Begin bouw blok twaalf van woo en Stichting Zwembad-Zuid heeft de eerste honderdduizend vol SCHIEDAM in Sportfondsenbad Toiletten en douches worden gemoderniseerd "Bewoners straks voor ontspanning naar 't dak Gemeentewerken in 1966 driemiljoen aan salarissen en loon Commissie opgericht voor behoud Havenkerk in Schiedam Een eigen home voor de van Ilaaren-groep Konijnenhouders hebben grote plannen Bob Zijlmans in Galerie Simon de Graaff Hoekse notities Schiedams allerlei u agin a Sch. BROEHSVEST 3, TEL. 268091. ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DONDERDAG 14 SEPTEMBER 1367 Klachten bezorging. 18.30-19.30 uur. Tel. 265828. Zaterdags 17.30—18.30 uur. SCHIEDAM Aan de Pi eter van Anrooylaan is een begin gemaakt met de bouw van twee twaalf, woonlagen hoge woningblokken van zeer mo derne allure, die het Bouw- en Aannemingsbedrijf Muijs en De Winter NV hier gaat zetten voor rekening van het Alge meen Burgerlijk Pensioenfonds in Den Haag, het ABP. Het was geen eerste paal, waarmee ditmaal de bouw werd ingezet, maar met enkele losse flod ders beton, die met behulp van een nieuwe veertig meter hoge torenkraan op hun plaats wer den gebracht. Het was een min of meer symbolische plechtigheid. Bij de gebeurtenis waren aanwe zig de burgemeester van Schie dam, de heer M. Roelfsema, drie wethouders, een groot a ant,, i hoge ambtenaren en hoofden van dienst, alsmede vertegenwoor digers van het ABP, o.w. hoofd ingenieur-directeur K. Mackenzie en het hoofd van de afdeling be leggingen drs. F. Bog aardt, als mede dr. mr. N. H. Wiarda, hoofd- directeur ABP. SCHIEDAM Burgemeester H. Roelfsema opent zaterdag offi cieel het zelfgebouwde clubhuis van de Van Ha a ren groep van het Nederlands Padvinders Verbond aan de Nieuwe Damlaan, hoek Schiedamseweg. De bouw ervan heeft in totaal vier jaar in beslag genomen. De jeugd heeft er hard aan gewerkt en zelfs hebben ouders van ver scheidene groepsleden hun steen tje bijgedragen. Bij de gemeente werd een lening gesloten. Verschillende bedrijven leverden i tegen kostprijs de benodigde bouwmaterialen en zelfs werd dit wel eens geschonken. Thans moet nog wat schilderwerk worden verricht en ook moeten de tegel paden om het clubhuis gemak kelijk toegankelijk te maken worden aangelegd. Het terrein moet nog worden geëgaliseerd voor de openingsdag. SCHIEDAM De toiletten en de doucheruimten ire het Sportfond senbad worden gemoderniseerd. Ock de kleedgelegenheid voor de schoolkinderen worden veran derd. Het personeel van het Sportfond senbad is reeds begonnen met de toiletten. De oude beschilderde muren verdwijnen. Op verschei dene plaatsen was van deze mu ren de verf verdwenen, terwijl hier en daar het vuil niet meer verwijderd kon worden. De mu ren worden nu voorzien van mo derne witte gladde tegeltjes, die gemakkelijk zijn schoon te hou den, waardoor de hygiëne van het gebouw wordt bevorderd. Ook zijn inmiddels de stortbakken Aantal woningen Het gaat bij dit bouwobject om 504 woningen, te bouwen in de premie A-sector, verdeeld over i'.vee bouwblokken, elk bevatten de 43 grote vijf kamerwoningen van 117 m2, 188 kleinere vijfka- ïner.voningen van 102 m2 en 30 tweekamerwoningen van 00 :n2. systeem galcrüwoningen. Per blok voorzien van 26 garages cn omge ven door een grote ruime pnr- kferolaa'.s, ruimte bieder.d aan één <.uto per woning. Ingevolge ren suggestie van het hoofd vaste gcederen van de afdeling beleg gingen van het ABP. de heer j. H. v. d. Hoven, zal op het dak een recreatieruimte voor <le be woners worden geschapen, groot 45 bij Vh meter. In deze 250 m2 komen vergader zaaltjes. biljartzaal, gymnastiek lokaal, toneelzaal, dakterras met bloeiende planten, bridgendmte. bvffet en toiletten. Voor de eer ste keer wordt bij een bouw van deze afmetingen zo welbewust afin dc recreatie van de toekom st'ge bewoners sedacht. Wat er gebeurt, dat zal nader worden uitgewerkt in overleg met de huurders zelf, via een soort buurt vereniging. Deze ruimte wordt de bewoners 2onder verdere kos ten gratis ter beschikking gesteld. Het eerste betonwaarop de eerste der torenflats zal komen ie staan, trok veel officiële toeschouwers. VLAARDINGEN De Vlaar- dingse Pluimvee en Konijnenhou ders Vereniging bereidt zich hard voor op de landelijke tentoonstel ling, die op 5, 6 en 7 oktober in Utrecht wordt gehouden- Dit jaar beschikt de vereniging voor het eerst over een vervoersfonds waardoor het thans mogelijk is, dat iedereen met zijn dieren aan deze expositie deelneemt, Tijdens de ledenvergadering werd besloten om de deelnemende die ren gezamenlijk naar Utrecht te vervoeren. Reeds zijn er dertig inschrijvingen geboekt, maar tot zaterdag 30 september kan men zich nog opgeven bij het se cretariaat van de V.P.K.V. Op vrijdag 8 en zaterdag 9 decem ber wordt de jaarlijkse grote ten. toonstelling gehouden. Ditmaal niet in de muziekzaal van het Volksgebouw zoals in voorgaan de jaren, maar in de grote zaal van de Harmonie aan de Schie damseweg. Er zullen dan vier keurmeesters naar Vlaardingen komen om de dieren onder de loep te nemen- Om dit alles te kunnen bekostigen wordt een lo terij gehouden. SCHIEDAM De dienst voor Ge meentewerken Schiedam heeft in het dienstjaar 1966 aan directe sa larissen uitgegeven een bedrag van f 1.265.588,09 en aan indirecte salarissen (ziekte) f 36.635,13, verlof f 124.330,81, ongeval f 1.460.928,14, dit is i 79.735,14 f 31.556,98, met de overige indi recte salarissen in totaal f 1.460.92j,14, dit is f 79.735,14 meer dan de raming. Deze stij ging is het gevolg van de loon ontwikkeling. Aan sociale lasten salarissen drukt hierop een uit gave van f 684.978,43, dat is f 62-675,43 meer dan de raming op grond van premieveranderingen e-d. De overige kosten op de sa larissen (vakantietoeslag, stu dietoelagen, uitkering ziektekos ten, uitkering spaarregeling, ge neeskundige controle, premie spaarregeling, beloning ingezon- c ideeën, uitkering wegens mi litaire diensttijd en diversen) be liepen i 103.795. Beloond werden vier ingezonden ideeën met een totaal bedrag van f 598.96. De post diversen omvatte o.a. de kosten van advertenties voor nieuw personeel. gevolg van loonherzieningen, ver geleken met de ramingen. Socia le lasten drukten hierop met een totaal van f 889-588,41hetgeen f 132.878,41 meer is dan de ra ming. Overige kosten op de lonen beliepen f 113.657,90, waarbij f 324.22 voor beloonde ideeën. verdwenen. Hiervoor in de plaats zijn s poe Iers gekomen, die door middel van drukknoppen te bedie nen zijn. Tevens zullen de deuren worden vernieuwd. Ook de douche gele genheid van de dames en de heren wordt gemo derniseerd. De schotten, die in deze gelegenheid staan zullen worden verwijderd, waardoor er één grote ruimte ontstaat. De kranen, die hier zitten voor warm en koud water worden verwijderd en hiervoor in de plaats komt één drukknop. Het is dan niet meer mogelijk om zelf de temperatuur van hel water te regelen. E vena is in de toiletten zullen hier verlaag de plafonds worden aangebracht. Regenscherm In het midden van de douche ruimte wordt een regenscherm aangebracht, die zal bestaan uit 23 douchekoppen. Deze wordt spe ciaal aangelegd voor kinderen die emmen in schoolverband. De tijd. die de kinderen nodig heb ben voor het douchen, wordt zo veel korter, omdat ze er nu geza menlijk onder kunnen staan. De badmeester zal dit regenscherm bedienen. Voorts ligt het in de bedoeling om de kleedgelegenheid voor de schoolkinderen te veranderen. De afzonderlijke hokjes zullen ver dwijnen. Tegen de muur zal dan een lange bank komen, waarop de kinderen zich kunnen verkle den. De kleren kunnen dan opge hangen worden aan haken, die boven de bank zijn bevestigd. De betonnen vloer, die nu nog vol putten en gaten zit en er vuil uit ziet, wordt betegeld. Door een sproeisysteem zal deze vloer op eenvoudige wijze zijn te reinigen. Aan arbeidslonen werd een be drag van f 1.235.338,53 uitgege ven, vermeerderd tot f 1.571.845,84 met de posten indi rect Joon wegens ziekte, ongeval, verlof, feestdagen, onwerkbaar weer, schoolbezoek en diversen. Een verschil van f 181.368,84 als Huurprijs t>r voorlopige huurprijs is gesteld on 250 gulden "oor de °Tote en gld. mor de kleine vi.ifknmerwo- ringen en VX) gld. voor de twee- k.imer\von: gen, verhoogd met servicekosten en verwarming. Deze huurprijs behoeft overigens nog de goedkeuring door de mi nister. Er bestaat een mogelijk- WAT WAAR WANNEER? DONDERDAG 14 SEPTEMBER KANTINE HBSS. Harga, 20 uur: ■Jaarvergadering. VRIJDAG 15 SEPTEMBER WIJKCENTRUM 20 uur: Wijkver. Nieuw'ancl. kon takt avond Clir. Soc. Bel. 2B uuv: Kring Maasmond, ledenverg. GALERIE SIMON DE GRAAFF, 31.15 uur: opening expositie van Bob Zijtmans. STEDELIJK MUSEUM, 20.15 uur: ope- r.iniï v.m twee tentoonstellingen <Lu- Engels erj Tekenkunst). ZATERDAG 16 SEPTEMBER WIJKCENTRUM: 13.30 en 15.30 uur: wijkver. TCleuwland. filmvoorstellingen voor kinderen. O PST AN DING SK.: 20 uur: Soc. den teir- quasth, dansavond. Musrs SACRUM: 20 uur: NVV-bestuur- oersbond, feestavond. SPORTf.baD: 39 uur; diplomazwem- men, i en 2. ARCADE: 20 uur: Schied. Reddingsbri- gacle._ 40-j, bestaan, cabaret, bal. IRENE: 20 uur: Accordeonver. Fantasie, feestavond. IRENE: 20 uur: Geref. Jeugdverbcnd, verg. (jaar-). ilUSlS SACRUM: 14 uur: Singelkwar- Uer, feestmiddag voor dc jeugd. Tl VOL I: 20 uur: Green's R B Soc. Siiort '66. ZONDAG 17 SEPTEMBER ARCADE: 20 uur: RK instuif, dansen. tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: Houtsneden van Hap Grieshaber (tot 11 sept) en Tentoonstelling „Fotowedstrijd Beelden Julianapark". Galerie WIEGMAN; werken van sprulders en grafici rond de Se uw wis seling. GALERIE SIMON DE GRAAFF: Aquarellen en litho's. RvtSt 'OPEN: PASSAGE THEATER: air noofdrilm V 23 slavinnen van Fu Manchu" (14 Jr>- dag. 2 en 8.15 u.. zo. en wo. 2 u.: ■■Makker, dc zoon van Rin Tin Tin" (a.L). MONOPOLK THEATER: ..Agent K B neemt ze tn de heupzwaai" (14 jr.); als di.-avond 8 uur. SCHIEDAMSE F1L.MKKING: za. nacht d.: „Zij cite van de zonde leven" W jr.). heid om een vijf kam er woning in een vierkamerwoning te veran deren, d.w.z. met een extra gro te kamer. Het eerste gedeelte der woningen komt naar verwach- .„Ajting klaar tegen het eind van '1968, d.w.z twee jaar na de plan nen voor het eerst ter hand zijn genomen. De laatste woningen zullen een half jaar later worden betrokken. Er komen twee royale ingangen met lift per blok. Verder bestaat de extra service uit een vuilaf voer met behulp van plastic zak ken, die de concierge bij de be woners komt halen De keuken heeft een roestvrij stalen aan recht en is royaal met tegels uit gerust. Er is voor de bewoners bergruimte bij de woning zelf. Architect is de heer Groosman. SCHIEDAM In Galerie Simon de Graaff op het Oude Kerkhof wordt morgenavond om 20.15 uur, een nieuwe expositie geopend door de heer F. Brakkee, lid van de Sectie Beeldende Kunst van de Rotterdamse Kunststichting. Het betreft een tentoonstelling van schilderijen, aquarellen en goua ches van Bob Zijlmans. De tentoonstelling wordt gehou den tot 12 oktober. De galerie is op werkdagen van 9 tot 18 uur voor bezichtiging geopend.- 's Zondags is ze gesloten. De PTT heeft op herhaald ver zoek van de wijkraad een te lefooncel geplaatst in de Rijp- straat. De cel is er vooral ten be hoeve van de campingbezoekers, maar ook de bewoners van het noordelijk deel van Hoek van Hol land zal de telefooncel goede diensten bewijzen. De Nederlandse vereniging van buisvrouwen te Hoek van Holland belegt voor woensdag 20 septem ber een contactmorgen in het lo kaal aan de Tasmanweg. Me vrouw Kemmers zal daar een jer niet voor 1 september 1972, causerie houden over Franse wij- bian wordt het gestorte bedrag nen. in/dusipf rente terugbetaald. SCHIEDAM De commissie die ijvert voor een Zwembad-Zuid en daartoe een stichting in het le ven heeft geroepen, kan zich thans erover verheugen een eer ste. mijlpaal te hebben bereikt. De actie onder de bevolking van Schiedam-Zuid ier vorming van een fonds is ongeveer 15 juni be gonnen. Zestig vrijwilligers meld den zich om een huis-aan-huis actie te voeren en deze vrijwil ligers lieten zich niet weerhouden door de gedachte, dat de vakan ties op hünden loaren, maar zijn meteen met hun werk begonnen. Het resultaat is. dat thans, drie maanden na de start, de eerste honderdduizend aan toezeggingen binnen is, een achtste dus van het bedrag, dat ir.en zich tot doel had gesteld. Van de zestig vrij willige „propagandisten" zijn er wat afgevallen, maar achttien hunner hebben zich ontpopt als incasseerders en brengen de eer ste afdrachten binnen. Zoals bekend gaat het om de plaatsing van tweeduizend deel- nemingsbewi jzen van elk 200 gul den, waarop men al naar wens een gulden per week. vijf gulden per maand, of b.v. vijftig gulden per jaar kan betalen. Bij het tot stand komen van het beoogde Zwembad-Zuid geven deze bewij zen tien jaar lang recht op een korting van 25 gld. op het jaar abonnement of dertig gratis zwemlessen. Komt het zwembad Ook instructiebad Als plaats voor het Zwembad- Zuid heeft de commissie gedacht aan een hoek Westfrankelandse- dijk-Deltadijk. Het moet een overdekt zwembad worden met een instructiebad voor de school jeugd en met een vloer van poly ester, waarvan de hoogte regel baar is. Volgens de heer Van Gel der van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten, die de ge meenten adviseert inzake sport en recreatie, zou het zwembad een investering van 1.4 miljoen vergen. B. en W. hebben zich tot dusver niet definitief uitgespro ken. Wel heeft een wethouder doen weten, dat een regeling denkbaar zou zijn. waarbij de burgerij een bijdrage stort van 200.000 en dan nog tien jaar f2().fJ00 per jaar bijdraagt in het te verwachten exploitatietekort. Geste van raadsleden Ook de gemeenteraadsleden heb ben nog niets over het plan Zwembad-Zuid gezegd, maar op vallend is, dat enkele raadsleden van professionele zijde hun be langstelling hebben getoond door meteen f 200 als bijdrage te stor ten, hoewel zij niei in deze stads wijk wonen. De stichting heeft zich principieel niet tot cle grote bedrijven gewend, omdat zij wil kunnen aantonen, dat het de be woners van Schiedam-Zuid zelf zijn. die zich achter deze plannen stellen. De toe ze ps» ine? voor de 100.000ste gulden is afkomstig van me vrouw J. de Wit, Lekstraat 56b, en is binnengebracht door de da mes Geratz-v,d, Bosch en me vrouw Hordijk. Zij zijn alle drie gehuldigd met een taart. Met de directeur van Bad Groenoord is contact opgenomen, omdat hei stichtingsbestuur van mening is, dat het beheer over Bad Groen- oord en het toekomstige Zwem bad-Zuid dient te worden gecom bineerd. SCHIEDAM Ka de brief van de bisschop van Rotterdam over de sanering van een aan tal r.k. parochies in de binnen stad zijn er veel reacties los gekomen. Er is een commissie opgericht, die ten doel heeft de St. Janskerk in de volks mond: de Havenkerk voor de parochianen te behouden. Aan het hoofd van deze com missie staat de heer A. Janse, lid van de parochieraad van deze kerk. Men wil een enquête houden on der de parochianen over de wens tot behoud van de kerk. Tevens wil men daarbij trachten een ant woord te krijgen op de vraag of de Dominicanen in de binnenstad moeten blijven. De heer Janse heeft zich afgevraagd waarom dc kerk architectonisch van geringe re betekenis zou zijn dan de ande re kerken. Een oordeel hierover acht hij zeer subjectief. Wat de een mooi vindt, vindt de ander niet mooi. De mensen die er nu aJ jaren komen, zijn er best mee te vreden. Die vinden de Franken- iandsekerk misschien architecto nische minder mooi en ook min der bruikbaar voor misvieringen. Omtrent de houdbaarheid is hij van oordeel, dat bij goede restau ratie de kerk nog lang in stand kan blijven. De bestaande rege lingen maken het mogelijk voor 70 procent subsidies te krijgen voor het herstel. Tenslotte meent de heer Janse, dat zowel de litur gie-aanpassing als de plaats waar de kerk staat, gunstig zijn. Aan de verwarming zal echter aandacht moeten worden be steed, want die voldoet thans niet. De commissie heeft tot op heden de paters niet bij de besprekingen betrokken, omdat men niet ge looft, dat het mogelijk is de pa ters in deze kwestie nu reeds par tij te laten kiezen. De actie die men wil voeren hangt af van de antwoorden op de vragen die de parochianen zondag na de mis kunnen invullen. Mevrouw De Wit uit de Lekstraat 56 tekent de eerste ton vol voor het toekomstige zwembad in Schiedam-Zuid. Twee leden van de actiegroep bieden haar een taart aanOok de aanbreng- sters kregen een taart ah Wijk van waardering. De Volkstuin Verenigingen Klein Babberspolder en Nuttige Ont spanning. beide werkend in het Vijfsluizen-complex, hebben be sloten tot fusie over te gaan. De verenigingen hebben resp. 211 en 228 leden. In oktober zullen zij naar verwachting een gezamen lijke ledenvergadering houden on der leiding van de hc-er P. Visser, voorzitter van het Algemeen Ver bond van Volks tuinders verenigin gen. Het dan te kiezen nieuwe be stuur, bestaande uit elf leden, treedt op 1 januari 1S68 in func tie. .Bloemen voor zieken en ouden van dagen" is het motto van de bloemendag, die de volkstuinver enigingen in Nederland zaterdag houden. Ook in Schiedam zullen dan bloemen worden aangeboden aan ziekenhuizen en rusthuizen. Het zelfgebouwde clubhuis Nieu we Damlaan-Schiedamseweg. waarover de padvinders van groep 4. de Burgemeester van Haarengroep, vier jaar hebben gedaan, wordt op 14 oktober of ficieel geopend. Veertien jubilarissen zijn gehul digd tijdens een feestelijke bijeen komst in Arcade ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan van de r.k. me taal bewerk ersbond St. Eloy. De organisatie telt onge veer 800 leden. Een halve eeuw lid zijn de volgende jubilarissen: J. Stijver. S. de Wolf, P. Steiger, W. de Groot, J. Weber, W. van Slob be. C. van Oosthof en A. de Boer. Veertig iaar lid zijn de oei'en A, Schulte, J. v. d, Plas. J. v. d. Hei den, H, Vol en H, Gunneweg. De heer C. de Koning is 25 jaar aan gesloten bij St. Eloy. Een oude vete tussen de 51-jange J. K. en zijn eveneens 5l-jarige buurman J. v. W. is beslecht met behulp van een stuk hout. K. liep daarbij een gebroken arm op en deed aangifte van mishandeling. Zestig jaar bestaat de Algemene Bedrijfsgroepen Cen.rale. een or ganisatie die 600 leden telt. Het feit wordt zaterdag herdacht met een receptie in het Volksgetrouw om kwart voor drie. Na de recep tie wordt, omstreeks vijf uur, een aantal jubilarissen gehuldigd in café-restaurant de Ametal- nron.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1967 | | pagina 1