SCHIEDAM Slavenburgs bouwbedrijven verhuisden naar pand aan de Nieuwe Haven Respectabel concert JNew London Singers Eerste halfjaar 1967 vier doden in verkeer Leeszaaldircctrice maakt analyse van Schiedams leesgewoonten Elftallen HBSS en bleven ongewijzigd PPSC Bezoekers-record voor Bad Groenoord Passend onderkomen voor zestigjarige Inbreker gepakt Gestolen scherm teruggevonden WAT WAAR WANNEER Schiedams allerlei Steeds meer toeristen slapen in auto's Veel vrolijks komt er niet meer van de pers Brand vernielt bovenverdieping van Marktzicht Portefeuille met 1000 mark zoek Prijsspuiten op brandweerwede trijd inDeiiBriel Om de vakkennis van de huisvrouw Volkstuinders in een clubgebouw Zaterdagvoetbal KIS VB Doorstromingsïomls verhoogt de norm ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DONDERDAG 24 AUGUSTUS 1967 pagina 3dL BBOERSVEST 3, TEL. 26 80 91. Klachten bezorging 18.30—19.30 uur. Tel. 26 58 28. Zaterdags17.30—18.30 uur. SCHIEDAM Twee mijlpalen zijn bereikt in het bestaan van Slavenburgs Bouwbedrijven NV te Schiedam, dat zoals bekend ook een vestiging in Dordrecht beeft ,Het bedrijf is zestig jaar geleden in het leven geroepen door de heren P„ Slavenburg en Scheurkogel en viert een dezer dagen dit jubileum. Tevens is het er in geslaagd een grotere bij de ontplooiing: van het bedrijf pas sende bedrijfsruimte te vinden. Het heeft in een vroegere machi nefabriek aan de Nieuwe Haven een nieuw onderkomen gevonden en zich daar ingericht. Aan de kant van de Nieuwe Haven zijn de kantoren gevestigd; aan de kant van de Warande vindt men de nieuwe timmerfabriek. Op za- trdag 2 september des morgens om half elf zal de heer Th. Sla venburg, president-commissaris van de NV Slavenburgs Bank en oud-wethouder van de gemeene Schiedam, dit nieuwe bedrijf officieel openen. Daarna is er een receptie, die tot 1 uur duurt. Het personeel van Slavenburgs Bouwbedrijven bestaat uit een vaste kern van ongeveer honderd man. De stichter van het bedrijf, die als Iraar timmeren aan een am bachtsschool is begonnen, heeft in de eerste jaren van zijn aan- nemerswerk o.a. een groep wo ningen in Scbiedam-West ge bouwd, in opdracht van de Wo- nsngbouwverenignig Volkshuis vesting; men heeft thans de op dracht diezelfde woningen te mo derniseren. Onder leiding van de heer G. A. Slavenburg, zoon van de oprich ter ,die omstreeks 1927 is over leden, heeft de onderneming zich gewijd aan de bouw van bedrijfs panden, w.o. de drukkerij van de firma H. A. M. Roelants aan de Korte Haven te Schiedam en de glasfabriek van W. Hasenkamp, die inmiddels is afgebroken. Overigens heeft zij al spoedig de plaatselijke sfeer verlaten en een reeks van bedrijfsgebouwen geplaatst in Rotterdam, Dor drecht, Vlaardingen, Delft en Den Haag alsmede in verscheidene kleinere gemoenten in de omge ving. Het opgeleverde werk va rieert van kantoren, schoolge bouwen, garages, laboratoria, kantines tot rioolgemalen, kloos ters, kerkgebouwen, confectie- ateliers, warenhuizen, kledingma gazijnen, opslagruimten en bun galows. Voorts verricht men veel onderhoudswerk, waarop het be drijf zich heeft toegelegd gedu rende de tweede wereldoorlog. In Dordrecht De huidige directeur, de heer P. J. Slavenburg, is door een func tie bij Bouw- en Woningtoezicht te Dordrecht rechtstreeks be trokken geweest bij het begin van de sanering van Dordrechts oude binnenstad. Van zijn opname in de directie af dateert de vestiging in Dordrecht, die al spoedig op dracht kreeg voor de bouw van een confectiefabriek in Veldho ven .Een nieuw object in Schie dam is de bouw van een distribu tiecentrum van 5000 m2 voor de Coöp. Inkoop Vereniging Onder ling Belang, waarvoor in de tweede week van september de eerste paal zal worden geslagen. Het worden kantoorpanden en magazijnen in prefab beton voor een inkoopcoöperatie van kruide niers. De uitvoering van een reeks andere nieuwe opdrachten wordt in de komende maanden ter hand genomen, waaronder een groot modemagazijn voor Voss te Hilversum, dat wordt op getrokken als prefabgebouw in vier lagen, t Wat de leiders van Slavenburgs bouwbedrijven in de utiliteits bouw het meest aantrekt, is de mogelijkheid er de flexibele bouw Achter het kantoor en de teken- zalen lippen de ruime hallen van de timmerfabriek. met geprefabriceerde elementen ,tc te passen. Daarom hebben zij zeer nauwe betrekkingen aan- ;eknoopt met Kemper Beton. Door gebruik te maken van de kennis van bepaalde architekten en adviesbureaus en telkens bij deze terug te keren, zordt de on derneming ervoor steeds slag vaardig te zijn. Zo heeft ze een binding met leveranciers en ar chitekten ontwikkeld, die wel licht uniek is in Nederland, maar die door alle partijen als gunstig en winstgevend wordt gevoeld. HOE KV AN HOLLAND De po litie in Heerenveen heeft een man gearresteerd, die in Fries land verschillende inbraken had gepleegd. Bij verhoor bleek de man ook ongeveer twee weken geleden te hebben ingebroken in tien winkels op het kampeerter rein en in het recreatiegebouw in Hoek van Holland. De man, de 24-iarige loodgieter A. G.f was op 28 juni ontvlucht uit de open psychiatrische inrich ting Dr. v.d. Hoevenkliniek in Utrecht. Daarna leidde hij een zwervend bestaan en hij leefde van wat kleine diefstallen hem opleverden. Hij zal voor de offi cier van justitie in Leeuwarden worden geleid. De huidige directeur, de heer P. J. Slavenburgde derde generatie in de top. HOEK VAN HOLLAND Een tentenverhuurder op het strand ]n Hoek van Holland, vond giste ren een windscherm terug, dat paar jaar geleden aan een badgast was verhuurd en dat sindsdien was verdwenen. De haam van de verbuurinrichting was er netjes uitgeknipt en. daar voor in de plaats was een ander stuk gezet. ZATERDAG Musis sacrum: b uur. Extra Eurobaï me* The Explosions. Hakkerts discotbe Que en Rudi Pieters. TUINCOMPLEX THURLEDE: 3—10 uur n-m,, tentoonstelling fruit, bloemen en groente. ZONDAG TUINCOMPLEX THURLEDE: van 10 tot 50 uur: expositie. Om 3 uur *s avond Prijsuitreiking in verenigingsgebouw. TENToo NSTELLUVGEN STEDELIJK MUSEUM: Houtsneden van Hap Grieshaber (tot 11 sept). galerie WIEGMAN: werken van schilders en grafici rond de Eeuwwis seling. BIOSCOPEN: Passage theater: ais hoofdfilm ..West Side Story" dag. 2 en 8 uur, ïondag 4.30 en e uur. «Nieuwe avonturen van Pinokkio" zon- en woensdagmiddag 2 uur. UQNOPOLE THEATER: fn de avond' „Hercules Ln de macht van het kwade"'(i4 j.j» woensdag 2 uur: „Tanze nut mlr in den Morgen" (a.L). SCHIEDAM Vip doden heeft het verkeer in Schiedam gekost in het eerste halfjaar van 1967. De cijfers zijn overi gens gunstiger dan in de over eenkomstige periode van 1965, waarin zich vermoedelijk de inschakeling van enkele nieu we autowegen weerspiegelt. In 1966 beliep het aantal doden vijf op een totaal aantal ver keersongevallen van 1500 (thans 1017). Er waren toen 43 zwaar gewonden en thans 30, toen 277 lichtgewonden en thans 276. Daar staat tegenover, dat zware schade ontstond bij 151 verkeers ongevallen tegen 113 gevallen in eerste helft 1966 en lichte schade in 797 gevallen tegen v.j. 1327. De meeste aanrijdingen hadden plaats tussen 17 en 18 uur, dus na sluiting der bedrijven, bij het naar huis rijden. Oorzaak was in 180 gevallen het geen voorrang verlenen of niet vrijlaten van de doorgang (v.j, 268), onoplettend heid 158 (v.i. 179). onvoorzichtig passeren 225 (v.j. 166), onvoor zichtig richting veranderen 92 (v.j. 114) en te dicht volgen 67 (v.j. 144). Deze laatste cijfers wijzen op een sterk verminderde verkeersdichtheid. Bij de aanrij dingen waren 1074 auto's, 157 vrachtauto's, 313 bromfietsen, 102 fietsen en 96 voetangers be trokken. De cijfers in 1966 waren 1641, 373 406, 160 en 94. een enorme verschuiving dus. Opmerkelijk is daarbij, dat het aantal aanrijdingen op bescherm de voetgangersoversteekplaatsen 's toegenomen van 13 tot 17, even als het aantal personen, dat daarbij was betrokken, nl. van 13 tot 26. Er waren daarbij 1 doede, 6 zwaargewonden, 12 licht gewonden en 7 nietgewonden, tegen v.j. 2 lichtgewonden en 1 dode. SCHIEDAM Bad Groenoord heeft dit jaar een nieuw record aantal bezoekers geboekt. Twee jaar geleden had het een topjaar van 314.000 zwemmers; nu is men dit aantal reeds ruim gepas seerd. Dit seizoen zijn er al meer dan 340.000 mensen de hekken van het openluchtztvembad ge passeerd. De grote stijging heeft twee oor zaken. Een ervan is de verwar ming, di i dit jaar in gebruik is genomen. Met koud en guur weer heeft het water in het open bad toch een prettige temperatuur. De tweede reden is het uitzonder lijke mooie zomerweer. Met deze warme dagen wordt de verwar ming niet gebruikt, want het water heeft dan een tempera tuur van ongeveer 22 graden. Vo rige week, toen de temperatuur een stuk lager was, werd de ver warming wel ingeschakeld. Het is nog niet bekend op welke fatum Bad Groenoord het zwem- eizoen zal sluiten. Dit wordt een cezer dagen op een vergadering oesprokén. De sluitingsdatum «angt o.a. af van de afspraken 'ie het personeel heeft gemaakt oor hun werkzaamheden tijdens het winterseizoen. SCHIEDAM Scooterliefheb bers zijn er woensdag vandoor gegaan met een in de Jan Steen straat geparkeerde scooter, eige naar W. A. J. v. d. V. en even la ter met de scooter van A. J. J. W., die in de Rembrandtlaan ge parkeerd stond. Ze zijn allebei la ter in de Jullanaïaan teruggevon den, maar niet de scooter van de 26-jarige slager P. E.. die 's mid dags werd gestolen op het Ru bensplein- Geen voorrang verleende op de kruising Boerhaavelaan-Swam- merdamsingel de 16-jarige brom fietsberijder J. B. Hij botste te gen een auto, bestuurd door de 20-jarige loodgieter H. S. en is met een hersenschudding naar het gemeentelijk ziekenhuis ver voerd. Beide voertuigen Hepen schade op. Voor de derde maal is er een ver keersongeluk gebeurd op het nieuwe Ketheiplein, waar in een van de lussen de 25-jarige tand- techniker P. w. uit Den Haag de macht over het stuur verloor en over de kop sloeg. De wagen moest worden weggesleept met .een takelwagen. De bestuurder kwam er ongedeerd af. Men kan ter plaatse niet harder rijden dan 50 kilometer zonder een ongeluk te riskeren. HOEK VAN HOLLAND Het aantal toeristen, dat in de auto overnacht, is dit jaar in Hoek van Holland groter dan ooit tevoren. Vooral in auto's met slaapbanken brengen steeds meer mensen de nacht door. Op het parkeerterrein bij het strand gaf iemand dezer dagen voor de grap een klap te gen een boot op eert wagen Wie er het meest van schrok valt niet te zeggen, maar plotseling stoven twee Britse toeristen uit de auto. Het ziin echter vooral Duitsers, die gebruik maken van deze goed kope vorm van overnachten. Het wordt steeds meer ganbaar om ouw en kinderen oo kamers on der te brengen en zelf in de auto te blijven. Misschien is deze zui nigheid wel toe te schrijven aan de verminderde welvaart. Burgerlijke sland van Schiedam GEBOREN Carmen, d.v. F Garcia Crespo en C, Carrasco Arteaga; Eugé- me L d.v. E c Macaré enMJC te Ktefte: Johannes H z.v. HCJ Engel- man encPM Mannaart; Sandra7> d. v. K Llekendiek en M H van de Schuur; Cecilia d.v. B Kramer-Freher en H. »C. Pers. SCHIEDAM Waarheen gaat, zo vraagt de directrice van de Openbare Leeszaal en Biblio- heek te Schiedam, mej. R. G. P, Visser, zich af. de belangstelling van de lezers net meest uit? Er is een toeneming van de waarde ring voor het boek; de cijfers over de eerste helft van 1967 lig gen 9.75 procent hoger dan die over de eerste helft van 1966. De Schiedammers hebben tot l juli bij de bibliotheken een dikke 200.000 boeken geleend, vrijwel lelijkelhk verdeeld ovr de drie categorieën romans, kinderboe ken en studiewerken. Van de ro mans is 90 procent Nederlands of in het Nederlands vertaald, de rest in een of andere vreemde taal, voor de helft Engels, voorts Duits en Frans, vrijwel even sterk vertegenwoordigd, en tot slot een klein aantal in het Spaans en Italiaans, Nederlandse jonge auteurs zijn het meest in trek, vooral bij de jongeren, maar toch ook wel bij de volwassenen: Wolkers, Mulisch en Claus en voorts Carmiggeldt, Bomans en Jan de Hartog. In de buitenlandse literatuur gaat de belangstelling vooral uit naar rassenstrijd, oorlogsromans en detectives: de vrouwelijke lezers ontwikkelen een voorkeur voor historische romans, levensbe schrijvingen, familieverhalen, streekverhalen en in de vakanties ook wel de misdaadverhalen. Dr. Zjivago's verfilming maakt, dat ook Pasterr.'ik nooit langer dan een dag in huis is! Mej Vis ser liet in het midden of de oor logsliteratuur ,,de mensheid wer kelijk tot nadenken heeit gebracht of dat de gruwel van de oorlog een aanklacht wordt onder gaan". De romantiek doet het goed bv. Extra Eurobal SCHIEDAM Wegens de grote belangstelling voor de laatste twee Eurobai-avonden zal in het kader van het jubileum een extra ÊurDbal-avond worden georgani seerd door de plaatselijke com missie. Zaterdag van acht uur ai zullen in Musis Sacrum The Explosions, Hakkeri's discothe que en Rudi Pieters voor de mu ziek zorgen bij dit derde Euro- feest. Van een. muziekmedewerker SCHIEDAM Engeland heeft veel goede zangkoren. Een daar van The New London Singers heeft o.l.v. Donald James woensdagavond in het Stedelijk Museum een concert gegeven met hoofdzakelijk werken voor koor g capella, waaronder enige van een behoorlijke lengte. Dit is op zichzelf al een hele prestatie, aangezien bij composities van enigszins langere tijdsduur het detonatie-duiveltje altijd op de loer ligt als er zonder instrumen tale begeleiding wordt gezongen. De koorklank van The New Lon don Singers is typisch Engels: :wat steriel en een tikje weemoe dig, maar uitstekend geschoold al heeft men soms wonderlijk genoeg een beetje moeite met het overnemen van de toon. Het drieëntwintig leden tellende koor heeft op voorbeeldige wijze wer ken gezongen van Thomas Weel- ke (een zeventiendeëeuwse orga nist van de Chichester kathe draal), Orlando Gibbons. Henry Purcel, Hubert Parry. Ralph Vaughan, Williams en Benjamin Britten. In het Hosana van Weel- kes, aarmee 't programma werd geopend, had men zich blijkbaar ten aanzien van de akoestiek mis rekend; 't zesstemmige werk klonk te hard, bijna op *t ruwe af. Dit is in 't verdere verloop van 't programma niet meer voorgeko men. Opvallend waren de buigzaam heid van de koorklank en de goe de tekstuitbeelding, alsook het ge mak waarmee hoge tonen werden ..genomen". Het zou te ver voeren de talrijke uitgevoerde werken stuk voor stuk te bespreken. Daarom beper ken we ons tot de beide grote composities: de Mis in g van Vaughan Williams en de Hymne aan St. Caecitia van Benjamin Britten, omdat deze werken in zekere zin een openbaring waren. De mis voor dubbelkoor en sdlis- MAASSLUIS Gisteravond kort na zes uur is de bovenverdieping van de lunchroom Marktzicht op Markt in Maassluis neheel uit gebrand. De vrijwillige or and- weer var. Maassluis rukte met een na de alarmering met groot materieel uit cn bestreed de brand met elf stralen. De vlammen hadden Inmiddels al gretig om zich heen gevreten, zo dat aan de bovenverdieping niets meer te redden viel. In hoofdzaak beperkte men zich tot het nat houden van de ernaast gelegen panden. De bovenverdieolng werd bewoond door mej. M. Rijpsma, de beheerster van de lunchroom, die eigendom is van de heer M, Moerman. De bene den afdeling van het pand liep grote waterschade op. i-oco-bur- gemeester P, van der Snoek en de korpschef van politie de heer J. de Jong zagen hoe de Maas- sluise brandweer de brand spoe dig lokaliseerde. Een deel van de voorgevel werd later omgetrok ken. De vermoedelijke oorzaak van de brand moet in de dakgoot worden gezocht, waaraan gistermiddag werkzaamheden zijn uïtzevoerd. In de goot werd nog een gasfles ontdekt, die snel in veiligheid werd gebracht. De schade be draagt enkele duizenden guldens. HOEK VAN HOLLAND Twee Duitse vrienden die in een pen sion in Hoek van Holland logeer den missen sinds kort een porte feuille van de filiaalchef E. S. (34) uit West-Berlijn. De vriend schap 2at zo diep, dat ze het geld samen bewaarden. Een van de mannen ging op een avond al leen op stap en toen de filiaal- chef thuis kwam was de porte feuille met geld en paspoort ver dwenen. Pas de volgende morgen kwam de ander weer boven wa ter. Hij was met een Westlander op stap geweest en wist niet meer of hij de portefeuille had meegenomen. De Westlander zei ten (Monica Richardson, sopraan, van alu, e" de a T-.TA- DO tP ta«tin hot flnieton Tlo Anne Brook alt, Richard Gam- blin. tenor en David Tee, bas) is duidelijk geïnspireerd op de oude a capella-stijl van de Nederlandse scholen en soms ook van Palestri- na. Toch laat Vaughan Williams hierin af en toe een eigen geluid horen, geheel verschillend van dat van zijn symfonieën, 't Werk kreeg een prachtig genuanceerde vertolking en ook de bovenge noemde solisten (allen koristen) hebben hierin uitstekend voldaan. Benjamin Britten toont zich in zijn Ca eci li a-hymne één van de belangrijkste Engelse componis ten van deze tijd. Het werk heeft een prachtige toonkleur, die door de weergave van het koor mooi tot baar recht kwam. De hymne is afwisselend voor koor en solo geschreven. Monica Richardson zong de sopraansoli met een fraaie, in de hoogte soms wat scherpe stem, die zich echter evenwichtig in de koorklank mengde (liet voordeel van een so list die zelf als lid in het koor meezingt) en daarmee niet teveel contrasteerde. politie tast in het duister. De vrienden wachten nu op een ver vangend paspoort van de Duitse consul. DEN BRIEL - Den Briel zal dit jaar ■het ontmoetingspunt worden voor de brandweerkorpsen uit de gemeenten Voorne-Putten en Ro zenburg. Op zaterdag 9 september ,201 de jaarlijkse eilandenbrand- jweerwedstrijd daar worden ge- j houden. Om elf uur *s morgens zullen de eerste spuiten worden [gericht, 's Middags om half vijf zullen de laatste slangen zijn op gerold, want dan vindt dc prijs uitreiking plaats in café-restau rant Declert. De wedstrijden wor den in twee klassen gehouden. In e klasse A komen negen korp sen uit in de klasse B elf. in de graag gelezen Zuidfranse streekromans van mevr. Den r toll ander-B ronder. Het verlan gen naar opgewekte en humoris tische lectuur moet dikwijls onbe vredigd blijven: ,,De hedendaag se schrijvers in binnen- en buiten land zijn tegenwoordig zo bitter ernstig of negatief, dat er weinig vrolijks in druk verschijnt". De directrice van de Openbare Bibliotheek constateerde uit de uitleencijfers, dat scholieren en studerenden een voortdurend gro ter percentage vormen van de bi bliotheekbezoekers. Ook merkte ze op, dat de moderne schrijvers een groeiende afkeer blijken te hebben van de romanvorm en meer en meer overgaan tot kor te verhalen, schetsen, beschou- beschouwingen of litteraire ex perimenten. Gevarieerd Werken over hedendaagse ge schiedenis en land- en volkbe schrijvingen, w.o. actualiteiten als Indonesië. Israël en modern Egypte, de nieuwe Afrikaanse staten, Vietnam, China (Het Rode Boekje), de Verenigde Sta ten en president Kennedy, alsme de boeken over ons eigen Oranje huis blijken zeer in trek te zijn. Het hoe langer hoe meer visueel ingestelde publiek maakt een dankbaar gebruik van de vele boeken over eigentijdse en klas sieke kunst; exposities en TV- uitzendirtgen vormen duidelijk een stimulans Ongeveer dezelfde uitleencijfers halen technische werkjes over autotypen, rijvaardigheid, radio, transistors, televisie etc. Daarna volgen politieke en sociale vraag stukken, vooral bij jonge mensen, voorts is er een toenemende be langstelling voor boeken over kerk en concilie en voor gods dienst en oecumene in het alge meen. Een best uitleenboek, be halve dingen pver de geboortenre 1 geling, is het werk van L. Nilssor ,Het grote wonder", de negen maanden voor tie geboorte, be schreven in foto's en voorzien van praktische raadgevingen voor de a.s. moeders. SCHIEDAM De Stichting voor Huishoudelijke en Gezinsvoor lichting heeft een zakformaat brochure uitgegeven, waarin wordt aangegeven, waaruit haar werk bestaai: zij wil door middel van consumentenvoorlichting en cursussen de vakbekwaamheid van de huisvrouw vergroten (adr, Nieuwstraat 12, tel. 264781). Het werk van de Stichting wordt door rijk en gemeente gesubsidieerd. Het programma voor het komend seizoen omvat; zorg voor de voeding in 8 lessen. Gast en gast vrouw, eveneens in 8 lessen. Kleine karweitjes in huis (van tegelzetten tol het gebruik van elektriciteit)Zorg voor de kleding (van naaien tot en met de wasbehandeling en het onder houd, alsmede nieuwe textiel- stoffen), een vervolgcursus over Accessoires (o.a. de hoed). De verzorging van het uiterlijk. Ge schenken maken en bloemschik ken, de laatste cursus niet in 8 maar in 4 lessen. Voor vrouwen organisaties is er de mogelijkheid een lezing aan te vragen. Hij lijkt ons voor de huisvrouw nuttig per briefkaart of telefoon om toezen ding van het drukwerkje te vragen. Brons voor 40 jaar Capsulefabriek SCHIEDAM Bij Koninklijk Be sluit is, wegens langdurige en trouwe dienst, aan de heer J. C, Pijnacker, geboren op 17 april 1510 te Schiedam en wonende in Schiedam aan de Paulus Potter- traat, tegekend de ere-medail- e m brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Do heer Pijnacker viert noden n.l. zijn veertig-jarig jubileum bij de Capsulefabriek Holland. In de loop van de jaren neeft hij ir. de verschillende afdelingen I gewerkt. Thans werkt hij in de -odwalserij. Burgemeester 7 -ellsema heeft hem vanmiddag 1 n stad hui ze de medaille uitge- 3 likt. SCHIEDAM De volkstuinvere nigingen Klein Babberspolder en Nuttige Ontspanning hebben bei de de beschikking gekregen over het clubgebouw, dat door de ge meente ter beschikking is gesteld. Iet gebouwtje op het volkstuinen- complex De Vij (sluizen wordt door de leden van de beide vereni gingen zelf opgetrokken. De sa menwerking tussen de volkstuin- ders zal in de toekomst wellicht nog verder gaan. Voorlopig 2al van een samensmelten van beide verenigingen nog geen sprake ijn. Expositie in TUurlinle "JHIEDAM De volkstuinver- tiging Thurlede houdt een expo- p tie van bloemen, groente en f-uit op zaterdag van 15 tot 22 itur en zondag van 10 tot 20 uur iDe toegang is vrij. SCHIEDAM Nadat de voetbal lers in de betaalde sector ai twee wedstrijden achter de rug heb ben beginnen de zaterdagvoet ballers zaterdag hun competitie. Hei. gepromoveerde HBSS komt nu in de hoogste klasse van het zaterdagvoetbal uit. PPSC speelt een klasse lager. Beide clubs be ginnen met een thuiswedstrijd. HBSS komt nagenoeg met hetzelf de elftal uit, dafc vorig seizoen de promotie wist te veroveren. Twee spelers zijn van Hermes-DVS ge komen, Korporaal en Smit. Se cretaris De Hoop van HBSS zei hierover dat het nog geenszins vast staat dat deze aanwinsten al direct in het eerste elftal zullen worden opgesteld. De toekomst 2al uit moeten wij zen of hun prestaties van dien aard zijn dat een keuze gerecht vaardigd is. Men rekent bij HBSS in het ko mende seizoen op een plaats ïu het midden' Men gaat nu in de hoogste afdeling terrein verken nen en het seizoen daarop trach ten bij de bovenste vier te eindi gen om zo te promoveren naar de dan te vormen le klas zaterdas- voetbal KNVB. Promotie De promotie van HBSS heeft ken nelijk ook de aantrekkingskracht op de voetballers vergroot, want HBSS, dat vorig seizoen met elf elftallen aan de competitie deel nam, doet dat nu met twaalf. De training van Aad Bierhuizen is al in volle gang en als zaterdag de hekken opengaan voor de eerste competitiewedstrijd op Harga te gen het bezoekende Huizen zal het bestuur wel eens tot de pret tige ervaring kunnen komen dat een hogere klas ook meer hezoe- kers trekt. De wedstrijd begint om half drie en wordt geleid door scheidsrechter Van bergen Hene gouwen. Ook bij PPSC heeft men gewerkt aan de voorbereidingen voor het nieuwe zeizoen. Er zijn echter geen bekende spelers vertrokken r»n aanwinsten zijn er ook niet ge komen, zodat het eerste elftal na genoeg ongewijzigd de nieuwe '•omDetitïe ingaat. Volgens de verwachtingen vart de heer Ra vens zal PPSC evenals vorig jaar weer een woordje meespreken in de strijd om de bovenste plaat sen. Trainer PPSC verwacht veel van zijn nieuwe trainer Bouquet. Deze heeft zich sinds kort hier geves tigd en PPSC is er gelukkig mee dat bij zijn diensten aan de club heeft aangeboden. De heer Bou quet komt uit Zeist en is een ge diplomeerd trainer. Anders dart bij HBSS begint de eerste wed strijd niet om half drie, maar om kwart over vier op Thurlede. Hier zal scheidsrechter Kiijnsmit het eerste fluitsignaal laten klin ken voor de wedstrijd PPSC- M ons ter. SCHIEDAM In verband met de jongste huurverhoging zijn ook de normen van het doorstro mingsfonds omhoog gegaan. Burgemeester en wethouders hebben besloten, dat, om in aan merking te komen voor een uit kering uit dit fonds, de huurprijs van de zelfstandige woning, welks men verlaat en voor verhuur be schikbaar blijft om een duurdere woning te betrekken, thans moet bedragen ten minste 55,- en ten hoogste f 123,per maand, en dat de huurprijs van een duurdere woning, welke men daarbij be trekt ongewijzigd blijft en der halve moet bedragen ten minste 160,en ten hoogste 250,-— per maand, de kosten van de warm te- leve ring niet inbegrepen. Zij die op grond van het boven staande menen in aanmerking te komen voor een financiële tege moetkoming in de verhuiskosten uit het doorstromingsfonds, kun nen ztch wenden tot het bureau Huisvesting, Westmolenstraat 26. Met nadruk wordt er op gewezen dat de te verlaten woning in Schiedam en de te betrekken woning in Schiedam of in een andere gemeente birtnen het Rijn* mondgebied moet liggen. GEMÉËNTEL1JKK KENNISGEVING GEMEENTE SCHÏEDAM SPREEKUUR BURGEMEESTER De Burgemeester van Schiedam is ver hinderd om cp maandag. 4 september 196 zijn wekelijks spreekuur te houden, Schiedam, 24 augustus 1857,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1967 | | pagina 1