SCHIEDAM Water in het Sportfondsenbad staat onder scherpe controle Gecombineerde Kruisvereniging herdenkt veertig jaar werk voor gezondheidszorg Franse film voor de Filmkring Benoemingen en diverse erfpachtszaken in de gemeenteraad Inlichtingenbureau voorziet duidelijk Holy in een grote behoefte Schiedams Havendienst bracht in 1966 ruim half miljoen in Elke dag ivordt het bassin gereinigd Jaarvergadering van Service Aad Zoutendijk geeft orgelconcert Ledental sou veel groter kunnen zijn Dertiende bridge- drive voor paren WAT WAAR WAKNEER Klachten worden prompt behandeld Diefstal in dronkenschap Aantal bezoekers gemeente-archief steeg in 1966 Alkmaar s bedrijf wil zicli in Schiedam vestigen Iep in Plantage wordt verwijderd Vlaardingse dammers boekten zege 4 pagina ScH. ROTTE RDAMSCH NIEUWSBLAD WOENSDAG 20 SEPTEMBER 1967 BROERSVEST 3, TEL, 268091. Klachten bezorging, 18.30—19.30 uur. Tel 265828. Zaterdags 17.3018.30 uur. SCHIEDAM De eisen, die worden gesteld aan het water in de zwembaden zijn bijzon der hoog. In het Sportfond senbad, waar dagelijks hon derden schoolgaande kinderen zwemles krijgen, zorgt de chef-machinist, de heer C. Fons, met twee assistenten voor de juiste samenstelling van het zwemwater. Driemaal per dag wordt het water ge controleerd. 's Avonds om tien uur Iaat het personeel het bassin leeg lopen om het te kunnen reinigen. Onder het zwembad bevindt zich een groot bassin, de zogenaamde vuilwa terkei der. 's Avonds wordt onder de roosters, die in het diepe gedeelte liggen, een afsluiter elektrisch geopend, waardoor het water binnen tien minuten weg stroomt naar deze kelder. Wanneer het bassin leeg is, wordt het schoongespoten. Hierna wordt het bassin weer volgepompt, het geen ongeveer negen uur in he- slag neemt. Vla een zuigpers- pomp gaat het water naar een filter. Hierin bevindt zich een laag grint, daarop fijn grint en ten slotte een laag zand. Door een pijpleiding stroomt dit water op het filter. Via een verwar- mingsinstallatie stroomt het dan Bij het filter wordt soda en alu- treren wordt er chloorgas, ge bruikt. Onthardutg Bij het filter wordt soda en alu miniumsulfaat aan het water toe gevoegd. De soda zorgt voor de ontharding van het water en het sulfaat voor het vlokken van het vuil. Tweemaal per week moet het filter worden gereinigd. Dit. gebeurt met water, dat is opge slagen in de rein waterhelder, een bassin onder het ondiepe deel van het zwembad. Ongeveer 30 kubieke meter water is nodig om de filters door te spelen. Het water van de reinwaterkelder wordt verkregen uit de vuilwater- kelder, welke dan met leidingwa ter wordt aangevuld. Na het fil teren wordt er chloorgas, ge mengd met leidingwater, toege voegd. Het chloor dient voor het vernietigen van de afvalstoffen en de bacteriën. Per week wordt gemiddeld twaalf kilo chloor aan het water toegevoegd. Dit is noodzakelijk omdat het chloor verdampt. Driemaal per dag worden de hardheid van het wa ter en het chloorgehalte bepaald. Door toevoeging van.chemica liën verandert het water van kleur. De kleur bepaalt de hard heid en het chloor gehalte. Verwarming SCHIEDAM De tafeltennisver eniging Service houdt vrijdag 29 september in het Jeugdcentrum aan de Dr. Schaepmansingel haar jaarvergadering. De agenda vermeldt de bestuursverkiezing, j Aan de beurt van aftreden zijn de i wedstrijdcommissaris A. Rieken en de juniorleider J. Th. Glazing. j Het eerste team van de hoofd klasse bestaat uit Cas van Koets veld, Dick Bussching en Nico van Slobbe. Nadat Nico van Slobbe al tot de nationale B-training was uitver koren, beeft ook Cas van Koets veld alsnog een uitnodiging ont vangen op de dinsdagavonden de selectietraning o.I.v. de nationale bondscoach Tigermann mee te maken. Deze beide spelers en Dick Bussching zijn tevens uitge kozen voor de toptraining van de afdeling Botterdam. SCHIEDAM De Vlaardingse organist Aad Zoutendijk geeft donderdag 28 september een or gelconcert in de Oud-Katholieke Kerk aan de Dam te Schiedam. Aanvang 20 uur. Hij speelt wer ken van Sweelinck, Bach, Franck, Saint Saëns, Hoïlins, Re- ge r en Hendrik Andriessen. Het water uit het zwembassin wordt continu gezuigerd en voor zien van chloor. Voordat het ge zuiverde water in het bassin stroomt wordt het via een'tegen stroomapparaat verwarmd. Hier bij naat het water langs koperen pijpen, waarin water van een ho ge temperatuur stroomt. Deze verwarming is zo ingesteld, dat het zwemwater een temperatuur krijgt van ongeveer 26 graden. Ook de zwemzaal moet ongeveer dezelfde temperatuur hebben, omdat het water anders te snel afkoelt. Vier maanden geleden ls het Sportfondsenbad van kolenstook overgestapt op oliestook. Twee oliebranders zorgen voor het war me water in het zwembad, dat gebruikt wordt voor de centrale verwarming, de temperatuur van het zwemwater en voor het wa ter de douches. Het bassin heeft een inhoud van 600 kubieke meter water. In de vuilwaterkelder bevindt zich nog een reserve van 200 kubieke me- een reserve van 200 kubieke me ter. dat nodig is bij wedstrijden waarbij het niveau van het water altijd hoger is. Ook de vuilwater kelder moet geregeld worden ge reinigd. Dit gebeurt eenmaal in de twee weken. Het personeel ver wijdert dan het vuil uit de kelder, dat op de bodem is achtergeble ven. Bij het volpompen van het bassin zijn verschillende veilig heidsmaatregelen getroffen, waardoor het overstromen van het filter is uitgesloten. Alleen wanneer 's nachts de stroom zou uitvallen, wordt het bad niet vol gepompt. MAASLAND De Maaslandse speeltuin de I.entetuin aan de Kluiskade wordt \*rijdag geslo ten tot 30 april 1968. Vrijdagmid dag om 4 uur verloot mevrouw Tas, die in de speeltuin toezicht had, poppen jurkjes. De in de tuin achtergebleven kledingstukken urmen vrijdag afgehaald wor den bij mevrouw Tas, Reynbolt an Maeslantstraat. SCHIEDAM De Schiedamse Filmkring heeft gisteravond in het Monopole theater met de Franse film Le Soupirant het nieuwe filmseizoen geopend. On geveer tweehonderd filmliefheb bers voor deze vereniging een ongekend hoog bezoekcijfer hebben een fijne filmavond be leefd. De middelbare scholieren waren weer in de meerderheid. Dat komt omdat op de scholen de overzichtelijke brochure van de Filmkring ovex* de activiteiten in dit seizoen op ruime schaal is verspreid. Le Soupirant onder regie van Pierre Etaix, draagt de Neder- landse titel Er moet maar eens .getrouwd worden. In Frankrijk 'wordt Etaix één van de nieuwe meesters van de filmhumor ge doemd. En door enkele critici zelfs al wat voorbarig op één lijn gesteld met meesters als C.'hap- lin, Dhéry en Capra. Het verhaal is niet belangrijk. Maar de uit werking van de personages en si tuaties is zo verrassend dat men zich door de jacht van de hoofd rolspeler (Pierre Etaix) op vrou welijk schoon iaat meesleper.. De Filmkring heeft voor okto- korte film over de Eroktiek in de ber (24-10) een programma met .korte film over de Erotiek in de films wórden in Zaal Irene ver dof. er heel icat komt kijken omjtooncj Drs< w. de Vogel geeft zuiver zwemwater te krijgen. daarbij 'n deskundige toelichting. De machinekamer toont aan, SCHIEDAM De volgende mu taties bij het onderwijs komen in dt vergadering van maandag van de Schiedamse gemeenteraad ter sprake; een voorstel tot be noeming van een hoofclonderwij- 1 aan de Mathenesseschool, oude Kerkhof, waarvoor de heer J, Berends, thans waarnemend hoofd, op de nominatie staat; voorgedragen voor benoeming tot leraar in tijdelijke dienst aan de Gem. Middelbare Handelsavond school zijn de heren Th; H. M. Gielen en P. G. Bank, idem Gem. Nijverheid sa vond sc hooi leraar Duits tie heer N. C. van Diji, leraar Engels de heer R. Woll- nian. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zal ontslag worden verleend aan de heer P. van Rijn, onderwijzer aan de Theo ThijssenschooL, en aan de- heer H. Kans, leraar Gem. Middelbare Handelsavondschool. aan de \V i Ih elmïn ah ave nin ge bruik bij de Gulf Oil (Nederland) fv.V. zal worden herzien. De ca non, thans nog G.75 en per m2. zal worden verhoogd tot 3.70 per m2. Het gaat om drie terreinen t.w. 5.200 m2, 1393 m2 ca 9.900 m2. Twee percelen grond, in erfpacht uitgegeven aan de N.V. Gcbr. Vincent en liggende aan de Wil- hel min aha ven zijn toe aan een herziening van de erfpachtscanon. Het gaat om een terrein van U3(» m2 en een perceel van 3.163 m2. In overeenstemming met de huidige grondwaarde zal ric canon van. 1.— lot 5.70 per m2 worden opgetrokken; De canon moet per 1 april 1937 op nieuw worden bijgetrokken. VLAARDINGEK Deze week viert de Vlaardingse Vereniging voor Gezondheidszorg Het Groene Kruis-Het Vranje Kruis het feit, dat zij veertig jaar geleden werd opgericht als plaatselijke af de' ling van de Zuidholl&ndsche Ver- ecnicriwqr Het Groene Kruis. Dit jubileum wordt aonderdagmid- dag gevierd met een ontvangst in de joyer van zaal Triangel, van vier uur tot half zes, met daar aan voorafgaand, om drie uur, een. bijeenkomst in besloten kring. Bestuur en personeel gaan verder op zaterdag 30 september een bruggentochtmaken, een bustocht naar Zeeland De eigenlijke oprichtingsdatum Is 20 juni 1927. De viering is met het oog op het zomerseizoen verscho ven naar september. In het eer ste bestuur had o.a. als penning- meesteresse zitting mevrouw M. C, van Meurs-Vink, die ook nu nog deel uitmaakt van het huidi ge bestuur, zij het sinds haar tweede huwelijk als mevrouw M. C. Bouman-Vink. Eerste taak De eerste taak, die het bestuur zich na de oprichting stelde, was het stichten van een consultatie bureau voor zuigelingen. De con tributie bedroeg f 1,50 per jaar en het aantal leden was aan het eind van het oprichtingsjaar 494. Er kwam ook een magazijn voor ver- plegmgsartikelen. en in januari 1928 begon de eerste moedercur sus. Behalve met een cursus EHBO werd al spoedig begonnen met de kraamzorg en zelfs waren er ai in 1928 plannen voor een afdeling .huiszorg'De financiën lieten echter niet toe huis ver zorgsters" het hun toekomende f. SCHIEDAM Op 25 en 26 sep- tember zal in de grote zaal van Musis Sacruni. aanvang 19,30 uur, de dertiende grote S.G. Bridge Drive voor paren worden gehouden. De prijsuitreiking is op 26 september, eveneens-in Musis Sacrum. Het oud-raadslid de heer P. Meijer wordt voorgedragen voor benoe ming tot lid van het College voor de Verlening van Bijstand, ter vervanging van de heer H. M. Scholte. die zich wenst terug te trekken. De boerderij van mevrouw C. P. ZonneveldVau der Ende in de tern van het oude dorp Kelhel, Schiedamseweg 3, kan bij minne lijke regeling worden aangekocht door de gemeente, voor welke het pand van betekenis is bij de uit voering van het uitbreidingsplan Kethel-Centrum. Het gaat hierbij om een terrein groot. 570 m2, als-; mede om een erf aan de Kerk- l&an, groot 134 m2. l salaris te betalen en zodoende duurde het tot 1930 voor met de i huiszorg kon worden, begonnen. In dit beeid van die eerste jaren vinden we de huidige activiteiten van de vereniging terug. Op vijf plaatsen in de stad worden vijf tien consultatiebureaus gehouden; worden moe der cursussen ge organiseerd, zowel als cursussen zuigelingen- en kleuterzorg en verder zijn er de wijkverpleging, ook nu nog het uitleenmagazijh en de gezinszorg. De vereniging heeft onder haar medewerksters tien zusters. 40 gezlnsverzorg- sters en -helpsters en bei aarden verzorgsters en drie maatschap pelijk werksters. Ia 1952 kwam, na langdurige be sprekingen, de fusie tot stand tus sen het Groene Kruis en het Her vormde diaconessenwerk. Toen ontstond de huidige vereniging, die veel efficiënter kan werken d&n de beide oorspronkelijke or ganisaties afzonderlijk mogelijk zou zijn geweest. Ook met het r.k. Wit-Gele Kruis is altijd een goede samenwerking mogelijk ge bleken. Boiavfonds De vereniging ontvangt voor haar werk subsidie van rijk en ge meente, maar moet een deel van haar kosten dekken, uit de con tributies. Ook de opbrengst var de jaarlijkse collecte wordt in de exploitatie opgenomen, overigens tot enige teleurstelling van het. bestuur, dat bij de gemeentelijke overheid geen begrip heeft kun nen vinden vóór zijn opvatting, dat die opbrengst afzonderlijk ten goede behoort te komen aan een meuwbouwfonds, voor nieuwe vestigingen in onze groeiende stad. Een beetje verdrietig wordt het ook wel gevonden, dat zo velen alleen maar lid worden voor f 15 per jaar als dat voor de eigen gezinsomstandigheden nut tig is. Men zou het lidmaatschap van de kruisvereniging moeten zien als een sociale plicht om, waar men niet persoonlijk hulp kan bieden, het anderen mogelijk te maken le "helpen. Een belangrijk initiatief van de .iubileren-de vereniging was nog de oprichting, in 1947, van het Kr aamcentrum, waarin ook de Groene-Kruisafdelingen Maas land, Maassluis. Kethel en Rozen burg deelnemen. Van de tegenwoordige bestuurs leden heeft een aantal een eer biedwaardige staat van dienst. We noemden al mevr. Bouman- Vink, die mede-oprichtster was, vele jaren penningmeesteresse en daarnaast ook jaren secretaresse van het kraamcentrum. Mevrouw M. de Vries-v.d, Spek kwam in 1932 als hulp op het consultatie bureau voor zuigelingen, welk werk zij nog steeds doet- In 194S kwam zij in het bestuur. Mevrouw J. Knoester-Den Duik begon haar werk in de commis sie Huiszorg en werd in 3945 in het bestuur opgenomen. Mevrouw J. Okker-v. Gelderen werd een jaar later bestuurslid. 21j nam in 1947 het secretariaat over en ver zet nu als tweede secretaresse nog veel werk. De erfpachtscanon voor terrein WOENSDAG 20 SEPTEMBER BE RANK, 20 uur; Ned. Chr. Vrouwenbond afd Kethel, openings avond. "WIJKCENTRUM, 20 uur: Ver. voor crematie, (A.V.VX,), ledenvergadering. PONDERDAG 21 SEPTEMBER GOEDE HAVENKEEK, 20 uur: Orgel concert door Jan j. v. d. Berg, het Nieuwiandkoor. TE ^TOONSTELLINGEN STEDELIJK MUSEUM: Schilderijen van Ludlla Engels. Groepstentoon stelling van de „Nederlandse Kring van Tekenaars". GALERIE WIEGMAN; werken van schilders en grafici rond de eeuwwis seling. GALERIE SIMON DE GRAAFF; Expositie van Bob Zij mans. BK >SCOPEN: PASSAGE THEATER: al# hoofdfilm „De ïs slavinnen van Fu Manchu" {14 jr>.. dag. 2 en 8.15 u.. MONOPOLE THEATER: ..Agent K neemt ze in de heupzwaai' weekfilm. SCHIEDAM De Schiedamse Havendienst heeft het jaarver slag over 1966 gepubliceerd. Wij vernemen hieruit, dat het aantal zeeschepen dat de Njeuwe Water weg binnenliep met bestemming Schiedam van G94 in 1965 is toe genomen tot 745 in 1966. Om te dokken of te repareren kwamen 579 schepen, om te ontgassen en te worden schoongemaakt 149, om le Iaden of te lossen 17. Hoofdza kelijk de coasters voerden plm. 16.500 ton lading aan. of af. Meer reizen wegvervoer. Het aantal woonschepen bedroeg 64. Voor meer schepen is geen ligplaats- De opbrengst aan. sluis- en bruggelden bedroeg f 12.170,63. Dat is f 2450 minder dan in 1965; het scheepvaartverkeer in de bin nenstad is een steeds afnemende factor. In 1966 werd 76 maal een waterstand hoger dan 1.50 NAP genoteerd, 16 maal hoger dan 2 NAP en eenmaal kwam de dijk- wacbt in actie wegens verwachte zeer hoge waterstand, t.w. 2.95 m pius NAP. Ontvangsten Aan havengelden kwam binnen f 258.867,34, aan loodsgelden f 351.937, aan sluis- on bruggel den f 12.170,63, aan liggelden voor woonschepen f 11.871, aan restitu tie van lonen voor de bewaking van tankschepen kwam f 74.539 binnen en aan precariorechten f 3.327. De rekening sluit met een <14 jr.); ab (bleef nagenoeg gelijk. Een en an-Itotaal aan ontvangsten van der wijst op toenemend rail- cn 'f 529,826,47. jDe havenloodsdienst voerde 1,784 iloodsreizen uit, dat is 60 meer dan jin 1965. De binnenscheepvaart op J Schiedam heeft opnieuw enige cc- jruggang te zien gegeven, zowel ll.a.v. aantal als totale tonnage. (De aangevoerde hoeveelheid goe- deren was 500.000 ton minder dan ihet voorafgaande jaar.-de afvoer VLAARDINGEN Vit het v.er- slag over het tweede zittingsjaar tot 15 augustus 1967 van het ge meentelijke inlichtingenbureau in. de wijk. Holy blijkt, dat deze dienstverlening aan de burgerij in een behoefte voorziet. Iedere woensdagavond itt totaal 50 keeris zitting gehouden in het schoolgebouw op de hóek van de Sperwerlaan en de Meerkoet- straat en er kwamen in totaal 304 bezoekers tegen een jaar eerder 275. Van deze 304 waren er 12$ uit Holy zelf afkomstig150 kwamen uit de rest van Vlaardingen en 25 uif andere plaatsen en wel voor namelijk uit Schiedam en Rotter dam. De gevraagde inlichtingen hadden in 215 gevallen betrekking op de toekomstige ontwikkeling van de wijk en in 25 op de bebouwing in de onmiddellijke omgeving van de eigen woning. Belangstelling was er verder voor scholen en op leidingsmogelijkheden (24), open baar vervoer (8), winkels (8), sport-en groenvoorzieningen (12) terwijl tenslotte 14 bezoekers met klachten over verschillende on- derwerpen kwamen. Een nieuw aspect in het verslagjaar was, dat vele geïnteresseerden voor een koopwoning op het bureau kwamen; in vele gevallen zelfs op advies van een bouwer of make laar, om onbevooroordeelde infor matie te krijgen. Ook gegadigden voor huurwoningen kwamen zich terdege op de hoogte stellen om goedbeslagen contact te kunnen zoeken met het huisvestingsbu reau. Vete vragen Mensen, die al in Holy wonen, kwamen vaak informeren of hun nog vrije uitzicht wellicht be dreigd werd door nieuwbouw. Zo bracht een bericht over plannen 'van Patrimoniums Woningen om op de Zwanensingel een hoog flat gebouw te stichten, bewoners van deze singel naar het bureau, waar ze gelukkig gerustgesteld konden worden met betrekking tot hun vrije uitzicht op de rijks weg. Van de gestelde vragen kan ca. 5 procent gerangschikt worden on der de rubriek klachten. Zo .meld de een groep bewoners van de Spevwerlaan en-omgeving, dat de televisie-ontvangst slecht was. .Door het verplaatsen van de cen trale antenne kon dit euvel ver holpen wox-den. Andere klachten betroffen overlast van ratten, verzakking van het wegdek, het parkeren van grote vrachtauto's, die, het uitzicht belmmerden en spelen van kinderen in de onmid dellijke omgeving van bejaarden woningen. Al deze klachten wer den zonder uitstel doorgegeven aan de betrokken gemeentelijke diensten en de klagers kregen stefeds bericht over de resultaten. In het verslagjaar is ook drie maal, op verzoek, een cuaserie gehouden over het plan Holv. Groei verwacht Het inlichtingenbureau bestaat nu twee jaar en na bijna 100 zit tingen blijft de belangstelling van het publiek verheugend groot, ondanks het feit, dat bet aantal inwoners van Hoiy in het verslag jaar maar beperkt groeide, nl. van ca. 3300 tot ca. 4200. Gezien de te verwachten groei van de wijk aan het eind van het jaar ca. 2000 woningen in aanbouw mag ook aangenomen worden, dat het aantal bezoekers van het inlichtingenbureau groter zal worden. Op langere termijn kan venvacht worden, dat bet bureau meer en meer te maken zal krij gen met vragen omtrent de .leef baarheid" van de wijk en op den duur zal het zeker in sterkere mate dan nu het geval is een re- gistratiepunt worden van wensen, die bij de bevolking leven. Hartewens In een gesprek met deze dames valt heel veel te leren over de' veranderingen, die o.a. door het werk van de jubilerende vereni gingen, die o.adoor het werk van de jubilerende vereniging op het terrein van de gezondheids zorg tot stand zijn gekomen. Te leren valt ook, dat er gedurende die 40 jaar door velen zeer hard is gewerkt, maar ook dat zij van dat werk vaak veel voldoening hebben gehad. Het grote nut er van voor onze plaatselijke ge meenschap is duidelijk: het zou echter nog effectiever kunnen zijn, indien meer gezinnen lid werden. In-tal van plattelandsge meenten is meer dan 90 pet. van de imvoners bij het Groene Kruis aangesloten; in Vlaardingen zijn ongeveer 7,000 van de ruim 20.000 gezinnen lid. Dut percentage nog eens belangrijk te zien groeien is een hartewens van het.bestuur. V{ij wensen het gaarne toe. dat die wens spoedig in vervulling mag gaan. SCHIEDAM Twee Engelse zee lieden, de 17-jarige T. W. H. en de 21-jarige C. A. M., opvarenden van het m.s. Pamenda Palms, thans liggende in de Merwehaven hebben onder invloed van alcohol een 'fiets gestolen, die ergens langs de kant stond. Ze zitten thans op het politiebureau over hun zonden na te denken. Op rijksweg 20 heeft een onbe kende autorijder, vermoedelijk een vrachtauto besturend, kans gezien zes betonnen blokjes met reflector ondersteboven te rijde Hij heeft ze her en der verspreic op de rijbaan laten liggen en is doorgereden. Dit heeft ertoe ge leid, dat twee andere autothobil' ten op de paaltjes zijn gereden, t.w. de 4fl-ja"rige chauffeur H. L. uit Hoogvliet, en de 45-jarige technicus J, D. uit Vlaardingen. De auto's hebben daarbij schade opgelopen. SCHIEDAM Het jaaneerslag over 1966 van het gemeentear chief vermeldt dat een groot aan tal archiefstukken werd geres taureerd en gebonden, w.o. een Statenbijbel uit 1647, die het ar chief in 1965 ten geschenke heeft gekregen. De sociale werkplaats in Vlaardingen bond 40 jaargan gen van Schiedamse couranten. Een losbladige inventaris van een aantal grote en kleine ar chieven, welke zijn overgenomen, is tot stand gekomen. Het aantal bezoekers van het ar chief steeg in 1966 tot 154, het aantal bezoeken tot 581, waarvan 's avonds 32,6 procent. Studieon derwerpen van deze bezoekers waren genealogie (181), geschie denis (216), bibliotheek en topo grafische atlas (184). Er werden over genoemde onderwerpen 150 schriftelijke vragen gesteld. Van particuliere zijde werden overgenomen de archieven van de afdeling Schiedam van de Ne derlandse bakkersbond van 1887 tot 1945, die van de Oranjevereni ging van 3906 tot 1963, van de branderij firma gebroeders van der Schalk van 1848 tot 1868, van bet departement Schiedam van de Maatschappij tot Nut van het Al gemeen van 1797 tot 1907 en dat van de geïnteresseerden van de Molen De Palmboom. Het zijn deze archieven, waarvan een los bladige inventaris is tot stand gekomen. SCHIEDAM -Btlft' Groothan- del Vegro te Alkmaar heeft de ge meente verzocht haar een perceel grond, gelegen aan de 's-Grave- landseweg en de Calandstraat, ongeveer .7500 m2 groot, in erf pacht uit te geven. Het is de be doeling dat de NV haar hoofdves tiging naar Schiedam verplaatst, en hp de gevraagde grond een be drijfspand bouwt. De Vegro is een groothandel in verwarmings- en kookapparaten, apparatuur voor luchtbehandeling e.d. en men legt zich tevens toe op de vervaardiging van bouwpakket ten voor centrale verwarming. Overeensteipming is bereikt op een prijs van f 72,59 per m2. tegen een rentepercentage van 6,5 pro cent, zodat de canon op f 4.72 per m2. Herziening van de canon zal om de vijf jaar geschieden. B. en W. adviseren de raad tot uitgifte van de grond te besluiten. SCHIEDAM Een 150 jaar oude tep in het gazon van de Plantage achter het VW-gebouwtje is van daag van zijn kroon ontdaan. Bin nen veertien dagen wordt de boom helemaal verwijderd. De iep moet deze behandeling onder gaan, omdat is gebleken dat de toestand, waarin hij zich bevindt, gevaar oplevert. Ai eerder zijn grote takken uit de boom ge waald. VLAARDINGEN Het eerste tiental van de Vlaardingse dam vereniging V.D.V.. dat vorige week zijn debuut in de provinci ale klasse maakte met een 713 nederlaag, heeft de balans weer in evenwicht gebracht. Dinsdag avond werd in gebouw Excelsior met 128 gewonnen, van C.D.R- uit Rotterdam. Biel, Van den Kerkhoff en Verburg zorgden sa men voor 6 punten. Niestadt. Van Veelen, Van Splunter. Vermeu len, Lansbergen en Van Leeuwen speelden remise; alleen invaller Weisscher moest zich met een ne derlaag tevreden stellen. Voor de huishoudelijke competi tie van V.D.V. werden de volgen de partijen gespeeld: C. J. Elen- baasM. Mooij 2^-0, KT. G. v. MourikL. Tom 2—4), L. Boude- wljnsJ.' Lucassen jr. 2—0. L. TornL* Mechielsen 2—0, D. MastJ. Lucassen sr. 1—1, L. SmitsT. Poot 1—1, J. Lucassen jr.S. M. Korver 0—2. W. den i Breems—L. Mechielsen 0—2. M. i MooijJ, J. v.d. Ploeg 0—2, G. I vos—T. Poot 0—2, L. Smits—-J-. j Lucassen sr. 0—2, L. Boudewijn* I—G. Vos 0—2, C. J. Suyker—S. M. Ko-rver 0—2.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1967 | | pagina 2