SCHIEDAM Kans op één kerk voor rooms-katli oliek en hervormd Woudhoek Tuschinski exploiteert Passage Theater zeker tot september '68 Maassluis over negen jaar 40.000 inwoners Predikbeurten tijdens concert van vrouivenkoor Primeur: op 7 januari eerste dienst in RK-kerk Kerstbomen voor meuwjaarsvuur Burgerlijke stand Schiedam Koopvaardij- gezinnen vierden kerstfeest Kerkdiensten in een bioscoop Veranderingen bij Spaarbank Raadsvergadering op 2 januari T a fel tennissers maken ruzie Eskimofilm in museum Beeldhouivwerken en litho's in Punt Vier In Holy moeten 3S0 Frankipalen worden vervangen WAT WAAR WANNEER? Fa. Weimeker en Co gaat Schiedam uit pagina Sch. ROTTEHDAMSCH NIEUWSBLAD ZATERDAG 23 DECEMBER 19S7 BKOERSVEST 3, TEL. 258091. Klachten bezorging. J^erS(gtemming 18.30-19.30 uui. a Tel. 285828 Zaterdags 17.3038.30 uur. SCHIEDAM Drs E. Verwaal, hervormd predikant in Kethel- G roe noord, heeft in november een enquête onder de leden i-an zijn gemeente gehouden. Hij ver stuurde circa 1600 formulieren, waarvan 55®,# werd geretourneerd. Een ding is Drs. Verwaal dui delijk geworden. „Uit de enquête is gebleken dat we meer met de katholieken in Groenoord moeten gaan samenwerken. Ik ben daar vast van overtuigd. Ais eerste punt van samenwerking gaan we van 7 januari af diensten houden in de parochiekerk van pastoor Wuyster, de St, Martinus- parachie. Dit is slechts een eerste stap, maar het kan ge2ien worden .n het licht van de gehou den enquête. Ik geloof zeker dat we hier naar toe moeten. Het 's tuch eigenlijk zonde dat we in deze nieuwe wijk een kerk krijgen voor hervormden en voor katho lieken. Ik zou er ook veel voor voelen om in de nieuwe wijk, de Woudhoek, een gezamenlijke kerk te bouwen, die gebruikt wordt door katholieken en Hervormden. Nauwer contact Een nauwer contact met de katholieken is de vraag van veel mensen die onze enquête reflecteerden. En waarom. Ik dacht dat dat duidelijk was, Er wonen hier veel echtparen, waar van de man bijvoorbeeld katho liek en de vrouw hervormd is. Vooral deze mensen vragen om een nauwer contact tussen katho- I?eken en hervormd. Om dit contact te bewerkstelligen ga ik nu contact zoeken met de parochieraad van de Martinus- kerk. Zo wil ik proberen het kerkbestuur van mijn gemeente samen te brengen met die pa rochieraad, Behalve dit belang rijke punt, is uit de enquête ook gebleken dat er zich veel mensen willen inzetten voor de gemeente. Cijfers spreken hier voor zich. Cijfers Voor oecumenische gespreks groepen gave zich circa 10P volwassenen op. Vooral in dit punt leggen veel mensen de nadruk op het contact met de katholieken. Kuim 100 gemeenteleden schreven in voor gemeente avonden, waarop gediacus- sierd wordt. 180 mensen zegden de kerk financiële steun toe. Kritiek kwam er van 72 men sen. 25 mensen schreven in voor een op te richten kerkkoor. Voor hulp aan zieken en het verrichten van werk in gezin nen gaven zich 35 vrouwen op. 53 mensen deden suggesties of hadden opmerkingen. (Van ,De kerk loopt achter de fei ten aan" tot „In de kerk zitten mensen, die het goed met zich zelf kunnen vinden en zich beter voelen dan de wereld") Voor jeugdkerk en catechisa tie gaven zich 30 jongeren op. Werkcommissies Wat gaat dominee Verwaal met met al d;t cijfermateriaal doen? „Het ligt in mijn bedoeling werkcommissies samen te stellen, die de resultaten van deze opiniepeiling moeten uitwerken. Dat dit werk zal slagen ligt voor de hand. Het is namelijk duide lijk dat er nog belangstelling voor de kerk bestaat. Overigens, hel houden van onze diensten in een katholieke kerk is een primeur voor Schiedam. Dit is nog niet eerder gebeurd. De diensten gaan we iedere zondag om half tien houden. In de kerk hebben we ook een kindercrèche. Dat is wel belangrijk voor een nieuwe wijk, waarin zoveel jonge mensen wonen. Ik heb reeds met pastoor Wuyster van de Martinus- parochie over onze enquête ge sproken en hem gevraagd of hij ook niet een opiniepeiling' wilde houden. Hij voelde er erg veel voor. Het mooiste was natuurlijk geweest, wanneer we het direct gezamenlijk hadden kunnen doen. Èen laatste suggestie. De resul taten van het onderzoek zouden bestudeerd kunnen worden door katholieken en hervormden". DRS. EVERWAAL fCerstbal van De Harg SCHIEDAM Op tweede kerst dag organiseert dansclub „Da Harg" voor leden en niet-leden. een groots kerstbal. Medewer king verlenen The Melody Stars en een Australische zanger. De avond begint om acht uur en. wordt gehouden in de grote zaal van het trefcentrum naast de St. Martinuskerk in Kethel-Groen- oord. The Ekseption bij BRB '67 SCHIEDAM Vanavond treden The Ekseption en The Rules of the Game in Musis Sacrum op voor leden van BRB '67. De avond begint om acht uur en ein digt om twee uur. Tot half elf spelen The Rules of the Game en daarna komt The Ekseption aan de beurt. SCHIEDAM In het goed be zette kerkgebouw van de Ned, Prot. Bond op de Westvest heeft het Schiedams Vrouwenkoor vrijdagavond een. kerstconcert ge geven. Door omstandigheden kon de harpiste Inez Verhey-Kraker niet als soliste optreden, maar de harpist Edward Witzenburg heeft haar uitstekend vervan gen. Zijn optreden, in de reeds in dams Vrouwenkoor, dat onder- zaal werd gevolgd door het Schie- kerststemming versierde kerk leiding van dirigente Ria Borg- meijer een Koer a capeïla ten gehore bracht. Als solisten traden in dit kerst concert ook op de sopraan Cre- tha Krom, de alt Rijkje Wolls- winkel en de pianist Harry Holt- man. die met Rijkje Woüswirt- kel de Altsolo met piano „Aria uit het Weihnachts-Oratorium" van Joh. Seb, Bach uitvoerde, waarbij de fraaie altstem van de zangeres goed tot zijn recht kwam in dit kerkgebouw. In het slotnummer ..A Ceremo ny of carols" van Benj. Britten kwamen zowel de beiae zange ressen als het koor en de harp er aan te pas. Op dinsdag 2 januari 's avonds om zeven uur wordt op het ter rein ten oosten van de R.K. Be graafplaats, hoek Vlaardinger- dijk-Nieuwe Damlaan het ge bruikelijke Nieuwjaarsvuur ont stoken. Voor elke ingeleverde kerstboom zal één stuiver wor den betaald. Ook nu weer kan men op tien punten in de stad de kerstbomen inleveren van 's morgens negen ;uur tot 's middags één uur; te weten op de speelplaatsen Van 't Hoffplein, Frans Halsplein en Rozenburgerplein, verder op de parkeerplaats Broersvest t.o. de Singelkerk, Parkweg hoek No- lenslaan, Dr. Wibautplein nabij het wijkcentrum, St. Lidulna- pleln en in Kethel Laan van Bol'- Es nabij Coöp-centrum en Schie- damseweg nabij het winkelcen trum. Verder kan men de sparren van 's morgens negen uur tot 's avonds zeven uur afgeven op de stookplaats Vlaardingerdijk- hoek Nieuwe Damlaan. Bereik baar via Burg. Stulemeyerlaan. SCHIEDAM ondertrouwd: C. A- Boes, 22 Jr. en yz. J. Luijben, 13 jr.; C. van den Heuvel, 28rj- enC P Gordijn, 27 jr.; H. L. M G Nadeia 21 jr. en c. Eïderhorst, 19 jr c a. Prein, 24 Jr. en G. van der Toorn 20 Jr.; T. Veldhoven 20 jr. en I. Pol- der/aart 36 jr.; p. J, M. Vrijenhoele, 23 jr. en J.J. Soeters 22 jr. Getrouwd: M. j. van Dmei 23 Jr. en J. EUirighaus 21 jr.; J. K. Mulder ai Jr. en H- A. J. BregKling 20 jr.; P. J. van Oordt 36 jr. en N. Tants 34 Jr.; n, J. B. Commandeur 29 jr. en j, M. Krommenhoek 24 Jr.; j. M. Poel- st ra 2? jr. en a. Berrevoets 51 Jr.; H Kramer 27 jr en M. Bakker 21 jr.; H. Kramer 27 jj. eo M. Bakker 21 jr.; A c. Meeder 27 Jr. en p. M- van der Valk 23 jr.; M Bru>sen 23 jr. en 3. G. F. van Rooijen 20 jr.; T. Baauw 30 jr. en J. Jansen 29 jr.; j. p. Dam- stra 23 jr. en A. Timmer 22 jr.; G. Harms n 23 Jr. en H. C Kuljl 25 jr.; B M. Steen bergen 22 Jr en II. van der Heijden 20 jr.; K. Feiken 35 lr. en E. A. Senaap 27 jr J O. Gevl S4 jr. en J. van Eek 59 Jr.; p S. Hertog 21 jr en l. M. r. Eggmg 22 jr.; c a. A Etman 26 Jr. en 11. G. Augustijn 20 jr; C H- van der Velde 23 jr. en H. P. M- JiademakerB 20 jr.; G. J. JCUJesteijn 18 jr. en C. G. Kfnnegen 18 Jr H. M. L. Re naman, 25 jr. en M M. FTiedertch 21 jr.; J. Middel burg 20 Jr. en a. A- den ouden 20 jr. I J. P. Pore 20 jr. en J M Doosburg 20 jr.; P. H. W. Gumpert a jr. en H. J. van Oudheusden 21 jr.; j. A. H. Poot 21 jr. en L. I* Snedteer 19 jr.: O. H. van Dijk 22 jr. en X. J. Ozéphtus 21 jr.: J. de Koning 20 jr. en C. M. a Vav.er 21 jr.j. A. W. Bell veld 21 Jr. en S. M. Harte 17 Jr.; IJ Klela 28 Jr. en S. E. van Dljk 19 jr.; A. C. O ver heul 20 Jr. en N. K. Groeneweg 17 jr.J. van Dooren 23 jr. en A. W. Witter 22 Jr W, de Rouw 23 jr. en X. van de A'adort 21 jr.; S. J. van der Baan 34 jr en J. M. Padmore 32 jr.; J. C. Zonneveld 33 jr. en g. l. Dol man 16 jr.: W. c. van der Poel, 21 jr en A. Semen 20 jr. Geboren: Karen d. v. W. poot en M van den Berg; Moniquie d.v. F. rö- deker en C. van Amerongen; Collin A. z. V. C. P. Hagger en T. H. Die ters; Michel R. p. 2. v. p. a. J- van tier Roe en P. a. C. W. Kramer ge zegd Freher, VLAARDINGEN De grote zaal van de Immanuelkerk was donderdagavond geheel gevuld met mannen, vrouwen en kinde ren. die de jaarlijkse koopvaar- dijkerstviering hebben beleefd. Tussen 6 en 8 uur werd genoten van een kerstmaaltijd, die werd afgewisseld met samenzang van veel oude en nieuwe kerstliede ren; ook zong het Bethelkinder- koor. Aansluitend volgde een koopvaardij-kerkdienst in het kerkgebouw waarbij de Rotter damse koopvaardijpredikant ds. J. W. Schokking de liturgie ver zorgde en ds. A. P. Nauta de kerstpredikatie hield. De schrift^ lezingen werden verzorgd door de dames Hak en Kop en de heer Van der Ster. De bijeen komst was voorbereid door de Commissie Zeevarenden te Vlaar- dingen en de Hervormde Zee- mansraad Maasmond te Rotter dam. BRIELLE In Den Briel waar alles oud en historisch is denkt men ook modern. Het beste be wijs daarvan zijn de jeugd-kerk- di en sten van de hervormde ge meente die in de toekomst in de bioscoop zullen worden gehou den! .We willen proberen hiermee de boodschap van het evangelie ook aan de niet-kerkelijken door te geven", zegt ds. W. S. Duvekot, ,,Deze jeugd durft of wil niet naar een kerkgebouw komen. „Wel stappen zij makkelijk een bioscoop binnen". Met toestem ming van de kerkeraad op ini tiatief van jeugdouderling J. van Ol ff en zal afwisselend de kerk dienst in de Luxor-bioscoop en de St, Catharijnekerk worden ge houden. Ds. Th. Loran zal de eer ste dienst in de bioscoop leiden met predikatie en bijbellezing. Koffie zal aan een leder worden geschonken. „Er is gedacht om een beatband te vormen uit de jeugd", zegt mevrouw Van Olffen, „dat trekt de jeugd nog meer". Naar alle waa i-schijnlijkbeid zal de kerk dienst op 28 januari in de mor genuren worden gehouden want 's middags en 's avonds draait er de film. 55 jaar getrouwd VLAARDINGEN Woensdag vieren de heer H, A. v. Vliet en mevrouw N. v. Vllet-Witzenburg in de 2e Maasbosstraat 82, de 55e verjaardag van hun huwelijk. De echtelieden zijn resp. 79 en. 77 jaar oud. Donderdag zijn er in onze stad idrie gouden, bruiloften. Ze wor- den gevierd door de echtparen A, Schouten (74) en N. Schouten- v,d. Schee (71), De Ruyterstraat 11; S. Plomp (79) en N. Flomp- v.d. Zee (74), Vondelstraat 4 en 1J. Mostert (74) enA. Mostert- v. Minnen (74). Benthemstraat 14. SCHIEDAM De heer M. Gerschtanowitz, lid van de raad van bestuur van de Maatschappij Tuschinski NV, heeft een. uitvoerige uiteenzet ting gegeven over de onder handelingen die deze onder neming heeft gevoerd met de gemeente. B. en W, hebben hun mening gegeven in onze editie van woensdag jl. De heer Gerschtaoowitz ver klaarde dac hij voorlopig tot sep tember 1968 wil doorgaan met het exploiteren van het Passage Theater op de huidige basis: als bioscoop en met de mogelijkheid om de zaal voor toneelvoorstel lingen en bijeenkomsten of uit voeringen een avond te huren. Hij acht ondanks het exploi tatietekort van f75.000 per jaar in de laatste jaren de situatie thans wat hoopvoller wegens de verwachte opheffing van de ver makelijkheidsbelasting, maar MAASSLUIS Op de algemene beschouwingen, die in de ge meenteraadsvergadering zijn ge houden heeft burgemeester Van Dijck geantwoord, dat in tegen stelling tot een bewering uit de raad, Maassluis niet over zijn top is heengegroeid. Het ziet er naar uit, dat Maassluis zich in de komende 9 jaar zal ontwikkelen tot 40.000 inwoners. Met betrek king tot het te bouwen Winkel centrum in Maassluis-West, heeft een nieuw jong raadslid (de heer Van Dorp) zich weer eens voor het karretje laten spannen. Lang geleden is de middenstand om trent het winkelcentrum inge licht, maar er kwamen geen re acties. De burgemeester ver wierp het verwijt van de heer Deïbel (kath.)dat bet B. en W, aan visie voor de toekomst zou ontbreken. De opmerking door de burgmeester aan de heer Van Dorp bleek door de raadsleden slecht te 2jjn ontvangen, want verscheidene leden waren hier over slecht te spreken en zo kon het gebeuren dat burgemeester Van Dijck in de tweede ronde de woorden „voor het karretje span nen" terugnam. Zx vcmbad Met betrekking tot de bouw van het zwembad drongen verschei dene leden aan op spoed, waarbij de heer Slagboom het voorstel deed dat de raad Ged. Staten van Zuid-Holland zou verzoeken bij het ministerie van Binnen landse Zaken er op aan te drin gen bij voorrang vergunning te verlenen voor het aangaan van een geldlening ter financiering VLAARDINGEN Met ingang van 1 januari is ir. A. Hoogen- dijk benoemd tot voorzitter van de Stichting Spaarbank Vlaardin- gen; de heer P. Hoogerwerf wordt vice-voorzitter. De samen stelling van het bestuur is voor het overige onveranderd geble ven, Eveneens per 1 januari is de heer M. van Houwelingen be noemd tot directeur. Hij wordt daarmee de opvolger van de heer A. Pleijsier. die zijn functie gaat neerleggen wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeft- tijd. De heer Pleijsier zal nog ge durende enige tijd de nieuwe di recteur inwerken. De heer C. J. Schouten is benoemd tot alge meen procuratiehouder. Eveneens per 1 januari wordt de rente op de gewone spaarre keningen verhoogd tot Z'h pro cent en wordt de halfmaande- lijkse renteberekening veranderd in een dagelijkse. De rente op de termijnrekeningen blijft onger wijzigd. van de bouw van een zwembad te Maassluis. Zonder hoofdelijke stemming werd die aangenomen. De heer Deibei (KVP) diende een motie in over algehele toelating van gemengd zwemmen uitgezon derd schoolzwemmen. Wethouder "Van der Snoek adviseerde hem deze aan te houden. Het college staat niet afwijzend tegen ge mengd zwemmen, doch gezien het aantal voorzieningen leek het de wethouder beter nu niet een dergelijke beslissing te nemen, doch het college zal hier later op terugkomen. Goedgekeurd De heer Van Hartinsveldt (A.R.") hield een uitgebreid betoog over de precariorechten en kwam na de pauze tot de conclusie, dat de motie hieromtrent door de raad onvoldoende was begrepen en daarom leek het hem beter de motie terug te nemen en later in overeenstemming met de voorzitter op schrift te stellen. De heer Ouwenbroek (VVD) bleef aandringen op doorlichting van de gemeentebedrijven en zou eventueel in de toekomst wanneer weer tariefsverhogin gen aan de orde zijn hierop terug komen. Uiteindelijk werd de be groting voor 1968 goedgeekurd. SCHIEDAM Burgemeester H. Roelfsema zal op 2 januari I9S8 zijn nieuwjaarsrede uitspreken tijdens een gewone raadsverga dering ten stadhuize. die om 8 uur 's avonds begint. De agenda omvat voorts nog zes agenda punten. Daarbij gaat het om grond ruilingen, o.a. met de firma Wennekes Co. aan de St. Anna- zusterstraat, om de aankoop van een pandje aan de Hoofd straat. om een wijziging in de interlokale samenwerking van de brandweer in de provincie 7. id-Holland en een advies inza ke een beroep tegen een beslis sing van B. en W. om vergun ning te weigeren voor de bouw van zes garageboxen, SCHIEDAM De spanningen in de Schiedamse tafeltennisge- meenschap zijn er de oorzaak van dat de Schiedamse tajelten- nisfeampioenschappen, die altijd rond de jaarwisseling worden ge organiseerd. uaoTloptf? v<m de baan zijn. Men wil nv. deze titel strijd in april 1968 houden. De or ganisatie van de plaatselijke kampioenschappen is ieder jaar in handen van de voorzitters van de verenigingen. De vereniging NOAD heejt echter dit jaar tter- stek laten gaan, zodat de andere clubs gemeend hebben de kam pioenschapswedstrijden voorlopig uit te stellen. SCHIEDAM In het kader van de Canadese fototentoonstelling „Focus-66" in het Stedelijk Mu seum wordt gedurende de kerst vakantie en de zaterdag-, zon dag- en woensdagmiddagen tot 15 januari een aantal films over de Canadese eskimo's vertoond. Deze voorstellingen worden ge geven van 15.00 tot 16.00 uur (ook op de beide kerstdagen) en bo vendien op de woensdagen 27 de cember en 3 en 10 januari. Aan deze voorstellingen zijn geen ex tra kosten verbonden. De heer Buffart van het Museum voor Land en Volkenkunde te Rotter dam zal op 10 januari spreken over dit onderwerp. Vertoond worden de films „Steen komt tot leven" en „Angotee". geeft anderzijds toe, dat een ver wachte verhoging van de omzet belasting de expioitatieuitkom- sten toch weer nadelig zal druk ken. Handen dan vrij Afspraken met b.v. Cultura voor na september 1968 wil Tuschins- ky op dit moment niet maken. Er zijn thans geen onderhande lingen over de verkoop van het gebouw met winkelbedrijven of andere ondernemingen, maar Tuschinski wil na september 1968 de handen vrij hebben. Indien de gemeente het Passage Theater zou huren voor de duur van tien jaar en dit slechts wil doen, mits die verbouwingen worden uitgevoerd en nadat dit geschied is, dan zouden de kosten per jaar worden: huur f 90.000, reservering voor afschrijving per jaar f 60,000. Dat is f 150.000 per jaar voor de huur van een ge bouw, dat voor concerten en to neelvoorstellingen geschikt is, Door van de verbouwingen b.v, alleen de eerste etappe (verbre ding toneelruimte en vergroting van de kleedkamers) uit te voe ren, zouden de jaarlijkse kosten worden f 90.000 plus f 12.500 (een tiende deel van de eerste etappe ad f 125.000). Dat wil zeggen f 102.500 per jaar. Vraagtekens Dat daarnaast dit voor 4e duur van tien jaar ingehuurde gebouw SCHIEDAM In Galerie Punt Vier heeft burgemeester H. Roelfsema vrijdagavond om half tien een expositie geopend met werken van Piet van Stuyven- berg. In het kort schetste de burgemeester de levensgeschie denis van deze kunstenaar. Even bleef de heer Roelfsema stil staan bij het moment, dat Piet van Stuyvenberg bekendheid kreeg, vlak na de oorlog, toen de heer Santberg, directeur van het Stedelijk Museum in Amsterdam, enkele werken van hem aan kocht. De burgemeester besloot met te zeggen dat wij van nu af deze man niet meer mogen vergeten, juist nu wij in deze tijd nogal ge voelig zijn voor de kunst, In Galerie Punt Vier zijn beeld houwwerken en litho's te zien van Piet van Stuyvenberg. Zijn litho's genieten hier nog niet zo'n grote bekendheid. SCHIEDAM De predikbeur ten van de Gereformeerde Kerk te Schiedam voor zondag zijn als volgt: Oosterkerk 10.09 uur ds. J. C. van Veen, 5.00 uur ds. K.H. Schuring. Kethel De Ark 9.30 uur ds. K. H. Schuring, 5.00 uur ds. J. C. van Veen, Magna- lia Deïkerk, 10.00 uur ds. H. Moll, 5,00 uur ds. J. N. Nammens- ma, Goede Haven 10 00 uur ds. A. Borman, 5.00 uur ds. W. Bos, Julianakerk 10.00 uur ds, J. N. Nannensma, 5.00 uur ds. Th. ten Napel. Voor eerste kerst dag zijn de diensten: Ooster kerk 10.00 uur ds. J. C» van Veen, De Ark 9.30 uur ds. P. R. Everaars, Magnalia Deï kerk 30.00 uur ds. G. Oppedijk, De Goede Haven 10.00 uur ds. K. H. Schuring, 5.00 uur ds. K. H. Schuring (jeugddienst), Juliana kerk 10.00 uur ds. J. N. Nam- mensma. PREDIKBEURTEN ZONDAG 24 DEC HERVORMDE GEMEENTE; Grote kerk 10 uur ds D, j. Spa5ins. Bc«thelkeTk 10 uur drs. R. H. wisslnX, H. Doop. OpstandmsskerJc 10 uur ds. A. ic Cocq. De Rank: 8.30 uu rgeen dienst, 10 uur dx W, Voru, 17 uur Kerstfeest zondags school Dorp, 22.30 uur cis E. Verwaal mjiuv. Kerkkoor (Ketstnachtj. Zontiagsarhoolgetoouw Eduard van Bei- nurolaan 17 uur: Kerstfeest Groenoord. KERSTNACHT 24 DECEMBER I Grote kerk 23,30 uur ds J. G. Jansen. Betheucerk 22.45 uur drs. R. H. wlssiak rrum.v. „Harpe Davids". Opstandingskerk 21.00 uur ds T- W. Zim merman, predicator, ds J- van Veen. hturg. Gereformeerde Kerk, Franselaan 19 uur ds H. J. Groenevre£en, ds S. v. d. Veen, Rotterdam. De Rank 8.3» uur Os W. Vons. 10 uur ds E. verwaal en ds w. Vons. EERSTE KERSTDAG: Grote Kerk 10 uur ds J. W. Zimmerman. Beth el kerk 10 uur ds J. Hou terse. Vteardingen. 0 uur ds H, J. Groenewtt- £ea. NED. PROT. BOND: Zondag 24 decem ber geen dienst. 3 uur kerstfeest zon dagsschool, 22.45 uur Keretnachtdienst ds a. D- Klaassen Cm.ru.v. Kerk- en Jeugdkoor). EERSTE KERSTDAG: 10.30 uur ds. A. D. KLaassen. EV. LUTH. GEM.: M lïUT ds A. Steirv hart, 5 uur dienst voor jong en oud, EERSTE KERSTDAG: io uur ds. A- Steinhart, LEGER DES HEILS, Leerzaal; 24 doc. 22.30 uur; Kerstnachtdienst voor tienen:, tódor maj. C, Zurhaar. EERSTE KERSTDAG uur '5 mor gens, WIJdingsdienst Passage Theater. 12 uur: familie-kerstfeest. TWEEDE KERSTDAG: 10.30. 14 en 36.15 uur resp. Icc-rstwering voor kleu ters tot 7 ajar, jongens en meisjes van af g jaar en Jeugdleiders. nkd. herv. g-er. ev. 24 dec. so uur: Irene, E. Hr. G. Vos. Katwijk a. Zee, 4 uur ds J. Kruyt, Rotterdam-KTierg. EERSTE KERSTDAG: Irene 10 uttr: L. iir. D. G, v, d. Hoeven, Benthuizen. VLAARDINGEN Koortsachti ge activiteit heerst er op het bouwterrein, grenzend aan <ie Lepelaarsingel en de Aalscholver- laan in Holy, waar twee flatblok- ken moeten verrijzen. Dit pro ject heeft met grote vertraging te kampen. Voor het ene blok waren reeds alle 294 palen gesla gen en voor het andere 39 van de 294, toen bleek, dat deze Franki palen, door ondeugdelijke specie, niet aan de gestelde eisen volde den. Aanvankelijk leek het, dat slechts het bovendeel van een klein gedeelte van deze palen ver nieuwd behoefde te worden. Maar een nader onderzoek heeft uitgeivezen, dat alle palen ver vangen moeten worden. De 333 reeds geslagen palen blijven in de grond zitten, want met hun 1 erbrede betonnen voet kunnen Frankipalen er praktisch niet meer worden uitgetrokken. Tus sen deze palen in worden de nieu we geslagen. Gelukkig werkt het zachte weer erg mee en Is er tot op heden geen verdere stagnatie door vorst opgetreden. De nieu we palen gaan nu met twee Fran- kistellingen tegelijk de grond in en de bouwkranen, die na het vorige heiwerk reeds in actie waren gekomen, zijn ingescha keld. om de verloren tijd zoveel mogelijk in te halen. Alleen al voor de vervanging van de palen kan de schadepost op f 350.000 worden geraamd. ook moet worden geëxploiteerd en dat een tekort ten nadele drukt van de Stichting en dus van de subsidiërende gemeente ligt daarbij ons inziens geheel voor de hand. Best mogelijk, dat de gemeente dit risico niet aan durf, maar dat lijkt ons dan niet een gevolg van ,,een onbehoor lijke koerswijziging" van Tuschinski, maar gewoon van de moeilijke financiële positie waar in een gemeente nu eenmaal ver keert. Een andere vraag is of Tuschinsky niet, b.v. na nog een mislukkend jaar, ertoe kan wor den bewogen als werkelijke part ner in de Stichting mee te wer ken, maar dan zonder huur uiter aard. De onderneming wil nu met één klap het exploitatie tekort van f 75.000 per jaar om- zetten in een winst van f 80.000 tot f 90.000 per jaar. Begrijpelijk dat de onderneming tot deze huurovereenkomst met de ge meente zo graag bereid is. Maar ook dat de gemeente op een tus senvorm uit is. Ondertussen is Tuschinski nog altijd bereid de onderhandelingen met de gemeente Schiedam te hervatten. Hoewel onaangenaam getroffen door het verwijt „een onbehoorlijke koerswijziging" te hebben gemaakt, wil de heer Gerschtanowitz dit doen op basis van de voorgestelde huurpijs voor het theater van f 90.000, met een korting van 10 pet. als het exploitatietekort zou stijgen bo ven f 100.000. Hij geeft er, naar het ons voor kwam, thans eigenlijk de voor keur aan, niet tot de te vormen Stichting toe te treden, het daar bij aan stichting en gemeente overlatend om eventuele verbou wingen te financlëren en uit te voeren. Wanneer B. en W. er op zouden staan, dat Tuschinski voor de financiering van deze verbouwingen zorgt, is het dui delijk dat de onderneming een garantie wil hebben voor het in de verbouwing te steken bedrag. Als de gemeente er tussentijds mee zou ophouden, zouden an ders deze verbouwingskosten een verliespost vormen voor de on derneming. Drie punten Zo gesteld komt het gemeente bestuur dus voor drie dingen te staan, die men ons inziens tot dusver niet goed uit elkaar heeft gehouden, t.w. dc huur van het Passage-thea ter voor f 90.000 per jaar, evt. teruggebracht tot f 80.000 9 het exploiteren van het thea ter via een stichting, die dan kans loopt ieder jaar een defi cit van ca. f 100.000 op te le veren, en 9 het al of niet doen van inves teringen ter verbetering van de exploitatie-mogelijkheden, d.w.z. het doen uitvoeren van verbouwingen in etappes tot een totaal van circa f 600.000. ZATERDAG, 23 DECEMBER ARCADE: ZO uur, creen, kerstbal roet Rules of the Game en After Tea. De firman Wenneker Co had in dertijd bouwplannen en ruilde daarvoor met de gemeente enke le stukken grond aan de St. An- nazusterstraat. De bouwplannen gaan niet door: het bedrijf is gedeeltelijk reeds overgeplaatst naar Roosendaal. De bestaande panden zijn verkocht. Dit bericht is daarom interessant omdat het de eerste officiële bestiging is van de plannen tot verhuizing van genoemde onderneming. MUSIS SACRUM: 20 uur, BRB '67. OPSTANDINGSKERK: la UUr, NPV kerstfeest. KERK NED. PROT. BOND (Westvest 52): ia.30 uur, Orpheus, gen. repetitie kerst concert, C. P. Pers, vrSje toegang. ZONDAG 24 DECEMBER MAGNALIA DEIKERK: 20.30 UUr, Jeugdhaven Nleuwland, kerstfeest, marijke: 14 uur, Slngeikwartler, kerstmi ddag. DINSDAG 26 DECEMBER ARCADE: 20 uur. Kerstbal Instuif, Hellcats en Oxtail Trio. CHR. SOC. BEL.: 10.30 uur, Chr. Geref. Zondagsschool, kerstfeest. MAGNALIA DEIKERK: 17 Uur, Cefa- xiim „Morgen zie Ik je weer". MUSIS sacrum: zo uur. Dansschool Sitton, kerstbal, westvest 92: 20 uur, Kon. schied. Mannenkoor Orpheus, kerstconcert mei solo's van Lea de Boer. tivoli: 20 uur, g.ïabs. kerstbal. TREFCENTRUM (IC ;thel); 20 uur. Dans club Harg, kerstbal; Melody Stars. WOENSDAG 27 DECEMBER CHR. SOC. BEL.: 20 uur, Fotoclub, bij eenkomst. VRIJDAG 29 DECEMBER IRENE: 20 uur. Korfbalclub Schiedam, olieboiavond. KANTINE HARG A19.30 UUÏ% HBSS. juniorenavond. ZATERDAG 3D DECEMBER arcade: 20 uur, GRABS, OudJaarsbai. Buffoons. OPSTANDINGSKERK: 20 uur, Den Teirquasth. DE rank: 20 uur, prema, „Flower power" sokkenbal The Yards. ZAALTJE R.K. KERK, SchaepmanSin- gel: 20 uur, K.C. Succes, kerst- en nieuwjaarabaL BIOSCOPEN TENTOON STELI JNGENi STEDELIJK MUSEUM: tot 15 Januari. Aanwinsten en werk van kunstklassen. Focus 16, Canadese fototentoonstelling. Otto verhagen, schilderijen en teke ningen. ENTREPOT: tot 29 december, Charie? Kempcr, aquarellen, GALERIE PUNT 4; kersttentoonstelUns van Piet van Stuyvenberg, beeldhouwer. GALERIE DE GRAAIT: Hannle Bou* man» schilderijen en aquarellen,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1967 | | pagina 2