R.A K. aangehouden. De jongeman was onder invloed van drank en hinderde de voorbijgangers. SCHIEDAM Een traditioneel kermisvermaak vormen, de bots autootjes. Gisteravond waren ze op de Broersvest wel bijzonder in trek; niet om het plezier van het tegen elkaar rijden, maar om dat de gehele stellages onder (ongevaarlijke) stroom stonden, tot groot genoegen van talloze jonge Schiedammers, die het al spoedig in de gaten hadden en er een attractie van maakten. De grap was. dat niets vermoe dende voorbijgangers op de elek trisch geladen vloer van de ker mistent stapten en vervolgens een gevoelige schok kregen. Dat werd aÜemaal nog bevorderd door de neergutsende regen. Op de kermis gestationeerde politie mensen werden van de zaak In kennis gesteld. Zij gingen pools hoogte nemen. Het bleek niet zo gevaarlijk als men had ver moed. Het spelletje kon gewoon doorgaan; tot vreugde van de Schiedamse jeugd en tot ergernis van de exploitant, die stroom en verloor» WeZ is Ziet type meisje belangrijk. Enkele leerlingen staat 'i zonder meer leuk, en daarentegen bij an deren staat de mini-rok ordinair. "We zeggen dan: bij een dame hoort dat niet. Ik heb de mini-rok nooit als probleem gezien. Het modebeeld heeft zich voor het volgend jaar al weer gewijzigd, zodat de mini-rok dan weer tot de verleden tjjd zal behoren". DEN BRIEL De inwoners var» Den Briel is er alles aan gelegen om hun oude vestingstadje zijn historische karakter Ie laten be houden. De inwoners en voor a J degenen die in de historische pandjes in de binnenstad wonen ?ijn zie la van hun verantwoorde lijkheid in deze bewust. Een voor beeld daarvan vormt dr. Stoutjes- dijk. Hij is eigenaar van hel pand Maarland 38. Zoals rille bezitters van de historische pandjes is hij op de hoogte van de financiële po sitie van de gemeente. Burgemeester H. van Es waakt over zijn vestingstadje als een kloek over haar kuikens. Herhaal delijk tracht hij subsidies van rijk, provincie en monumenten zorg binnen de vestingewaden te laten neerkomen, maar niet steeds met succes. Burgemeester Van Es weet dat hij in zijn strijd niet alleen staat. .Blijven deze gouden gaven uit, dan doen we het zelf", zeggen de Briellenaren. Dr. Stoutjesdijlcis één van hen. Zijn pand dateert uit de zeventiende eeuw en is op getrokken in de zogenaamde Bo dewijk XLV stijl (consoles en schouwen). De oorspronkelijke kleine ruitjes in de voorgevel zijn 'precies zoals drie eeuwen geleden 'weer aangebracht. „Kleine ruitjes lelijk? Welnee", zegt mevrouw Stoutjesdijk. „het geeft sfeer en met deze ruitjes is hot pand op zijn mooist". Gemeentesecretaris P. Harthoorn vindt het ook allemaal fantastisch wat zijn stadgenoten doen: „Het is toch prachtig, ondanks onze be labberde financiële positie wordt Den Briel steeds mooier". tegen deze bouwstroom nogal wat bezwaren. Deze zijn tot een oplossing gekomen en ook Zwartewaal kan zich nu ten volle achter de bouwstroom plaatsen. De gemeente Zwartewaal heeft in totaal op twee contingenten woningen van deze bouwstroom beslaggelegd. Dit betekent dat er morgen in deze gemeente een >egin zal worden gemaakt met de bouw van 48 woningen. Taak Dit was noodzakelijk geworden omdat de contingenten woning wetwoningen, die aan de plaat sen op het eiland jaarlijks wer- der verstrekt, de laatste jaren moeilijk onder te brengen waren bij de aannemers. De gemeenten Abbenbi oek. Geervliet, Heen- vliet, Oudenhoorn, Vïerpolders, Zuidland en Zwartewaal zullen de 408 woningen verdelen. Dat in Zwartewaal juist de eer ste paal zal worden geslagen voor deze bouwstroom berust op technische feiten. Er waren in het gebied Voorne en Putten in totaal vier gemeenten, waarvan de grond reeds bouwrijp was en «waar direct met de bouw kon De heer H, M. L. Wests trate* *iicj worden begonnen. Onder die ge- zich bijzonder heeft ingespan- imeenten had zich Zwartewaal non om deze bouwstroom op gang geschaard. De daarvoor bestemde te krijgen, zal de eerste paal op de bouwplaats aan de Christine laan slaan. De heer Weststrate is lid van het dagelijks bestuur HOEK VAN HOLLAND De heer J. Vermeer, wonende aan het Seinpad in Hoek van Hol land, viert 15 augustus zijn 40- jurig jubileum in dienst van de gemeente Rotterdam. In de kring van het energiebedrijf van Hoek van Holland, waar de heer Ver meer werkt, wordt het jubileum gevierd. SCHIEDAM Enkele maanden geleden is de showroom van het automobielbedrijf garage Unique N.V. aan de Parkweg 201—205. waar tevens auto's, scooters en bromfietsen werden verkocht, ge sloten, uiteraard omdat het geen zin heeft na de opening van de ga rage bij het station nog langer een 20 duur punt te handhaven. In het vrijkomende pand vestigt zich thans een filiaal van De Stad Rotterdam Interieurverzorging N.V., het derde naast de vestigin gen in Rotterdam en Den Haag. JRbwsw VLAARDINGEN In het kader van het Vlaardingse kinderva- kantiefeest werd er dinsdagmor gen onder toezicht van een lid van het vakantiecomité weer een bustocht gehouden naar het vlieg veld Zestienhoven. Onder de deel nemers bevond zich ook een be jaard echtpaar, dat in hun „tweede jeugd" minstens even zeer van de tocht heeft genoten als de gemiddeld 12 jaar oude Viaardingertjes. Op het vliegveld werden de jon gelui in twee groepen verdeeld, die na elkaar over het complex werden rondgereden, waar ver scheidene vliegtuigtypen werden bewonderd. Benijd door minder gelukkige tochtgenoten maakte één jonge tje, in gezelschap van zijn „gro te broer" een rondvlucht boven Rotterdam. De overigen moesten zich met vouwbladen over vluch ten naar Londen en andere ste den tevreden stellen. Spin* iivedstrljden Voor de komende dagen staan nog enige interessante punten op het programma, waaronder van daag een dagtocht naar Rockanje voor geestelijk gehandicapte kin deren. Donderdag zijn er kinderspelen en excursies en vrijdag de hele dag grote spuitwedstrijden voor de jeugd, waarbij het erom gaat zoveel mogelijk punten te maken met het bespuiten van drie obsta kels: een bal, die via een lange geul naar boven gespoten moet worden; rode en witte blokjes, waarvan slechts de rode wegge spoten moeten worden en ten laat ste een watermolentje dat door een tegenwicht zeer gemakkelijk uit zijn evenwicht kan worden gebracht. Reeds zeven scholen hebben zich, behalve vele indivi- tiuelen, opgegeven. Voor de zaterdag te houden wan deltocht worden meer dan dui zend deelnemers verwacht, ge zien de grote opkomst in voor- inde jaren. Op zaterdagavond geeft de Kijn- mondband uit Schiedam een45 minuten durend c ncert na een om 8 uur vanaf cU Broekweg beginnende lampionoptocht. grond was hier het langst bouw rijp en bovendien bleek dat de 48 woningen die er zullen komen, gemakkelijk zouden kunnen wor den ondergebracht. Oh jeet Het object, dat door de stichting Ratio-bouw wordt begeleid, zal volgens de eerste opzet in 20 a 22 maanden moeten worden gerealiseerd. Morgen om half elt zal de eei'ste paal do grond ingaan. Door het inslaan van een ruit hebben onbekenden zich toegang verschaft tot een conruirmiietent van I. v.d. V. aan de Strandweg. De buit bestond in hoofdzaak uit ballen gehakt en andere etenswa ren, alsmede tweehonderd stui vers. De schade was ongeveer .vijftig gulden. De kampeerders vereniging de Poort van Europa houdt zon dag een zeehengelconcours op het Hoekse strand. Er wordt gevist van vijf tot negen uur 's mor gens. Een week later gaan zestig kampeerders zeehengelen in Bru misse. Aan boord van de dagboot van de Mij. Zeeland werd ten nadele van een reiziger een geldbedrag gestolen. De toerist miste vier bil jetten van een pond en een biljet van tien shilling. Een ongeveer tien ton wegende vracht men belandde gistermiddag op üe hoek van de Tweede Staverseweg en de Proostweg te Sonvwelsdijk in de sloot. De toafifen «ie/ de enorme vrachtdie bestemd was voor Rotterdam, moest plotseling uitwijken voor een fietser. De aanhanger kwam met het rechterachterwiel in de berm en zakte de sloot in. Het was een zwaar karwei om de droge uien droog te houden. Dc schade aan de uien bleef beperkt. De aanhanger heeft zware schade opgelopen. In de hal van het -postkantoor te Schiedam worden de speciale zegels van het Rode Kruis goed verkocht. Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van deze organisatie is een zegel op de markt- gebracht met een toeslag. De helft van deze toeslag zal aan de afdeling Schiedam van het Rode Kruis ten goede komen. De stand is geopend gedurende de ochtenduren. SCHIEDAM Volgende week maandag en dinsdag zal de Har ga-ground het strijdtoneel vor men voor een semi-cricketinter- land. Een sterk team van de Ko ninklijke Nederlandse Cricket bond zal daar in het strijdperk ko men tegen een elftal van de Free Foresters. Dit Engelse team zal zich in de ze wedstrijd kunnen voorberei den op de echte interland tegen het officiële Nederlandse cricket team, die in Haarlem zal worden gespeeld. Het is voor de eerste maal, dat een dergelijke wedstrijd in het Schiedamse sportpark Harga zal worden gehouden. Voor de Schie damse cricketliefhebbers is het j een unieke gelegenheid om van GEBOREN: Linda c., d.v. C. A. N. Nlehot en T. Quadt; Karin. d. v. a. van Katwijk en J. p. M. Dl n ge nou ts; Tom, z.v. n. Glimmerveen en C. Klin- ge. OVERLEDENC. van der Vlies, «8 jr, ived: L. ClemensJ. Spithoven, 81 jr* G. van der Velde, 77 jr, cehtg; j. e. VoermanN. j. van Teeling, Sa jr. Een door de bond georganiseerde tweedaagse wedstrijd tegen een zo sterk Engels team is in Schie dam zeker in dertig jaar niet voorgekomen. De voorzitter van Hermes DVS. Manus Stolk, heeft zich bijzonder ingespannen om deze wedstrijd op zijn veld te krij gen. Martin van Wijk van Her mes zal Schiedam in de Neder landse selectie vertegemvoordj- gen. De strijd begint om half aantrekkelijk cricket te genieten, 'twaalf. SCHIEDAM Jacq P. Bekkers zal volgende week donderdag het vierde orgelconcert geven- dat wordt georganiseerd door het or gel centrum Schielandkring. Het concert is in de Grote- of St. Janskerk jn Schiedam. Jacq. P. Bekkers is de vaste orga nist van deze kerk. Hi] heeft in zijn programma werken opgeno men van Scheidt, Bach, Handel, Distier, Gagnebin en Langlais. Het concert begint 's avonds om acht uur. Op i? augustus IS in het Groene Kruisgebomv in Hoek v. Holland ge legenheid tot inenting van diphterie, jkmkhoesjt. tetanus en polio van 9 uur liot Kwart over ürie.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1967 | | pagina 2